"תוכנית הנוגדת את כל היפה שוותיקי השכונה בנו"

כך רימתה עיריית גבעתיים את תושבי שכונת בורוכוב ואישרה מתחת לאפם ולמרות התנגדותם תוכנית בנייה מפלצתית * פרויקט המכתש, גרסת התושבים

 25 ו-17 קומות, 99 ו-78 מטר, על הפרצוף של שכונת בורוכוב. כך אמור להיראות פרויקט המכתש

המאבק להצלת המכתש שהחל בחודשים האחרונים התמקד בצד של הפועל ר"ג בלבד. הוא לא עסק בהשלכות הסביבתיות הקשות על שכונת בורוכוב. בעקבות איחוד הכוחות שיזמנו לפני חודש עם תושבי השכונה, נחשפתי למידע רב בנושא. החומרים האלה לא פחות קשים ומקוממים מעיסקת מכירת המכתש המושחתת.

לא הכל עדיין ידוע, ואולי גם לא יתגלה, אבל מה שמצטייר מעניק יותר מרמז גס על יחסי הון-שלטון. איך במשך שנים רבות העלימה העירייה מהתושבים את התוכניות המתרקמות בחדרי חדרים עם הקבלן אבירם דולינגר – הרוח החיה של עיסקת המכתש, האיש שדחף את הנהלת העיר לביצוע תוכניות בנייה שצמחו בכל פעם במאות אחוזים, שאין הגדרה אחרת ההולמת אותן מלבד 'פשע סביבתי'.

במהלך ההפגנה השבוע פנו אלינו עשרות מתושבי השכונה והודו בחום על המאבק שאנחנו מנהלים, מאבק שאם יוכתר בהצלחה יחלץ גם את השכונה מעמק הבכא הנדל"ני וימנע פגיעה קשה באיכות החיים. לכבוד איחוד הכוחות עם תושבי בורוכוב, שהופקרו על-ידי העירייה והוועדה המחוזית, הנה חלק מציוני הדרך של אישור פרויקט הבנייה על המכתש.  

18.12.1985 – כ-30 מתושבי השכונה שולחים מכתב כועס ליצחק ירון, ראש העירייה: "אנו, ותיקי שכונת בורוכוב, נדהמנו לשמוע על תוכניות הנרקמות להפיכת מגרש כדור רגל בשכונתנו למגרשי חניה של בתים שיכערו את הנוף הירוק ויהפכו את שכונתנו לאתר נוסף של מבני בטונים משולבים במאות כלי רכב צמודים, על רעשם וריחותיהם המזהמים את האוויר. למיותר נראה לנו להזכיר לך כב' ראש העיר, שתושבי השכונה בחרו בה מאחר וברצונם היה לברוח מהרעש והזוהמה המאפיינים מגורים עירוניים וחיפשו מקום שקט ואוויר צח למגוריהם. שינוי בתוכנית המיתאר תהווה התכחשות להבטחות ולרעיונות שהניעו את ראשוני השכונה בעת הקמתו, ואנו כל תושבי האזור נילחם בכל האמצעים להפרת המזימה".

21.1.1986 – יצחק ירון משיב: "במקום לרוץ בין דירה לדירה ולהחתים אנשים על פטיציה, יותר פשוט לגשת ולשאול אם יש ממש בשמועה. מגרש הכדורגל הוא שטח ציבורי ולא יעלה על הדעת לשנות את ייעודו. מועצת פועלי ר"ג מכרה בשעתו חלק משטח מגרש החניה לקבלן פרטי וזה ביקש לבנות עליו. ועדת המשנה לתכנון ולבנייה התנגדה לכך וסירבה למלא אחר בקשתו ועל כך נטוש מאבק. לא חיכינו לפטיציות של ותיקי שכונת בורוכוב כדי להתנגד. אין כאן מזימות נוראיות והתנכלויות לתושבי השכונה ועוד כהנה וכהנה רחמנא ליצלן. מהומה על לא מאומה".

האמנם מהומה על לא מאומה? האמת: בשנת 1985 המליצה ועדת המשנה לתכנון ובניה גבעתיים על הכנת תוכנית מיתאר חדשה לאיזור המכתש, לפיה ייהרס המגרש וייבנו תחתיו בנייני מגורים ושטח ציבורי פתוח. חודש לאחר מכתבו של ירון, בפברואר 1986, פירסמה הוועדה המחוזית לבנייה את תוכנית המיתאר לשינוי שטח המכתש. השמועה הפכה למציאות, בניגוד להבטחתו של ראש העירייה.

10.3.1989 – מכתב של התושבים ליצחק ירון: "נדהמנו לשמוע שלמרות התחייבותך המוצהרת במכתבך מתאריך 21.1.1986 מצאת לנכון להתכחש לנ"ל וליזום תוכנית לשינוי ייעוד המגרש… המיקום 'המוזר' (מעורר תמיהה ומחשבה) של הבניינים רבי הקומות לצד רחוב השניים בלבד והפיכת שטח רחב ממגרש לגן לאורך רחוב בורוכוב, לא רק שחוסם את הנוף והאוויר, אלא גם מסכן את התושבים ובמיוחד את מאות ילדי ביה"ס קלעי ובורוכוב שהכניסה אליהם היא אך ורק מצד רחוב השניים… באם כנות הכרזותיך התכופות שטובת אזרחי העיר לנגד עיניך ושמעוניין אתה לטפח את ייחודה של שכונת בורוכוב, הרינו פונים אליך לבטל את התוכנית ההרסנית, הנוגדת את כל היפה שוותיקי השכונה בנו, הגוזלת מהנוער את מגרש המשחקים היחידי באזור והמסכנת בצורה ממשית את חיי התושבים".

30.4.1989 – מכתב ליו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה: "לאור שתיקתם של ראש העיר, מהנדס העיר ויו"ר בניין ערים, אנו מוצאים לנכון להביא בפניך את רחשי לבם של תושבי האזור שהעלימו מהם זמן רב את קיומה של הצעת שינוי מיתאר, לה מתנגדים טוטאלית כל התושבים… שטח המכתש אותו תרמו לקק"ל ראשוני מתיישבי השכונה מאדמותיהם הפרטיות נועד מההתחלה לשטח ציבורי, המשמש כמגרש כדורגל יחיד למאות בני הנוער של העיר כולה. המניע היחיד של תושבי המקום לקניית הדירות באזור היה חיפוש מקום שקט, אוויר צח ובמיוחד נוף ומרחב נקיים מבניינים חוסמים ומאוויר מזוהם ממאות כלי רכב… בפנייתנו זו אנו מבקשים לדחות על הסף את התוכנית האווילית וההרסנית, שאישורה יהפוך את חיי תושביה לבלתי נסבלים ומסוכנים". מי שחתום על המכתב הוא נתן מינקה, תושב רחוב השניים 8, שהוביל את מאבק התושבים. מינקה ז"ל נפטר לפני כעשר שנים.

החומה הסינית – התוכנית המקורית של גב/390

5.5.1993 – מכתב התושבים אל יו"ר הוועדה המחוזית, שמואל לסקר: "אנו מביעים בזאת את התנגדותנו הנמרצת לתוכנית גב/390… בתוכנית זו אמור להתנשא טור בניינים, שבעה במספר, כולו לאורך רחוב השניים בלבד. גוש זה יהווה חומה וינטרל לחלוטין את אותו מרחב פתוח הקיים כיום לבעלי הדירות. כבר כיום ניכרות בעיות חניה באזור כשמתרחשת פעילות ערב במתנ"ס ביה"ס בורוכוב. שערו בנפשכם מצב בו יתווספו עוד כ-200 כלי רכב לקטע רחוב קטן ואת 'תרומתם' של אלו לבטיחות תנועת מאות תלמידים ברחוב… האם העובדה שכבוד ראש העיר מר יצחק ירון המתגורר ברחוב בורוכוב יש לה השפעה כלשהי בהעדפת תוכנית זו? התוכנית איננה מאוזנת ופוגעת במספר רב של תושבים ובשווי נכסיהם לאורך רחוב השניים, לעומת הטבה משמעותית ברמת החיים ובשווי הנכסים הניתנים למספר מצומצם של דיירים ברחוב בורוכוב". 

14.11.1996 – מכתב מראש העירייה, אפי שטנצלר, לתושבי השכונה: "כידוע, ישנו חבר מועצה (הערת הבלוג: הכוונה לאלי סמוכה) המוסר כרגיל דיסאינפורמציה לתושבים ומנסה לעשות הון פוליטי ע"י הפצת שקרים. להווי ידוע לכם שאני מתנגד בכל תוקף לתוכניות הבנייה באיצטדיון (במתכונת הקיימת) אותה אני פועל לשנות ובשל התנגדותי קראתי להן 'החומה'. תוכניות אלו אושרו בוועדה המחוזית לפני כניסתי לעירייה. הודעתי זאת בין השאר לנציגי התושבים שנפגשו עימי לפני 3 חודשים ובחוג בית שהתקיים בשכונה לפני הבחירות. על מנת שתוכלו לשמוע מהגורמים המוסמכים בעירייה ולא מבעלי אינטרסים את תוכניות העירייה לגבי האיצטדיון, אני מזמין אתכם למפגש תושבים שיתקיים בביה"ס קלעי".

28.11.1996 – הודעה של אלי סמוכה, חבר המועצה, אל תושבי השכונה: "ראש העירייה הסתיר במכוון מהתושבים את העובדה החמורה והיא שבתאריך 11.11.96 הסיר ראש העיריה את המכשול האחרון מאישור פרויקט 'החומה הסינית'. ראש העיר הזמני טען שהמכשול העיקרי נמצא בוועדה המחוזית. האמת קצת שונה: מכיוון שאם ועדת המשנה לתכנון ולבנייה בעיריית גבעתיים תקבל את דעתי שהחומה הסינית לא מתאימה למתחם, ראש העירייה והוועדה יכלו להפעיל סעיף 78-77 לחוק התכנון והבנייה, שמשמעותם הקפאת בנייה ותכנון מחדש של המתחם עם שני מגדלים, דבר שלא קרה, ואני מאשים את ראש העירייה בחוסר מעש לשינוי תוכנית הבנייה במתחם".

בינתיים משתנה לפתע תוכנית גב/390 והופכת ל-גב/390א'. במקום החומה הסינית צצים שני מגדלי ענק לאורך רחוב יפה נוף בגובה 25 ו-17 קומות. המשמעות: עוד 70 יחידות דיור (מ-95 ל-165), הגדלה של שתי קומות במרכז המסחרי (תוספת של 2,800 מ"ר) והקטנה של השטח הציבורי הפתוח ב-950 מ"ר (מ-7,200 מ"ר ל-6,250). בנקודת זמן זו, פחות או יותר, קיבלה הוועדה המחוזית את מסמך שינוי התב"ע החתום לכאורה על-ידי שטנצלר. לימים טען שטנצלר כי מעולם לא חתם על המסמך הזה. מי חתם בשמו? בפוסט מיום 11 במאי מופיע הסיפור המוזר הזה, שירון קוריס, ששימש כעוזרו האישי של שטנצלר, כינה "ליקוי מאורות". הנושא יגיע בקרוב לחקירת המשטרה.  

15.7.2002 – מכתב של התושבים לחברי ועדת המשנה לתכנון ולבנייה גבעתיים: "תוכנית גב/390א' תגרום עוול גדול לתושבי שכונת בורוכוב ופגיעה קשה באיכות חייהם, בטחונם ובטיחותם, כמו גם ירידה משמעותית בערך רכושם. אנו מבקשים אתכם שלא תתנו יד לתוכנית זו אשר התועלת היחידה בה היא ליזם, שירוויח בוודאי הון, וכל זאת על בסיס המוניטין שיש לשכונה ותוך פגיעה במוניטין זה… תוכנית זו היא נטע זר בסביבה קיימת המורכבת מבנייה נמוכה של בתים צמודי קרקע ושל בנייה נמוכה של 4-3 קומות. האם זוהי איכות החיים לה אנו ראויים בגבעתיים?".

24.4.2003 – מתוך כתב ההתנגדות של מאה משפחות לתוכנית גב/390א': "הוועדה הנכבדה מתבקשת לבטל את התוכנית ולא לאשרה מאחר והורתה ולידתה של תוכנית זו – בחטא. התוכנית איננה משרתת כלל את הציבור, ציבור שנציגיו המוסמכים חברי הוועדה המקומית התנגדו נחרצות להפקדתה. התוכנית משרתת אך ורק את האינטרסים הקנייניים והכלכליים של יזם פרטי, והכל תוך פגיעה קשה באופיה של השכונה, הן מבחינת הבינוי החריג, הן בשל הגדלה מאסיבית בצפיפות והן בשל הפיכת המתחם המסחרי-מנהלתי לסואן ובעיקר למיותר, והכל תוך צמצום שטחי הציבור הפתוחים".

בהמשך מפורטים בכתב ההתנגדות פגמים מהותיים בהליכים: הוועדה המקומית פעלה בשני קולות. חברי הוועדה התנגדו לה נחרצות, אבל יו"ר הוועדה המקומית, שטנצלר, עודד ותמך בה בגיבוי מהנדס העירייה ואנשי מקצוע בעירייה. חוות דעת של מהנדסת תנועה שביצעה ניתוח של השפעת פרויקט המכתש על עומסי התנועה, קבעה: "כל העמסה נוספת על המצב הגאומטרי הקיים תגרום בשעות השיא לסתימת צומת בורוכוב-גולדשטיין והרחובות הסמוכים. הצומת מתפקד כבר כיום (נכון להגשת הדו"ח לפני כשבע שנים) בשעות השיא ברמת שירות נמוכה וגדוש מאוד. התורים בזרוע בורוכוב-מזרח מגיעים ל-24 כלי רכב ונמשכים לרחוב פרוג ולרחוב יפה נוף. לאור זאת, ברור שכל העמסה נוספת על המצב הקיים תגרום לסתימת הרחובות בשעות השיא".

ועוד מתוך טענות התנגדות התושבים: "התוכנית משנה בצורה מהותית את אופיה של השכונה ופוגעת בה בצורה אנושה. המגדלים הם בבחינת נטע זר במתאר השכונה המאופיינת בבנייה של 4-3 קומות, באופן החורג בצורה ניכרת מאופי השכונה… על פניו ומעיון במסמכי התוכנית עולה כי תוכנית זו נותנת הקלות והטבות מפליגות ליזם, וזאת מבלי להצמיח כל הנאה לכלל הציבור ומבלי ליתן כל פיתרון לבעיות הקשות הקיימות כבר עתה בשכונה… נקודת המוצא לתכנון המגדלים היתה מתן מירב הזכויות וההטבות לדיירי המגדלים והתחשבות מירבית בנוחיותם, תוך דגש על בניית דירות מפוארות הנותנות ליושביהן נוף מרהיב, זרימת אור ושמש, כל זאת תוך גריעת הנאות וזכויות אלה מציבור מאות הדיירים הקיימים ועל חשבון כלל יתר תושבי האזור. תוכנית גב/390 ייעדה את רום שטח המכתש הסמוך לרח' יפה נוף לשמש כמצפור לנוף, וזאת תוך התחשבות בציבור ומתן זכויות אוויר ונוף. דומה כי בתוכנית החדשה המופקדת (גב/390א') ייהנו מן הנוף רק או בעיקר דיירי המגדלים – על חשבון הציבור".

כדאי לשים לדברים שאמרה בדיון על פרויקט המכתש שנערך בוועדה המחוזית ביולי 2002 יעל גרמן, חברת הוועדה (כיום ראש עיריית הרצליה, שנלחמה בעוז וניצחה את כרישי הנדל"ן במאבק ציבורי על המרינה): "לא יכול להיות לתת ליזם כמעט עוד 100 אחוז, מבלי לתת לציבור. מה זו התוכנית הזו שבה היזם מקבל עוד 70 יחידות דיור? מה היזם נותן לציבור? זה שהוא יפתח שטח ציבורי פתוח ויוריד את זה מהיטל ההשבחה, הוא לא נותן שום דבר… התוכנית נותנת לו מתנה. כשאנחנו אומרים שצריך להיות איזון בין הקניין הפרטי לבין האינטרס הציבורי, אין בתוכנית הזו שום איזון. יש כאן נתינה ליזם פרטי בעוד 100 אחוזים, כשהעירייה והתושבים לא מקבלים כלום".

מגדלי התאומים המתוכננים בפרויקט המכתש

פוסט זה פורסם בקטגוריה מצילים את המכתש, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

32 תגובות על "תוכנית הנוגדת את כל היפה שוותיקי השכונה בנו"

 1. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  כל פושעי המכתש יום הדין קרב ובא !!!
  אתם תשלמו כולכם על פשעים שעשיתם נגד המכתש
  וקבוצת הכדורגל הפועל רמת גן
  וגם פשעים שעשיתם נגד תושבי שכונת בורכוב
  גזר הדין ינתן בקרוב כולכם תלכו לכלא ואלוביץ ישאר בלי מכתש ובלי כסף

 2. גבעתיימניאקים הגיב:

  איזה עיריה זבל. תושבים משלמים לה מיסים והיא ככה זורקת אותם לכלבים. צריך לברוח מהעיר הזו, מושחתים אחד אחד. אסור להאמין להם יותר לפוליטיקאים.

 3. הולילנד גבעתיים זה כאן הגיב:

  כשקוראים את התכתובות מבינים שבעיריות זה דפוס פעולה קבוע. ראשי העירייה משתפים פעולה עם קבלנים ומשקרים במצח נחושה לתושבים שלא היו דברים מעולם. צריך להכין שלט להפגנה הבאה עם השמות יצחק ירון,אפי שטנצלר וממשיך דרכם בן שחר שבעמדה הפסיבית שלו נותן הכשר לפושעים,או שהוא פושע בעצמו ואת זה אנחנו נדע מזה רק אחרי שיעוף מהכסא. ככה זה תמיד, בזמן אמת אף אחד לא יודע כלום על עבירות הצוארון הלבן. הכל מתגלה אחרי שנים ואז אומרים לך שיש התישנות, בינתיים ראש העיר חי על הכסף שעשה בזמן שהיה בתפקיד והאזרחים אוכלים תחרא. כואב לקרוא את ההונאה הגדולה שעשו במכתש, מי שיעשה חקירה לעומק יגלה שקודם נפגשו האנשים הקטנים האלה עם הקבלן ואחרי שסגרו איתו מחיר התחילו למכור את המגרש בחלקים ולשנות טב"ע. ריח של שחיתות והסתאבות בוקע מבנין העיריה בשינקין. שערוריה .

 4. אריה הגיב:

  נהדר. צריך להמשיך בכיוון הזה.
  הדגש הוא שני דברים:
  1. חיסול מחלקת הנוער של הפועל ר"ג המונה מאות ילדים.
  2. הריסת שכונת בורוכוב.
  הפועל ר"ג בוגרים רק במקום השלישי מבחינת החשיבות.
  בעלי הבתים של תושבי הרחובות הסמוכים למכתש חייבים להיות הרבה יורת אקטיביים ולעשות מהומות לבן שחר.

 5. תושבת השכונה הגיב:

  גבעתיים היתה פעם כל היפה והטוב. עיר פועלים שקטה ושלווה, יצחק ירון ראש עיריה מורה ומחנך, שטנצלר איש נחמד ומסביר פנים בתפקיד מזכיר מועצת הפועלים ואחר כך ראש עיר. הכל היה מסך עשן?. החיוכים והנימוסים היפים מסתירים כוחות רשע שמוכרים תושבים במחיר בצע כסף. עצוב שכל מה שחשבתי על גבעתיים מתמוסס למקרא הסיפורים על שחיתות. התנפץ מיתוס. צר לי שבנין העיריה אליו התייחסתי ביראת כבוד הופך בעיני למצודת אופל.
  מחזקת את ידי הנלחמים על המכתש. הייתי בהפגנה עם שני ילדי ומאד התרשמתי לטובה מהרצון הטוב והלהט לשמור על המגרש שהוא מסמלי העיר, להילחם מול שחיתות ציבורית ולא לוותר. מקוה שתמשיכו בדרככם ללא מורא.
  תושבת השכונה משנת 1981

 6. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  להעביר את כל החומר למשטרה
  אני מקווה שהרבה אנשים ילכו לכלא

 7. הולילנד זה כאן הגיב:

  שלמה ברשותך אני אמשיך את הקו של כל מה שקרה ואכתוב קטע שיתפרסם בבלוג עוד כמה שנים על חלקו של ראובן בן שחר בפרשה :
  התאריך: 4.5-2018: בן שחר ראש העיר גבעתיים אמר כל הזמן שהוא כבול מלטפל בנושא המכתש כי אסור לו להתערב ואם יעשה משהו העיריה תיתבע לדין על עשרות מליוני שקלים . בן שחר גר היום בדופלקס המפואר של מגדלי המכתש קומה 22 ורואה מהמרפסת את כל הים וכל תל אביב, שותה מיץ תפוזים עם רגליים על הכסא ומשבח את חברו הטוב דולינגר שדאג לו לכל הטוב הזה במחיר דירה 3 חדרים מסכנה בסוף רחוב משמר הירדן. כן גם בן שחר נכנס לרשימה השחורה של ראשי עיר גבעתיים שהדבר האחרון שאכפת לו זה איכות חיי התושבים.

 8. הבהרה הגיב:

  בכל מוסד עירוני או ממשלתי יש מאכערים שתפקידם להפעיל את קשריהם עם פקידי המקום
  משכורת פקיד ממצועת כ 6000 שח,יושב מולו מאכער מוכר ומנסה להגדיל אחוזי בנייה,כל 1 מטר תוספת בנייה שוות ערך ל 1000 דולר
  לפקיד מובן שהוא הבורג המרכזי,גם לו יש חברים לרשת מהפקידים שניזונים אחד מהשני
  מבקש המאכער להגדיל בקומה אחת ,200 מר,שואל הפקיד בצניעותו-מה ייצא לי מזה אדוני?
  מחייך המאכער וקובע פגישת ערב במסעדה בתל אביב.
  למחרת מפעיל הפקיד את השפעתו בוועדה עם חבריו לעבודה שניזונים כמוהו מהזדמנויות דומות,
  והופ-אחוזי הבנייה מאושרים ,כולם מאושרים מכספי תרומת המאעכר
  כמו במשרד הפנים,בביטוח לאומי,בשגרירות ארהב ובעיריות המקומבנים הם המעסיקים האמיתיים של
  עובדי המדינה והעיריות
  אתה הבנת את זה ,אורדון?

  • איתן הגיב:

   הבהרה,באותה מידה אפשר גם לפזר את אוהדי אשדוד מטריבונה שלמה לשם פריסת שלט המכתש
   הם קיבלו חצי קפואים מרימונד ורועי קרמר

 9. פטרוס הגיב:

  לקרוא ולהקיא מרוב גועל.

 10. יוסי הגיב:

  שימו לבכם לשורה הזו בכתבה שאם זה לא הולילנד מה זה הולילנד?
  "תוכנית זו נותנת הקלות והטבות מפליגות ליזם, וזאת מבלי להצמיח כל הנאה לכלל הציבור ומבלי ליתן כל פיתרון לבעיות הקשות הקיימות כבר עתה בשכונה"….
  העיקר ששטנצלר מנסה לשכנע התושבים שהוא היה בעדם. מושחתים נמאסתם עלינו

 11. המקומון הגיב:

  מקומון ידיעות נתנו 2 עמודים על ההפגנה
  מי סורק ומעלה לכאן?

 12. איתן הגיב:

  יוסי,אל תהיה נאיבי,קבל שאלת מתימטיקה בפקולטה לבגרות של סלאח שבתי
  ארנונה ממוצעת לדירה במכתש אמורה להיות-900 לחודשיים,150 דירות יכניסו הכנסה חודשית
  של 150 כפול 450 שח,סהכ 57 אלףכפול 12 שנתי-740 אלף שח,תוריד הוצאות 2עובדי ניקיון ומשאית אשפה לבינינים , מימון עירייה שנתי משכורות ודלק 140 אלף
  אז מה נראה לך שמ 600אלף שח בשנה העירייה תתעשר,או הפקידים והמאכער ,היזם והקבלן שמגלגלים מהפרויקט מיליונים

  • לאיתן הגיב:

   אתה חלש בחשבון.
   ארנונה במינימום לכאלה דירות זה 750 ש' בחודש.
   ואיפה כל הכנסות הארנונה מהחניון ומשטחי המסחר המתוכננים?
   הכל זה לפחות 2.5 מיליון ש' בשנה.
   הרי ברור שאם יבנו אז יהיו שם קרוב יותר ל-200 דירות מאשר 150.

 13. יש גם טורון של צחיק שלנו הגיב:

  במקומון

 14. שאלתיאל הגיב:

  יצחק ירון התחיל
  שטנצלר המשיך חזק
  בן שחר שיכול למנוע עומד עם ידיים בכיסים
  אז מי יעצור את הזוועה ?

 15. חובב הגיב:

  כשהייתי ילד זאת הייתה גבעתיים

  עם השנים ובעזרתם האדיבה של ראשי העירייה ירון, שטנצלר י"ש ובן שחר י"ש זאת גבעתחרא.

  איזה מסכנים התושבים שיש להם מנהיגות שכזאת.
  (י"ש – ימח שמם)

 16. רמי הגיב:

  גבעתיים רשות מקומית עלובה שמשתינה על ציבור אזרחיה מהמקפצה.
  בעיר כזו מותר להעלות ארנונה בשיעור גבוה מהמקובל ולצפות שהאנשים יישבו בבית בשקט וישלמו בלי להתווכח. ציבור שמתנהג כמו עדר צאן מובל לטבח. לפלפים

 17. לשלמה הגיב:

  רק עכשיו ראיתי.
  שאפו על ההצעות לעיתונאי הספורט לקראת עונת המלפפונים.
  ממזרי ויפה.
  http://www.the7eye.org.il/Gatekeeper/Pages/250510_Holidays_debts.aspx?RetUrl=/WRITTERS/Pages/Shlomo_mann.aspx

 18. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  סריקת הכתבות מעיתון ידיעות רמת גן 19. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  ידיעות רמת גן

 20. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:
 21. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:
 22. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:
  • אורדון הגיב:

   רעיון
   למה שלא נקים כבר עכשיו את הפועל המכתש רמת גן במימון אירגון האוהדים, רכישת מניות.
   נפעיל אותה כפי שהיתה הפועל גבעתיים בשנות ה 70.
   נמתין להתפתחות במועדון הקיים,כך גם ידע כל רוכש את האלטרנטיבה הקיימת לנו
   לאורך כל העונה הבאה.
   דרך אגב בינתים אנחנו סמרטוט,התקוה להיות עם מטאטא הייטק

 23. אורדון הגיב:

  קוריס תשמיע קול

 24. תושבת גבעתיים הגיב:

  סופית, גבעתיים איבדה את המוסר והערכים שהיו חלק ממנה. סליחה בעצם עכשיו כשאני רואה שכל הקדנציות היו מושחתות ושיקרו לתושבים כנראה שחיינו תחת מיתוס שגבעתיים היא התגלמות היפה והטוב. אני שגדלתי בגבעתיים בכל מערכות החינוך של העיר החל מגן הילדים ועד התיכון קיבלתי את הרושם שהעיר מתנהלת לה על מי מנוחות וביושר, נחשפת בימים אלו לתמונה עכורה ומבהילה. הייתי בהפגנה, הקשבתי לנאומים, אני קוראת בעצב באתר האינטרנט הזה על מסכת השקרים והונאה שביצעו לתושבי העיר, עצוב לי מאוד על גבעתיים השלווה והנינוחה שהפכה רשות עירונית פרוצה לכל רוח ולשחיתות מוסרית הפושה במערכותיה.

 25. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  שוויץ איטליה באינטרנט
  http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=77887&part=sports

 26. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  הגיע הזמן לסלק את כל השמאלנים הטינופות הבוגדי מדינה הגייס החמישי מהמדינה

 27. אסור שגל יוסף העבריין יקח את הקבוצה הגיב:

  אחד שיודע ב 100 אחוז
  גל יוסף עומד לקחת את הקבוצה ולהשאיר אותה בשם "הפועל רמת גן"
  ושנה הבאה הוא מאחד אותה עם הכח עמידר והקבוצה תקרא
  הפועל עירוני רמת גן "
  אסור לתת לעבריין הזה להשתלט לנו על הקבוצה
  אסור בשום פנים ואופן
  אם זה יקרה יש להחרים את הקבוצה לאלתר
  אני קורה מפה למשפחת ארקין עם הקבוצה יקרה לכם תקחו אותה
  יש לכם מספיק כסף שיהיה לכם כל טוב
  לא אמרתי שאנחנו צרכים להיות מכבי חיפה אבל כמה לירות להצלת הקבוצה ותבורכו

  • לזה שיודע הגיב:

   זה די ידוע שרק גל יוסף יכול לקחת את המועדון במצבו הנוכחי ואולי להקל מעט על קוריס. היה צפוי ולא נראית אפשרות אחרת פרט לפירוק שכנראה לא מנקה את קוריס מספיק מחובותיו.
   מעניין כמה אורדונים ילכו אחרי הקבוצה כשהיא תהפוך רשמית לקבוצת בת של עמידר (מסכנים אוהדי הכח המעטים), עם משפחת יוסף כבוסים (לא רק גל איש הפרונט אלא כולם), עם יובל נעים המאמן הנצחי (יש לי חוזה עד מתי שאני רוצה), עם וינטר המסריח (נו, יש מגרש בזול ומן המוכן), עם עוד אוסף של שחקני לגיון זרים (אולי עם חוזים כפולים ובסיום הקריירה) כי יובל לא מאמין בשחקני בית (שהרי מחלקת הנוער כנראה תתפזר בכל המועדונים בסביבה), עם הפסדים מגוחכים ומעוררי מחשבה (???), עם הגיס של בן כהן בתור מנהל בפועל, עם סהרורים ביציע חוטפים איומים בשפע = בקיצור כל טוב הארץ.
   נמתין להקמה של המועדון מההתחלה. תחילה הפועל המכתש ואחר כך השמיים.
   איך הולך השיר – רוצים גביע, רוצים אירופה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s