דולינגר ניצח

מיכלי הזבל עם כתובת הקבלן הראשון שהניח יד על המכתש, ליוו אותי בשמחה לאיד אל המפגש של קוריס עם האוהדים * כצפוי, יצאנו כעבור שעה ארוכה עם הראש באדמה * מי שהיה צריך לתת את המלחמה ויתר בקלות רבה מדי

לא שבאתי למפגש עם ציפיות לשמוע שמחר בבוקר מתחיל במכתש שחר חדש, שבסיומו תארח הפועל ר"ג את משחקיה בליגת העל. ובכל זאת, חשבתי שלמרות הכל וכנגד כל הסיכויים יפתיע ירון קוריס ויספר שהקבוצה תלך על כל הקופה, על אפם וחמתם של היזמים והנדלניסטים והיורוקומים למיניהם. ככה פסעתי מהורהר בעלייה, כשליד השופרסל בקטע הצמוד לכניסה לקן הנוער העובד והלומד (פעם, פעם) נתקלתי בצפרדעי אשפה עם כתובת בתרסיס שחור – דולינגר מכתש.

אותו קבלן נמרץ שהחל בתהליך פינוי המכתש, הרס את החנייה וחסם את המגרש בקניון על מנת לקבוע עובדות, השאיר חותם ברור מי כאן בעל הבית. לפעמים לא תמצא על תיבת הדואר מי גר בבית, אבל פחי זבל יתנו את התשובה. לדעתי צפרדעי אשפה חזקים יותר מהכל, הם ישרדו גם שואה גרעינית, כך שארכיאולוגים יוכלו לקבוע בעוד 500 שנה שהגבעה המשונה בצורת מכתש היתה שייכת פעם ליהודי בשם דולינגר. הפועל ר"ג? אף אחד לא שמע עליה. הסמליות הזו של החיים בצל הזבל ליוותה אותי למגרש, שם עמדה להיפתח פגישת קוריס עם האוהדים. 

כ-40 איש הגיעו, מה שאומר עלייה דרמטית של 25 אחוז לעומת המפגש הקודם לפני שבועיים. זה כנראה מה ששווה בשנת 2009 פגישה גורלית בנושא אקוטי לאוכלוסיית אוהדים הולכת ומתדלדלת. לפני 30 שנה פגישה כזו היתה מביאה אלף איש, בסיומה היו יוצאים ההמונים משולהבים, מבעירים כמה עגלות אשפה ירוקות ליד הקניון הסמוך ומבהירים מי פה בעל הבית. בית דין לא יעזור. והיום? המפגש החל בשירה חלושה ומהוססת של חמישה אוהדים – "לא זזים מהמכתש". קוריס שמע את ההמיה, אבל הבעתו היתה חתומה.

הוא פירט רבות בנושא המשפטי המעיק, עד שהגיע לעיקר. השורה התחתונה: אין מכתש בליגת העל. סופי! אין עדיין החלטה היכן תשחק הקבוצה בעונה הבאה, אבל אם הבנתי נכון בין השורות – איצטדיון ר"ג הוא כרגע האופציה האפשרית ביותר.

הנה תמצית דבריו של קוריס בנושא: "קצת מצחיק שיש פה אנשים שמנסים לשכנע אותי לשחק במכתש. אני רוצה לשחק במכתש יותר מכולכם, לא בגלל שאני אוהד הפועל ר"ג, ממש לא, רק בגלל ההיבט הכלכלי. להערכתנו המקצועית, אם נשחק במכתש בליגת העל אין לי ספק שנישאר בליגה. המגרש הזה שווה לנו בין עשר ל-15 נקודות. כלכלית, יותר שווה לי לשחק במכתש. אבל צריך לראות ובשכל לעשות, איך הדברים צריכים להתבצע ומה צריך לעשות. אני יודע מה יהיה הסצנריו. ברגע שאני אשים כאן פטיש אחד, אני אקבל צו הפסקת עבודות, אולי כן ואולי לא. בוודאות הם יגישו, יכול להיות שבית המשפט ידחה ויכול להיות שלא. אז בואו נצא מנקודה שבית המשפט לא יפסיק לי את העבודות. אני אומר לכם, שאם מחר בבוקר מתחילים לבנות במכתש לאשר אותו לליגת העל, אנחנו לפני דצמבר במקרה הטוב לא נצליח להכשיר. התאורה זה דבר פתיר, אבל בעייתי בהיבט אחד: להעמיד עמודי חשמל עם צנרת תת קרקעית, זה המון אישורים שצריכים. בעיה שניה לא פשוטה זה האורך של המגרש. ההקפדה השנה של אישורי מגרשים תהיה בכמה דרגות יותר מאשר בעונה שעברה. צריך לשבור שתי שורות ביציע, נצטרך לשבור את חדר ההלבשה הישן לקבוצות אורחות, ולבנות חדר הלבשה בתקן חדש, ונצטרך לבנות יציע עיתונות. העבודות האלה הן הרבה זמן… אז היכן לשחק? אין לנו עדיין שום החלטה, אנחנו נצטרך לקבל החלטה".

אני זוכר מצוין את דבריו של קוריס בטקס ההכתרה בסיום המשחק מול הרצליה: "נעשה הכל כדי לשחק במכתש… (ואחרי רגע תיקן את עצמו) הפועל ר"ג תשחק רק במכתש". גם בראיון למעריב לפני חודש נשאל קוריס אם הפועל ר"ג תמשיך לשחק במכתש, וענה בצורה נחרצת: "רק במכתש. אחרת כל מה שעשו בהגדלת הליגה לא שווה אם רוצים אותנטיות, עניין וצבע לליגה‭."‬ 

שאלתי אותו במפגש איך דבריו מתיישבים עם המציאות היום, והוא ענה שהדיון המשפטי מהשבוע שעבר שיבש הכל: "אם נתחיל בעבודות, אנחנו יכולים לקבל נקודות שליליות בעיני השופטת, שכאילו עשינו מחטף… אני לא יכול לקחת סכום ולשים אותו על המגרש, כשבעוד ארבעה-חמישה חודשים יכולים להגיד לי ללכת מפה".

ואם לא צו בית משפט, היית מתחיל בעבודות להכשרת המגרש?

קוריס: "אם לא היה דיון משפטי, יכול להיות שהיו עושים לי צו, אבל יכול להיות שגם היו נותנים לי לשפץ. זו שאלה שקשה לענות. אם הדיון לא היה עכשיו, אלא בספטמבר (הדיון בשבוע שעבר הוקדם מחודש ספטמבר, לבקשת עמלנו) והיתה מתקבלת החלטה נגדנו, מה אז? אם הייתי יודע שיש לי שלוש שנים לשחק במכתש, אז היה שווה להשקיע לליגת העל. כי אחרי שלוש שנים אם הקבוצה היתה נשארת בליגת העל היא היתה מאוד חזקה, גם משפטית".

אני מבין את קוריס. לא רק שהוא מביא כסף מהבית, הוא רואה גם את התמונה הכוללת ויודע פרטים נוספים שלא השמיע בפנינו, אבל הרגשתי שהוא מדבר יותר כמשפטן ופחות כאוהד. קוריס ידע טוב מאוד כבר לפני חודש, כשנאם מול הקהל והבטיח מכתש לליגת העל, שהדבר בעייתי ביותר מבחינת לוח זמנים ובירוקרטיה. בכל זאת, הוא נתן לנו תחושה שהוא יילך עד הסוף ויהפוך עולמות. אין לי ולאף אחד אחר מהאוהדים כתובת מדויקת אחרת לבוא אליה בטענות/דרישות, חוץ מאשר קוריס. הוא בעל הבית, הוא זה שהבטיח לנו, ולא נראה שנעמד על הרגליים האחוריות. עורך דין מנהל אותו, עורך דין מדבר מגרונו.

אני קצת יודע מה זה ייעוץ משפטי. כעורך בעיתונים העברתי לא פעם כתבות בעייתיות לפני פרסום לעורכי הדין של העיתון, ובדרך כלל הן חזרו מקושקשות עם מלא מחיקות. עורכי דין לא מחפשים להסתבך, הם מנסים למנוע כל רסיס ספק של תביעה. התוצאה במקרים רבים: כתבות מסורסות ופחדניות, שחוששות ללכת על כל הקופה וחושפות רק חלק קטן מהאמת. בכתבות מסוימות עשיתי מלחמה מול עורכי הדין ובמקרים רבים הצלחתי לשכנע. היו גם מקרים שפרסמתי בניגוד לדעתם ולהמלצתם. אני מבין שקוריס מסתכל על העתיד ומבקש להפיק את הטוב ביותר מהליך הגישור, כדי שהפועל ר"ג תזכה לבית אחר וגם תפוצה כספית. אבל בעיניי ובעיני רבים המכתש הוא מקום שאין לו מחיר, אי אפשר לוותר עליו בקלות, הוא סלע קיומנו. הנימוק שתחילת עבודות במגרש עלולה להרגיז את השופטת, פחדני בעיניי. אין לי בעיה שעורך דין יאמר את זה, אבל מצער לשמוע את זה מאוהד שרוף שגדל כאן ומספר שהוא הראשון שרוצה לשחק במכתש. לא השתכנעתי שקוריס התאמץ עד הסוף כדי לקיים את הבטחתו לאוהדים ולעיתון.

בסיום משחק העלייה מול רמת השרון, בשיא האופוריה והחגיגות, כתבתי שעכשיו מתחילות הצרות האמיתיות (גם משה שטרן אמר את זה). הפועל ר"ג בליגת העל? אז אין מכתש. הפועל ר"ג תרד לליגה הלאומית ותוכל לחזור לשחק במכתש? קבלו אפשרות להתרסקות כלכלית. לאיפה שלא נסתכל, רואים רק בעיות. או אם תרצו, צפרדעים של זבל שמנכסות לעצמן מגרש כדורגל.   

 

קוריס עם האוהדים בפגישה היום בנושא המכתש

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

52 תגובות על דולינגר ניצח

 1. חבל בכלל שעלינו ליגה הגיב:

  זו תחילת סופה של הקבוצה
  במקום לשמוח על העליה אנחנו באבל
  אין הפועל רמת גן ללא המכתש
  וזו תחילתה של סופה של הקבוצה
  מי שרוצה באמת להילחם להציל תמכתש(קוריס)
  לא נראה שהוא כל כך רוצה בזה אנחנו לא מטומטמים
  מי שרוצה דבר מסויים נלחם עליו בכל מחיר
  לצערנו אכלנו אותה במוקדם או במאוחר זו סופה של הקבוצה
  כי אין הפועל רמת גן ללא המכתש
  וכל הסיפורים האחרים הם סיפורים

 2. יום אבל הגיב:

  הפועל ר"ג סוף הסיפור. כמה אוהדים יגיעו לאיכסטדיון ר"ג או לוינטר הסגול?
  נתנחם שלפחות המכתש בעונה האחרונה העלה את הקבוצה ליגה. ליותר מזה הוא לא מסוגל ולא יכול.
  תודה לך הפועל ר"ג.

 3. נשף עלייה הגיב:

  חתיכת אווירה יש לקראת הנשף.
  לא מבין למה אין שיווק מסיבי לעניין. מה הם חושבים שמודעה צבעונית באתר הרשמי יכולה להביא אנשים ב500 ש"ח?
  ומה הקטע של למכור כרטיסים ב200 ש"ח?

  זה בדיוק כמו שבתחילת העונה מכרו מנויי אב ובן ואח"כ נתנו לילדים להיכנס חינם. עושים צחוק ואין עקביות.

 4. אין מכתש הגיב:

  כאילו שלא ידענו שזה מה שיקרה.
  ידענו אבל טמנו ראש בחול

  תודה על כל השנים לפחות יש תמונות וזכרונות טובים מעוד כמה עונות.

  אני מקווה שקוריס לא יתפתה לקבל כסף מהתהליך של הגישור אחרת לא תהיה קבוצה.
  הוא יכסה חובות וזוה. לא מגרש ולא נעליים. הסוף הגיע.

  רק איצטדיון חלופי במקום נורמלי

 5. 31 במאי 2009 תחילת סופה של הקבצה הגיב:

  ללא המכתש הקבוצה לא תשרוד
  במקום שלקוריס יהיה ביצים להילחם על המכתש
  הוא מספר לנו סיפורים של בירוקרטיה ושל פחדנות
  לפי דעתי הוא לא אוהד אמיתי אוהד אמיתי היה נלחם על המכתש
  בעכו בחיפה ואפילו ברעננה מקימים אבני פינה למגרש חדש
  ורק אנחנו פה באבל כי כולם יודעים שללא המכתש זו תחילתה של סופב של הקבוצה אני כבר מתחיל לבכות מעכשיו הלכה לנו הקבוצה הלך לנו המכתש

 6. דוד הגיב:

  בלי קשר להיכן נשחק בעונה הבאה, צריך להדגיש שהמכתש הוא הבית של מחלקת הנוער של הפועל ר"ג והבסיס לקיום האגודה הזאת, כאשר המטרה היא להכשיר את המכתש לליגת העל לא לעונה הקרובה אלא לזאת שאחריה. נקודה. אסור להשתמש בכלל במילים אחרות. בעונה הבאה צריך לשחק אך ורק בוינטר, במימון עיריית ר"ג. לא הגיוני שהקבוצה תממן את זה. אבל על האפשרות לחזור להליך משפטי ארוך, אחרי שהמגשר יבין שיש כאן שחיתות שזועקת לשמיים, אסור לוותר בשום אופן. אני שוב חוזר, המטרה היא לארח במכתש בליגת העל בעונת 2010-2011, כאשר העבודות יתחילו במהלך העונה הבאה. מדובר סה"כ ב-4 מליון ש"ח, הרבה יותר זול מהקמת איצטדיון חלופי. בשנה הבאה המטרה לשרוד בליגה וזה בהחלט אפשר גם מחוץ למכתש, בליגה שבה משחקות רעננה, עכו, הכוח, הפועל ב"ש, הפועל חיפה וסכנין (ע"פ הסדר מהחלש לחזק).

 7. מיקי ר. הגיב:

  גילוי נאות: יפה שקוריס מזמן אוהדים לפגישה. יפה שמקשיבים לאוהדים. השאלה היא מה יוצא מזה. לזכות קוריס יאמר שדיברו רק על מה שחשוב והשיחה לא גלשה לכיוונים פחות חשובים.

  גם לי יש תחושה שמה שלא שמענו מקוריס מעניין הרבה יותר ממה ששמענו. קוריס עושה מאמצים להתחבב על הקהל אבל גם הוא לא התאפק ואמר שאתם הרי כבר מכירים אותי. להערכתי הוא מאוד צריך את הקהל כי מי כמוהו מבין שללא קהל נהיה יותר רעננה מאשר אימפריה. גם הסיפור של הקדמת הדיון נכלל במה שלא שמענו. הרי לר"ג יש אינטרס בדחייה ולא בהקדמה. להערכתי אין מצב שנשחק בוינטר אם קוריס יעמוד על צביעת חצי הוינטר באדום. גם לא אהבתי את השימוש בשם הפועל עירוני ר"ג (באדום), זה קרוב לעירוני הפועל ר"ג ולקיצור המקובל בארצנו עירוני ר"ג (עם שביב אדום). איצטדיון ר"ג מנוכר ויעלה לנו בנקודות בגלל איבוד אפקט הקהל. מגרשים אחרים כנראה אינם אופציה סבירה.

  זה לא הכסף שלי – ובזה קוריס צודק לחלוטין כי הוא יהיה זה שיצטרך לחיות עם כל התוצאות של איזו החלטה שיקבל – אבל לטעמי על הבית יש להילחם.

  גם לא ממש הבנתי מה הקשר בין הצעת השופטת לגישור לבין ראשי העיריות שהוזמנו ליטול חלק בגישור. מי יודע מה הקשר בין הדברים והאם יש למילים של השופטת איזה קשר מחייב לראשי העיריות.

  קל, יותר מדי קל, למצוא סיבות מוצדקות בהחלט לאי היכולת להישארות במכתש ולחוסר התוחלת בהשקעה הגדולה הנדרשת להכשיר את המגרש לליגת על.

  ביום רביעי כתבתי: "כרגע נמסר שקוריס מזמין ליום א’ הקרוב את האוהדים לפגישה במכתש וליבי מעט כבד עלי". ההרגשה לא הוקלה.

 8. ענן הגיב:

  דולינגר ציר הרשע. הייתי מכניס את הקניון המכוער שלו לתוך צפרדע אשפה ושופך רק ברמת חובב.

 9. מאת קוריס אני לא מאמין לו הגיב:

  זה היה ברור מלחתחילה שהבן אדם רוצה לגזור קופון על המכתש
  רק בן אדם לא שפוי היה רואה היום שבכלל לא אכפת לו מהמכתש
  חבל ממש חבל זו סוף תחילתו של הקבוצה שנקראת הפועל רמת גן

 10. פרקליטו של השטן הגיב:

  במשך המון שנים במועדון הזה היו מעורבים כל מיני עסקנים שרק חיפשו את הקידום האישי שלהם או איך לעשות ממנו קרדום לחפור בו לטובת הקומבינות שלהם. עכשיו אולי הגיע הבן אדם הנכון ששם את המועדון מעל עצמו ואולי בזכותו המועדון הזה יפרח. על כולנו לתת כתף למאמצים של קוריס ויש לתמוך בו בכל החלטה אותה יקבל. יש להניח שאקסטרה סימפטיה הוא יוכל לקבל לאחר שנראה שהוא נלחם כמו נמר על הבית שלנו.

 11. אדום בנשמה הגיב:

  קוריס עשה דברים גדולים בקבוצה ועוד יעשה. אני מאמין בו. אני אומר שעוד לא מאוחר להתחיל להזיז דברים. לקוריס אני רוצה לומר מי שמעיז גם מנצח. אתה היית סגן אלוף בצבא ,לימדו אותך להילחם. עזוב את בית המשפט בצד ותראה לכולם איך עושים פייט. הכוח אצלך , תוציא את העבודות לשטח ותילחם בבית המשפט על זכותך לעשות במכתש כמו שעושה בעל בית . אתה בעל בית עד אשר לא נקבע אחרת ולעזעזל הבוררות. אמרת שתלך למשטרה ותביא להם ניירות שעשו קומבינה על המכתש, אמרת שזו השחיתות נדל"ן הכי גדולה שנעשתה אי פעם בישראל , אז בוא תצא למלחמה ותגיע למיחלק הונאה, תלך נגד העורך דין שלך שמיעץ עצות אחיתופל. מי עובד אצל מי זה הוא עובד אצלך ולא להיפך . אתה תכתיב לו את הקו והוא קבלן הביצוע להוציא את זה לפועל בבית המשפט. אם לא תילחם בסוף יזכרו אותך בתור מי שויתר בלי מאמץ על הבית שלנו. זה המבחן שלך קוריס, המבחן האמיתי.

 12. בלי מכתש אין הפועל רמת גן הגיב:

  קוריס לא ילחם ואנחנו לא נשחק במכתש השנה
  הוא כבר החליט לא להילחם
  הנוער והילדים ישחקו במכתש כל עוד המכתש יהיה חי
  אנחנו נמצאים בחסדים של אלוביץ (הבעלים של יורוקום נדלן)
  וכל עוד הוא יחליט לתת לנו חסד אנחנו נמצאים אצלו בכיס

 13. ושוב אדיר באתר הגיב:

  לאחר שקראתי בעיון רב את דברי צחי בפורום , מיקי בפורום, בר לב בפורום ועוד
  1. בשום אופן לא לעבור לוינטר לא כמגרש זמני ולא כמגרש קבוע – וינטר זה הכוח נקודה.
  2. אוהדי והנהלת הקבוצה חייבים להסכים על הרעיון המצוין לגבי המגרשים של ביתר רמת גן ולבנות איצטדיון חדש כאשר עירית רמת גן נותנת תמיכתה לעניין.
  3. הגיע הזמן להסתכל קדימה וכנראה ולצערנו זה המצב ולא להישאר תקועים ולהגיד שנדפקנו וזהו ואם כבר עושים אז עדיף לנו מגרשים חדשים משלנו ולבטח לא בסגול המזויע של וינטר

 14. ההסבר הגיב:

  קוריס עבד קשה 3 שנים, טבעי שמגיע הנה עייף יותר. לשפץ את המכתש ולהלחם נגד כל הגורמים זה פרויקט רציני, אם היה פרוייקטור לצדו שיעזור לו אולי היה הולך נגד הזרם. אבל הוא התעייף וחבל שזה קורה דוקא ברגע קריטי מאד.

 15. אורדון שגדל במכתש הגיב:

  יורוקום אלוביץ
  בכתבה שהתפרסמה אמול בגלובס נכתב ששאול אלוביץ לוטש עיניו לכיוון בזק. אולי אני נשמע הזוי אבל אולי מישהו מבעלי השליטה בבזק (כן, אתם יודעים מיהו) יפעיל לחץ מתון על אדון אלוביץ.

  מלחמות ביוקרטיה ומאבקים משפטיים לא מוסיפים לאף אחד ובחלט יכול להבין את קוריס.
  אגב, לא רואה בעיה לשחק בוינטר עד שיקימו לנו איצטדיון חדש. גם הכח שיחקו במכתש עד שוינטר נבנה.

 16. אי אפשר לעצור תנדלניסטים הגיב:

  בתל אביב מתכננים מגדלי ענק וגם למי שלא שם לב גם מול המכתש בירידה בונים מגדל ענק
  כנראה שהשלטונות יש להם אינטרס להפוך את גוש דן לניורק
  כמה מילארדי שקלים מארנונה הם יקחו
  שלא תצפו שמעירית גבעתיים תבוא הישועה
  http://news.walla.co.il/?w=/3/1494617

 17. חובב הגיב:

  ממה שאני קורא בסיכום המפגש נראה שאין כנראה מספיק חומר כדי לערער את חוקיות המכירה ובכך לעצור את כל תהליך הפינוי. התוצאה היא בפרוש עגומה – לא יהיו משחקים במכתש, הסיכוי לקבל מגרש חלופי עבורנו נמוך מאוד. מה שישאר זה לנדוד למגרשים אחרים – וכאן נמצא סימן השאלה הגדול ביותר.

  אני לא עשיתי מחקר אבל נראה לי שיותר ממחצית מהקהל שבא לא גר בגבעתיים או רמת גן אלא מסביב – ראשון, רעננה, בקעת אונו וכו'. אלו יבואו גם לוינטר או לאיצטדיון. על מנת שלא יאבד הקהל הזה צריך קבוצה שלא תרד אחרי שנה אלא תצליח להשאר בליגת העל. רק זה יצור המשכיות ויכול לשמר ולהגדיל את כמות האוהדים.

 18. ותיק. הגיב:

  לא הגעתי כי הכל ידוע ואם כל הרצון הטוב של קוריס ידעתי שאין כל חדש. עיקר המאבק שלנו כרגע הוא שאסור לפנות את המכתש כל עוד אין תחליף אצטדיון חדש[מסובים] או קיים בתוספת יציע תאורה וחדרי הלבשה[ביתר רמת גן]. ואני מכוון בעיקר למחלקת הנוער לפחות כדי שתהיה המשכיות למועדון עד המעבר לאצטדיון החדש גם אם זה יקח 5 שנים. ברור שהעבודות הנידרשות מקוריס לא רלונטיות היות ויקבל צו מניעה מלעשות כך. תאוריו לגבי עבודות במכתש הזכירה לי את סיפורי האי אפשר של אלי ניר לפני 5 שנים וניראה שהוא מוותר -לפחות שיראה קצת רוח קרב… מצד שני אולי רואה קוריס את כספי הפיצוי וטבע האדם עושה את שלו -ואהדה שרופה לקבוצה אהובה מיתגמדת…שלמה אולי כדאי לראיין את רמזי גבאי מחזיק תיק הספורט בעירית ר-ג ואפילו את צבי בר מה יש להם מה לומר בנושא. בן שחר הלחוץ כלכלית כבר קיבל מיקדמה על המכירה וממנו לא נישמע כלום.

 19. לא קונה הגיב:

  הותיק צודק: הסיפור שקוריס מספר שאי אפשר להספיק בזמן לסדר חשמל ולשפץ חדרי הלבשה מזכיר את הסיפור שמכרו לנו כדורי , נחום ואלי ניר שאי אפשר לשחק במכתש כי אין חניה. לקוריס וארקין אני אומר : תצאו מהקבעון ותתחילו להזיז את עצמכם. אם תאמינו שאפשר אז יהיה אפשר

 20. קוריס? אנ'לא מאמין לו הגיב:

  הבעיה שלנו(אחת מהן) היא שאין ליד קוריס שניים שלושה בולדוזרים שיזיזו דברים או יתנו רעיונות יצירתיים.אפילו יפעילו קשרים בעיריות וישפרו את תדמית המועדון הגווע.
  צריך איזה שחקן עבר, מנהל עבר, אוהד שרוף שמשדרים משהו אחר ותדמית נקייה.

  אצל קוריס- גם כשהוא מדבר מהלב יש תמיד ענן של חשדות(בן של אוהד הכח, חבר של העמידרים וכו וכו וכו וכו ) ולידו יש רק את פיקל המנומנם שמתחמם בשמש של הכופר ומשם עובר לנוח במכתש ואחר כך עוד מתלונן על עייפות.

  ככה נראית הפועל רמת גן 2009.

  קוריס הוא צנטרליסט וזו הבעיה. אחרי שקראתי כאן את הדברים אני עוד יותר לא מאמין לו.
  קצת כסף מהבוררות והוא יהיה בדיוק כמו ההנהלה הקודמת- יקח ויברח.

  איפה ארקין עם הכיס העמוק עכשיו שירגיע אותו איפה??!!!

 21. לזה שמעליי הגיב:

  לאיזה מנהל עבר יש תדמית נקייה?

  חחחחחחח

  עם שאר הדברים אני די מסכים

 22. לזה שמעלי צודק 100 אחוז הגיב:

  לא לסתם אנשים חושדים בקוריס על נאמנותו לקבוצה
  על פני פיצוי כספי לכיסו
  הרי סתם הוא לא אמר בכתבה אני מסכן את עתיד ילדי
  הנה קוריס שעון החול לקבלת הבוחטות לכיס מהנדלניסטים
  הולך וקרב ורק אותנו האוהדים האמיתיים המסכנים תוליך שולל
  השקעתי עשיתי העלתי שיפצתי ולבסוף בשורה התחתונה לא יהיה מכתש ולא תהיה קבוצה
  אני הייתי מעדיף מכתש מסריח ומחורבן בבעלות רוני שוחט
  ואת הפועל רמת גן משחקת במכתש בליגה א

 23. קוריס? אנ'לא מאמין לו הגיב:

  לזה שמעליי-
  אני לא בטוח שהמכתש היה מחזיק מעמד עם הקבוצה בליגה א כי היו מפנים אותנו בכל מקרה.
  בוא נדייק בעובדות.
  בזה קוריס לא אשם כי הוא ירש בעייה.

  לזכותו- שיחקנו ונהנו שם עוד כמה שנים כמו גדולים.

  לגנותו- מה שכבר כתבתי למעלה+ זה שביום הפקודה הוא יקח את הכסף מהבוררות יחסל קצת חובות (ואולי גם כמה אנשים בדרך חחח ). זה לא מבדיל אותו מההנהלה הקודמת שהוא יוצא נגדה.

  😀 😀 😀

 24. מנש הגיב:

  מה עם האפשרות שעיריות ר"ג וגבעתיים-הטבות בסיטי החדש ובמתחם הבורסה, ע"מ שיורוקום תעזוב אותנו לנפשנו, אם צריך מגבית נוספת,גם ע"ח תקציב הקבוצה ובמחיר ירידה של 2 ליגות זה גם בסדר), רק שיירדו מהמכתש.

 25. קוריס, חובה להאמין לו הגיב:

  (ואני לא מאמין שאני כותב את זה).

  עד עכשיו כל החשדות נגד קוריס הופרכו ובגדול. כל הסיפורים התבררו כלא קיימים. הבן אדם קיים את כל מה שהוא אמר והאמין בו. איך הוא עשה את זה וכמה המעורבות של אנשים אחרים סייעה בידו אינו חשוב בדיוק כפי שזוכרים שבן גוריון הקים את מדינת ישראל ופחות זוכרים לו את הדברים הפחות מוצלחים שבהם טיפל. אנחנו בליגת על. שיחקנו במכתש במשך כמה שנים לאחר שכבר לא האמנו שנחזור אליו. המכתש התייפיף לכבודנו ולכבוד הציבור לאחר שנים רבות של הזנחה ופתאום רואים דשא, ודשא טוב, גם בחודש יוני. הקהל החל לחזור כולל מספר לא מועט של אוהדים חדשים ושיבה ענקית של בוגרי וזקני דור המדבר. רואים אותנו בטלויזיה ולא רק כקוריוז. משפיעים על גביעי המדינה. עושים כבוד לשתי הערים ולראשי העיריות. קוריס הלך בדרכו שלו והצליח להביא אחרים בעלי ממון והשפעה לתמוך בו. לא מעט מהאחרים שהתחרו בו על הקנייה מהמפרק אומרים בפה מלא שאין סיכוי שהם היו מצליחים לעשות כמוהו ואומרים שאפּו.

  עכשיו קוריס אומר שלאור מה שמסתמן הא יצטרך לקבל החלטות כבדות בנוגע למועדון, בנוגע להיכן נשחק, בנוגע למה יקרה עם המגרש, בנוגע לעתיד מחלקות הנוער ושמירת הבית (כל בית ולאו דוקא המכתש) של המועדון ורוח המועדון. הוא שוחח מספר פעמים עם האוהדים ולא ברח מעימותים גם עם כאלה שאינם נמנים על מעריציו.

  ברור שכאדם שפועל גם קוריס אינו חף משגיאות. רק מי שלא עושה לא שוגה. עד עכשיו השגיאות שלו נראות כחיפושיות הדשא לעומת ההצלחות המדהימות שלו.

  יש לתת לקוריס לפעול בהמשך לפי הבנתו גם לאור העובדה הידועה שהוא צנטרליסט שמחליט בעצמו. עד עכשיו שיקוליו הוכחו כשיקולים שלא אכזבו את המועדון והאוהדים וההתנגדות המובלטת שלו לכל צורת איחוד עומדת אף היא לזכותו.

  קוריס יכול לעשות עוד מעשה גדול אם יחליט להילחם על המכתש בכל כוחו ואם הדבר יעלה בידו הוא יהיה הגדול מכולנו. גם אם לא יעשה את זה, מכל סיבה שהיא (ויש המון סיבות וכולן מוצדקות) הוא ימשיך לפעול בדרכו שלו ולנו ישאר רק להתרווח על הכסא ביציע ולשיר את אהבתינו למועדון (כשהולך) או לחילופין לקלל (כשפחות הולך או כשמסתמן בזיון) את מי שמזדמן לראש.

  יש לצפות לגדולות ונצורות בעתיד. כולנו זוכרים שבחיפה היתה רק קבוצה אחת שנקראה הפועל ומכבי חיפה היתה קוריוז. לקח למכבי שנים לא מעטות לקחת את ההגמוניה העירונית ולאסוף אוהדים מכל הארץ. הכל יכול לקרות בעקבות הצלחה מקצועית מתמשכת. כולנו אוהבים לפנטז על אלפי אורדונים במועדון ואמנם הנבואה נתנה לשוטים (ולשותים) אבל לא רחוק היום שבו גם לר"ג יהיו מעל 10,000 אוהדים מקומיים ועוד אלפי אוהדים בכל הארץ. לא בונים מדינה ביום אחד ולא בונים קבוצת כדורגל מצליחה במשך עונה אחת. עכשיו כשהגענו לליגת על הדרך רק מתחילה וכמו שאמר אותו סיני אפילו מסע בן אלף ק"מ מתחיל בצעד הראשון.

 26. איתן הגיב:

  איך יכול להיות שאותם 40 שהגיעו היו צפויים להגיע,תמיד נוכחים בערבי אוהדים,
  פאב ומשחקי חוץ
  היכן הם כל השאר שעומדים ומעודדים ומבקרים את הניהול והמאמן לאורך כל העונה
  במכתש,לא מזיז להם?

 27. בטח מזיז להם הגיב:

  אבל השנים למודי האכזבות לימדו אותם שאין מה לעשות.בסוף בעל המאה קובע

 28. איתן הגיב:

  אני יצאתי מעודד מהפגישה שהיתה לדעתי בסימן אחדות והבנה
  בינתיים,מחלקת נוער ובוגרים ימשיכו להתנהל מהבית,גם כך היינו צריכים להיות
  באצטדיון חליפי עד דצמבר,לי נראה שאת המכתש העונה נבקר במשחקי נוער וותיקים במיוחד,
  הרגשה שלי לאור יחסי הקירבה וההתחשבות שהפגין ירון קוריס .
  ולשלמה,גם 40 איכפתיים יכולים להישמע כ 1000,
  מצחיק ,אבל גיפ אחד עם40 קופסאות פח עושה רעש של פלוגת טנקים .

 29. וותיקים וצעירים הגיב:

  דחוף,לאפשר משחקי וותיקים במכתש העונה

  בסימן פיוס וטובת המועדון ואוהדיו לשמירת ביקורנו ונוכחתנו במכתש ,יש לאפשר לקבוצת הוותיקים
  לשחק באופן קבוע במכתש,ודווקא העונה.
  אחדות האוהדים שהתגבשה העונה היא מהכרותינו בטריבונה ולא מבתי הקפה או האינטרנט

 30. אני טוען הגיב:

  שמי שגורש מאתר המכתש יביא לחורבן המכתש

 31. החתמת חיים מלכה הגיב:

  בלם בינוני שבקושי מתאים לליגה לאומית
  כנראה שרוצים לחסל תקבוצה מהר מהצפוי יחד עם המכתש

 32. בולגרי על הכוונת הגיב:

  שיביאו את טופוזקוב שהפועל ת"א משחררת, בלם טוב ונשמה

 33. איזה פאדיחות הגיב:

  כל מאמני מחלקת הנוער מנסים למכור ברחבי גבעתיים את הכרטיסים לנשף שאנסו אותם לקנות והורידו להם מהמשכורת,אותם מאמנים מנסים ללא הצלחה למכור כרטיס ב 150 שקלים כשקוריס מנסה ללא הצלחה למכור אותם ב500.הולכים להיות ב"נשף העלייה וההתרמה"אולי 100 אנשים והאירוע הזה הולך להיות מביש.
  במערכת תקינה הנשף היה סיפור הצלחה

 34. אורדון שגדל במכתש הגיב:

  למאמינים וללא מאמינים לקוריס
  גילוי נאות – אני לא חבר של קוריס ולא אחד ממקבלי ההזמנות למשחקים.
  להכשיר את המכתש זו משימה כמעט בלתי אפשרית. $$ הוא המניע העיקרי. מי ישקיע במועדון 2-3 מיליון שקלים שבעוד זמן קצר המגרש לא יהיה בשימוש.
  יחד עם זאת, הדבר היה ידוע כבר מזמן, ונראה שההצהרות היו נחמדות אבל שימשו כאחיזת עיניים לכל הנאיבים. לפעמים חלומות מתגשמים ולפעמים לא… זה לא אומר שאסור לחלום. אבל מה הטעם להפיח תקוות שווא (לא אצלי)

 35. לזה שמעלי טעות בידיך הגיב:

  זה הטעות שלך בחשיבה ושל עוד רבים
  מי שפוחד בחיים סופו להיכשל
  כל הסיפורים האלה לא תופסים בבית סיפרינו
  המשפט אמור להתנהל עוד הרבה זמן
  בן אדם עם ביצים שבאמת רוצה לשחק במכתש
  לא יספר לנו סיפורים על סופו של המכתש
  בין אדם עם ביצים שם כסף שיש כמובן ויש ושם תאורה
  ושלא יספר לנו על צווי מניעה ועל ביזיון בית משפט
  כי השופטת לא אמרה שאסור לעשות עבודות במגרש
  וגם אם יהיה צו מניעה שאני לא מאמין שהוא היה מאושר
  כי ידועה לבית משפט שאנחנו משחקים שם בליגת על
  לא היו מאשרים צו מניעה היו אומרים ביום מן הימים כאשר ואם המגרש
  יפורק ההשקעה זו בעיה של הקבוצה בכסף ששמה
  אבל תחשוב איזה הד תקשורתי להצלת המכתש היה
  אם היינו משחקים שם בליגת על כאשר אתה משחק שם
  לא היה שום סיכוי להוציא אותך מהמכתש
  אבל כאשר אתה מוותר מראש המגרש הזה יהרס וזה
  רק עיניין של זמן כי את קוריס לא מעניין המכתש
  מעניין אותו שיהיה לו משרד לפקידה מגרש אימון לילדים ולנוער
  שלא יהיה קיים בכלל
  מי שחושב שיבנו לנו מגרש הוא חולם חלומות באספמיה
  הקבוצה הזאת יום בהיר אחד תתפרק או תתאחד ללא בית
  אני לא רוצה את הפועל השיקמה רמת גן על הראש
  תחשבו טוב אים מכתש בלי הפועל רמת גן וההיפך

 36. ותוספת על תוספת הגיב:

  ותחשבו גם טוב טוב שהשיפוצים שעשו לפני שנתיים במכתש
  היו הרבה יותר מאשר התאורה שהיו אמורים לעשות
  אז ממש הפכו את כל המכתש ובית משפט לא נתן שום צו מניעה והמצב המשפטי גם אז לא היה לטובתינו
  אז שלא יספרו לנו סיפורים
  על הפרצוף של בעל הקבוצה רשום הכתובת בחיוך הציני שעל פרצופו

 37. Yehuda הגיב:

  הכל בלבול בצים וטחינת מים (דבר שאוהדי הפועל ר"ג מתמחים בו), הרי גם אם הקבוצה תרד ליגה צריך לחפש מקום אחר , חברים המכתש נמכר ! זה עולם העסקים וצריך להתקדם הלאה , כמו שאני רואה מה שאתם כותבים לא רחוק היום שתוקם קבוצה חדשה (הפועל המכתש בורכוב) לכל התקועים למינהם .

 38. ל Yehuda הגיב:

  חבל שאתה לוזר בדיוק כמו הרבה אנשים
  רק לוזרים מפסידים בחיים
  תמשיכו כולכם להגיד המכתש נמכר והמכתש לא שלנו
  ובאמת השטן יצא ויקח לכם תמכתש
  חבורה של מטומטמים כולכם

 39. אורדון שגדל במכתש הגיב:

  למגיב
  אני מסכים איתך אילו המכתש לא היה נמכר. לוזר? לצאת לרחובות ולהפגין? לשרוף פחי אשפה במורד רחוב בורוכוב? ואז אהיה גבר גבר?
  הכל שאלה של עלות מול תועלת וכנראה שקוריס עשה את החישובים בעניין.
  כמו שזה נראה מועדון הכדורגל הולך בדרכו של מועדון הכדורסל (ז"ל) חבל, אבל אולי זה ישחרר אותי למשפחה בימי שבת.
  שלא תבינו אותי לא נכון, לשחק במכתש אומר שאנחנו נשארים בליגה. זה אומר שזה הכייף הכי גדול שיכול להיות לאוהד רמת גן אבל לצערי זה לא הכיוון

 40. קוריס למד ספינולוגיה הגיב:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3725093,00.html

  בכתבה כתוב שכאילו האיצטדיון נבחר לפי רצון האוהדים. הרי ברור שיש המון סיבות והסיבה הזאת היא האחרונה שכן גם האוהדים עצמם אינם בטוחים היכן המגרש הפחות גרוע פרט למכתש.

  בנוסף, הוא מוצא הסברים (והפעם: בעיה משפטית סבוכה) מדוע אי אפשר לשפץ את המכתש אבל ממשיך לטעון במלוא המרץ שזה יקח זמן אבל הם ינצחו.

  יפה קוריס, למדת.

  מעניין איזה מגרש ירשם כמגרש חלופי בהתאחדות.

  יהיו שיטענו שמתאים לקוריס שאין לו אפשרות להכין את המכתש לליגת על. תמיד יהיו כאלה שתמיד חושדים.

 41. השולף המהיר הגיב:

  קוריס לא היה צריך להצהיר כמו פוליטיקאי ממולח שהוא יעשה הכל כדי לשחק במכתש והנה אחרי פסק הדין הוא מתקפל.
  הוא הרי ידע כל הזמן מה המעמד של הקבוצה במגרש וזה לא בא לו בהפתעה.
  שקיפות? לא אצלו.

  אגב שמתם לב לטעות הסופר בכתבה ?
  לפי הכתב היו"ר שלנו הוא יובל קוריס… כמה נכון

 42. ארלה צודק הגיב:

  תגידו מה אנחנו טמבלים …איזה תנאים קשים יותר של ההתאחדות ? מה עם עכו מה עם רעננה אחי נצרת כל אלה מתאימים לליגת על? ומה עם נתניה האוורוה כל אלה מתאימים לליגת על .אז מה מוכרים לנו.עמודי תאורה ומצלמות ההנהלה יודעת כבר שנתיים שהם צריכים להתקין גם מצלמות ומערכות כריזה צריך וכולם יודעים את זה וקוריס מדבר כאילו פתאום סיפרו לו על זה. אז דיי קוריס בחיאת דינאק הרי עם יורוקום ודולינגר יתנו 2 -3 מיליונים נצא משם ולמי איכפת האוהדים :

 43. שמגר בן ענת הגיב:

  קניתי כרטיס(מוזל מוזל מה אני פראייר?) לנשף ומה אני רואה?

  אחרי הטעות במילות שיר העלייה (יציה במקום יציע) וטעות בשם הזמר (נדוך במקום דנוך)
  הגיע הצדק הפואטי ובהזמנה כתוב שה d j הוא שגיא אימפולס(צ"ל אינפלוס).

  נקווה שלא יתבלבלו לנו בצבע החולצות בעונה הבאה.עם המגרש כבר הבנתי שזה אבוד

 44. צוחק במקום לבכות הגיב:

  למעליי (ארלה צודק)
  כולם יודעים רק מדחיקים.
  העלות העיקרית היא תאורה דבר שמחייב הכנת תשתית יקרה. כל זה לפני הוצאות נוספות מערכת כריזה חדרי הלבשה כסאות וכו'. לקבוצה כמו רמת גן אין כסף להוצאות האלו. מי ישלם? שולמן? מחפשים כסף. יש עיריה יש טוטו וכו' אבל הם לא פותחים את הכיס כל כך מהר מהסיבות המשפטיות.
  לגבי פיצוי מהמכתש? לא נראה שהפיצוי יהיה בסכום של שבע ספרות וגם לא בדולרים אלא בשקלים. כך שלא אתפלא שהבוררות לא תגיש מאום והדרך לבית המשפט לדיון נוסף תגיע במוקדם מאשר מאוחר

 45. אורדון תוהה הגיב:

  מה קורה לאוהדים ששילמו 500 לכרטיס? יש פיצוי?
  גילוי נאות לא קניתי כרטיס לנשף. אני קונה מנוי כל שנה. ושמועות אומרות שיש כמה וכמה מוזמנים לנשף (אוהדים כמוני כמוך שפשוט קיבלו כרטיס ללא תמורה כספית ) שוב אני חוזר ואומר שהדבר בגדר שמועות.

 46. ל-אורדון השמוק התוהה הגיב:

  מה איכפת לך מה קורה לאוהדים ששילמו 500 ש' לכרטיס?
  יש גם כאלה ששילמו יותר, עליהם לא איכפת לך?
  יש שמועה שאתה קמצן גדול עם זין קטן.
  מה זה מזיז לך את השערות על הביצים?
  מה איכפת לך משמועות?
  בא לך נשף, תקנה. לא בא לך, תזדיין.
  שוב אני חוזר ואומר, אתה שמוק לא קטן.

 47. אורדון תוהה עונה לגבר הגיב:

  אחותך דווקא טוענת אחרת אבל לא אדבר מפאת כבודה.
  לעצם העניין,
  אני בטוח שלא שילמת 500 שקל לכרטיס.
  לא קנית מנוי (סביר להניח)
  אתה מנבל את הפה כמו ילד
  אתה מחזיק מעצמך גבר – מפחיד
  חשבתי לרכוש כרטיס לנשף אבל במחשבה שניה אחותך עדיפה. אצלה בטוח אני אהנה

 48. ל-אורדון השמוק התוהה הגיב:

  אתה בטח מאלה שכשהיו קטנים היו בוכים כל הזמן אכלו לי שתו לי
  חשבת לקנות כרטיס, יו איזו הפתעה, המכתש בהלם ובתדהמה

 49. ותיק אופטימי פסימי. הגיב:

  קוריס מתחיל להישמע כמו אלי ניר בזמנו:צריך להביא טון חומר נפץ כדי לפוצץ את השרותים והמדרגות מעל הקרן של בורוכוב .לישבור שורות מהטריבונה מאחורי השער. ניר גם הוסיף שהחומות יפלו על האוהדים ברחוב השניים אז שמו יעני גדר רשת עם בזנטים רופפים ותיחמו אותנו בין הגדר לשרותים מעל הקרן…ואי אפשר לשים תאורה ואי אפשר ואי אפשר…עברנו לוינטר ופתאום לפתע חזרנו למכתש ואבו ענזה קילקל את קצת השימחה ונישארנו במכתש.להזכירכם לדעתי אז המצב המישפטי היה גרוע הרבה יותר. פתחנו את העונה עם מינוס 9 ושרדנו.קבוצה תחת מפרק!.צריך לקבוע עובדות בשטח. בית המישפט לא פסק שאסור לעשות עבודות במכתש. יש להמשיך לשפץ כאילו וכלום לא קרה -כמו שאז היה שיווק הקהל חזר ופרויקט הכסאות חיבר מחדש אוהדים ותיקים . עד שיישב הבורר עד שיחליט ואם יחליט לרעתנו נחזיר את הדיון לבית המישפט. ויעברו עוד 2-3 עונות. אנחנו בשלב ראשון חיבים להרויח זמן כדי לעבור את העונה הבאה בשלום ולהישאר בליגת העל ברצף של שנתיים פלוס.. גם אני חושב שהמכתש הוא חולה סופני שהטכנולוגיה המיתקדמת מצאה לו תרופה להאריך את חייו בכמה שנים אבל סופו למות מוקדם מהצפוי. ולכן עריית רמת גן הטוטו ומפעל הפייס חייבים לבנות אצטדיון חליפי למחלקת הנוער ולבוגרים ולהתחיל כבר מחר. וכל עוד אין חדש לא עוזבים את הישן!!!

 50. אורדון תוהה עונה לגבר הגיב:

  בתור ילד בכיתי בעיקר בגלל ההפסדים של הקבוצה.
  אכלו לי שתו לי? לא בדיוק
  גבר, אוכל ואלכוהול לא חסרים לי מוסיקת כפיים גם לא.
  אני אחליט מתי אני אהיה פראייר לא אתה גברבר חמוד

 51. כפרה הגיב:

  אלה שאמרו תמיד שקוריס= אלי ניר ושמי שניהל את רמת גן בתקופה של אלי ניר זה קוריס מתבררים כצודקים.
  מי שפיטר את אלי כהן זה קוריס ומי שהיה חלק ממלחמות היהודים המפורסמות זה קוריס
  שאמר בראיון שבעידן שלו זה לא יקרה ועכשיו מתנהג כמו ילד קטן וקופץ על כל כתבה שבסך הכל נראית חיובית וסבבה.
  לפעמים אני מתגעגע לאבירי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s