מצדה

 

חגיגה בשכונת בורוכוב: דשא מצוין, אווירה ביציעים, אש במכתש (להגדלה)

איך לגרום שצילום כזה של המכתש יהיה חלק מהנוף של ליגת העל בעונה הבאה? * צריך ללכת עד הסוף, לעשות הכל כדי להישאר בבית * דיון מקדים למפגש האוהדים עם קוריס

זו החלטה לא פשוטה, אולי לא רציונלית, אבל זה הזמן לחשוב כמו אוהד, והשורה התחתונה אומרת שאסור לוותר. הפועל ר"ג צריכה לשחק בליגת העל רק במכתש. כנגד כל הסיכויים, כנגד הרוח המנשבת מבית המשפט, כנגד המשאבים הכספיים הדלים. הכוח של הקבוצה ושל האוהדים מגיע רק מהבית המיתולוגי. בכל מקום אחר נרגיש פליטים. התחושה הזו תחלחל גם לקבוצה ותהפוך אותה לחסרת זהות. בלי המכתש אני חושש מתהליך התפוררות של הקבוצה, מאיחוד שלה, הפיכתה לעירונית ולמעשה מחיקתה מהמפה.

קוריס כתב באתר הרשמי, כי הבסיס להחלטה היכן לשחק, יהיה על סמך רצון הקהל ביחד עם שיקולים מקצועיים. לגבי רצון הקהל, קוריס יודע טוב מאוד מה התשובה. שיקולים מקצועיים? גם יובל נעים אומר שאין כמו המכתש. לפיכך, אין כאן שאלה בכלל. הבעיה העיקרית היא כסף. בליגת העל אתה חייב להעמיד תקציב של לפחות 11 מיליון שקל. לשיפוץ המגרש צריך כ-3 מיליון. אם מכניסים את עלות השיפוץ לתוך התקציב, בחישוב גס צריך לגייס 12.5 מיליון שקלים. לא פשוט.

יש בעיות קשות, נכון, אבל יותר מכל יש מחוייבות עקרונית, מוסרית וערכית. מחוייבות לבית שהוא סמל, חלק מאיתנו, בשר מבשרנו. זה חזק יותר מהכל. אפשר לדמות את המכתש לסוג של מצדה. קרב דרמטי על המבצר, על כל הקופה (בתקווה שלא נפסיד כמו אז). הפועל ר"ג הלכה הרבה פעמים כנגד כל הסיכויים ועשתה את הבלתי יאומן. היא עלתה מהליגה השניה לראשונה ולקחה אליפות. היא זכתה בגביע המדינה כשהיא בתחתית הליגה השניה, ועל הסרט השלישי בסדרה של כנגד כל הסיכויים יספר לכם קוריס, שהיה גם הבמאי וגם השחקן הראשי.

הקרב המשפטי על המכתש ידע תהפוכות. היינו פעמיים-שלוש למעלה, עכשיו אנחנו למטה. בדיון הבא זה שוב עשוי להתהפך לטובתנו. הליך הבוררות לא יסתיים כל כך מהר. אפשר למשוך אותו, לאחר מכן לגרור אותו חזרה לבית המשפט ובדרך לשלוף כמה מוקשים, שיעכבו את הפינוי ואולי אפילו יחלצו את המכתש ממלתעות היזמים. אסור להתייאש, שום דבר לא אבוד.

לא משנה מה יקרה – המכתש מעל הכל. גם אם המשמעות היא סגל של ליגה לאומית. עדיף קבוצה חלשה במכתש מאשר קבוצה בינונית באיצטדיון ר"ג. נתבאס להפסיד, נקטר קצת על היכולת, אבל זה יקרה אצלנו בבית, בשכונת בורוכוב. זו צריכה להיות החלטה עקרונית, שרוב האוהדים ישמחו להתייצב מאחוריה. את הכסף צריך להשקיע קודם כל בתאורה ובכל הדרוש לאישור המגרש. ההצעה ל"מילווה המכתש" בעינה עומדת, אנשים יתרמו בעין יפה. רבים יתנדבו לבצע עבודות שונות במגרש, כדי לחסוך עלות של פועלים. נעשה את זה בשם הפטיש והמגל, בשם המסורת והרוח של המכתש בגבעתיים. התקשורת תשמח ללוות את המאבק הזה, היא אוהבת אגדות וסיפורים רומנטיים על כדורגל. נושא המכתש יפרוץ מעבר למדורי הספורט, הבעיה תעלה על סדר היום הציבורי.

איצטדיון חלופי לא יקרה מהיום למחר. בין הריסת גלי-גיל ועד שהכח עברה לווינטר עברו עשר שנים. בנתניה, מאז הגשת התוכניות ואישורן, עברו עשר שנים ועדיין לא רואים את סיום העבודות. בפ"ת מחכים שנים רבות לאיצטדיון חדש וחוץ מדיבורים לא קורה כלום. כנ"ל בבאר שבע ובחיפה. גם אם צבי בר יצהיר השבוע על בניית איצטדיון חדש להפועל ר"ג, לא תזכו לשבת בו לפני שנת 2020.

אסור לוותר על המכתש, צריך ללכת שוב כנגד כל הסיכויים, לטפס, לכבוש את פיסגת בורוכוב, להיות שותפים לפרק מפואר נוסף בתולדות המועדון. זו החלטה מהמעלה הראשונה, אבן יסוד בהתנהלות לעונה הבאה. המאבק על המכתש יעשה את הקבוצה הזו ואת האוהדים האלה למיוחדים עוד יותר בנוף של הכדורגל הישראלי. לא מפקירים את הבית, לא מוותרים. אם תהיה לנו את הנחישות, זו תהיה רוח שתנצח כל מערכת משפטית וכל מערכה בירוקרטית. צריך להאמין, להתלכד סביב המטרה, בעיקר צריך להתעקש.

לא זזים מהמכתש.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

49 תגובות על מצדה

 1. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  כל הכבוד לא זזים מהמכתש נחסום בגופינו כל דבר שיבוא בדרך אלפי אוהדים

 2. ירון בר לב הגיב:

  על דבר אחד אין ויכוח- המכתש הוא סלע קיומנו.
  יציאה ממנו לכל מגרש באשר הוא ובכל ליגה שווה אובדן של עוצמה, של כמות הקהל וכמובן נקודות.

  מפחיד לחשוב שהמחיר של היציאה מהמכתש הוא אובדן של מחלקת הנוער על אנשיה וילדיה כי לאן הם ילכו?
  מה יהיה עם בית הספר לכדורגל ועל כל קבוצות המחלקה?
  מדובר באובדן עבודה קשה של שנים ואובדן ההגמוניה להכח ולתל אביביות.בתחילת הסוף.
  לא יהיה עתיד אחרי מהלך כזה ולא יהיה מי שיתחיל מחדש.

  אני בעד מאבק ציבורי להשארת המכתש חי וקיים עד שיש איצטדיון חדש ומוכן.
  לפני זה אסור בתכלית האיסור לפנות אותו.

  זה חייב להיות תנאי מקדים לגישור או לכל הסכם מול הצד השני שלא מעניין אותו מה יהיה עלינו.
  ראינו בבית המשפט שמבחינת השופטת והעורך דין של עמלנו אין מניעה לעבור לוינטר.
  הם לא יודעים שזו לא יכולה להיות החלטה משפטית מצידם או אפילו רעיון להשתעשע בו.
  וינטר שייך לוועד נאמני הכח ולא להכח/עמידר או לגורם אחר.
  איחוד חייב לכלול את השם "הכח" בשם הקבוצה וזה לא בא בחשבון.

  מעבר לוינטר ימית את הפועל ר"ג לאט לאט ויבלע אותה עם הכח עמידר.
  זה גם אחד האינטרסים של העירייה ויוריד ממנה הרבה כאב ראש ותקציבים.
  צריך ללחוץ עליה לא לדחוף לכיוון הזה.

  חייבים לפנות ישירות לצבי בר בתור אוהדים וליצור צד נוסף שאסור להתעלם ממנו.
  עצומה, הפגנה, פגישה, מכתבים. הכל הולך.
  צבי בר חייב לדעת שיש משמעות לאוהדים של הפועל ר"ג אחרת יתעלמו מאיתנו.

  כמו כן – אני חושב שצריך שבהליך הבוררות יהיו לפחות 3 נציגים של האוהדים.
  שלא יהיה מצב שפיצוי כספי יכריע את הכף.

  כל תהליך הגישור חייב להתנהל בשקיפות וכל החלטה צריכה להתקבל אחרי שהאוהדים יסכימו/יתנגדו לה כמו שמפרסמים החלטה לבנות באיזה שהוא מקום או כמו משאל עם.

 3. אורדון גבעתיים הגיב:

  אני עומד מאחרי הכתבה ב101 אחוז
  לא עוזבים בית בשום מחיר והון שבעולם מה עוד שבית המשפט לא פסק שצריך לפנות את המגרש
  כל עוד לא מפנים המגרש צריך לשחק עליו כמה שאפשר

 4. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  מחר כולם מחליטים פה אחד על התקנת תאורה במכתש
  אנחנו חייבים לקבוע עובדה ולהמשיך לשחק במכתש כל עוד נשחק שם יהיה קשה להוציא אותנו משם.אסור לשחק במגרש אחר רק במכתש

 5. אהרון הגיב:

  צריך לברך את זה שהדבר הראשון שקוריס עשה אחרי הדיון המשפטי האחרון הוא לקבוע פגישה עם האוהדים. זה מוכיח שהוא לא מתכוון לקיים את התהליך הזה במחשכים כפי שעשו כדורי ונחום (בתמימות, בטיפשות או בזדון, אין לי את ההסבר המוחלט). אי אפשר לומר שקוריס לא נלחם כאריה עד עכשיו והוא חייב להבין שמי שמייצג את הפועל ר"ג חייב לשאוף לפיתרון אחד בלבד-לא זזים מהמכתש וצריך להאבק עד הסוף. צריך להדגיש את זה שמה שנעשה בעבר לגבי המכתש על ידי עיריית גבעתיים, ההסתדרות ועל ידי הנהלת הפועל ר"ג הוא מעשה פלילי שאינו עומד במבחן סבירות. לזרוק קבוצה מהבית שלה תמורת פיצוי כספי זעום כפי שסוכם בעבר ובכך לחסל את האגודה על מחלקת הנוער שלה הוא כל כך אבסורד, שברור שנעשה כאן משהוא פלילי. לזכותו של קוריס הוא שהוא הוכיח משהוא אחד ברור- המכתש הוא מגרש שראוי לליגת העל בהשקעה כספית נוספת של בסביבות 4 מליון ש"ח. זה הכל. הפועל ר"ג חייבת להתעקש לא לזוז מהמכתש עד שמגרש חלופי חדש יהיה מוכן ועומד. וינטר לא פיתרון בדיוק כמו שקרית אליעזר לא פיתרון.

 6. אריה הגיב:

  אתם מכירים אותי כאן כאחד שבעבר במקרים רבים התנגד לדברים שנכתבו כאן בבלוג ובעיקר לגבי חלק מהביקורת שהוטחה בקבוצה שלדעתי לא היתה במקומה. הפעם אני אומר בצורה ברורה שאני מסכים לכל מילה שכתב שלמה מן ותומך בזה ב-100%.

 7. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  כרגע לוזון אמר בשירים ושערים שהפועל רמת גן אמורה לשחק בוינטר
  אז אני אומר ללוזן לא נשחק בוינטר בשום פנים ואופן
  צריך להתחיל לשפץ תמכתש מידדדד !!!!!!!!!

 8. לא זזים הגיב:

  קוריס הוא אוהד שצמח כמו כולנו במכתש. המכתש קרוב ללבו לא פחות מכל אחד אחר. לכן אני בטוח ומאמין שהוא יעשה את המקסימום כדי להישאר עליו ולשחק בו גם בליגת העל למרות כל המקטרגים שהמגרש לא ראוי לכדורגל ושהוא רפת. כמובן צריך לגייס כל תמיכה כספית אפשרית מכל מקור מימון כדי להגיע ליעד של 3-4 מילון ש"ח ולהוציא במהירות את העבודות לדרך. אסור להתמהמה כי אנחנו במרוץ נגד הזמן. יש חודשיים וחצי לפתיחת העונה, חשוב מאד שמחר קוריס יודיע שממשיכים במכתש ושהעבודות יוצאות לדרך במיידי. לא פחות!!

 9. המכתש לתמיד. הגיב:

  למה יו-ר ההתאחדות אמר עכשיו בשירים ושערים שאנחנו משחקים בוינטר?
  האם הוא יודע משהו שהאוהדים לא יודעים?
  מקוה שקוריס לא מכר אותנו מאחורי הגב. רוצים תשובות אמיתיות ולא שיסובבו אותנו

 10. עובדים עלינו בעיניים הגיב:

  כל המלחמה על המכתש נועדה אך ורק כדי להכניס כמה $ לכיסו של ק וריס

 11. אדום עתיק הגיב:

  אין לי מושג על מה ידבר קוריס מחר במפגש עם האוהדים.בסופו של יום (או בתחילתו )האסטרטגיה וההחלטה נתונות בלעדית בידיו של קוריס ויותר מכך ,הלכה למעשה הוא הנושא בנטל .אנחנו האוהדים ,כמכלול,יושבים ביציע ,תרתי משמע ,מהללים או מכפישים והולכים הביתה לעיסוקינו (חוץ מפופאי…),קוריס נשאר לבד עם השאלות ומחפש תשובות .
  רומנטיקה ,מטבעה ,אינה בהכרח תמונת המציאות והצבעים הרכים והטשטוש המכוון מחפים על מציאות חדה בהרבה . הצהרה(שתקים עלי לא מעט אנשים)-המכתש חשוב לי ואין צורך לפרט ,אבל הקבוצה חשובה יותר.אין כאן בהכרח משוואה,יש הפועל ר"ג גם בלי מכתש ,אין מכתש בלי הפועל רמת גן .תארו לכם מצב היפוטטי-המכתש נשאר אבל מסיבות כאלה ואחרות הקבוצה לא משחקת בו .מה אז ?נקים את ה"פועל בורוכוב " ונתחמם לנו ביציע ? והפועל ר"ג תדהר בוינטר/ר"ג/ בלומפילד/התקווה? משהו בדגם הירושלמי ?
  למען הסר כל ספק .אני אפילו לא מרגיש צורך לנמק,כבר עשיתי את זה,אני אעשה ככל שביכולתי ,כפרט וכחלק מכלל לתמוך בכל מאבק לגיטימי להשארותנו במכתש ואהיה המאושר באדם אם זה יקרה .אך ,נער הייתי ,גם זקנתי ורומנטיקה כבר עושה לי את זה פחות .יש להערך ,גם מנטלית לאפשרות אחרת ,או בדימוי מבדיחה קצת נמוכה "רצו לדפוק סיני אחד בתחת ,הסיני ראה שאין ברירה וביקש -לפחות תנו לשכב נוח" (סליחה…).
  במישור המעשי .מחר נוכל לשמוע את קוריס בדבר האפשרויות והחלופות ולהבטיח לו תמיכה ציבורית רחבה בכל מהלך שיעשה,זו חובתנו.

 12. איתן הגיב:

  מעניין,איפה היו ויהיו כל אותם יפי נפש שיודעים להתבטא יפה בכתב ,אך כשהוצאנו
  את השלט נגד אוסיף היגיעו בתחילה 4,לאחר מכן 15,ובשלישי 50
  ומאז הוא סמרטוט באפסנאות
  שלמה,לאידיאלוגיה הזו צריך אוהדים שעושים בשקט ולא רצים לראות את עצמם
  באתרים ומוסיפים לעצמם דרגות.
  לצערי מתוך הכרות עם רבים,15 יגיעו מעבר למקלדת,השאר יחכו שיעשו למענם.
  יש הרבה אוכלי חינם בסביבתנו.
  הכוח העיקרי שלנו נימצא בידי אוהדים מובילים שמחכים למילה אחת מקוריס ונעים
  ואז נהיה מועילים.
  חפש בפליקס -להציל את המכתש,ואת 45 השניות של איציק זוהר בבלומפילד

 13. מיקי ר. הגיב:

  אחרי שראנו כל כך הרבה מילים מכל מיני אנשים מעניין מה יש לקוריס להוסיף.

 14. הערכה הגיב:

  למרבה הצער לא תשמעו מחר מקוריס בשורות אופטימיות. זה שבהתאחדות יודעים שוינטר יהיה המגרש הביתי של הפועל ר"ג בעונה הבאה זה אומר הכל.
  מעבר למחאה בעל פה לא נוכל לעשות דבר. תתחילו להתרגל.

 15. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  היום בפגישה עם קוריס חייבים לשחק רק במכתש !!!!!
  חייבים לשחק עונה הבאה במכתש
  חייבים להשקיע תאורה ולשחק רק במכתש ולקבוע עובדה שאנחנו משחקים רק במכתש !!!
  אם אנחנו נצא לשחק במגרשים אחרים
  כבר נחרוץ את גורלו של המכתש כי יטענו שהמגרש כבר עזובה ונוער וילדים יכולים לשחק בפארק או בוינטר
  אם לא נשחק במכתש סימן שויתרנו על המכתש מראש
  אבל אם נשחק במכתש יהיה הד תקשורתי רב בליגת על ויהיה מאוד מאוד קשה להוציא אותנו משם
  חייבים לשחק רק במכתש !!!!!!!!!!!!
  תהיו כולם יד אחד בנושא הזה צריך לשחק רק במכתש

 16. המכתש הגדול הגיב:

  אל תבגדו בבית שלנו.
  לא לשכוח איפה צמחנו

 17. yuda הגיב:

  צריך להסתכל לעובדות בעיניים ולהיות פרקטיים. אין לנו ברירה אחרת אלא לחשוב על הקבוצה הרבה קדימה. קוריס הוא מנהל ובעלים. יהיו שותפים לתקציב בליגת על ולא נראה כי מישהו בר דעת מטעמים רגשיים בלבד ישים 4-5 מיליון ש"ח בשיפוץ המכתש כאשר חרב על קיומו מונפת כל פעם מחדש. כן, אפשר לעשות יופי של מכתש לליגת על, 6,000 מקומות, בלי חניה, בלי יכולת להיות באמת קבוצה גדולה …עם 5,000-6,000 אוהדים משלה ויכולת אירוח של עוד 10,000.
  צריך לחשוב על איצטדיון חדש, המכתש החדש..ולהתחיל כבר עכשיו לתכנן ולבנות. ניתן לקנות 3-4 שנים של זמן במכתש עבור הנוער והילדים מבלי להשקיע בו כסף שיירד בסופו של דבר לטמיון.
  אני במכתש 47 שנה..והמקום רגשית ונוסטלגית יקר לי.
  אז…בבוררות צריך לשכנע שצריך פתרון אמיתי חלופי ועד אז להשאר במכתש ללא הקבוצה הבוגרת.שתוצאות הבוררות יהיו שעד שאין פתרון חלופי למועדון נשארים במכתש.ממילא תוכניות בנייה וכו' ייקח עוד זמן. חשוב לשחק בשנה הבאה ברמת גן- וינטר עם מושבים אדומים או אצטדיון רמת גן. אלו שיקולים ניהוליים של קוריס.אנחנו צריכים לתמוך בו בכל תנאי. אין לנו משהו או מישהו אחר. רק לא בהרצליה, נס ציונה או ראשון – זה רחוק, מנוכר, בעייתי.
  הכי נכון נראה הפתרון של מגרש ביתר- מגרש האימונים שליד האצטדיון ברמת גן. פתרון "זול" יחסית- יציעים ומבנים, שיפור המשטח וזהו..ההתאחדות יכולה לתמוך גם מאחר ובתוכניות שלה שיפוץ ושדרוג אצטדיון רמת גן..עצומות- על הכיפק בשביל ההרגשה…אבל למי מיועד ? את מי לשכנע ובמה ?… מי ימשיך לנהל מאבק משפטי, כמה זה עולה ולאן זה מוביל?
  ושלא תחשבו שבחלומות הריאליים שלי אני לא רואה יציע עליון מזרחי חדש במכתש, מזנון ובית קפה מפואר, שירותים כמו שצריך, קופות עם חור בגודל של מטר על מטר ועוד..לא ריאלי , יהודה. לא ריאלי.

 18. Yehuda הגיב:

  אני בניגוד לרוב הכותבים פה רוצה להגיד לכם שהמכתש הוא עקב האכילס של בקבוצה , הקבוצה נראת כבר שנים כמו המכתש עייפה ומיושנת , אנשים נתפסים להתקפי נוסטגליה אינפנטילים ובזה רוצים להנציח את "המחדל". אני בעיקר מתפלא על שלמה מן שמבין דבר או שניים בספורט ובכל זאת נגרר לקישקוש הזה.

  רבותי , היייבורי נהרס , וומבלי נהרס , גם אנפילד יהרס , כל שנה נהרסים אגדות יותר גדולות מהמכתש .

  אם הפועל רמת גן רוצה לשנות תפיסה היא חייבת להחליף את הדיסקט , קרי לדאוג להקמת מגרש חילופי לאלתר ולא להשקיע שקל או דקה במאבק על המכתש , המכתש כבודו במקומו אבל הוא לא מצדה .

  שחקני המכתש נראים כמו המכתש , המגרש מהווה חלק בלתי נפרד מרמת המשחק , ומי שרוצה לשחק בונקר ולהפחיד את היריבות במגרש צפוף וביתי גוזר עלינו עוד שנים של מאבקים , אני זוכר טוב מאוד את עונות הלאומית (ליגת העל )
  שלנו .

  חבר'ה למה נקים פה סוג של "קבוצה גדולה" , עם חשיבה לטווח ארוך , אנחנו בבסיס המחשבה שלנו חושבים כקורבנות, כולם רוצים לדפוק אותנו כלום לא הולך לנו , אנחנו עולים ויורדים ליגות בקצב מסחרר צריך לעצור את זה.

  זה הזמן לאנשי החזון והממון , תזכרו מי שהגיע לירח הוא לא האדם החשוב , האדם החשוב הוא זה שאמר 15 שנה קודם שצריך לעשות את זה .

  אנחנו מחכים לו …

 19. שלמה מן הגיב:

  ליודה: בוא נדייק. ארסנל עזבה את הייבורי רק כשאיצטדיון האמירויות היה מוכן לשימוש והיא עברה אליו ישר. לא נאלצה בדרך לרעות באיצטדיונים חלופיים, כמו וינטר של לונדון. וומבלי לא נהרס אלא שופץ ושודרג. ואנפילד ייהרס אולי בעתיד, אבל לא לפני שליברפול תקבל איצטדיון חדש, מוכן ומזומן להפוך לביתה החדש. כלומר, אף קבוצה מהדוגמאות שהבאת נותרה ללא קורת גג והלכה לחפש את עצמה בסיבוב.

  אם היית אומר שנעזוב את המכתש לטובת איצטדיון חדש שכבר מוכן לקלוט את הפועל ר"ג, הטענות שלי היו הופכות קצת ללא רלוונטיות. אבל אין דבר כזה. כל המילים על חזון וחשיבה לטווח ארוך פשוט פורחות באוויר ולא מציאותיות למקרה שלנו.

 20. חובב הגיב:

  אני רוצה להזכיר (לאלו ששכחו) ולספר (לאו שלא ידעו) סיפור על קבוצה קטנה עם מגרש ביתי בלב שכונת מגורים ומלחמתם בעיריה וכרישי הנדל"ן. לצערי חלק מהפרמטרים לא זהים אבל עדיין זה סיפור עם הרבה חומר למחשבה.

  בלב שכונה מדרום לגריניץ' בפרבר בשם צ'רלטון יש מגרש כדורגל. הוא "תקוע" ממש בתוך השכונה – הגישה אליו היא דרך סימטאות צרות, יש לידו מגרש חניה של 100 מקומות וזהו.

  לפני כמה שנים החליטה העיריה שיש לפנות את המקום כי לא נראה להם שיש סיבה להשאיר את האיצטדיון במקום שערכו הנדל"ני עצום.

  האוהדים כמובן נזעקו, צעקו ובסוף ישבו וחשבו מה ניתן לעשות. היות ורובם גרו באזור הם החליטו על דרך פעולה מקורית. התקופה היתה לפני בחירות לעיריה המקומית והאוהדים הקימו רשימה שלהם ורצו איתה בבחירות. הם הצליחו להכנס עם מספר נכבד של נציגים והביאו לביטול ההחלטה הקודמת של הפינוי. יותר מזה – הם הצליחו להעביר אישור לשיפוץ כללי של המגרש.

  היום אין מי שיחשוב לפנות אותם משם – המגרש בונבוניירה (הקבוצה פחות).

  לצערינו אין בחירות בגבעתיים באופק (המכתש בגבעתיים ולא ברמת גן) וראינו גם את חוסר התמיכה באלו שיצגו אותנו בבחירות שהיו. אין לנו מסה של אוהדים שיכולה ליצור השפעה מסיבית.

  גם נושא הבעלות פרובלמטי ואם לא יקרה איזה מהפך הוליוודי לא יהיה לקוריס בסיס לאי פינוי. שוב נושא מצער אבל נובע מהתנהלות שערוריתית של אנשי ההסתדרות בעבר שרק כסף היה מול עיינהם. (סיפור דומה יש גם ברעננה – גם שם כנראה יעיפו אותם לטובת נדל"ן).

  אין היום באזור של גבעתיים או ר"ג מקום פנוי למגרש שיוכל לשרת מחלקות נוער – וזה אומר סוף סיפור. מועדונים ללא נוער קיימים בליגה ג' – לא בליגות הבכירות.

  אני מחזיק אצבעות שנצליח אבל רמת האופטימיות מאוד נמוכה.

 21. די כבר עבד די די די הגיב:

  תפסיק כבר עם ההזמנות שלך כנראה שעדיין אתה לא מבין עניין,ועל גורל המכתש לא משחקים

  עבד בוא מהר
  מעכשיו אין יחס מהראיס כל הקיץ 😳

 22. שלמה מן הגיב:

  לחובב: סיפור יפה. ובאמת אם אנשים כמו פומרנץ וקוניק היו יושבים היום בקואליציה של גבעתיים, אולי דברים היו זזים מהר יותר. אבל בן שחר לא רצה אותם, כמו שהוא לא רוצה שהמכתש יפריע לו בתוכנית להקים עליו מקורות הכנסה לעירייה. היסטוריה? סנטימנטים? מקום קסום? זה טוב רק לנאומים הפומפוזיים שלו.

  לגבי המגרש ברעננה: המגרש הנוכחי לא יוכל כמובן לארח משחקים בליגת העל והוא גם מיועד להריסה, אבל לרעננה יש כבר איצטדיון חדש, בונבוניירה אמיתית, ליד פארק רעננה. רק להקים סביבו חומה ולשים כסאות. אם העירייה רוצה, היא גומרת עניין בחודשיים עבודה. זה יקרה מתישהו.

 23. חובב הגיב:

  לעיריית רעננה אין הרבה עניין בקבוצה שלהם ולא נראה לי שהם ישרדו. לצערי צרת רבים נחמה לטיפשים ככה שנצטרך להתרכז במכתש וזהו.

  היה מי שכתב למעלה על מגרשים שהיו סמלים ונהרסו. אז צריך לעשות קצת סדר בזה –

  1 – וומבלי: נבנה מחדש באותו מקום. היות והוא לא משמש קבוצת ליגה יש יותר ענין ציבורי בשימור לו אבל זה לא כל כך הזיז לאנשים. התוצר הסופי נהדר לצופים וגרוע לשחקנים.

  2 – הייבורי: ארסנל קיבךו את המגרש הכי טוב בעולם היום. יש הרבה יותר מקום והם הרוויחו עוד אלפי מינויים.

  ויש עוד דוגמאות. אבל לא לשכוח שבאנגליה יש תשתיות תחבורה ומתקנים משלימים לנוער שלנו אין. שם קל להזיז מגרש לפרברים ועדיין הילדים יבואו להתאמן. בארץ רק מעטים ישקיעו והרוב רוצים את המתקנים ברחוב ליד (כי מתחת לבית זה מרעיש…).

 24. ותיק. הגיב:

  בפגישה היום חייבים להגיע בעיקר אלו שמבינים דבר או שניים בעניני נדלן . אם יש עורכי דין אנשי נדלן וכו. שיוכלו לשפוך אור על האפשרויות המישפטיות שבאות בחשבון.ברוב פגישות האוהדים הקודמות עם כל הכבוד להם הגיעו אוהדים שעסקו בנימוקים סנטמנטליים רומנטיים ונוסטלגים ביחס למכתש-כל אלו לא רלוונטים! גם אני עברתי במכתש 40 שנה של אופוריה ומלנכוליה. אבל חיבים להשמיע טיעונים במיסגרת האפשרויות של המועדון הן מבחינה תקציבית והן מבחינה חוקתית. לדעתי הטוב ביותר או הרע במעוטו אם כבר ניפרד מהמכתש זה להשיג הסכם חוזי חתום בין כל הצדדים בבוררות שכל עוד אין אצטדיון חליפי להפועל רמת גן לא עוברים מהמכתש -לא מחלקת הנוער שמהוה את בסיס הקיום ובשאיפה גם הבוגרים[מה שלא בטוח לפי דיברי לוזון בשירים ושערים]. גם אם יתחילו לבנות בעוד שנתיים ויסיימו בעוד 10 שנים – אין חלופה אין עזיבה.הפועל רמת גן תעבור אך ורק לאיצטדיון שלה בלבד ללא נדודים במיגרשים זרים.

 25. להשפיע הגיב:

  כפי שכבר נכתב לא פעם. היחידי שיכול לעשות שינוי אמיתי, שימור או דחייה עד שתהיה חלופה אמיתית, הוא ראש עיריית גבעתיים מר בן שחר. הדרך היחידה להשפיע על מר בן שחר היא ע"י מחאה אזרחית רצינית ומתמשכת. יש לא מעט אוהדים שמוכנים לתת מזמנם וממרצם לשם כך ויפה שעה אחת קודם.

  נשאר רק לברר ברצינות מהי העמדה של יו"ר המועדון, מר קוריס, בנושא. האם הוא בעד מלחמה רצינית בעידודו או שהוא בעד פשרה שתביא אותנו לוינטר ואת מר קוריס לנחלה.

  בהנחה שמר קוריס מוכן להילחם על המכתש ברצינות (או על המתנה לחלופה) מריך גם לגייס לנושא את האנשים הטובים הסובבים את המועדון ותומכים בו רגשית וכלכלית במשך שנים רבות.

  איפה בוקסה בעניין?

 26. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  תשמעו טוב טוב מבחינה משפטית המצב של המכתש הוא לא טוב בכלל
  אנשים ואני מתכוון לכדורי ולוישינסקי חתמו על ויתור המכתש תמורת כמה גרושים
  ולמעשה בעצם מכרו את המכתש ואת חברות הנדלן לא מעניין הם שילמו כמה גרושים על המכתש במירמה כמובן ומהרו לשלם הרבה כסף לעירית גבעתיים על היטלים וכל מני דברים שקשורים לשטח
  בית המשפט פועל ללא רגש ולא מעניין אותו אוהדים ומגרש שהוא מפעל חיים מ 1927
  בית משפט הוא ראש קטן ופועל על פי מה שכתוב לו על ניירות
  עובדה שהשופטת אמרה לא צריך מגרש כדורגל באמצע העיר וגם ברור לכם שאין לכם קייס בעירעור לעליון
  עכשיו מבחינה משפטית אם קוריס לא יפנה למשטרה שתפתח בחקירה על זיוף חתימה על המכתש מבחינה משפטית הסיכויים שלנו לא טובים
  עכשיו במשורים האחרים הציבוריים פה יש לנו סיכוי ולא תהיה לנו ברירה אלה לפעול במישורים האלה
  1.לחץ על ראש עירית גבעתיים שישנה פאזה בראש בעיניין המכתש
  2.להמשיך לשחק במכתש לשפץ אותו במיליונים ולא לוותר לשחק שם בליגת על
  3.לחץ על ראש עירית גבעתיים שיכנס תועדה לשינוי תבע"
  4.לעשות נקודות דוכנים כמו בבחירות בכל רחבי העיר רמת גן גבעתיים שאנשים יחתמו על עצומה ברחובות למניעת הרס המכתש
  5.לרתום את אבי בוקסנבאום למאבק על המכתש יש לו כח בעירית גבעתיים ויש לו משקל רב בזה שחזרנו לשחק שם
  6.להזמין את הרשות להגנת אתרים היסטוריים
  וכמובן אם צריך לעשות הרבה הפגנות מול ראש העיר גבעתיים כי הרבה משקל יש לראש העיר בעיניין המכתש
  וכולנו חייבים להתלכד בכל הנושא ללא מלחמות אחרת אם נתלכד יש סיכוי מצויין אבל אם ימשיכו מלחמות היהודים אנחנו רק נהרוס לעצמינו
  7.לא לשכוח היום בפגישה כולם לתמוך בלהמשיך לשחק במכתש
  אני יודע שיהיו כמה חכמים שיגידו זה לא מתאים יבנו לנו מגרש ועוד מלא קישקושים
  אז אני אומר לאנשים האלה שם אתם תותרו על המכתש יבוא יום וגם קבוצה לא תהיה.בהצלחה לכולנו היום בערב !!!

 27. רפולי הגיב:

  כבר כתבתי כאן בעבר,על המאבק הציבורי של אוהדי הפועל ת"א בכדורסל כנגד הריסת מגרש אוסישקין, שבמקרה הייתי נוכח בו, בעצרת מחאה המונית ומרשימה (1000 איש!!), בצמוד לחומות המגרש, במוצאי שבת אחת. הצעתי כבר אז לנסות ולארגן ערב אחד,עדיף במוצאי שבת – של כל מי שהקבוצה חשובה לו במגרש המכתש עצמו,ולהביא מספר אנשי תקשורת חשובים לנאומים,שירי זמרים, לסרטי עבר להקרנה ולארגן ערב ב"רמה". יהיה לזה הד תקשורתי רב שאולי יעזור להמשך מאבק המכתש.
  עוד נקודה למחשבה.

 28. אורדון שגדל במכתש הגיב:

  תתחילו להפנים
  לא נשחק במכתש בעונה הקרובה – ומסתמן שהמשחק מול הרצליה היה המשחק האחרון של הקבוצה במגרש.
  לגבי הדוגמאות שאנשים מביאים. המקרה במתכש מורכב יותר. המכתש כבר נמכר. שכל אחד יתאר לעצמו את המקרה הבא.
  קניתי דירה לצרכי השקעה. הגעתי להסמכה לגבי המחיר ופיציתי את הדייר בדירה. מכרתי את הנכס לאדם נוסף…. וכעבור כמה שנים דייר הקבע מבקש פיצוי על הפינוי מהבעלים החדש. כמו שהשופטת אמרה אין פה קייס. קוריס יגיע לבוררות ונראה שהפיצוי שיקבל יהיה נמוך ממה שציפה כך שנראה שהעניין יגיע שוב לבית משפט.
  גילוי נאות איני משפטן ואני האחרון שירצה שהקבוצה תשחק מחוץ למכתש.
  חייבים לחשוב על אלטרנטיבות מאתמול. מגרש לקבוצות הנוער שיווק בית ספר לכדורגל אוטובוסים לאוהדים למשחקי בית וכו' לצערי הרבה אוהדים בני 45-55 לא יסעו כל שבת לוינטר למשחק. שינוי זה דבר שקשה לעשות. כך שצריך לקחת את הדברים האלה בחשבון.

 29. איתן הגיב:

  אוהדים שחיבים להיות נוכחים בגלל האיכפתיות שלהם ניסיונם וקשריהם
  אבי בוקסנבוים ,יורם פומרנץ,ירון בר לב,,עינב חזנוולד,שלמה מן,ניר ארקין
  מיקי,יענקלה ליבמן,יענקלה וורד,אלמוג יולזרי,צחי בן יוסף,אלון גרנק

 30. אורדון שגדל במכתש הגיב:

  נראה לך שבוקסה יגיע?

 31. בנימין הגיב:

  אני גם מזדהה עם הקטע שלא לעזוב את המכתש שאם כן זה יהיה בכיה לדורות היום במפגש של האוהדים עם קוריס נראה מה דעתו ונשמע אם אפשר לצאת מהבוץ הזה וגם לפעול ולהביא את האשמים לדין שעשו קןמבינות על המכתש-=*****

 32. ישר לעניין הגיב:

  לא מבין במשפט ולא בקיא בהסכם שעשו ההנהלה הקודמת , אני רק יודע שאסור לוותר על המכתש וכל עוד אפשר לשחק עליו צריך לשחק עליו נקודה 4 סימני קריאה !!!!

 33. ל-אורדון שגדל במכתש הגיב:

  הדוגמה שהבאת עם הדירה ממש לא מתאימה. במקרה שלנו המוכרים מכרו דבר שלא היה שייך להם. בעלי המגרש זה המנהל. להסתדרות (עמלנו) ולמועדון יש אישור לשימוש רק למטרות ספורט ולפי החוק שינוי במטרה אמור להחזיר את השטח למנהל עם פיצוי קטן לבעלי הזכויות. הרי ברור לכל שנעשה פה מחטף, מושחת לכאורה, ולא מעט אנשים קטפו קופונים.

 34. חיים גרינפלד הגיב:

  מבט חטוף בעצומה המתפרסמת באתר המכתש מלמד שזוהי "עצומה" שתגרום יותר נזק מאשר תועלת, נוכח ניבולי הפה, השטויות, ההתחזויות והכפילויות.
  יש לשקול הפצת פלאיירים רציניים ומנומקים בכל בית אב בגבעתיים וברמת גן, עם אפשרות לחתימה, וליצור אפשרות ריאלית לאספם מהבתים ולעשות בהם שימוש נבון ומושכל.

 35. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  לאורדון שגדל במכתש חבל שאתה חושב שלילי תחשוב חיובי למה לחשוב שלילי אני יותר ריאלי ממך ויודע שהמצב קשה אבל גם ממצבים קשים לפעמים יוצאים ולא צריך לוותר ובטח לא לוותר בדיבורים כמו שאתה מציג תראה את הכח היו עם רגל וחצי בליגה השניה ויצאו למבחנים ממש מהקבר ועוד עלולים להישאר ליגה תפסיק לחשוב שלילי תחשוב חיובי תמיד יש מה לעשות ואל תשכח שנכון שהקייס המשפטי הוא כרגע לא לטובתינו אבל אם תפתח חקירה משפטית הכל יכול להתהפך

 36. Yehuda הגיב:

  כתבתי במפורשות שהפתרון צריך להיות איצטדיון חדש , אבל מה אתם רוצים לעשות עתה זה "להלחם" על המכתש , אני אלך איתך רחוק יותר , בוא נאמר שהשופטת מושחתת מהתחת והיא קובעת שמחזירים את הכסף ליורקום ובזה תם העניין קרי המכתש של הפועל רמת גן בטאבו. אתה רוצה לשחק במגרש הזה ? כל שני וחמישי שתשחק נגד ביתר , מכבי , הפועל אתה תתצטרך לעבור למגרש חלופי , לכן אני אומר שצריך לשנות את התפיסה , ללחוץ על עיריית ר"ג וגבעתיים להקים מגרש חלופי הפתרון שהציע ירון בר לב שבבסיסו "הלאמה" של מגרש האימונים של הנבחרת יכול לבוא בחשבון , אבל זה הזמן ללחוץ , קבוצה בליגת העל עם התקשורת שתהיה זה הזמן לעשות זאת , במידה וירדנו ליגה בסוף העונה גם נאכל את הדגים המסריחים וגם נגורש מהעיר מכוון שאף אף אחת לא יעזור לנו.

 37. ל-חיים גרינפלד הגיב:

  כבר אמרו שעצומה וירטואלית זו דרך לא מתאימה. גם לעשיית עצומה יש דרך נכונה וראוייה. אבל כל מיני "חכמים" עושים כרצונם והאתר עוד משתף פעולה עם הזבל הזה.

 38. אורדון שגדל במכתש הגיב:

  לכל מגיביי
  איני חושב שלילי אני מנסה להיות מציאותי
  הרבה אנשים גזרו קופונים על המגרש הזה. מישהו יודע בכמה נמכר שטח מגרש החניה שעליו מוקם הקניון הקטן? בוא נגיד שהסכום מגוחך מאוד!
  לפתוח תיבות פנדורה? זו גם שיטה אבל צריך להזהר ממנה שבעתיים כדי לא לקבל גול עצמי.
  נמכר מגרש על ידי עמלנו כאשר המגרש בפועל שייך למנהל מקרקעי ישראל, מאמין שעו"ד הקבוצה חזר על כך בפני השופטת מספר פעמים.
  הקבוצה קיבלה פיצוי בעבר – איני יודע כמה כסף ולאן הכספים הלכו. אין לי את האנרגיות לבדוק.

  שוב, במכתש עברתי המון חוויות ואני פשוט מכין את עצמי לרע מכל. עברתי את זה עם הכדורסל וכמו שאומרים נולדנו לסבול. כמובן שבסתר ליבי אני מקווה שהקבוצה תצליח להערים על הקשיים ונשחק שם. לשחק בליגת על לאור זרקורים במכתש זו פנטזיה. ראיתי את רמת גן משחקת בליגה הראושנה במכתש אבל לא לאור זרקורים.

 39. חובב הגיב:

  אולי נמצא את הדרך לגרום להכח לפשוט רגל ואז נרכוש את וינטר, נצבע אותו אדום ונקרא לו המכתש החדש?…

  אני מתקשה להאמין שמישהוא יבנה מגרש על זה של בית"ר רמת גן. זה לא הגיוני ולא אינטרס של אף אחד.

  האדמה באזור יקרה מדי ואין עיריה שתתן כל כך הרבה שטח תמורת כל כך מעט ארנונה.

 40. איזה פאדיחות הגיב:

  הצוות המקצועי של מחלקת הנוער מנסה למכור כרטיסים במחירי פארטייה ל"נשף"ברויאל גרדן אחרי שהורידו להם מהמשכורות בדמות כרטיסים

 41. האמת הגיב:

  שלא תשלו את עצמכם: קוריס כבר החליט שלא ישחקו על המכתש בשנה הבאה. למה הוא מארגן כנס עם האוהדים? זה יותר בשביל ההזדמנות לשווק מכירת כרטיסים לנשף. אחרת הוא יחגוג עם רבע אולם מלא בלבד וזה מה שמסתמן והוא בלחץ אטומי. אל תתפתו לקנות כרטיסים ב-500 ש"ח, מקסימום 200 ושלא יקנו אתכם בהנחה של המנוי לעונה הבאנ, זה חרטה. קודם כל שידאג שהקבוצ לא תשחק כמו זונות במחזור האחרון ותעשה בזיונות ודבר שני שלא יעשו קומבינות על המכתש מאחורי הגב ויגידו שעכשיו הולכים לוינטר, אחרי שימלאו תנאים אלה שיבואו למכור כרטיסים ב500 ש"ח

 42. ל-Yehuda הגיב:

  למה החלום שלך צריך להרוס את בית"ר ר"ג?
  מה קדוש יותר בסמל המגל לעומת סמל המנורה?
  למה שתעבור כל שני וחמישי למגרש אחר? אולי יהיו משחקים בודדים כאלה. הרי זה לא שנזכה למשחקי עונה בר"ג כל שבת שניה. אז פה ושם, במשורה, נשחק באיצטדיון.
  להחזיר את הכסף זה אחלה רעיון כולל ריבית. את החלק של המועדון יחזירו ראשי הערים והם יקבלו פיקוד על המגרש (בעלות או החכרה, מה שיהיה) כשרק המועדון יהיה בעל זכות לשחק בו.

 43. הנשף הגיב:

  מישהו עשה פה חישוב לא נכון. מחיר של 250-300 ש' היה מחיר הוגן גם אם היו נותנים אוכל מעט יותר זול, ללא אלכוהול חופשי ובלי הבטחת הנחה למנוי. בנשף הקודם במחיר הזה הגיעו גם לא מעט בנות זוג. 500 ש' לראש זה פשוט הרבה. בנוסף מיד לאחר הכרזת הנשף הגיעו משחקי הבושה והסיפור על המכתש שמדכדך הרבה אנשים.

  עכשיו נשאר לקוריס להודיע על מחיר אחיד של 200 ש' (ולהחזיר הפרש למי שקנה במחיר אחר) ולקוות שאכן הרבה יופיעו.

 44. לא קונה הגיב:

  אם מוותרים על המכתש אני לא מגיע לנשף העליה גם אם ישלמו לי 500 שקל.

 45. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  קשה לי פה ממש קשה עם אנשים שיש להם חשיבה שלילית כמו השמאלנים
  שמוכנים לתת תמדינה לאוייב
  לכל מי שמדבר על לשחק מחוץ למכתש אני בז לו
  רק שמאלנים מסריחים כמוכם יכולים לותר על הבית
  אתם אנשים קטנים ומסריחים ואני מקיא עליכם
  חבל שאני צריך להשתמש במילים קשות כאלה אבל אין לי ברירה
  מי שמוכן לוותר על המכתש הוא בן אדם מסריח

 46. חובב הגיב:

  אני לא מוכן לותר על המכתש. לצערי היו כאלו שויתרו עליו לפני הרבה זמן ולא כל כך שאלו אותנו, האוהדים.

  הרבה מלל נשפך כאן כי זה נושא שכואב לכולנו – והרבה עוד יכתב.

  בתכלס הדרך היחידה להשאר במכתש היא לשכנע את מי שצריך – משטרה, בית המשפט, מנהל מקרקעי ישראל – שעיסקת מכירת המכתש היא לא חוקית. זהו. אין שום דבר אחר.

  בתי המשפט לא מתעניחנים בנוסטלגיה או במחלקת הנוער של הפועל רמת גן. אוסישקין נהרס למרות נוסטלגיה וכל מחלקת הכדורסל של הפועל תל אביב. לבתי המשפט זה לא הזיז.

  הפגנות זה נחמד – כתבות צבע בטלביזיה זה מרתק אבל ביחד זה רק מייצר סימפטיה. אם אין קייס משפטי – יהרסו גם יהרסו.

  ישנה עוד אופציה שצריך לדוק: אולי יש קברים עתיקים מתחת לדשא. אם כן אז משרד הדתות יעזור לנו. ואולי לא – כי הוא לא יתן לשחק על העצמות…

  עם כל הרצון שלי להיות אופטימי ולראות את ליגת העל במכתש אני חושש שראינו את המשחק האחרון – שגם הזכרון ממנו לא מוסיף דבר להרגשה הכללית. 😡 😡 😡

 47. אורדון נולד לסבול הגיב:

  כנראה שנולדנו לסבול כל החיים סבל סבל ועוד סבל שלא יגמר לעולם

 48. חבל בכלל שעלינו ליגה הגיב:

  חבל שעלינו ליגה בכלל
  אין הפועל רמת גן ללא המכתש
  זו תחילת הסוף של הקבוצה

 49. הכול בסדר הגיב:

  צריכים להתאחד למען המכתש!!!!!!!!!! הכול בסדר

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s