רוחות מלחמה

 

דחיית המחזור הקרוב טובה להפועל ר"ג * להבדיל מלפני 18 שנים, אז קטעה מלחמת המפרץ מומנטום ענק של הקבוצה * ימי דוביד, פאשב וסדאם חוסיין  

יעקב הילל (מימין), פאשב ויובל נעים חוגגים על יבנה, רגע לפני הסקאדים. צילום: אתר המכתש

נכון לכתיבת שורות אלו, כשחיילי צה"ל פועלים על אדמת עזה וערי הדרום עדיין סופגות טילי חמאס, יש אפשרות כי מחזור המשחקים הקרוב יידחה, ובכלל זה גם המשחק ביום שישי מול הפועל באר שבע בחוץ. כצופה מהצד, הדחייה טובה מאוד להפועל ר"ג. אמנם עברו למעלה משבועיים אחרי התיקו המאכזב מול לוד, אבל אני לא משוכנע שהקבוצה נפטרה ממטעני החלודה והזמן שחלף אינו מספיק כדי להוציא מהמשברון. כל דחייה של המשחק הקשה בבאר-שבע תתקבל בברכה, מה עוד שתעניק למשה אבוטבול ולשי חדד זמן החלמה נוסף.

באחד הפוסטים בקיץ הערכתי שהליגה תיקטע בגלל מלחמה באיזור. כתבתי שאני חושש שהפסקת הליגה תפגע במומנטום של הקבוצה. צדקתי רק במחצית אחת של הנבואה. הפסקת הליגה הפעם דווקא מגיעה בזמן. מה שמחזיר אותי 18 שנים לאחור, לאותה מלחמת המפרץ הראשונה מול עיראק, שהיתה טובה מאוד לצבא האמריקני, אבל רעה מאוד לעיר ר"ג ולהפועל ר"ג. גם אז, כמו הפעם, נקטעו משחקי הליגות. ב-1991 זה לקח כחודשיים עד שחזרו לשחק, הפעם אני מקווה שמדובר בהרבה פחות.

מה היה לנו אז? הפועל ר"ג חוזרת לליגה השניה בתור היורדת שרוצה לעלות מהר. למאמן מוחתם דוביד שוייצר, שחוזר למכתש לראשונה אחרי שנות השישים העליזות, בהן אימן כחמש עונות, כולל שנת אליפות. במכתש הוא מוצא קבוצה עם בסיס של שחקני בית מוכשרים ביותר: רונן חרזי, ישראל כהן, יובל נעים, אבי פלטשר, אבי ברצשקי, זוהר מדינה, עודד צחי. תומר ברזילי בדיוק עלה מהנוער. אליהם צירף דוביד רכבת ארוכה של שחקני רכש: השוער רוני ג'רבי, יוסי גורדנה, יעקב הילל, שמואל קורצקי, גדעון סיימון, יהודה זגורי, עופר שטרית, זורי דזנשוילי, אלון יצחקי ומעל כולם הקיצוני הבולגרי, אטאנס פאשב – שחקן מבריק ואישיות פרובלמטית. רוני קלדרון לעניים.

הקבוצה של דוביד מתחברת באיטיות מרגיזה. לאמצע העונה, ערב מלחמת המפרץ, היא מגיעה כשהיא מגרדת בקושי את שולי הצמרת. זו הורכבה ממכבי פ"ת, מכבי יבנה ועירוני אשדוד. דוביד כבר הספיק להקריח מעצבים. הכריש בן 66, בצד היורד של הקריירה, וגם העיתונאים כבר זינבו בו. אני זוכר כותרת במקומון "תל אביב" שלעגה לעונה הלא מוצלחת שלו בליגה השניה: "כריש? בקושי גופי". כשדוביד ביקש להבין את הכותרת, נחלץ לעזרתו יובל נעים שניסה להסביר לו את גודל ההשפלה: "דוביד, בכפית תה אחת שוחים עשר גופי". דוביד הסמיק מזעם, הוריד את משקפיו, ניגב את הזיעה מהזגוגיות ואיים לחסל חשבון עם העיתונאי שזילזל בו ככה. המקורבים הרגיעו את המאמן בלשונו הציורית: 'אל תדאג דוביד, את מה שאתה שכחת אחורה, העיתונאי הזה לא ילמד קדימה'.

בינואר 1991 נשבו רוחות מלחמות עזות. עיראק פלשה לכוויית, ארה"ב הזהירה כי תתקוף וסדאם חוסיין איים בתגובה להפוך את אדמת ישראל לגיהנום ונופף במאות טילי סקאד. העימות היה בלתי נמנע. 15 בינואר היה מועד פקיעת האולטימטום של האמריקאים לעיראק – לסגת. סדאם הגיב בבוז. בפתח עמדה מלחמה שונה מכל מה שהכרנו – מול אויב שאין לו גבול משותף עם ישראל. ברקע ריחף החשש שהעיראקים ישתמשו בנשק כימי.

לקראת אמצע ינואר מתחילים ספורטאים זרים רבים בארץ לעזוב, עד יעבור זעם. אחד מהם היה פאשב. בראיון ל"ידיעות אחרונות" (7.1.1991) הוא אמר: "סדאם נו קילינג מי. אני חוזר הביתה כבר ב-13 בינואר, יום אחרי שאבקיע צמד לרשת מכבי יבנה. אני מקווה לצאת מכאן מהר, אחרת לא יהיה מקום במטוסים בגלל שאז יברחו כל הישראלים החכמים. אבל אם ישלמו לי קצת דולרים, אולי אשאר לעוד שבת".

המשפט האחרון היה טיפוסי לפאשב – הנהנתן, הבליין, רודף בצע ונשים. אני זוכר את אבי שפנצר דוחף לו שטרות של מאה דולר אחרי משחקים טובים, או לפני משחקים, בשביל המוטיבציה. אבל היכולת של פאשב היתה תוצאה של מצבי רוח. עד למשחק האחרון לפני פרוץ המלחמה והפסקת הליגה, הוא היה בלתי יציב בצורה מעצבנת. פאשב היה חבר טוב של אמיל ולב, שעבר מהפועל ר"ג לשחק בעירוני אשדוד. פאשב היה נוסע הרבה עם יובל נעים ושפנצר לביתו של ולב באשדוד. זו היתה חברות של צחוקים ופארטיות. הוא היה צועק להם והם צועקים לו "פדראס", שנדמה לי שזה ממזר בבולגרית. מי שהסתובב איתם מדי פעם היה יאיר גיסר ז"ל, כתב ידיעות אחרונות. נעים סיפר לפאשב שגיסר כותב בעיתון בשם 'אידיוטא', והם היו מסתלבטים עליו.

ה-12 בינואר היה יום בלתי נשכח במכתש, ואחד המשחקים שייכנסו להסטוריה. מכבי יבנה, המוליכה הגאה, הגיעה בכושר מעולה. ר"ג לעומתה היתה בכושר בינוני, אחרי ששבוע קודם סיימה ב-0:0 מול הפועל חדרה בחוץ. היה ברור שאם ר"ג לא תנצח, היא תאבד את הצמרת. כאן נכנס פאשב לתמונה.

לעיני 2,500 צופים נתנה ר"ג את המשחק הטוב ביותר שלה באותה עונה, כשפאשב מלהטט על הקווים ועושה מה שהוא רוצה. מה שדחף אותו להשקיע, מלבד העובדה שהוא עמד לעזוב לזמן בלתי ידוע, היה שובו לאחר הרחקה ממושכת של חודש (נגד טבריה). דוביד פתח במערך הגנתי, עם נעים וקורצקי כבלמים, ועם פלטשר, מדינה וזגורי ההגנתיים בקישור. כבר בדקה ה-16 הוא הוציא את פלטשר והכניס את ברשצקי, ור"ג התחילה לרוץ. בדקה ה-35 נעים בישל לפאשב – 0:1 (נכבש לשער של היציע). בדקה ה-50 יוסי גורדנה עושה 0:2. נדמה לי שלאחר מכן הורחקו אבי כהן ואשר חלפון מיבנה בזה אחר זה. מול תשעה שחקנים נעצה ר"ג את השלישי בדקה ה-80, אחרי שיעקב הילל הגיע אלכסונית מול השוער אבי חדד והקשית מעליו באלגנטיות.

בסיום היו סצנות שמחה שהזכירו את משחק העלייה מול יבנה שנתיים קודם לכן. היתה תחושה שמשהו גדול באוויר. מצד אחד, ריח הצמרת המוכר והאהוב, ומצד שני מלחמה מסוכנת מתקרבת (אב"כ) ומי יודע מה יהיה מחר. הקהל צעק לפאשב להישאר, והבולגרי מצידו עשה סצנות של שמחה, נישק כל מי שנקרה בדרכו והיה מאושר מהיכולת שהפגין ומזה שלמחרת הוא נוסע הביתה. אוהדים דחפו לו שטרות ירוקים לידיים ולנעליים. עשו הכל כדי לעשות לו חשק לחזור אחרי המלחמה.

הכותרת למחרת בידיעות אחרונות היתה: "באתי, ניצחתי, ברחתי".  נתן דטנר, בטור הקבוע שלו בעיתון, ניסה לשכנע את הבולגרי להישאר, וכתב: "פאשב, עזוב את העיראקי, אולי הוא ישלח טילים, אבל לא יפגע במסגרת. נארגן לך קומבינה, העיקר שתישאר".

צמרת הטבלה אחרי אותו משחק: 1) מכבי פ"ת 29. 2) מכבי יבנה 27. 3. עירוני אשדוד 26. 4. הפועל ר"ג 24.

שוייצר עוד ניסה בדרכו הדובידית לשכנע את פאשב להישאר: 'עדיף לך לחטוף טיל בישראל מאשר למות ברעב בבולגריה'. פאשב הוא אולי פרחח, אבל לא אידיוט. אף אחד לא רוצה למות בארץ זרה ממלחמה שאינה שייכת לו. ב-13 בחודש, כמובטח, התעופף פאשב לסופיה עד יעבור זעם. למחרת הודיעה ההתאחדות לכדורגל על ביטול כל המשחקים בשבת. ביום חמישי עמוק בלילה, בעצם בשישי ב-1 לפנות בוקר, החלו לעוף טילים על ישראל, במיוחד על ר"ג. דטנר טעה קשות כשקבע שסאדם לא יפגע במסגרת. עיראק שיגרה לעבר ישראל בכל ימי המלחמה בסביבות 50 סקאדים, שלפחות מחציתם התפוצצו על ומעל ר"ג, כולל כמה טילי פטריוט (אש ידידותית) שהתחרטו בדרך לשמיים וצנחו מעל העיר המוכה. זו היתה תקופת משטר הג"א, עם החדרים האטומים, מסיכות האב"כ, אזעקות "נחש צפע" ודובר צה"ל נחמן שי שביקש מכולם להירגע ולשתות מים.

בחדר האטום 1991

חודשיים לא שיחקו בארץ, וגם ימי האימונים היו מצומצמים. בהפועל ר"ג התאמנו בעיקר באולמות והתבססו על כושר גופני יסודי מהסוג של לפני תחילת עונה. הגנת שמי ר"ג המחוררת ספגה טילים ללא הכרה, ואני התרוצצתי ברחבי העיר מנפילה לנפילה – אבא הלל, עוזיאל, יונה, רמת חן. בראיון לעיתון אמר אז דוביד: "פאשב מתקשר אליי מבולגריה ושואל מה סדאם חוסיין רוצה דווקא מר"ג". בבתי הקפה הספידו האוהדים את איבוד המומנטום. לא רבים האמינו שהקבוצה תשוב להפגין את אותה יכולת מהמשחק מול יבנה.

יום אחד זה נגמר סוף סוף. בתחילת חודש מרץ, חג פורים, כשלושה שבועות אחרי נפילת הסקאד האחרון בר"ג, חזרה הליגה. פאשב לא מיהר לחזור מבולגריה. במשחק הראשון בלעדיו שיחקה ר"ג רע מאוד וניצלה מהפסד בחוץ לבית"ר נתניה (0:0). כולם אמרו שזה רק בגלל שפאשב איננו. אז הנה הוא חזר למשחק הבא, גם הוא בחוץ, מול הפועל אשדוד. פאשב חזר ללא כושר, נראה כבוי ושיחק חלש להחריד. ר"ג הפסידה 2:0, במשחק שאם אני לא טועה הורחק ישראל כהן אחרי שירק על אוהדי אשדוד. אלון אופיר ופודי חלפון כבשו לרשתו של ג'רבי לקראת הסיום. הצמרת התחילה לברוח.

זו היתה עונה סוערת, שרשמה בהמשך את ה-4:4 המפורסם במכתש מול רמת-עמידר, עם אריק גילרוביץ' כובש השיוויון לעמידר שעמד על הגדרות. עד היום נוהגים להפיל את כישלון אי העלייה על מלחמת המפרץ שקטעה את המומנטום, אבל זה היה בעיקר כישלון של דוביד. הוא הגיש להנהלה רשימת קניות מכובדת וקיבל את רובה. היתה לו קבוצה התקפית ביותר (61 שערים באותה עונה!), עם קאדר עמוק שהיה צריך להספיק לעלות, אבל ההגנה היתה בעייתית (ספגה 39 שערים – 1.3 שער למשחק).

מאותה עונה ייזכר בעיקר פאשב, אבל חוץ מאותו משחק גדול מול יבנה קשה להיזכר במשחקים גדולים נוספים שלו. התחנה הבאה שלו אחרי ר"ג היתה בית"ר ירושלים. הוא לא הצליח בה וחזר לארצו, שם שיחק בקבוצה זניחה. כמו רבים מהכשרונות הגדולים, מה שהרג אותו היה האופי המחורבן וחיי ההוללות. והיתר? זורי דזנשוילי נעצר תקופה קצרה אחרי העונה שלו בר"ג ונשפט למאסר עולם על רצח. חרזי המשיך עונה נוספת בר"ג, לפני שהקריירה שלו נסקה לבית"ר ירושלים, לנבחרת ולאירופה. נעים עזב בסיום אותה עונה לבני יהודה ולאחר מכן לצפרירים חולון. פלטשר וישראל כהן שיחקו בקבוצה עוד שנתיים לפני שנמכרו להפועל פ"ת תמורת סכומים יפים. עודד צחי ומדינה פרשו ממשחק. ברשצקי וברזילי המשיכו להוביל את דור שנות התשעים, שבהמשך רשם לראשונה בהסטוריה של ר"ג ירידה לליגה השלישית.

עוד שני גיבורי אותה תקופה כבר לא איתנו. דוביד שוייצר נפטר שש שנים לאחר מכן (בגיל 72), וסדאם חוסיין הצטרף אליו ב-2006 אחרי שנידון למוות בתלייה באשמת פשעים נגד האנושות. עונש מוצדק למי שבגללו הפסדנו עונה מצוינת בראשותו של שחקן גדול וליצן דגול.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

29 תגובות על רוחות מלחמה

 1. לשלמה מן הגיב:

  אוי שלמה,למה עשית את זה?לא הזכרת משהו רע וזדוני על אהוב ליבך ירון קוריס.איך יהיו יותר מ7 תגובות? מה יעשו האומללים מותק בר לב וערן כדורי בריל?איך יטנפו את קוריס?אוי שלמה יפה תואר שלי,למה אתה עושה להם את זה? הרי הם שותפיך למטרה לחבל בעליה של הקבוצה לליגת העל.אז יאללה בואו נתחיל: קוריס חבר של בן כהן,אני מפחד,הוא מבריח את הקהל,הוא איש חרא,אנחנו מפחדים מהחברים שלו,הוא לא סא"ל במודיעין הוא בשלישות.הקבוצה קורסת.המכתש מגעיל.קדימה מותק בר לב וכדורי בריל,לעבודה להשמיץ אותו.

 2. לשלמה מן הגיב:

  ציבור קוראיך הנאמן הכוללים 5 אינטרסנטים אומללים מתוסכלים ועוד בערך 50 אוהדי ר"ג שפויים היו מאוד רוצים לדעת היכן שירת יקיר הבלוג ירון בר לב בצבא.אנא חשוף לנו עובדה זו.האם הוא עושה מילואים??אם לא מה הסיבה לכך?האם אתה מר מן המריר שירתת בצבא??

 3. לשלמה מן הגיב:

  ועוד משהו קטן, אנחנו יודעים שתשובתך תהיה שזה לא נושא הבלוג,חסוך זאת מאיתנו,אם לא תהיה תשובה נדע שהיא כל כך מביכה שאתה מתבייש עם העובדות.

 4. אלי הגיב:

  תקופה גדולה ועונה גדולה.
  למיטב זכרוני היה גם משחק ענק נגד מכבי יפו בחוץ שר-ג נתנה שם 4 חתיכות. פאשב היה אנוכי וחשב על עצמו , אבל היה שחקן ענק מהגדולים ביותר ששיחק בר-ג, הוא היה יכול לגור באשדוד, הציעו לו ר-ג לעבור דרומה אבל הוא היה אנוכי.
  כמו שכתבת הראש שלו דפק אותו.

 5. מותק הגיב:

  זה הייתה אחת העונות הכי יפות שאני זוכר מעניינת עם שחקנים מאוד צבעוניים זורי עם הסובארו פשע שלו יהודה זגורי שאם אני לא טועה במשחק נגד אשדוד הוציא סיכת בטחון מהתחבושת שהייתה לו על הרגל ודקר שחקן אשדודי וכמובן פאשב שיחד עם יובל נעים חרשו את העיר במיוחד את קלאב אלפיים בריינס תל אביב שהיה אחד מבתי הזונות המובילים בעיר,ואחר כך דוביד התפלא למה אין להם כוח לרוץ,אח היו ימים

 6. אריה הגיב:

  היו עוד 3 הצגות ראויות לציון באותה עונה, במכתש כמובן:
  1. מחזור ראשון נגד הפועל אשדוד שעלתה ליגה והגיעה למכתש עם קהל ענק.
  לא עברו 30 שניות ור"ג עם 10 שחקנים לאחר הרחקה של זגורי. למרות זאת, רמת גן נתנה הצגה ועלתה עם 10 שחקנים ל 3-0 (בסוף בני לם צימק ל 3-1).
  זורי ז'נחשוילי במשחק בלתי נשכח
  2.משחק במכתש מול מכבי פ"ת שעלתה ליגה בפער גדול מהמקום ה-1. בפיגור 1-0 הורחק ברשצקי וב-10 שחקנים עשינו מהפך גדול ל-2-1.
  3. ההצגה ב-10 השנה האחרונות נגד עירוני אשדוד. ירדנו למחצית בפיגור 2-0 ובמחצית שנייה מדהימה נגמר 4-2. המשחק האחרון נגד בני לוד הזכיר את המשחק הזה עם הטירוף של המהפך.

 7. שלמה מן הגיב:

  לאוהד שחשוב לו לדעת איפה שירתתי בצבא וכאלה, אענה לך פעם אחת ואחרונה ובזה נניח לעניין: לא שירתתי בצבא. כלומר, גוייסתי, התגייסתי, נשלחתי מיד לגבול בלבנון כדי להשתתף במבצע צבאי מורכב, אלא שאחרי שעתיים דפקתי עריקות לא לפני שהדלפתי למודיעין חיזבאללה את כל פרטי המבצע, שכמובן נדפק וגרם לירי קטיושות על כל הגליל. מצ"ח רדף אחריי שנתיים, בסוף תפסו אותי ונשפטתי לשנתיים בכלא 6, שם שירתתי כשקמיסט. נמלטתי מהכלא במבצע לילי כשעל הדרך גנבתי 5 ארגזי מצופים. מיותר לציין שגם מילואים לא עשיתי מעולם. משטרה צבאית עד היום מחפשת אותי. תודה לך על ההתעניינות.

 8. מותק הגיב:

  שלמה מילא זה שעשית בלאגן לא שירתת בצבא והפרשה במעריב על זה המגיב הנודניק מוכן לעבור לסדר היום אבל הוא נמצא בעיצומה של חקירה שכנראה תוכיח שאתה!!!! כן אתה לא מוריד את הקרש בשרותים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! שלמה תתפטר מיד 😉
  צפה לטלפונים מרפי גינת ואמנון לוי

 9. לשלמה הגיב:

  לשלמה , יפה השבת לאותו טרחן.
  אבל קח בחשבון שלא צריך לענות לכל נודניק שכותב כאן בשליחותו של הראיס.
  כתבת כתבה יפה , העלת נשכחות מימי פאשב את נעים , תן להנות מהכתבה ומהתגובות ששייכות אליה .
  אל תיגרר אחרי האדיוט שכנראה קוריס זורק לו כמה גרושים כדי שישב כל היום במחשב ויציף בהכפשות כלפיך , נגד בר לב ונגד כל מי שהראיס לא סובל .
  בקשר למצב היום : מקוה מאוד שאם יהיה עיכוב בליגה זה יעזור לר"ג להתכונן טוב יותר למשחק בב"ש ובכלל להמשך הליגה .

 10. ירון בר לב הגיב:

  לאוהד הסקרן לגבי שרותי הצבאי-
  קבל ח"ח על החשיפה שאני ושלמה מן שותפים. שותפות שהחלה ב1988 עת גוייסתי לצבא כלוכד עריקים.
  במהלך אחד הלילות הגעתי אל שלמה מן הביתה, זיהיתי אותו מהכתבות בהן סיקר את הפועל ר"ג וישבנו כל הלילה על כוס קפה. הסיפורים היו מרתקים כל כך עד שכמה ימים לא הלכתי לצבא ונשפטתי על נפקדות.
  הודחתי מהמשטרה הצבאית ושנלחתי כעונש לשרת בשק"מ שם צברתי מספיק הון מגניבות כדי להתבסס כלכלית אך נתפסתי ונשלחתי לכלא שם ישבתי שנה עד שארגנתי מבצע בריחה נועז עליו מבוססת הסדרה "נמלטים".
  מאז אני כאן, כותב בזהות בדויה כמובן כדי שלא יאתרו אותי. עוד שנתיים אהיה משוחרר גם מפאת גילי ממילואים אז בוא נשאיר את זה ככה ביננו בלי שאף אחד יידע.

 11. דני מ הגיב:

  אכן עונה מוזרה…קבוצה שנעה מקיצוניות לקיצוניות. משלישיות ורביעיות למשחקים גרועים (בעיקר בהגנה).

  אגב שלמה, עודד צחי לא פרש, היו לו כמה עונות במכבי פ"ת אם אני לא טועה.

  למגיב הראשון – מה קשור שירות צבאי לבלוג? לא זכור לי שרוב השחקנים הם לוחמים נועזים (אלא אם כן כיוון ממטרות נחשב יחידה מובחרת בחיל הים?) וסליחה מראש מאורי שוורץ…

 12. לשלמה מן ושותפו הגיב:

  לא תצליחו בדרכים הנלוזות שלכם לטייח את האמת.בושה שאתם קיימים.משתמטים משירות או גונבים חיילים בשקם.באמת פאר היצירה.שלמה אתה אומלל אז צריך מתוך רחמים להניח לך לנפשך,אבל אתה בר לב,גדי כרמלי הוא חולה נפש בעצמו,אבל במקרה שלך הוא צדק בכל אשר אמר:אתה איש מגעיל יהודון אמיתי וחבל על האויר שאתה נושם.סולקת בבעיטה מהקבוצה וזה מזל גדול אחרת היית מרסק אותנו והיינו יורדים ליגה .איזה נאחס אתה.ברכות לרגל המינוי שמינית את עצמך למאמן הותיקים..זה עצוב יותר מבדיחה.

 13. מותק הגיב:

  רגע רגע בוא נעשה סדר שלמה מן הוא אומלל,גדי כרמלי חולה,ירון ברלב איש מגעיל ויהודון,
  ממש דר לפסיכולוגיה אבל הכי חשוב שאתה בסדר בריא בנפשך וברוח,תמשיך ככה יא קוקיה תגיע רחוק

 14. מירו הגיב:

  קוריס שים לב!

  עוד לא נולד המצביא שידביר מלחמת גרילה!

  מתארגנת קבוצת אוהדים צעירים להעיף אותך כבר לכל הרוחות מהאגודה היקרה הזאת.
  מאסנו בך , בהתנהגותך המזעזעת כלפי אוהדים, שחקנים ובעצם כל מה שזז.
  אם אחד אומר לך שאתה שיכור – תתעלם. אם עשרות רבות אומרים לך את זה – עזוב אותנו לנפשנו, תמכור ותלך כבר, וקח איתך את ה"מאמן" העילג שלא יודע לקרוא ועבר בחאווה קורס מאמנים, ושיהיה בקבוצה "כל עוד הוא יחפוץ בכך".
  הרי אין לך גרוש בתחת, נושא כליו של אפי שטנצלר, ולולא ארקין היקר וכמה "חברים" עבריינים לא היה לך אפילו חמש אחוז לרכוש קבוצה.
  "לא ידעת" שבן כהן מתאמן בקבוצה.
  אתה שקרן ופחדן.
  לך כבר, נמאסת באמת!
  המשך יבוא.

 15. אדום עתיק הגיב:

  באתר המכתש ,בכתבה על הזרים ששחקו ב-ר"ג,נכתב כי פאשב נסע לבולגריה ערב מלחמת המפרץ ולא חזר. אני זכרתי אחרת והנה הבלוג מאשש את זכרוני.
  ולאותו מנבל פה …. בעצם חבל על הזמן…

 16. לאדום עתיק הגיב:

  אכן טעות באתר המכתש .
  פאשב חזר מבולגריה לאישראל , עד כמה שאני זוכר הוא חזר שמן ובלי כושר.
  עשה שם חיים יפים כשהחבר'ה פה נטחנו בין טילים
  אבל לקחת את הכסף שלו הוא ידע יפה מאד.
  בר לב תתקן הטעות .

 17. יובל המבולבל הגיב:

  מה הקשר לשירותו הצבאי של שלמה מן או של ירון בר לב למצב הקבוצה? מה הקשר של קוריס ופאשב?
  עושים סלט ומוסיפים רטבים

  כל אוהד רמת גן הוא חולה בראש. אחד יותר אחד פחות אבל בעיקרון לאהוד את הקבוצה הזו כיום זוהי סטייה נפשית. מודה שגם אני חולה.
  שלמה תודה על הפוסטים, הם תמיד מעוררים תגובות שמצחיקות אותי בזמן כל כך קשה.
  שיחזרו הביתה בשלום כל הגיבורים שלנו בעזה (ללא ציניות)

 18. הצעה לשלמה מן הגיב:

  התגובות לבלוג המצויין שלך פשוט הורסות אותו ומורידות את הרמה.
  אני מציע לך למחוק את כל התגובות המבישות שלא קשורות לפוסט הרלוונטי.
  גם את התגובות המבישות נגד קוריס שנראות כמו חיסול חשבונות אישי
  ולא ענייני וגם את תגובות הנגד כלפי בר לב/כלפיך/כל אחד אחר.
  אלא אם כן, אתה נהנה מהחגיגה הזאת ורוצה ללבות את האש.
  התגובות לבלוג נהיו המקום הכי חם בעיר של כמה מתוסכלים לנגח
  את קוריס וזאת פשוט בושה. בכל זאת, קוראים את זה הרבה אנשים.

 19. שלמה מן הגיב:

  למגיב מעליי: לא פעם יש לי חשק להוריד תגובות שלא קשורות לפוסט, או שסוגרות כאן חשבונות מול אנשים שונים, ובכל פעם משהו עוצר בעדי. מה הוא הדבר הזה? אולי אתייחס לכך ואסביר באחד הפוסטים באים.

 20. לשלמה מן הגיב:

  חבל על הפוסט, חבל על ההסבר, אלו לא האנשים וזה לא המקום. פשוט להשאיר תגובות שמתייחסות רק לנושא הפוסט ולמחוק ללא רחמים כל דבר נוסף. אם בא לך להיות נחמד אז פעם ב תעשה פוסט "פתוח" בשביל כולם. למחוק הכוונה גם לתגובות שיש בהן התייחסות לנושא אבל יש גם "תוספות" עד שכולנו נלמד. לא להתעמק ולא להיות אבירי השולחן הערוך פוליטיקלי קורקט. כשתגלה את הכיף שבמחיקה לא תוכל להפסיק.

 21. לשלמה מן הגיב:

  כן תמחק,לא תמחק,את מי אתה חושב שאתה מעניין.אותך אומלל שלי את הסמרטוטון בר לב ועוד 10 אינטרסנטים מתוסכלים.צריך למחוק את הבלוג ההרסני הזה לצמיתות.איש הפיל שכמוך.

 22. לקוריס ועושי דבריו הגיב:

  לא נאה לכם לקרוא מה שכתוב בבלוג המעולה הזה אז אל תיכנסו לכאן
  בקצב של התגובות שלכם כאן מסתמן שהבלוג מאד מאד מעניין אתכם.
  שלמה המשך בעבודתך המעולה.

 23. שלמי הסנדלר הגיב:

  שלמה – אתה המלך
  אוהדי רמת גן לא עיוורים

 24. קולוטובקין הגיב:

  כמה תיקונים:
  אטאנס פאשב הגיע לבית"ר בעונת 89/90 מבולגריה. רק בעונה אחרי זה הוא שיחק בהפועל ר"ג (ולא כמו שאמרת, שקודם הוא שיחק במכתש ואחרי זה בימק"א).
  בבית"ר אגב, הוא די הצליח. הוא הבקיע כמה שערים די קריטיים, ועזר לבית"ר להישאר באותה עונה בליגה. בגלל האופי שלו זאב זלצר שיחרר אותו, והוא הגיע למכתש.

 25. שלמה מן הגיב:

  לקולטובסקי: יכול להיות שאתה צודק. אנסה לבדוק בימים הקרובים יותר לעומק.

 26. קולוטובקין הגיב:

  לשלמה – קודם כל זה לא קולטובסקי, אלא קולוטובקין (מישהו זוכר?).

  דבר שני, פאשב אכן הגיע לבית"ר ב-89/90, ורק בעונה לאחר מכן עבר למכתש. בוודאות.

 27. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  פאשב הוא ללא ספק הזר הטוב ביותר שהיה להפועל רמת גן אולי אפילו ברמה של רוני קלדרון
  הוא היה ממש כמו מסי מברצלונה מהיר חמקמק וממש עשה מה שהוא רצה במיגרש
  אבל היה קצת משוגע בראש.אבל כנראה שכל השחקנים הטובים הם גם משוגעים בראש זה כנראה הולך יחד

 28. ותיק הגיב:

  פופאי תכף גם תגיד שהוא גם יותר טוב מהיימן… פאשב היה לא יותר מקוריוז שלמדו אותו מהר מאוד. אם היה כל כך טוב לא היו זורקים אותו מביתר. כניראה שאתה מעריץ שחקנים שרוטים שלא רואים אף אחד ממטר חוץ מאת עצמם.

 29. פרידמן גאה הגיב:

  שלמה היקר קוריס מרוסק יובל מביא את בן כהן לאימונים הם לא יסרדו עוד הרבה זמן
  בסוף שלושתם אחרי הסורגים ואתה ובר לב תמשכו בעבודת הקודש שאתם עושים 😛

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s