הבלחה בקצה הסמטה

 

צפו באוהדים שמוליק (משמאל) ועמיר מסכמים את תחושותיהם, וביורם פומרנץ וברן קוניק המסבירים מדוע ההצעה שהתקבלה היא הישג למאבק המכתש

הצעה רצינית או כיסוי תחת? * ישיבת מועצת עיריית גבעתיים הצביעה בעד ההצעה לבחון כל אפשרות חוקית להמשך פעילות המכתש * דיווח מחזית הגועל של פוליטיקה קטנונית

בכל פעם שהגעתי לאחרונה לישיבות מועצת העיר בגבעתיים, במסגרת המאבק על המכתש, באתי בהרגשה לא נעימה וסיימתי בתחושת מיאוס, שלא לדבר על גועל. מה דוחה כל כך בישיבת מועצת עיר בגבעתיים? זו לא רק ההרגשה שאתה נלחם בטחנות רוח, אלא החשיפה להתנהלות של פוליטיקאים – התככים, המזימות, הקטנוניות, הצביעות. לא שלא נתקלתי בזה בחיי הקצרים, ובכל זאת כל פעם מחדש אתה מופתע מהצורה שבה דברים קורים. לאורח מהצד שנחשף לתמונות הקטנות – הפוליטיקה של גבעתיים היא הכלאה של החיים בעיירה היהודית הגרוטסקית חלם לבין דיקטטורה צפון קוריאנית. גיחוך, עליבות ורוע משמשים בערבוביה.

ובכל זאת, אמש נפל דבר בישראל: נושא המכתש עלה על סדר היום הציבורי בגבעתיים. לראשונה זה קרה לא בדיון שעסק בהשבחת הקרקע לטובת בעלי ההון, אלא כדי לנסות להציל אותו משיני הדחפורים. את ההצעה יזם יורם פומרנץ לפני כשנה וחצי, אלא שבאורח פלא בדיוק ביום שהעירייה הואילה לדון סוף סוף בנושא, נמצא לפתע צדיק נוסף מבין חברי המועצה שנזכר שגם לו יש מה לומר. קוראים לו אורי רשטיק, והוא במקרה מסיעתו של ראש העירייה, ראובן בן שחר, אותו אחד שהתנגד כל התקופה לדון בנושא מחשש שיביא עליו צרות ותביעות. איך נותן לפתע ראש העירייה את ידו לדיון בהצעה בנושא, לא נבין ולא נדע. מנפלאות הפוליטיקה המקומית. בכל אופן, הדיון ההיסטורי הביא אותנו שוב לאותו בית ראשונים בסמטת גזית.

במהלך ארבע השעות שעשיתי מחוץ לדיון, עלו שאלות מהותיות רבות הנוגעות לרמת התרבות הפוליטית בעיר המתיימרת להיות מרכזית ולשמש דוגמה ומופת. הנה מקצתן:

לא ברור למה ומדוע – רחוב צר ללא מוצא וללא חניות נבחר לארח ישיבות מועצת עיר, המביאות עשרות מכוניות להידחק לאותה סמטה אפלה, עם סיכוי כמעט אפסי לחנייה. שוב ראינו את המחזות המביכים של נבחרי ציבור המתעקשים על זכותם להיכנס עם מכוניותיהם לרחוב, להידחק בכוח לשטחים מצומצמים, לחסום אחרים ולהפריע זה לזה.

ומדוע – ישיבת מועצה פתוחה לציבור הועתקה לקומה שלישית, לחדר קטן וצר, במקום לנהל אותה באולם המרווח יחסית בקומת הקרקע? לא יכול להיות שזה רק בגלל שרצו להגביל את כמות הנוכחים, כי קיבלו מידע סודי שאוהדי הפועל ר"ג יגיעו לדיון החשוב.

ומדוע – הישיבות הפומביות לא נגישות לנכים? לא מספיק שהעתיקו את הדיון מקומת הקרקע, שגם כדי להגיע אליה נכים צריכים לצלוח איכשהו עשר מדרגות, עוד טיפסו ועלו עד לקומה השלישית בבניין נטול מעלית.

ומדוע – הפעם איפשרו במפתיע לאוהדים להשתתף בדיון הרגיש, אחרי שבפעמיים הקודמות נחסמה כניסתם לישיבות (שדווקא לא עסקו במכתש) בנימוק כי התקבל מידע מודיעיני חסוי על מגה-פיגוע מתוכנן, או השד יודע מה? לא יכול להיות שזה קשור לכך שממונה על המחוז מטעם משרד הפנים כיבדה בנוכחותה את חכמי חלם. לא ייתכן שזה בגלל שרצו להוכיח לה שכאן הדיון פתוח לכל אזרח והדמוקרטיה בעיר חוגגת.

ומדוע – מנכ"ל העירייה מעיף החוצה אזרחים שמעיזים לצלם את ישיבת חסמב"ה הסודית? איפה כתוב בחוק שאסור לצלם ישיבות פומביות הפתוחות לציבור? מדוע לחבר מועצה מותר לצלם את הדיון ולתושב הפשוט אסור? האם המצלמה של האזרח תחשוף תמונות קשות של נבחרי הציבור, כאלו שלא תראו בצילום של חבר המועצה? עוד טמטום מבית היוצר הפוליטי של גבעתיים.

בגלל כל הדברים האלה, הגורמים לסף הבחילה שלי רגישות גבוהה במיוחד, ויתרתי מראש על טיפוס של שלוש קומות ולא נכחתי בדיון הכל כך חשוב לעתידו של המכתש.

את יום אתמול פתחתי בשיחות טלפון עם מספר חברי מועצת עיר. ניסיתי לשכנע אותם שנושא המכתש צריך לעמוד מעל כל חילוקי הדעות הפוליטיים, שהם צריכים לתקן עוול של קדנציות קודמות בעירייה ולהחזיר לעיר שטח שנגזל מהציבור על-ידי עסקני הסתדרות מושחתים. שוחחתי עם אורי רשטיק, אמנון רגב, עמיר כצנלבוגן, ויוי וולפסון ומרדכי נויוביץ'. הטון הכללי של דבריהם היה: סיפור המכתש גמור, אין מה לעשות יותר. בהזדמנות אקדיש פוסט לדעתם האישית בנושא.

קרוב ל-20 אוהדים הגיעו לבית ראשונים. רובם נכחו בדיון שנמשך והתארך מעל הרגיל, כנראה בצורה מכוונת. מכיוון שלא נכחתי בדיון, שמעתי מהאוהדים קטעים מההתנהלות. כולם ללא יוצא מהכלל הביעו סלידה ממה ששמעו וראו. אחד משיאי הדיון היה כשהאוהד עמיר פרידמן, שסבו היה ממקימי שכונת בורוכוב והמכתש, התפרץ לדברי הנואמים והטיח בהם דברים קשים בסגנון "בושה וחרפה, נמאסתם כולכם". בשל כך הוא הוצא מהחדר. את הרגשתו ביטא בקטנה בסרטון הווידאו שלמעלה. בין היתר אמר: "אנשי הציבור מועלים בתפקידם, עסוקים בכיסוי תחת. ההצעה שקיבלו אומרת שהעירייה תעשה כל מיני פעולות למען הצלת המכתש. איזה פעולות, מה פעולות, לא ברור. יצאתי מאוד מודאג מהישיבה הזו".

הצעתו של אורי רשטיק התקבלה פה אחד, ובעקבות כך החליט פומרנץ להסיר את הצעתו מסדר היום, כדי שיוכל לחזור ולהעלותה מחדש, אם הדברים לא יתקדמו בצורה מעשית. וזו לשון ההצעה של רשטיק: "מועצת עיריית גבעתיים תומכת בפעילות הנהלת העיר למען קבוצת הפועל ר"ג-גבעתיים, ולמען איצטדיון המכתש. בשל חשיבותו של המגרש לתושבי העיר ולכל חברי מועצת העיר, קוראת המועצה להנהלת העיר ולגורמי המקצוע בעירייה לבחון כל אפשרות חוקית שתאפשר את המשך פעילות המכתש כמגרש כדורגל, ובין השאר לפנות לבעלי הקרקע עליה שוכן האיצטדיון – וכן לעדכן את חברי מועצת העיר בתוך 90 יום".

יצוין, כי 90 ימים מהיום יוצאים חודש לפני סיום המועד שבו הפועל ר"ג צריכה לפנות את המכתש, כך שהדיון הבא בנושא עשוי להתרחש בזמן קריטי מאוד. עד אז אנחנו מתכוונים לבדוק מדי שבוע כיצד ואיך מקדמת העירייה את הנושא. יצוין כי במהלך הדיון ירד אלינו חבר המועצה רמי דרזיה, וכהרגלו הקדיש דקות ארוכות כדי לשוחח על הנושא. בין היתר סיפר כי מנכ"ל יורוקום, ראובן סגן-כהן, לא מוכן כלל לדון בנושא וכי אמר לראש העירייה שיורוקום כבר נתנה להפועל ר"ג שבע שנים של חסד ולא תיתן יותר שום ארכה. לדברי דרזיה, סגן-כהן אמר כי מדובר בנושא כספי, ושאין בכוונתו של אלוביץ' להתפשר בנושא. מדובר בשיחה שהתנהלה לא מזמן, כשאנחנו עוד זוכרים שסגן-כהן עצמו, בשיחה איתנו מול בית אלוביץ' בצהלה, נתן לנו להבין שעיריית גבעתיים לא בדיוק פנתה אליו. מעניין מי מהצדדים משקר.

פומרנץ וקוניק רואים בהחלטת המועצה הישג גדול לנושא הצלת המכתש. פומרנץ: "המכתש קיבל הצבעה פה אחד, על חשיבותו והמשך קיומו. כל חברי המועצה והנהלת העיר צריכים מהלילה להפוך אבן על אבן, כדי להשאיר את אבני המכתש על תילם". קוניק: "אני רוצה שהעירייה תקבע פגישה אצל אלוביץ' עם נציגות של האוהדים, כדי לראות שזה אמיתי. אני כחבר מועצה וכיו"ר משותף של עמותת האוהדים, מתכוון לקבוע בקרוב פגישה עם אלוביץ', עם העירייה או בלי העירייה". 

ראש העירייה בן שחר חזר בתום הדיון על הדברים שאמר בישיבה: "אני לא מתכוון להיות פופוליסט או דמגוג, לא מעוניין לזרוק דברים בעלמא. כל דרך עניינית לפיתרון נושא המכתש תיבחן לגופה".

* * *

אני לא תולה תקוות רבות בסיכום שהושג בישיבה. ההצעה של רשטיק נועדה כדי לטרפד במשהו את ההצעה של פומרנץ. מעבר ללוחמה הפוליטית הטקטית ומאבקי היוקרה, המבחן הגדול עכשיו הוא של הנהלת העירייה להוכיח שלא מדובר בסוג של כיסוי תחת. מעשית, אני רואה בהחלטה שעברה אמש סוג של אותה הצהרת בן-שחר – "אש אש במכתש". מכיוון שכבר נכווינו מאותו נאום בחירות פופוליסטי, נרצה לדעת הפעם בתוך זמן קצר כיצד ראש העירייה מיישם את החלטת המועצה, שהוא עצמו תמך בה.

שעון החול של המכתש אוזל במהירות. אני מקווה שלא נראה יותר מדי בזבוזי זמן של הפוליטיקאים מרחוב שינקין 6.

רמי דרזיה (מימין) עם ירון בר-לב (משמאל) ועם איז'ו

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

49 תגובות על הבלחה בקצה הסמטה

 1. אהרון הגיב:

  תהיו אופרטיביים ומעשיים. צבי בר וראובן בן שחר חייבים לתמוך בנוא ולהציע לשאול אלוביץ אחוזי בנייה נוספים+שטחים נוספים כך שההפסד הכספי שלו מגניבת המכתש, שעלתה לו גם קצת כסף, יהיה מזערי
  והוא יוכל לרדת מהסיפור הזה.
  צריך גם לחדש את הלחץ בימי שישי ואולי גם לבקר קצת בביית של ראובן סגן כהן. לא יכול להיות שראובן סגן כהן ושאול אלוביץ ימשיכו לנוח בשקט בביתם בזמן שהם מחסלים את הבית שלנו.

 2. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  עד שהוצאתי מהאולם הספקתי לצלם הרבה בעיניין המכתש
  היום או מחר יעלה הסירטון

 3. קוריס ברח הגיב:

  לוקחים לנו את המכתש ,הקבוצה הבוגרת מפורקת, קוריס עומד לברוח מהספינה הטובעת . העמותה צריכה להתארגן בכיוון של קבוצת אוהדים. הקבוצה החדשה תיקרא הפועל המכתש

 4. חיים הגיב:

  דרזיה שקרן עלוב. הייתי אתמול בישיבה והוא נאם על "מעשיו". כאילו שילד בן 5 מאמין לו.
  עיריית גבעתיים מורכבת מאפסים, אנשים חסרי עמוד שדרה, אופורטוניסטים שרק התחת שלהם מעניין אותם. ראש העיר בן שחר הוא נוכל שעבד על כולם בעיניים. המכתש לו מעניין אותו, במשך חצי שנה הוא מנע מהאוהדים להיכנס לישיבות מועצה.
  העיריה אומרת שפנו לאלוביץ', סגנו של אלוביץ' ראובן סגן-כהן מכחיש שהיתה פניה. מי השקרן?
  ללא ספק העירייה. כתושב גבעתיים אני אומר לכם שזו העירייה הגרועה ביותר שהיתה כאן מאז ומעולם והיות והדג מסריח מהראש, יש לנו ראש עיר מהגרועים ביותר, אדם שלא מתאים לתפקיד והורס כל חלקה טובה והפעם זה את המכתש.

 5. הגיע הזמן אומרת אימי הגיב:

  http://maktesh.blogli.co.il/archives/262
  האם הגיע הזמן שארקין האבא יפגש עם אלוביץ?
  האם יש לנו זכות (חובה מוסרית יש לנו) לבקש שדבר כזה יקרה?
  האם זה יוציא קצת אוויר מהבלון של יורוקום?

 6. סיפורי בדים ו/או סרט רע? הגיב:

  מתרוצצות המון שמועות.

  אחד שמע משחקן,
  אחר שמע מהורים של שחקן,
  אחד שמע מאנשים בקבוצה,
  אחר יודע מה קורה בחדר ההלבשה,
  רבים אומרים שקוריס לא נראה כמו תמיד במקומות הרגילים ותוהים למה,
  סיפורים של משפחתו של קוריס,
  השגיאות העכשוויות של קוריס והניהול המבזה שלו בעניין המכתש הולכים להאפיל על כל מה שהוא עשה עד היום – סיפורי הבלהה על כדורי/ניר/וישנבסקי/ויטקובסקי/סווירי/אבירי ועוד "קדושים" הולכים להתקרר בצל הענק שקוריס ישאיר אחריו כקברן המועדון,
  מיליוני שקלים מתעופפים באוויר,
  חובות של הקבוצה/קוריס לכל מיני ספקים ומלווי כספים,
  חובות למוסדות ממשלתיים,
  הכשלון העצום של קוריס בתוכניתו האסטרטגית בת מספר שנים,

  אלוביץ צוחק על כולנו,
  הסגן שלו מספר סיפורי מעשיות מהסוג של אלף לילה ולילה,
  כולם אנשים חמדנים שרק מחפשים עוד דולר ועוד אחד,
  אחרי שיורוקום הצליחו להשיג אישור ל- 70 קומות (המגדל הכי גבוה בארץ) בגבעתיים, עכשיו הם מנסים להוסיף עוד קומות במגדלי המכתש בעוד קומבינה עם העירייה,

  בן שחר מפחד על התחת שלו וגייס את הגברת מהמשרד הממשלתי להגנתו,
  צבי בר משתדל להתרחק והגבאי שלו לא ממש עוזר,
  אין מגרש, אין בית שרת, אין כלום,
  דרזיה שקרן עם ותק רב שנים,
  פומפרנץ משחק אותה אוהד, בדיוק כמו דרזיה שמגיע לוינטר, אבל הפוליטיקה מעניינת אותו ואם הוא היה ראש העירייה היינו נלחמים בו עם בן שחר,
  מדוע בכלל קוניק בהנהלת עמותת האוהדים, לקונה במיטבה,
  הזמן עובר והחול אוזל…

  אפילו הנוער שלנו מריח את הסוף וכל שחקן עושה מעבר ליכולתו כדי שימצא קבוצה,
  איחוד שוב על הפרק,

  ורק האוהדים בוכים…

 7. אורדון מגבעתיים הגיב:

  היום בגל"צ בדרכי לעבודה אני שומע את ראש עירית גבעתיים בראיון על המגדל הבגבוה שיבנה בגבעתיים…
  ואני מצטט " המגדל נמצא בPRIME REAL ESTATE יהיו שם דירות משרדים וארנונה" ואני שואל איפה יועץ התקשורת? יועץ תקשורת דמיקולו

 8. ל12:46 הגיב:

  שמועות רצו רצות וירוצו תמיד.
  ברגע שקוריס מסתמך על הכנסות עתידיות, טוטו עיריות וכו' יש בעיה בשוטף.
  זה שקוריס מסתובב עם פרצוף חמוץ זה גם לא חדש. גם שההתנהלות היתה תקינה הוא לא בדיוק חייך.
  אוהדים בוכים? העיניים כבר יבשות מדמעות. אולי נגאל מהיסורים.

 9. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  תשמעו טוב המצב גרוע ביותר וקטסטרופי
  את אף אחד בעיריית גבעתיים לא מעניין המכתש
  הם מדברים אלינו וצוחקים לנו בפרצוף שאין מה לעשות
  שאלתי את דרזיה כמה דירות הוא קיבל במגדלי המכתש
  והוא אמר לי 2. אמרתי לו שגם אני רוצה כמה דירות
  בקיצור המצב חארבנה ואם לא יקרה איזה נס עוד 3 חודשים
  הלך לנו המכתש והלכה לנו הקבוצה
  ועוד מתנהגים אלינו כמו לחוליגנים מביאים לנו משטרה ומאבטחים
  ומוציאים אנשים שמצלמים
  בושה וחרפה
  כל מי שמעורב בעיסקת המכתש המלוכלכת הגיהנום וכף הקלע יחכו לו בעולם הבא

 10. לפופאי הגיב:

  לרגע חשבת שלעיריה אכפת מהאוהדים? הגרעון גדל וראש העיר ומפעילו כבר חושבים על הארנונה מביתי העסק במתחם החדש. ראש העיר החכם גם אמר את זה בראיון.
  דרזיה – עסקן פוליטי רדוד שלא לחינם הריץ את גיסו לראשות העיר. סביר להניח שלדרזיה יש הרבה מה להסתיר אחרת קשה לי להבין למה הוא לא רץ לראשות העיר.
  המכתש מונשם ואספקת החמצן אוזלת לאט לאט.

  משטרה ואבטחה- אפשר לחשוב שהבערנו צמיגים ברחבת בית ראשונים.
  אבל, למה בדיוק אתם מצפים מראש עיריה כזה?

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  קוניק לך קיבינימט מהעמותה
  יושב ראש תהיה בבית שלך או במועצה
  את הפוליטיקה לא ניתן להכניס לנו

 12. הודעת רשימת "גבעתיים הירוקה" הגיב:

  בעקבות ישיבת מועצת העיר מאתמול וההחלטה שנתקבלה בה,
  בעניין אצטדיון "המכתש", להלן הודעת רשימת "גבעתיים הירוקה":

  "על אף ולמרות החשש הכבד של "גבעתיים הירוקה", כי אירועי אתמול,
  הנם עוד שלב במסכת ההטעיה, הרמייה וגנבת הדעת של הנהלת העיר בנושא,
  וכי כל שנעשה אמש, נעשה מתוך כוונה ומגמה ברורה לאחז עיניים ולהעביר את הזמן גם יחד,
  החליט ראש הרשימה חבר המועצה יורם פומרנץ, למשוך את הצעתו ולתמוך ב"הצעתו",
  של חבר המועצה אורי רשטיק, משני טעמים:

  הבאת תוצאה של הצבעה פה אחד, בעד הצעה בעלת ניסוח סביר, במידה והיא אכן כנה,
  הצעה המובאת בעידוד ראש העירייה ובתמיכתו, באופן שימנע כל ניסיון להסיט
  את החובה לפעול על פיה, בנימוקים של וכחנות פוליטית, כביכול, בין שתי הצעות.
  כעת יש הצעה אחת, ברורה ומדויקת כולם מחויבים לפעול על פיה.

  הטעם השני משלב טקטיקה ופרקטיקה, במציאות שנוצרה אתמול, התכוון ראש העירייה,
  להצביע כנגד הצעתנו, כיוון שבעזרת הרוב הקואליציוני שיש לו במועצת העיר,
  ברור שהיה מצליח בכך, המשמעות המעשית לכך הייתה, חוסר אפשרות לדון בה שוב,
  במשך שלשה חדשים. משיכת ההצעה, מאפשרת העלתה מחדש, בכל רגע נתון,
  כך שכעת יש בידנו "שוט" כלשהו, כלפי אופן התנהלות הנהלת העיר בטיפול ובקידום
  ההצעה "שלהם", שנתקבלה, כאמור, פה אחד.

  בדבריו אתמול, בעת הדיון על הנושא, הדגיש פומרנץ, כי לא יהסס, במידת הנדרש,
  להעלאות את הצעתו מחדש, באם ייווכח כי במקום לפעול בכנות עוסקת הנהלת העיר
  בטיוח ובמריחת הנושא במתכוון.
  תקוותנו האמתית, כי אתמול נעשה צעד אמתי וכן בדרך להצלת אצטדיון "המכתש"
  ולאוי שלא נתבדה בכך. לסיכום אנו חוזרים ומביעים את עמדתנו הברורה, כפי שהטיב לבטאה,
  אתמול בדיון, ראש הרשימה פומרנץ: כל ראש עירייה שבמהלך כהונתו תיחרט התמונה של
  הדחפורים העולים על האצטדיון, על מנת להחריבו ולהורסו, יביא בכך, באופן ודאי ומוחלט,
  לסיומה, באופן העלוב, של הפעילות הציבורית שלו, לעד. ויסולק מהבימה, מוכתם ומבויש.

  בברכה

  מוטי עובדיה
  דובר ויועץ התקשורת
  רשימת "גבעתיים הירוקה"

 13. רן קוניק הגיב:

  אני יכול להבין את כעסם של האוהדים ואת ההלם לאחר שראו בפעם הראשונה איך לצערי מתנהלת ישיבת מועצה . אתמול כולם ראו את הרמה הנמוכה ואת השיטה של בן שחר ודרזיה להתיש, להוריד את הדיון לפסים אישיים, ללכלך , לעוות את המציאות וכו'.
  אני מבין את כעסן של ידידי עמיר פרידמן למרות שהוא יצא לפני שהגיע זכות הדיבור שלי והוא למעשה לא שמע את דבריי.
  מבחינתי, יש רק דרך אחת לשנות את רוע הגזירה והיא לקנות את המכתש מחדש מידיו של אלוביץ.
  אני מאמין שאם נפתח איתו משא ומתן ונגיע להסכמה על סכום הכסף הנדרש אזי יש סיכוי לא רע לגייס את הכסף.
  אני לא סתם אומר , מי שיודע יודע למה אני מתכוון.
  לגביי העמותה , אני חושב שזה צעד מבורך היה להקים עמותת אוהדים. יש את מי שעושה בפועל, משקיע מזמנו ומכספו לטובת מטרה או לטובת אחרים ויש את מי שיודע רק לבוא בדרישות ובטענות או לחילופין להשמיץ ולכתוב טוקבקים.
  אני גדלתי במכתש מגיל 10 . שיחקתי והבאתי אליפויות למועדון הפועל ר"ג במשך 17 שנה. ניהלתי את הספורט בגבעתיים במשל 13 שנה ועזרתי רבות להפועל ר"ג. אף אחד , אבל אף אחד, לא ילמד אותי מה זה הפועל ר"ג ומה זה המכתש .
  מעבר לכך, זוהי מדינה דמוקרטית . אני מוכן מחר בבוקר שיבוא אוהד ויחליף אותי או את חברי ההנהלה בעמותה.
  מצפה לראות את כולכם באסיפת האוהדים ב 4 לחודש בשעה 20:00 באולם באורט רחוב גולומב.

 14. לקוניק הגיב:

  מר קוניק היקר
  מה בדיוק עשית למען ובשביל האוהדים עד כה? נסח.
  90 אחוז מאוהדי הפועל רמת גן עם רקורד כמו שלך,מגיל 7 במגרש וביציע עד 60
  אין לנו רצון לערב פוליטיקה באהדה,אנו לא נהיה קרש קפיצה שלך או פומרנץ דרך
  עמותה,להיפך אתם תכשילו אותנו.
  אנחנו באים מאהבה בלי אינטרסים.

 15. לקוניק מאיתן הגיב:

  ראה עליון

 16. רולי הגיב:

  מר ארקין, אתה יכול בשיתוף עיריית גבעתיים ורמת גן לפדות את המכתש, עשה מעשה וכולם יודו לך, ויכבדו אותך. ביננו ארקין, מכונית " ברינקס" עוד לא ליוותה אף אחד בבוא היום. חומר למחשבה.

 17. יושב אצל כוכבי הגיב:

  קוניק הוא בסדר גמור,אחלה של בנאדם שפועל ועושה מאהבת הפועל רמת גן גבעתיים,וכשהוא אומר שהוא יפגש עם אלובץ אני סומך עליו בעינים עצומות שיעמוד במילה שלו

 18. פופאי המכתש בגבעתיים 2010 הגיב:

  אני חושב שמי שמקלל את קוניק או את פומרנץ הוא בן אדם דפוק חסר שכל.קוניק ופומרנץ הם אחלה אנשים ולמרות שהם בפוליטיקה אני בטוח ואני רואה עליהם שהם פועלים למען המכתש בגלל אהבה ואהדה לקבוצה ולמכתש
  כולנו יחד איתם מנסים להציל את רוע הגזרה
  וההצעה על קניית המכתש היא לא בשמיים
  אפשר לגייס אנשים ויש אנשים עמידים להפועל רמת גן בתוספת של כל האוהדים שיוכלו להירתם ולקנות את המכתש כמו מניות
  אפשר לגייס את הכסף ואפילו לרתום גם את עיריית רמת גן
  הרי הקבוצה היא הפועל רמת גן
  צריך באמת לחשוב ברצינות על המהלך הזה וזה לא בשמיים
  אחרת עם כל הנוכלים האלה שמסבנים אותנו בפרצוף לא יהיה לנו לא מכתש ולא קבוצה

 19. שירות בתי סוהר הגיב:

  פופאי הולך למעצר בישיבת המועצה

 20. אריה הגיב:

  קוריס חייב להודיע שגביע המדינה נגד מכבי חיפה יהיה אך ורק במכתש. זה יכול להיות מפגן מחאה אדיר נגד אלוביץ ועיריית גבעתיים+סיכויים מקצועיים טובים לעבור שלב ולהדיח את מכבי חיפה לעיני 4,000 צופים במכתש.
  קוריס מסוגל להביא לכך שהמכתש יאושר ואם לא יעשה כך אז משהוא לא כשר.
  שלמה מן, אתה חייב לייחד את הפוסט הבא לנושא הזה.

 21. לאריה ה"לא חכם" 10:50 הגיב:

  המגרש הביתי של ר"ג הרשום בהתאחדות הוא וינטר כשהאיצטדיון הוא המגרש החלופי. אי אפשר לשנות כלום והכל נקבע בתחילת העונה.
  לא צריך להפיל עוד דברים על קוריס, יש לו מספיק על הראש.
  מה שלא כשר זה המוח הצפלוני שלך.
  יבחוש בן שלולית.

 22. דוד הגיב:

  למה "להפיל" על קוריס ? מה קוריס לא היה רוצה שהמשחק יהיה במכתש ? ברור שהוא רוצה

 23. שלמה מן הגיב:

  אין דבר כזה מגרש חלופי הרשום בהתאחדות. הנוהג הזה בוטל. בעיקרון, ואני אומר את זה בזהירות – אם קוריס נורא נורא ירצה וגם יהיה מוכן להשקיע כמה לירות בכל מיני סידורים טכניים ובטיחותיים, אני לא רואה סיבה למה לא לנסות לבקש את אישור ההתאחדות לארח במכתש את המשחק הזה.

 24. דוד הגיב:

  אמרת נכון, השאלה אם קוריס רוצה ויש לו את האנרגיות לכך.
  לדעתי זה יכול לתת דחיפה אדירה לקבוצה לשחק סוף סוף לעיני קהל ביתי גדול במכתש…?…?….?
  הסידורים הטכניים זה שטויות כי ידוע שבגביע אבי לוזןן הולך מאד לקראת הקבוצות ובהתאחדות מבינים שזה כל היופי והצבע בגביע, לארח במגרשים הביתיים.

 25. קובי הגיב:

  זו חכמה מאד קטנה לדעתי להשמיץ ולנגח את קוניק ופומרנץ.
  מעבר לכך שהם אוהדים נאמנים של הקבוצה, אין בעיה בכך שיש להם גם דרייב פוליטי בהעמדת נושא המכתש באופן קבוע על סדר היום הציבורי.
  המטרה מקדשת את האמצעים !

  הייתי בחלק גדול מהישיבה ההזויה של עירית גבעתיים ביום שני וזה נראה כמו קרקס פרטי של
  שני הגיסים בן שחר ודרזיה.
  כשקוניק ישב איתנו האוהדים לפני תחילת הישיבה הוא אמר שיש דרך לקנות את המכתש מהידיים הפרטיות של אלוביץ.
  אני סומך עליו שאלו אינם דיבורים בעלמא .יש כנראה משהו רציני מאחורי הדברים אלא שבמקביל נדרשת עזרה של עירית גבעתיים בנושא זה והשאלה המרכזית היא האם באמת מעניין את בן שחר ודרזיה הנושא הכאוב הזה של הריסת המכתש?

 26. לקוניק הגיב:

  מכל מלמדי השכלתי ועד היום אני אידיוט
  רק לא ברור לי מהיכן, או ממי, אתה מתכוון לגייס את עשרות המיליונים הנדרשים לקניית המכתש
  ואני לא סתם אומר, אני יודע למה אני מתכוון

 27. למשמיצי קוניק הגיב:

  איני מתעסק בפוליטיקה כי זה דבר מאוד מלוכלך ומסריח.
  גבעתיים הפכה לכזו (במיוחד בעיריה). פנינת גוש דן מנוהלת על ידי אדם חסר כריזמה מגובהה בידי ביריון שכונתי. אגב, את כל נושא המכתש העבירה העיריה לבדיקת עורך דין (עוכר דין) תותח שמתמחה בנדל"ן , אההה, במקרה הוא בן דוד של דרזיה.
  איני יודע מה תהיינה התוצאות בבחירות הבאות, אבל בן שחר לא יקבל את הקול שלי. כן, קוניק ופומרנץ מגיעים למשחקים כל שבת ולא רק לפני בחירות או משחקי מושכי קהל. דרזיה בוינטר היה פתאט כרגיל.

  לעצם העניין
  הקבוצה כבויה, כתב את זה מישהו לפניי וקיבל איומים, וצריך לזעזע את המערכת. מה יהיה ? לא יודע. הגביע נתקע לנו באמצע מאבקי ההשרדות… הסינדרלה לא תבוא משבט האורדונים.

 28. לעמותה הגיב:

  אולי פנייה מכובדת של העמותה ללוזון בנושא משחק הגביע מול חיפה במכתש עשוייה להניב הסכמה.
  אפשר אפילו להשתמש בתירוץ ההכי מכובד של משחק פרידה מהמכתש ואז לנצל את האירוע המיוחד הזה שכנראה ישודר בטלויזיה למאורע יוצא דופן של תמיכה במכתש ושמירתו.
  באירוע כזה אפילו בן שחר יופיע ולא יוכל להתעלם מאיתנו.

 29. הודעת משותפת הגיב:

  שלום לכולם,

  בעקבות אירועי ישיבת מועצת העיר,
  להלן הודעת סיעות:
  "הליכוד" גבעתיים, "גבעתיים שלנו" ו"גבעתיים הירוקה",
  נושא הודעתנו, פעמיים מדוע.

  פעם ראשונה מדוע:
  מדוע לא השתתפנו בישיבה המועצה המיוחדת בנושא דו"ח ביקורת מבקר העירייה.

  כידוע לכל, מזה שנה וחצי, מועד כינון מועצת העיר הנוכחית , אין לעיר גבעתיים, בניגוד לרשויות מקומיות מתוקנות אחרות, ועדת ביקורת. הדבר נובע מכך, שראש העירייה, החליט לנסות וליצור כאן הרכב ועדה מוזר, שלא לומר הזוי, בו יכהן יו"ר ועדה מהאופוזיציה, בכך אין לו ברירה, זו הוראת החוק ולצידו ארבעה חברים נוספים, כל כולם…., נכון מהקואליציה.עד כה מנתה, במשך כל השנים, ועדת הביקורת שבעה חברים, שניים, כולל היו"ר מהאופוזיציה וחמישה מהקואליציה. כיוון שאנו לא מוצאים סיבה לשנות יחסיות זו, בפרט לא לצורך, יצירת ועדה עם יו"ר מבודד, הודענו כי עד שלא תכונן הועדה בהרכבה המוכר, היא לא תכונן כלל. לאור המתואר, כמובן שהישיבה אתמול, הנה בבחינת התכנסות חסרת ערך, לצורך "העברה" רשמית של דו"ח המבקר במועצה. מובן שלא מצאנו לעצמנו, כל רצון או צורך לשמש סטטיסטיים בתאטרון האבסורד של ראש עיריית גבעתיים. על כן נמנעו מלהשתתף בישיבה זו.

  פעם שנייה מדוע:
  מדוע ביזה ראש העירייה את הממונה על המחוז וזו מצידה החליטה לבזות את חברי המועצה מהאופוזיציה.

  אם יכולנו, בלית ברירה, להשלים עם כך שראש העירייה החליט לארח את הממונה על המחוז, בביקורה במועצת העיר, דווקא בחדרון הכוך החביב עליו, שוב מפחד הקהל המשתק, "בבית ראשונים" ולא באולם ההתכנסויות הרגיל, הרי שעם הנכלוליות והתחמנות שתפורט פה מיד, בה נהג ראש העירייה, על מנת למנוע מחברי מועצת העיר מהאופוזיציה להביא את דבריהם בפני הממונה על המחוז, אסור ולא ניתן להשלים.
  ומעשה שהיה, כך היה, ביום שני 22.02.2010, זומנו שתי ישיבות מועצה זו אחר זו, הראשונה מס' 15, מיוחדת, (מצ"ב ההזמנה),לעניין דו"ח המבקר, ישיבה מיוחדת, חשוב לציין, כשמה כן היא, מיוחדת היא, ע"פ חוק רק לנושא אחד שלשמו כונסה.
  מיד לאחריה זומנה ישיבה רגילה, מס' 16, (מצ"ב ההזמנה),הנושא הראשון שהופיע על סדר יומה: "ביקור הממונה על המחוז וצוותה – הגב' גילה אורון". על כן, מה רבה הייתה הפתעתו של ראש רשימת "גבעתיים שלנו", חבר המועצה רן קוניק, עת עם הגיעו למקום הכינוס, לקראת פתיחת הישיבה הרגילה, נמצאו מולו הממונה הנכבדת וצוותה, כמובן וצוותה, בדרכם החוצה. קוניק המופתע, התעניין מדוע הגב' אורון עוזבת, דווקא רגע קט לפני הופעתה בפנינו ואף מסר לה, כי אנו, חברי המועצה מסיעות האופוזיציה, יותר משמחים, על ההזדמנות שניתנה לנו, להשמיע, באופן בלתי אמצעי, את דברינו בפניה. הממונה השיבה לו, כי היא דווקא עומדת בלוח הזמנים שנקבע לביקורה, את אשר היה לה לומר, אמרה כבר בישיבה הראשונה, שכזכור אין בה נושאים מלבד זה שיוחדה לו,
  נו מילא ועל כן היא הולכת. גם הצגת ההזמנות לישיבות בפניה וניסון נוסף,
  לבקש השארותם,שנעשה טלפונית, ע"י ראש רשימת "גבעתיים הירוקה",
  חבר המועצה יורם פומרנץ, אל מול סגנה מר נשאת כיוף, לא צלח והממונה וצוותה המשיכו לדרכם.כשנשאל בפתח הישיבה השנייה ראש העירייה, לפשר ההתרחשויות הסביר, בפומבי, למועצה כי: "נמסרו לכולכם הודעות על השינויים בסדר היום", כשביקשנו לדעת מי "עדכן" אותנו ולאחר שאנשי צוותו, לחשו על אוזנו דבר מה, הבין שלשקר במועצה, במצח נחושה, זה יותר מידי, אפילו עבורו ואז השתנתה גרסתו, לנוסח:"צריך לבדוק מה קרה בעניין". אנחנו בטוחים שיעמוד במילתו וועדת הבדיקה, שבוודאי יקים, תפרסם את מסקנותיה בקרוב.
  ועכשיו ברצינות,
  מדוע ייצר ראש העירייה את הסלאלום העקמומי הזה, על מנת למנוע אפשרות של שיחה ישירה בין הממונה על המחוז לבין חברי המועצה מן האופוזיציה, אנחנו מבינים ומבינים היטב.
  מדוע החליטה הממונה לשחק לידיו של ראש העירייה ולפגוע, בין אם במשים ובין אם לאו, בנו, אנחנו מבינים פחות, הרבה פחות.
  מה שבטוח, שבאירועים המתוארים כאן, שנוצקו בצלמו ובדמותו של האיש העומד, היום, בראש עיריית גבעתיים, נרשמה עוד הידרדרות לשפל חדש בתרבות הפוליטית המוניציפלית, אם וככל שנותרה כזאת, בעיר גבעתיים.

  כל הכבוד, ראובן, שוב פעם הצליח לך.

  שלכם כתמיד:

  טלי ארגמן – יו"ר "הליכוד" גבעתיים.

  רן קוניק – יו"ר "גבעתיים שלנו".

  יורם פומרנץ – יו"ר "גבעתיים הירוקה".

 30. Lorie הגיב:

  יש לארגן פגישה עם לוזון בהתאחדות, להזמין עיתונאים, להזכיר לו את ההבטחה שלו בדבר אירוח הקבוצות הקטנות במגרשן, לארגן משמרת מחאה מול ההתאחדות, לבקש מבן שחר שיפנה ללוזון בענין המשחק נגד חיפה במכתש, לגייס את מליניאק וקופמן לשם שינוי לפחות לצורך המשחק הזה, לשחק במכתש ולעבור את חיפה. אף אחד לא יוכל על האנרגיות שלנו במכתש.

 31. ללורי הגיב:

  תחושת האוהדים לא הולכת בקו אחד עם בעל הקבוצה מסיבותיו הוא. בסופו של עניין האחריות הניהולית עליו והוא זה שאמור להתמודד עם זה, כך שמחמאה בפני אבי לוזון לא תעזור פה. כן, גם אני רוצה משחק באמצע השבוע במכתש אבל קשה לי להאמין שהדבר יקרה.
  מליניאק וקופמן, לא נראה לי שהם רוצים להתערב בעניין.
  נארח בוינטר ונקווה לטוב. ברור שחיפה יבואו מפוקסים, אבל נקווה שיבואו עם הרכב חסר ואולי נוכל להפתיע. מתאים לי להגיע לחצי הגמר ( לפחות)

 32. פופאי הצלת המכתש 2010 הגיב:

  מליניאק וקופמן מהם אתם רוצים עזרה ??
  הצחקתם אותי
  השני גייס חמישי האלה יעשו לנו יותר נזק מתועלת
  עדיף ישבו בלול ולא יצייצו כלום בנושא המכתש או הפועל רמת גן

 33. לאיתן הגיב:

  מה המתקפה הזאת על קוניק?
  אז מה אם הוא גם בפוליטיקה?
  אולי תבין שזה אינטרס שלך שיהיה לך מישהו כמוהו חזק?

 34. ל"מגיני" קוניק הגיב:

  ממתי קוניק צריך מליצי יושר?
  אם ירצה יגיב בעצמו – או שהוא מגיב באלמוניות?
  ומה המתקפה הזאת על השואלים/תמהים/לא מבינים בנושא קוניק?

 35. שאלת תם הגיב:

  מי זה קוניק ואיך מינה עצמו ליושב ראש עמותת אוהדים ללא בחירות?
  איתן שאל שאלה ענינית ,גם אני לא מכיר את פועלו של קוניק כאוהד עד כה
  שיענה כפי שהגיב.

 36. תשובה לתם הגיב:

  "אני גדלתי במכתש מגיל 10 . שיחקתי והבאתי אליפויות למועדון הפועל ר”ג
  במשך 17 שנה. ניהלתי את הספורט בגבעתיים במשל 13 שנה ועזרתי רבות להפועל ר”ג. אף אחד , אבל אף אחד, לא ילמד אותי מה זה הפועל ר”ג ומה זה המכתש "

 37. רוברט פלנט הגיב:

  מישהו יכול להגיד לי אלו פעולות נעשו על ידי העירייה מאז יום שני בערב ע"מ לעצור את הרס המכתש?

  עלאק יעשו ימים כלילות…תיבדקו את העיניים של בן שחר הבוקר -אם אדומות זה סימן שכל הלילה היה במשרד והרים טלפונים.

  פומרנץ, קוניק – הצליחו לעבוד עליכם. גם אם נכון לאגד כוחות בעוד 90 יום יבואו ויגידו הרמנו 2 טלפונים, התייעצנו שוב עם מנהלת המחוז, הרמנו טלפון למשפטן מומחה – ו..נאדה – לא ניתן לעשות כלום.
  קוניק, פומרנץ – מעתה – יש לכם חלק באחריות כי הצבעתם בעד. הכל קשקושים פוליטיים.

  להלן ההצעה היחידה שהיתה צריכה להתקבל ולא מאוחר להעלותה:
  "
  עיריית גבעתיים מכירה בחשיבותו ההסטורית של המכתש ורואה בהמשך קיומו כתנאי הכרחי לקיומן של פעילויות הספורט והתרבות בעיר. לאור זאת:

  1. העירייה תמנה מיידית עו"ד משפטן מומחה מהשורה הראשונה שיפעל ויבצע פעולות אופרטיביות מיידיות למניעת ההרס – שינוי תוכנית מתאר צווי מניעה לעצירת הבוררות וכד".
  2. העירייה תעסיק מיידית משרד יחסי ציבור שיבצע קמפיין ציבורי למניעת ההרס. (בין היתר ולדוגמה העירייה תתמוך ותתממן את קיומו של משחק הגביע במכתש כולל הקמת במה והבאת אנשי ציבור ואמנים שינאמו בזכותו של המגרש)
  3. במקביל העירייה תפעל לאיתור פינלנטרופ שיממן את רכישתו של המכתש מידי אלוביץ ואשר המגרש יקרא על שמו.
  4. העירייה תמנה וועדת היגוי שתקבל דיווחים פעמים בשבוע מכל העוסקים במלאכה ותפרסם סטטוס שבועי בנידון – כולל דיווחים לכלל התקשורת הארצית ובבייחוד לעיתונות הכלכלית. בוועדה ייטלו חלק נציגי עמותת האוהדים.
  5. העירייה תקצה לפעולות הנ"ל כמיליון ש"ח.
  "

 38. שאלה הגיב:

  לרוברט: העיריה בגרעונות כבדים עד כדי חשש ממינוי ועדה קרואה, מה פתאום שיקצו מליון שקל לטובת מגרש כדורגל?הרי ברור שיש להם אינטרס שיבנו שם בנינים כדי שיכניסו כסף לעיריה ממסים

 39. רוברט פלנט הגיב:

  תשובה לשאלה: אני לא מכיר דרך לביצוע פעולות רציניות ללא מימון.

 40. רן קוניק הגיב:

  חברים יקרים ,
  במקום לקשקש, להשמיץ, לדבר על דברים שאתם לא מבינים בהם או לא יודעים את פרטיהם , תעשו טובה , תבואו למפגש האוהדים ביום חמישי הבא ותקבלו עידכונים על הכל !
  כולל על פגישה שאני ועינב חזנוולד קיימנו אמש עם משקיע רציני שמעונין ברכישת המכתש , כולל על הפגישה שלי ושל צחי בן יוסף ( שנבחר גם הוא כיושב ראש העמותה ) בעיריית רמת גן .
  כולל הסברים על העמותה אותה אנחנו הקמנו עבורכם ואשר כבר מימנה והזמינה הסעה לסכנין השבוע ועוד ועוד.
  מי שמאוד ירצה גם לדעת קצת יותר עליי ולשאול כל שאלה שירצה , גם זה בשמחה.
  אני רק מבקש שמי שלא יגיע אז לפחות לפני שהוא מגיב או טוען משהו , שילמד קודם את החומר.
  יום טוב
  רני

 41. ותיק. הגיב:

  קוריס הליצן הציע ברדיו חיפה לארח בגביע את מכבי חיפה במכתש כמישחק פרידה מהמכתש. כניראה שהוא מושפע חזק מחג פורים. אז אני אומר שאני מוכן לארגן מישחק פרידה ממך אדון קוריס במכתש. אנחנו לא ניפרדים מהמכתש כל כך מהר . כל עוד יש סיכוי לא מרימים ידיים .

 42. קוריס גומר הגיב:

  קוריס עם 2 רגליים מחוץ לקבוצה. ענין של שבועות. תשאלו את השחקנים כמה כספים חייבם להם ועוד לכל מיני ספקים וגורמים נוספים

 43. להציל את המכתש מיידדדדד הגיב:

  חייבים אבל חייבים להציל את המכתש
  כי קוריס עוד מעט עוזב את הקבוצה
  או שיאחד אותה עם הכח
  ואז ללא המכתש לא יהיה לנו קבוצה
  אנחנו עדיין לא מכבי יפו שיכולים להקים קבוצת אוהדים בטח ללא המכתש
  לכן על כולם להירתם ולהציל את המכתש

 44. לקוניק הגיב:

  מי שמכם לממן הסעה לאוהדים לסכנין בתקציב של כ- 10% מ"הון" העמותה?
  ועוד לאוהדים שאינם חברי עמותה?
  איפה כתוב שזו מטרת העמותה?
  אתה עוד משוויץ בזה?
  אני מתבייש שעל זה מבזבזים את כספי חברי העמותה. אתה הופך את האוהדים לקבצנים.
  האם זו המטרה? לגמור מהר מהר את הכסף כדי לפרק את העמותה?
  בשביל זה אנשים שילמו כסף?

  ובעניין הפעילויות שלכם, מה עם השקיפות? למה לא מספרים לנו ממה שמותר? כאילו על הקטע עם "עיריית ר"ג"? האם נפגשתם עם כל העירייה? עם המבנה? עם ראש העירייה? עם הפקיד גבאי? עם הפקיד מהכח? עם מנהל מחלקת חנייה או איזה פקח? מה עם השקיפות?

  הכי נוח לנקוט בשיטה האהובה על פוליטיקאים. מה אתם יודעים? מה אתם מבינים? אנחנו "גדולי הדור" יודעים הכי טוב! שבענו מפוליטיקאים.

 45. חבר עמותה ששילם 100 שקלים הגיב:

  אין לי בעיה שיסבסדו אוטובוס לאוהדים – מגיע להם!
  כל עוד מדובר בצעירים אין לי שום בעיה עם זה.

 46. לחבר עמותה ששילם 100 שקלים הגיב:

  לשם הויכוח נניח ששלמת ואתה לא סתם מתחזה.

  הנה תמונה מהמיניבוס: http://i50.tinypic.com/335cxet.jpg

  בנסיעה לסכנין השתתפו הצעירים הבאים לפי הפורום:
  אלונקה –
  יורם –
  יוסי –
  אריק –
  יענקלה –
  שלמה –
  צ'אפי –

  בני גיל העמידה הבאים:
  ריימונד –
  רז –
  פיליפ –
  דור –
  אודי –
  רועי –
  זליכה –
  ליאור –

  והסבא הבא:
  יניב –

  בטח החמצתי כמה.

  נהדר, לסבסד צעירים.

 47. חבר עמותה ששילם 100 שקלים הגיב:

  עצם זה שאתה מטיל ספק בכך ששילמת גורמת לי לא לענות לך.
  רק למען הסר ספק – אני חבר מספר 0037 עכשיו תוכל לברר עם צחי או יהודה מי אני…
  עצם זה שנסעו עד סכנין קיבלו בראש וחזרו למרכז… אפשר להבין.
  פראייר ? יכול להיות

 48. לחבר העמותה מספר 37 הגיב:

  אחי לעמותה…

  הצעירים של ימינו הם לא הצעירים של ימינו.

 49. לחבר העמותה מספר 37 הגיב:

  עכשיו נשארה רק נסיעה אחת רחוקה לפני סיום הסיבוב השני, לנצרת עילית מול עכו.
  בסיבוב השלישי עוד לא ידוע.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s