לסיום פרק הפועל חיפה

עוד ארבע תמונות לסיכום החוויה במכתש ביום שישי

img258/2741/77218185mb1.png

העדר. בצילום אפשר לזהות עדר ג'אמוסים מנסה להידחק למכלאה. אפשר לספור כ-70 ראשי בקר, אבל אם המצלמה היתה עולה גבוה יותר, המספר המדויק הוא פי שלושה. כמה שביקשו, התחננו והזהירו לפני המשחק לתנאי פתיחה טובים יותר בכניסה למגרש, זה כמו לדבר אל קירות הרפת. המשטרה פישלה והנהלת הקבוצה, שהיא הלקוחה והמשלמת, לא הגיעה כדי לוודא שהאוהדים מקבלים תמורה מלאה לכספם. התוצאה: חלק מהאוהדים שהגיעו לחוויית כדורגל היו כעוסים וממורמרים עוד לפני שכף רגלם דרכה במכתש. ככה לא מחזירים הביתה את אלה שהפסיקו להגיע וככה לא יוצרים דור חדש של אוהדים. ביזיון, כבר אמרנו?

 img114/503/31572711ru0.png

ושבו אחים לגבולם. כשמדברים על אוהדים שנטשו את המכתש וחזרו ביום שישי האחרון, מתכוונים גם לאחים גרבוז. יאיר גרבוז (מימין) סיפר לא מזמן בראיון לבלוג כי הפועל ר"ג כבר שייכת מבחינתו לעבר, אבל מתברר שקשה להילחם בגנטיקה. בהזדמנות הראשונה הוא חזר ביחד עם האח אלון (מנכ"ל הסינמטק בת"א).  בקרבתם אפשר להבחין באוהדים ותיקים נוספים, כך שאפשר לקוות שתופעת החזרה בתשובה לחיק הפועל ר"ג תמשיך להתרחב לקראת העונה הבאה.

img258/1881/76753727da6.png

האורדון. את המושג אורדון המציא כנראה איתן קרוק, השריף המיתולוגי של המכתש בשנות השבעים, ומי שדאג להשריש את המילה היה רוני זיידמן (משמאל בצילום), קפטן קבוצת הנוער האגדית שלקחה את אליפות המדינה ב-1977. אחרי שנים רבות, גם זיידמן חזר למכתש. יוסי לרנר (צ'וצ'ו), שהיה השוער המחליף באותה קבוצה, סיפר: "שבוע שלם ישבתי לרוני על הווריד שיחזור. הוא לא היה כאן כמה שנים וחשב שחוץ מעשב ופרות אין במכתש שום דבר. הוא הופתע לגלות איך המגרש נראה". וזיידמן רק מילמל: "אורדון… אורדון…." 

 img376/113/14685259vf6.png

דור המדבר. והנה שלושה שהיו כאן מאז שהם ילדים וכבר כמעט 40 שנה ממשיכים להגיע למכתש ולמשחקי חוץ כאילו אין מחר. גם השנים הקשות והצחיחות לא הרתיעו. עוזי פרל (מימין), ארז לסקי ואריק בורוכוביץ' ממשיכים לדפוק כרטיס ולהגיע לעבודה, בין אם מדובר במשחק עונה בצמרת הליגה השניה ובין אם על מקום באמצע טבלה בליגה השלישית. תגיעו בעוד 20 שנה לאותו מקום באותה שעה, ותמצאו אותם באותה הפוזה. לא מתייאשים.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

21 תגובות על לסיום פרק הפועל חיפה

 1. אוהד 35 שנה במכתש הגיב:

  אני מזהה את קצה הראש שלי בתמונה הראשונה בסוף העדר.
  עמדתי 25 דקות בתור אבל נקודת המבט שלי קצת שונה.
  היה כיף לעמוד בתור ולהרגיש ולהיזכר שלהפועל ר"ג יש הרבה יותר אוהדים
  ממה שאנשים חושבים.
  לדעתי הפוטניציאל עדיין לפחות כפול. בכל זאת, המשחק הזה לא קבע כלום ושודר בשידור ישיר בטלויזיה.
  בנוסף, הגיע הזמן שאוהדים ילמדו להגיע קצת יותר זמן מ-10 דקות לפני המשחק (לפחות 500 אוהדים הגיעו בדקות הללו).
  המשטרה ביזיונית והכל היה נמנע אם היו פותחים את השער מרגע שהתחילו להגיעו אנשים.
  יש הבדל בעלות של שוטר למשחק אם פותחים את השער שעה ורבע לפני המשחק במקום 3/4 שעה לפני ?
  אגב שלמה, מה מונע מהמכתש להיות מגרש שמתאים לליגת העל ?
  המגרש בגודל חוקי, אחרת לא היה מאושר לליגה הלאומית. היציעים מכילים למעלה מ-5,000 מקומות, הרבה יותר ממוצע הקהל בליגת העל, כולל היציע הצפוני שכרגע לא הוכשר. אפשר בקלות לעשות הפרדה בין מחנות אוהדים בזכות היציעים הגדולים יחסית.
  יש מספיק כניסות למכתש, בהנחה שפותחים את כולן או רובן.
  חניה ? בעיה קלה שנתינת לפיתרון. שמעתי את שלמה שרף אומר בשידור החוזר שבאנגליה
  יש איצטדיונים של 40,000 איש במרכזי הערים, ללא מקום חניה אחד. הוא צודק 100%.
  במשחקים בעיתיים אנשים יתרגלו להחנות קצת רחוק וללכת 10 דקות ברגל. חוץ מזה, אפשר בקלות לארגן, לצורך הכסת"ח שירות הסעות מסודר בימי שבת מחניון הרכבת בת"א (כולה לארגן 5-6 אוטובסים שיסעו הלוך ושוב בשעה שלפני המשחק) הנמצע במרחק 5 דקות נסיעה מהמכתש.
  את שירות ההסעות הזה לא יצטרכו, עובדה שנגד מכבי חיפה במכתש מפוצץ, לא היה צריך את זה והכל עבד חלק ואנשים החנו פשוט ברחבי גבעתיים והלכו ברגל ולא היו שום פקקים.
  כולה מדובר בממוצע קהל בליגת העל של בערך 2,500 צופים למשחק רגיל ו-4,000-5,000 נגד 4 הגדולות.
  אני מציע שלמה שתתחיל בעוד חודש-חודשיים בתעמולה בכיוון הזה.

 2. שלמה מן הגיב:

  הבעיה היותר מהותית של אישור המכתש למשחקים בליגת העל זו תאורה.
  על הבעיה הזו קרית שמונה בתור עולה חדשה בעונה שעברה שיחקה שניים או שלושה משחקי בית ראשונים בחוץ, עד שהנושא הוסדר.

 3. הפועל הגיב:

  תאורה זה בעיה?
  המכתש מקום כל כך קטן שמספיקים אפילו 2 עמודי תאורה להאיר את המכתש, ואפשר גם למצוא מקום ל4 עמודים.
  יש מקום בצד הדרומי מאחורי המגרש (אני יודע שזה לא שטח של המכתש אבל זה עיריית גבעתיים שתיבחר צריכה להראות שהיא לא רק תעמולה ולעזור בזה), ויש מקום על השטח של השיחים בצד הצפוני.
  אני לא רואה הרבה בעיות לאישור המכתש, מבחינת מקום -המינימום הוא 4500, המכתש עומד בקריטריון. יש המון שערים שאפשר לפתוח (לפחות 8) אם המשטרה צריכה.
  כשיש עומס אפשר לסגור כמה כבישים ליד המכתש כמו נגד מכבי חיפה.

  שלמה, זה הדבר שמעסיק הכי הרבה את אוהדי ר"ג, אף אחד לא רוצה לארח בוינטר או באיצטדיון ר"ג, צריך כבר מעכשיו להתחיל לבדוק איך מאשרים את המגרש לליגת העל (לפנות להתאחדות?), ככל שנברר כמה שיותר מוקדם כך יהיה קל יותר להתחיל ולעבוד וגם למצוא מימון לעבודות, זה אפשרי!

 4. הפועל הגיב:

  סליחה התכוונתי בצד המערבי* והצד המזרחי*

 5. לאוהד 35 שנה הגיב:

  לא מבין מה כל כך כיף לעמוד בתור , קודם כל זה היה תור של 6 אנשים לרוחב ובאורך של 200 איש. כל אחד שמגיע מהצד נדחק לתור ואלה המנומסים שעומדים מסודר בסוף אוכלים אותה כי כולם עוקפים אותם , פריירים כאלה. אז לעמוד בלחץ כשדוחפים מכל הצדדים לא רואה מה נעים בזה , תחשוב שאבא שמביא ילד קטן שכולם דורכים ומכניסים מרפקים זה יכול לגרום לפציעה. ועוד בפרט כשאתה מת כבר להכנס למגרש ולתפוס מקום טוב . לא הגיוני שיהיה תור של 20 או 25 דקות . אתה רוצה לאשר את המכתש למשחקים אבל אם לא מסוגלים אפילו לארגן כניסה כמו שצריך לא ראוי לאשר מגרש כזה בליגת העל. זה לא דיר חזירים שדוחפים את כולם בתור לשחיטה .

 6. ניר הגיב:

  מזדהה לחלוטין עם המגיב. הדיסוננס המטורף בין הכמיהה להצלחת הקבוצה והשאיפה לעלות בכל מחיר לבין הפחד הקמאי לשחק בוינטר או בר"ג בליגת העל מדיר שינה מעיני כל אורדון באשר הוא.
  שלמה – אנא ברר עבורנו אם הנושא סגור הרמטית ולא ניתן יהיה לשחק שנה הבאה במכתש.
  אם יש סיכוי, ולו הכי קטן שיש על מה לדבר, אנא פרסם בבלוג וגייס את האנשים!!

 7. ג'מוס בתור הגיב:

  צריך לברר איפה היה כבוד המנכ'ל שמעון ביטון שכהאוהדים נחמצו נדחקו נלחצו בתור ?
  חבר שלי ראה את האיש מארגן את כניסת הפועל חיפה, מסתובב על הדשא לפני המשחק ועשה סידורים שונים , אולי אירגן את כניסת האח'מים כך שלא היה לו זמן להגיע לצד שני של המגרש ולברר שהכל בסדר עם האוהדים ואם לא בסדר לדאוג שהמשטרה תפתח במהירות שער נוסף לדאוג שיהיה עוד מנקב לכרטיסי מנוי , כי או שאתה מנכ'ל שמתפקד בתור מנהל הארוע ושולט בנעשה או שאתה מנכ'ל שמוגבל ודואג רק לחלק הזמנות למקורבים. גועל נפש של יחס .

 8. דעה אישית הגיב:

  חלום רטוב במציאות לא ברורה
  משחק ערב במכתש לאור זרקורים בליגת על.
  יא וואראדי,זה אפשרי.
  קוריס יושב בהנהלת ההתאחדות ומשפיע.

 9. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  אני מציע שכבר מהיום קוריס ומי שיכול יתחיל בהכנת המכתש לליגת על חייבים לשחק במכתש בליגת על הקלישאה של המילה חניה זה בלוף אחד גדול כי איפה עד היום הכנו רכבים עשרות שנים ??? בסופו של דבר כולם מוצאים חניה וזה קישקוש אחד גדול לפסול מגרש בגלל "שאין חניה" זה ראש קטן של ההתאחדות
  20 שנה לא היינו בליגת על והגיע הזמן לחזור בגדול לליגת על ולעשות הכל ולשחק רק במכתש כי הפועל רמת גן זה המכתש יחד כעיסקת חבילה רק הקבוצה שלנו מזוהה במדינת ישראל כל כך הכי עמוק עם המגרש הזה
  בקרוב מאוד יהיה דיון בבגצ" והסיכויים הם לטובתנו אני מאמין שקוריס יעשה הכל לשחק במכתש תאורה זה לא יהיה בעיה להתקין

 10. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  חבל שהרבה אנשים מקטרים פה לגבי הכניסה למגרש אנשים שכחו שהמכתש זה מגרש מיוחד עם דשא מיוחד כניסות מיוחדות וצפיה מיוחדת במשחק
  הבנו כבר את כל הטענות שבכניסה למגרש אבל זה יחודי למגרש הזה וזה מה שיפה בו
  אני מאמין שיפתחו עוד שער כניסה כי המשטרע הזאת דפוקה ואין מה לעשות הכל שם זה חלם
  למה כל האנשים חייבים לבוא רבע שעה לפתיחת המשחק תבואו 40 דקות לפני ולא תעמדו בתור כל כך ארוך

 11. הייתי שם הגיב:

  פופאי בגלל שאתה אוהד כורסא שלא מגיע למגרשים נגלה לך שהתור החל רבע שעה לפני שהשער היה אמור להיפתח, דהיינו בשעה 13.15 על השעון השווייצרי שלי. המשטרה פתחה השער רק ברבע ל-2 ואז התור כבר היה 300 איש ואולי יותר. הרוב לא הגיעו הפעם חמש דקות לפני המשחק כי ידעו שיהיה בלגן ורצו להיכנס מוקדם.

 12. עניני חניה הגיב:

  לדעתי גם זה פתיר
  הכל פונקציה של כסף
  תמורת תשלום סמלי פלוס סדרן שישב על המחסום ניתן לפתוח משעה וחצי לפני השחק ועד חצי שעה לאחריו את החניון מתחת למרכז הקניות של המכתש
  יש שם מרתפי חניה (3 קומות) – ובשקט נכנסים לשם אפילו 100 רכבים

  בעיה חמורה יותר ויקרה יותר היא להתקין עמודי תאורה נאותים..
  מה לעשות- ההתאחדות החליטה שכל משחקי ליגת על ישודרו בטלויזיה ויהיו בשעות הערב של שבת לרוב

  קוריס יזדקק לתורם נדיב ומשהו שעלול להגיע למאות אלפי שקלים

  יאללה לעבודה

 13. מי מממן תאורה ופנייה לעירייה הגיב:

  בעקרון הטוטו מאוד עוזר בנושא מימון תאורה וגם העיריות לא תטמונה ידיהן בכיס אלא תעזורנה. ניתן גם להתגבר על בעיית מיקום התאורה. הבעייה הגדולה המפרידה בין מימון תאורה לבין אי מימון זו הבעייה המשפטית של המכתש. עד שאותם גופים מממנים/תורמים לא יאמינו שאכן המגרש עומד להיות לאורך זמן (נניח 5-10 שנים) אין סיכוי שיתרמו. הכל מתקשר למאבק על הבית. אם בעיית זכות השימוש לאורך זמן תיפתר אז גם נושא התאורה יפתר. על שאר הבעיות – ויש עוד לא מעט פרמטרים לטיפול: חנייה, בקרת קהל בעזרת TV מעגל סגור, חדרי הלבשה, כסאות, חומות, גדר היקפית מסויימת, שרותים סבירים גם לנשים ולנכים, שעון ואולי גם מסך גדול, יציע כבוד סביר ובטח יש עוד דברים ששכחתי – עם כל השאר אפשר להסתדר עם הרבה הרבה רצון טוב, שיתוף פעולה של מספר גורמים ולא מעט מצלצלים. האמת שיש סיבה להתחיל להאמין שאכן נשחק בליגת העל בבית האמיתי שלנו – המכתש.

  הנה רעיון לעיריית גבעתיים. יש להניח שאפילו אם יש רצון טוב בעירייה לסייע למועדון בנושא המגרש הרי שהעירייה מחוייבת לפעול לפי החוק ולפי החלטות בית המשפט. מצד שני עירייה, כל עירייה, יכולה כשהיא רוצה לעשות תרגילי נוהלים ולדחות דברים עד שיבוא המשיח. יש לברר מראש מהו פרק הזמן המינימלי שבעבורו יהיה אפשר לקבל מימון למכתש ולמצוא את הדרך לדחות את הקץ עד לסיום (לפחות) אותו פרק זמן. הדרך לעשות את זה היא ע"י הודעה של העירייה שבגלל שנושא המגרש עובר לערכאות משפטיות ויש חשדות (לכאורה, כמובן לכאורה) למעשים אולי לא חוקיים אפילו של גורמים עירוניים מהעבר, אז העירייה מקפיאה כל פעולה בנושא המגרש – פרט לשימוש בו כמגרש כדורגל למועדון – לתקופת בירור ארוכה של X שנים. מאוד יתכן שפעולה כזאת תצליח לגרום לכך שהתאורה אכן תותקן במהרה במכתש. יהיה קשה לארח במכתש כמה משחקים כל שנה (בית"ר וכאלה) ולמרות הרצון הטוב יתכן שהמשטרה לא תאשר משחקים מרובי קהל כאלה בכל מחיר (ולא שלא מגיע לנו לארח את כל המשחקים בבית שלנו כמו שהיה בגביע מול חיפה) ולכן רק לכמה משחקים מרובי קהל בשנה נצטרך לנדוד לאיכסצטדיון שליד הקניון שהוא הרע במיעוטו.

 14. מי ממן את ממן? הגיב:

  למגיב שמעליי
  הבעיה היא לא מי יממן את ההוצאות – יגרדו כספים מפה ומשם.
  אבל אם עתיד המכתש לא ברור לא הטוטו ולא עיירית רמת גן יוציאו כספים לשיפוץ ושידרוג המכתש.
  עירית גבעתיים?
  😕 😕 😕 😕 בן שחר? אש אש במכתש?
  הגרעון בעיריה רק גדל מאז שהוא ראש עיר. האם הוא מתכוון להגדיל את הגרעון בשיפוץ המכתש? לא נראה כך. עדיף לו לסדר ג'ובים לאנשי השטח שלו, עובדי העיריה העובדים כל כך קשים ללחמם

  אני הבנתי שיש כבר תיקים מוכנים עם המון חומר (חומר נפץ) על המכתש ועורכי דין נמנעים מלגעת בתיק זה כי הוא קן צרעות ובמקרה והוא יפתח אנשים ילכו לתאים קטנים

 15. חובב הגיב:

  למי ששם לב אחת הדרישות מהקבוצות היא התקנת שערים שנפתחים החוצה בעת לחץ כדי שניתן יהיה לפנות את הקהל מהר. שערים אלו הותקנו במכתש. עד כאן הכל טוב. אבל בחלם כמו בחלם ניסו לסדר את הכניסה ולהאריך את מעקה התור בעזרת מחסומים שחוברו למעקה עם אזיקונים. התוצאה – אי אפשר היה לפתוח את אחת הדלתות ביציאה. מזל שלא היה צורך לפינוי כי היה נגרם אסון.

  מי אשם? הרבה – ובמיוחד מי שדורש שערים כאלו ולא טורח לראות שהכל תקין.

  לגבי חניה – אפילו בצ'לסי יש מעט ואנשים באים ברגל.

 16. חובב הגיב:

  בנספח ד' סעיף 2 של תקנון האליפות http://football.org.il/Association/Rules/Pages/Rules.aspx יש את ההנחיות לאישור מגרש לליגת העל.

  מסתבר שגם לליגה לאומית צריך תאורה…

  כמו כן צריך שיהיו שרותי נשים ונכים. איפה הם בדיוק במכתש?

 17. צחי רקנטי הגיב:

  אני פשוט לא מאמין כמה התייחסות יכולה להיות לעמידה בתור. נגנבתם על הראש??????
  הקבוצה עושה טוב, המגמה משתפרת כל הזמן. אפשר וצריך להעיר אבל ראבק – די כבר עם הדבר הזה.

  הנושא הבאמת יותר חשוב כאן הוא אישור המכתש למשחקים. המכתש שווה לנו נקודות רבות בליגת העל. אם נצטרך לשחק במגרש זר חבל לנו על הזמן. במכתש יש לנו סיכוי גם מול הגדולות בקבוצות – זה הקסם של המגרש!!!

  חייבים להתחיל תוכנית שעיקרה אישור המכתש לליגת העל – בהול!!!

 18. לזה שמעליי הגיב:

  א,ב של נוחיות לקהל באירוע ספורט ,הם התנאים הסניטריים במקום,קרי שרותי גברים נשים ונכים
  וכן כניסה ויציאה מסודרת למתקן
  הערות לשיפורים שנזרקות בכתוב ,נועדו להאיר את תשומת לב האחראים מתוך דאגה ואיכפתיות
  איך אומרים-ביקורת בונה,מה שלא רואות עיניך מרגישים אחרים

 19. הפועל הגיב:

  לפי הקישור שניתן כאן, זה בכלל לא נראה בשמיים לאשר את המכתש לליגת העל!
  רק שצריך להתחיל לברר כבר מעכשיו ולראות על מה אפשר לעבוד כבר באמצע העונה הזאת.

 20. רונן הגיב:

  לפי כל השירשורים מעליי הקבוצה כבר עלתה ליגה והבעיה היחידה שנותרה היא איפה לשחק…
  קודם צריך לעלות והדרך עדיין ארוכה.
  אחרי העליה (חמסה, חמסה, טפו טפו טפו) אפשר תוך חודש לסדר את על האמור לעיל.

 21. לרונן הגיב:

  לסדר תאורה לבד זה הרבה יותר מחודש ללא קשר לכסף. רשיונות, קוי חשמל, בנייה (בד"כ פרטנית, כלומר בנייה מיוחדת בהתאם לתנאי השטח), בדיקה בטיחותית, התקנת גנרטור לגיבוי (+ מיקום מתאים לגנרטור) ועוד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s