תענוג ב-85 שקל

בתוך יציע מיקרוסקופי מזוהם התקבצה שארית הפליטה של דור אורדונים נכחד, כדי לראות הרכב ממנו הועלם אחרון שחקני הבית * התקוות בפתיחה התחלפו במועקה

דקות אחרונות ביציע 5 ב' האדום. נגמר 1:3 למכבי חיפה

התחושה היתה שאפשר לעשות את זה, וככה הגענו היום לקרית אליעזר. מאוד אופטימיים, בטוחים, רוצים את הנקודות. אפילו לא נקודה. קצת נבלענו בחוץ בין מאות האוהדים הירוקים שהסתובבו עם מעטפות המנויים לליגת האלופות. הם הגיעו למשחק בעיקר בשביל זה, כשבהמשך הם צריכים להיפטר מהיתוש הטורדני מר"ג. היינו בסרט טוב 20 דקות, אולי קצת יותר, ובסוף, מה לעשות, שימשנו בקושי תפאורה למשחק האימון של חיפה לפני באיירן מינכן.

התור לכרטיסים היה מהיר. אף אחד לא התווכח עם המחיר – 85 שקלים תמורת התענוג להיזרק לתת-יציע צדדי, שכל מושביו העליונים מכוסים בלשלשת ציפורים וכל היתר מאובקים או מטונפים. אוהדי באר שבע עשו חרם צרכנים בווינטר, עד שהורידו להם את המחיר, אבל המשקל הסגולי של אוהדי הפועל ר"ג לא שווה אפילו שיחת טלפון של הקופאי לממונים עליו. אוהדי ר"ג הם צייתנים וממושמעים. ישלמו גם 150 שקל תמורת הזכות לראות את קבוצתו מחור בדלת הכניסה מאחורי השער. ההכנסות של מכבי חיפה ממכירת כרטיסים לאוהדי ר"ג הסתכמה בכ-5,000 שקלים. לפחות כיסה את עלות הסודה והמיץ אשכוליות ביום שלישי בתא הכבוד בר"ג.

אף אחד לא מבין מה עושה אסי דומב בשורה 12 בתת היציע. כבר מחזור שלישי והבלם עדיין לא עבר בבקרה. אם בקבוצה לא רוצים אותו, אז שייפרדו ממנו לשלום ולא ימשכו אותו, ואם כן רוצים אותו אז מה קרה לקבוצה שמשלמת בזמן ודואגת לכל דבר? מדובר באותה הנהלה מסודרת שאפילו דאגה לטפטף לנו את פרטי המו"מ עם עומר בוקסנבוים. אז למה לא מספרים לנו דבר כל כך טריוויאלי – למה הבלם נתקע בבקרה? לפני 11 שנים אסי דומב כבש בקרית אליעזר שער ניצחון להפועל ת"א. הוא שחקן שחסר במטרייה האווירית שמסוככת על רפי כהן. אולי קצה הפדחת החסרה כדי למנוע את שער השיוויון של אייל גולסה, שנגח מקרוב פנימה. בוודאי הראש שחסר בהתמודדות אווירית בקרנות של ר"ג מול בלמי חיפה.

ישבנו באותו יציע צדדי מנותק מהאירועים שהתרחשו אי שם באופק. בגול המפתיע של ר"ג, 0:1, היה נדמה לי שקובאצ'ביץ' כבש, אבל אחרים ביציע טענו שזה סרג' אילי. טלפון לאוהד שנשאר בבית הבהיר שזה בכלל בני חדד שכבש. רק 20 דקות אחרי סיום המשחק, שמענו ברדיו שזה אכן הקרואטי. מה כבש, איך כבש, מה הלך שם, לא ידענו ולא נדע. ראינו בעיטה מרחוק, עירבוביה באיזור בית אגד ולאחר מכן שחקנים של ר"ג רצים לכיוון האמצע בשמחה. באותו רגע הבנו שגם אנחנו צריכים לשמוח כי כנראה נכבש שם שער. 85 שקל עלה התענוג.

במישור המקצועי אין טענות ליכולת הקבוצה. ההרכב היה טוב, החילופים סבירים, כולם נתנו מה שיכלו, אבל מכבי חיפה גדולה עלינו בשלושה מספרים. עכו ורעננה נתנו לה אמנם פייט צמוד יותר, אבל לא צריך לשפוט לפי זה. די אם נשווה למשל בין סוארס לקולמה. הקולומביאני של חיפה, מבחינת נוכחות ודומיננטיות, עולה על השחקן המצטיין שלנו בהרבה. חיפה כבשה 1:2 סמוך למחצית, כולם ביציע ראו נבדל, הקוון לא, גם לא השופט, אבל זה לא מה שקובע. ברדיו אמרו שלא היה נבדל. טעויות שיפוט הם חלק מהמשחק. עוד נרוויח מהן העונה, בטוח, וכשזה יקרה לא תראו את יובל רץ באמוק לשופטים. מיותר ולא מוסיף.

היום הגענו לראשונה לטופ של ליגת העל, למקום שאליו אנשים בר"ג ובגבעתיים חלמו המון שנים. אבל הדינמיקה העצובה של החודשים האחרונים לא נבלמה. רק 100 אוהדים, אולי טיפה יותר, טיפה, אולי, בעצם לא בטוח. 100 טרחו והגיעו לראות את החלום מתגשם, רק שהחלום הופך לאט לאט לסיוט מובנה. הפועל ר"ג, אולי לראשונה בהיסטוריה שלה, שיחקה היום ללא שחקן בית אחד בהרכב. אפילו מחליף לא. תמיר בן עמי איבד את מקומו לטובת בני חדד. וכך נשארנו קבוצה בלי שחקני בית, בעצם גם בלי בית. קבוצה עם משבר זהות קשה מאוד, ואין באופק שום דבר שיעצור את הסחף. 

קומנדוס בעבודה, רגע לפני המשחק

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

22 תגובות על תענוג ב-85 שקל

 1. חזרתי מאוכזב הגיב:

  התביישתי בשביל מכבי חיפה שהם היו צריכים עזרה של השיפוט כדי לנצח. התביישתי אחרי שר"ג כבשה גול במשך חמש דקות התוצאה על הלוח לא התחלפה,התביישתי כשחיכיתי בסיום שהשחקנים יבואו להגיד תודה לנו על העידוד שאנשים הוציאו את הגרון ברוב המשחק ועשו מאמץ ורק שחקן אחד התקרב אלינו מרחוק ומחא כפיים וכל היתר ברחו לחדר ההלבשה. הפסד עצוב לכבוד ראש השנה

 2. ותיק. הגיב:

  לאור ההתנהגות המבישה של שחקני הקבוצה למעט מלכה שאף אחד חוץ ממנו לא הואיל להגיע אלינו להודות לאוהדים אני קורא לאוהדים כבר במישחק הביתי מול נתניה לעשות את הצעד הבא- האוהדים יתכנסו ביציע המיזרחי כרגיל ואיך שהקבוצות עולות עם השופטים ומיסתדרים במרכז המיגרש כולנו כולל כולנו יורדים מהיציע ומחכים עד לשריקת הפתיחה של המישחק מתחת ליציע תוך הפנית הגב כלפי המיגרש .בשריקת הפתיחה – נחזור כרגיל ליציעים. אני חושב שאוהדי רמת גן הם אינטלגנטים הרבה יותר מההנהלה ואוסף השחקנים שהם ריכזו סביבה.

 3. גועל נפש הגיב:

  מה אתם מתלונניים,כשאין שחקני בית מי אתם רוצים שיבואו להודות לכם ? הם לא מכירים אותכם , לא רואים אותכם ממטר,ולא מענין אותם מהאוהדים, העיקר שיקבלו בזמן את המשכורות והפרמיות,בושה וחרפה

 4. 13 מיליון שח על קבוצה פח הגיב:

  13 מיליון עם שחקנים בעלי שמות כמו בן לוז . קובצביץ . איילי
  והקבוצה נראת פח ללא כושר גופני ליותר מ 20 דקות
  אז מה בדיוק עושים באימונים משחקים סנוקר כמו שמריה ושוקו ב 1989 בכופר היישוב
  אבל לפחות הם תפקדו במגרש ועשו בית ספר להגנות
  ופה השחקנים ממש אני לא מבין איך הם נקראים שחקני כדורגל
  מילא נגיד שהם קלוקלים בטכניקה אבל רבאק מה עם כושר גופני ומה עם כדורגל בכלל
  בשביל מה לשלם להם כסף על מה ולמה להביא 2 נקודות ליגה גם הנוער היה מביא לך
  והמאמן ……. חבל להרחיב תדיבור בכלל
  רק אתה והוא צודקים כל האוהדים עיוורים ולא מבינים כלום בכדורגל

 5. פוזמנט הגיב:

  לגיון זרים שכירי חרב
  אין שחקני בית בהרכב
  מאמן שהוא הכל יכול בקבוצה והוא הקובע האמיתי
  משחקים אצלה רפי כהן, אסי דומב, בני חדד, מור גולן, סוארז
  מושכים בחוטים גורמים עלומים ומפוקפקים.
  מספר אוהדים קטן.
  משחקת בוינטר.

  מזכיר לכם איזה קבוצה ? לאיזה קבוצה התכוונתי ?

 6. פופאי הגיב:

  אל תבואו בטענות שאין שחקני בית בקבוצה
  כי עם כל הכבוד אין היום שום שחקן בית ששוה לשחק בהרכב הראשון
  קוריס ויובל התאמצו להביא שחקנים טובים כדי שהקבוצה תראה טוב
  אבל בינתיים השחקנים לא מספקים תסחורה
  והסיבה האמיתית שכנראה הם שלא מספיק טובים להתמודד נגד חיפה
  אנחנו כנראה לא בליגה שלהם
  10 קבוצות שנוכל להתמודד איתם הם כנראה בליגה שלנו
  וכמו שאנחנו נראים היום אנחנו שווים מקום 10–12
  הדבר החשוב ביותר הוא להחזיר את דומב למשחק
  להביא עוד קשר זר ברמה ששווה לשלם עליו
  וגם להביא שוער אחר כנראה שרפי כהן כבר לא מספיק לליגת על

 7. חובב הגיב:

  בלי שחקני בית ובלי בית אפשר גם ללכת לראות את שכון ותיקים רמת-גן. מה כבר ההבדל?
  ליגת העל השנה הפכה אותנו ללגיון זרים מלא. פלא שלא בא קהל?

 8. אוהד הגיב:

  כל הכבוד לשלמה מן , הראשון מבין האתרים שמזכיר את הביזיון שבהחלפתו של שחקן הבית היחיד והקפטן כאילו שבו כל האשם של שני תוצאות התיקו… איפה היו שאר השחקנים שלא יודעים לשמור על השער אחרי הבקעה במשחקים הקודמים…היום ראינו שהוא לא הבעיה. קבוצה שפוגעת בסמל שלה אחרי שתי תוצאות תיקו היא קבוצה בלחץ היסטרי… אני בטוח שבן עמי היה ניגש אלינו כי הוא משלנו.

 9. ושוב אדיר באתר הגיב:

  תמירי היה חייב לשחק , ולגבי השוער – שוער מעולה וכל הבכיינים שלא יבלבלו – בליגה של 10 מתוך 16 שכן ברמה שלנו רפי הוא יתרון ולא חסרון. מה שחסר זה קשר התקפי שהוא מנהיג בקבוצה – כמו אבוקסיס, כמו שמריה – מישהו שהוא ברומטר – בליגה שבה המשחק הוא מהיר צריך שחקן שהוא ברמוטר – בן לוז וחסן צריכים להתחלק מחצית אבל בליגת על הם לא ברומטר- צריך שחקן כמו צרפתי ( שחתם בפתח תקוה?) שהוא גם מנהיג וגם בועט 30 פעם במשחק לשער היריבה – ובכל מקרה לא מובן מדוע מהתחלה לא להמר על מישהו אחד לפחות מהנוער – זה חייב לשתלם- וכדאי שזה יהיה לקישור ההתקפי.

 10. קובי הגיב:

  השאלה היא איך מביאים יותר קהל למשחק הבית הבא נגד קבוצה שהיא בליגה שלנו.
  בקרבות כאלה של 6 נקודות צריך ליצור קצת אוירה סביב ואת זה ממש אין וחבל.

 11. מ. הגיב:

  איפה קוריס?

 12. קופיף ירוק הגיב:

  נו אז באתם לקודש הקודשים של הכדורגל בישראל,זכיתם להגיע אלינו ביום חג ולטעום קצת מה זה אירופה,
  שמח שזרקו אותכם מאחורי השער ואתם עוד חצופים לבכות על זה כאילו שאנחנו שישבנו מאחורי השער במכתש ונשרפנו בשמש באותו משחק ארור על אדמה של זבל פרות לא סבלנו ולא נשרפנו ולא התענינו ולא שילמנו 80 שקל
  אז ככה לגבי המשחק אתמול-הקבוצה שלכם קבוצה מגעילה עם מאמן מגעיל.עלק אמר לפני המשחק נדבר על המגרש כאילו שבאמת היה סיכוי שיפתיע… ראינו מה זה, קבוצה של שמירות אישיות שנכנסים ברגליים,ליגה אלף!בקושי עברתם את האמצע, הבקעתם גול מקרי וירדתם להגנה
  הלואי שיוציאו אותכם מהטוטו כל שבוע ושירחיקו את המאמן הערס לצמיתות מהמגרשים.
  ואיפה הקהל שלכם היה?לא שמעו אותכם כל המשחק, קצת נפנופים בדגלים אולי כדי לפזר את החום אבל תסלחו לי אתם לא קבוצה בשביל ליגת על,לא ברמה של ליגת על במגרש ולא ברמה של אוהדי יציע. אולי בליגה שלישיץ אתם מתאימים, זה מביך. יש ליד עכו את צור שלום ומכבי קרית ביאליק,תלכו לשחק מולם זו הרמה שלכם, בהצלחה,
  אני הולך להתכונן לנסוע לר"ג,לא חלילה למגרש המזובל שלכם אלא לאיצטדיון,תאכלו את הלב!!!

 13. פופאי לאוהד החיפאי מעלי הגיב:

  תשמע טוב אנחנו היינו אימפריה לפני שעשו אותך ואת הקבוצה שלך
  יש לכם מזל שיש לכם את שחר אז על תרים תתחת עלינו
  בלי שחר אתם כלום
  יום אחד הוא ילך ומה תעשו בדיוק
  תהיו בדיוק כמו נתניה
  אנחנו לאט לאט בונים את עצמינו בחזרה להיות אימפריה כמו פעם
  אז תשמע הגלגל מסתובב אנחנו עוד נעבור אותכם יום אחד בכל הפרמטרים

 14. לקופיף הירוק הגיב:

  יובל מתאים לאמן קבוצה עם אוהדים כמוך

 15. שלמה מן הגיב:

  לאוהד חיפה:
  1) אם קודש הקודשים של הכדורגל הישראלי זה קרית אליעזר, למה אתם לא מארחים בו את באיירן מינכן?
  2) רק 6,000 ירוקים הגיעו למשחק הליגה בשבת, אבל 38 אלף יהיו בר"ג בליגת האלופות. איחוליי לרגל הפיכתכם לקהל של הצלחות.
  3) אם הייתם עוברים את מסע התלאות שעברה הפועל ר"ג לאורך 30 שנה, לא הייתם שורדים. מקסימום היית אוהד היום את קבוצת עירוני חיפה.
  4) מקווה שיש לך מנוי למקום טוב באיצטדיון ר"ג, בפינה האלכסונית מאחורי השער.

 16. אריק הגיב:

  הבנו את הבכי והתלונות על כמות הקהל. האוהדים צריכים להתחיל להזיז את עצמם, כנראה שקוריס עם כל המלחמות היומיומיות שלו להחזיק את הקבוצה ולהביא את הכסף שזה בכלל לא פשוט (כל הנטל עליו) לא בנוי גם להתחיל להתעסק בשיווק. מה שכן, הוא ישמח לשתף פעולה עם התארגנות של אוהדים.
  אז עמותת האוהדים היקרה שעדיין מחכה לטפסים מרשם העמותות כדי להתחיל לפעול…תתחילו כבר לזוז כדי להביא קהל למשחק חשוב מאד בעוד שבועיים נגד קבוצה מהליגה שלנו, מכבי נתניה. תפסיקו רק לבכות על זה שההנהלה לא עושה כלום, לפחות קוריס דאג להעמיד כאן קבוצה ראוייה ומכובדת.

 17. אדום עתיק הגיב:

  לקופיף הירוק . אתה צודק,טוב להיות בצד של הגדולים והמנצחים.פחות נחמד שהשופט עוזר לכם .אתם לא ממש צריכים את זה .החיים הם כמו מלפפון , פעם הוא בפה ואח "כ הוא בתחת. היום אתם בפה אבל גם הייתם בתחת (ואולי גם תהיו).

 18. איתן הגיב:

  אדום עתיק -נפלתי מכיסא,למכבי חיפה יש שני השגים גדולים -גביע אלופות עם שום למנצסטר יוניטד ,וגביע מדינה עם מלפפון חמוץ בארצית.איזה ניגוד.
  ולעיניין האקט במחצית חיפה,תנועת היד שלי סימלה את הגועל שהרגשתי
  1 מיציע כבוד האורחים שישבנו
  2 משקיפות נתינת המשחק לחיפה על ידי שופט קוונים
  3מתיסכול שאין ספורטיויות ואתה ואני וכל מי שלא חיפאי אוכל לקרדה ים תיכונית
  במדינת עולם שלישי שמתימרת להיות אירופאית בכדוררגל.

  ולא כלפי אוהדי חיפה.

 19. אדום עתיק הגיב:

  זכאי. אבל כלל לא נאשמת .אני מתכוון לחילופי מהלומות מילוליים שבהם אוזכרו "נאצים "ו"שואה" וכל צד מאשים את השני שהוא התחיל. כל השאר נכון.

 20. קובי הגיב:

  הקופיף הירוק פשוט לא מעכל עדיין את הגול של קובי חסן ברבע הגמר בדקה ה-120.

  ההשפלה הזו ע"י קבוצת ליגה ארצית יושבת אצלם על הלב והנשמה ועוד תשב שם הרבה זמן.

  אז בואו נגלה אמפטיה לאיש ולחבר מרעיו שאתמול נוכחו לדעת שכאשר מתקרבת המחצית והנצחון נגד מועדון קטן עדיין לא מונח להם בכיס, מגיע איזה קוון אהבל שבילדותו אסף קלפים עם תמונות של שחקנים ממכבי חיפה ונותן להם להבקיע גול באופסייד ברור ובדקה קריטית .

  את הלוקסוס הזה הם לא יקבלו מחרתיים נגד אריאן רובן ופרנק ריבארי

  זה כל הסיפור.

 21. חובב הגיב:

  עזבו את הירוקים – הם בשלהם ואנחנו בשלנו. השאלה היא האם יובל יצליח ליצר מהליגיון שלו יחידה נורמלית או שהם ישארו אוסף של פרטים. ביום שלישי יש לו הזדמנות לנסות.

 22. מ. הגיב:

  אינשאללה באיירן יתפרו אותכם עם עשירייה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s