שלח לחמך

יש מכתש משופץ, יש קבוצה שדוהרת, והשאלה עכשיו – איך למנף את ההצלחה וליצור מסה ביציע. אתם מוזמנים להציע 

img352/779/78945208or7.png

 את האורדונים הקבועים האלה לא צריך לשכנע. אבל מה עם השאר? 

מדהים אותי כל פעם מחדש תהליך התחייה המחודש של המכתש. ב-2003, כשהוכרז שטח סגור ואירחנו בוינטר, הייתי משתרך בעגמומיות למשחקי הבית. הפועל ר"ג שיחקה על הדשא, אבל זה לא היה זה. ר"ג לקחה גביע בלי המכתש, והיתה עונה נוספת שהעברנו ביציעי המגרש הסגול המדכא, בעוד שהמכתש הופך למצבה חיה שמחכה למותה. ופתאום משום-מקום לחזור למכתש, למגרש מאובק וחרב, אבל שוב בבית. ולאט לאט הוא התמלא חיים. פתאום יש כסאות אדומים, ולכל כסא יש שם, ודשא ירוק צומח והמגרש מתנער מהחלודה – לא כל החלודה – אבל מעולם הוא לא נראה מבריק ומוריק כמו היום.

ולא רק שהוא פנטסטי, יש בו גם תוכן. כלומר, יש קבוצה שנראית כמו קבוצת כדורגל ויש דור אוהדים מתחדש, עם קומנדו אורדונס וגרעין קשה, ותופים ודגלים. ועכשיו יש משחק עונה מול הפועל חיפה וליגת העל שוב קרובה. השאלה מה עושים עם ההצלחה הזו, איך מנצלים אותה.

קודם כל, בצד המקצועי הדברים פשוטים. כדי לעלות צריכים 50 נקודות. כלומר, כל סיבוב לקחת 17 נקודות. אנחנו כרגע באמצע הסיבוב הראשון עם 16 נקודות, כך שהמכסה למעשה הושלמה ויש עוד 15 נקודות בקופה. עוד לפני המחזור השביעי, אפשר לרשום ש-30 אחוז אנחנו בליגת העל. פשוט פנטסטי. 17 נקודות בסיבוב אחד הם 50 אחוזי הצלחה. להפועל ר"ג כרגע 88 אחוזי הצלחה. צריך לקרות משהו דראסטי בעוצמה של פיגוע במגדלי התאומים, כדי שהעלייה הזו תתפספס. הליגה הלאומית אומנם מטורפת, אבל לא עד כדי כך. בחישוב גס, ר"ג צפויה לסיים את העונה עם כ-60 אחוזי הצלחה. תבדקו בחודש מאי.

מהמגרש ליציעים. מדברים על מבצעי שיווק לקראת הפועל חיפה, ובינתיים אין שום כלום. חשוב שההנהלה תזכור: מה שהיא תזרע מול הפועל חיפה, היא תקצור מול הפועל ת"א ונתניה בליגת העל בעונה הבאה. תעשה מבצעים והנחות עכשיו, והרווחת קידום מכירת מנויים באוגוסט 2009. שלח לחמך עוד היום. להפועל ר"ג יש צ'אנס נדיר לא רק להתארגן נכון לליגה הראשונה מבחינה ניהולית ותקציבית, ולא רק לבנות את עצמה בנחת מבחינה מקצועית, אלא גם להגדיל את מספר הצופים באופן ניכר. ההצלחה בליגה היא עוגן טוב, אבל חייבת רוח גבית נאה של 20 קשר. ההנהלה חייבת ליזום ולהיות אפקטיבית.

זוכרים מה קרה אחרי הזכייה בגביע? בהנהלה חשבו שהכסף והאוהדים יבואו מאליהם, אבל כבר אחרי המשחק הראשון בגביע אופ"א, כל האווירה התפוגגה והמועדון שקע לצרות.

אז מה צריך לעשות? קודם כל, קידום ושיווק המוצר ברמה הבסיסית ביותר: ילדים עד גיל 12 נכנסים חינם, נשים נכנסות חינם, כרטיסי נוער בעשרה שקלים. ואם רוצים להיות נורא נחמדים, אפשר לייצר גימיקים עבור רוכשי המנויים כמו בעיטות פנדלים במחצית עם פרסים מהספונסרים הקטנים. רעיונות לא חסר. המטרה: חוויית כדורגל במכתש.

במקביל לנסיונות להביא עוד קהל ולחדש את דור האוהדים, חשוב שהתנאים הסביבתיים יהיו נוחים ככל האפשר. חוץ מלראות כדורגל טוב, אוהד רוצה חנייה מהירה, תור של שתי דקות בקופה, שירותים נורמליים ומחירי קרטיבים הוגנים. על מקום חנייה ורמת המשחק, ההנהלה לא אחראית, על כל היתר כן. בשלב ראשון, חובה לשפר את נושא העמידה בתור לקופה, כדי שזה לא ייראה כמו עדר בקר ללא רועה. אם כל עניין ההגעה והכניסה למכתש יהפוך לסיוט עבור אוהדים חדשים, לא הרווחת כלום.

לגדל דור אוהדים חדש לא צריכה להיות בעיה גדולה. תביא קבוצה מצליחה שקל להזדהות איתה, מגרש קרוב ומחירים נוחים, והאנשים יגיעו. השאלה היותר מטרידה אותי היא איך מחזירים דור אוהדים שלם שאבד אי שם ב-1980. מדובר בבני 45 פלוס, שעוקבים אחרי הקבוצה דרך התקשורת, ומגיעים פעם בכמה שנים למשחקים חשובים. זה אתגר גדול וזו צריכה להיות מטרה חשובה, גם בגלל שאותם אוהדים יחזרו למכתש עם ילדיהם.

הפועל חיפה ביום שישי זה משחק צמרת, אבל רק עוד משחק בדרך למעלה. ההגעה לליגת העל צפויה להיות הפעם מהירה. לא יהיו העונה הרבה משחקים מסקרנים כאלה. חשוב לנצל את המומנטום כבר עכשיו בשביל העונה הבאה והעתיד בכלל.

אתם מוזמנים להעלות בתגובות כאן את הרעיונות שלכם, איך להחזיר את המכתש לימים שהיה מלא בכל משחק ב-3,000 ו-4,000 צופים, גם במשחקים בינוניים. בינתיים, הנה כמה הצעות.

יורם פומרנץ מציע: הפועל ר"ג זו קבוצה משפחתית. אפשר ללכת על קמפיין – "הפועל ר"ג לכל המשפחה", שבו יונפק מנוי במחיר מיוחד לבני אותה משפחה. מבצע נוסף של כרטיס מוזל: חבר מביא חבר. עוד הצעה: לפרסם את המשחקים בלוחות המודעות בעיר כמו לפני 30 ו-40 שנה, עם הציור ההוא של כדורגלן בועט. זה ידבר לאוהדים הוותיקים.

ההצעה שלי: איך להחזיר את הדור של פעם – לארגן ערב חיים שכאלה במכתש עם מספר שחקני עבר שיספרו זכרונות (לדוגמה: ראובן כהן, צביקה היימן, אברם לב, בוקסה, רונן חרזי, יובל נעים, יאיר גרבוז), אירוע שיכולים להנחות מליניאק או דטנר (אבקש את סליחתם על שאני מנדב אותם), עם חלק אמנותי. אירוע נוסטלגי כזה יכול לחבר מחדש אוהדים ותיקים שנעלמו.

עכשיו תציעו גם אתם.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

52 תגובות על שלח לחמך

 1. רוצה שהקהל יחזור? הגיב:

  תזיז את ירון קוריס הצידה או שתוריד לו פרופיל או שיפסיק עם הפרצופים שמפחידים רק את עצמו ותן לקהל אישיות נקייה בראש המערכת(ארקין\שלמה שטרן\ירון ברלב)והמ כתש יחזור לימיו הגועשים.הרבה אוהדים שהגיעו במשך שנים פשוט לא אוהבים אותו וזה מרחיק אותם מהמכתש.
  ובמקביל תסביר לו שקהל אוהדים זה לקוחות וככאלו שמשלמים ממיטב כספם הוא צריך אותנו הרבה יותר משאנחנו צריכים אותו.
  אני כל הזמן שומע את יובל נעים וירון קוריס קוראים לקהל להתעורר ולצאת מהחורים וזה ממש מצחיק אותי .

 2. ההצעה שלי הגיב:

  עד גיל 14 חינם בחולצות אדומות
  נשים חינם
  שיתוף שחקני בית שיהיה זהות
  שיתוף פעולה עם מנהיגי האוהדים
  חלוקת הזמנות משחקנים מובילים כדוגמת קובי חסן מוסא ובן עמי בבתי ספר מקומיים.
  תליית מודעות ענקיות כמו פעם
  או ש………. קוריס ידבר עם ירון ברלב הוא כבר יסביר לו וילמד אותו הכל.

 3. איתן הגיב:

  קהל האוהדים בני 40 פלוס יגיע למכתש כשרצף ההצלחות ימשיך העונה,רואים פנים חדשות ישנות ממשחק למשחק.
  שנית,יותר קל להחזיר אותם כאשר המשחקים נערכים בשישי ןלא מפריעים למחויבויות משפחתיות -אישה,ילדים נכדים.
  ההנהלה היא לא האייטם,הקבוצה כן,לכן בלי רצון המנכל ביטון לא יזוזו דברים,תרומות אוהדים למיזמים לא מגיעים
  בשישי בוקר עד שעה לפני המשחק יסתובב רכב עם רמקול וינסה לעורר התענינות .
  אירגון אוהדים מסודר עם מיזמים יכול לתרום בזכות ירון בר לב ,הוא זה שגידל דרך אתר המכתש את האורדונס קומנדו,גיבש אותם דרך פורום,והחזיר רבים מאוהדינו הוותיקים לטריבונה כולל אותי.
  חבל שנוצר נתק ,ביטון בינתיים לא עשה כלום

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  לעשות קמפיין ברחובות עם פלריגים מיוטא שמודפס סלוגן מתאים ולהפיץ ,כפי שמועמדים לערים עושים.Tאת העלות המצחיקה פומרנץ מכיר.

  "אורדון,המכתש גועש,בוא הביתה
  יש מסע לליגת על"

 5. ותיק הגיב:

  ביטון זה שליח בקו המכתש ההתאחדות וחזרה-כלום ושום דבר בשיווק אז אל תצפו הבן אדם מינוי וירטואלי… תכלס 1. ילדים עד 12 חינם עם חולצה אדומה.2.נוער עד 18- 10 שח. 3. חילים סטודנטים פנסיונרים נכים 20 שח.4. מבוגרים 50שח. ניתן להוסיף ארטיק קרח לכל מציג כרטיס או קופון כשמדובר על ילדים ונערים ובחורף קרמבו למשל. לחילים סטודנטים ומבוגרים משקה קל ו-או כוס בירה. כל מי שעושה מנוי זכאי לממש 10 פעמים בעונה נקניקיה או סנדביץ במיזנון פלוס שתיה קלה. [יקבל עם המנוי כרטיס ל10 ניקובים במיזנון נקניקיה ושתיה]תאמינו לי שאוכל ושתיה בהשקעה מינימאלית מושכת הרבה ילדים נערים ואפילו מבוגרים.

 6. לותיק הגיב:

  ידידי הגזמת
  מנוי שעולה 500 שקל = 10 נקניקיות ושתיה כלומר אתה מחזיר לקונה מעל 150 ש"ח אתה נשאר עם 350…

  או מי ששילם 10 שקלים מקבל החזר ארטיק שעולה 5 שקלים
  יפה

  או מי שקונה כרטיס ב-50 יקבל הטבה במעל 10 שקלים
  חחח
  😛
  ידידי
  כלכלן אתה בטח לא
  זאת דרך פשוטה ומהירה לפשיטת רגל

  קהל שצריך לשחד אותו בקרטיב או נקניה או בירה זה קהל בהחלט מפונק
  זה קהל שלא ישאר לאורך זמן (אף קבוצה לא יכולה לעמוד בכאלה הפסידים למשך זמן רב)
  סלח לי אבל נראה לי שזה קהל שלא בא לראות כדורגל ולעודד את הקבוצה שלו

  מה שצריך לעשות-
  להמשיך ולנצח
  ואז הקהל יחזור

  אבל
  דיר באלק
  אסור להבטיח עליה מחזור 20 כי אז כל השאר יהיה גארבג' טיים- ולא יבואו…

 7. להצעת הותיק הגיב:

  מה זה כל הקומבינות שאתה מביא?
  אולי הכי פשוט שכל מי שקונה מנוי מקבל כרטיס טיסה הלוך ושוב לארה"ב , זה הכי פשוט. במטוס הוא יקבל גם דרינקים, גם נקניקיות, גם ארוחה חמה, ושוב עגלת האוכל והשתיה תעבור והוא שוב יקבל אוכל ונקינקיות.
  תשמע אדוני קבוצת כדורגל זה לא מסחרה כזו מסובכת שצריך לארגן דילים. צריך לתת קצת הנחות ולא כל השטויות שאתה ממציא, ממש קרקס עשית מאיתנו .

 8. יענקלה ליבמן הגיב:

  להמשיך לנצח זה יוצר שקט תעשייתי למרות ההסתייגות שלי בתחילה שאת הקבוצה קיבל קוריס אני מוריד את הכובע בפניו ניהול מצויין משכורות בזמן אביזרי עידוד שצריך הסעות בהתאם צריך לראות את הדברים הטובים ולפרגן .שאפו אחד גדול כח הכבוד ! מצד שני יחסי אנוש שמירת טינה כעסים נקמנות וניהול חשבונות עבר זה ממש לא עושה טוב ואת זה צריך לתקן להבין ובעיקר להפנים לכולם יש אותה מטרה .אני לא רוצה להכנס למלחמה זאת או אחרת אין לזה סוף מי שמבין מבין.כדי למנף את ההצלחות חייבים לבצע שינוי אירגוני פנימי כיאה לכל אירגון ומערכת ניהולית עם קבוצת ניהול (ולא חסרים שמות)תגידו נשיא (נניח)יו"ר ומנכ"ל כפופים לקבוצת הניהול איש שיווק ברמה!ודובר המועדון כל התפקידים להוציא מנכ"ל ללא שכר אנשים מתאימים שמזוהים עם המועדון והיכולת שלהם לא מבוטלת שיכולים לעבוד בהרמוניה
  על הדברים האלה צריכים לבצע תוך זמן קצרולהכין את המועדון לעונה הבאה ב"ה בליגת על לא תהיי לנו הזדמנות נוספת וחייבים חייבים חייבים לבצע אותה כבר עכשיו הרכבת הגיעה לתחנה אסור שהיא תצא מהרציף בלי האנשים המתאימים ועם תוכנית מגובשת לליגת העל ולקבוצות הנוער הנערים ילדים וביה"ס לכדורגל העתיד נמצא שם וחייבים לשמר לתמוך ותת הכל להצלחה

 9. אפרים הגיב:

  הדבר היחיד שצריך לעשות- להחזיר את ירון בר לב לתפקיד מנהל השיווק של הקבוצה.בשנה שעברה הוא הביא לבד 400 אוהדים בחזרה עם זה שהוא התקשר לכל אחד.מעולם לא היה דבר כזה בעבר וזה קנה הרבה אנשים.

  זו לא חוכמה גדולה למלא מגרש שיש הצלחות ומשחקים מרכזיים. בואו נראה את המכתש עם 800 אוהדים במשחקים נגד אחי נצרת ורמת השרון.בשנה שעברה זה קרה. השנה אני לא בטוח. כמה מנויים מכרו בכלל השנה?
  לא בטוח שבהנהלה יודעים איזה דברים הוא עשה כדי להחזיר אוהדים ולפי מה שאני קורא ירקו לו בפנים.

  כל המשפחה שלי (5 אחים) קנינו מנויים בזכותו. השנה אפילו לא התקשרו

 10. מושיקו הגיב:

  ענף הכדורגל הוא מקצועני וצריך להתיחס אליו ככזה מכל הבחינות.
  משכורות בזמן והצלחות מקצועיות הם לא הכל.

  בשנה שעברה היה ירון בר לב מנהל השיווק והצליח להחזיר אותי ועוד הרבה אוהדים רדומים.אפילו אבא שלי חזר למכתש בזכותו(קניתי לו מנוי של חמישה משחקים ליום הולדת)
  למה הוא לא שם? ואם לא הוא שימצאו מישהו שמחובר לקבוצה שהאוהדים אוהבים אותו ומאמינים לו.
  שמעון ביטון זה לא הצלחה כי הוא מזוהה עם ראשון לציון הכושלת שנפלה ליגה כשהוא היה שם.
  ושיסלח לי ביטון הוא לא ייצוגי ולא מכירים אותו. שיבוא ליציע, ידבר עם האוהדים, יתחבר קצת.

  שנה שעברה יכולנו להתקשר לירון בכל שעה. גם לסלולרי שלו וגם למשרד. תמיד היתה תשובה לכל עניין ודבר ותמיד עם סבלנות. סוף סוף הרגשתי רצוי ושייך לקבוצה.
  השנה התקשרתי פעם אחת והספיק לי. ענו לי "הלללווווו" צרוד כזה ומפחיד שסגרתי את הטלפון.

  אם לא יהיה את זה ולא יעשו שום פעולה שיווקית יצטרכו לסמוך לנצח על הנצחונות וזה לא תמיד ממשיך לאורך זמן.
  צריך פעולות עם ראייה לטווח ארוך כמו שירון בר לב התחיל .

  גם הטקסים לשחקני העבר, גם המנויים שיש להם,גם הכסאות עם השמות,גם האתר הכי טוב בארץ וגם קבוצת הותיקים- הכל זה שיווק ! ואת כל זה עשה ירון בר לב

 11. קובי הגיב:

  שלמה אתה מדבר על שיווק אבל כדי שלווק צריך איש שיווק טוב (מי אמר בר לב ?). קוריס צריך לתת לו סמכויות יותר רחבות מסתם איש שיווק.
  דיברת הרבה על איך מביאים אוהדים אבל לא אמרת מילה על איך מגייסים ספונסרים. ליגת על זה סיפור אחר, בטוח שיש ספונסרים שיהיו מוכנים לעמוד בתור ולשלם סכומים יפים, השאלה מה מציעים להם.
  איש שיווק טוב ידע איך להציע את הקבוצה ולמכור אותה הכי טוב שיביא כמה שיותר כסף.
  לגבי מבצעים לאוהדים צריך תוכנית כוללת מה שנקרא בשפה מקצועית אסטרטגיה שיווקית.
  אני מקוה שההנהלה לא תשב בחיבוק ידיים ותתחיל לזוז רק אחרי שתגמר העונה.
  כמו שכתבת הכל מתחיל מהפועל חיפה ביום שישי.
  אז יאללה להתעורר!!!

 12. לאפרים הגיב:

  אתה צודק
  ירון בר לב היה "מנכ"ל" מאוד מיוחד ויוצא דופן
  הוא הפעיל שיווק ישיר אישי ואף דאג לשלוח מהקבוצה שנות טובות לאוהדים הרשומים
  אני נדהמתי כשקיבלתי את זה

  בכל מקרה… אפילו שהוא הלך (וכנראה לא כל כך מהר יחזור- לפחות לא כל עוד יובל מאמן…)
  הוא וגם אני עדין אוהדים את הקבוצה
  גם השנה קניתי מנוי לעצמי ועוד 2 מנויי ילדים

  להערכתי העונה נמכרו כ-200 מנויים ואולי עוד 50 של ילדים
  ברור שזאת ירידה לעומת שנה שעברה

  אבל מבחינת הכנסות לאו דווקא המנויים זה הקטע המכניס – דווקא אוהד מזדמן שבא וקונה כרטיס זה יותר מכניס כסף לאגודה… ונקווה שיהיה הרבה מזדמנים ושבעקבות הצגות על המגרש ועידוד מדהים ומדביק ביציע שהם יראו- הם יתפסו ויבואו לעוד ועוד משחקים
  וככה המכתש יתמלא

  הלוואי
  אמן סלע

 13. גרינר מוטי הגיב:

  כרטיס ילד 10 שקלים מבוגר 30 ילד פלוס מבוגר 30 ומשהו שלא תלוי בקבוצות לבטל שידורים בליגה הלאומית

 14. איתן הגיב:

  בינתיים שכל אחד יחשוב מה ניתן לעשות לעצמנו כאוהדים מבלי לחכות לביטון.
  לנו חשוב לא פחות לראות יותר ויותר אוהדים וותיקים חוזרים,הם המטרה הברורה.
  אם ניזום בעצמנו,ההנהלה תצטרף כדי לא להישאר בצד,מניסיון.
  אולי זה הזמן לנסות לכנס דרך הבלוג פגישת אוהדים איכפתיים כבר לחמישי בערב כדי לעשות
  לשישי,זה אפשרי.
  מקום מומלץ-ברחבת פארק קניון גבעתיים,שקט ומואר .

 15. אני הגיב:

  משכורות בזמן זה טוב אבל זה לא העיקר לטווח ארוך.
  מועדון שבו רוב האוהדים לא יכולים לראות את היו"ר הוא בעייתי.
  לכולם ברור שהאוהדים לא טועים.
  יו"ר מתנשא, נקמן, פלצפן ולא מבין שיגיע גם היום שלו לשלם את מחיר ההתנשאות שלו.
  אני כבר הפסקתי להגיע בגללו ומכיר עוד כאלה וכאלה שבדרך. לנצח זה לא הכל.
  היה לו את ירון בר-לב והוא היה יותר מדי חכם בשבילו אולי חשב שהוא מאיים עליו אז הביא בנאדם פשוט ללא שום כריזמה, ביטון, שיש לו חלק נכבד בקריסה של ראשון.
  ביטון כמו שנאמר פה הוא רק שליח ולא יכול לקדם את האגודה מילימטר קדימה. אלו לא האנשים שיצעידו את הקבוצה קדימה. הכל זמני.

 16. בנימין הלוי הגיב:

  מערכת הכריזה במכתש לא טובה מספיק.
  יש לארגן מערכת כריזה איכותית פלוס כרוז איכותי כמו באירופה
  זה יעזור להפוך את רמת גן לקבוצת ליגת על לגיטימית.

 17. דנדש הגיב:

  בנימין אני מסכים איתך, נמאס מהכרוז הלא מקצועי שמחרטט לעצמו שמות שחקנים ולא מעדכן חילופים או תוספת זמן..
  בהוצאה כספית לא גדולה אפשר להביא מישהו נורמלי שגם יתן פוש לאוהדים ברגעים שהעידוד נרדם קצת.
  קוריס האם שומע??

 18. חסרה כאן זהות הגיב:

  אין בקבוצה הזו שום דבר שאני מזדהה איתו 😈

 19. לחסר זהות הגיב:

  אל תבוא
  נסתדר גם בלעדיך

  תשב בבית – תראה טלויזיה ,באמת חבל על הכסף שלך
  וואו – לבזבז 50 שקל לראות 22 אנשים רצים אחרי כדור עגול אחד…
  תחפש את עצמך ובהצלחה בחיפושים

  אולי תלך לעודד את מכבי תל אביב,הפועל ת"א או אולי את בית"ר י-ם…
  אלה הן קבוצות!!!
  לא כמו רמת גן- הם עם הרבה שחקני בית…, או אולי מאמנים שגדלו באגודה…, או אולי קבוצות עם בעלים שאוהד את הקבוצה מגיל אפס ולא סתם אוליגרך כמו ה"קוריס" הזה
  ויש להם אצטדיון ביתי משלהם שקיים כבר 80 שנים

  לך חפש לך זהות בקבוצות של ישראל… חחח

 20. אדום אש הגיב:

  סליחה שאני סוטה מנושא הבלוג אבל התעוררתי עכשיו מחלום מתוק, השעה 4 לפנות בוקר, החברה שלי אומרת שצעקתי יש.
  מור גולן כבש צמד זה בטוח, ככה ראיתי בחלום
  השאלה מי כבש את שלושת האחרים.
  ניצחון מדהים על הפועל חיפה!!

 21. חסרה כאן זהות הגיב:

  גם בעונת האליפות היו כאן בעיקר שחקני רכש אבל היינו חלק מהקבוצה ולא הרגשנו שאנחנו מפריעים
  הייתי בימקא בעכו ברמלה וביפו כשעוד היית בביצים של אביך אז שב בשקט ותירגע לפני שאתה כותב כאן

 22. רוברט פלנט הגיב:

  1. להחזיר את ירון בר-לב לשיווק – זה למעשה פותר במכה 99.9999% מהבעיות הנ"ל. כפי שאני מבין זה ענין של סולחה. מישהו שמתאים צריך לקחת את זה על עצמו – שלמה , שטרן , פומרנץ, דטנר – חסר?
  2. להשמיע מהמרפסת לפני המשחק מוסיקה בריטית של שנות ה70 כגון לד זפלין, פינק פלויד בווליום (דיפ פרפל עשו מוסיקה טובה אבל אסור לנו להשמיע אותם במכתש ..) – זה ימתג אותנו ויביא עוד כמה אוהדים/ות. לחילופין, הייתי מציע ללהקות נוער צעירות בעיר (בשיתוף מחלקות התרבות והנוער של 2 העיריות שיממנו את הסאונד) שיבצעו בתורנות הופעות מהמרפסת לפני כל משחק – זה יתן להם במה וגם יביא את החברה שלהם שלא בהכרח אוהבים ספורט. אצלי ספורט ומוסיקה זה בסיסי כמו אצל כל אוהד בריטי ממוצע.
  3. ילדים וכמה שיותר – לעשות את זה חכם : כרטיס ילד 10 שקלים כמו היום אבל לעשות תורנות בין בתי הספר לכניסה חינם פעם ב.

 23. רוברט-מחזק את הרעיונות הגיב:

  בפרט כשקהל יעד הוא של 40 פלוס בטוח,שילוב שירים משנות ה 70 בגרסה עכשוית
  רק שיש כרוז די גיי אילם חירש לפרקים
  זה מה יש בינתיים,חבל

 24. צביקה אוסטרליה הגיב:

  האינטרנט הוא מכשיר עצום לכן עלינו להפיץ חדשות רכליות וכל מה שקורה בקבוצה
  על גבי האתר הזה או של הקבוצה
  לכן שקט תעשתי הוא הסוד להצלחה וכל אלו שנגד א ובעד ב תהיו בשקט תנחו חבל האויר שאתם מוצאים קדימה אורדונים ליגה על בדרך
  להיתראות בדצמבר
  צביקה בסידני אוסטרליה

 25. שי הגיב:

  התרופה לנ"ל : יוחזר לאלתר בעל האתר: ירון בר לב: צנוע; עובד מהלב; לא מוטה.
  די אם נראה את הפער בין 2 האתרים: אתר ה"מכתש" והאתר ה'רשמי' כדי להבין את ההבדל בינו למושכים כיום בחוטים: ביצירתיות; במקצועיות; במהירות.
  אותי אישית החזיר עם מנוי של 5 משחקים + 2 בנים שמלווים אותי.
  ישנם אוהדים רבים בגיל העשרה שאינם 'נעולים' עדיין על הקבוצה האהודה. הם אלו שיקבעו מי ילווה הקבוצה בימים הטובים הבעל"ט או לחילופין אלו הקשים שעוד נכונו לנו.

 26. חרפנה חרפנה השבוע הזה הגיב:

  הראש במכתש,הלב דופק והראש מייצר דרמות אפשריות
  חוזרים לנעורים? אמר מי שאמר שאישה במקום השני אחרי הקבוצה שלכל החיים.
  יושב משא מתן וממלמל לי שיר להרגעה
  יאללה ירון בר לב ,קח מינוי יושב ראש אירגון אוהדים ונצא לדרך.

 27. לחסר זהות הגיב:

  למי בדיוק האוהדים מפריעים?? אל תדבר בשם רבים… אתה אולי מיצג את עצמך,
  הרושם שלי אישית הוא בדיוק להפך-
  מי מימן אוטובוסים למשחקי חוץ רחוקים?
  מי מימן דגלים וציוד לאוהדים?
  ההנהלה….

  הפועל רמת גן היא לא שוק- זאת קבוצת כדורגל שמתימרת להיות מקצוענית ולעלות לרמות הכי גבוהות.
  היא לא יכולה להתנהל על ידי אוהדים (למרות שקוריס וגם ירון בר לב בזמנו הם מאוהדינו המסורים ביותר) ואם למשל עונה שעברה ה"אוהדים" דרשו פיטורי המאמן וההנהלה לא הסכימה…- התברר שההנהלה צדקה. אז מה? נעלבתה שלא שמעו בקולך? מאז אתה לא מחובר?
  תאר לי בתור ותיק וזקן שהיה ב-64 (וגם ב-48 וכן הלאה… "ינעל דין באבור אל ג'ה בום") איך אז היית מחובר – מה גרם לך את זה אז? ואולי נצליח לשחזר את זה.

  אני דורש ממך הסבר – אחרת אתה סתם משמיץ- ודבריך אינם רלוונטים
  צריך לנמק האשמות ולא לכתוב סתם ולהטיל רפש- אין טעם לדבר מתוך "תחושות בטן" שלרוב אינן נכונות.
  מי שיש לו תחושות בטן שילך לשירותים…
  מי שיש לו הוכחות להאשמות שיציג אותן.

 28. עוד פעם אתה? הגיב:

  חשבתי שכבר נפרדנו ממך.

 29. כן זה כנראה הוא הגיב:

  הכותב הנלהב:ע.ב.
  ולא התכוונתי לערן ברנשטיין 😥

 30. זכריה הגיב:

  הכי חשוב שהקבוצה תשחק טוב. שיגיעו להישגים מרשימים. השאר, יגיע מאליו.

 31. מה עם רקדניות בטן ? הגיב:

  שיפזזו להן לצלילי מוסיקה מזרחית טרם תחילת המשחק ובמחצית ורצוי קרוב לגדרות.
  אפשר גם מעודדות סטייל אמריקה שירימו רגליים גבוה.
  לא חסר חרמנים שיבואו רק בשביל המחצית……………………….

  ולהחזיר את ברלב
  ושהשחקנים שמבקיעים שערים ירוצו לקהל ולא לספסל

 32. בשישי יש טלויזיה הגיב:

  הצחקת אותי- לרוץ לקהל.. הם ירוצו לכיוון המצלמה שעל הדשא
  וזה יוצא לכיוון הספסל

  לא נורא תמיד יש משחקי חוץ
  ויש משחק עוד שבועיים מול עכו כנראה בלי שידור
  אז כיוון הריצה יהיה נכון

 33. מה עם רקדניות בטן ? הגיב:

  חוץ ממורגו לא זכור לי שחקן במשחקי הליגה שרץ לקהל אחרי גול.
  בטוח שחסן לא.

 34. בשישי יש טלויזיה הגיב:

  סה"ב בליגה נכבשו 11 גולים ובטוטו 12 גולים (5 מתוך 23 היו של הצדיק שלך)
  לגבי השאר
  כנראה שלא היית בטדי
  לא היית בקרית אתא ולא בלוד

  כנראה שלא היית במשחקים(גביע הטוטו- אני בהחלט מבין) מול קרית אתא, עכו ,ואחי נצרת

  אתה מוזמן לצפות בקטעי הוידיאו של אתר המכתש ותראה – כן רצו אל הקהל.

  אבל לכתוב זה הרבה יותר פשוט מלפתוח את הסרטון וממש להסתכל.

 35. שיווק נכון הגיב:

  לפני שההנהלה תרוץ לתת מבצעי הנחות לאוהדים מעניין אם ימנפו את ההצלחה תחילה בלשפר את המצב הכספי.
  האם ניסו לגייס ספונסרים רציניים או להגדיל את כמות השלטים במגרש?
  נראה שהמנכל החדש שהביאו די מוגבל. התואר שלו מנכל אבל ממה שאני שומע הוא נער שליחויות וסידור ענינים טכניים של הקבוצה ומחלקת נוער.
  בתור מנכל אף אוהד לא מכיר את האיש הזה ולא יודעים איך הוא נראה אפילו. נראה כמו סתם בלוף שהביאו כדי למלא את החלל שהותיר אריק בורכוביץ.

 36. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  שיענקלה ורד ויהורם איתן יחזרו על הרמת המבוגרים בפתיחה כמו בהרצלייה ואנו נמשיך הטירוף

 37. זוהר הגיב:

  ירון אף אחד לא יכול לקחת לך את מה שיש לך…!!!!!!!!1111 גם לא ביטון מי הוא בכלל בחור פשוט שלא יודע כלום
  קוריס תחזיר את בר לב דחוף הוא שווה
  גם שהוא לא נימצא הוא תורם יותר מכולם
  קוריס תקום מהחלום

 38. זוהר הגיב:

  ירון אתה תותח תמשיך לעשות את מה שאתה עושה למען הקבוצה תודדדדדדדדדדדדדדדדדדההההההההההההההההה

 39. ותיק הגיב:

  לכל אלו שמגיבים להצעותי -אין לכם אפילו טיפת חוש הומור… כל מה שהצעתי היה כמובן בצחוק כי אין שיווק ולכן אנחנו אוכלים אותה בנקניקיות והמנכל שיכור מבירה… כל אלו שהגיבו לא מבינים שכתבתי את זה כדי להראות לכם למה ירון בר לב כל כך חסר ואין לאף אחד בהנהלה מושג איך משווקים קבוצת כדורגל. מי יודע שם מהו שיווק? קוריס.? יובל? ביטון? נחומי? צוקר.?פופאי? מי …? צעצוע לילד הם לא יודעים למכור בחינם…

 40. ותיק הגיב:

  …..לזה שגורס שאני לא כלכלן .קודם כל הכל היה בצחוק ראה לעיל.ולידיעתך קרטיב יעלה לקבוצה שקל וחצי היות וזה ישירות מהאגודה ולא דרך זכין מהקיוסק ומדובר בכמה ארגזים של מאות.. לחמניה עולה שניים וחצי שקלים לאגודה ולא דרך זכין. נקניקיה חמישה שקלים ולא דרך זכין עכשיו תעשה חשבון. פופאי נחומי וצוקר אם לא יהיה בקופה יחד עם 5 שחקני נוער יחלקו את הסחורה…עזוב הרי הכל הצחוק.. אין שיווק כי לאנשים בהנהלה אין מושג בתחום.

 41. חובב הגיב:

  לא בונים קהל למשחק אחד – בונים קהל לאורך זמן. מתחילים עם הקטנים ביותר לפני שיתפסו על מכבי או בית"ר. עושים מבצע בכל בתי הספר בגבעתיים ורמת גן – כניסה חינם לאלו שיבואו באדום. אפשר גם לחפש ספונסר ולחלק לילדים חולצות עם לוגו של הקבוצה והמפרסם.

  מוזילים כרטיסים למקומיים – זה עובד בהרבה מקומות וצריך להיות גם כאן.

  לכל אלו הקבוצה צריכה להתנהל כמו עסק וצריך איש שווק/קשר עם קהילה להריץ קמפיין שכזה

 42. ירון בר לב הגיב:

  תודה על המחמאות, נהנתי לקרוא.

  בהזדמנות אכתוב באתר או אפילו כאן מה דעתי בנושא שיווק הקבוצה אבל תדעו שלכל דבר יש שני צדדים ולא רק ההנהלה צריכה לעשות פעולות.

  יש דברים שגם הקהל צריך וחייב לעשות- בראש ובראשונה לקנות מנויים וכרטיסים. לראות בזה סוג של אגרת חובה שנתית .

  ועל קצה המזלג- אם היה דבר שסלדתי ממנו זה נושא ההזמנות למשחקים והכניסה בחינם.
  ילדים לא צריכים להיכנס בחינם למשחקים. כדורגל זו הצגה שעולה המון כסף למפעילים שלה.
  לארח משחק בית כמו נגד הפועל חיפה עולה לקבוצה בסביבות ה 40-50 אלף ש"ח(שיטור, סדרנות,מכבי אש,אמבולנס וכו וכו וכו) לכן כניסת מסות של ילדי בתי ספר מחר תמלא את המגרש אבל לא את קופת הקבוצה ועוד יומיים יש משכורות לשלם…

  אפשר להחזיר משהו שהתחלתי בעונה שעברה וזה לגבות תשלום סמלי של 10 ש"ח מילדים ולתת להם ארטיק במזנון תמורת הכרטיס.(במשחקים עם הרבה קהל כמו מחר מומלץ לפתוח עבורם קופה נפרדת)
  ככה מרוויחים פעמיים- הילד גדל ולומד מגיל צעיר שעל כדורגל משלמים ובנוסף יש לו צ'ופר שהוא מקבל ושלא עולה כמעט כלום לקבוצה . זו דוגמא להשקעה לטווח ארוך.

  בטווח הקצר אני מאמין שהצלחות מקצועיות עושות את שלהן וכשמנצחים הכל טוב.אז, כשהרכבת נוסעת ,כל פעולה שעושים שנועדה גם לקרב את האוהדים ושחקני העבר לקבוצה מתקבלת בברכה.

  עד כאן שעה קלה על כלכלה

 43. בורוכוב הגיב:

  ירון כל הכבוד שגם עכשיו אתה תורם ואפילו בעצה מבחוץ. האתר שלך עשה השבוע פעולת שיווק מדהימה ברצף הכתבות לעומת האתר הרשמי שלא הזיזו התחת. יבוא מר קוריס ויראה ששנוא נפשו מקדם לו משחק יותר ממה שהוא עצמו מקדם.!
  אם קוריס היה אדם בלי אגו ויהירות מולדת בר לב היה ממשיך להיות היום חלק מהמועדון במקום הקונילמל מראשון שהביאו ולף אחד לא יודע מה הוא עושה שם. במקרה כזה כבר היו מכינים שיווק מוצלח לכל העונה הזו ולבאה בתור.
  אני מקוה שקוריס ראה שיש כסאות במגרש שנשברו ויצאו מהמקום וראיתי אפילו אחד או שניים שנעקרו ממקומם,מקוה שיסדרו את הליקויים עד מחר וישיבו הכסאות עם השמות למקום.

  שיהיה בהצלחה מול הפועל חיפה, אורמת גן!!

 44. דני מ הגיב:

  אני מסכים עם ירון שכדורגל זו הצגה שעולה הרבה כסף למפעילים שלה.
  אבל זו בדיוק הבעיה…בהצגה שאתה משלם כסף אתה לא נדחק כמו חיה בתור, בלי שירותים נורמליים, קללות מסביב וכו'.
  לכן בלי קשר למחיר כרטיס לילד (חינם זה באמת טוב למשחק חד פעמי שאחרת לא היו מגיעים אליו צופים…) האבא של הילד כבר לא יבוא איתו יותר בגלל התנאים העלובים מסביב ואת זה חובה לשפר. אני אישית לא מתכוון להביא את הבן שלי במשחקים עמוסי קהל בגלל הסיבה הזו (שלא לדבר שגם חלקנו האוהדים לפעמים מתנהגים בצורה גועלית).

  מבחינת מחירי כרטיסים – לדעתי המחירים יקרים באופן גורף (לא רק אנחנו אלא כל הליגה) ואם ההנהלה תהיה אמיצה ותשבור את השוק זה יעזור להביא רבים שמעדיפים לחסוך ולהמנע מלראות את הסיוט שנקרא כדורגל ישראלי (ולכל מי שקופץ להגיד איזה אידיוט, שב בבית – האם היית משלם מחיר של 50 ש"ח לראות משחק שכל קשר בינו לכדורגל אמיתי כמו שרואים באירופה, ולא, בלומפילד זה לא אירופה… – האם היית משלם אם לא היית נגוע כמוני במחלת האורדונים?).

  ודבר אחרון שלא תלוי בפעולה שיווקית כזו או אחרת…מי זוכר היום שהפועל חיפה וירושלים היו פעם הרוב בעירם??? מה שמוכיח שרק הצלחה מקצועית במשך שנים מקנה אוהדים חדשים לקבוצה ומשנים "סדרי עולם". הקבוצה התחילה בדרך הזו ושילוב של הצלחה מקצועית+מחיר נוח+תנאים סביבתיים יחזירו ויוסיפו קהל.

 45. אורדונס הגיב:

  כשאתם מדברים על שיווק הקומנדו לא נחים ועושים.
  ביממה האחרונה הם תלו עשרות כרוזים בגבעתיים ובצמתים הראשיים , כולם להגיע למשחק!
  כל העיר בטירוף, אנשים שלא באו שנים יגיעו.
  אם ר"ג יתנו הצגת כדורגל אלה שחזרו ימשיכו להגיע.
  הכל תלןוי עכשיו רק בשחקנים.
  בתחושה שלי הולכת להיות הצגה גדולה שלא נשכח.

 46. חובב הגיב:

  אפשר להוסיף לדיון גם צד נוסף שקשור לאוהדים בישראל ולא רק שלנו – המחויבות לקבוצה נמוכה. מספיק כמה תוצאות לא טובות ומספר הצופים יורד פלאים. אם היכולת הלא טובה נמשכת לאורך זמן אז מגיעים למספרים נמוכים מאוד. לכל קבוצה יש את המעגל הפנימי של השרופים שנשארים נאמנים בכל ליגה ובכל מצב, ואת המעגל החיצוני שמופיע פעם ב – אם זה לגמר גביע או לרבע נגד מכבי חיפה. כדי להגדיל את המעגל הפנימי צריך הרבה השקעה של כל הצדדים. אפשר רק לקנא בקבוצות באנגליה שמביאות 40,000 למשחק כשהקבוצה כבר ירדה ליגה. להם יש את המסורת. קחו לדוגמה את לידס – קבוצת פאר בעבר שהתדרדרה לפני כמה שנים לליגות הנמוכות ועדין בליגה ה 3 בחשיבותה. יש להם מעל 18,000 במשחקי בית. האוהדים לא נטשו אותם בזמנים הקשים. אז נכון שאנחנו 5 שעות סיטה משם וגם שנות דור בתנאים וכו' אבל אנחנו יכולים להיות דומים בנאמנות.

 47. זהו הכל מוכן הגיב:

  ירון ברלב וחבריו באתר האוהדים הכינו יופי את הקרקע לחזרת הטירוף במכתש
  יישר כוח

 48. מיקי ר. הגיב:

  שלמה מן שואל למעלה מה לעשות ומבקש הצעות/רעיונות. קטונתי.

  יש דבר אחד שאותו לא צריכים לעשות ודווקא הוא כן נעשה. כבר לפני יומיים במכירה המוקדמת נאמר שאין כרטיסי חייל/נוער. לא יפה לעשות כך לבני נוער ו/או חיילים. היו צריכים להקצות הרבה יותר ממאה כרטיסי נוער/חיילים למכירה המוקדמת. ככה לא בונים חומה. התברר שהיו מקרים של אנשים (אבא + ילדים ועוד) שהקטע הזה מאוד הרתיח אותם. יש לקוות שלפחות במכירה במגרש לפני המשחק יהיו כאלה כרטיסים ואולי גם זה מאוחר מדי שכן יתכן שיהיו אנשים שפשוט לא יגיעו. חבל.

 49. מיקי ר. - תוספת הגיב:

  לאחר בדיקה קטנה.

  לפי הנהוג יש אחוז מסויים של כרטיסי נוער/חיילים/ילדים מתוך כלל הכרטיסים. הבנתי שהועברו לכוכבי עוד כרטיסים כאלה מעבר למאה הראשונים. בנוסף חובה לשמור כמות כרטיסים מאלו גם לאורחים. אמנם אפשר להכין יותר כרטיסי צעירים אבל אם הצפי הוא למגרש מלא (או מתקרב לכך) אז זה על חשבון כרטיסי מבוגרים מה שעשוי להוריד את ההכנסה למועדון. בנוסף יש להודות למועדון שלא ניצל את המשחק המבוקש לעליית מחירים כמו שעושים לא פעם במועדונים אחרים. להבנתי, מי שפונה למועדון מקבל יחס ופתרון אפשרי. לא תמיד ניתן לתקן משגים/דרכי התנהלות/טעויות של שנים רבות במשחק אחד ו/או עונה אחת. יש לנו מועדון מצליח ויש לתת לכולם את האפשרות להשתפר. אני מכיר אבא שקנה לבנו החייל כרטיס במחיר מלא מתוך רצון לקרב את הבן אל המועדון. גם לאותו אבא עם 2 ילדים כדאי להגיע למשחק ואם יסביר למוכר הכרטיסים שיש לו 2 ילדים קטנים יתכן ויאפשרו לו להכניס את שניהם בכרטיס מבוגר אחד אם לא יהיו כרטיסי נוער, הכי חשוב זה שיגיע עם הילדים גם במחיר מלא – הם העתיד שלנו ובעתיד (ובילדים) נהוג להשקיע. צעיפים/כובעים בטח ימכרו בחוץ. קרטיבים ימכרו בפנים.

 50. ליגת על הגיב:

  שאפו מיקי על הבדיקות.

  אם לסכם -כל מי שטובת הפועל ר"ג חשובה לו חייב לעשות היום מאמץ להגיע למשחק, לא משנה ולא חשוב מה מחיר הכרטיס וכמה כרטיסי נוער/ילדים/סטודנטים/נכים/גימלאים/חיילים/מצביעי ש"ס/ יש בקופה.

  שיהיה לנו בהצלחה במשחק. אני מרגיש שהקבוצה תתעלה ולא נשוב הביתה בידיים ריקות.

 51. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  כולם רואים שיש להפועל רמת גן קהל של אלפים ומה לעשות רוב הקהל מפונק ומחכה למשחקים גדולים ואז הוא מגיע
  לצערי בכל המדינה זה כך שיש משחק אטרקטיבי באים אלפים למשחקים
  לא יעזור כלום מחירי הכרטיסים לא משפיעים על אנשים אנשים מוכנים לשלם על משחקים אטרקטיביים כמו נגד מכבי חיפה או המשחק שישוחק היום
  ועובדה שגם במשחק ההשארות בליגה הארצית(השלישית) מלאנו תמכתש באלפים
  כדי שיבואו המון אוהדים אנחנו צרכים להיות בליגת על ומה לעשות ככה זה אנשים אוהבים תהילה ובליגת על יבואו המון אוהדים שלנו למשחקים
  הכי חשוב זה לייצר אוהדים חדשים וזה לחלק בבתי ספר כרטיסים לילדים חינם
  מה רע לתת לכל משחק 500 כרטיסים לילדים שחלק גדול מהם שיגדל יהיה אוהד של הקבוצה

 52. אחד מהקומץ הגיב:

  עוד אחד קטנה בנושא שיווק. זה מכוון בעיקר לאוהדים המבוגרים.
  באתם, קניתם כרטיס, התיישבתם, רוצים לראות משחק טוב וניצחון. סבבה ,
  חלק מהחוויה זה לא לשבת כמו פסל, ראבאק משחק כדורגל. תנו מעצמכם להתלהב ולהיסחף. תנו כתף למקהלת העידוד של האורדונים הצעירים. לא מספיק ש-50 ישירו כל המשחק,צריך שישמעו גוש גדול מעודד.
  אז תנו היום את הקול שלכם כדי שישמעו טוב גם בטלויזיה מה זה אוהדים של הפועל רמת גן.
  שיהיה לנו בהצלחה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s