קניתי מנוי

 

אבל הוא יישאר חסר שימוש * וינטר מחוץ לתחום שלי העונה

איפה המספריים? אני בטוח שהסתובבו פה אתמול על השולחן. לך תמצא אותם מתחת לכל הבלגן. תיכף אני מעיף את הברדק לרצפה.

הייתי היום בטוטו כוכבי, קניתי מנוי לעונה ההיסטורית בליגת העל. מחיר מלא, 700 שקלים, במזומן. זו הבעת אמון בקבוצה, בעיקר בדרך המקצועית. תודה על העלייה לליגת העל, תודה על הרכש שנעשה. ברכות לשחקנים, לצוות המקצועי, לצוות הניהולי, לצוות הטכני. בזכות כל אלה קניתי מנוי ותרמתי את חלקי הצנוע לקבוצה.

20 שנה חיכינו לליגת העל. אז שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה, ובכל זאת יש לי בעיה עם העונה הקרובה, ובגלל זה אני מחפש את המספריים. לבעיה קוראים המכתש, והיא שייכת לאוהדים רבים שלא יודעים איך לאכול את המעבר לווינטר. מטבע הדברים כשתתחיל העונה הם יהיו שם, במגרש המנוכר, אבל אני מסרב לעכל ומסרב לקבל. לפני חודשיים וחצי, מיד כשהסתיימה הפגישה של קוריס והאוהדים בנושא המכתש והתברר שלא נשחק בבית בליגת העל, החלטתי בו במקום שאני לווינטר לא מגיע העונה.

קוריס היה זה שהחזיר את הפועל ר"ג למכתש, וקוריס היה זה שבדיונים המשפטיים לפני שנתיים ושלוש יצא בהצהרות מפוצצות, כמו – המכתש יישאר לנצח הבית של הפועל ר"ג. בראיון איתו לפני שנה, שאלתי אותו למה הוא מדבר על המכתש כמו על הכותל המערבי, והוא ענה שזה סוג של סיסמה עם אמירה שלא מוותרים, ושזה הייעוץ המשפטי שקיבל. בינתיים התחלפו עורכי דין, הדיונים המשפטיים העמיקו והסתבכו, ולמרות הכל לקראת סיום העונה האחרונה המשיך קוריס לפזר הצהרות, שר"ג תשחק בליגת העל רק במכתש וכמה הוא ייאבק להכשיר את המגרש. האוהדים היו מרוצים, גם המכתש הסמיק מנחת.

אלא שכעבור שבוע או שבועיים, באותו מפגש אוהדים, קוריס נראה כבוי. פתאום התברר שלא רק שזה לא פשוט, אלא בלתי אפשרי. יש משפט, יש בעיות, אין תאורה, צריך להגדיל קצת את המגרש, להשקיע בחדרי הלבשה, לבנות יציע עיתונות, המון דברים צצו ועלו. דברים שהיו ידועים לקוריס בכל אותם חודשים ושנים. הוא ידע שיש משפט, ידע שצריך להתארגן הרבה מראש להקמת תאורה, ידע שצריך הרבה כסף, ובכל זאת הבטיח. המפגש ההוא לא היה כדי לספר לנו איך הפועל ר"ג הולכת למלחמה על הבית, אלא איפה יותר כדאי לארח: בווינטר או באיצטדיון. עזבתי בתחושה שעבדו עליי בעיניים.

אחרי כל ההבטחות שפיזר, קוריס היה צריך להראות שהוא לא מוותר. שיביא טרקטור למכתש, נראה אם "עמלנו" יוציאו צו מניעה. הפאסיביות היתה כתב כניעה בלי תנאים מוקדמים. חוסר הרצון להילחם על המכתש משדר גם אנרגיות שליליות באשר לגורלו: הרמנו ידיים, הסיפור אבוד, נשאר רק המו"מ על המחיר. ציפיתי לראות את קוריס מפשיל שרוולים, מזיע, נאבק. בדיוק כמו לפני ארבע שנים. כשקוריס רצה אז לחזור מווינטר למכתש, אף אחד לא עצר אותו. הוא חזר בגדול כנגד רוב הסיכויים. לאן נעלמו כל האנרגיות הללו?

אני מאוד רוצה לראות את הפועל ר"ג משחקת ומצליחה בליגת העל, אבל קשה לי להשלים עם נטישת המכתש. לא מרגיש שאוכל לבוא לווינטר, ולא בגלל שמדובר במגרש של הכח. זה פשוט לא הבית הטבעי של הקבוצה ושל האוהדים. המכתש הפך בשנתיים האחרונות לבונבוניירה קטנה, ואחרי כמה עבודות שדרוג הכרחיות, הוא בהחלט ראוי לארח משחקים בליגת העל. הוא לא נופל מכמה איצטדיונים אחרים. מי שמדבר עליו כעל מגרש ענתיקה ופרימיטיבי, עושה זאת בגלל סטיגמות שדבקו במכתש בגלל המשטח שלו. יש למכתש אווירת כדורגל שאין במרבית מגרשי ליגת העל, והוא מספק חוויית צפייה ייחודית. אלה פרמטרים חשובים לא פחות מבעיות חנייה. את הקופות והשירותים היו משפצים, כיסאות היו מוסיפים, אז מה הבעיה לשחק עליו באור יום במשחקים מול קבוצות קטנות שהטלוויזיה במילא לא תשדר? ההתאחדות הצהירה שהשנה היא לא תוותר בנושא תקינות המגרשים לאף קבוצה בשתי הליגות העליונות, אבל כבר בשבוע שעבר היא אישרה ללוד ולרמת השרון לארח בביתן למרות בעיות תאורה. מה הבעיה לעגל פינות גם בליגת העל? בשביל מה הגדילו את הליגה אם שולחים את עכו לשחק 50 ק"מ מהעיר שלה ואת הפועל ר"ג זורקים מהמכתש? נתנו לי סוכריה ומצד שני הביאו סטירה. נפגעתי, לא מגיע למשחקי בית.

קבוצת כדורגל מורכבת מתוכן שנותן את הסיבות לאהדה. זה שחקנים, זה מגרש, זה אוהדים. את המגרש לקחו ורוב השחקנים הם לגיון זרים. התוכן איבד חלק מהותי, הקבוצה הופכת לחסרת זהות, ולצערי בנסיבות האלה אני לא מרגיש מחוייבות לרוץ אחריה אוטומטית באש ובמים.

מאחר שמדובר באקט שמנוגד בעצם למטרות עמותת האוהדים, שאני אחד משבעת מייסדיה, הודעתי לצחי בן-יוסף שאני מוותר בצער רב על מקומי. בסך הכל זהו אקט מחאה אישי. לא כלפי הקבוצה, לא כלפי השחקנים. מחאה על עזיבת הבית בקלות רבה מדי. אני מאחל לקבוצה רק טוב בליגה, ושתבטיח את ההישארות הרבה לפני סיום העונה. אלווה אותה במשחקי חוץ בלבד. וינטר יישאר מחוץ לתחום עבורי.

היה לי חשש שלא אעמוד בפיתוי ובהזדמנות ראשונה אברח מפני עצמי היישר לווינטר. דאגתי לסנדל את העניין הזה. הנה, תוך כדי הכתיבה צצו להם איכשהו המספריים מתחת לכל הבלגן, לקחתי אותם וגזרתי את המנוי. שלא אתחרט. קריעה על המכתש.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

72 תגובות על קניתי מנוי

 1. רונן הגיב:

  חזק !
  מבין את הצעד.
  אמירה נוקבת. כאוהד, לא יהיה לך פשוט לעמוד בהצהרה.
  סחתיין.

  אם בעקרונות עסקינן, אני רוצה לציין את המקרה של יוחאי הלוי, קופץ המשולשת שאיחר לתחרות בגביע העולם במס' דקות ולא הורשה להשתתף. הכותרת היום בידיעות בהקשר למקרה היתה: "לוי פסבקין: אני אשם". פסבקין הוא סגן יו"ר האתלטיקה ודמות דומיננטית באיגוד האתלטיקה בכלל ובמכבי ת"א (אתלטיקה) בפרט. בתקופתנו, תקופה של אי לקיחת אחריות והעברתה הלאה, בימים שלמילה אין ערך ולהבטחות אין כיסוי – של פוליטיקאים, עסקנים, אנשי עסקים ובכלל, ראוי לציין את לקיחת האחריות של פסבקין וה"הודאה" באשמה.
  צעד נדיר במחוזותינו.

 2. אדום ותיק הגיב:

  חבל לאבד אוהד כמוך במשחקים אבל הצעד שלך מובן לי.
  גם לי יהיה קשה עם ווינטר אבל אני אוהד שרוף מידי של הקבוצה.
  יכולת לחסוך את קניית המנוי אבל החלטת להחמיר עם עצמך וכך תרמת לקבוצה 700 ש"ח.
  עשית מעשה אמיץ של אוהד בעל עקרונות.
  כל הכבוד.

 3. יש בקבוצה מנחוס הגיב:

  כל הכבוד לך שלמה על האמת האישית שלך שאתה מוציא בבלוג ,
  גם אני אחרי המון שנים לא קונה מנוי בגלל וינטר ועוד כמה חולרות שמסתובבות ביננו.
  אתה וחברייך לנידוי הם אוהדי הפועל רמת גן

 4. מאיר הגיב:

  מנוי זה לא הכל בחיים, הפועל ר"ג למרב הצער הופכת קבוצה ללא נימוסים, ללא ערכים, אין אדאולוגיה, אין שחקני בית,
  הפניית עורף אל העבר וריצה אחרי הקפטליזם הדורסני , ההרסני.
  התנכרות לבית ששימש בנאמנות הסטורית מועדון מפואר
  אלופת המדינה , מחזיקת גביע המדינה
  אבוי שהגענו למצב כזה בערב ראש חודש הרחמים והסליחות ,יתכבדו האוהדים לבקש סליחה על הפקרת הבית והריצה לאכלס את יציעי המגרש הכוח הסגול.
  יהיו ימים אלה ימים של חשבון נפש של ראשי המערכת שהובילו לשנים יפות אך כעת סוטים מדרך הישר ומובילים את הקבוצה אל התהום אל האבדון.
  לא ירחק היום שהפועל ר"ג תיטמע לקבוצה עירונית שמשכנה בווינטר. העתיד כמו שאומרים נמצא כבר בתוכנו עכשיו
  זה הזמן להתעשת ולחשוב על פתרונות עמוקים להשבת זהות לאומית לקבוצה שהיא חלק בלתי נפרד מהלב של ר"ג וגבעתיים,
  לא נשרכת בשולי העיר , במדשאות הפארק הלאומי אלא נטועה עמוק בלב אוכלוסיית בורכוב , כופר הישוב, היא הראי הספורטיבי של המרכז.
  חזק ואמץ ידידי !

 5. קוריס? אנ'לא מאמין לו הגיב:

  אוהד אמיתי עושה מנוי ! ואתה אוהד אמיתי.

  ידענו כל הזמן שמה שמעניין את קוריס זה המגרש והמגרש והמגרש.
  עכשיו יש בטח דיונים בבוררות שאף אחד לא יודע עליהם ובסוף זה יגמר בכסף. הרבה כסף.

  בטח יכתב באתר הרשמי שלא היתה ברירה. שקוריס נלחץ לקיר ומייעד את הכסף אך ורק להפועל רמת גן .
  בטח הכתבה תהיה מגובה בכמה הודעות "מטעם" וכמה מלככי פינכה יספרו על האין ברירה
  אבל תשאלו כמה מנכי שקים באזור המרכז.
  הם יספרו לכם כמה דברים מעניינים על היקף הנכיונות ועל הדרך של קוריס להחזיר אותם או יותר נכון מאיזה כסף הוא מתכוון להחזיר את ההלוואות.

  אם ארקין רק היה יודע…

 6. יש בקבוצה מנחוס הגיב:

  ועכשיו גם הקפיטן תמיר בן עמי ברשימת הפצועים בגלל המנחוס הזה רועי נמיר
  נמאס לי כבר לשאול מי יהיה הבא בתור להיפצע?

 7. אוהד הגיב:

  מענין איך תצליח לעמוד במילה שלך. שוה לעקוב, שלא נתפוס אותך יום אחד מתחבא מאחורי השורה האחרונה בווינטר. 🙂
  מבין אותך, הרגשתי את זה בשבת בוינטר מול מכבי. היה משעמם ומדכא. אם נגזר עלינו השנה דיכאון אז באמת עדיף שזה יהיה במכתש. אין סיבה לסבול גם מרמה גרועה של כדורגל, גם מהמגרש של הכח וגם לשלם על זה.

 8. מיקי ר. הגיב:

  אני לא מצטרף לכל המברכים. קודם כל חבל על הכסף, יכולת לקנות בזה איזה ג'ינס מדליק לבת שלך או מתנת אהבה לאשה. הרבה יותר חשוב. (יכולת גם לשמור ולתרום לעמותה המתהווה).

  שנית, אם איזה אהוב לנו, יקר לנו, חלק מנוף חיינו במשך שנים, אם הוא חולה או גוסס או חלילה מת, נהוג ללוות אותו בדרכו האחרונה, נהוג לכבד אותו בזמן הנותר, נהוג לא להתייאש עד הסוף הרע או עד הנס המבריא.

  את כל הדברים על מה היה צריך לעשות, מתי, נגד מי ולמה כבר חפרנו לעומק.

  היה יותר טוב לראות אותך בכל משחקי הבית אפילו עם שלט צמוד וקבוע המביע את מחאתך בנושא המכתש.

  חוץ מזה, גזירת הכרטיס לא אומרת כלום. פעולה פשוטה של קניית כרטיס בקופה מותירה את הסנדול חסר משמעות.

 9. אדום עתיק הגיב:

  מצטער שאני לא מצטרף למקהלת המהללים את המהלך יוצא הדופן שעשית. דעותי על המכתש וחשיבותו אינן זקוקות לחיזוק נוסף אך מנגד ברורה עמדתי באשר לראיית המציאות וכיצד יש לפעול . אך יותר מכך אני חושב ,בניגוד לאחרים,שהוצאת עצמך מקהל האוהדים האמיתיים. חבל כי כולנו הפסדנו.ומה תכתוב עכשיו בבלוג? רשמים משירים ושערים? לא חייבים מינוי ,קנה כרטיס ותתייצב .
  מאחר ויש בטח הרבה שחושבים הפוך ממני אז בבקשה ,קדימה הסתער(רק תזהרו מהרתק).

 10. אריה הגיב:

  למרות שאני לחלוטין לא מסכים עם המחאה פשוט מכיוון שאין נגד מי למחות מכיוון שרק בזכות קוריס אתה חושב שיש סיכוי לחזור למכתש ורק בזכות קוריס מתנהל מאבק משפטי על המכתש שעדיין משמש כבית של מחלקת הנוער של המועדון, אני חושב שמגיע לך כל הכבוד שקנית מנוי ובכך סייעת ב-700 ש"ח לקופת המועדון.
  כלומר,עשית את החובה המינימלית של אוהד לעזור לקבוצתו ובכך אתה ראוי להערכה.
  אני מסכים שההחלטה לא לאפשר לשחק במגרש ללא תאורה היא אוילית אבל בכך יש להאשים את ההתאחדות לכדורגל ולא את קוריס.
  אני מקווה שהמחאה שלך שלמה תישאר אישית בלבד שלך, הרי אין ערך לקבוצת כדורגל ללא אוהדים. אם יגיעו לפחות 2,000 אוהדים שלנו לוינטר, אפשר יהיה לעשות שם אוירה נהדרת השנה.
  האמת, המעשה שלך שלמה מן הוא קצת טראגי (במונחי אהדת כדורגל). 20 שנה אנחנו אוהדי הפועל ר"ג מחכים לליגת העל, אתה שלמה מן כבר חשבת שהשיא של העונה הוא משחק נגד הפועל ב"ש (עם כל הכבוד ויש כבוד) וסוף סוף לאחר שבעמל רב ובהשקעה מטורפת של בן אדם אחד (קוריס) בעזרתו האדיבה והחשובה של ניר ארקין הגענו לבאר ולמשחקים נגד הקבוצות הגדולות של הכדורגל הישראלי, אתה שלמה מן, תהיה נוכח רק במשחקי חוץ.
  מקווה שלאחר הסיבוב הראשון תתעשת והחל מהסיבוב השני כבר נראה אותך בוינטר.

 11. איתן הגיב:

  במחצית הרגשתי את הסלידה מהשהות בטריבונה סגולה שמסנוורת לך את
  העיניים עם הזרקוקים.
  קשה,קשה בלי המכתש והאנרגיות המיוחדות שאתה חש עם
  כל האוהדים במיתקן אהוב.
  ואז החלטתי,בן זונה מי שלא מעלים את רוב הסגול בטריבונה לפי החוקים שקבע לנו
  מפקח המשטרה בכניסה,הוא דרך אגב מנע את פריסת הדגל הגדול בתחילת משחק.
  מול באר שבע האדום שחור יעטוף אותנו מסביב.מאחור ומלפנים.

 12. לאיתן ולשלמה הגיב:

  לאיתן-
  עזוב שטויות, את מי מעניין בכלל הצבע של הכוח, הקבוצה הקטנה מהליגה הלאומית בעלת 50 האוהדים ? תשקיע אנרגיה בלמלא את וינטר נגד ב"ש באוהדי הפועל ר"ג, כולל ילדים רבים, זאת תהיה הדרך הטובה ביותר להעלים את הסגול.
  לשלמה-
  אולי המחאה שלך העונה צריכה להתרכז בעיקר כנגד אבי לוזון הכל יכול ? הרי ההחלטה הטפשית שבמגרש בלי תאורה לא ישחקו תלויה אך ורק בו. אני בעד שיהיה סטנדרט מינימלי למגרש כדורגל בליגת העל אבל לא הגיוני שהמכתש של היום, שנראה ב-3 דרגות טוב יותר מהמכתש של 89 (בליגה הראשונה) או שנות ה-60, לא זוכה לארח את משחקי ליגת העל כאשר בעבר כמות הקהל היתה כפולה ומשולשת.

 13. ריקוט הגיב:

  מצד אחד, זו מחאה אידאולוגית נטו. לא סתם הפניית גב, אלא עם אינטגריטי אישי גבוה. ועל זה כבוד. מצד שני, א-פרופו אנרגיות שליליות, כשאוהד כמוך קורע קריעה על המגרש, מה יגידו ספסלי הקיר. פוסט נוגע ללב, ברם.

 14. חיים גרינפלד הגיב:

  אני בשוק מהצעד שלך.
  אני כועס על הצעד שלך.
  אני מבין אותו.
  אני לא מבין אותו.
  לאחר מפגש האוהדים עם קוריס, קבעתי פגישה עם יבלו ונסעתי לאיצטדיון ר"ג.
  בשיחה הסביר לי הבעלבית שאחת הסיבות העיקריות (אם לא העיקרית שבהן) לאי אישור המכתש לליגת העל, הוא אורכו של המגרש. הוא קצר מדי, צר מדי, ואין דרך להגדילו או להרחיבו.
  יצאתי מהאיצטדיון במפח נפש נורא. את מי להאשים? את יבלו? את לוזון? את קוריס?
  לעולם לא "אוותר", לעולם לא אומר "אין את מי להאשים", לעולם אחלום, אפנטז ואקווה שיבוא יום ( ויבוא יום!) ונחזור למכתש שלנו.
  ובינתיים?
  תרמת לקבוצה 700 שקל. צעד מדהים ונדיר גם עבור אוהד שאין אמיתי ושרוף ממנו, כמוך.
  אבל מה זה להחרים את הקבוצה?
  באיזו זכות אתה מונע מעצמך את התראפיה/עונג/סיוט דו-שבועי של צפייה בקבוצתך האהובה?
  איך תחיה עם עצמך?
  לאן תוליך את הטירוף והגעגוע?
  מה יהיה, לעזאזל?

 15. לשלמה הגיב:

  אתה נותן לנו הרבה הנאה מהבלוג שלך ועל כך מגיע לך הרבה תודה,אבל הפעם באמת שקצת יצאת מפרופורציה,אתה לא רוצה לבוא לראות את הקבוצה? אל תבוא אבל בצעדים שלך אתה "מושך" אחרייך אוהדים אחרים ובעצם פוגע בקבוצה,יש עובדות והן שלא משחקים השנה במכתש !!1 חבל לזרוק 700 שח ,היה עדיף לתרום את המנוי חזרה למכירה חוזרת או אולי לאוהד בעל קשיים כלכליים שרוצה לבוא ולא יכול,אני חושב שלמה שאתה כמו רבים מאיתנו בעצם מחפש את הילדות שלו דרך הקבוצה,הרי מה יותר כייף מאשר להכנס למנהרת הזמן הזאת שנקראת המכתש ולהרגיש פתאום שוב פעם צעיר? אנחנו מחפשים משהו שהלך ולא יחזור ,כולנו רוצים להרגיש ילדים שוב והמכתש עזר לנו,אבל תזכור שיש קבוצה והיא מעל הכל

 16. קובי הגיב:

  שלמה,הכאב שלך על עזיבת הבית כל כך מובן.
  מי מאוהדי הפועל ר"ג לא מחובר בליבו בדמו למגרש המיתולוגי שלנו?
  לכל אחד יש את זוית הראיה/הכאב שלו.
  חובב כתב לפני כמה ימים שעדיף לרדת חזרה ללאומית, לשחק במכתש , להשלים את ההליך המשפטי ,לבסס את מעמדו של המכתש , לשפץ את הבונבוניירה ולחזור לליגת העל בגדול.
  יש בזה משהו.. השאלה היא האם אחרי עוד כמה עונות בלאומית ישאר פה בכלל קהל (מעבר לגרעין הקשה של האוהדים)?
  אז עלינו ליגה אחרי 20 שנה.לדעתי צריך לתמוך בקבוצה בכל דרך ,גם אם נגזר עלינו לעבור השנה 33-35 משחקי חוץ.
  אני באופן אישי קניתי מנוי.אז לפני כל משחק בית ניקח כדור נגד בחילה כדי שיעזור לנו להתגבר על המראות של הקירות והכיסאות הסגולים, נעודד את הקבוצה ונקווה בסתר ליבנו שגם הנס של החזרה למכתש יקרה מתישהו.

 17. המכתש הבא בתור הגיב:

  כאוהד הפועל ת"א אני מברך על הצעד של שלמה. עברנו את זה בכאב וביסורים על בשרנו בהרס אוסישקין. למרות שהמחאה שלנו היתה מאוד ממוקדת ואף אגרסיבית לא עזר ולא אכנס לסיבות האמיתיות, כל סיפור של איצטדיון שונה זה מזה. אתם צריכים לצאת לרחוב ולעשות צעדים דרסטיים, אתם רק בוכים באינטרנט וזה לא יעזור
  כשתשמעו על החרב המונחתת יהיה מאוחר מדי לעשות משהו. תעשו עכשיו כל עוד אפשר. חבל על המכתש שהוא פנינה אמיתית של כדורגל, תלחצו על הבעל בית שלכם לא לוותר ולעשות הכל לשמור על הבית.
  מאחל לכם הצלחה.

 18. ירמיהו הגיב:

  כִּי-כֹה אָמַר יְהוָה, לְאִישׁ יְהוּדָה וְלִירוּשָׁלִַם, נִירוּ לָכֶם, נִיר; וְאַל-תִּזְרְעוּ, אֶל-קֹצִים. ד,ד הִמֹּלוּ לַיהוָה, וְהָסִרוּ עָרְלוֹת לְבַבְכֶם, אִישׁ יְהוּדָה, וְיֹשְׁבֵי יְרוּשָׁלִָם: פֶּן-תֵּצֵא כָאֵשׁ חֲמָתִי, וּבָעֲרָה וְאֵין מְכַבֶּה–מִפְּנֵי, רֹעַ מַעַלְלֵיכֶם. ד,ה הַגִּידוּ בִיהוּדָה, וּבִירוּשָׁלִַם הַשְׁמִיעוּ, וְאִמְרוּ, ותקעו (תִּקְעוּ) שׁוֹפָר בָּאָרֶץ; קִרְאוּ מַלְאוּ וְאִמְרוּ, הֵאָסְפוּ וְנָבוֹאָה אֶל-עָרֵי הַמִּבְצָר!!!

 19. יש אדם אחד בלבד, אחד בלבד, הגיב:

  שיכול לעשות שינוי בנוגע למכתש וזה לא הבורר או המגשר שתפקידו מסתכם במציאת פיצוי נאות כך ששני הצדדים יצאו מרוצים ככל הניתן.
  רק בן שחר, ראש עיריית גבעתיים, יכול בחתימת ידו להפוך את המכתש למקום שמיועד למשחקי ספורט בלבד. זה כל כך פשוט, זה כל כך טריויאלי, זה כל כך מתבקש, זה כל כך נכון – מה הפלא שאף אחד לא עושה כלום בנידון. גמדים עלובים.
  מעשה כזה של בן שחר גם יוציא לפנסיה את החלומות של אנשים מסויימים לקבל עוד פעם פיצוי בשם המועדון.
  לאחר הטיפול של בן שחר ישאר רק לסיים את הנדרש כדי להכשיר את המכתש לליגת על. זה הרבה הרבה יותר קל ופשוט ממה שמנסים לחפור לנו בראש. כל סיפורי הרוחב/אורך, כל סיפורי התהליך הארוך להקמת תאורה, כל סיפורי השיפוצים הנדרשים במועדון וביציעים, כל שאר ההפחדות המצוצות מהתחת – הכל הכל ניתן לפתרון די מהיר ובעלות לא אסטרונומית.

 20. ל-איתן הגיב:

  קצת מידע. לו קוריס היה מעוניין שדגל הפריסה יהיה ביציע הוא היה דואג לזה, הוא היה נלחם בשביל זה עם המשטרה. הנה בנושא המגאפון קוריס הוציא הוראה למשטרה שלא להכניס מגאפון וזאת בניגוד למה שקורה בלא מעט מגרשים. שלא יעבדו עליך.

 21. לא פריירים הגיב:

  מחאת המינוי תתפשט כי אנשים אולי טפשים אבל במידה פחותה ממה שנהוג לחשוב.
  לא יודע כמה אוהדים יקנו מינויים ואם יקנו כמה יקרעו אבל מה שבטוח האוהדים לא יגיעו בהמוניהם לווינטר.
  לא כולנו צעירים שמתלהבים מזה שר-ג בליגת העל.
  אם לא נילחם עכשיו על המגרש, בעוד חמש שנים לא יהיה לאן להגיע.
  תתעוררו.

 22. מעליי צודק הגיב:

  עברו הימים ההם שהאוהדים הלכו באש וגם במים עבור הקבוצה שהיו מזוהים איתה, היום זו קבוצה ללא זהות עם שכירי חרב במגרש בכלל לא ביתי והנהלה שעושה הכל כדי שהאוהדים לא יבואו אז למה שהאוהדים יתרגשו שהקבוצה בליגת העל וירוצו לקנות מנויים ואחר כך שוב ירגישו ש"צוחקים להם בפנים"
  אין קבוצה ללא אוהדים ונראה לי שקוריס מתחיל להרגיש את הלחץ שהולכים לצחוק עליו בליגת העל (והעיקר שיש ניהול תקין וכסף בזמן ) 😀

 23. אורדון ותיק מאוד הגיב:

  גם אני קניתי מנוי אבל בניגוד לך שלמה אני שומר אותו עמוק בארנק מתוך כונה לעשות בו שמוש עד סוף העונה.ראשית אני אוהד קבוצה ולא מגרש עם כל הצער שנאלצנו לעזוב את המכתש וכולם יודעים את הסיבות לכך.החיים הם מאוד דינמיים ונתונים להרבה שינויים אבל החכמים יודעים להפיק מישונוים אלה את המיטב ובשבילי ואני מקוה גם בשביל אוהדים רבים אחרים הוא לקבל תמורת עזיבת המכתש מגרש חדש ומודרני שיהיה מגרש בית אמיתי לקבוצה ולאוהדים על זה צריכה להיות מלחמת עולם לא מתפנים מהמכתש עד שלא מקבלים אצטדיון חדש.
  ומי שעדין לא הפנים אני מציע לו לקרא את הספר מי הזיז את הגבינה שלי.

 24. למתוסכלים והקנאים הגיב:

  לא יעזור אם תכתבו כאן 100 פעם שלקבוצה אין זהות. לקבוצה יש זהות, יש שחקנים שמשחקים בקבוצה כבר מספר שנים והם הרבה יותר משחקני בית. יש יו"ר שהוא האוהד השרוף ביותר של הקבוצה כאשר באף קבוצה בארץ, בטח לא בליגת העל אין יו"ר-בעלים שלא החמיץ משחק של הקבוצה 30 שנה לפני שהתמנה לבעלים. אין הרבה קבוצות בארץ שהמאמן שלה הוא שחקן בית שכל כך מזוהה איתה. אין עוד הרבה קבוצות בארץ שהספונסר הראשי, ארקין, עושה זאת קודם כל ממניעים של אהדה עמוקה וטהורה לקבוצה לפני כל שיקול כלכלי. גם קוריס עצמו מוקף בכמה חברים שהם אוהדים שרופים של הקבוצה שנים רבות. אז לא יעזור מי שימשיך לאחז עיניים ולגנוב דעת, מעבר לכך שהקבוצה מנוהלת טוב ועל כך אין חולק, יש גם זהות. כמובן שעניין המכתש הוא הבעייתי ביותר ופוגע בהכל אבל גם קוריס יודע את זה ולכן נאבק עליו.

 25. ל-זה שמעלי הגיב:

  תודה שהבהרת לנו, עוד פעם ועוד פעם, את הצד ש-ל-ך בסיפור. מה היינו עושים בלעדיך? לאן היינו מובילים את חרפת אי הידיעה?
  האם הכוונה בחברים של קוריס זה לכמה כאלה שהוא כבר זרק מרשימת חבריו או שהכוונה לאנשים כמו משפ' גל או משפ' כהן שמהם הוא לעולם לא יפרד? רק שנהיה בטוחים בבקשה.

 26. chappy הגיב:

  למה לא שמענו על קריעת מנוי בכל הקדנציה הקודמת בוינטר ובאיצטדיון רמת גן?!
  פתאום עזיבת המכתש היא פחות לגיטימית מאשר בעבר?!

  למה אתה לא מודיע לעירית גבעתיים
  שבגלל שינוי התב"ע תשלם את מיסיך אבל שלא יבואו לאסוף לך את הזבל.
  למה לא תבנה אוהל מחאה מול ביתו או משרדו של לוזון ?
  רק קריעת המנוי זו מחאתך – חלש ביותר.
  ממך מקשריך מכישוריך הייתי מצפה ליותר.
  אני לעומת זה קניתי מנוי לי וילדי
  ונמשיך לבוא ולעזור להפועל רמת גן
  ככל שנוכל גם אם זה יהיה במגרש בבית שרת או באילת ולא נקרע את המנוי!.
  המכתש זה הבית אבל כשאין ברירה עוברים דירה.

 27. ל chappy הגיב:

  לצאפי אופן
  עם כל הכבוד אתה כרגע שייך למערכת של הפועל רמת גן
  לכן דעותיך לא רלוונטיות
  תזכור מה אמר בזמנו ראש עירית טייבה חג" יחיא בטלויזיה
  למליניאק
  כאוהד הפועל רמת גן אתה לא רלוונטי לדבר

 28. chappy הגיב:

  הבנתי עם אני במערכת ( מה שזה לא מדויק) אז אסור לי להתבטא פה
  רק למי שנגד מותר .

 29. מעריך הגיב:

  אפשר להתווכח הרבה על שזה צעד פרובוקטיבי אבל שלמה הקריב את עצמו בתור אוהד כדי שנושא המכתש לא יעבור בשקט.
  על זה צריך לתת לו ש א פ ו גדול.

 30. אורדון ותיק מאוד הגיב:

  "הקריב את עצמו בתור אוהד"? תגיד לי בבקשה אתה לא חושב שקצת הגזמתה .
  עשה מעשה שטותי למדי שקרוב לודאי יצטער על כך בהמשך.

 31. מיקי ר. ל-צ'אפי הגיב:

  אוהבים אותך.
  אל תיקח את השטויות של כמה אנשים.
  גם המעורבות המבורכת שלך באתר המועדון היא מבורכת. אולי חבל שבר-לב לא גילה בזמנו את היכולות שלך בתחום.
  כמובן שלכל אחד יש פה פתחון פה. שלמה יוצא גדול בכך למרות שההסכמה שלו לגסויות ולקללות לא מקובלת עלי. פשוט לפעמים יש הגזמות בשני הצדדים.
  רבים קנו מנויים ויגיעו לוינטר תוך כדי כך שהם בוכים ושמחים בד בבד.
  רבים יותר, להערכתי הצנועה, היו קונים מנויים למכתש.

  הגיע כבר הזמן לנצחון.

 32. עידו הגיב:

  שלמה שלום

  הצעד שלך לא הרשים אותי בכלל ולא ראוי לפרסום.
  אני יודע שבעצם התגובה שלי אני רק נותן לך סיפוק, אבל הכוונה היא שגם אחרים ייקראו וייפקחו עיניים גם לצדדים אחרים.

  הפועל ר"ג חזרה אחרי 20 שנה לליגת העל. בתור אוהד חשוב לי לראות את הקהל של הפועל ר"ג חוזר למגרשים ומה לעשות שקהל נמדד בכמות.
  אם אוהדים כמוך יחליטו מסיבות כאלו ואחרות לבצע צעדים "פרובוקטיביים" אך בסופו של דבר ייפגעו ויקטינו את קהל האוהדים – אתה זה אוהד אחד פחות ואחריך יהיו עוד כמה שיחשבו שאתה צודק וינהגו כמוך. התוצאה – כמות האוהדים שלנו תרד.

  יש דרכים רבות למחאה, ואתה בחרת בניסיון להרשים אחרים לגזור את המנויי שלך (למי איכפת) ולהודיע לכולם על כך. פעם הבאה שאתה עושה צעדים כאלה עדיף שתשמור אותם לעצמך, אתה אוהד אחד פחות אבל כאלה שינהגו כמוך עוד יפחיתו מאוהדינו.

  טוב עשית שהתפטרת מעמותת האוהדים, מעצם ההגדרה, אוהד הוא אדם ש"אוהד" את קבוצתו ותומך בה בכל מצב וכמובן מגיע כדי להיות חלק מקהל אוהדיה. זה דבר אחד להביע ביקורת כנגד קוריס ושות' אבל דבר אחר להטיף לקהל האוהדים לא להגיע לעודד את קבוצתו וכאוהד זה הדבר הכי חשוב לי.

  אשמח אם בבלוג הבא שלך תפרסם את חשיבות כמות הקהל שמגיע למשחקים גם עבור הקבוצה וגם עבור זכות הקיום שלנו כקבוצה. קבוצה נמדדת כקבוצה בעלת זכות קיום לפי כמות האוהדים שלה, זהו כלל אצבע שמלווה את עולם הכדורגל שלנו כבר שנים, ואני לא רואה כיצד הוא ישתנה בעתיד הקרוב. גם אם אתה לא תגיע, לפחות תדגיש את החשיבות של אלה שכן מגיעים.

  אני אישית מקווה שדרך המחאה שלך תשתנה ותבדיל בין מחאה לחזרה למכתש לבין פגיעה והסתה של קהל אוהדינו.

  תודה

 33. חובב הגיב:

  מצפים לנו 30+ משחקי חוץ השנה
  חרא רציני

 34. הייתי שם הגיב:

  כשקוריס היתפרץ ביציע כלפי האוהדים צ'אפי לא האמין למה שהוא ראה ואמר לכולם שיותר הוא לא בא

  אז צ'אפי- אתה באמת אוהד יקר ומסור אבל ככה שלמה מרגיש ומותר לו.
  גם אתה , אם יכולת, היית בזמנו גוזר/שורף את המנוי כי זה מה שהרגשת באותו רגע.

  מה שאני לא מבין זה איך אתה, דווקא אתה הפכת לחלק מהדבר המגלומני, המביך וחסר הרלוונטיות כמו האתר הרשמי שאפילו הנתונים של מחלקת הנוער לא מעודכנים בו כמו שצריך ומסונכרנים על תחילת השנה שעברה כשמאז היו כמה וכמה שינויים. וכל הפסד הופך לנצחון וכל תיקו זו סיבה למסיבה

 35. חבר הגיב:

  על המנוי של חבר רשום 600 ומכרו ב 500… מוזר

 36. דיכי הגיב:

  עוד הפסד בגביע הטוטו, מקום אחרון בבית,
  נראה שאין טעם לקרוע מינויי ם כי לא שוה לקנות השנה מינויים.
  תתפללו שנפסיד בכבוד באורוה.

 37. אלוהים אדירים הגיב:

  תחזיר תקבוצה למכתש אנחנו מעומדים מספר 1 לירידה

 38. יאללה הגיב:

  הביתה

 39. יוחזר המכתש להפועל רמת גן לאלתר הגיב:

 40. דלמוני הגיב:

  יובל גמר את דלמוני. היום הוציא אותו אחרי עשר דקות וצרח עליו.
  לך הביתהההה יובל.

 41. רפוליקו הגיב:

  אני בהלם מהמהלך שלך. רק משוגע כמוך מסוגל לזה.
  בכל מקרה, חזק ואמץ שלמה, על הצעד הזה !!

 42. אורדון עם ותק של 30 שנים הגיב:

  שלמה
  יכול להבין את המחאה שלך. כולנו אוהבים את המכתש, כולנו נרגשים ללכת אליו לעמוד בתור לשבת בו לעצום עיניים ולהזכר בילדות. יחד עם זאת, השריטה יותר מדיי חזקה, וכמו שהדור הצעיר שר- לא משנה לי המרחק אלך איתך לכל משחק- צריך להגיע.
  אוהדים? ארגון אוהדים, הנהלה, שחקנים צריכים להפנים שיש לנו הרבה אוהדים רדומים ורק הצלחה על המגרש תביא אוהדים ליציעים. הנחות ברכישת מנוי לא תביא אוהדים. אוהדים יביאו אוהדים. אם כל אוהד בן 35 ומעלה יתקשר לחבר מהעבר ויזמין אותו למשחק (אני מדבר על בעל מנוי) רק כך יגיעו אוהדים למגרש בשלב הראשוני. ימי שנות ה70 וה80 לא יחזרו בקרוב אם בכלל.
  הייתי היום בוינטר. אנחנו לא נראים טוב וגם ביום שבת נעלה בהרכב חסר מאוד. נקווה שנחזור הביתה בשלום. המצב לא נראה טוב…

 43. צחי ר. הגיב:

  אני קורא את הדברים שאתה כותב כי נקודת ההנחה שלי היא שאתה מעוניין לקדם את הפועל ר"ג. אתה גם טוען שכך הוא הדבר ושהכול מגיע מאיכפתיות.
  אתה צריך להבין שמוטלת עליך אחריות בפרסומים שאתה עושה ובנזק שאתה יוצר.
  אתה מבין שכל בעל עסק נורמלי היה מרים אותך על טיל עם תביעה של מיליונים על הנזק שאתה גורם בפרסומים שלך?
  אני מתחיל לקלוט שבצד האיכפתיות אתה גורם נזק ודה-מורליזציה לאוהדים ולקבוצה. מהלל ומשבח ברוב אופטימיות את השנה הבאה שבפתח ולמחרת גוזר את המנוי.
  אני מצפה שתתיישר. אם לא – אני "אגזור" את הבלוג שלך מרשימת המועדפים שלי.
  אני אומר את זה בכאב.

 44. יש דברים כאלה? הגיב:

  יכול להיות שהכוכב של הקבוצה נעלב שלא נותנים לו לבעוט את הבעיטות החופשיות ועושה פרצופים של נעלב כל המחצית?
  חלאס כבר תתבגר ! זה לו ליגה ארצית
  טוב עשה יובל שהחליף אותך

 45. אוהד שרוף ללא תנאי הגיב:

  הצעד של שלמה מן דווקא מוכיח כמה חשוב שתהיה עמותת אוהדים המורכבת מאוהדים אמיתיים שאוהדים את הקבוצה מכל הלב ורוצים בהצלחתה ללא תנאי.
  עמותה כזאת שמורכבת מאוהדים אמיתיים ללא משקעי עבר ומירמור כנגד קוריס/יובל/שאר העולם לא תתעסק כל היום בעבר ולא תחפש בעיקר את השלילי ואת המקום שבו אפשר להעביר ביקורת אלא תתרכז בדברים החיוביים הרבים שקורים היום בהפועל ר"ג ותפעל להגדיל את כמות ואיכות האוהדים ביציע.
  לאוהדים שבאמת אוהבים את הקבוצה (רובם המכריע של אוהדי הפועל ר"ג) נמאס לקרוא או לשמוע את הממורמרים/כועסים/מתוסכלים/מרירים. זה רק כדורגל, אנחנו אוהדים שלא צריכים להשקיע ולגייס כסף למעט מנוי, כרטיסים למשחקי חוץ ואביזרי עידוד. תנו לנו לשמוח ולהנות מהקבוצה שלנו בליגת העל אחרי 20 שנה עם סגל שחקנים טוב וקבוצה מכובדת.

 46. קריעת הגבר הגיב:

  לא מתאים שלמה…. קריעת המנוי אינה תורמת מאום אינה מסמלת דבר כמו כל הקשקושים למעלה…. התרומה היחידה אולי לרייטינג של הבלוג !? מבין ללבך אוהב לפחות כמוך את המכתש אך הקבוצה והסמל הינה מעל הכל!! חורבן בית ראשון ושני לא מונעים מכל יהודי להמשיך להאמין (סליחה על ההקבלה הקצונית) המעט שנדרש מכל אוהד לבוא מאהבה לעודד בטוב וברע בבית (גם אם המגרש מגעיל) ובחוץ ,באש ובמים אחרת ניתן לשבת מול המרקע ולהיות אוהד וירטואלי!!

 47. מעליי הפעם לא צודק הגיב:

  גם המרירים \מתוסכלים\והכועסים רוצים בהצלחת הקבוצה ובהגדלת כמות האוהדים שלה, זה מישהו למעלה דואג לכך שכל אותם אוהדים שיש מהם די הרבה לא יפריעו למהלכים שלהם.
  ומה שיובל עשה היום לדלמוני זו בושה וחרפה

 48. להתעורר הגיב:

  אפקט קריעת המינוי של שלמה יתן השפעתו בטווח הבינוני וזאת בתנאי שהקבוצה תמשיך לגמגם כמו שראינו במשחקים האחרונים גביע הטוטו. מיעוט הקהל מול אשדוד לא אומר הרבה כי בכל זאת אמצע השבוע ואנשים עובדים אבל דחיל רבקום קוריס אם 3 ימים לפני תחילת עונה בליגת על באים בקושי 100 איש שנרדמים בעמידה זה אומר הרבה על כך שהשנה הולך להיות בזיון בנושא קהל. ההנהלה מנותקת מהאוהדים, הסגנון הוא- ירצו יבואו לא ירצו לא יבואו, אין אש בעיניים, בלי המכתש ובלי תמיכה של הקהל הקבוצה לא תצליח, וינטר משדר רצון לבעוט בו לכול הרוחות. מדכא להיות בו ולראות את קבוצתך האהובה משחקת בינוני ורק לפעמים יש הברקות וזה לא כולל את מכבי ת"א שעמדנו לא רע על המגרש אבל רק התגוננו רוב המשחק.
  אני מתכוון להגיע לרוב המשחקים בוינטר אבל חושש שלא זה המצב מצד רבים. בסוף אפשר יהיה לחלק את היציע המזרחי לשלוש ולהכניס את כולנו בחלק אחד. עצוב מאד,אני קורא להנהלה להתעורר עכשיו ולעשות משהו כי עמותת האוהדים עוד לא עובדת על פי מה שאני מבין. אנחנו לפני מצב שיהיו פחות אוהדים מהליגה לאומית וזה נתון מבהיל.

 49. S&M הגיב:

  דווקא נחמד לראות את האדומים עולים למקדש הסגול. לאט לאט, בהתחלה תתרגלו לצבע, אח"כ הכיסאות יהיו לכם נוחים, תתרגלו למוכר הארטיקים, ובסוף תמירו את הדת ולא תהיה לכם בעיה עם קבוצה עירונית.

 50. ושוב אדיר באתר הגיב:

  שלמה היקר:
  טעית בהחלטתך ובגישתך- לא להתפטר ארגון האוהדים החדש ולא להופיע למשחקים – היום יותר מתמיד דווקא צריכים כל אוהד – עדיף להשפיע מבפנים מאשר מבחוץ.
  קוריס אולי מתנהג לעיתים מוחצן אבל נראה לי שהוא כן מקשיב לרחש .
  המכתש הוא הבית אליו חייבים לחזור ( לא בגלל שגזר מישהו מנוי)- התוצאות וההפסדים יגיעו ובדיוק כמו שכדורי היה נשאל מתי נחזור למכתש ככה טרוניית הקהל תגדל כלפי קוריס עד שיבין את טעותו ונחזור למכתש. להשפיע רק מבפנים – קול מחאה מהמגרש הסגול אותו אני שונא / מקיא ( אפילו מעדיף את איצדיון רמת גן המנוכר) ובכל זאת חושב שעדיין ניתן לקנות עוד מנוי אבל לראות את זיו פניך איתי במגרש וביחד להשפיע באופן תמידי על קוריס לחזור על עקבותיו .
  אתמול נזכרתי על 4-2 נגד אשדוד כאשר במחצית 2-0 לאשדוד במכתש וידעתי שהמכתש הענק אין לו תחליף. המכתש הוא הבית ואנו האוהדים מבינים שבלי בית אין לנו זכות קיום. על כן חייבים להשפיע אבל מבפנים!!
  ועוד שאלה קטנה- איפה מר ארקין בסיפור ? לא שומעים את ניר!! ואיך ייתכן שהוא לא מבין כמה הבית חשוב- אשמח לשמוע דעתו של מר ניר ארקין למעבר המכתש

 51. יש בקבוצה מנחוס הגיב:

  אמרתי לכם?
  ועכשיו גם ויליאם סוארז נוסף לרשימת הפצועים בגלל המנחוס שמסתובב בחדרי ההלבשה במכתש:נמיר תפסיק כבר עים המנחוס.
  מעניין מי הבא בתור להיפצע?

 52. הנהלה הגיב:

  ההנהלה מנותקת וחיה באולימפוס מנותק מהאוהדים.
  חיים שם טוב בליגת העלאק, כיבוד במחצית, כיסאות נוחים והשתפשפות אחד עם השני בארועים.
  אז מה אכפת להם מכמה אוהדים מתוסכלים וממורמרים? שלא יבואו.

  זה כמו ברומא העתיקה שהאצילים חיו בתוך אורגיה ענקית של שחיתויות ומסיבות והעם היה עני ואומלל.
  בסוף גם אימפריות נופלות ואם ההנהלה לא תתחיל להזיז תתחת ולגרום לקהל לבוא היא לא תוכל להתלונן שהוא לא בא.

  כמות המנויים שנמכרו היא בזיון. אין שיווק ואין שום דבר שמקרב את האוהדים לקבוצה.
  הרחיקו את אתר המכתש מהקבוצה, אין ראיונות אין תמונות וכל הקשר שהיה פעם בין "האליטות" ל"עם" נעלם.זה מתכון לקטסטרופה

 53. נתונים הגיב:

  שימו לב שהמנוי שקנה שלמה הוא מס' 28 אצל כוכבי שזה המקום הכי מרכזי לרכישת מנויים בעיר. אנחנו שבוע וחצי לפני משחק הבית הראשון. מכבי ת"א (טוב זה לא חוכמה) מכרה עד עכשיו 3,500 מנויים, הפועל ת"א כמות דומה, הפועל ר"ג עם כל כמות האוהדים שקוריס מתגאה שיש לה קנו עד עכשיו אולי 70. אולי!
  כמה מנויים ימכור קוריס עד למשחק הבית הראשון? 150 בערך. נדמה לי שרעננה מכרה נכון להשבוע את הכמות הזו

 54. אורדון אובייקטיבי (מנסה) הגיב:

  מנויים- כל שנה יש את אותם אוהדים שירכשו מנוי.
  רכישת מנוי היא תמיכה (אומנם מועטת כספית) בקבוצה. השחקנים צריכים להבין שיש מחויבות לבעלי המנויים ולרוכשי הכרטיסים ולא לקחת אותם כמובן מאליהם. גם אם הקהל מביע את מחאתו צריך לדעת להבליג. הוא זה ששילם כסף עבור המנוי ויש לו את הזכות להעביר ביקורת (כמובן בגבול הטעם הטוב)
  כמות האוהדים שתהיה ביציע תלויה בכמות ההזמנות שתחולק. אני שוב קורא לקוריס להסביר לכל הפונקציונרים שהתקציב גדל ואנחנו זקוקים לרכישת מנויים, אפשר לעשות את זה עם חיוך, ואני בטוח שהאוהדים יבינו.
  לנתונים- אי אפשר להשוות אותנו לאוהדי הקבוצות הגדולות. גם קבוצות עם מסורת וקהל אוהדים גדול לא מוכרות מנויים באלפים. נכון שיש לנו פוטנציאל אוהדים אבל רובם איבדו את הניצוץ באופן טיבעי. לשמחתי יצא לי לראות מכתש מלא באוהדים של רמת גן וזו בהחלט אוירה מיוחדת. לדור הצעיר, תחשבו על המשחק נגד רמת השרון ותכפילו את מספר האוהדים ב 3.
  שיווק – ברגע שיפסקו המלחמות בין הירונים, ישנה אפשרות למכירת מנויים.
  ברגע שיש רק אנרגיות שליליות, התוצאות לא יגיעו.

 55. על יחסי "ההנהלה" והאוהדים-טוקבק מוואלה הגיב:

  כשאומרים הנהלה מתכוונים מן הסתם לירון קוריס. בעל הבית שלא אוהב לשמוע מילת ביקורת ובטח לא לקרוא אותה באתר האינטרנט השנוא עליו- "המכתש".
  אז הוא פתח אתר אחר. שאמור להיות רשמי אבל מיום ליום הופך ל"פראבדה" מודרנית עם כותרות וסיקורים שלא קשורים למציאות, עם תמונות של היו"ר מחובק עם כל המי ומי של הכדורגל ועם מסע השתלחות אישי במנהל אתר המכתש השנוא עליו.

  אותה השתלחות היא השורש הרע שיש בין קוריס לאוהדים כי למעשה כשהוא תקף אוהד אחד(ולא סתם אחד אלא את ירון בר לב) הוא למעשה תקף את רוב האוהדים שרואים בירון ובאתר המכתש כמדורת השבט שלהם.

  אז עכשיו בליגת העל קוריס עשוי לאכול את מה שהוא בישל .
  ובזמנים הקשים הוא יוכל להתנחם רק בלקרוא את מה שכתב החצר שלו כותב באתר הרשמי (הפסדנו? מה פתאום! ניצחנו בגדול! , השופט אשם,הריצפה עקומה, הקהל לא בא ויש שחקנים פצועים)
  כי לפורום האוהדים לא כדאי לו להיכנס.

  וגם-האם יתכן ש"הנהלה" תבוא בטענות לקהל שלה שלא מגיע למשחקים או לא מסתער על המנויים (הלא זולים בכלל) אבל לא תעשה כלום ושום דבר כדי להביא את הקהל?(מבצעי שיווק, יום פתוח לאוהדים, קריאה לפיוס אמיתי וסולחה עם מי שצריך)
  אבל כלום- שם חיים במגדל השן. משתפשפים עם הנובורישים של הכדורגל, דופקים כמה תמונות שיהיה במה להשוויץ באתר הרשמי ואוכלים סושי במחצית.

 56. אוהד הגיב:

  שלום
  אני מסתייג מקריעת המינוי,לא זו הדרך
  אבל לא חולק על כך שהקהל מאוכזב ויצביע ברגליים השנה.מלבד משחקים בודדים מול קבוצות גדולות לא יגיעו יותר מ500 רמתגנים לכל משחק
  על ההנהלה להפסיק לשבת בחבוק ידיים ולפעול להגדלת כמות האנשים ביציע
  לא זה הזמן להיות פסיבי

 57. דולינגר כדורי ושינסקי יום הדין קרב ובא הגיב:

  נשמתכם לא תראה מנוחה בגיהנום
  דרך כף הקלע “והיתה נפש אדוני צרורה בצרור החיים את ה’ אלוהיך ואת נפש אויביך יקלענה בתוך כף הקלע“.
  לאחר המוות הנפש כמו צופה וחשה חזרה בחיים שעברה, אך בלי יכולת השתתפות. מלבד הייסורים שהנפש עוברת בתהליך זה,
  שמואל א, כה, כט.
  וַיִּבְקַע אֱלֹהִים אֶת-הַמַּכְתֵּשׁ אֲשֶׁר-בַּלֶּחִי, וַיֵּצְאוּ מִמֶּנּוּ מַיִם וַיֵּשְׁתְּ, וַתָּשָׁב רוּחוֹ, וַיֶּחִי; (שופטים, טו, יט)

 58. אין קבוצה ללא אוהדים הגיב:

  קוריס הולך לקבל את פאדיחת השנה כשישאלו אותו לאין נעלמו כל ה"צבא האדום" שירש עם קניית הקבוצה מהמפרק.רצה מלחמה \הסתה\שנאה\ושגעון גדלות וקיבל את הלשון בתחת של נמיר ונשאר ללא קהל
  ליגה ארצית :1500 אוהדים למשחק ביתי
  ואז הגיע נמיר ויעץ לקוריס מה לעשות:
  ליגה לאומית :800
  ליגת העל אחרי 20 שנים :500

 59. עבד מנחוס הגיב:

  קוריס תתעורר
  עוד מעט תמצא את עצמך לבד עם העבד מנחוס והחביתה המתהפכת

 60. השער הגיב:

  חלאס עם רועי נמיר כל היום. אולי תתלוננו גם על פופאי הזקן?
  אם יש לכם טענות תפנו לקוריס.

 61. דן הגיב:

  מי זה שכל כך שונא את רועי נמיר ? מי מקנא בו כל כך ?
  מי שחושב שיש קשר בין רועי נמיר לכמות הקהל צריך אישפוז
  מי שכותב כאן שיש אוהדים שלא באים בגלל ההנהלה כנראה מתכוון ל-3 אוהדים.
  כל שאר האוהדים מגיעים אך ורק בזכות קוריס, הרי בלעדיו לא היה מתקיים דיון, לא היה אתר רשמי, לא היה בלוג של שלמה מן (כי לא היה על מה לכתוב) וגם לאתר המכתש לא היו נכנסים יותר מ-50 איש כדי לקרוא על הותיקים, הרי ברור שקבוצת בוגרים לא היתה (או אולי היתה מקסימום בליגה של הכוח שהיא השנה ליגה שכוחת אל). היום, קבוצה שלא משחקת בליגת העל לאחר הגדלת הליגה היא קבוצה פשוט לא רלוונטית.

 62. פופאי ליגת בדיחאלק הגיב:

  יש מצב שאולי נשחק את משחק החוץ מול מכבי פתח תקוה
  ב….. וינטר חחחחחחחחחחחחח
  http://www.one.co.il/Article/142765.html

 63. רוני שוחט הגיב:

  שלמה שלום
  אני חושב שעשיתה טעות גדולה לא בגלל גזירת המנוי
  אתה יוצר לאנשים ולאוהדים הרגשה לא טובה ומחשבות לא לבוא
  למישחקים בזמן שהשחקנים צריכים אוהדים והקבוצה צריכה להישאר
  בליגה בלי קשר למכתש או למגרש אחר
  מי כמוך יודע שאני ביליתי שעות רבות במכתש משנת 63
  אפשר לשאול את בנבנישתי או את היימן או את נחמיאס או פרל
  בשנות השבעים דיגמי אורי קידמי בן שיטרית
  יותר מאוחר סורינוב קלדרון לוריא ודנישבסקי
  מאוחר יותר בתור מנהל ומנהל מחלקת הנוער
  חצי מחיי עברו במכתש
  אז בבקשה אל תספר לי מה זה בית וכמה המכתש חשוב
  אבל היום הקבוצה צריכה אוהדים אוהבים ולא אוהדים אנטי ונגד הקבוצה

 64. שלמה מן הגיב:

  תודה לכל המגיבים.
  בשבוע הבא אקדיש פוסט נוסף לנושא, שיכלול התייחסות למספר תגובות.

 65. לרוני שוחט הגיב:

  אני מסכים עם מה שכתבת. עם זאת צריך לקחת בערבון מוגבל את ההשפעה של שלמה מן. הוא לא קרא לאף אחד לא להגיע או לנהוג כמוהו, אלא בחר בצעד פרטי ואישי. אני מצר על כך שלבלוג שלו אין תרומה למועדון או לקהל אבל אני לא חושב שיש השפעה שלילית על אוהדי הפועל ר"ג שהם מספיק עצמאיים ואינטילגנטיים לקחת החלטות לבד ו-99% מתרגשים לקראת העונה בליגת העל, למרות שלא משחקים במכתש.

 66. נכון הגיב:

  ואדון שלמה מן ימשיך לברבר שזה בלוג פרטי ושהוא סך הכל מפרסם את הגיגיו הפרטיים. שמענו שמענו. אתה ובר לב תמשיכו להרוס כל חלקה טובה בהפועל ר"ג עד שלמישהו באמת יימאס. אני מחכה ליום הזה.

 67. יובל ראית? הגיב:

  אני מתכוון לקנות מינוי למשחקים אבל לא אהסס לא להשתמש בו אם ר"ג ימשיכו בתצוגות הנפל
  מקוה מאד שיובל ראה היום את מכבי חיפה. אם ר"ג תחת נעים היתה משחקת מול זלצבורג בחוץ מה דעתכם , איזו שיטה הגנתית יובל היה משחק ? 4 בלמים 5 בלמים או 7 בלמים.
  הוכח פעם נוספת שמי שלא מפחד ומשחק ומעיז גם מנצח. יובל תשחק על התקפה בפתח תקוה, נמאס לראות מהצגות בזבוזי הזמן ולסגור משחקים. מצדי שנפסיד 2-3 לא רוצה 0-0 משעמם שיגידו עלינו קבוצה של בונקריסיטים שלא יודעים לתת פס.
  תן לראות כדורגל ולא שעממון

 68. דודו טופז התאבד ומת בתליה הגיב:

  דודו טופז התאבד ומת בתליה

 69. הניצוץ הגיב:

  מהלך מטומטם ומתוחכם כאחד.
  מצד אחד ילדותי ומצד שני מהלך אמיץ.
  בסוף תבוא לוינטר על 4 עם הזנב בין הרגליים במשחקים עם 4 הגדולות…

 70. לסקי הגיב:

  נו באמת ..
  למה עשית את זה ?
  מה אתה משועמם ? אתה רק מזיק לקבוצה ושנה שעברה לא הפסדת אף(!!!) משחק !!!!!!!
  ואם יהיה משחק אליפות בוינטר , אז מה תעשה ? תקנה מנוי ב100 שקל ? עשית מהלך דפוק

 71. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אתה דפוק!!!!!!!

 72. פינגבאק: מיומנו של הומלס | המכתש בגבעתיים ז"ל

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s