מיעוט האוהדים – חרפה

 

איך למלא בחזרה את היציעים * למה עברנו אל מאחורי השער * מתי נקבל הקצבות * ונמשכים החיפושים אחרי בית לאוהדים * צחי בן-יוסף, ממנהיגי הקומנדו, מעדכן על המצב

 

 הקומנדו מאחורי השער. לא רצו להידבק בשתיקה

מאת צחי בן יוסף

העונה הזו, כבר נכתב רבות, היא צומת דרכים חשובה מאוד בעתידה של הקבוצה. עלייה מתפרשת כשוות ערך להמשך קיום. הישארות, או חלילה וחס ירידה, וסוגרים את הבאסטה. שלא כמנהג אוהדי הפועל ר"ג, אני מרשה לעצמי לדבר על המוגמר באופן חיובי, ולשער שהקבוצה תעלה בסוף השנה ליגה. העלייה המיוחלת כמובן לא הולכת להיות קלה, כמו שכבר נוכחנו לדעת, וכמיטב המסורת הגיוני מאוד שעד שתובטח ילבינו שערות ראשי בטרם עת.

יחד עם זאת, ראשי הקבוצה והאוהדים חייבים להפנים, שעלייה אין פירושה בהכרח המשך קיום. מה שווה עלייה אם היציעים ריקים? בקצב המטורף הזה, שמנו ייקשר בנשימה אחת עם קבוצות מעוטות קהל כמו הכח ר"ג ומכבי פ"ת. כשהקבוצה ממוקמת במקום השני, בשנה שאמורה להיות אחת המרכזיות בהיסטוריה שלה, אף אחד לא יכול להרשות לעצמו 450 אוהדים במשחק בית בתחילת הסיבוב השני. זוהי חרפה וכישלון של הקבוצה ושל האוהדים כאחד. מיותר לפרט את הסיבות לכך, הידועות לכל. מכאן אפשר וצריך רק להשתפר.

אשמח לעדכן אתכם ש"קומנדו האורדונים" יזם פגישה עם היו"ר קוריס. בפגישה הובהר לו שאנחנו רואים בהחזרת האוהדים למכתש, וביצירת דור אוהדים חדש לקבוצה כחובה שווה שלו ושלנו כאחד, והעלינו בפניו מספר הצעות לעשייה. מעבר לכך הערנו את תשומת ליבו למספר ליקויים במכתש, שאם יתוקנו ישפרו במידה נכרת את חוויית הצפייה במגרש. הפגישה התקיימה ברוח טובה, וההצעות נפלו על אוזניים קשובות. לראיה: 500 כרטיסים שחולקו בבתי הספר היסודיים ברחבי גבעתיים, שהביאו כ-20 אחוז מתפוסת הקהל במשחק האחרון.

ומה אתם יכולים לעשות? להגיע ולשכנע כמה שיותר אוהדים להמשיך ולהגיע. למשוך אותם באוזן אם צריך. כל אוהד הוא נכס במצב הקטסטרופלי שלנו, ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמו נטישה בשלב כזה. 

היציע

הרבה גבות הורמו ביום שישי שעבר, לאור העובדה שהקומנדו נדד ליציע המזרחי ונטש את זקני הקיוסק להתבוסס בדממה. מי יודע מדוע ולמה? אני אפרט. הקומנדו הוא גוף קטן מאוד בתוך היציע. במקרה הטוב הוא מגיע למאה מקומות, ובדרך כלל מדובר בתפוסה של 30 כיסאות. סביבנו יש עוד 1,850 כיסאות (מבלי להביא בחשבון את היציע הגדול), שהשתיקה מהם רועמת, ואין זה משנה אם מדובר בכיסאות מיושבים או לא. כבר פירטתי בעבר על כך שאוהדי ר"ג אינם מחצינים את רגשותיהם לטוב ולרע. קיוויתי שזה יעורר מעט את האוהדים, אבל התבדיתי. חלק מאותם אוהדים פשוט הפסיק להגיע, השאר קוברים את הראשים בין הידיים ביציעי המכתש. וזו רבותיי, מחלה מדבקת.

בצעד דראסטי החלטנו לעבור יציע ולא לתת לשתיקה להדביק גם אותנו. כי לא כיף לעודד כשמסביב אווירת נכאים, ואסור לתת ללהבת הלהיטות שעוד בוערת בקרב מיעוט האוהדים להיכבות גם היא. מנקודת מבטי, כאמור, אפטיות היא מדבקת והמשך הישארות ביציע הדרומי משמעותה השתקת הקומנדו כליל. מסקנה: תתעוררו!

מהיציע המזרחי רואים בבירור עד כמה חוסר המעורבות של הקהל שיושב בדרומי הוא לעיתים קרובות מביך, ומנגד כשיש התעוררות, כל הדברים שהמכתש מסוגל לעשות (יכולת טובה של שחקנינו לעומת פיק ברכיים של היריבה והשופטים) באים לידי ביטוי באופן דראסטי. המגרש הזה, שפעם היה מבצר בעיקר בגלל האווירה החמה בו, הפך למגרש שקל להוציא בו נקודות, בעיקר בגלל שהאווירה בו כבר לא קיימת. את השינוי הזה יכולים להביא רק האוהדים ולא אף אחד אחר בשבילם. 

המיפקד

בקרוב אמור להיערך "מיפקד אוהדים" בקרב אוהדי ר"ג. מיפקד זה, שנערך בחסות ארגון "היציע", נעשה כצעד ראשון בדרך לארגון האוהדים באופן שיעזור לנו כקהל למצות את יכולות ההפקה שלנו, וכן בדרישות מגופים מסויימים (משטרה, עיריות, הקבוצה) בכל הנוגע לזכויותינו.

המהלך נעשה גם לאור העובדה כי מדינת ישראל החלה בתהליך של מיסוד אוהדי קבוצות, מתוך חשיבה שהדבר יוביל להפחתת האלימות והגזענות במגרשים. לצורך כך היא גם אמורה להקצות משאבים לא מבוטלים. כך למשל, ארגון אוהדי בני יהודה, שהוקם לאחרונה מחדש בחסות המדינה כניסוי למהלך, קיבל הקצבה של 60 אלף שקלים! המיפקד אמור להיות הבסיס שלנו לקבלת הכספים, אם וכאשר תוכנית זו תצא לפועל באופן גורף. פרטים בהמשך. 

הבית

בשבועות האחרונים הוחלט להקים בית לאוהדים ברחבי העיר. מטרת הבית היא לקרב בין אוהדי הקבוצה שיוכלו להיפגש, וכן לשמש כאחסון לציוד הקומנדו. יש כבר מספר אנשים שמנסים למשוך בחוטים, אבל כל מי שרואה לנכון לעזור מוזמן ליצור קשר איתי או עם יורם איתן בכל יום בשבוע, או במשחקים.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

33 תגובות על מיעוט האוהדים – חרפה

 1. אוהד "אפאטי" הגיב:

  אפאטיות מדבקת כמו שעידוד מדבק
  לא ברור למה עברתם . אני ושכמותי שעוד היו מצטרפים אליכם מידי פעם כשישבתם לידנו, בפעם האחרונה גם זה לא יצא מאיתנו. שתקנו.
  מה שאומר שאולי היה לכם טוב להיתבדל אבל הקבוצה איבדה חלק מהעידוד

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  חלוקת הכרטיסים לילדי ביס הצליחה מעל למשוער,יש עתיד אם נתמיד איתן | 13:19 05/12/2008

  מתברר מכתבה ש150 כרטיסים שחולקו בבורוכוב הוחרמו על ידי המנהלת.
  25 כרטיסים שנותרו הוחזרו לאילן צוקר כמיותרים.
  בכניסה נספרו מפתיחת השער כ130 ביקורות כשרות,5 היו של מבוגרים ילדותיים.
  40 % היגיעו ,בני 9-13,חלקם בליוית מלווה בוגר שרכש כרטיס .
  הדומיננטים -ביס ברנר,וחשמונאים.
  בתי ספר מורדי הגטאות ,יהלום ובן גוריון בנוסף,הם גורמי המשיכה לילדים שהוריהם סביהם נכחו במכתש בשנים עברו.
  התמדת החלוקה תרגיל אותם להגיע למכתש
  חשוב להצמיד אותם לקומנדו עם כל הקרנבל שהם מסוגלים

 3. בלוטו הגיב:

  הקומנדו מאחורי השער לא מהוה פקטור משמעותי. שומעים אותם פחות וכגוש מעודד זה לא מראה מרשים כי הם בסה"כ כמה עשרות בודדות שהולכים לאיבוד ביציע השומם ולא באים לביטוי.
  צריך לזכור שבמשחקים מול קבוצות עם קהל לא יתנו להם לשבת מאחורי השער.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  פגשתי השבוע בבנין שחקן של הקבוצה שאמר בגיחוך שכהשחקנים שמעו בזמן המשחק מול י-ם עיעדוד של "אדום עולה" או "הפועל" הם לא ידעו אם זה הקהל שלנו או של י-ם. בגלל שזה הגיע מכיוון אחד. הם אפילו הסתלבטו על אחד השחקנים ואמרו שאם הוא היה שם גול הוא היה רץ בטעות לקהל של י-ם. בקיצור, נראה לי שהניסוי לא הוכתר בהצלחה.

 5. יציע דרומי הגיב:

  מצטרף לביקורת על המעבר למזרחי:
  הכוונה מובנת אך התוצאה הסופית די כושלת.
  הקומנדוס חיזרו הביתה.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אני מודה ליהורם איתן שפגשתי בכניסה עם2 נכדיי הקטנים מביהס בורוכוב ,ובנועם קיבלתי כרטיסים ואת שלי קניתי.
  לי היתה חוויה מרננת ללוות את נכדיי למקום שכה הכרתי.למרות ההפסד המביש.
  עלו והצליחו בליגה לאומית.

 7. לצחי הגיב:

  אין טעם לחנך או להעניש. חבל אבל שדווקא במשחק שאליו נכנסו ילדים קטנים שהגיעו לראשונה למכתש, לא היה להם ממי ללמוד משום שנעלמתם מאחורי השער.
  אני מאמין שגם במשחק הבית הקרוב אפשר להמשיך בחלוקת כרטיסים לילדים ולהביא לפחות 300 ילדים נגד קבוצה לא אטרקטיבית. במשחק כזה חשוב שתשמש מורה דרך לילדים הקטנים ותנהיג את חבורת היציע.
  מהאוהדים הותיקים של תצפה ליותר מידי, רובם דווקא רוצים לעודד מידי פעם אבל הם מעדיפים להצטרף לקבוצת מעודדים גדולה שלא ירגישו במבוכה

 8. למגיבים ששכחו את יוסף הגיב:

  השפעת הקומץ מאחורי השער גדולה פי כמה וכמה על המשחק.
  לאט לאט יצטרפו יותר אוהדים לקומץ המעודד ונחזור לימים היפים שכל קרן הייתה חצי גול בהשפעת הקהל.
  אין לכם זכות להגיד\להמליץ לאורדונס קומנדו מה והיכן לעשות.
  דווקא המפגש עם קוריס קצת תמוהה בעיני הרי הוא שונא את הפרצופים של האורדונס שלדבריו שונאים הפועל רמת גן ומייחלים לכישלונו אז פתאום הוא צריך אותם?

 9. דמבלה הגיב:

  ההחלטה לעבור אל מאחורי השער מצויינת
  נמאס כבר מהיציע הדרומי עם הזקנים הזועפים שכל היום מקללים את השחקנים של הקבוצה שלנו וגם נמאס מאלונקה
  לא רוצים להידבק בגועל אלא לעודד את הקבוצה שלנו!!!

 10. ג'חנון הגיב:

  המעבר למאחורי השער לא יהיה רלוונטי במשחקים מול אחי נצרת, חיפה, באר שבע או כפ"ס (בסיבוב השלישי)
  נגד קבוצות ללא אוהדים הקומץ הולך לאיבוד בשלוש השורות שהוא מאכלס
  ביציע הגדול אולי לא עוזרים להם לעודד אבל העידוד שלהם משם יוצר תחושה כאילו יציע שלם מעודד וזה נותן יותר עוצמה

 11. רוברט פלנט הגיב:

  44 שנה אני בא למכתש , יושב ביציע הדרומי ומקטר כשצריך (בזמן האחרון הרבה מקטר) די שותק, לפעמים מצטרף למקהלה. כשאני רואה את שייע מטפס על הגדרות או את קובי חסן משחיל לרשת. עכשיו גם אין מקהלה. לשיר איתכם עכשיו זה כמו ביצוע של הרקוויאם של וורדי – בכל קצה באולם שמים 10 חצצוצרות ו 50 זמרים. זה נשמע די טוב לתפילת השכבת המת …אני מקווה שהמעבר שלכם זה לא עוד ביצוע של הרקוויאם לאימפריה.

 12. הפעם נמיר באמת מסתבך הגיב:

  זה לא איתי קרייס או מרדר. לקחו תמונה של בג"ץ ופירסמו אותה באתר של הפועל הרשמי של קוריס ושוב בלי לתת קרדיט לצלם. מילא לא נתן קרדיט הוא לכאורה לקח ופירסם את התמונה ללא רשות והתמונה מוגנת בזכויות יוצרים ושל צלם ותיק ולא פראיר בכלל שיכול להעלות את קוריס על טיל. לא רק שהוא לא לומד לקח הפעם הוא סיבך את קוריס בגדול.

 13. yuda הגיב:

  לצחי והמגיבים, כמה הערות והארות
  1. נראה לי כי ימי שישי אינם תורמים לכמות האוהדים. ללא קשר לדרישות ההתאחדות מעניין להעביר סקר העדפות (יחד עם מפקד האוהדים..).
  2. כל השותקים יודעים לעודד ועושים זאת, חלקם מעת לעת…מה קרה לאחר פעם או פעמיים של ניסיון לרתום נשברתם? אל תתייאשו..הניסיונות לחבר ולהתחבר אליכם קיימים. סבלנות, נחישות , אמונה…ובעניין זה המעבר ליציע המזרחי רק מרחיק..תרתי משמע.
  3. בתי ספר..להמשיך ולהמשיך ולהתמיד…רק ככה ובכל דרך להביא את הילדים והצעירים.
  4. במשחק העליה..ואני מקווה שיהיה כזה אביא להקת מתופפים ברזילאית לתוספת עידוד , רעש וחגיגה.

 14. אורדון ביציע הגיב:

  כל הכבוד לקומנדו- לצחי, וובי, זילכה , יורם איתן, רימונד ולחיילים הנאמנים שעושים הכל ביציע. מקוה שתקבלו את ההקצבה שמגיעה לכם כולל בית

 15. ל-yuda הגיב:

  הבטחות הבטחות. שבענו מהן. תצטרף לעידוד במקום.

 16. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  קח את צחי בן יוסף ואת יורם איתן וישווקו לך את הקבוצה כמו שלא חלמת
  מידיעה אישית שניהם אירגנו בתרומה את השלטים ואביזרי עידוד לחצי גמר בארצית.
  את השלט שהדפסת למכתש לקח יורם עם ילדים בני 12 לבלומפילד כשכולם לגלגו אכלו הכובע כשהגיעו איתו אחרי כן לשאר המגרשים.
  צחי בעל השפעה וכשורי ניהול אוהדים צעירים ויורם עם המבוגרים
  ארגון ביקורי שחקנים בביתם ובבתי חולים ,גיוס אוהדים לחליליות,,,,,,,,,,,
  התרמות אוהדים ודגלים והכי חשוב לגיטימים ומקובלים על רבים
  בקצור יש להם אהבה שמקרינה וסוחפת אוהדים רבים.

 17. הפתרון טמון בשאלה הגיב:

  למה רועי נמיר עדיין במערכת?בכל שבוע שהוא עדיין שם ומייצג את האיכס בהפועל רמת גן כמות הקהל פוחתת ופוחתת ובכל שבוע רואים פחות אוהדים ומעודדים.
  רועי מייצג את כל מה שהאורדונים לא אוהבים וזה הגול העצמי של קוריס ויובל נעים.

 18. למשוגע שמחפש את נמיר הגיב:

  תתבגר

  הוא בכלל לא הבעיה והוא בכלל לא מענין אף אחד.
  והאמת שהמסע שלך נגדו גם לא מענין ולא צריך להכנס בכל פוסט בבלוג הזה …

  מה הבעיה האישית שיש לך נגדו?
  אפילו ירון בר לב ממש לא נפגע ממנו כמוך…

  תתבגר ואני מבקש – חסוך מאיתנו את הקישקושים שלך- על עניני צילום, או על מיקומו ביציע או על "אחריותו לכמות הקהל הפוחתת" – בחייך

 19. שיעשו הסעה! הגיב:

  ההורים שלי לא יכולים להסיע אותי ולא מוכנים שאני יסע אם מישהו זר! אם תיהיה הסעה לאוהדים זה יפתור הכל!

 20. להוריד את מחירי הכרטיסים 20 שח הגיב:

  מחירי הכרטיסים של 50 שח גבוהים מאוד ואם המחיר לא ירד ל 20 שח לא יבוא קהל אלה רק ילדים וזה הבעיה שלא מגיעים אם יהיה 20 שח המכתש יהיה מפוצץ ב 5000 איש אנשים לא פרייארים לשלם על כדורגל עלוב 50 שח כן הכדורגל במדינה עלוב וזה לא רק מדובר בהפועל רמת גן
  קוריס חייב להוריד ל 20 שח כמו שהיה במשחק ההישארות מול אחי נצרת בליגה ארצית אחרת לא יבוא קהל בכלל

 21. מותק הגיב:

  מיעוט הקהל הוא דבר מאוד פשוט,קחו בסיס של לדוגמא 100 אוהדים פוטנציאלים עכשיו תורידו 10 שלא יגיעו בגלל המחיר היחסית גבוהה ,עכשיו עוד 25 לא יגיעו בגלל המתקן הגרוע והעדר התנאים כמו חנייה שירותים כניסות נורמליות וכדומה, עוד 20 לא יגיעו בגלל הרמה של הקבוצה,פשוט רמה מאוד חלשה נשאר חמישים תוריד עוד עשר שלא מגיע בגלל העדר פרסום ושיווק מספיקים ועוד בערך עשר שפשוט לא מתחברים יותר לקבוצה בגלל ההנהלה הנוכחית ומה שהקרובים אליה משדרים, עוד 5 לא יכולים מטעמים שונים ומשונים כמו עבודה צבא התחייבות קודמות,נשארנו עם עשרים אחוז מהפונטיצאל וזה בדיוק מה שיש לנו ,היה 5 אלף נהייה אלף
  עכשיו כדי לתקן את זה צריך לעבור סעיף סעיף ולנסות לתקן עד כמה שאפשר וכמה שרוצים לתקן לא הכל אפשר לא הכל רוצים אבל לאט לאט אפשר להגיע חזרה ל60 עד 70 אחוז בחזרה
  לפופאי אתה פטור מלענות על הפוסט שלי ואני מראש הול ך לה,,,דיין עם ערבים שמאלנים וכל מה שאתה מאחל לכל מה שמעצבן אותך

 22. חובב הגיב:

  אני מתפלא איך יש לנו בכלל אוהדים צעירים. חלק גדול של האוהדים נטשו בשנים הארוכות של ליגה א' הארצית וכו'.

  אי אפשר לבנות קהל של אלפים ביום וגם לא בשנה – זה תהליך של שנים ארוכות. הפוטנציאל נמצא בבתי הספר בסביבה. כרטיסי חינם טובים רק בתור פיתיון זמני – צריך מהלך שיווקי שימכור לילדים מנוי זול שכולל חולצה של המועדון. לילדים צריך להקצות אזור שיהיה להם נוח ובטוח (כי אחרת גם בחינם ההורים לו יתנו להם לבוא).

  מתי זה יקרה? כל עוד שאין להנהלה איש שווק וקשרי קהילה רציני לא נראה את זה בכלל.

 23. צחי הגיב:

  אני חולק על כל המקטרגים לחלוטין. נכון, עידוד מדבק אבל לא כמו שאנמיות מדבקת. הרבה יותר קל לאוהד ללכת הצידה ולשבת מאשר לפרוץ גבולות אופי ולעודד. אתם צודקים, כעת הקהל פחות מצטרף לקומנדו בעידוד, צריך להבין שני דברים:1-קודם למעבר ההצטרפויות היו מעטות מדי בשביל שיהוו פקטור רציני לאורך כל המשחק, ולא רק לפרק זמן קצר מאוד וספציפי. 2- הקומנדו הוא לא גוף מספיק גדול כדי לספוג "אבדות". יש מספיק צעירים ביציע שלא מעודדים, כשבעבר הלא רחוק עודדו,"זקנים בני עשרים". לי אין בכלל ספק שהסיבה לכך היא הרוב הדומם הגורף ביציע. מנגד, אני כמעט לא רואה אוהד אחד ש"הפך את עורו" וכעת מעודד רצוף.

  אני מוקיר ואוהב את אוהדי האורדוניה, אבל אני לא מוכן לתת לאף אחד להרוס לי את חווית המשחק. אם זה אומר שאצטרך לעבור יציע כדי שאמשיך להנות ולתמוך בקבוצה שלי בצורה הטוב ביותר, כך יהיה. את הטענות להצטרפות לעידוד אתם צריכים להפנות אך ורק לעצמכם.
  אני מזמין את כולכם בכפר סבא, לנסות ולעודד את הקבוצה בלי קשר לנעשה על המגרש, ותראו כמה חווית המשחק שלכם משתנה, וגם הרמה של הקבוצה ❗

 24. עומר הגיב:

  השיווק הכי טוב זה קודם כל הצלחה בליגה.
  אם הקבוצה תנצח בכפ"ס יגיעו מול קרית אתא ביום שישי 800 איש.
  אם לא ינצחו בכפ"ס המכתש שוב ייראה כמו בית קברות.
  חד וחלק!

 25. אביב הגיב:

  לעומר
  אנשים לא צריכים לההוד קבוצה לפי הצלחתה אלה לפי השיכות שאתה מרגיש לקבוצה
  אם נעלה ליגה יבוא יותר קהל אבל אני יגיד עוד פעם קבוצה לא הוהדים לפי הצלחות ❗

  יש שחקנים שרוצים להישאר ברמת גן כי הם מרגישים טוב בקבוצה הפ רואים שהקהל אוהב אותם והם מיסתדרים עם הצוות ולא ביגלל שהיא מצליחה או לא מצליחה ❗

 26. לעומר וצחי הגיב:

  עומר- צודק, ההצלחה היא הגורם המניע, לפחות בהתחלה. אח"כ זה הופך להרגל וגם כשלא כל כך מצליחים מגיעים.
  צחי- אכזבת אותי בגדול. אתה לא מוכן לתת לאף אחד להרוס לך את חווית המשחק ? חשבתי שאתה מעודד למען הקבוצה. מסתבר , מוזר עד כמה שזה נשמע, ועוד יותר בהקשר אליך – אתה עושה את זה ממניעים אגואיסטיים. מאכזב.

 27. בטח שצחי אגואיסט הגיב:

  הוא רק רוצה בהצלחת קבוצתו ובהצלחת הקומנדו שהוא ממייסדיו.
  וזו צריכה להיות מטרת כולנו.
  הצלחה מקצועית לאו דווקא מביאה אוהדים.בליגה הארצית הבאנו יותר
  חיבור בין הנהלה לקהל פלוס הקצאת משאבים לאביזרי עידוד פלוס כדורגל אטרקטיבי ושילוב שחקני בית מביאים אוהדים למכתש

 28. דני מ הגיב:

  נראה לי שכולכם מפספסים את הנקודה פה
  הקבוצה משחקת משעמם! מאז הרצליה פחות או יותר.
  צחי? אתה מודאג להנאה שלך? תחשוב כמה אוהדים מתענים בשם האהדה לקבוצה…אתה זכית שבשנים שאתה אוהד את הקבוצה היו עליות, הישארויות בפוטופיניש, גביע ואירופה. אתה אולי לא זוכר או לא יודע, שנות ה-80 וה 90 היו עינוי אחד גדול פרט לעונת העליה של שוקו ושמריה. תן לנו קרדיט! אוהדים כבר לא מוכנים שהחוויה היחידה שלהם תהיה העידוד המדהים של הקומנדו. אנחנו מבקשים קצת…באמת קצת כדורגל.
  אני בטוח שעם טיפה יותר כדורגל (אפילו במחיר של הפסד או שניים בגלל שהעזנו יותר) יבוא יותר קהל, יעודדו יותר וישמחו יותר.
  אני בניגוד אליך חושב שהכדורגל בארץ (אופי השחקנים, מאמנים, כמות קהל מועטת בלאו הכי, מתקנים עלובים) לא מושפע באופן דרסטי מהעידוד (יש חריגים, נכון. ויש דקות שקהל יכול לדחוף קבוצה – אבל זה דקות מועטות) אלא להיפך. ישחקו טוב, אטרקטיבי והקהל יתעורר.
  השאלה האם זה אפשרי עם החומר שיש לנו במכתש?

 29. לדני הגיב:

  הקבוצה לא משחקת משעמם יחסית. יש שחקנים שיודעים לשחק כדורגל, כמו קובי חסן, רביבו, מור גולן, סוארז. גם למגנים יש כדורגל והם יודעים לפרוץ מהאגפים ולהרים לרחבה. הבעייה שחלוצי הרחבה של הקבוצה, אלו שאמורים לתת את הבעיטה האחרונה, חלשים מאד כך שהרבה התקפות יפות מסתיימות בכלום.
  אני מקווה שבינואר יהיה שינוי משמעותי בשפיץ.

 30. צחי הגיב:

  דני, אני לא יודע עד כמה בדיוק מושפע הכדורגל בארץ מהעידוד, וקשה גם לאמוד את מידת ההשפעה במספרים. אבל שנינו מסכימים שיש השפעה. ומה שאני טוען זה שאצלנו ההשפעה לא ממוצה עד תום, ולא קרובה להיות ממוצה.
  גם אני מבקש כדורגל. אבל מנקודת המבט שלי, אני לא מתנה את השירה והתמיכה במהלך המשחק בקבוצה ברמת המשחק שלה. אני חושב שכאוהדים שצריכים להבין שהחלק שלנו בהצלחת הקבוצה הוא חשוב מאוד, ושכמו שאנחנו מצפים מהשחקנים לירוק דם בכל משחק, כך אני חושב שהאוהדים צריכים לנהוג ביציע-להפגין אקטיביות ואסרטיביות כדי לתת ביטחון לשחקנים, ומנגד ליצור הרתעה אצל היריבים.
  אמנם אין לי ותק כמו שלך יש ביציע, אבל גם אני חוויתי עם הקבוצה הזו בעיקר מפלות ואכזבות. ההבדל הוא שאני לא מוכן להכנע לבינוניות העיקשת בכדורגל שיש בארץ בכלל, ובקבוצה בפרט, ומנקודת המבט שלי, ברגע שיש עידוד(או מי שלא אוהב או מתחבר לשירה-מעורבות בנעשה על כר הדשא, מבחינת תגובות) "הסבל" מהפסדים ומיכולת חלשה, מתמתן. צריך להפיק את המיטב מכל דבר, וזה המסר שאני מנסה להעביר…

 31. ל- צחי הגיב:

  אוהבים אתכם ומוקירים את כל העבודה הנפלאה שהקומץ עושה. תמשיכו לעשות מה שמרגיש לכם הכי נכון ובבוא העת גם השאר יצטרפו אליכם. בינתיים לכל אחד יש תרוץ כזה או אחר. מה שתחליטו זה מה שיהיה. תחליטו להישאר ביציע המזרחי – טוב, תחליטו לחזור לדרומי – גם טוב. הכי חשוב שתמשיכו לעשות מה שאתם מאמינים כי אני איתך בזה שהקהל, ללא ספק, משפיע על השחקנים ובעיקר בנקודות זמן קריטיות. לא חסרות דוגמאות מהשנה ומשנים עברו. תאמין לי שגם כל ה"זקנים" מתים להצטרף למעודדים ולשרים וגם זה יגיע. אולי יהיה נחמד להשתמש בעוד תוף כדי לעשות הרבה הרבה רעש לאלו שנשארים בדרומי. יתכן שיהיו משחקים שלא יאשרו לקומץ להיכנס למזרחי.

  שוב – כל הכבוד לכולכם.

 32. דני מ - למי שענה לי הגיב:

  ולא כתב את שמו…
  ברור שבקבוצה יש שחקנים שיודעים כדורגל.
  ברור שיש מגינים תוקפים. זה עוד יותר מחדד את ההחמצה והאכזבה! שעם שחקנים וחומר כזה אנחנו משחקים משעמם ונותנים לקבוצה השניה ליזום ורק אז מגיבים בהתאם.

  צחי – מסכים איתך בכל מילה ומצטרף לרצון שלך. הבעיה שכנראה שחקנים מוותרים לעצמם יותר מאשר אתה מוותר לעצמך ולחבריך האוהדים…
  לגבי הותק…אתה חוית מפלות…אבל כאלו שההתאוששות היתה יחסית מהירה. בשנות ה-80 וה-90 היה פשוט רצף שנים של בינוניות (עם הבלחות מאוד מקריות) וכשזה נמשך כל כך הרבה זמן, קשה להאשים רבים וטובים שאמרו עד כאן. מה שאתה רואה מסביבך אלו השורדים שאולי השנים האלו לא גרמו להם להישאר בבית, אבל הם כבר לא מוכנים לדבוק בבינוניות. אגב, זה מה שעושה את השנה הזו לכל כך קריטית

 33. שמוליק55 הגיב:

  שלום לכולם

  קראתי את רוב התגובות.
  שלושה ארבעה ניצחונות רצופים ועלייה למקום הראשון יחזיר חלק גדול
  מהקהל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s