מברוק

חגיגה קטנה במכתש עם משחק אימון מול בית"ר ירושלים * ר"ג נראית בסדר גמור, יש גם ניצחון * פותחים עונה באופטימיות

 

אחרי 20 שנה, נושמים ליגת העל, היום במכתש

זה היה יום חג קטן לאוהדי הפועל ר"ג, שזכו לטעום סוף סוף קבוצת ליגת העל בבית. בית"ר ירושלים אצלנו, לא בווינטר, לא באיצטדיון. אמנם גם סכנין כבר ביקרה לפני חודש במכתש, אבל זה היה ממש בתחילת האימונים, בעוד שהפעם מדובר גם בבית"ר וגם במשחק אחה"צ. הזכיר לי את ימי משחקי האימונים במכתש בשנות השבעים, כשפעמיים בחודש היתה מגיעה לכאן הפועל קרית אונו או אור יהודה, והיציע הצפוני, הקטן, היה מלא ב-400 אורדונים. כמות דומה הגיעה גם היום לטעום קצת מהאוויר ומהאווירה, והאמת שהתאכזבתי כי ציפיתי לאלף איש.

בכל ליגה קטנה באירופה יש מסורת של משחקי טרום עונה כאלה, חגיגיים, מנת פתיחה שמארגן כל מועדון שמכבד את עצמו בשביל התיאבון ולקידום מכירת מנויים. רק בארץ הכל מתנהל כמו שוק. אולי רק במכבי חיפה יש לפעמים הפנינג של פתיחת עונה. הנהלה נמרצת, יוזמת, בעלת תודעה צרכנית, היתה עושה חגיגה ממשחק כמו היום. הפועל ר"ג לא שונה בחשיבה שלה מקבוצות רבות אחרות, ולכן איפשרה למשחק כזה לעבור לה מתחת לאף. אם הייתי בהנהלת המועדון, הייתי מארגן אחלה של תפאורה: תולה מודעות, פותח את הקיוסק, נושא נאום ציוני נלהב על העונה שבפתח, טקס הצגת שחקנים, כרוז שיקריא חילופים ומבקיעים, מוסיקה במחצית, דוכן למכירת מנויים ופריטי לבוש של הקבוצה, בעיטות פנדלים לאוהדים עם פרסים ועוד הפתעה או שתיים.

יש לך משחק בית במכתש מול בית"ר שבוע לפתיחת העונה, מה צריך יותר כדי לנסות להוציא עוד כמה עשרות אוהדים מהקפאה עמוקה, בנוסף למאות? אם עמותת האוהדים כבר היתה פועלת רשמית, היא היתה צריכה להרים הפקה קטנה ומושקעת ביחד עם הנהלת הקבוצה, כדי לארגן הפנינג כזה למען האוהדים. אולי בשנה הבאה.

הפועל ר"ג ניצחה את בית"ר 0:1, בתצוגה לא רעה בכלל. צריך לזכור שבית"ר שיחקה ללא כוכביה הנמצאים עם הנבחרת בצפון אירלנד, אבל גם ר"ג חסרה כמה שחקנים ובראשם בן לוז. קובי חסן עוד לא מסוגל לבדו לארגן משחק, למרות שהשתדל ושיחק לא רע. גולן חרמון היה טוב בהגנה, סרג' איילי הוכיח שהוא לא פראייר בהתקפה, ושער הניצחון (המקרי) של דאטורו בגלל טעות קשה בהגנת בית"ר, שייך כל כולו להפחתת המשקל של החלוץ המחמיצן, שעבד על עצמו בקיץ ונראה קליל ונייד יותר.

ר"ג היתה מסוכנת יותר והגיעה ליותר מצבי הבקעה (תיזכר במיוחד החמצה קשה של עמית אוחנה במחצית השנייה). במחצית הראשונה, כשהמשחק היה שקול, ר"ג לחצה יפה על רוב המגרש. עדיין אין תנועת כדור מסודרת בחלק ההתקפי, אבל כשכל הפצועים יוכלו לשחק וההרכב יתייצב, גם זה יגיע.

בפוסט הקודם הערכתי שצפויה עונה יפה לר"ג, וכרגע התחזית בהחלט הולכת בכיוון. היתדות כבר בפנים, וכמו שהוסיף עודד שמואלי בשביעות רצון – הן כבר מחוזקות עם הרבה בטון. הלוואי.  

  

נומה מארגן ארגז קרטיבים לאוהדי בית"ר

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

18 תגובות על מברוק

 1. קומנדו הגיב:

  מאד נהניתי מהמשחק של רמת גן. היו כמה ניצוצות יפים. אילי שחקן טוב מאוד ולדעתי גם עומר פרץ יתן עונה טובה. כל הכבוד על הנצחון.

 2. איתן הגיב:

  עמותת אוהדים יכלה להתחיל כבר אתמול אם יש להם כוונות רציניות לכך
  מה זה משנה אם זו עמותה או קבוצת אוהדים לא רשומה?,תסביר לי.
  בעונה שעברה התארגנו למבצעי שיווק משחקים בספונטניות ,אז מה ההבדל?
  מוטיבציה ורצון ללא כוונות ,סיפוק אישי לך ולשאר האוהדים .תתחילו לזוז ולהוזיז
  אבי ליס הבין היום.

 3. שלמה מן הגיב:

  איתן, זו פעם ראשונה שאני שומע שיש טענות לגוף שטרם קם רשמית, וכנראה גם לא יכול לפעול מבחינה חוקית. זאת אומרת שעדיין אין לחברי העמותה מעמד של גוף ייצוגי, וכמו שהיא במעמדה העכשווי יכולה לפנות להנהלה, גם אתה יכולת לעשות זאת באותה מידה וכל אוהד אחר. אבל יותר משזו צריכה להיות התארגנות של אוהדים או עמותות, זה צריך להיות אינטרס מובהק קודם כל של הנהלת הקבוצה. חד וחלק.

 4. אורמת-גן הגיב:

  לקוריס אין אינטרס לעשות מבצעי שיווק , הוא מכר את כל הכרטיסים והמנויים למשרד כרטיסים ומצידו שימכרו מיליון כרטיסים לעונה או שני כרטיסים זה לא מענין אותו יותר , חבל כי לא ראיתי היום יותר מידי ילדים , אפשר היה להביא בשקט 1,500 איש למשחק כזה .

 5. לשלמה מן הגיב:

  מה זה משנה אם העמותה קמה באופן רשמי. הרבה גופים מתחילים פעילות לפני שהתאגדו באופן רשמי ואין בזה שום דבר לא חוקי. מה עוד שהעמותה היא לא גוף שאמור להרוויח כסף, למכור מוצרים או שירותים, לשלם מס הכנסה ומע"מ או משהוא אחר שיש לו משמעות.
  דווקא עכשיו יש משמעות, טרם פתיחת העונה, להתארגנות החשובה של האוהדים שיש בכוחה להגדיל באופן משמעותי את מכירת המנויים.

 6. שלמה מן הגיב:

  העמותה שבדרך תתכנס בימים הקרובים כדי לגבש תוכנית פעולה ולצאת לדרך בצורה של התארגנות אוהדים מקומית, עד שיתקבל האישור מרשם העמותות. ניסינו להרים בשעות האחרונות הפקה מזורזת של הדפסת מודעות לקראת מכבי ת"א ואשדוד בגביע הטוטו, אבל התברר שלא נספיק – המודעות יהיו מוכנות רק ביום שישי בצהריים ולא יהיה זמן להפיץ אותן.
  הכוונה עכשיו היא להתארגן לקראת משחק הבית הראשון מול באר שבע, במטרה להביא כמה שיותר אוהדים. יש לנו שבועיים, נעשה כמיטב יכולתנו. אין לנו עדיין כסף, אבל ננסה להסתדר עם מה שיש.

 7. יש בקבוצה מנחוס הגיב:

  ועכשיו גם קרלוס צאקנה בפצועים
  והמנחוס ממשיך בשלו

 8. איתן הגיב:

  תחנה מרכזית תא,24 שעות דפוס פתוח
  עלות 500 מודעות צבעוניות,500 שח

 9. חובב הגיב:

  אין הפתעות – אנחנו יודעים טוב מאוד שבאגודה הזאת המושג שיווק שווה לוואקום. אין חיה כזאת. אז אני לא מופתע בכלל שמשחק האמון אתמול לא הפך לחגיגה. אנחנו רחוקים שנות אור מאיך שמועדון כדורגל צריך להראות ולא נתקרב אם לא יעשו שינוי בחשיבה.

  אף אחד לא מנסה אפילו למכור חולצות "העתק" של הקבוצה כמו שיש לחלק מהקבוצות בארץ (ולכל הקבוצות בליגה הרביעית באנגליה…).

  שיווק כבר אמרתי?

 10. צירקוס הנשוי הגיב:

  מה שמגיע מגיע ,שאפו ליובל על העמדת הקבוצה במגרש, השחקנים מתנפלים על היריב כבר בחצי שלו וכשזוכים בכדור נגמר עידן הבום למעלה ,יש נסיון להניע כדור ולשלוט.שאפו על העמדה החדשה של קרלוס ,בצד ההתקפי הוא מצוין ,בצד ההגנתי יש איתו בעיה כקשר אחורי בעיקר במשחק הגובה אבל החיפוי ההדדי בינו ובין מוסא לא רע ,השאלה איך זה יעבוד ברמות גבוהות יותר.
  נקודת תורפה:רפי ,כנראה שהגיל משפיע,תגובות איטיות משחק רגל בינוני ברגל ימין ורע מאוד ברגל שמאל (מקרה סכנין) חוסר ביטחון שמקרין על ההגנה שלעיתים מעדיפה להרחיק ולא להניע כדור דרך רפי כשחקן שדה נוסף.
  בהצלחה לכולנו

 11. ותיק. הגיב:

  עומר פרץ במקום לשתוק מדבר קילומטר ועוד לא עשה מילימטר בקבוצה. בשביל מה הוא רץ להתראין בכל מקום..?

 12. שלמה מן הגיב:

  לוותיק: עומר פרץ לא רץ להתראיין, זה פשוט עיתונאים שפונים אליו כי הוא סיפור מעניין של נסיך כדורגל מקומי שטרם מימש את הפוטנציאל. והוא מצידו שחקן שלא מסרב לתקשורת, אז הוא עונה יפה למה ששואלים אותו. הוא לא חייב בשביל זה לקרוע זוג נעליים בהפועל ר"ג או לעשות אפילו ספרינט אחד. ונקווה שהוא משחק כמו שהוא מדבר, ואז הכל יהיה טוב יותר.

 13. התחרפנות באתרים אשכנזים הגיב:

  גם באתר הרישמי וגם באתר המכתש אין שום כתבה על המשחק מחר
  מה קורה לכם התחרפנתם
  לירון בר לב אני מצפה ליותר
  אבל באתר הרישמי חבלז" על הדיבורים
  עם האשכנזים האלה לא תצא ראש הם בדיוק כמו הפועל תל אביב
  עם האף למעלה מעלה

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  גול מקרי של דאטורו-פרשנות של מי שלא מבין כדורגל

 15. כדורי ושינסקי דולינגר יום הדין קרב ובא הגיב:

  נשמתכם לא תראה מנוחה בגיהנום
  דרך כף הקלע “והיתה נפש אדוני צרורה בצרור החיים את ה’ אלוהיך ואת נפש אויביך יקלענה בתוך כף הקלע“.
  לאחר המוות הנפש כמו צופה וחשה חזרה בחיים שעברה, אך בלי יכולת השתתפות. מלבד הייסורים שהנפש עוברת בתהליך זה,
  שמואל א, כה, כט.

 16. ל-אנונימי הגיב:

  רק תן לדאטורו שיתן כל משחק/שניים/שלושה איזה שער מקרי, מצידי אפילו עם השרוול של המעיל התחתון המוסתר שהוא לובש כשקר לו או עם קרעי החולצה לאחר שבלם יריב משך לו אותה וקרע אותה או עם 4 השערות שנשארו לו מאחורי האוזן, ואז הוא יחשב לגאון כדורגל.

 17. ל"יש בקבוצה מנחוס" הגיב:

  מענין מאוד
  צאקנה פצוע?
  מאיפה הפלצת את זה

  הוא התאמן כמו כולם וגם שיחק נגד מכבי

  חאלס עם הסתה ודברי הבל

  כולנו הבנו שאתה אדיוט גמור

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s