עורו

בחזרה לנושא הצלת המכתש * יורם פומרנץ מנסה כבר חצי שנה לכנס את ועדת בניין עיר כדי לשנות את התב"ע * ישיבה אחת, הצבעה אחת והכל נגמר * אבל בן-שחר מתעלם * הגיע הזמן לעזור לראש העיר להיזכר בנאום ה'אש אש במכתש' שלו

 

לוקח פסק זמן מענייני הליגה היגעים וההגרלה המרגשת בסיבוב ט' בגביע המדינה – מכבי חיפה חוזרת למכתש – לטובת הנושא הקריטי יותר. יורם פומרנץ לא מבין לאן נעלמו אוהדי הפועל ר"ג בפעילות נגד הריסת המכתש. הוא מרגיש בודד במערכה, כמי שהתניע את נושא שינוי תב"ע (תוכנית בניין עיר) על חלקת המכתש. מזה למעלה מחצי שנה שהוא מנסה לכנס את הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בגבעתיים, כדי להצביע בעד החזרת המכתש לייעודו המקורי – שטח לפעילות ספורט, ובכך להציל את המגרש. למרות מכתבי התזכורת הרבים שכתב, לא ממהר ראש העירייה, ראובן בן-שחר, להעלות את הנושא על סדר היום של מועצת העיר ואף לא טורח להגיב. זה אותו בן-שחר שלפני הבחירות לעירייה הפריח במכתש סיסמאות על נצחיותו של המגרש.

למרות שבבחירות לראשות העירייה הפסיד בפער גדול לבן-שחר, פומרנץ לא נשבר: "בחירות זה כמו ספורט. יוצאים לדרך במטרה לנצח. ברגע שאתה לא משיג את מה שרצית, ודאי שמאוכזבים. מכיוון שאני נע על צירים שבין פוליטיקה לספורט, נוח לי לעשות השוואה ביני לבין הקבוצה שלנו. רק לפני שלוש-ארבע שנים הפועל ר"ג פעלה תחת כונס נכסים, והנה בשנה הבאה אין סיבה שהיא לא תהיה בקדמת הבמה של הכדורגל הישראלי. אז כמו הפועל ר"ג, אתה אוסף את עצמך וממשיך הלאה. הכנסנו למועצת העיר שני חברים (פומרנץ וציפי אובזילר) ונצטרך להוכיח לציבור בקדנציה הזו, שאנחנו מסוגלים לעשות את הדברים יותר טוב. אם נעשה את זה, אני לא רואה סיבה שבפעם הבאה לא נהווה את האלטרנטיבה הראויה".

בנושא שינוי התב"ע אומר פומרנץ: "היום אני יכול לדבר באופן הרבה יותר פתוח, כי בתור סגן ראש עיר אתה פחות חופשי להביע את דעתך באופן מוחלט בגלל לויאליות למערכת. כולם מסכימים שהדרך הזריזה ביותר והפרקטית ביותר להגן על שטח האיצטדיון, זה לקדם את כינוס הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, כדי שתחזיר את התב"ע המקורית, המגדירה את השטח כמיועד לפעילות פנאי נופש וספורט בלבד. מרגע שזה יקרה, ובלי להיות תלוי בשום גורם אחר, לא ניתן יהיה להקים שום בנייה על השטח. לגבי האפקטיביות של הפעולה הזו, יש קואליציה מקיר לקיר. משה שטרן דיבר בעד זה בבלוג אצלך, וירון קוריס תומך בזה וכולם בעצם. העניין מאוד פשוט: בסך הכל צריכה להתכנס ועדה, שיכולה לקבוע עובדה שמשנה את מצב המגרש באופן מהותי. וכל זה בהצבעה אחת בלבד! הנושא נמצא בסמכותו של ראש העירייה, שבא העונה למגרש וצעק בסגנון שנות השישים 'אש אש במכתש'. אבל בן-שחר יודע שיהיה רוב להצעה שלי ולכן נוקט באותה סחבת, שהיא לא חוקית".

פרסמתי בזמנו בבלוג, שעיריית גבעתיים כבר קיבלה כספים על חשבון היטלי אגרה בבנייה על המכתש. אתה יכול לאשר את זה?

"בהחלט. הם קיבלו מקדמה, זה ידוע לי. אם ראש העיר היה איש ציבור אמיץ לב, הוא היה  מיישיר מבט בעיני אוהדי הפועל ר"ג, אותם אלה שעמד בפניהם וצרח אליהם מהמרפסת, ואומר להם אחד מהשניים – אני נגד שינוי התב"ע על המכתש מסיבות אלה ואלה, וזו זכותו, או שהוא מקדם את הדבר הזה בכל הכוח. אבל אתה לא יכול לעשות מופע במכתש וכשיש לך את  הסמכות השלטונית לעשות את הפעולה הכי משמעותית, לנקוט בסחבת כזו".

על ההליכים בהם נקט כדי לאלץ על ראש העיר לכנס את הוועדה, אומר פומרנץ: "פניתי לממונה על המחוז מטעם משרד הפנים, גילה אורון. בן-שחר מונע זכות בסיסית המוקנית לכל חבר מועצה להעלות נושאים על סדר היום. אני מצפה לתשובה של גילה, המחוייבת לכללי המינהל התקין ויכול להיות שהיא זו שתכפה על בן-שחר לכנס את הוועדה. במקרה כזה, לא יהיה צורך לפנות לבית-משפט".

פומרנץ מאוכזב מתרומת אוהדי הקבוצה בנושא: "תראה את ההתנהלות של אוהדי ר"ג לעומת אלה של אוהדי הפועל ת"א, שפעלו בנושא הריסת אוסישקין מול רון חולדאי. הם ניהלו בזמנו קרב חורמה נגד חולדאי ועד היום מלווים אותו לכל מקום וטורחים להזכיר לו את הקלון שטבוע על מצחו. המעשה כבר נעשה, עבר מאז זמן רב, אבל הם לא עוזבים אותו. באופן בו מתנהלת הציבוריות של הפועל ר"ג גבעתיים, בסוף נהיה באותו מצב – שאנחנו נהיה בפוסט טראומה. יום אחד יעלה הטרקטור כמו שקרה באוסישקין, וברגע שיהיו עובדות בשטח, יהיה קשה מאוד לחזור מזה. למרות הקשר הטוב שיש לי עם קוריס, במהלך הבחירות לעירייה לא ביקשתי ממנו לעלות על הדשא ולקדם את עצמי על הגב של הפועל ר"ג. אני חושב שצריכה להיות הפרדה בין זה שאני אוהב את הקבוצה ומסייע לה, לבין לעשות פוליטיקה על המרפסת או על הדשא. אבל היתה לי ציפייה שהאוהדים יעשו דברים ואף אחד לא עשה כלום".

מה פומרנץ מצפה שהאוהדים יעשו: "אני לא רואה סיבה למה משמרת מחאה לא עומדת כל יום בשינקין 6 עם שלטים, והולכת אחרי ראש העיר לכל מקום ומפעילה עליו לחץ לכנס את הוועדה. זה מאוד תמוה בעיניי, כי כל פעם שנושא המכתש עולה אני קורא את האוהדים באתר הרשמי של הקבוצה ובאתר של ירון בר-לב ובבלוג שלך ובפורום האוהדים בתפוז, וכל אחד כותב כאילו הוא עורך דין או חצי עורך דין, ובהבעה בכתב כל אחד מקבל מאה, אבל בפעולה בשטח אין כמעט כלום. אולי זה אני שלא מצליח להעביר את המסר, אבל הכל מאוד פשוט ומונח לפתחנו. כל מה שצריך זה להפעיל לחץ ציבורי לגיטימי על בן-שחר".

כדי להמחיש יותר את אוזלת ידה של עיריית גבעתיים, מספר פומרנץ: "את הציניות שנוהגת הנהלת העיר הזו כלפי הספורט בעיר, אפשר לראות ב'טקס' שעשו בבית שרת. טקס בשביל תמונה בעיתון. כאילו מסרו את המגרש להפועל ר"ג. למה אני אומר 'כאילו'? כי יש נוהל של הקצאה מסודרת בהחלטה של מועצת העיר, שאתה מקבל את זכויות השימוש במגרש. הם נתנו את המגרש בלי רשתות, עם חפרפרות בדשא, בלי שיגמרו את התאורה. וכשאחד מהורי הילדים העלה את הנושא לסדר היום, ראיתי שמי שמחזיק את תיק הספורט, רמי דרזיה, התבטא בעיתון שאת הרשת תביא הפועל ר"ג. זו הרי בדיחה. עירייה לא יכולה לתת רשת? אתה רואה שהדברים נעשים מהשפה לחוץ, העיקר ששמו תמונה של אותו מחזיק תיק ספורט עם מי שאחראית על הגינון בעירייה ובזה כאילו יצאו ידי חובה. זה נראה כמו טלאי על טלאי ומתחבר לנושא המכתש. מצהירים גבוהה גבוהה, וכשמגיע מבחן התוצאה, כמו שאומרים הגששים, זה 'כאילו'. תראה עוד משהו: מבין 17 חברי מועצת העיר, השלושה שהכי מזוהים עם הספורט – ציפי אובזילר, רן קוניק ואני – לא בתוך הקואליציה. זה מעיד כאלף עדים שהספורט אינו בראש סדרי העדיפויות של העירייה הזו".

* * *

אני מקבל את הביקורת של פומרנץ כלפי האוהדים. בהחלט נרדמנו קצת בשמירה. אם המעט שאפשר בינתיים לעשות זה להתחיל להציק קצת לבן-שחר בנושא, אז נגיע לעירייה ולמקומות בהם הוא מופיע ונדאג להזכיר לו את נאום ה"אש אש במכתש". צריך לנסות לארגן דברים גם בשני משחקי הבית הקרובים – אחי נצרת ומכבי חיפה. אני כמעט בטוח שבן-שחר לא יפספס את ההזדמנות להראות את עצמו במשחק הגביע המסקרן, שיביא אלפים וישודר בטלוויזיה, וצריך לנצל זאת. רגע לפני שנתחיל לפעול, אתם מוזמנים להתייחס לעניין ולתרום רעיונות.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה מצילים את המכתש, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

17 תגובות על עורו

 1. אש במכתש הגיב:

  שלטי מחאה ב14 לפברואר

  "אוהבים תמיד
  תמיד אוהבים"

  "לא זזים מהמכתש אתה הבנת את זה בן שחר?"

 2. כיכר נח הגיב:

  צריך לקבוע מקום ושעה ולבוא בהמונינו.
  לארגן את כל מחלקת הילדים והנוער עם ההורים וכמובן כל האוהדים ולבוא לעשות רעש מתחת לחלון של בן שחר עד שייצא לדבר איתנו ושיסביר לנו למה הוא מסרב להביא הנושא להצבעה.
  חוצמזה שאני לא סובל את השחצן הלפלף הזה , בלי הדיל שעשו קדימה עם מפ' העבודה בן שחר היה עכשיו יושב בעיריה בתור פקיד באגף המים. חדל אישים

 3. איתן הגיב:

  שלתה,מתברר שהמזל בא למכתש עם חיפה ושידור המשחק בטלויזיון,אוסיף ארקדי וכל יושבי בלומפילד ,איצטדיון רג עם צילה זכו לחשיפת שלט המחאה שהונף וזכה אף לתגובה על ידי זוהר וארבל.
  עיריית גבעתיים יכולה לקבל תזכורת מאיתנו בדמות שלט ענק שיתלה מעל שער מערבי-
  הכל תלוי באישור ההנהלה ואחראי השילוט-
  חבל שאין את בורוקוביץ שהיה שורף לילות בעבר .

 4. מאוכזב מבן שחר הגיב:

  בשביל בן שחר הפועל רמת גן זה הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת לאלף עזאזל
  אחרי שהשתמש במערכת הכריזה של המגרש ועשה הון פוליטי על הגב של הקבוצה והאוהדים הוא מפנה לה עורף.
  רק פוליטיקאי קטן חסר מילה וחסר כבוד מסוגל לזה.

 5. אין פרטנר בהנהלה הגיב:

  למישהו בהנהלת הפועל רמת גן כל העיסוק הזה של שינוי יעוד הקרקע ממגורים למגרש כדורגל כנראה קצת מפריע ואולי בגלל זה הם לא נוקפים אצבע בנושא.
  הרי יש להם את הליצן הזה שמארגן להם הסעות לא?שיארגן איזו הפגנה נראה אותו.
  אני מבטיח לתמוך

 6. רן הגיב:

  לפומרנץ- אם ראש העיר לא פועל לפי מנהל תקין יש דרכים אחרות להביא אותו לידי כינוס הוועדה וזה דרך בית משפט או משרד הפנים.
  אני מציע שתלך בדרך הזאת כי אני לא רואה את אוהדי הפועל רמת גן (גבעתיים) עומדים ומפגינים מחוץ לעירייה.
  זה מה שיזיז אותו מדעתו? הפגנה שתפוזר בסוף על ידי כמה בריונים וכמה שולחנות הפוכים ?
  הרי לא הוא התחיל עם בעיית המכתש. לך בדרך הכי נורמטיבית ותנצח.

 7. אחד שיודע הגיב:

  יש מנכ"ל קוראים לו שמעון ביטון מה הוא עושה?
  הוא רוצה לפרק את ההנהלה כמו שהוא עשה בראשון.
  טוב הוא בחור פשוט, שלא יודע קרוא וכתוב.
  שמעתי שהוא ליצן של יובל וקוריס.
  😀
  קוריס אוהב אנשים טיפשים וליצנים .

 8. פופאי גבעתיים מכתש הגיב:

  כל המצב של המכתש רדום ונירדם וזה לא טוב
  אל תאשים את האוהדים כי ברגע האמת כולנו נבוא ונהפוך עולמות
  אני מציע לך שתתחיל בהליכים משפטיים נגד ראש העיר שיכנס ועדה להצבעה
  חבל על הזמן תתחיל להציל תמכתש לפני שיהיה מאוחר מידי

 9. פופאי גבעתיים מכתש הגיב:

  אני מציע שתבקש מבר לב לשים את הכתבה הזאת בכותרת ראשית
  שם אנשים ישימו יותר לב לכתבה הזאת

 10. מה קורה הגיב:

  מ.ל.ב.
  ‏02 לפברואר 2009

  לכבוד:
  מר ראובן בן שחר
  ראש עיריית גבעתיים
  בפקס: 03-7313962
  מר יעקב ילוביץ
  מנכ"ל עיריית גבעתיים
  בפקס: 03-5722250
  א.נ.

  הנדון: עיון במסמכים

  לאור העובדה כי בשנת 2008 הכינה העירייה, תוכנית אב יישובית לספורט בגבעתיים, בעלות של כ- מאה אלף ₪
  ולאור העובדה כי כיועץ מיוחד לצורך הכנת התוכנית שימש מר דוד (דודו) יהלומי, אשר מכהן יחד עם
  מר יעקב (קובי) ילוביץ מנכ"ל עיריית גבעתיים הנוכחי בועד המנהל של "המכון למנהיגות העתיד"
  (מצורף מסמך מפרסומי המכון המאשש את הזיקה בין השניים) והואיל ומר ילוביץ הוא זה אשר מינה את מר יהלומי ליועץ המיוחד לצורך הכנתה של התוכנית האמורה
  ובהתאם לזכותי ע"פ סעיף 140א' (ס"ק א-ד) לפקודת העיריות אבקש לעיין במסמכים הבאים:

  1. מסמכים רלוונטיים לעניין ההליך המקדים, באם התקיים, להעדפת ובחירת היועץ לתוכנית האמורה.

  2. חוזה ההתקשרות בין מר יהלומי לבין עיריית גבעתיים לצורך טיפולו בתוכנית האמורה.

  3. מסמכים ותעודות מקצועיות רלוונטיות של מר יהלומי, באם הוגשו, הרלוונטיים לעניין העדפתו בבחירה כיועץ לתוכנית האמורה.

  4. אופן התחשיב (ע"פ תמחור שעתי, כולל לפרויקט ו/או אחר) והתשלום בפועל שהועבר למר יהלומי על שרותיו בהכנתה של התוכנית האמורה.

  5. אופן התחשיב (ע"פ תמחור שעתי, כולל לפרויקט ו/או אחר) והתשלום בפועל שהוצא בכללותו על ידי עיריית גבעתיים לצורך הכנתה של התוכנית האמורה.

  6. העתק של התוכנית האמורה עצמה.

  אבקש להבהיר כי זכות העיון כוללת את זכות הצילום.
  לפיכך נא היערכותכם בהתאם על מנת לאפשר צילום העתק מהחומר האמור.

  בכבוד רב

  חברת המועצה ציפי אובזילר
  יו"ר סיעת "גבעתיים הירוקה"

  העתקים:
  השופט מר מיכה לינדנשטראוס – מבקר המדינה
  חבר המועצה יורם פומרנץ – ראש רשימת "גבעתיים הירוקה"
  עו"ד אירית אורון – היועצת המשפטית לעירייה
  מר מאיר טלמור – מבקר העירייה

 11. ליורם פומרנץ הגיב:

  המשחק נגד מכבי חיפה הגיע בזמן. מכתש מלא, שידור ישיר בטלויזיה כל גבעתיים נרגשת וגם ראובן בן שחר ירצה כמובן להפגין נוכחות במרפסת.
  אני דווקא לא חושב שצריך להילחם בבן שחר בסוגייה הזאת, אלא צריך קודם כל לגייס אותו לנושא. ברור שמה שמפריע לו הוא הכסף שעיריית גבעתיים קיבלה בעבר, כנראה באופן לא הכי מסודר וחוקי. בן שחר לא צריך להיות מודאג מזה היות וזה לא קרה בתקופתו, אבל אם הוא ימשיך להוריד את הראש ולא לעזור לשמור על המכתש, יש הרבה אוהדי הפועל ר"ג שידאגו שהכתם ידבק בו והוא יצטרך לתת תשובות גם במשטרת ישראל.

 12. מה קורה הגיב:

  אובזילר ופומרנץ עובדים בהחלט
  "גבעתיים הירוקה" על המפה

 13. מושיקו הגיב:

  פומרנץ למרות שנוצחת אל תוריד את הראש.
  כדי להיות ראש העיר אתה צריך להיות 5 שנים באופוזיציה ולהילחם כמו גדול, כמו אברם לב או הפטיש, לעבוד קשה בלי לקבל תמורה ואז יגיע הרגע שלך , כמובן אל תזניח את נושא המכתש שהוא בנפשנו.
  בהצלחה
  יש הרבה אנשים מאחוריך.

 14. תושבת הגיב:

  בן שחר עסקן קטן שמבייש את העיר, טוב אתה עושה שאתה מערב את מבקר המדינה ולא שותק לנוכח המחדלים החמורים שלו, התושבים איתך יישר כוחך במלאכת ביעור השחיתות! כל הכבוד פומרנץ

 15. ליורם הגיב:

  אם האנשים האלה לא צריך ככה פעם בשבוע לבוא ולהתקשר אליהם
  מה שנירלי הכי טוב שתבוא תקבע תאריך ותתקשר לכולם ותקשר לכולם כל יום או יומים ותזכיר להם וזה לא חייב להיות אתה שתיתקשר בטח יש לך מזכירה או משהו שיכולה לעשות את זה אבל עם בן שחר אני חושב שעדיף שאתה תדבר איתו אולי גם תקבע איתו פגישה..

 16. לשלמה הגיב:

  אתה עשיתה דבר יפה מאוד עם המשחק מול אחי נצרת בסיבוב הראשון שהעברתה אותו במילים פה באתר
  למה אתה לא חוזר על זה?
  אני חושב שאם הייתה עושה את זה היום זה היה יכול מאוד להצליח ולעזור להרבה אנשים כי זה אמצע שבוע והרבה לא יכולים לבוא
  בכל מקרה יהיה נחמד אם תחזור על הדבר הזה בעתיד

 17. שלמה מן הגיב:

  לזה שמעליי: פרויקט השידור הישיר מעילוט היה חוויה לי וגם לאלה שהיו צמודים לבלוג. אבל הוא דורש ממני משאבים וכוחות, והמון טלפונים וארגון, והיה לי קשה ליהנות באותו משחק (בלי קשר לתוצאה) שהפך בעצם למטלה מעיקה ומעצבנת. אבל בהזדמנות אולי אחזור על זה למרות הכל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s