הנסלח

img373/8660/86430079yb4.png  צילום: nrg

לפני שלושה שבועות ראיינתי את ירון קוריס, שבין היתר סיפר על ההתחשבנות שיש לו עם הפועל פ"ת. קוריס אמר שהוא מייחל שהפועל ר"ג תדפוק לפ"ת את העלייה, בגלל המו"מ שניהלה עם קובי חסן במחזורי הפתיחה, מאחורי הגב. קוריס ראה בכך פגיעה אישית במועדון ובו, והבטיח נקמה. אני מניח שקוריס ידחוף את השחקנים להשקיע במיוחד במשחק הזה. אולי אפילו ייקח את חסן לשיחה אישית ויבקש ממנו לעשות את הכל בשביל הכבוד.

אני לא מאמין במוטיבציה כזו, שמגיעה ממקום לא טוב. משחקי כבוד אינם לעניין. הפועל ר"ג צריכה להתאמץ במשחק הזה כמו בכל משחק, בלי קשר לחשבונאות ולפנקסנות, בלי קשר לחסן או לאירועים האלימים במשחק הקודם מול פ"ת במכתש. אם הראש של השחקנים יחשוב איך לדפוק את פ"ת בשביל הכבוד, או בשם איזו פגיעה ברוח הקודש, אין מצב לניצחון. תעזבו את המשחקים האלה בצד, תתרכזו בלבצע את ההוראות של המאמן.

מה שמחזיר אותי למחזור השלישי העונה, אחרי שנודע על המו"מ של חסן עם פ"ת. הרוחות במועדון סערו, האוהדים רתחו. היו שקראו לחסן בוגד ודרשו להעיף אותו לכל הרוחות. באותו שבוע כתבתי טור בנושא לאתר המכתש ושלחתי לירון בר-לב. זה היה השבוע הראשון שלו כמנכ"ל הקבוצה. יצוין כי ביום בו קיבל בר-לב את ההצעה לשמש כמנכ"ל, הוא צלצל גם אליי. אמרתי לו שיש קונפליקט בין כהונתו בתפקיד בכיר בקבוצה במקביל לעובדה שאתר האינטרנט שבניהולו הוא עצמאי ו"שייך" לאוהדים. הצעתי לו להעביר את האתר לניהול של אחד האוהדים. ירון אמר שיחשוב מה לעשות, אבל כבר אחרי כמה ימים עמדה הדילמה הזו במבחן אמת. הטור ששלחתי לירון צידד בקובי חסן וקרא להנהלה לוותר לו או לפחות לא להענישו בחומרה. ירון קרא את הטור והחליט שלא לפרסמו. הנימוק שלו: דברים שרואים משם, לא רואים מכאן. "מכאן אני ממש רואה את התמונה האמיתית ועם כל האהבה שלי לחסן, אני חושב שהוא עשה מעשה חמור ופגע בקבוצה. שום דבר לא מקרי. הכל ממניעים של כסף. קוריס פגוע ממנו מאוד"…

למרות שהבנתי את המצב הבעייתי בו היה בר-לב, כעסתי שהטור נפסל מהסיבות הללו. האתר הרי לא הוכרז כרשמי, ולכן זכותו של כל אוהד להביע גם דברים המנוגדים למדיניות הנהלת הקבוצה.

לכבוד משחק סוף העונה ביום שישי מול הפועל פ"ת, אני מפרסם לראשונה קטע מהטור ההוא שלא פורסם. מבחינתי הוא עדיין רלוונטי.

וכך כתבתי: "בניגוד לרבים, אני לא רואה בחסן לא בוגד ולא כפוי טובה, ואני מתבייש לשמוע את הדברים הקשים שמטיחים בו. הזיכרון כאן קצר מאוד. הגול שנתן מול מכבי חיפה בגביע היה אירוע מכונן בתולדות הפועל ר"ג. חסן היה שם ברגע הנכון כדי לתת את הטאץ' לניצחון הכי גדול של המועדון, מלבד שער האליפות. הגול הזה, בעיקר הוא, הוליד את המכתש מחדש ונתן את ההשראה לצאת למלחמה על גורל המגרש. חסן חתום על אחד הימים הגדולים והבלתי נשכחים בתולדות המכתש. הרבה ילדים יגדלו על השער שלו. בעוד שנה אף אחד לא יזכור את התכך הנוכחי שלו עם הפועל פ"ת, אבל את הגול שלו מול מכבי חיפה יזכרו גם בעוד 30 שנה. בגלל זה חסן הוא סוג של גיבור לאומי בהפועל ר"ג, הוא מיתוס, הוא סמל. גם הטעות הזו שלו מתגמדת מול תרומתו הסגולית הכוללת. חסן החל לאחרונה להרגיש קצת לא מאושר בקבוצה, וטבעי שגישש אחרי אפשרויות אחרות. הפועל פ"ת היתה אופציה ורק מקרי שהקשר איתה נוצר לפני המשחק מול ר"ג. עיתוי בעייתי, אבל כוונת זדון לא היתה כאן, רק עסקים. זה טבעו של שחקן כדורגל. אוהדי ר"ג צריכים לצחצח לקובי חסן את הנעליים. הוא אולי פרימדונה, לפעמים נראה כמי שעושה טובה שהוא משחק, אבל שער הזהב ההוא מחפה מבחינתי על הכל. קובי חסן הוא נסלח".

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

10 תגובות על הנסלח

 1. יניב הגיב:

  קובי חסן הוא הקשר הכי טוב בליגה הלאומית.
  קובי חסן הוא נשמה אמיתית והוא אוהב את הפועל ר"ג.
  אני מאוד מקווה שהוא חתום לעונה הבאה.

 2. שמוליק הגיב:

  הרבה כבוד לקובי. עם כל הכבוד יש לאזכר גם את מי שבישל לו את אותו "שער הזהב". לטעמם של רבים קרלוס הוא השחקן שהרבה מוקירים כשחקן שעשה/עושה את ההבדל. כמובן שגם שאר השחקנים וכל המערכת שותפים להישגים.

  קובי הוא אכן שחקן שבנגיעה אחת יכול לשנות את המשחק אבל השנה ראינו ממנו לא מעט משחקים חלשים ואילו קרלוס תמיד נראה כאחד שנותן את הנשמה על הדשא.

 3. אלי הגיב:

  קובי הוא שחקן פרימדונה שחושב שהכל מותר לו ושהוא יכול לטייל במגרש בין 2 בצהריים ל-4. מה שהוא עשה במומ עם פ"ת היה בזיון ויריקה בפרצוף של האגודה. הוא קיבל מר"ג תנאים וכסף שכל שחקן אחר יכול לחלום. ההשעיה המוגבלת שקיבל לא היתה מוצדקת. הוא היה צריך לעוף כמו טיל, למזלו יובל נלחם עליו אחרת הוא לא היה כאן יותר.

 4. רונן הגיב:

  שלמה, אתה קורא לו סוג של מיתוס, סמל. נו באמת.
  אתה מצפה מסמל שינהל מגעים מאחורי הגב, כגנב בלילה, מהלך המונע מאינטרסים כלכליים נטו ?
  לא סמל ולא מיתוס. זה שהוא הבקיע את אחד השערים החשובים בתולדות המועדון לא נותן לו את הפריוילגיה להתנהגותו הבוגדנית וכפוית הטובה. גם הוא, בזכות השער הזה קיבל חשיפה בלתי רגילה כך שלמטבע שני צדדים.
  לא מתאים גם לתת את הקרדיט לאותו ניצחון לשחקן אחד.
  מה עם השחקן שבישל (ואמוס, קרלוס) ? מה עם המגן שחיסל התקפה ? מה עם השוער שהציל שער בטוח ? לנכס את הניצחון לשחקן אחד ועל זה גם לעשות לו הנחות ? מצטער, לא אצלי !!!

  אפשר לספור על כף יד אחת את המשחקים הטובים שקובי נתן. גם השערים, כפי שציינתי בעבר, רובם מבעיטות עונשין ופנדלים.
  הוא לא כזה כוכב גדול ואני לא רואה שהוא העלה בעבר קבוצות ליגה…

  העונש שהוא קיבל היה מוצדק וגם הראה שאין באגודה זו הנחות, גם לא ל"כוכבים".
  לא שכחתי גם את הפוזות שלו וההתנהגות המתנשאת במשחק מול אסי גלבוע בגביע. מי שהיה יודע…
  בקיצור, לא כזו מציאה גדולה, בטח לא כמו שהוא מחזיק מעצמו, ועוד כמה…

 5. ותיק הגיב:

  שלמה אני רוצה להזכיר לך ששחקנים מהשנתון שלנו כמו טופלה נגד ראשון .דנישבסקי בשנות ה70 המתסכלות וחרזי מאוחר יותר. כל אלו גדלו במועדון ונתנו גולים חשובים ולא עשו את מה שחסן עשה. ואם מדברים על שחקני רכש אז שמריה שוקו ולא מזמן מרקיניוס הוכיחו שהם חלק מהאימפריה וניכנסו ללב האוהדים הרבה יותר מקובי חסן.ולגבי הגול נגד מכבי חיפה לדעתי אמנם חסן כבש אבל צקנה שם לו את הכדור לרגל ומשם אין מצב להחמיץ כך שחלקו של צקנה לא פחות חשוב.

 6. שלמה מן הגיב:

  תגובה לוותיק ולרונן: הבישול של קרלוס היה גאוני, אסי ברזילי שיתק את קולאוטי, תומר אזולאי היה מעולה, שי הס, אבורמן, בן עמי, לכולם חלק ענק בניצחון, אבל אני מדבר עכשיו רק על קובי חסן.
  אגב, אני מכיר לא מעט חלוצים בליגת העל שהיו מחמיצים את המצב הזה. כך שלא מספיק שצ'קאנה שם לו את הכדור לרגל, השאלה איך אתה בא לכדור. וחסן הגיע לכדור כמו שצריך וידע לשים את הפס כמו גדול.

 7. אוהד אמיתי הגיב:

  קובי חסנאססרללה הבייתה ומהר.כפוי טובה שכל מענייניו הם רק קובי חסן ! פוזות שיעשה בנתניה או בעכו ולא במקום שמבינים כדורגל.

 8. איתן הגיב:

  כוכבים יש בשמיים-ואם חסן כוכב,אז כוכב לכת.

  המשחק מול חיפה נכנס לפינתאון משחקי שיא במכתש ולא יותר-את הדיונים בבית המשפט לא התחילו אחרי,אלא לפני.מאותה סיבה שאברם לב לא היה לסמל!!יכל להיות.כוכב הוא היה..
  לא היתה המשכיות למשחק למרות חצי הגמר,כיוון שלמכתש היגיעו במחזורים שאחרי ,אותה כמות אוהדים.
  שחקן כוכב הוא לא-שום הישג לא נזכף לשמו,ולא סמל-דנישבסקי,קאופמן,בוקסה אבי,ברזילי,בן עמי,רוני לוי,מרקיניוס,אבי כהן,גילרדי,צאקאנה,שוחט,פרל,בנבנישתי,ראובן כהן-דוגמא לסמלים.
  סמל בקבוצת ספורט הוא דוגמא לשחקן שאוהד רוצה להיות.סמל -דוגמא לשאר השחקנים,שמבטל את הצלחתו לטובת כלל הקבוצה,וכוכב-שמשחק ורמת הקבוצה תלויה בו והברקותיו.
  צאקאנה אם ימשיך עונה נוספת לא פחות טובה-סמל לשחקן ספורטיבי,שלמרות בעיותיו האישיות,
  מגיע לעבוד במגרש ולתת את כל שביכולתו-גם אם לא הולך לו לפעמים.
  בעניי יכל להיות כוכב,אם היה מבקיע בגביע מול הכח,רעדו לו הרגליים ברגע קריטי.חבל

 9. stuchiner הגיב:

  שלמה לא קצת הגזמת? אמנם היה משחק מאוד מרגש ולא כל יום אנחנו מנצחים את מכבי חיפה,אבל בסהכ זה רבע גמר ,ואנחו כבר הגענו"קצת " יותר רחוק לפני כמה שנים,אולי לך באופן אישי הנצחון במשחק נגד חיפה "עשה " את זה,אבל באופן כללי למשחק הזה בטח מבחינת חשיבות יהיה קשה להתברג בעשרת המשחקים הגדולים שלנו,מצד שני יש גם עניין של הרתע,ואחרי שקוריס נכנס בכוכב הכי גדול שלו אז ידעו השחקנים בעתיד שזה לא שכונה פה,ואאם למישהו יש מחשבה שזה לא משנה ,תחשבו למי שחקנים עושים יותר חשבון , לעמוס לוזון או למוני הראל,הם יודעים שאצל לוזון אין חוכמות ומי שעושה פלברות ישלם וביוקר ,וככה כדי שיהיה גם אצלנו

 10. דני מ הגיב:

  לא מסכים קודם:
  חסן כשרוני בצורה יוצאת דופן, אבל אם היה מתאמץ ב-50% מהמאמץ של קרלוס או חלוואני הוא היה שחקן מוביל במכבי נתניה ולא באמצע הלאומית. אבל הוא לא, וללאומית זה מספיק. אבל עדיין לא מיתוס או סמל. עוד שחקן טוב מאוד מעל הממוצע.
  גם הגול שהוא שם נגד חיפה יפה ונחמד אבל לא כזה חשוב שניתן לסלוח לו על הכל ולכן היה צריך להעניש (וכאן מתחיל ה"מסכים"),
  מסכים: אבל גם להעניש צריך לדעת, זה טוב להרתיע, אבל צריך להיות חכמים ולא לדפוק את עצמך (את הקבוצה), ולראיה התקופה בלי חסן היתה מזעזעת (במיוחד שקרלוס לא היה בענינים).
  ועוד מסכים…ואמרתי את זה באוקטובר…אין פה קטע של בגידה (וכל ההשוואות לבגידה של האשה מצחיקות) ולא כלום. עיתוי דפוק וחוסר שכל של קובי חסן, כי גם לנהל מו"מ צריך לדעת איך ומתי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s