ביזיון במכתש

מנהלת מחוז ת"א במועצה לשימור אתרים טרחה והגיעה * יורם פומרנץ עזב הכל ובא גם הוא * כך גם ציפי אובזילר * כולם במטרה לפעול להצלת המכתש * אבל מישהו דאג לנעול את שערי המגרש * מי נתן את ההוראה ולמה * חלק א' 

img127/2962/img2780va8.jpg

מול השער הנעול. תמר טוכלר (מימין) וטל בן-נון מהמועצה לשימור משועשעות מהסיטואציה

שלב קטן נוסף בהצלת המכתש נרשם בשבוע שעבר. תמר טוכלר, מנהלת מחוז ת"א והמרכז במועצה לשימור אתרים, הגיעה למגרש כדי לראות, להתרשם ולשוחח בנושא עם יורם פומרנץ, סגן ראש עיריית גבעתיים, במטרה לקדם הכרזה על שימורו כאתר היסטורי ובכך למנוע את הריסתו.

הסיפור מהתחלה: לפני כחודשיים פניתי למועצה לשימור אתרים היסטוריים ולח"כ זבולון אורלב, מיוזמי התיקון לחוק השימור, וביקשתי שיפעלו להצלת המכתש מפני תוכנית הבנייה עליו. למחרת הפרסום בבלוג, זכה הנושא לפרסום גם ביומון הכלכלה "דה מרקר" ובחדשות הוט. ההמשך היה בהתקשרות שלי עם תמר טוכלר. מנהלת המחוז סיפרה לי על על סיכויי המכתש לשרוד, על היעדר מסורת לשימור אתרי ספורט בארץ ועל אוזלת ידה של עיריית גבעתיים בשימור מבנים היסטוריים בתחומה. ביקשתי שתמצא זמן ביומן הצפוף שלה ותגיע למכתש, במטרה להניע ביחד את הגלגלים.

לאחר שקבעה איתי יום ושעה, צלצלתי ליורם פומרנץ ולירון קוריס, שהם שותפים טבעיים לנושא. סגן ראש העירייה נענה ללא היסוס והבטיח להגיע. הבעלים של הקבוצה לא ענה לטלפון שלי. השארתי לו במשיבון הודעה מדויקת על הפגישה ומשתתפיה. לאחר שחלף יום ולא חזר אליי, השארתי עבורו הודעה גם אצל אלינור, מזכירת הפועל ר"ג, שהבטיחה להעביר לו. כאן מגיע החלק המוזר והלא סימפטי. ביום חמישי סמוך לשעה 12 הגעתי למכתש, לקראת הפגישה. הופתעתי לגלות את שער הכניסה נעול. יומיים קודם לכן וידאתי עם פופאי שהמגרש יהיה פתוח. פופאי אמר לי שהמגרש פתוח כל יום מתשע בבוקר, שהמזכירה עובדת במועדון עד שלוש אחה"צ ושתמיד יש כאן מישהו, בטח כשצריך להכין אותו למשחק בשבת. יצוין כי במהלך הפגרה (אפילו עוד לפני תחילת האימונים) הגעתי למכתש כמה פעמים, ותמיד השער היה פתוח ומישהו היה במקום.

המתנתי מעט בחוץ, וכעבור כמה דקות איתרתי את הטלפון של נחומי, האפסנאי, וצלצלתי אליו. התברר שהוא נמצא בתחומי המגרש. להפתעתי אמר לי נחומי, כי קיבל הוראה מאלינור לא להכניס אף אחד, זאת למרות שהמזכירה ידעה על הפגישה המתוכננת. ואיפה אלינור שתסביר מה הקטע? נחומי אמר שיצאה לכמה דקות, לא ידוע לאן ולא ידוע מתי תשוב. הוא ניסה להשיג אותה בטלפון, אבל לא היתה תשובה.

בינתיים הגיע שליח עם חבילה של תלושי שי לחג, ודרש שמישהו מההנהלה יקבל ויחתום לו. צלצלתי שוב לנחומי שהגיע, פתח את שער הכניסה לרכבים ויצא לרחוב, כדי לומר שהוא לא מוסמך לחתום. בתוך המגרש ראיתי עוד שני אנשים שעובדים על הדשא. שאלתי שוב מה הבעיה להיכנס למגרש. תיכף מגיע סגן ראש העירייה והרי לא תשאיר אותו בחוץ. נחומי לא ידע מה לומר מלבד לחזור שוב שזה מה שאמרו לו, הוא רק עובד כאן, הוא רק ממלא הוראות. אין לי טענות אליו. הוא חזר פנימה, השער שוב ננעל בפניי.

רוכב על וספה הגיע ממעלה הרחוב. רק כשהיה סמוך אליי זיהיתי שזה פופאי. לפני שהספקתי לנופף לו, הוא חלף על פניי בדהרה. מוזר מאוד. עוד אדם עם וספה הגיע. הפעם הוא עצר. זה היה תמיר בן-עמי, שהופתע לראות את השער סגור. עוד לא קרה לו שהוא יעבור בצהריים ליד המגרש והשער יהיה נעול. מה קורה פה? הוא מתפלא, למה נעול? אני אומר לו שאולי זה לכבודי. הוא לא מבין, האמת שגם אני לא. הקפטן נראה נבוך, נותר לעמוד ליד האופנוע עוד שתי דקות, לבסוף חבש את הקסדה, התניע ועזב.

עד 12 וחצי, השעה בה התקבצו והגיעו משתתפי הפגישה, נותר המכתש סגור ונעול. הרגשתי מבוכה, שלא לומר בושה, שאנשים שהגיעו במיוחד למען הצלת המכתש, עומדים בחוץ כעניים בפתח, למרות שהבעלים של הקבוצה ומזכירת המועדון ידעו על קיום הפגישה. גם אם קוריס בחר שלא להגיע מסיבות שונות, וגם אם לא טרח להודיע כי ייעדר – אין שום סיבה שאנשים שהגיעו למטרה הכל-כך חשובה ייתקלו בקבלת פנים אטומה ומבזה. שלוש הנשים שבחבורה התאכזבו שלא יכלו לראות איך המגרש נראה מבפנים. למרות זאת, החלטתי שלא להרים טלפונים נוספים ולבקש שיתנו לנו להיכנס. לא באנו לריב עם אף אחד, לא לבקש טובות ולא להתחנן. רק רצינו לקדם נושא שבוער אצל כולנו.

ואלה משתתפי הפגישה למען הצלת המכתש, שנשארו מחוץ למכתש: תמר טוכלר הגיעה עם המחליפה שלה, טל בן-נון, שתמלא בקרוב את מקומה לאחר שתצא לחופשת לידה. יורם פומרנץ מצידו הביא את ציפי אובזילר, מס' 2 ברשימה שלו לראשות העירייה, "גבעתיים הירוקה". הטניסאית הוותיקה מיועדת להיות מחזיקת תיק הספורט, אם וכאשר. אני הגעתי ללא ממלא מקום או מספר 2 שלי – בסך הכל עם טייפ קטן ומצלמה.

טוכלר היא שועלת קרבות ותיקה ומצולקת במלחמות על שימור ברחבי הארץ מול רשויות אפאטיות, מהנדסי עיר אטומים וכל מיני פונקציונרים ויזמי נדל"ן, שמתחרים בהריסת מבנים הסטוריים לטובת עוד בניין דירות. את נושא המכתש היא מכירה באופן כללי, דרך תוכנית מגירה ישנה לשימור שכונת בורוכוב. חשוב להדגיש: הגעתן של נציגות המועצה לשימור אתרים אינה קשורה בשום צורה לבחירות המוניציפליות המתקרבות. הן לא הגיעו לקדם את מועמדותו של פומרנץ לראשות העירייה, אלא לקדם אך ורק את נושא השימור בעיר.

אחרי דקות ארוכות מול המבצר הסגור, נכנסנו לרכבים ונסענו ללשכתו של פומרנץ. סגן ראש העירייה חגג באותו יום (11 בספטמבר!) יום-הולדת 46, כך שזכינו לשולחן עמוס בפירות, עוגה אחת וגם בלונים שנחתו בלשכתו כל כמה דקות ממקורבים, וגם מבתו בת התשע. אובזילר לקחה על עצמה לחלק לנוכחים את העוגה המפוארת והטעימה, אבל גם זה לא הצליח לשכך את זעמי מהסיטואציה המבישה כמה דקות קודם. 

קטעים נבחרים מהדיון על שימור המכתש – בפוסט הבא. 

img169/8303/img2784ri9.jpg

גם יורם פומרנץ וציפי אובזילר נשארו בחוץ

פומרנץ מבקש להבהיר – תוספת מאוחרת

בעקבות סערת הטוקבקים בפוסט במהלך היום, ביקש יורם פומרנץ להכניס את מכתב ההבהרה הנ"ל מטעמו: "לצערי הרב נקלענו ציפי אובזילר ואנוכי, בניגוד לכוונותינו ולרצוננו, להיות חלק ממסע השמצות והכפשות שמתנהל כנגד יו"ר מועדון כדורגל הפועל ר"ג – גבעתיים ירון קוריס, כמובן אין לנו כל חלק בו. כל שאני עושה למען המועדון, ואם יורשה לי להעיד על עצמי אני עושה לא מעט, נעשה תמיד בתיאום עם הנהלת המועדון משום שכך לדעתי יש לנהוג, כיוון שאינך פועל בביתו או ברכושו של מאן דהוא ללא הסכמתו ורשותו. לפיכך, גם הגעתנו למכתש במקרה האמור, בו נמצא סגור, היתה מתוך מחשבה שהדברים נעשים על דעת המועדון ובשיתוף פעולה עמו.

"מניסיוני, אעיר כי מחלוקות ובעיקר פנימיות, גורמות לסטייה מהמטרה העיקרית ותוצאת הפרד ומשול ידועה. שני צדדים נצים והצד האחר נהנה. לכן אני מקפיד לפעול בעניין הפועל ר"ג-גבעתיים ובנושאים רבים נוספים רק במקומות בהם קיים קונצנזוס מלא, שהוא ערובה בסיסית נדרשת לתוצאות. אבקש להעיר, כי יותר מתמוהה בעיניי העובדה מדוע יוזמתי לשינוי חוזר של תב"ע המכתש מתב"ע של בנייה למגורים לתב"ע של ספורט, הנתמכת בין היתר גם על ידי הנהלת מועדון הכדורגל הפועל ר"ג-גבעתיים, אינה מקבלת רוח גבית. כל שנדרש הוא לפעול לכינוס הועדה המקומית לתכנון ולבנייה לצורך העלאת ההצעה בהצבעה שם היא צפויה לזכות ברוב ניכר מקרב חברי הוועדה. ראש העיר, מסיבותיו שלו, אינו מכנס את הוועדה מזה מספר חודשים וכל המאמצים צריכים להיות למיטב הבנתי והכרתי בכיוון זה.

"לפני סיום אבקש להדגיש כי יש לי הערכה רבה לפעילותו של ירון קוריס, אשר את תוצאותיה רואים כולם ושאני מקווה בכל לבי יגיעו לשיאם בהעפלת הקבוצה, אחרי עשרות שנים, לקדמת בימת הכדורגל הישראלי לליגת העל. איני יודע היכן היו ומה היה עולה בגורלם של מועדון הכדורגל הפועל ר"ג-גבעתיים ושל איצטדיון המכתש אלמלא עשייתו. דווקא שלמה מן נוהג לקרוא למכתש "המקדש". טרמינולוגיה זו אין טובה ממנה. כידוע לכל, חורבנו של בית המקדש נגרם בשל ריב אחים ושנאת חינם. אל נגרום גם לחורבנו של "המקדש" שלנו מאותן הסיבות בדיוק".

יורם פומרנץ

פוסט זה פורסם בקטגוריה מצילים את המכתש, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

66 תגובות על ביזיון במכתש

 1. האמת נחשפת הגיב:

  משקיע מהלב?נותן את כל כולו?רוצה בטובת הפועל רמת גן?בא מאהבת המועדון?
  אני מאד מקווה שאין אינטרס חבוי למציל המועדון מכרישי הנדלן
  או שבעצם הוא בעצמו הופך לנדלניסט?
  האם כל ההצגות שהציגו לנו הם תעמולה אישית ורצון עצמי של הראיס לעשות קופה מהמכתש?
  למה לא מתאים לראיס שהמכתש יוכרז כאתר ספורט ולא כקרקע למגורים?
  עכשיו אני מבין את התמונה הגדולה

 2. בורכוב הגיב:

  במילה אחת , בושה.

 3. לא יאומן כי יסופר הגיב:

  נראה לי שזו טעות אי הבנה. טלפון שבור. לא יכול להיות שהיו"ר מתעלם מדבר כזה.
  הוא יהיה חייב להגיב עכשיו בבלוג ולכתוב מה קרה. זו שערורייה בכל קנה מידה

  הוא לא יוכל להסתכל עכשיו בעיניים של אף אוהד ,שחקן,איש צוות ועיתונאי ולספר סיפורים.

  שיקום עכשיו ויגיד הכל אחרת יכלל כבר מהיום באותה שורה עם כל אותם אינטרסנטים שבאו לעשות סיבוב על הפועל רמת גן.

  עכשיו מתחיל להיות ברור למה יגאל כוכבי, אריק בורוכוביץ ועוד רבים וטובים שנחשבו לחבריו הקרובים כבר לא עונים לממתינות .

  איזו בושה.

  שימכור את המועדון כמו שהבעלים של ניקאסל עשה היום.

 4. אליהו הגיב:

  קוריס מה תספר עכשיו -תספר לכולם כמה אתה עושה למען המכתש וכמה המכתש זה לנצח נצחים לעדי עד לעולמי עולמים וכל החרטבונא הזה.

  כל ההליכים המשפטיים שלך נגד יורוקום זה נועד רק בשביל דבר אחד .כדי שתוכל לקבל יותר כסף עבור הפינוי בשביל שדקה אחרי זה תסתלק מהקבוצה עם חבילה יפה בכיס.

  נשמח לשמוע ממך למה נתתה ההוראה לסגור את המכתש בפני הוועדה לאתרים, ממה בדיוק אתה פוחד אדון מנהל , אולי מזה שיסנדלו לך את האופציה לעשות רווח על המגרש?

  קומבינטור מארץ הקומבינטורים.

 5. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  קוריס תשמע טוב זה שקנית תמועדון והיו עוד קונים לקבוצה זה לא אומר שזה עסק פרטי שלך
  פרצופך האמיתי מתחיל להיתגלות וכנראה שאתה רוצה לגזור קופונים על המכתש אחרת איך תסביר תהיתנהגות הבזויה הזאת ???
  הפועל רמת גן היתה תמיד מנוהלת בצורה מסריחה כל השנים ואף אחד לא יכול לספר לי סיפורים שלא כי אני במכתש מ 1972 ותמיד היה בהנהלה מי שחירבן תקבוצה בגלל זה תמיד דישדשנו בליגה זין בזמן שקבוצות כמו שמשון תל אביב בני יהודה ביתר תל אביב ואפילו הכח ומכבי רמת עמידר היו בליגת על
  עכשיו שקנית תקבוצה וראינו אור בקצה המנהרה מתחיל שוב הקרקס בקבוצה והפעם כנראה אתה רוצה לגזור קופון על המכתש !!! אז נראה אותך כמו גבר כותב לנו למה המכתש היה סגור אה תסביר לנו

 6. בקרוב באתר הרשמי הגיב:

  הכחשה גורפת מצד הדובר החדש שיספר שבדיוק באותו יום היו"ר היה עסוק מדי ושכח.
  "המכתש מעל הכל אבל קוריס כדרכו ובגלל עיסוקיו לא יכול להקשיב לכל הודעה במשיבון. יש לחו קבוצה לנהל"

  ועוד באתר הרשמי – עם המזכירה ייערך בירור מקיף ונחומי גם ככה לא מכניס אף אחד למכתש. פופאי לא ראה את מן והצוות בירידה והיה באמצע נהיגה ,אריק בורוכוביץ ידע מתי להתפטר.

  ואיזה מסכנים האוהדים שמתחילים לקבל את התמונה המלאה.

  מתחיל להזכיר את ימי אלי ניר העליזים עם ה"שכחתי את הטפסים באוטו"

 7. אלי הגיב:

  שלמה מה קרה נהיית פוליטיקאי??
  מה לציפי אובזילר ולמכתש??..תגיד אתה מזלזל בנו האוהדים…?
  היא בכלל רוצה לעשות מגרשי טניס במכתש אתה יודע את זה…??.

 8. אלי אלי הגיב:

  אני בכלל שמעתי שהיא רוצה לעשות שם בריכת שחייה אולימפית.
  מה הקשר תגיד לי?

  היא בכלל לא הסיפור כאן אז מה אתה ניתפס לשטויות?

 9. סביח עובד הגיב:

  לכל הממתינים בפינה ,כולל שלמה מן שמחפש עבודה ועניינים!
  קודם כל יכול בכלל להיותשהיה באמת אי הבנה ופיקשוש.

  ב, עשה טוב מאד קוריס שלא נתן כביכול להיכנס למיגרש כי יש עניינים שרק הוא והעורכי דין יודעים ויכול להיות שזה נושא רגיש שכרגע לא צריך לעורר אותו מחדש!
  היה מישפט לפני חודש ור"ג קיבלה דחייה עד הודעה חדשה שאומרת שכרגע המכתש של הפועל ר"ג!
  זה אומר למי שמבין שהמישפט הבא יהיה בעוד 10 שנים!
  להפועל ר"ג יש עורכי דין שמיתעסקים בנעשה ,ולא צריך חבורת קולינמלים מצחיקה שדואגת לתחתשלה כמו אובזילר ופומרנץ שכל מה שיקר להם הוא להיות מספר 1 או מספר 2 ברשימה למועצת העיר…
  ממתי אובזילר מתעניינת בכדורגל או בהפועלר"ג בפרט???
  אה שכחתי ,מהיוםשהיא התחילה את מסעה לעבר מועצתהעיר היא נהיית אוהדת הפועל ר"ג שרופה…

  ושלמה מן תיתעסק בעבודתך שהיא עיתונאית ולא בנעשה בעניינים שעוסקים בהם עורכי הדין של הקבוצה!
  יכול להיות שקוריס היתיעץעם עורכי הדין והם הורו לו שלא לערבב שני דברים ביחד.
  או שקוריס בסופו של דבר יוצא גדול כי אם היה מראה אתהמיגרש אז הוא נותן את חסותו לתעמולת בחירות וזוהי בפרוש תעמולת בחירות!!!
  הרי אובזילר כשתיבחר לא תגיע למכתש אפילו פעםאחת,ולא יעניין אותה הפועל ר"ג!

  תנו לקוריס להילחם הוא כבר הראה שהוא מצליח ,והוא יצליח בלי כל המיתחנפים והלקקנים שרוצים לעשות תעמולת בחירות על גבושל המכתש!

 10. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  תגיד לי מה אתה מקשקש אה ?? זו מועצה לשימור אתרים ואין לה שום אינטרס בעיניין המכתש הרי הם יכולים לקבוע שהמכתש הוא אתר שיכנס לשימור אתרים וכל הבעיה תיפתר
  אבל כנראה שאתה פטי מאמין
  כנראה שקוריס רוצה לגזור קופון על המכתש
  שיכנס כמו גבר פה לטוקבקים ויסביר שאנחנו טועים

 11. שלמה מן הגיב:

  לסביח עובד היקר – בנושא תעמולת בחירות שאתה טוען שמעורבת כאן, אזכיר לך שרק בשבת לפני המשחק נאם ראש העיר אחלה של נאום בחירות, בחסות ההנהלה, בידיעתה ובאישורה.

  דבר שני: זה שקוריס או עורכי דינו לא רוצים עכשיו את הוועדה בין הרגליים, לא אומר שצריכים למנוע את הכניסה של אנשים למגרש. זה גם עניין של נימוס ודרך ארץ. הרי האנשים האלה יעבדו ויפעלו למען המכתש גם בלי שייכנסו למגרש, אז בשביל מה המשחקים האלה של לנעול שער כאילו מדובר באוייבים?

 12. ימי אלי ניר לא יהיו כל עוד קוריס בהנהלה!!!
  ואתה תיווכח לכך,ואתה רואה זאתכבר 4 עונות!!!
  קוריס הוא היושב ראש הכי טוב שהיה למועדון כדורגל הפועל ר"ג זה 40 שנה!!!
  אף אחד לא יכול להגיד על קוריס שהוא לא נילחם על המכתש כי מי שהחזיר אתהפועל ר"ג למכתש זהו רק ירון קוריס עם מוטיבציה,רצון,תשוקה,מילחמה,והמון כסף!!!
  לולא ירון קוריס אין מכתש כבר לפני 4 שנים ,וכמובן אין הפועל ר"ג!!!
  אז כל עוד אין לך הוכחה שקוריס רוצה"לעשות מיליונים" אל תבלבל את המח!
  אם קוריס היה רוצה לעשות מיליונים הוא כבר היה עושה כי הוא היה יכול לעשותעל בטוח עיסקת חבילה עם אוסיף על כךשיקבל סכום מסויים לכיס ויתפנה בלי מילחמות מהמכתש!!!

  קוריס לא משקיע במכתש כל עונה מאות אלפי שקלים בכדי לעשות עליו מיליונים!
  לקוריס יש מטרה אחת מובהרת להשאיר את המכתש בידי מועדון כדורגל הפועלר"ג ,ולכן הוא נילחם על הבריאות שלו בבתי המישפט נגד פינוי המועדון מהמכתש!

  אחרת ,שוב פעם היה יכול ללכת ולעשות עיסקת חבילה עם אוסיף וקרישי הנדל"ן!

  יש סיבות לכך שהמכתש לא היה פתוח ,וזה ברור!
  קודם כל כמו שציין לפני האדון יש סיבות רגישות שלא לתת לאף אחד לערבב שני דברים ביחד!
  אף אחד לא יודע מה הפועל ר"ג טוענת במישפטים ומה גירסתה.

  כמו כן קוריס לא יכול לתת לכל בעל פוטנציאל לרשות מועצת העיריה לבוא ולעשות תעמולת בחירות על סיפור המכתש!

  בקיצור ,אלתיתנולכלסיפור שממציא עיתונאילעשות עליכם רושם, כי יש דברים שגם שלמה מן עם כל הכבוד לא מבין ולא יודע!

  ולכל הזורעים רעל בקבוצה ואצל האוהדים רדו מהעץ אתםתאכלואת הכובע עוד הרבה לפני שהמכתש יתברר בסופו של דבר שהוא שלהפועל ר"ג!
  יש לכם עוד סיפור לחיות ולהציף מעל פני השטח בשבוע הקרוב…

  אחרי המיכתביםששלחתם לתיבתהדואר במכתש,שבהםכתבתםעלחוסר רגישות כלפי חולים וחסריכל לקנות מנויים כדי לעשותרעש ולנסות להבעיראש ,יש לכםהפעם עוד ספין קטן…

  גם על המיכתבים האלו קוריס נתןאתהתשובה ולא נתןלכם לנצח כי הוא כבר הודיע שכל מי שאינו יכול או קשה יום יתקבל אצלו במישרד בברכב ויוסדרו איתו העניינים כךשגםלו יהיה מנוי לבסוף!

 13. שלמה או שאתה באמתלא מבין ,או שאתהאוצהלא להבין…

  קודםכל לגבינאוםראש העיר ,אי אפשר לסרב ולאלתתלראש עיר שתומך ועוזר לא לנאוםבמישחק פתיחת עונה במכתש!
  בןשחר עוזר למועדון עד כמהשערית גבעתיים יכולה ואין סיבה לא לתת לראש עיר לנאום במכתש!
  כשיגיע אותגיע אובזילר להיות מספר אחתבעירית גבעתייםגם היא תוכל לנאום במכתש ,אם היא תתרום ותעזורותהיהלצידה של הפועל ר"ג!

  לגבי מה שאתה אומר "שגםכך בלי מכתשפתוח יוכלו וימשיכו אותם אנשים לעבוד בנושא" אז מה הבעיה?
  הנה פתרתאותה אתה רואה…אז למה להעלותכתבה שהיא בבירור באה לפגוע שירון קוריס ובקבוצה???
  אתה ניפגעת? בסדר ,כי אתהלאאמור לעשותאתזה ,זה לא תפקידך לעשותזאת!
  היה לך לפני 4 שנים אפשרות לרכוש אתהמועדון והיית צריך לבוא ולהציע סכום ,ואז אולי היום היית יכול להחליט מה לעשות במועדון!

  כרגע יש בעל בית,ובעל בית טוב שמנהל את המועדון בצורה הטובה ביותר ,עם הצלחות אי אפשר להיתווכח!

  כל אחד שיעסוק במה שהוא מבין ובמה שמעסיק אותו ביום יום!
  אתה עיתונאי אז תביא כתבות ,ולא פוליטיקה בגרוש…

 14. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  יש לך טעות כי עם כל מה שקוריס עשה למען הפועל רמת גן הוא מעל ומעבר אבל אל תשכח שהמכתש זה הפועל רמת גן ובלי המכתש לא תהיה הפועל רמת גן לכן כולנו מצפים להסברים מקוריס למה לא נתנו למועצה לשימור אתרים להיכנס למיגרש

 15. אורדון הגיב:

  תפסיק להיתעסק בשטויות…
  כןנתנו לא נתנו…
  בינתיים קוריס הוא היחיד מכל ההנהלות שהיו שנילחם בשיניו על המכתש ובזכותו אנחנו משחקים שם כבר 4 שנים!

  עד אז ,ועד שלא תראה את קוריסעושה "מיליונים" על המכתש…אין לךעל מה להיתלונן!

 16. zvika הגיב:

  אולי ירון שותף עם חבורת הגנבים שעבדו על כולם
  אם יש לו מה להסתיר שיצא מהפינה אל הזירה שיגיב
  בקשר לפוליטקאים שיעזרו לנו כי בלי המכתש אין לנו לב
  צביקה בסידני
  שלמה כמה שיותר להרתיח את המים עד שיתפרצו

 17. קלעי הגיב:

  כל הכבוד על היוזמה שלמה , אם יהיו עוד עשר אוהדים שאכפת להם כמוך ולא רק יושבים בבתי קפה וטוחנים פקה פקה כל היום אז המכתש היה היום בידיים טובות.
  אנסה להסביר לך למה השער היה סגור ואת זה לא בעיה ללמוד מאופן ההתנגות של קוריס מכל מה שאני קורא על הבנאדם באתרים. פשוט הבנאדם זה ענין של כבוד אצלו. איך שקלט שמישהו אחר לוקח לו את התהילה של הצלת המכתש הוא נהיה כמו קיפוד ששולף קוצים , כמו נחש שיורק ארס לכל עבר כמו צב שמכניס את הראש פנימה ומסתגר בעצמו. זה פשוט מאד.
  לכן העצה שלי לך שלמה אם נושא המכתש חשוב לך ואני יודע שחשוב לך אז תן לקוריס את הכבוד להוביל את המהלך במועצה הזו , תצלם אותו איתם במכתש ותכתוב שקוריס הציל את המכתש , ואז תראה הפלא ופלא איך הדלת נפתחת לרווחה.
  חזק ואמץ..

 18. אורדון הגיב:

  בסוף כולם יאכלו את הכובע…
  כמו שחשבו שקוריס הוא חבר בכנופיית פשע…

  זה שהוא חבר של בן כהן עשו ממנו עבריין…
  כעת זה שהוא לא נתן לאינטרסנטים להיכנס למכתש לתעמולת בחירות זה גם בגלל שהוא רוצה לעשות קופון על המכתש…

  אז לפי כל אותם משועממים כאן ,גם אבי נמני הוא עבריין כי הוא חבר טוב של האחים הררי…
  למי שלא מכיר עבריינים מעמידר ,שאחד מהם שכן של נמני בשכונת רמת אביב החדשה.
  וחבר טוב מאד של אבי .
  לפני שבועיים היתה כתבה בערוץ 2 על החברותבינם לבין אבי נמני ונמני אמר שהוא לא שייך לכנופייתפשע ,הוא פשוט חבר טוב של מישפחת הררי ,וזה לא אומר כלום על כך!

  מישהו שמע את אוהדי מכבי ת"א אומרים שאבי נמני עבריין?שצריך לזרוק אותו ממכבי?

  לא ,אבל רק אצלנו יש כמה גורמים שרוצים להצית מדורה ואצלהםכל סיפור הם מטפסים עלהעץ…

  לכו ותיישרו אתהגב ,כי מה שמדברים על הפועל ר"ג בהיתאחדות ואצל קבוצותאחרותלא מדברים ולא דיברו כבר 30 שנה!!!
  במקום שתהיו גאים במה שיש ,ויש הרבה אתם מחפשים כל היום איפה הרע,ואיפה אפשר לעשות סיפור…

 19. איציק הגיב:

  אחר כך אנשים לא יבינו כמו פופאילמה הפועל ר"ג לא נימצאתבליגת העל וכל השנים דישדשה בארצית ולאומית.
  איךאפשר להצליח,כאשר יש כבר הצלחה ויש קבוצה ויש הנהלה שמיסתכלת כלפי מעלה לליגת העל, ועושה דברים נהדרים וגם אז באים אנשים,עיתונאים[אוהדים ?] ומזיקים ועושים אוירה של נכים בין האוהדים וביציע.

  יש קבוצה,יש מכתש,יש דשא, יש רכש, יש הנהלה שעושה מעל ומעבר, אז למה לחפש את הרע?
  למה לא לתת קצת שקט ,קצת.
  תבינו יום אחד הכל היתפוצץלנו בפנים ,ויבוא ירון קוריס ויגיד אין לי יותר כח,כמו שמוני הראל עשה בהפועל.
  אז אתם תיתעוררו ותבינו שהיה כאן טוב.
  בן אדם לא יכול לעשות ולנסותלעשות טוב ולקבל רק ביקורות,וזה מה שאתםגורמים לירון קוריס.

  אתם עוד תראו כמה אנחנו ניתגעגע אליו ,ברגע שיעזוב .
  לא יהיה מישהו יותר טוב למועדון הזה ממנו.

 20. ראובן הגיב:

  תבינו כל ההיתלהמות הזאת עושה רע לאוירה סביב הקבוצה!
  זאת צריכה להיות"העונה" וכל קטע כזה יוצר אוירה לא טובה סביב לקבוצה.

  תכניסו טוב טוב לראש שלכם שאםלא עולים העונה ,אין יותר הפועל ר"ג אם מכתש או בלי מכתש!
  אזקדימה במקום לחפש בלאגנים ,תיתלכדו ותהיו גוש אחד.

  מספיק מכל דבר לעשות סיפור אלףלילה ולילה.

  העונה הזאת קריטיתעבור המועדון וכל כוונה לפגוע רק מזיקה לנו האוהדים כי בסופו של דבר הצלחה של קוריס היא הצלחתנו והפוך.
  אםלא עולים ליגה העונה אפשר לסגור את הבאסטה כי עונה לאחר מכן זה כבר יהיה בלתי אפשרי כמעט לעלות ,עם2עולות בלבד.
  חוץ מזה למי שיש חלום שיבוא איזה אוליגרךויקח את הקבוצה, אז שיבין שכך אף אוליגרך לא יגיע למועדון .

 21. למגיני המלך הגיב:

  לסנגור של קוריס שכותב בכמה שמות.
  אוהדי רמת גן לא נולדו אתמול. עצם זה שאין "הוכחות" כמו שאתה אומר, אומר שיש דברים בגו.
  ברור שכולנו רוצים שהקבוצה תהיה בליגה הבכירה וזה אומר – אין מכתש. אז נוכל לדעת עם המחשבות שלנו היו נכונות
  לגבי אבי נימני – הסרט הוקרן בערוץ 10 ולא שיקף את כל האמת אלא רק כתבה על הסגידה לאבי נימני שאכן עושה דברים עליאיים ועוזר לזולת. העובדה שהוא חבר של עבריין זה או אחר – זו זכותו, אבל עליו לקבל את כל ההשלכות שבאות עימה.

 22. לאפק הלחוץ מהאמת הגיב:

  חבר של אבי נמני לא מתאמן עם מכבי תל אביב בכל יום רביעי

 23. liroi הגיב:

  מגיני הראיס רושמים פה בגלוי שהסיבה היא שלא רוצים לעשות תעמולת בחירות על ראש המכתש והייתי מקבל טענה זו אילולא הייתה לנו בשבת לא תעמולה אלא מסיבת בחירות של ראש העיר שנאם במשך שלוש שעות,אם זו לא תעמולה אז מה כן?.אז אחרי שמחקנו את התירוץ הזה מהפרק עם מה נשארנו ביד? עם התנהלות מאוד אבל מאוד מוזרה של יושב ראש שכביכול נלחם ומשקיע למען הצלת המכתש אך מנגד עושה צעד כל כך תמוה כגון נעילת השערים באופן חד פעמי דווקא ביום ובשעה שאנשים בעלי השפעה אמורים להגיע.שכל אחד יסיק את המסקנות האישיות שלו אבל כנראה ממרומי המרפסת רואים דברים אחרים שאף אחד חוץ ממנו לא רואה.

 24. 1 מגבעתיים הגיב:

  גם אם נניח קוריס חושב שהועדה לשימור מפריעה להליכים המשפטיים לא מובן למה הוא לא ביקש משלמה שלא להביא את הועדה ולהסביר לו בשקט שהועדה תתקע מקלות בגלגלים של המאבק, אם היה מסביר את זה בטח גם הועדה לא היתה מגיעה והיה נחסך הבזיון שאנשים שבאים לעזור משאירים אותם מחוץ לחומה.
  איך אמר המשורר ?-יש אנשים עם לב של אבן. אפילו לאבנים בחומה של המגרש יש יותר לב מאשר יש ל אדון קוריס.

 25. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  לכל החוכמולוגים שמגינים על קוריס או שמדברים בשיבחו.
  אז אמרנו כבר שקוריס עשה ועושה עבודת קודש בשנים שהוא יושב ראש ורוצה להביא תקבוצה לליגת על אבל לכל המסנגרים עליו אפשר לקבל תשובה מכם או ממנו למה המכתש היה סגור באותו יום שזה היה הכי חשוב להצלת המכתש אה ?? תתנו תשובה הולמת ואל תספרו לנו סיפורי מסייס הוא לא ידע הוא היה עסוק הפקידה לא ידעה הוא רוצה בעצמו להציל תמכתש וכל סיפורי הבבלטים
  נכון שקוריס עשה מה שעשה אבל צריך להבין דבר אחד שחקנים הולכים ובאים יושב ראש ובעלים מתחלפים אבל קבוצת כדורגל נשארת קבוצת כדורגל
  וכל ילד קטן יודע שללא המכתש אין הפועל רמת גן לכן בעיניין המכתש המצב קריטי לקבוצה ואל תספרו לנו סיפורים שבליגת על אי אפשר לשחק במכתש כי אני אומר לכם שאפשר לשחק אז יגבילו כמות של קהל וחניה שיחנו מצידי בעזה

 26. נ.זכריה הגיב:

  מדוע קוריס אינו מגיב בעצמו? מדוע אינו מתגונן? מה פירושה של השתיקה הזאת?
  האם הסיבוך כה רחב ועמוק ש"הנאשמים" קבלו הוראה לסתום פיות ?

 27. דני מ הגיב:

  שלמה, נגעת בנקודה רגישה…בעצב חשוף.
  המון זמן לא ראיתי התרוצצות כזו של אפקים ויורמים (בכמה שמות כמובן) להסביר, לאיים, להפחיד ובאותה נשימה גם לקלס ולהלל את הבעלים.

  היה כל כך פשוט אם הוא היה עונה בטלפון (או מחזיר טלפון), מסביר בשקט, אפילו נותן תירוצים אבל מונע את הפארסה שחמישה אנשים מחכים ליד מכתש סגור.

 28. ברבי הגיב:

  למר קוריס הנכבד

  אדוני רק לפני חודש אחרי שבית המשפט שוב פסק לטובת הפועל רמת גן אמרת את הדברים האלה ואני מצטט: . "הפועל רמת גן תלחם בכל האמצעים על המכתש שהרי הוא שמייחד את הקבוצה משאר הקבוצות בליגה. למכתש יש הרבה משמעות עברונו ועבור הקהל שלנו. הפועל רמת גן צריכה בסיס חזק כדי להיות קבוצה טובה והמכתש זה הבסיס של המועדון".

  שים לב מה אתה אומר שהפועל רמת גן תלחם בכל האמצעים.

  כלומר גם ועדה לשימור אתרים וואטאבר יהיה מי שיהיה מי כל אחד ברוך הבא. אתה תילחם בבית משפט, פומרנץ ילחם על שינוי יעוד בעיריה ומועצת השימור תלחם בעד השימור. בסוף גזרה אחת תנצח או שתיים או אפילו כל השלוש. במלחמה נלחמים בכל הכלים שיש ומשתמשים בכל התותחים שרק אפשר , אפילו אם בירי נשק קל מול טנקים. כבר היו דברים מעולם

  אז למה לתקוע מקלות בגלגלים ? מה נותן לך שאתה סוגר הדלת ומגרש גוף שיכול לעזור לך. באמת שאשמח לשמוע ממך תגובה רצינית ולא להתחבא מאחורי פרצוף רציני מזלזל מלא חשיבות שחושב שאתה מעל כולם.

 29. בדיחה ביום שמש הגיב:

  קוריס יכול יהיות המשיח בן דוד מבחינתי אבל כל עוד ההתנהגות שלו כזאת שלא יתפלא אם יש עליו ביקורות.

  גם בכתבה הנפלאה הזאת אין שום פוליטיקה.פומרנץ נחשב בצדק לאחד ממגיני המכתש. אביר.
  ומי שמתעסק בפוליטיקה זה קוריס שנתן במה לראש העיר לדבר המון ולא להגיד כמעט כלום.

  מה עם העניין שפומרנץ מקדם בעירייה עם הוועדה? מישהו יודע?

 30. זה שיודע הגיב:

  נכנס לפה מישהו שכל הזמן מהלל את קוריס על עיוור. פעם קראו לו אפק ואחר כך הוא עשה שינוי מין לרחלי.
  לפעמים הוא הסביח של עובד וגם אורדון. חבל שהוא מתשמש בשמות של מותגים לעצמו אבל לא משנה אנחנו יודעים שזה הוא ולא מתיחסים. אגב מאז שנסגר הפורום אין לו עבודה והוא רק מחפש כל היום איפה לתת במה לשטויות שמאכילים אותו.

 31. אמבולנס הגיב:

  בוא נזכיר לקוריס מי עמד מחוץ למגרש והאם היה מגיע להם ההשפלה. אז נניח שזה עיתונאי שמחפש סקופים על חשבון קוריס, בסדר שישאר בחוץ. נניח זו שבחורה שמשחקת טניס ורוצה להרוס את המכתש ולבנות שם מרכז טניס ובריכה אולימפית, גם היא שתישאר בחוץ. נניח ששתי הבחורות ממועצת השימור סתם באו לעשות פוזה ולא מענין אותם המכתש, שישארו בחוץ.
  אבל למה שפומרנץ ישאר בחוץ. זה אדם שעוזר למגרש ולאגודה בכל מה שצריך. הוא הגיש שינוי תב"ע , הוא דאג לגזום צמחיית הפרא ביציע הקטן לפני מכבי חיפה, הוא עזר להפועל ר-ג בכל מה שאפשר אם זה בסידור מגרש לנערים בבית שרת. למה השארת אותו בחוץ תענה לנו אדון קוריס?

  רק כשאתה צריך את העיריה אתה רץ לפומרנץ אבל כשהוא משתתף במשהו לא לרוחך אתה דואג לסגור הדלת בפרצוף. מענין אם בכלל צלצלת להתנצל בפניו על סטירת הלחי שנתת לו. כפוי טובה שכמוך.

 32. טוטו כוכבי הגיב:

  כמו שאני מכיר את קוריס הוא יושב אצל כוכבי בפרצוף של "מה כולם רוצים ממני?"…

  הוא אף פעם לא מבין למה כולם נטפלים אליו.

  גם בצבא היה אותו אדם שרב ומסתכסך עם כולם.

  בלי החבורה המפוקפקת שהוא נדבק אליהם הוא לא שוה הרבה. גם לא מבחינה כספית.

  עצוב עצוב עד כמה האישיות שלו מסוכסכת עם עצמו

 33. מיקי ר. הגיב:

  יש הרבה פוליטיקה בחיים ויש אפשרות להבין (אם רוצים) את התנהלותו של קוריס. מעט מאוד (ממש מעט מאוד) אנשים פועלים ממניעים טהורים בלבד – אפשר להגיד שאין חיה כזאת או שזו חיה בסכנת הכחדה. הקטע בשבת עם ראש העיר היה מפגן כבוד מסויים לראש העיר המכהן והעובדה שקוריס לא התייצב לצידו למעלה ליד המקרופון מעידה אולי שלקוריס לא היתה ברירה. אסור לשכוח שבבחירות הקודמות קוריס התייצב מול ראובן בן שחר ולאחר הבחירות התבהר שכדי לעזור למועדון יש לקיים יחסים טובים (לפחות הוגנים) עם ראש העיר המכהן. כרגע מסתמן שלפחות לתפקיד ראש העיר כנראה יבחר שוב בן שחר. בנוסף יש גם בחירות למועצת העיר ופה יש מוקש מובנה. מותר לחשוד שליורם פומרנץ יש תועלת פוליטית מטיפולו בנושא המכתש למרות שידוע שהוא אוהד ותיק של הקבוצה ולטעמי טוב ששני הדברים מתחברים לטובת המועדון. קוריס, כיו"ר המועדון (ויש כאלה שיגידו שהוא גם הבעלים) חייב למצוא את שביל הזהב כדי לעשות את מה שנכון בעיניו.

  המחשבה שאחרי הביקור במכתש בנושא השימור (מתבקש מאליו) היא חיובית אבל אולי היה מקום לתאם מראש, ו-ב-ה-ס-כ-מ-ה, את הביקור ואת זהות המבקרים. לא היה צורך להעמיד את קוריס בפני מצב לא קל לו למרות שהבחירה שלו איך להתנהג במצב הנתון היא תמוהה (בלשון המעטה). כמו כן יש לקחת בחשבון שיקולים משפטיים (שאולי היו ואולי ישמשו רק לספין הסברתי) בנושא מצד המשפטנים המטפלים בנושא.

  כמובן שגם לאלו שמחפשים למצוא רק את האינטרס האישי של קוריס ברצונו לשלוט מעשית על המכתש (עם המשמעויות המתבקשות) ולא רק בשימורו כמגרש הבית לעולמי עד נוספו כעת כמה נעצים כהים (ההפך מנעצים חדים) לטובת לוח השעם הדהוי או חיצים חלודים לכיוון לוח המטרה התלוי.

  שלמה מן הוא, קודם כל וראשית לכל, עיתונאי בנשמתו ואוהד אחר כך. במקרה הזה הוא מוכיח זאת שוב ואין בדבר להגיד (חלילה) שזה בגנותו. שימור המכתש כבית שלנו לתמיד היא מעלה נעלה שמכשירה (כמעט) את כל הדרכים ואולי הוא יודע עוד דברים שאנחנו רק מגששים באפילה לגביהם. טוב עשה שלמה שהשאיר לנו את הקריאה בנושא ללאחר המשחק. אין לחשוד בשלמה שהוא אינו מבין את המשמעויות הפוליטיות של ביקור כזה של פומרנץ כשהבחירות בגבעתיים עומדות בפתח.

 34. גשש בלש הגיב:

  יותר מידי סימני שאלה מטרידים בסיפור הזה.

  1. הפקידה "נעלמה" מהשטח , לא עונה לטלפונים.
  2. פופאי פתאום לא מכיר את מן ולא נעצר על ידו.
  3. נחומי מתנהג כמו בובה שאמרו לו מה לעשות. יעני ראש קטן.
  4. קוריס לא עונה ולא מגיב. אין עם מי לדבר,

  אחרי שיהיה מאוחר להציל את המכתש תזכרו את היום הזה איך הפועל רמת גן לא נתנה לאנשים להיכנס ולעזור לטפל במצב

 35. אריה הגיב:

  שלמה מן היקר,
  תרשה לי להביע פליאה על נושאים מסויימים העולים מידי פעם בבלוג המצויין
  והמעניין שלך.
  דווקא אתה, בן אדם עם פרספקטיבה רחבה שמלווה את הפועל ר"ג כבר הרבה מאד שנים
  אמור להבין יותר טוב מכולם שמה שנעשה בהפועל ר"ג מאז שקוריס לקח את הקבוצה
  הוא בגדר נס.
  דווקא ממך הייתי מצפה להיות יותר מחושב וחכם לפני שאתה נגרר לביקורת ילדותית
  בנושאים מסוימים.
  קח לדוגמא את נושא מנויי הסטודנטים. המחיר לסטודנט הוא 500 ש"ל לעונה שלמה כאשר
  קוריס הודיע במפורש שלכל מי שתהיה בעיה לעמוד בסכום הזה, הוא יתחשב ויעזור
  ובודאות כנראה יגבה ממנו סכום נמוך יותר. נכון, זה לא מושלם, אבל סביר בהחלט.
  אתה בחרת לנפח את הנושא הזה ולהעביר ביקורת על אדם שכל יום שהוא ממשיך במועדון
  צריכים אוהדי הפועל רמת גן לקום בבוקר ולומר תודה.
  בנושא המכתש והמועצה לשימור אתרים ממש הגזמת. לפני שאתה מעלה נושא כזה
  אתה צריך לחשוב 100 פעם. הרי קוריס הוא הבן אדם שנלחם כמו אריה על המכתש.
  יש אסרטגיה שלמה בקרב על המכתש ובעתיד הפועל ר"ג, בסיוע עורכי דין מצויינים.
  כל אדם בר דעת מבין שבלי קוריס כבר היו דחפורים על המכתש.
  שלמה,
  גם אם יש לך ביקורת, אני מצפה ממך, לא להגיב באופן ילדותי כמו מספר אנשים מצומצם
  ששונאים את קוריס או כועסים על דברים שנעשו להם בעבר והיו כנראה שמחים
  לראות את קוריס מתרסק יחד עם הפועל ר"ג.
  אני בטוח שקוריס לא יתן להם את התענוג הזה.

 36. הכופר הגיב:

  פומרנץ אוהד יקר ואמיתי , אני מאמין בו ובכנותו לעזור בנושא המגרש ולא רק בנושא הזה. חבל שמצא עצמו בסיטואציה בה הוא מושאר כמו כלב מחוץ למכתש.
  איפה האנושיות של האנשים הפועלים בצמרת האגודה?

 37. לאריה הגיב:

  שלמה לא העביר ביקורת על קוריס
  הוא פשוט לא מבין למה דוחים ומוקיעים אנשים שבאים לעזור ומתעלמים מהם במכוון ונותנים הוראה מפורשת לא לתת להם להיכנס

 38. מפי הגבורה הגיב:

  שימו לב האתר הרשמי מגיב
  תגובת יורם פומרנץ לכתבות שהתפרסמו בנושא הצלת המכתש: "לצערי הרב נקלענו ציפי אובזילר ואנוכי, בניגוד לכוונותינו ולרצוננו, להיות חלק ממסע הכפשות והשמצות שמתנהל כנגד יו"ר הפועל ר"ג, ירון קוריס. כמובן שאין לנו כל חלק בו".

 39. לאריה הגיב:

  איך זה שמזמינים אנשים לטובת מועדון הכדורגל הפועל רמת גן גבעתיים ומנסים לעזור בשמירה על "הבית" הופך למסע הכפשות והשמצות נגד קוריס?
  הוא הרי כנראה נתן הוראה מפורשת לא לתת להם להיכנס ❓

 40. ותיק הגיב:

  כבר לפני שנתיים היה לי ברור כמו הגול של פרל ב64 והגול של טפר ב2003 שקוריס איש עסקים זעיר בגודל של פיצוציה בשכונת שפירא לא קנה רק את הקבוצה אלא בעיקר את המכתש. .הבן אדם קנה קבוצה במחיר של גיפ טויוטה לנדקרוזר….ועוד בתשלומים. כל מה שחלם הוא לראות אותו כבעל קבוצה שקנה אותה בחצי מיליון שקל והופך תוך מספר שנים לאיש נדלן שממנף את מצבו הכלכלי בפי 100 ומגיע לשווי נכס על המכתש ששוה 100 מיליון שקל בניכוי אחוזים לאותם ""ידידי המחלקה "שעזרו לו "בהשקעה". מר קוריס אני מבטיח לך ולכל האוהדים שבעלות על קבוצה לא כוללת גם את המכתש באופן אוטומטי. אתה מוזמן למכור את הקבוצה כבר אתמול את המכתש תשאיר לנו האוהדים.

 41. למשמיצים הגיב:

  לכל אותם 2 מגיבים משמיצים שאוהבים לכתוב במספר שמות כדי לנגח את קוריס
  ומוכנים גם שהקבוצה תתרסק כדי שקוריס ילך הביתה:
  הליכלוכים כאן על קוריס והמכתש זהים בדיוק למה שאמרו עליו בעבר
  שכל רצונו הוא לעשות איחוד מהיר עם הכוח ולהעביר את הקבוצה לשליטה
  של גל יוסף וחבריו.
  אותם מלכלכים מחפשים מתחת לפני השטח דברים רעים ולצערי הבלוג של שלמה מן
  הפך לכלי באמצעותו הם שופכים את הרעלים שלהם החוצה.

 42. ליאור הגיב:

  אני מוכן שהפועל רמת גן תישאר בלאומית ושהמכתש ישאר שלה.
  אם לעלות ליגה אז גם בתנאי שאם חלילה יורדים וזה כבר קרה לקבוצה, חוזרים למכתש ולא מתחילים לחפש איפה לשחק כי אז יהיה הסוף

 43. שלמה מן הגיב:

  אני יודע שהנושא הפעם מסעיר ומכעיס אנשים – גם את אלה שלא אוהבים את ההנהלה וגם את אלה התומכים בה.

  אני רק מבקש לשמור על תרבות דיון הולמת ככל האפשר. מהלילה נמחקו כאן שלוש הודעות קשות במיוחד או כאלה שמתחזות בשם. אני מאוד לא אוהב למחוק, אבל אעשה זאת במידה שאראה לנכון.

  תודה מראש.

 44. איפה היית עד היום? הגיב:

  פתחת לנו כאן חתיכת בלוג פשששששש סחטיין עליך שלמה
  הבלוג הזה הוא הדבר הכי מעניין מאז אפק הפך לרחלי 😆

 45. ותיק הגיב:

  אלו שהפכו למליצי יושר של קוריס -אתם מאוד צודקים שסתם מלכלכים עליו שהוא רוצה לאחד את הפועל עם עמידר. מה זה כבר משנה השם של הקבוצות ? לא צריך לאחד משום שההנהלות של 2 הקבוצות זאת אותה הנהלה. האחת ליד הספארי היא ההנהלה הרישמית האמיתית והשניה בלב שכונת בורוכוב זאת אותה הנהלה אך עלומה וניסתרת שנציגיה בהפועל ירון קוריס ויובל נעים.

 46. חשמל באויר הגיב:

  הכל בנהלה הולך עקום ובאוירה עכורה. כשהיה אלי ניר היה מגעיל במיוחד ,עכשיו הרבה יותר טוב אבל משום מה הכל הולך בדרך הקשה ואני מתכוון ביחס מלמעלה אל האוהדים ,
  אין כמעט שבע שהאתר הרשמי לא מכבה שריפות שעשה קוריס. פעם הבהרות, או התנצלויות או תגובות. כל פעם בגלל סיפור זבל אחר.
  די , נמאס. אי אפשר להיות קבוצה שמתנהגת כמו בני אדם מתורבתים ? כל דבר הולך קשה ועקום ומשאיר משקעים. בשביל מה זה טוב ראבאק?
  גם האוהדים אשמים במצב אבל הכוונה בעיקר לקוריס. לא צריך דם רע בכל מה שאתה נוגע ואחרי זה לבוא להתפאר ב"מבחן התוצאה" או שיש קבוצה טובה. אתה יכול להגיע לאותה תוצאה עם הרבה יותר רצון טוב ולהיות פתוח ונחמד לאנשים.
  אולי תלך לקורס יחסי אנוש , אני מוכן בשביל לזה לקנות שני מנויי כבוד שיממנו לך את חנה בבלי.

 47. תגובת סגן ראש העיר יורם פומרנץ הגיב:

  ‏ט"ו אלול, תשס"ח
  ‏15 ספטמבר, 2008

  תגובת סגן ראש העיר גבעתיים יורם פומרנץ בעניין היוזמות להצלחת המכתש

  לצערי הרב נקלענו ציפי אובזילר ואנכי בניגוד לכוונותינו ולרצוננו להיות חלק ממסע השמצות והכפשות שמתנהל כנגד יו"ר מועדון כדורגל הפועל ר"ג-גבעתיים ירון קוריס, כמובן אין לנו כל חלק בו.

  כל שאני עושה למען המועדון , ואם יורשה לי להעיד על עצמי אני עושה לא מעט, נעשה תמיד בתיאום עם הנהלת המועדון משום שכך לדעתי, יש לנהוג כיוון שאינך פועל בביתו או ברכושו של מן דהו ללא הסכמתו ורשותו. לפיכך, גם הגעתנו למכתש במקרה האמור בו נמצא סגור הייתה מתוך מחשבה שהדברים נעשים על דעת המועדון ובשיתוף פעולה עמו.

  מניסיוני, אעיר כי מחלוקות ובעיקר פנימיות, גורמות לסטייה מהמטרה העיקרית ותוצאת הפרד ומשול ידועה. שני צדדים נצים והצד האחר נהנה.
  לכן אני מקפיד לפעול בעניין הפועל ר"ג-גבעתיים ובנושאים רבים נוספים רק במקומות בהם קיים קונצנזוס מלא, שהוא ערובה בסיסית נדרשת לתוצאות.

  אבקש להעיר, כי יותר מתמוהה בעיני העובדה מדוע יוזמתי לשינוי חוזר של תב"ע המכתש מתב"ע של בנייה למגורים לתב"ע של ספורט הנתמכת בין היתר גם על ידי הנהלת מועדון הכדורגל הפועל ר"ג-גבעתיים אינה מקבלת רוח גבית. כל שנדרש הוא לפעול לכינוס הועדה המקומית לתכנון ולבנייה לצורך העלאת ההצעה בהצבעה שם היא צפויה לזכות ברוב ניכר מקרב חברי הועדה.
  ראש העיר מסיבותיו שלו אינו מכנס את הועדה מזה מספר חודשים וכל המאמצים צריכים להיות למיטב הבנתי והכרתי בכיוון זה.

  לפני סיום אבקש להדגיש כי יש לי הערכה רבה לפעילותו של ירון קוריס, אשר את תוצאותיה רואים כולם ושאני מקווה בכל לבי יגיעו לשיאם בהעפלת הקבוצה, אחרי עשרות שנים, לקדמת בימת הכדורגל הישראלי לליגת העל. איני יודע היכן היו ומה היה עולה בגורלם של מועדון הכדורגל הפועל ר"ג-גבעתיים ושל אצטדיון המכתש אלמלא עשייתו.

  דווקא שלמה מן נוהג לקרוא למכתש "המקדש". טרמינולוגיה זו אין טובה ממנה.
  כידוע לכל חורבנו של בית המקדש הומת עלינו בשל ריב אחים ושנאת חינם. אל נגרום גם לחורבנו של "המקדש" שלנו מאותן הסיבות בדיוק.

  אודה על פרסום תגובתי זו.
  בתודה,
  יורם פומרנץ

 48. יהונתן הגיב:

  להסתכל שוב ושוב על תמונת הנשים הצוחקות מחוץ למגרש, בטח מסתלבטות על הבבונים מהכדורגל ובשביל מה באו בכלל לעזור לאלה שרצים אחרי כדור אחד מסכן והשכל שלהם תקוע ברגליים,

  בהחלט בושה לאגודה שבמקום לשים שטיח אדום, לארח יפה ולדאוג לכיבוד השאירה אותם בחוץ על המדרכה

 49. צחי רקנטי הגיב:

  אני מקווה מאוד שמקור כל העניין בטעות אבל זה לא נראה ככה.

 50. איתן הגיב:

  אם הם חושבים עדיין לבקר במכתש כדי להתרשם מהאתר-ימי ראשון ב4 בית ספר לכדורגל
  פעיל,והכניסה מותרת ללא תיאום.
  שנית,הנושא בטיפול משפטי מוצלח ,עובדה שאנו נמצאים עונה 4 ברוך השם-וכל עונה לאחרונה ככל שהמכתש זוכה לשיפוץ,שיפור והתחדשות-אוהדים קופצים ושואלים מה הכוונה הנסתרת?
  רובנו סומכים על דרך התנהלות קוריס בנושא,ויותר מכך על השנורקל שקיבלנו לחזור לימים יפים
  וותיקים חוזרים למכתש,יקח קצת זמן למלא אותו-מה רע לנו
  אריק בורוקוביץ ,חבר שלי,יכול להעיד שאני לא ישבתי עם קוריס יותר מ1 דקה בעיניין דיור לסוארז.
  אבל אני כן מעריך ומודה לו על התקופה היפה שחזרה לנו -הוא הציל את הפועל רמת גן מהעלמות.

 51. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  אין בעיה ואין לנו טענות על העבודה שעשה קוריס בשנים האחרונות אבל מה שקרה מריח לא טוב
  כידוע לכולם שיש אנשים שבאים לראות את הפועל רמת גן בגלל המכתש המכתש אהוב על הרבה אנשים וחלילה אנחנו לא רוצים בכלל לחשוב שיום אחד הוא לא יהיה קיים זה דבר בלתי ניתפס אני אישית חוטף קריזה בזמן שאני נזכר בחלאות שעשו עיסקה על המכתש
  צריך להבין המכתש והפועל רמת גן זה מותג וכמו ילד שגידלתה אני במכתש משנת 1972 שזה 36 שנה !! וזה לא הולך ברגל אני לא רוצה לחשוב מה יהיה אם יום אחד יגיע ויעיזו לגעת במגרש הקדוש הזה
  כמו שכתבו פה יש 3 חזיתות להצלת המכתש וצריך לפעול בכל החזיתות ולא לוותר

 52. למה כל הזמן נדמה לי הגיב:

  שבמקום להגיב עניינית קוריס ומקורביו דואגים לתקוף ולהאשים את התקשורת את השליחים את האוהדים ואת כל מי שמנסה להאיר את עיניהם בנעשה.

  הרי אנחנו לא מטומטמים.

  התגובה היחידה שיכולה להיות מתקבלת על הדעת היא שחברי הוועדה יוזמנו שוב ומיד.

 53. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  באתר הרשמי כתוב שקוריס עומד לכתוב תגובה וגם לאוהדים הוא עומד לדבר אז נמתין בסבלנות ונראה מה הוא יגיד לנו

 54. לפופאי הגיב:

  באתר הרשמי והמהימן כתוב שעוד הערב תעלה התגובה של קוריס. הערב כבר עבר הלילה בעיצומו עוד מעט יעלה הבוקר ותגובה עוד אין.

 55. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  הלילה עוד ארוך נחכה ונראה
  בינתיים אסטון וילה מובילה על טוטנהם 0-2 בחוץ
  http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=18315&part=sports

 56. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  הנה קישור מיידי למשחק טוטנהם אסטון וילה למי שמחכה לתגובה של קוריס
  זה נפתח ציק צק ללא תוכנה
  http://www.justin.tv/futgol

 57. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  ובכן מלחמת עולם התחילה קוריס תובע את ירון בר לב בתביעת דיבה בשביל מה אנחנו צריכים את זה בדיוק למה זה מועיל
  חבל שתמיד יש בהפועל רמת גן מלחמת עולמות בגלל זה תמיד דישדשנו בליגה זין
  ובתגובה אני אומר לקוריס עדיין לא נתת לנו הסבר מהותי למה האנשים לא נכנסו לראות תמכתש !!!

 58. תרד מהעץ הגיב:

  לא השתנה קוריס.
  מאחל בריאות ואושר לכל האוהדים וביד שניה מסובב הסכין בגבם.
  לא רק בר לב יבוא לבית משפט , יבואו איתו עוד 50 אוהדים.
  תתבע את כולנו.
  במה בר לב פגע אישית במשפחתך רק אלוהים יודע.
  רד מהעץ אדון קוריץ.

 59. רפוליקו הגיב:

  שלמה,המגיב אריה צודק ברוב הדברים.
  היה צורך לתאם קודם הפגישה, עם קוריס עצמו.חוסר התאום המוקדם פגם במהלך,וכך נותרתם בחוץ.כתבת ש"השארתי הודעה במזכירה".כן,אבל הוא עדיין לא אישר מצידו את הפגישה איתכם . אני לא מאמין ברכילויות כאן על קומבינת נדלן שקוריס קשור אליו.
  ירון קוריס כמו ששמתי לב,נותן את כל כולו למען הצלחת הקבוצה.
  אבל יישר כח שלמה על המאמץ הגדול שאתה עושה למען הצלת המכתש,מצדך !

 60. אוהד אמיתי הגיב:

  זו פניה לבחורות הנחמדות מהאתר לשימור אתרים.

  כשאני קורא את תגובת קוריס לשערוריה אין בה מלה אחת הסבר למה נעל השער בפניכם. בושה

  אם במקרה את קוראות פה אני מרגיש חובה להתנצל בשמי ובשם אוהדים רבים על שזלזלו בכם בצורה כזו והשאירו מחוץ למגרש.

  ס ל י ח ה !!! אמיתית מכל הלב,

  כמו בכל מקום גם בקבוצה הזו יש אנשים שחושבים שמורמים מהעם.

  אם תרצו לבוא בבטחה למגרש פתוח אני מזמין אתכם על חשבוני למשחק הבית הבא בעוד שבועיים וחצי במגרש בשבת. אם תרצו להגיע תתאמו דרך שלמה מן שיודיע באתר על כך שתגיעו ואני אפגוש אתכם בקופה חצי שעה לפני המשחק ואישית משלם כרטיס עבורכם ומארח אתכם כולל כיבוד,

  בתקוה שהדבר יכפר במקצת על העוול שנגרם.

  "אוהד אמיתי" של הפועל רמת גן.

 61. דני מ - לאוהד אמיתי הגיב:

  לאוהד אמיתי:
  תגיד אתה נורמלי? לא מספיק השאירו אותן מחוץ למכתש נעול, אז אתה עוד רוצה שיגיעו למשחק (ועוד נגד ב"ש) ויסבלו איתנו מהרמה והעצבים?
  למה אתה מעניש אותן?????? מילא אנחנו מזוכיסטים…אבל הן?
  😈 😀

 62. רוני שוחט הגיב:

  לאוהדים שלום
  שלמה מן ויורם פומרנץ עושים פעולות למען הצלת המכתש
  השניים הללו אנשים טובים ואוהדים שרופים במשך
  עשרות שנים
  כל הכבוד תמשיכו לעזור
  שנה טובה לכם להנהלה השחקנים ולאוהדים

 63. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  אני מקווה מאוד מאוד שכולם באמת עושים למען הצלת המכתש לא ממניים פוליטים או מאינטרסים אחרים אני מקווה שכולם ימשיכו למען הצלת המכתש ואני בטוח שהמיגרש הזה יחזור בבעלות מלאה להפועל רמת גן כי הוא שייך אך ורק להפועל רמת גן ולא לאף אחד אחר
  סעיף העצבים שלי מספיק עצבני על חברות הנדלן" שעוברות אצלי קללות 24 שעות ביממה ותאמינו לי הקללות עוזרות עובדה גיידמאק ואוסיף בדרך להיתרסקות !!
  אז לסיום אני רוצה להגיד חג שמח לכולם אני גם ככה מספיק עצבני כרגע

 64. איתן הגיב:

  אותי מעניין לשמוע על מקרים אחרים ואולי מקבילים שטופלו בהליך של אתר לשימור.
  זה נשמע הזוי-ללא רקע בטחוני,קדוש,לאומני או ארכיאולוגי,נשמע מופרך למרות ההיתלות בכל ניצוץ קטן לתקווה.
  קוריס הצליח בדרכו השקטה והמצליחה לשנות את פני הדברים בדרך משפטית כפי שנהוג
  והחזיר אותנו למפת הכדורגל הישראלי-4 שנים
  למה לנסות לערבב דברים לא בטוחים שאף יכולים להזיק
  כל בר מינן ששופך כסף על שיפוץ ושיפור עושה זאת כיוון שבטוח שיש לו קלף מנצח משפטית.

 65. לאיתן הגיב:

  איתן תיזהר קוריס עוד יתבע אותך שקראת לו בר מינן…
  ואם אתה לא יודע מה זה בר מינן, תפתח מילון (או בבילון).

  ועוד דבר, מאיפה אתה יודע שהפעילות של הועד לשימור אתרים היא מזיקה?
  שימור אתרים – כלומר לא להרוס ולא לשנות אותם!
  ואולי ההליך הזה קצר יותר וימנע הליך משפטי ארוך (שזה לכשעצמו טוב) ויקר. מה ז"א הליך משפטי כפי שנהוג? לא כל דבר חייבים לפתור בבית משפט! אם תהיה החלטה לשימור המכתש הרי שבהליך המשפטי הנ"ל כבר לא יוכלו להתעלם מזה.

 66. איתן הגיב:

  תודה על התיקון,הכוונה היתה לבר דעת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s