דמוקרעטיה בגבעתיים


מפגיני המכתש מנסים לממש את זכותם הדמוקרטית, הדלת נותרה נעולה

המכתש שוב מסעיר את ישיבת המועצה בגבעתיים * הכניסה נחסמה בפני האוהדים, שהפעם לא ויתרו, פרצו את חגורת האבטחה הראשונה וניסו להיכנס לחדר הדיונים * לראשונה בארץ: חבר מועצה מסולק מהדיון ע"י המשטרה – יורם פומרנץ, שגם התקוטט עם דרזיה * ערב עצוב נוסף בגבעתיים  

אתה דיקטטור – עיריית גבעתיים מציגה: עוד ערב עצוב לדמוקרטיה                         צילום: אבי ריימונד ואלון גרנק, עריכה: אבי ריימונד 

יום עבודה למען המכתש החל ב-12 בצהריים ונגמר אחרי תשע בערב. בשיאו של יום – המאבק עולה שלב על מדרגות בית ראשונים בגבעתיים, שם ניסו האוהדים להיכנס לישיבת מועצת עיר. מי שחיכה בכניסה היו הפעם מאבטחים מטעם העירייה. אלה הודיעו כי המשטרה אוסרת על כניסת האוהדים לדיון מחשש להתפרעויות. זה אותו מידע מודיעיני סודי שהתקבל לפני כחודש, שמנע את כניסת האוהדים גם אל ישיבת המועצה הקודמת.

אלא שהמשטרה שוב פישלה. אם היה לה מודיעין טוב באמת, היא היתה מגלה שהטרוריסט האמיתי הם לא האוהדים, אלא לא אחר מחבר מועצת העיר, יורם פומרנץ, שהחליט להעלות "בכוח" על סדר היום הציבורי את עניין המכתש, למרות שהנושא לא היה בתכנון. אבל כאמור, למשטרה היה מידע על פושעים אחרים. חמישה מאבטחים שנשכרו לאירוע בתוספת שוטר "משולב", שניצבו בפתח בית ראשונים, הצליחו לעכב את האוהדים (הגיעו כ-15 איש) כמה דקות לפני שאלה החליטו להתעלם מהם ופשוט פרצו פנימה. המאבטחים חסרי האונים נסוגו לקו ביצורים שני, ודלת חדר הדיונים נסגרה. האוהדים עמדו מול הדלת הנעולה, שרו שירים על דיקטטורה ועיריית משטרה, שאגו בקולי קולות, ניסו להיכנס והפכו את המקום לגיהנום.

המצב יצא קצת משליטה, כשחברי אופוזיציה, מאבטחים, האוהדים ועוד כמה צועקים, מאשימים זה את זה ושרים. בשיא המהומה נראתה התכתשות לא ברורה בתוך אולם הדיונים. מפקד משטרת גבעתיים, רפ"ק לארי סמרה, הגיע כעבור עשר דקות כדי להשליט סדר, האוהדים פונו מהמקום, כשגם מבחוץ המשיכו לצעוק ולשיר. השוטר המשולב הודיע לי שאני מעוכב בגלל הקריאות במגאפון ושהוא מגיש נגדי דו"ח על פגיעה באיכות סביבה. ביקשתי שיראה לי איפה יש חוק נגד מגאפון שלא בשעות מנוחה. הוא החל לחפש בקדחתנות בקלסר החוקים, ואחר כך לקח את פרטיי תוך שהוא מתעקש שיש סעיף כזה. לבסוף התייאש, אבל הבטיח שימצא וישלח לי בדואר. דו"ח לא נרשם לי לבסוף.

הדרמה נמשכה בחדר הדיונים, כשפומרנץ החליט להקריא את ההצעה לסדר, הקוראת למועצת העיר להתחייב כי העירייה תעשה הכל על מנת למנוע את הרס המכתש ואת בניית מגדלי מגורים תחתיו. זו אותה הצעה שראש העירייה מסרב כבר שנה וחצי להכליל על סדר היום, בניגוד לחוק. פומרנץ הופסק על-ידי ראש העירייה כמה וכמה פעמים, אבל המשיך להקריא את הצעתו תוך שהוא מתעלם מהקריאות לעברו. לא נכחתי באולם כשזה קרה, אבל עדי ראייה סיפרו כי רמי דרזיה, חבר הנהלת העיר, דחף בחוזקה את פומרנץ, שנפל, קם מיד וניסה להחזיר לדרזיה. התפתח מאבק, אנשים הפרידו, וראש העירייה הורה לקצין המשטרה לסלק את פומרנץ מהדיון. לדברי פומרנץ, זו הפעם הראשונה בארץ שמשטרה מתערבת בצורה כזו בדיון מועצת עיר ומסלקת החוצה נבחר ציבור.

מאוחר יותר טענו פרקליטי האופוזיציה, עורכי הדין צחי כהן ויואב חמדי הלוי, כי המשטרה חרגה מסמכותה וכי מה שקורה בישיבות מועצת העיר האחרונות הוא פשוט אנרכיה. פומרנץ נסע לאחר הדיון למשטרת גבעתיים כדי להגיש תלונה נגד דרזיה.

דרזיה עצמו יצא אל המפגינים פעם ופעמיים וניסה לשכנע אותם שעיריית גבעתיים איננה הכתובת. דרזיה סיפר על מעלליו למען שדרוג המגרש בבית שרת והעלאת תקציב הספורט. ענינו שכל הכבוד לו, אבל אנחנו כאן למען המכתש. דרזיה אמר שעיריית גבעתיים איננה יכולה לעשות דבר בעניין, סיפר גם הוא על עצות של יועצים משפטיים שקבעו שאין מה לעשות, והביע כעס על שאנחנו מניפים שלטים שעליהם כתוב שבן שחר נוכל. ביקשתי שיראה לי איפה יש שלט כזה, שכמובן איננו קיים. אמרנו לדרזיה שעיריית גבעתיים, כמו גם יורוקום וההסתדרות היתה ותמשיך להיות כתובת לגיטימית במאבק למען המגרש הנמצא בשטחה המוניציפלי. משמרות המחאה נגד העירייה יימשכו עד שזו תתנער מאימת יועצים משפטיים, תשנס מותניים ותצא להילחם על נכס היסטורי, בשר מבשרה של העיר, שהוקרב על מזבח כרישי נדל"ן.

עוד באירוע: שיחה קצרה עם חבר המועצה מרדכי נויוביץ' (עבודה), 85, לשעבר איש ההסתדרות בת"א, שעסק בין היתר בנושאי ספורט ואף סיפר כי היה ממקימי אולם אוסישקין ז"ל. כששאלתי כיצד יצביע אם נושא המכתש יעלה לסדר היום, אמר כי יימנע. ומדוע יימנע וייתן בכך יד לגורל דומה שמצפה למגרש ספורט בדומה לאוסישקין? נויוביץ' ענה כי הוא מחוייב למשמעת קואליציונית וכי מה שמעניין אותו זה רק הטיפול בניצולי השואה בעיר, תפקיד שלקח על עצמו.

עיריית גבעתיים רושמת יום עצוב נוסף ברזומה הדמוקרטי שלה. קשה להבין את ראובן בן שחר, שאחרי הכתבה המביכה בערוץ 2 על ההתקוטטויות האינפנטיליות במועצת העיר, שפגעה בדימוי של העיר, ממשיך לאפשר פגיעה נוספת בחופש הביטוי. בן שחר פשוט משחק לידי האופוזיציה, כשהוא ממשיך להפעיל את משטרת גבעתיים, שהופכת למשטרה פרטית של העירייה.

בימים הקרובים אמורה פרקליטות משטרת מחוז ת"א, בעקבות מכתב חריף של פרקליטי האופוזיציה, להחליט כיצד לנהוג במצב שבו משטרת העיר מתערבת בצורה גסה בזכות הציבור לדעת ולהיות נוכח בפרלמנט העירוני. במקום שהמשטרה תגן על זכותם הדמוקרטית הבסיסית של האזרחים, היא נוהגת כמו במשטרים עריצים. הערב נרשם שיא חדש בבדיחה המשולבת של עירייה+משטרה נגד הדמוקרטיה. כמו שהצלחתי לקלוט את התנהלותם של בכירי העירייה, המשך מביך ומגוחך עוד יבוא.


פומרנץ (משמאל) לאחר שהוצא מהדיון על-ידי קצין משטרה

* * *

בצהריים נרשמה משמרת מחאה נוספת מול הוועד הפועל של ההסתדרות בת"א. למרות הנוכחות הדלה, ספג הבניין הישן את קריאות המגאפון שהופנו לעופר עיני וקראו לו לתקן עוול היסטורי שרקחו עסקני הסתדרות מושחתים, ולהחזיר את המכתש לידי הציבור.

ומי שלא שמע את גל סוקולובסקי שר את האינטרציונל מול המוסד האדום של הפטיש והמגל, הפסיד חוויה תרבותית של קונצרט סולו. קום התנערה עם חלכה, עם עבדים ומזי רעב, אש נקמות הלב ליחכה, לקראת אויב היכון לקרב. השיר כתוב ומושמע כאן. אפשר ללמוד לפעמים הבאות.

תזכורת לקבלת השבת: יום שישי 11:30, רחוב יהונתן 33 בצהלה ת"א.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה ההפגנות למען המכתש. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

22 תגובות על דמוקרעטיה בגבעתיים

 1. כל הכבוד הגיב:

  מה זה אוהדי הפועל רמת גן פורעים ופורצי חוק ?
  איפה נשמע כדבר הזה ?
  הלסדום ועמורה דמינו ?

 2. זאב הגיב:

  עירייה של נוכלים ושקרנים. לדעת היועצים המשפטיים אין מה לעשות ??? אז למה זה לא עולה לדיון מסודר ??? כנראה שזה לא כל כך ברור. מי שבכוח שנה וחצי מונע מנושא לעלות לסדר היום מרגיש שיש לו המון מה להסתיר. מי שבטוח שהכל נעשה כחוק היה מסכים לדיון מסודר ולא מבלבל את השכל על המגרש בבית שרת. ראובן בן שחר ורמי דרזיה, אני לא רוצה לראות אותכם אי פעם מגיעים למשחק של הפועל ר"ג, אם אני אראה אותכם, יהיה לי קשה להתאפק ולעצור את עצמי.

 3. א.ד.גורדון הגיב:

  דרזיה הוא בריון עירוני שמפעיל על חוט בובה שקוראים לה בן שחר שהוא גם הגיס שלו. אדם גס וכוחני שמרביץ מכות במועצת עיר ורץ לאוהדים להתחנף אליהם ולבלבל במוח סיפורי מעשיות , אדם שמאיים לפטר את יו"ר ועד העובדים פיני אדרי ולא יודע איזה טעות עשה .
  חובה להמשיך במאבק למכתש כי ראש העיר קרוב להישבר מהבלגן , מספרים שנמאס לו שאוהדים רודפים אחריו לכל מיני מקומות וצועקים נגדו , הוא רק צריך להחליט שהוא מקבל החלטה במקום להחליט שהוא לא מחליט כלום

 4. על רמי דרזיה הגיב:

  לא להאמין כמה בוק יכול בן אדם להיות
  הוא מנסה לשכנע כאילו בטוב שהוא עושה רק למען הילדים עם סיפורי בבה עלי על בית שרת שבמשך השנים יעשו שם איצטדיון
  הוא מנסה לשכנע שאין מה לעשות עם המכתש וחוזר כמו תוכי על המנטרה שלו
  אידיוט זו מילה קטנה עבורו, כמובן לכאורה
  אם הוא לא היה מצחיק כל כך זה היה ממש עצוב
  עצוב איך אדם כזה מייצג את תושבי גבעתיים
  חושב שכולם מטומטמים שיאכלו את הסיפורים שלו
  בטוח שגם תושבי גבעתיים בסופו של דבר יבינו שבן שחר וגיסו דרזיה הם רעה חולה חולה לעירם
  סוף גנב לתלייה וסוף שקרנים הביתה בבושה

 5. מ. הגיב:

  איפה הוידאו?

 6. על בן שחר, על אלוביץ הגיב:

  חבל שאין יותר אוהדים שמוכנים לקחת חלק בהפגנות
  אין לכם מושג כמה זה עובד
  בן שחר בלחץ נוראי ועושה שטויות בכמויות
  הפגנות יומיות מול העיריה בכל שעה שהיא רק יעשו ו עוד קצת את המוות וישגעו אותו
  אסור להפסיק

  גם אלוביץ כולו פקעת עצבים ומחר המסיבה הגדולה חוזרת אליו עם כל הילדים כשבשבוע הבא תהיה מסיבת טו בשבט מול הבית שלו
  מחר שוב נראה את המטפל הצמוד שלו ראובן סגן הכהן הגדול מתרוצץ כדי להרגיע את הבוס עם ההצגות שלו
  אסור להפסיק

 7. המרי הגיב:

  פרצופה של גבעתים כפרצופה של מועצת עיר מושחתת
  אוהדי הפועל רמת גן תשכחו שבן שחר ינקוף אצבע בשביל המגרש
  המכתש לא מענין אותו , אתם לא מענינים אותו , הספורט בעיר לא מענין אותו
  אחרי שיהרסו את המכתש הוא יבוא עם דחפורים ויהרסו גם את בית שרת
  ומי מילדי גבעתיים שרוצה לשחק כדורגל שיסע לפארק הלאומי בר"ג
  בן שחר הוא פקיד מבוהל שנכנס לנעליים גדולות ולא יודע מה לעשות
  עם גרעון ענק שקיבל בירושה מקודמו המושחת שטניצלר
  והגדיל אותו עוד יותר ברוב כשרונו ובעזרת עשרות יועצים בשכר
  שהביא לעיריה שמקבלים כסף ציבורי שלא כדין וללא מכרז כחוק
  תושבי גבעתיים לא מתפתים להאמין שכמה שיפוצים ברחבי העיר
  באמת יהפכו את העיר לפנינה ,
  אלא יודעים שהסוף של הליצן הזה ושותפיו עומד להסתיים
  כשמשרד הפנים יורה על ועדה קרואה לעיריה
  אנשים ידפקו על דלת לשכת בן שחר ויראו לו את הדרך החוצה
  וגבעתיים תיפטר סוף סוף מהזוהמה העירונית שהצביעה עבורו
  ורק באיחור קריטי ראתה איזה טעות קשה קרתה

 8. שלמה מן הגיב:

  בגלל אורך הסרטון, הוא יעלה כאן רק בבוקר.
  עם ציבור לקוחות הבלוג – הסליחה.

 9. לשלמה הגיב:

  לא צריך לקצר את הסרט אלא לחלק אותו לשני קטעים. אחלה פתרון.

 10. קובי הגיב:

  הייתי הערב בהפגנה בבית הראשונים.
  שלמה, פופאי, ריימונד וכל השאר – לוחמים אמיתיים הראויים להערכה. סוקו – חיה נדירה,כוכב הפגנות מקצועי שכולנו חייבים להודות לו על ההרתמות שלו למאבק למען המכתש.

  הקשבתי היטב לדבריו של דרזיה כשיצא החוצה לדבר איתנו,לא השתכנענו שהעיריה עושה מספיק כדי להעביר את המהלך של שינוי התב"ע . האיש מילמל משהו על שיחה שהיתה להם כביכול עם אלוביץ בנסיון לתת לו חלופה בצורת הגדלת אחוזי בניה במתחם אחר והוא סירב..נשמע כל כך לא משכנע.
  תפסתי את ציפי אובזילר בכניסה לפני הישיבה ,היא טוענת ובצדק שהדרך הנכונה היא לנסות לגייס להפגנה כזו את כל הילדים שמתאמנים בהפועל ר"ג ואת הוריהם כדי שנוכחות מאסיבית כזו תגדיל את הלחץ על בן שחר.השאלה איך מגייסים אותם…

  בכל מקרה, נראה שאנו האוהדים חייבים לנסות להגיע לכמה שיותר הפגנות , לא לאבד את התקווה. יש לא מעט דוגמאות למאבקים של אנשים בודדים שהצליחו להזיז הרים(ובודאי שראשי ערים..).
  לכולנו ברור מהי המשמעות של עזיבת המכתש מבחינת העתיד של המועדון .

  פינוי המכתש וירידת ליגה (חס ושלום) משמעותה התרסקות של הפועל ר"ג ואולי אף מחיקה סופית של האגודה המפוארת שלנו.

 11. חסר שחר הגיב:

  בן שחר אימפוטנט וכלומניק, רמי דרזיה בריון ואיש אלים, צועק ומפריע. איש אנטי תרבותי. בושה וחרפה שעיר כמו גבעתיים קיבלה שניים כאלה שינהלו אותה. למכתש אין שום סיכוי עם חדלי אישים.

 12. פופאי הצלת המכתש 2010 !! הגיב:

  קוריס כבר ויתר על המכתש וילדים לא נוכל להביא
  מה שניתן לעשות זה לבוא להפגנות ובכך לערער
  את כל האנשים שיכולים להשפיע בעיניין המכתש
  תזכרו מה שפופאי אומר לכם
  אם לא תלחמו על המכתש
  לא יהיה מכתש וגם קבוצה לא תהיה
  בטח לא הפועל רמת גן האמיתית
  זו הפועל רמת גן מהמכתש בגבעתיים
  לא יעזור לאף אחד
  אם לא יהיה מכתש גם הפועל רמת גן לא תהיה

 13. תושב העיר הגיב:

  מילא שבן שחר מחליט לבזבז אלפי שקלים מקופת הציבור על יועצי תקשורת ותדמית אבל אם זוהי הרמה של היועצים שבחר אז לא רק שיובס בבחירות הבאות הוא אפילו לא יגיע אליהם בכלל. פומרנץ טלי ארגמן וקוניק עושים לבן שחר בית ספר, מישיבה לישיבה בן שחר ממשיך לעשות את כל הטעויות האפשרויות וממש משחק להם לידיים . עכשיו שלושת המוסקוטרים הצליחו בחודשיים האחרונים לקבל תדמית של לוחמים למען הציבור כשבן שחר מקבל עצות מוטעות ולא נכונות מיועצים שכנראה אין להם מושג ולא לימדו אותם שככל שגובה הלהבות גבוה יותר האופוזיציה מרוויחה. תתעורר בן שחר ותסתכל מי זה היועצים הכלומניקים שמקיפים אותך , לפחות תבזבז כספי ציבור על יועצים נורמלים שילחשו לך באוזן עצות נכונות ולא ללכת עם הראש בקיר ולהזעיק משטרה על כל שטות

 14. פופאי הצלת המכתש 2010 !! הגיב:

  תזכרו טוב אם לא יהיה מכתש גם הפועל רמת גן לא תהיה

 15. מתבייש" הגיב:

  עיריה של בושה

 16. פופאי הצלת המכתש 2010 הגיב:

  מגיעים הפעם ישירות אל ביתו
  זהו לא עושים לו הנחות
  שיהיה לו בושה עם ילדי בתי הספר שעוברים לערך
  בשעה 12
  נסו להגיע בזמן ולא לאחר זה חשוב מאוד
  זכרו טוב אם לא יהיה מכתש גם הפועל רמת גן לא תהיה

 17. לורי שם טוב הגיב:

  ראובן בן שחר – דיקטטור פוחז, הינו בריון עבריין בחסות החוק.

  התנהלות משטרת גבעתיים ראויה אף היא לועדת חקירה, שכן מניעת הכנסת אזרחים מן המנין לישיבות מועצת העיר, הינן דמוקרטיות.

  חובה חקוקה להדיח את ראובן בן שחר הארחי – פרחי הנוכל מראשות העיר.

  רן קוניק – לראשות העיר גבעתיים !!!

  לורי שם טוב
  עמותה לזכויות ילדים והורים – ע.ל.י.ה.
  050-8846712

  נ.ב., האזרח גל סוקולובסקי – יישר כח על ההתמדה !

  קדימה הפועל!

 18. כולכם הייתם פראיירים הגיב:

  היו בחירות לפני כמה חודשים ,כולכם כל תושבי גבעתיים שמתם פתק לבן שחר.
  אף אחד מכם לא ראה את השקרן הזה הולך לפרק אותנו.
  ביציע במשחק העליה עבד עליכם וצעק "המכתש לעולמי עולמים" שבוע לפני הבחירות.
  עשה עליכם תעמולת בחירות.

  כבר אז במשחק העליה כשדיבר במגפון ,כל הקהל היה צריך לשרוק בוז ארוך .

  אבל היו כמה מכם שטענו ,לאאאאאאאאאאאאאא הוא הרי "עוזר" לנו …משלם לנו את הארנונה
  😉 😉
  אם היינו כולם שורקים לו בוז,ואומרים לו הלו,ברגע שתחזיר את שמכתש למקורות שלו ,רק אז נשים פתק בקלפי בשבילך ,והיינו מפגינים ככה שבועיים לפני הבחירות היום היה לנו מכתש!!!

  אבל אצל האורדונים תמיד מתעוררים מאוחר מדי.
  אפילו למשחקי בית ,80 אחוז מהאוהדים באים 2 ד"ק מפתיחת המשחק…

  שנהיה בריאים ,זה מה שחשוב.

 19. אביעד הגיב:

  רמי דרזיה וראובן בן שחר,
  אני תושב גבעתיים שמתגורר בשכונת בורוכוב כב למעלה מ-30 שנה.
  אני לא מאמין למילה אחת שלכם לגבי המכתש, הנסיונות שלכם למנוע כל דיון ציבורי מראה שיש לכם מה להסתיר ומעוררים שאלות האם גם אתם קיבלתם מעטפות משאול אלוביץ וראובן סגן כהן כמו שקיבלו אחרים.

 20. רוברט פלנט הגיב:

  ראובן בן שחר – עוף משינקין וחפש עבודה בעיריה אחרת.

 21. לוינגר הגיב:

  ועדה קרואה בקרוב! זה מה שיהיה. המושחתים ייזרקו הביתה.

 22. פינגבאק: עיריית סותמי הפיות | המכתש בגבעתיים ז"ל

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s