דאטורו בתפקיד שלמה לוי

 

התקפה עם הרבה נוכחות ברחבה. קובי חסן ושחקני ר"ג מול מכבי הרצליה  

השיטה ההתקפית עבדה היטב מול הרצליה. אין סיבה לא להמשיך איתה גם מול הפועל חיפה 

בפוסט האחרון – הראיון עם צביקה היימן – חזרנו 45 שנה לאחור לתקופה בה הפועל ר"ג שיחקה כדורגל התקפי ונתנה הצגות. דוביד שוייצר בנה חוליה קדמית קטלנית על חשבון הגנה פושרת ועלה בכל משחק במערך 4-2-4. דוביד אמר שלא איכפת לו לקבל שני שערים, בתנאי שהקבוצה תחזיר שלושה. השיטה עבדה מצוין והביאה אליפות.

בשבת שעברה מול מכבי הרצליה, פתח יובל נעים לראשונה העונה במערך התקפי עם חמישה שחקנים. הוא לא חיכה שהקבוצה תספוג, אלא עשה זאת מהרגע הראשון. את התוצאה ראינו במגרש. לא משחק גדול של ר"ג, אבל שליטה שלה, ניצחון שלה, והעיקר – משחק ההגנה לא קרס בגלל זה. בשבת הקרובה מתחילה ר"ג בסבב של חמישה משחקים נגד יריבותיה לעלייה. זה נפתח מול המובילה, הפועל חיפה, בחוץ. על פניו, המשחק הכי קשה, אבל מצד שני זה עוד עשוי להתברר כמשחק היותר קל בסדרה הזו. חיפה שבעה ובטוחה: נשאר לה ללקט 12 נקודות עד לסיום העונה, כדי להבטיח את העלייה, והיא תעשה את זה בלי בעיה.

אני לא יודע מה קורה באימוני ר"ג, מי בכושר ומי פצוע, אבל אם יורשה לי בעוונותיי להמליץ לנעים לא לחזור למערך הרגיל והזהיר, אלא להמשיך באותה שיטה התקפית. לרגל המאורע, אני רוצה להפוך לרגע את יובל לדוביד, את צ'קאנה לצביקה היימן, את דאטורו לשלמה לוי, את מור גולן לכתב ששון, את שי רביבו לבנבנישתי ואת קובי חסן לראובן כהן. קבוצה שחושבת התקפי, קבוצה שמשחקת יפה, קבוצה שאולי תספוג גול, אבל תחזיר שניים. באמת שאין ממה לפחד. השיטה ההתקפית עבדה מצוין מול מכבי הרצליה, שלמרות מיקומה מתחת לקו האדום לא נופלת בהרבה מחיפה.

עד לסיום הסיבוב השני יש 18 נקודות בקופה. אם ר"ג תיקח את כולן, היא בעצם הבטיחה את העלייה, ואת הסיבוב השלישי היא יכולה להעביר עם קבוצת הנוער מחוזקת בנערים א'. קשה כמובן להאמין שר"ג תעשה 100 אחוז, אבל אני כותב את זה כדי להמחיש עד כמה הכרטיס לליגת העל כבר בהישג יד. הנה תרגיל פשוט בחשבון: בקופה נותרו עד לסיום 51 נקודות. כדי להשיג את ה-20 הדרושות להבטחת העלייה, צריך לעשות כ-40 אחוזי הצלחה. לר"ג יש כרגע 62 אחוז. קשה לראות מצב שהמגמה תשתנה בצורה קיצונית. גם אם הקבוצה תיקלע למשברון, היא תתייצב בלי בעיה סביב 45 אחוזי הצלחה ותיקח את מה שצריך. אז היא לא תעלה מהמקום הראשון כמו שקוריס ויובל רוצים, אבל למי זה איכפת? את הכרטיס היא תשיג.

אני לא רוצה להישמע כמזלזל, בטח לא בליגה המשוגעת ביותר בחצי הכדור הדרומי של הגלובוס. אני בסך הכל מאמין שמשחק התקפי יביא אותנו מהר יותר ובכיף יותר למטרה מאשר מערך זהיר. בקרית-אליעזר אשמח לראות את הקבוצה שבמקום השני עולה נחושה ומרבה לתקוף. עם היימן בימין, עם שלמה לוי וששון באמצע, ועם בן-בן וראובן כהן כעושי משחק. עם קצת דמיון, גם יובל יכול להפוך לדוביד.

נ.ב: לאוהדים שנוסעים – הכינו את המטריות.

הערה לסיום: ציפציף ביקש למסור שיובל מכחיש כי אמר את הדברים שצוטטו בשמו ב"המקומון", לפיהם החזרתו של צ'קאנה נעשתה משיקולים הומניטאריים. בעקבות הדברים הללו ספג יובל ביקורת כאן בבלוג ובאתר המכתש, וגם מאוהדים בשבת במשחק. אני ועוד רבים הבנו מהכותרת כאילו הפועל ר"ג עשתה טובה לצ'קאנה והחזירה אותו בעיקר מתוך רחמים. לדברי ציפציף, לא זו היתה הכוונה של נעים, ודבריו לא צוטטו במדויק או לא הובנו נכון. אם זה כך, אני מתנצל בפני נעים. מצד שני, אם נעים טוען שדבריו לא צוטטו במדויק והכותרת גורמת עוול לשחקן, היה ראוי לפרסם הכחשה באתר הרשמי. זה היה חוסך מרבים מחשבות רעות ואנרגיות שליליות.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

13 תגובות על דאטורו בתפקיד שלמה לוי

 1. צביקה אוסטרליה הגיב:

  שלום שלמה
  רק דבר אחד שכחת הכסף והסמל
  ב64 שיחקו למען הסמל למען האוהדים לכבוד ואחר כך בא הכסף
  נכון היה לגיון זרים כמו היום אבל!!!!!!
  נלחמו שלמה לוי צביקה היימן מוסלי בנבנ כהן וכולם
  אדום עולה תוכיחו שאתם אורדנים אמתיים תבוא לעודד זה רק 100קמ
  ולשחקנים אפילו אם לא תנצחו תשחקו כמו בני לוד ואתם בליגת על
  שבת שלום ובהצלחה

 2. דמבלה הגיב:

  חבר'ה כולם בחיפה ללא יוצא מן הכלל
  משחק ליגת על לכל דבר, הקבוצות, השעה, המגרש

  הלוואי שננצח יאללה רמת גן!

 3. איתן הגיב:

  הטבלה לא משקרת,והתבססות על אחוזי הצלחה אכן מותירים אותנו רגועים להמשך העונה
  מה שמעניין זה הכללת צאקנה בהרכב 11,ושיטת המשחק ההתקפית מול הרצלייה?הפתיע.
  יובל עשה סוויץ בראש?שימשיך כך ,900 מאמנים ייחלו לזה משחקים רבים בפרט בבית

 4. מיקי ר. הגיב:

  הלוואי ויובל יפתיע ויעלה במגמה דומה כפי שעלה נגד הרצליה. הלוואי. כולנו מכירים את יובל ותמיד יש את המחשבה שלו לעלות כדי לא להפסיד. לעבור את החצי שעה הראשונה בלי לספוג, לייאש את היריבה ולמשוך את התיקו אפס עד הסוף כי להוציא תיקו מול חיפה בחיפה זה בסדר בז'רגון. זה באמת בסדר להוציא תיקו בחיפה אבל לא פעם נסיונות כאלה (כולל הכנסת 2 חוטבי עצים מהדקה ה- 65) מסתיימים עם שער חובה שמצדיק את האימרה לא הבקעת – חטפת.

  שלמה, ראה בקישור המצורף, אנחנו – עדיין – בחצי הכדור הצפוני. (למרות היובש בגשמים).

  לסיום, דאטורו בתפקיד שלמה לוי? תרשה לי…

 5. שלמה מן הגיב:

  למיקי: צודק, תפסת אותי. זה חצי הכדור הצפוני, אם כי הדברים על הליגה הלאומית נכונים גם לגבי החלק הדרומי של הכדור. פשוט מרוב שהחורף כל כך קייצי יש תחושה שאנחנו בחלק של אפריקה הדרומית ולא של סיביר. להתראות בחיפה.

  לצביקה: לא שכחתי שפעם שיחקו בשביל הסמל, וכמו שסיפר היימן אפילו מענק אליפות הקבוצה לא נתנה. כיום בחוזה של שחקן ממוצע יש מענק גם על קרנות ואאוטים.

 6. אדום עתיק הגיב:

  שלמה לוי ,מנוחתו עדן ,הפסיק את הסטנגה עם המלאכים רק מההשוואה עם דאטורו(מי?)ובעט את הכדור בעצבים מעבר לענן…
  מי יתננו רמת גן התקפית ,הכלים קיימים ,חסרה רק המנטליות וזו כולה בידי המאמן.
  להזכיר,גם את אותה אליפות הסטורית לא לקחנו עם פור גדול על הדולקות בעקבותינו (מכבי יפו )ואף על פי כן לא וויתר הכריש על משחק התקפי בכל משחק (עוד סיבה מדוע הוא היה הגדול מכולם).

 7. רונן הגיב:

  כנראה שיובל קורא או שיש מי שמקריא את המתרחש בבלוג או בפורומים אחרים ולראיה , התגובה של ציפציף.
  ייתכן והוא גם קורא את הלכי הרוח ומורת הרוח על המשחק ההגנתי ועל החילופים ההגנתיים ואולי, רק אולי ואם כן אז קצת, זה משפיע עליו.
  ברור שהוא לעולם לא יודה בכך, אבל אם בכל זאת בדברינו על הרצון במשחק התקפי (גם כשמובילים) יש השפעה עליו ועל דרך ניהול המשחק – היה שווה.

  כבר אמרו חכמים ממני, הגנה הטובה ביותר היא ה ה תק פ ה !

 8. לרונן ולכולם, דבר דובר ה- WWW הגיב:

  לאחר בדיקה מעמיקה ניתן לאשר ללא היסוס שכל מה שנכתב על הפועל ר"ג בכל האתרים השונים בהם מזכירים את הפועל ר"ג (אתר רשמי, אתר אוהדים, פורומים/קומונות, בלוג, אתרי ספורט למיניהם, אתרי חדשות, אתרי קבוצות יריבות ועוד) נקרא בקפדנות ע"י כל אחד מהמעורבים בקבוצה. החל מהאוהדים דרך השחקנים עד ההנהלה והצוות המקצועי. כאמור, הנושא אומת לאחר בדיקה מעמיקה וכל מי שאומר אחרת שילך לקבל ברכה מפופאי המכתש בגבעתיים.

 9. דוק הגיב:

  ברגעים אלה יוצאים אוהדי באר שבע בדרך הארוכה להרצליה ובחזרה כשאין ספק שהדרך חזרה תהיה להם עגומה במיוחד , כמה אפשר שהרצליה תפסיד , זה בלתי הגיוני. יהיה כף בשידור הישיר היום
  עם הפסד של ב-ש וניצחון מחר בחיפה עשינו צעד משמעותי לעלות.

 10. ל-דוק ולאחרים שלא מבינים הגיב:

  מצידי , שב"ש תנצח עד סוף העונה (חוץ מנגדנו) וככה גם חיפה ואפילו רעננה ועכו.
  למה ? כי כל ניצחון של מי שמתחת למקום 5 כמו למשל הרצליה, מקרב קבוצה נוספת למאבק על הכרטיסים כשיש עוד הרבה משחקים ונקודות בקופה.
  תבין, הפסד של ב"ש מקרב את הרצליה ויכול להכניס להם רעיונות לראש.
  ככה כל קבוצה מתחת למקום 5.
  אז תתחיל לחשוב בהגיון ותייחל לנצחונות של 5 הראשונות מעתה ועד סוף העונה מול אלה שמתחת למקום 5.
  הבנת ?

 11. ל www הגיב:

  נושאי המשרות בקבוצה לא רק קוראים מה שכתוב כאן
  הם חלק בלתי נפרד מהטוקבקים שמסיתים או מעודדים בבלוג הנוכחי
  הפארטייה היא שהם לא בדיוק אנשי מחשבים דגולים יותר מדי כך שמאד קל לעלות על עקבותיהם

  קפיש מיסטר בעל הבית\מנהל האתר הרישמי\ודובר האנגלית הרהוטה מהספסל?

 12. דבר דובר ה- WWW הגיב:

  לאחר בדיקה מעמיקה לא ניתן לאשש את מה שכתב ההוא מעלי. קפיש? כאמור, הנושא לא אומת לאחר בדיקה מעמיקה וכל מי שאומר אחרת שילך לקבל ברכה מפופאי המכתש בגבעתיים.

 13. ארגוב הגיב:

  דאטורו יכול אולי למחצית את הנעליים של שלמה לוי. אגב- להיכן הוא נעלם? פעם שמעתי שהוא משחק בליגה א.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s