עברה שנה

365 ימים – 140 פוסטים, 3,000 תגובות. סיכום ביניים

 

ככה ביעף חלפה לה שנה מרגע שהבלוג הזה הגיח לאוויר, ב-5 באפריל 2008. הליגה הלאומית הופכת תיכף לליגת העל, בעוד שכאן זרמו מאז 140 פוסטים עם יותר מ-3,000 תגובות. איכשהו הפתעתי את עצמי בכך שהצלחתי להתמיד בכתיבה כאן (בממוצע פוסט מדי שלושה ימים) ולמצוא פלטפורמה חמימה להביע את דעתי.

אז מה היה כאן בשנה החולפת: כמה פוסטים שעשו רעש סביב המועדון ובגזרת האוהדים, וגם כאלה שהגיעו לעיתונות הארצית ועשו שם כותרות – חלומו כל בלוגר (כמעט). הסקופ הגדול ביותר שסיפק הבלוג היה הודאתו של שחר כדורי כי גביע המדינה מ-2003 שנעלם זמן קצר לאחר החגיגות נמצא ברשותו. ספורט מעריב ו-nrg הבליטו את הידיעה.

בגזרת המלחמה על עתיד המכתש הייתי מעורב ביוזמה שהביאה לתקרית מעצבנת: הכניסה למגרש נחסמה בפני אנשי המועצה לשימור אתרים וסגן ראש העירייה, יורם פומרנץ, שהוזמנו לטפל בנושא. פרסום המקרה בבלוג גרם לסערת רוחות והביאה את קוריס להגיב באתר הרשמי. פנייתי למועצה לשימור ולח"כ זבולון אורלב זכתה לאיזכור ביומון הכלכלי "דה מרקר". זו תרומתי למאבק: חשוב שנושא המכתש יגיע לידיעת הציבור בכל דרך. בהזדמנות זו אני מצטער שלא עשיתי ולא עושה מספיק כדי לדחוף יותר את יוזמתו של פומרנץ להעלאת נושא המכתש על סדר היום של מועצת העיר גבעתיים. אני מבטיח לנסות להשתדל יותר בזמן הקרוב, וקורא לאוהדים שוב לנסות לפעול ללחוץ על ראובן בן-שחר בנושא.

פוסט שעשה גלים ועורר הרבה עניין היה הראיון המקיף והארוך עם ירון קוריס, שדיבר בפתיחות רבה. היום, שנה לאחר מכן, נרשמו אירועים רבים שיספיקו לראיון ארוך לא פחות איתו.

במחלקה אחרת בבלוג, נערכו כאן 25 ראיונות עם שחקני עבר, מאמנים, מנהלים ואוהדים. כל אחד הציג עולם ומלואו, והוסיף נדבכון להיסטוריה הארוכה של הקבוצה. במיוחד אני גאה בראיונות עם שלושת שחקני דור האליפות – ראובן כהן, צביקה היימן ומרדכי בנבנישתי, כל אחד זה סיפורים ונפלאות מתקופה שמרבית האוהדים כיום לא היו ולא חוו.

ראיון מיוחד היה עם יאיר גרבוז. כשפניתי אליו הוא סירב תחילה להתראיין בנימוק שהפועל ר"ג כבר מאחוריו, הוא לא מגיע יותר וכמעט שאיננו מתעניין. לאחר שתי פניות נוספות הסכים להיפגש. לא יודע מה הראיון הזה עשה לו, אבל מאז ששיתף אותנו בזכרונותיו, כבר הגיע גרבוז שלוש פעמים למשחקים במכתש. אנחנו זקוקים לאוהדים רדומים נוספים כמוהו, שיתעוררו ויגיעו.

פגישה מעניינת מאוד היתה עם יוז'י סורינוב בירושלים. יום לפני שפרסמתי את הראיון איתו, העליתי צילום שלו בבלוג, אבל גם אוהדים ותיקים שהיו איתו בקשר הדוק באמצע שנות השבעים, לא הצליחו לזהות במי מדובר. מבחינתי הראיון הזה שייך למחלקת איתור קרובים/נעדרים. פוסט מרגש מאוד היה הביקור שערכתי אצל אבי שפנצר, מי שנחשב למלך האוהדים בכל הזמנים, המאושפז במוסד סיעודי ואינו מתקשר עם הסביבה. היה מדכא. 

הפוסט הנצפה ביותר היה הלייב בלוגינג – עדכונים חיים ושוטפים ממשחק החוץ מול אחי נצרת. התוצאה במגרש היתה מזעזעת, אבל הבלוג עצמו חגג עם קרוב ל-1,500 צפיות תוך שלוש שעות, כשגם אוהדי קבוצות יריבות צופים בשידור הטקסטואלי החי.

פוסטים מעניינים ונצפים במיוחד היו מלחמת האינטרנט, פרויקט המאמן הכי טוב של הפועל ר"ג בכל הזמנים, הצעות ייעול בנושא שיווק והחזרת האוהדים הביתה. הפוסט שאהבתי במיוחד ונכתב לקראת המשחק מול מכבי חיפה בגביע היה 'אש במכתש' – איך כתבתי את ההיסטוריה.

בסך הכל, חוץ מעיסוק די נכבד בתקופות עבר, הבלוג כיסה והקיף את מרבית העניינים השוטפים סביב הקבוצה והאוהדים, ניסה להשפיע, ואולי הצליח פה ושם. בסך הכל, הוא הפך למקום די מרכזי בחיי האוהדים, לא פחות מאתר המכתש והאתר הרשמי. לסחוב שנה זה לא פשוט. בלוג כזה דורש תשומת לב ואנרגיות – זמן, מחשבה והשקעה. כשפוסט יוצא לאוויר, הראש כבר חושב מה יהיה הבא. ריטואל שלא נגמר. במיוחד לא פשוט בתקופות פגרה. אני מקווה שגם בשנה הקרובה אמשיך לסחוב כאן בעלייה. זו תהיה שנה מעניינת שתתחיל במאבק לאישור המכתש למשחקי ליגת העל, ותימשך על המגרש בניסיון לתקוע סוף סוף יתד בליגה הראשונה ולרשום שתי עונות ברציפות למעלה. זה יקרה אחרי… אחרי כמה שנים? אחרי איזה 40 שנה! לא ייאמן.

תודה גדולה למאות הקוראים ולעשרות המגיבים, חלקם קבועים, שמאירים צדדים נוספים ועוזרים לדיונים להתפתח ולהמריא. יש עוד נושאים רבים שלא הספקתי לעסוק בהם, כמו גם אנשים שהבטחתי להגיע אליהם ולא הצלחתי, אבל אני מקווה להשלים את הפערים. תודה גדולה גם לירון בר-לב, שבזכות הלינקים שהוא נותן באתר המכתש, הביא את הבלוג הזה לידיעת האוהדים.

מקווה שנתראה כאן גם בעוד שנה, אבל עוד לפני זה – ביום שני אחרי קרית אתא.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

15 תגובות על עברה שנה

 1. אבי הגיב:

  כול הכבוד שלמה ומזל טוב.
  תוך שנה אחת הצלחת ליצור במקום שלך עולם ומלואו , מתח וענין יש תמיד.
  המשך כך!

 2. איתן הגיב:

  הפועל רמת גן מלווה אותנו כמעט דור בחיינו.
  שלמה תודה,
  על זכרונות נשכחים ,שחקנים ומשחקים ועונות לא נשכחות,
  וההזדמנות שנקרתה לנו ביצירת הבלוג והתוכן שאתה שופך.

 3. מיקי ר. הגיב:

  תודה.

 4. בלוג מספר 1 הגיב:

  שנותן במה גם למי שלא חושב בקנה מידה אחד עם האחרים
  שלמה מן העם איתך

 5. אוהד הגיב:

  איך הזמן עבר מהר. ברכות לך איש יקר שלקחת פרויקט עצום והתמדת בו.
  נמשיך להיות כאן גם בשנה הקרובה

 6. לאן נעלם הדגל שבתמונה? הגיב:

  אחד הדגלים המשמעותיים שלנו

 7. אריק גילרוביץ הגיב:

  היי שלמה. המקום שלך הפך לאתר חובה לכל מי שהפועל ר"ג מעניינת אותו. חומר מגוון מאין כמוהו שנפרס על פני עשרות פוסטים.
  הייתה לי הזכות להיות גם חלק מהפוסטים שלך.
  יישר כוח לפרוייקט שהרמת, ללקק את השפתיים.
  מה צריך הלאה ? פשוט תמשיך, זהו.

 8. רונן הגיב:

  מזל טוב ליום ההולדת !!!
  עד 120 ?
  המשך בעיתונאות האותנטית, הלא מתלקקת, האמיתית והנשכנית, לעיתים.
  מה חסר לי :
  תמונה של יושבי המרפסת וכתבה על אותם "מורמים". מי ? למה ?
  אני לא זוכר ראיון עם יובל. אולי כאן נקבל תשובות ממנו לגבי דברים נסתרים ועלומים רבים (שחקן האימונים … שיטת המשחק… בניית ביצורים…)
  ומה עם אנשי המשק והתחזוקה ? בטוח יש להם שטיקים מענינים.
  עם המנכ"ל ? בטוח יתפלק לו משהו מענין.
  ועוד רעיון פרוע: ראיון עם שחקן הווה…. (עם אישור כמובן)

  יישר כח !

 9. שלמה מן הגיב:

  תודה למברכים.

  לרונן: ראיון עם יובל כבר התפרסם פה, עוד לא הראיון האמיתי עם הקריירה שלו בקבוצה והכל, אבל הנה כאן – http://maktesh.blogli.co.il/archives/16

  ושחקן הווה? גם יש, תמיר בן עמי http://maktesh.blogli.co.il/archives/47

  תבלה.

 10. yaron bar lev הגיב:

  hay shlomo-
  i can see you enen fron Rodes
  !!

  keep up the good work

 11. yaron bar lev הגיב:

  MAKLEDET DFUKA : (

 12. רונן הגיב:

  וואלה.
  אפריל 2008, לך תזכור…
  2 מ 4, לא רע.

 13. ד' הגיב:

  בלוג מעולה, עבודה גדולה. קורא אצלך בקביעות ונהנה.
  חזק ותתחזק!

 14. חובב הגיב:

  הנאה צרופה – אל תפסיק…

 15. רועי הגיב:

  שלמה כל הכבוד על הבלוג המדהים, בכל פעם אתה מצליח לגעת בנקודות אשר חקוקות חזק בהיסטוריה של הקבוצה ואוהדיה.

  הבלוג שלך זה כמו לחזור אחורה במנהרת הזמן לכל מיני מחוזות ילדות ותקופות יפות בעבר.

  כמי שגדל ליד המכתש (ברחוב תרע"ד בר"ג) וחווה את ילדותו ונעוריו סביב האצטדיון המיתולוגי הזה הבלוג שלך והראיונות הצבעוניים עם שחקני עבר ואוהדים שרופים עושים פשוט טוב לנשמה!

  תודה רבה וחג כשר ושמח!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s