המדד החדש

שבוע אחרי הניצחון המצוין בטדי, כמה הרהורים מצטברים 

img84/8853/img2718ru9.jpg

יובל נעים. חי את המשחק ברמות מטורפות. מזיע בסיום כאילו רץ 90 דקות. אין הצדקה שמאמן יהיה כל כך אקטיבי על הקווים. מה נעים עושה עם השחקנים באימונים, בשיחות ובהכנה הטקטית, שהוא נראה במשחק כמו אחרון האוהדים? האם באמת דברים משתבשים מהיסוד החל מהדקה הראשונה, עד שהמאמן נראה כמי שתיכף יאבד שליטה? יובל רץ על הקו (מזל שהמלבן רק באורך של עשרה מטר), משתולל, צורח, מקלל, רוצה להרוג את עצמו, נראה מיואש, גמור, רב עם הקוון, זורק מלים לספסל ונראה הכל – חוץ ממאמן שצריך להיות בשליטה ולשדר ביטחון לשחקנים. אני לא מצפה ממנו לשבת על הספסל כמו שפיגל – בחליפה, עניבה וללא תזוזה. גם קטונתי לחנך את נעים בגילו, אבל הלחץ האטומי שהוא משדר גורם לשחקנים לשחק בחשש, ועוד לא אמרתי מילה על איך נעים עצמו נראה מהצד. גם עם פחות התקפות אמוק על הקווים, הקבוצה היתה מנצחת את ירושלים.

יש התקפה: בעונה שעברה היתה ביקורת על המשחק הנסוג של הקבוצה ביותר מדי משחקים. נעים אמר אז שאין מצב שהקבוצה תשחק הגנתי, כי הכלים שלה התקפיים. צדק בקושי. העונה הזו נראה שמדובר בקבוצה יותר התקפית, שגם עושה פחות הגנה, וזה לא נורא. גם קבוצת האליפות שבנה דוביד במכתש היתה כזו. שוייצר אמר – לא אכפת לי לקבל שני גולים, בתנאי שאתן שלוש. עם זה הוא הלך עד הסוף במערך 4-2-4. נעים, שלמד משהו בחיים גם מדוביד, יכול לאמץ את התיאוריה הזו ולזרום איתה. יש לו תוספת משמעותית של מור גולן ושי חדד הכשרוניים, יש לו את שי רביבו מחושל יותר, את חסן שנראה מעורב יותר, את דאטורו שחד יותר, עם שני מגינים תוקפים ועם הכוח של סוארז שבא מאחור. כדורגל מתחיל מהגנה, אבל אפשר לפעמים להפוך את היוצרות, בתנאי שהמכונה ההתקפית תדפוק שעון בהחזקת כדור, הנעה מהירה וחדות ברחבה. לר"ג יש את הכלים לכך. קצת פחות משמעת טקטית תביא קבוצה קצת פרועה, אבל אטרקטיבית ומלהיבה.

מדד 'המכתש בגבעתיים' לעונה הקרובה: דאטורו – 17 שערים. מור גולן – 10 שערים. קובי חסן – מעורב ב-15 שערים. שי רביבו – מעורב ב-8 שערים. קובי מוסא – 5 בישולים. אבי סופר – שלוש פעמים מצטיין במשחקים. רפי כהן – מביא שבע נקודות. נעקוב במהלך העונה וניפגש בסיום.  

תמיר בן-עמי. בקיץ ראיינתי את הקפטן, שסיפר כמה הוא רוצה לשחק עם ר"ג בליגת העל. בין היתר הבטיח לא להיות יותר מעורב באירועים שלא קשורים לכדורגל, שגרמו בעבר להרחקתו. והנה בירושלים, אחרי שהקבוצה השוותה ל-2:2, נראה השופט הראשי ניגש לשופט הרביעי, מתייעץ ממושכות ואז ניגש לבן-עמי ושולף כרטיס. הייתי בטוח אדום, ולא ידעתי על מה. למרבה המזל, נגמר בצהוב. בסיום, כשפגשנו את השופטים במסעדה, שאלתי מה היה שם, והשופט הרביעי אמר שבן-עמי סימן לקהל הירושלמי לשתוק – התגרות מיותרת. אז הנה בן-עמי שוב מעורב בשטויות, ואם לא ילמד לשלוט בעצמו הוא עוד יפספס את חלום חייו. אם היה מורחק, ר"ג לא היתה עושה מאמצים לתקוף בחמש הדקות שנותרו ומסתפקת בנקודה. תיקו נגד עולה חדשה, מול ניצחון גדול אחרי פיגור 0:2, זה ההבדל בין קבוצה שתעלה ממקום שלישי לבין קבוצה שתילחם על מקום שישי. תחשוב על זה, תמיר, אם אתה לא רוצה שסיכום הקריירה שלך יהיה מאה אחוז ליגה שנייה ושלישית.

 img84/8024/63519329zf0.png  יש וידאו. צילום המשחק שהופיע באתר המכתש היה מעולה בהתחשב בעובדה שמדובר במצלמה קטנה בגודל כף יד. הצילומים יצאו באיכות כה גבוהה, עד שהמאמן יכול להקרין את הסרט לשחקנים בחדר ההלבשה, להתעכב איתם על מהלכים וללמוד מטעויות. כל הצל"ש הולך לאבי ריימונד, שעמד שעה וחצי ופשוט עבד. לא היה לו שום כיף מהמשחק. יותר מזה: בשערים שר"ג כבשה, כשכל האוהדים התפרקו משמחה, היד שלו נותרה יציבה. הוא לא קפץ, לא השתולל, כאילו מדובר בצלם שנשכר מבחוץ, ולא באוהד, כך שקיבלנו תמונות יציבות ולא כאלו שקפצו בעיניים. על זה צריך להגיד לריימונד כל הכבוד ותודה.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

20 תגובות על המדד החדש

 1. שבה הגיב:

  -הטירוף של יובל עוזר מאוד לקבוצה, הוא גורם לשחקנים להיות מחוייבים (גם למאמן וגם לקבוצה), הוא לא נותן להם לנוח במהלך המשחק ותמיד גורם להם להילחם.
  זה טוב מאוד שימשיך ככה, אני מעדיף מאמן כזה מאשר עציצים שיושבים כל המשחק.
  -באמת ריספקט ענק לריימונד התותח.
  -ולמה מור גולן עם 7 שערים פחות מדאטורו? 😆

 2. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  איך לא משדרים אותנו נגד כפר סבא הדבר הזה ממש לא מובן אין משחק יותר אטרקטיבי מהמשחק הזה חוץ מאשר חיפה משחקת נגד רעננה אבל הפועל רמת גן נראת כקבוצה הכי בטוחה יחד עם חיפה לעלות ליגה אז איך לא משדרים תמשחק הזה מה עוד שיש 2 תחנות ספורט שמשדרות 2 משחקים כנראה שמודי בר און הכלב עכבר ביבים הזה דואג שחיפה תהיה משודרת כל משחק הוא אוכל תלב שבגללנו חיפה העגלות לא עלו ליגה

 3. אורדונס הגיב:

  לריימונד יש מצלמה משוכללת. גם זה שהיה בעמדת צפיה נוחה עזרה. אבל כל הכבוד לו באמת על החדות וקור רוחו שנשאר שלו בגולים.

 4. צחי רקנטי הגיב:

  אני לא מסכים עם הביקורת על יובל נעים.
  ייתכן מאוד שזה סוג המאמן הנדרש כדי להוציא את המקסימום מהשחקנים.
  אני לא חסיד של התנהגות מתלהמת אבל אני כן חסיד של להביא תוצאות וכל בחינה אובייקטיבית של התוצאות שהשיג יובל נעים ,במספר שנים שהוא מאמן את הקבוצה, יוכיחו שהוא מטובי המאמנים שנחתו פה – כן ממש ככה.

 5. רונן הגיב:

  זה מזכיר לי את הסיפור הידוע על מאמני הכדורסל.
  10 שניות לסיום, הכדור בידיים של הקבוצה שבפיגור נקודה.
  יש את המאמן שלוקח פסק זמן ובו מסביר , בלחץ ובעצבים תרגיל: מי מוציא הכדור, למי, למי הוא מוסר, מי קולע, מי האופציה החלופית וכולי.
  ויש את המאמן שלוקח פסק זמן ואומר בנחת: זוכרים מה תירגלנו באימון ? תבצעו.

  וריימונד ? כמה שמחה עצורה בו, של עשרות שערים שראה ולא זע ולא נע. יום אחד זה עוד יתפרץ ובמכון הסיסמולוגי ימדדו 6.5 בסולם…

 6. איתן הגיב:

  אבי ריימונד נשמה

 7. אחישיו 1 הגיב:

  רימונד אתה אימפריה

 8. צעיף אדום הגיב:

  ריימונד הוא גבר, בחום ובחורף ימלא תפקידו במסירות.
  אוהבים אותך איש.

  כל הקומנדו בטירוף (עליך)!

 9. איתן הגיב:

  בקשר ליובל,אני הרגשתי את הדאגה שלו במחצית השנייה שהחלה,הוא חיפש ומצא חיזוקים
  דווקא מהקהל שהוסיף לו מרץ והתלהבות שהדביקה את כולם.
  קשטן היה צריך ללמוד שיעור של איכפתיות,המרצה והקרבה למען מאמן-כל גול יובל היה בשמיים כמו אוהד ושחקן במגרש

 10. שלמה, תודה רבה על הקרדיט 🙂

  וגם לכל המפרגנים.

 11. רוני שוחט הגיב:

  לשלמה
  אחלה כתבות תמשיך ככה
  לריימונד תודה רבה על הצילומים

 12. אוהד 40 שנה הגיב:

  שלמה ,אני לא מבין מה הבעיה שלך עם יובל?
  כאשר מאמן לא נישמע על הקוים ולא צועק,רץ,ומישתולל אומרים עליו שהוא לא חי את המישחק.
  כעת על יובל שהוא יותר מידי חי את המישחק…

  ההצלחות של הקבוצה בעונות האחרונות למי שלא מבין ,גם אתה שלמה הם 90 אחוז בזכות יובל נעים ,כי הוא חי את המישחק והשחקנים מרגישים,נושמים,וחיים אותו על הקו.
  אין קשר בכלל לכך שבאימונים מאמן נותן הסברים וטקטיקות ,כי כל מי שמבין כדורגל והיה פעם שחקן ,יודע שברגע המישחק וברגע האמת שחקנים עושים הרבה פעמים במיכנסיים ושוכחים הכל.

  צריך לזכור שליובל גם אין את הסגל של ביתר ירושלים או התקציב של ב"ש ,שם מאמן טוב צריך להצליח עם הטלפון מהבית…
  יובל מצליח כי יובל חי את המישחק ושחקניים אוהבים מאמנים כאלה,תעשה פעם סקר בין שחקני עבר גם של ר"ג ותראה שאין שחקן שלא אוהב מאמן שצועק,מלהיב,מיתרגש,וקופץ על הקו.

  ולא איזה עמוד בטון כמו למשל דרור קשטן שמרדים את השחקנים שלו על הקו.
  זה אמנם יותר מרשים מבחינה אינטילגנטית מאמן שיושב ונותן הוראות בשקט אבל זה בולשיט!

  חוץ מזה שכל עוד יובל מצליח אין מה לבוא ולבקר אותו ,כי עם הצלחות אין מה להיתווכח!

  כניראה שלמה שאתה כמו כל העיתונאים,שנהיה קצת שקט סביב המערכת והכל זורם אתה מישתגע כי אתם חיים מ"עיניינים" וכנטיראה שלא מתאים לך המצב עכשיו.

 13. שלמה מן הגיב:

  תודה לכל המגיבים.

  תשובה לאוהד 40 שנה: אני האחרון שרוצה לראות מאמן יושב קפוא על הספסל 90 דקות. מצד שני אני לא אוהב את הקיצוניות האחרת. אני לא יודע אם 90 אחוז מההצלחות בשנתיים האחרונות הם בזכות יובל, או בזכות זה שהוא רץ ומשתגע על הקווים, אני לא לוקח ליובל גרם אחד מהתהילה שמגיעה לו. כל מה שאמרתי הוא שההצלחות יכולות לבוא גם אם יובל יוריד את הטון. לי אישית מפריע לראות מאמן משתגע על הקווים על כל פס לא מדויק. כדורגל זה לא מדע מדויק. גם אם תעבוד 24 שעות באימונים, תמיד יהיו טעויות, או סגירות לא טובות בהגנה והחמצות ממטר מול שער, כך שמאמן שמשתגע על כל פיפס זה בהחלט מיותר ובמקרים רבים לא מוסיף כבוד. על כך הביקורת שלי.

 14. אבי הגיב:

  ל-40 שנה האוהד: תביא לי שחקן אחד בקבוצה שיגיד לך שהוא אוהב את מה שיובל מתנהג על הקו.
  להתלהב ולהתרגש כן אבל כשיובל מקלל שחקנים ואת ההורים שלהם מעניין לראות איזה שחקן יגיד לך שהוא אוהב שמקללים אותו ועוד מהמאמן שצריך לתת לו גיבוי ותמיכה.
  אלא אם בקבוצה יש מזוכיסטים והפועל ר-ג זה קבוצת סאדו-מאזו שמצד אחד יש את המשפילים ומצד שני המושפלים.
  יש דרך ויש שיטה להדריך מהקו, תסתכל על עטר, אוחנה, רוני לוי, אפילו איוניר שיחסית לשאר צועק, אבל אף אחד לא מקפץ כמו תיש על הקווים עם מבטים של רצח בעיניים וצורח כמו משוגע.
  זה פשוט התנהגות לא נורמלית.
  אל תשכח שמי שמתנהג ככה זה אחד שכל פעם שיש מהומה הוא הראשון לרוץ לשם או לנגוח בקוון.

 15. לאוהד 40 שנה הגיב:

  הנה לך- אריק בורוכוביץ עזב, התפטר. חשבת שזה שמועות והחפשות אז הנה אבל באתר סתימת הפיות והמלמולים אין פורום ואוין תגובות להודעות כדי שלא יכתבו על זה חלילה וחס ומכסים את התחת עם טקס מזוייף לשי הס שהיה צריך לעשות את זה לכבודו כבר לפני שנה ולא לגרור אותו לבוררות מיותרת.

  עכשיו שיובל יכבס לבד ושקוריס יחפש אצל שימון העורב ביטון את הזיקה למועדון ולשורשים.
  איכס

 16. אוהד אמיתי הגיב:

  כבר אמרתי בעבר שאריק נשמה ולא יכל לעבוד בקן השרצים עם קוריס יובל ובן
  אריק אוהבים אותך תחזור ליציע שם יושבים אלו שאוהבים באמת את הפועל רמת גן ויש להם אינטרס 1:הצלחת הקבוצה

 17. דני מ הגיב:

  קודם כל…כל הכבוד לאבי האיש והאגדה (רשמתי לך כבר באתר הרשמי ויפה עשה שלמה שציין את זה גם בבלוג).
  לגבי יובל…זה האיש. הוא כבר לא ישתנה ואני מקווה שהשחקנים יודעים ומבינים את זה שמדקה ראשונה הוא יהיה בלחץ אטומי, אחרת הלחץ יביא לעוד שגיאות.
  גם בתור שחקן הוא היה פקעת עצבים וכנראה שזה לא השתפר.
  בקבוצה כמו הפועל ר"ג זה עובר בשלום, בקבוצה אחרת (מי אמר שלמה שרף ואבי נמני?) – לא.
  מה שכן…אם נעלה לליגת על, לעורכים בערוצי הספורט יהיה המון חומר מהנה לעבוד איתו אם ישימו קלוז אפ על יובל במהלך משחקים…

 18. אורדון הגיב:

  שלמה כמה שהתחושות שלך נכונות,ניסיון.
  בני לוד,יובל לא שולט בעצבים,בעיטה מתסכלת והוא ביציע מורחק.
  אבל אז גם באו 2 הגולים.
  חומר למחשבה ❗

 19. צקה הגיב:

  שלמה,באמת כתבה מצויינת.
  אני אוהד הקבוצה אין ספור שנים, נולדתי על המכתש.
  לעניות דעתי התעלמת מחלקו של רפי כהן במשחק.
  אני מאד חושש לבאות,עמדת השוער היא קריטית,החזרה מ2:0 בי"ם
  היא ארוע חד פעמי שחובה עליינו ללמוד ממנה.
  אני מאד מקווה שאני טועה.
  בהצלחה.

 20. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  😯 💡 😀

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s