הגדול מכולם?

יובל נעים עבר ארבע עונות סוערות בהפועל ר"ג, וזה הזמן לסכם את פועלו ולדרג אותו ברשימת המאמנים המצליחים ביותר במועדון * איך צריך לזכור את הקדנציה שלו? * היכנסו לסקר להצביע

יובל נעים עושה בימים אלה צעדים ראשונים בקריירה חדשה ותובענית כמאמן בני סכנין, אחרי ארבע שנים וחצי מוצלחות מאוד בהפועל ר"ג. הפירוט – 2006: הגיע במהלך העונה והציל את ר"ג מירידה כמעט ודאית לליגה רביעית, אחרי שהקבוצה היתה עם מינוס 9 נקודות. 2007: טייל לעונת עלייה לליגה השניה, כולל 0:1 ברבע גמר הגביע על מכבי חיפה והופעה בחצי הגמר באיצטדיון ר"ג. 2008: הוביל את ר"ג לצמרת הליגה השנייה, לא רחוק מעלייה מפתיעה לליגת העל. 2009: הוביל את הקבוצה בשיניים לעלייה לליגת העל, בעונה של שש עולות. 2010: הצליח להתגבר על שיטת הקיזוז האכזרית ועל בעיות כלכליות קשות שאיימו לפרק את הקבוצה, והוביל את ר"ג לניצחון במשחק ההישארות.

נעים עמד בכל המטרות שהוצבו לקבוצה, הביא קבלות וכל שנה רשם הישג, כולל המשמעותי ביותר ב-40 השנים האחרונות – הקבוצה הצליחה לשרוד עונה שנייה בליגה הראשונה. חבל שההצלחה המקצועית הוכתמה בהתנהלות גסת רוח. לנעים יזכרו התפרצויות זעם כלפי השחקנים והיציע, התבטאויות לא ראויות כלפי אוהדים, צעקות וקללות. זהו נעים לטוב ולרע, כך אנחנו מכירים אותו מהרגע שרגלו דרכה במכתש. הגיע הזמן שיבין שאפשר להצליח גם עם דרך ארץ.

בכל מקום אחר מאמן מצליח כמו נעים היה מוחתם לטווח ארוך, אבל קרבתו לגורמים עברייניים בתוספת התנהגותו, גרמו לפרידה בלתי נמנעת במטרה לשנות תדמית. נעים עוזב ב"עיסקת חבילה" ביחד עם ההודעה על סיום דרכו של קוריס, למרות השמועות כי הבעלים "לשעבר" עדיין בוחש בקדירה. נעים היה סמל כשחקן בהפועל ר"ג, והצליח לקבע את מעמדו גם כמאמן משמעותי מאוד בהיסטוריה של הפועל ר"ג. האישיות שלו גרמה לעזיבתו, ואם לא יצליח לשנות קצת את עצמו – הקריירה שלו לא תגיע רחוק מדי.

לפני שנה וחצי עלתה כאן השאלה איזה מאמן גדול יותר – אלי כהן או דוביד שוייצר. לסיום הקדנציה של נעים, זה הזמן לצרף גם אותו לרשימה המכובדת. אתם מוזמנים להגיב ולהצביע (ההצבעה אפשרית רק פעם אחת מאותו מחשב). 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

21 תגובות על הגדול מכולם?

 1. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  אין ספק שיובל נעים עשה 5 שנים ועמד בכל המטרות
  אומנם הכדורגל היה בונקריסטי מרגיז וממש רדום אבל
  במבחן התוצאה יובל עמד בכל 5 העונות
  אבל אין מה לעשות מאמן נמדד לא בירידות ליגה ועליות ליגה
  אלה בתארים וכמובן שדוויד שוייצר הוא המאמן מספר אחד
  כי אי אפשר להשוות אליפות לשום דבר אחר
  הבא אחריו זה אלי כהן עם גביע ובמקום השלישי המכובד יובל נעים
  דרור קשטן למשל הוא המאמן הכי בזוי של הפועל רמת גן
  בעונת 90 היה לו קאדר לקחת אליפות עם הבולגרים יהודה עמר ואייזנברג שהביאו מבני יהודה ב 100 אלף דולר שזה שווה היום אולי למיליון דולר אבל המאמן הכושל הזה הוריד אותנו ליגה

 2. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  האמת שההישג של אלי כהן אולי אפילו יותר גדול מדוויד שוויצר
  אלי כהן לקח גביע עם קבוצה שממש שיחקה ברמה של ליגה ארצית וניצחה את כל התותחים של ליגת על
  וזה הישג בלתי מבוטל
  וגם ליאון העלה אותנו פעמיים לליגה הראשונה וזה יותר מהישג של יובל ואני חוזר בי ליאון 3 ויובל 4

 3. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  ראיון עם יובל נעים באתר ספורט 5 מצד ימין באיזור הוידאו
  עם דני אימבר http://www.sport5.co.il/

 4. מפגין עצבני הגיב:

  איך שאמרו חכמינו.
  דרך ארץ קודמת לתורה

 5. הגזמת שלמה הגיב:

  להכניס את הכלום הזה לרשימת הגדולים ובאותה נשימה עם ליאון ודוביד

 6. רנה היגיטה הגיב:

  טוב שם משמן טוב.
  יובל הצליח כמאמן אבל נכשל כבן אדם.

  מה יזכרו לו בעתיד?

  • לרנה היגיטה הגיב:

   כנראה גם וגם.

   מה שיקבע זה מה יהיה גורל המועדון.

   אם המועדון ימשיך להיות עצמאי, ימשיך לתפקד, ימשיך בליגות הגבוהות – יש להניח שהקטע הרע עם יובל ילך וישכח.

   לעומת זאת, אם המועדון ילך פייפן, אם יהיה איזה איחוד, אם עוד עבריינים ישתלטו על המועדון, אם נמשיך לנדוד בשדות זרים, אם נדרדר – ככל שזה יקרה הרי שיזכרו ליובל רק את הכשלון שלו בצד הלא מקצועי נטו ותרומתו הגדולה לבלגנים בקבוצה.

 7. אורדון ריאלי הגיב:

  על מה הפליאה? נכון, יובל עמד במבחן התוצאה. הקבוצה היתה במוות קליני ושרדה בצור שלום בעוד שחקני צור שלום עטים על השער גלים גלים… בשנה שלאחר מכן, עם קובי חסן וקרלוס היינו בפור של 4 דרגות מעל הליגה ונצחנו כל משחק במכתש איזה כייף. בשנה לאחר מכן, הקבוצה התעוררה בחלק השני של הליגה ושיחקה כדורגל טוב. בשנה שלאחר מכן הקבוצה עלתה לליגת על עם שש עולות. עלינו לליגת על ובעקבות הבעיות הכספיות כמעט ירדנו. קשה להאשים שחקן שלא קיבל משכורת ארבעה חודשים ועל כך כל הכבוד לצוות המקצועי. כן, הכדורגל היה גועל נפש אבל במצב כזה שלא מתאמנים קשה לבקש משחקן לעשות ספרינט

  יובל עובד בשיטת הרסר… הזולה והכואבת. צעצעקות איומים וכל שחקן מפחד מקנס ולכן הוא שותק. האוהדים שלנו לא בדיוק לה פמלייה. פעם היו אוהדים משוגעים היום דברים השתנו. לכן, קל להביט במבט מאיים ליציע בכדי להפחיד אוהד מן הישוב. שינוי תדמית? בהחלט יש בזה משהו אבל שמשפצים דירה ויש צינור חלוד וצובעים אותו הוא נשאר חלוד. לכן, אני לא מצפה שלשינוי תדמית דרסטי בקבוצה. אחיזת עיניים לא עלינו. שאלת תם : היו"ר הקודם שלכאורה עדיין מטפל בענייני הקבוצה הוא בעל תדמית טובה יותר מאשר יובל נעים? ההבדל הוא שקוריס מדבר טוב יותר עם התקשורת זה הכל. הוא יודע למנף את עצמו – וזה בסדר. הרי מי שקורא את העיתון הוא מאזין לרדיו לא בהכרח יושב בכופר או אצלך כוכבי ושומע את הרכילות על הקבוצה אלא ניזון מהתקשורת. ואני שואל מה ההבדל בין מסירת תודה לחבר ובין הצהרת ידידות קרובה בתקשורת? מה שוני בעניין התדמית? אותה כותרת בשינוי אדרת

  במבחן התוצאה יובל הצליח בגדול בדיוק כמו שהצליח קוריס ( כל המערכת ) ועל כך מגיע הקרדיט. בפן התדמיתי – אתם תגידו 🙂
  עובד עובד בשיטת הרס"ר

  • התדמית של קוריס גרועה מזו של יובל הגיב:

   בעיקר חשוב לזכור שמה שאיפשר ליובל להתנהג כמו עבריין זה ההתנהלות של קוריס עצמו. דבר אחד גרר דבר נוסף ושניהם ביחד עם חבריהם העבריינים – שלפי ההצהרות שלהם הם חשובים להם יותר מהכדורגל – גזרו התנהגות מהעבריינים.

   לכן, העובדה שקוריס שולט במערכת, ושלא תטעו, זה רק הוא והוא בלבד, היא הנותנת ששינוי התדמית אינו קיים, אפילו לא לכאורה.

   מצד שני, קוריס הסתבך כלכלית ואילו יובל כנראה לא נפגע כלכלית.

 8. מהיום הגיב:

  היום פגשתי אוהד שלא מתחבר לאינטרנט. שוחחנו על הא ודא ונושא יובל עלה. הוא פרץ בשאגות שיובל הוא הצלחה גדולה לאור מה שעשה בשנים האחרונות בכלל ובשנה האחרונה בפרט לאור הבלגן הכלכלי ומה שהוא קרא לו אוסף של אפסים שהתרוצצו על הדשא. לטעמו כל נושא ההתנהגות של יובל והחברות עם עבריינים מה שהביא שהוא איים על אוהדים זה שטויות ובטל בשישים. זכותו לחשוב כך. הוא גם לא מאמין בגרוש שקוריס מחוץ לתמונה אבל גם זה לא מזיז לו. הוא יותר דואג איך יתפקד שלומי דורה, שלדעתו היה כשלון בחיפה בחצי השנה האחרונה, עם מה שמסתמן כעוד שנה קשה עם תקציב בעייתי – כלומר שחקנים בלירה – ובלי בית.

  חשוב להביא דעות של כולם.

 9. אורדון הגיב:

  יובל נעים אדם זבל וימשיך להיות זבל הוא גרם לקהל שלנו לברוח מהמגרשים גם בגלל הכדורגל המגעיל שלו וגם בגלל היחס שלו לקהל.
  ברבע גמר הגביע הקהל של בני יהודה לא הפסיק לקלל אותו ובצדק כאשר הוא התגרה בהם יובל יצא לתקשורת ותקף את בני יהודה אני לא ראיתי מאמן אחד בליגה שכל קבוצה שמשחקת נגדו לא מפסיקה לקלל אותו כנראה שגם אצלם מרגישים איזה זבל יש בכדורגל הישראלי.

  יובל נעים אולי העלה אותנו ליגה והשאיר אותנו ליגה אבל לא מדברים על הדרך הסגל של הפועל רמת גן גם בעונת העליה וגם בעונה האחרונה היה הרבה יותר טוב מקבוצות אחרות והם עשו את זה סטייל ויובל גמר אותנו גם עם משחק מגעיל וגם עם דפיקות לב.
  שאף אחד לא ישכח את ההפסדים לעכו פעם אחת בלאומית ופעם אחת בליגת על שתי הפסדים שנגרמו באשמתו הישירה והביאו את עכו פעמים לעבור אותנו בטבלה פעם אחת בלאומית ופעם אחת בליגת על.

  כל המשחקים האחרונים של יובל שעשה בונקר מחריד בוינטר כנראה שכולם שכחו.

  ודבר נוסף איך יובל נעים הצליח להסתכסך עם אחד השחקנים הכי גדולים שנחתו בקבוצה שלנו קרלוס צאקנה איך הוא בכלל העיז לקרוא לחזרה שלו חזרה הומניטרית כאשר קרלוס במו רגליו העלה אותו ליגה ולא לא קובי חסן הבלרינה.

  יובל נעים אדם אפס מאופס ואני מברך על כל דקה שעזב אותנו ושהוא כבר לא מאמן את הפועל רמת גן אולי שלומי דורה יכשל ונרד ליגה אבל בתנאי העבודה שהוא קיבל זה יהיה באמת נס אם נישאר והגיע הזמן שאנשים יפנימו את זה.

 10. ל12:37 הגיב:

  יובל לא נפגע כלכלית . הוא קיבל את המשכורת שלו על פי החוזה שהיה לו לשנתיים. לגבי קוריס – אומרים שהוא נפגע כלכלית. אולי כן ואולי לא. אני כבר מזמן הפסקתי להאמין לשמועות או שורות בעיתון. הכל טוב וכל האמצעים כשרים למכור את העיתון.
  העיקר שהקבוצה תתחבר מהר
  רמת גן לא תרד

 11. יובל נעים המיץ של הזבל הגיב:

  אפס של בנאדם.
  זה שהצליח מקצועית זה בזכותו? הוא לא הצליח להפריע מספיק.
  חוכמה גדולה לעלות לליגה לאומית עם קובי חסן וצקנה ואלי לוי ושי הס. חוכמה גדולה לעלות ליגה ממקום רביעי בזכות השיטה המפגרת של לוזון.
  בליגת על עוד הצליח יחסית וכל הכבוד על ההישארות. מה גם שללא הקיזוז היא היתה מובטחת הרבה לפני הסוף.
  אבל בשורה התחתונה הקבוצה משחקת משעמם כבר 4 שנים, ממעטת לכבוד כל שנה, מלא משחקי בונקר מכוערים שגרמו גם לקוריס לצרוח עליו מהיציע.
  ומעל הכל ההתנהגות. אין מילים לתאר את הגועל נפש שמעורר האיש הזה. מגעיל, פרימיטיבי, טיפש, עילג, בהמה גסת רוח.
  אין עוד מאמן בארץ שכל קהל שהוא משחק נגדו מקללים אותו בלי הפסקה. כולם שונאים אותו ויש לזה סיבה טובה.

 12. אדום עתיק הגיב:

  במבט הסטורי ובמבחן העובדות היבשות מה שיזכרו בעוד מספר שנים יהיה מאמן,יובל נעים (הלא נעים) שלקח יחד עם בעלים, קוריס (הקורס ) ,קבוצה משאול תחתיות ,מפורקת לרסיסים והעלה אותה שלוש ליגות ואף שרד בליגת העל .
  כל עלבונותינו כאוהדים ,על משחקים עלובים,על איומים והפחדות ,זלזול ועוד,ישכחו .
  ירידה נוספת לליגה השניה ,וזה תסריט אפשרי לצערי, תביא אותנו להתרפק על ימי ליגת העל ואולי להזכר במאמן שהשאיר אותנו שם . אוי כמה שזה יהיה לי קשה….

 13. לאדום עתיק הגיב:

  אנחנו נשאר בליגה. במתכונת כזו עם 16 קבוצות ושיטת קיזוז (במקרה של פנצ'ר אחרי שני סיבובים) אפשר ובהחלט יש לנו את הכלים להשאר. אני רוצה להאמין שאותם האוהדים שהגיעו לראשון למשחק על ההישארות בליגה יגיעו השנה למשחקים. אם יהיה לקבוצה מוצר טוב להציע הכל אפשרי. 200 איש יקנו הזמנות עם 50 כרטיסים בקופה ואיש אחד יעמוד בחוץ עם הזמנות לכל מיני אנשים שיגידו לו "אין עלייך" כך שיגיעו למגרש כ500 איש. אבל ברמת גן כמו ברמת גן עובדים בשיטת השלוף והכל עובד מעכשיו לעוד דקה מלווה באמוציות ולא תמיד עם שכל. קל לדבר מהצד, אבל זה מתבקש. אם הקבוצה תמכור 500 מנויים (אפשרי) עם תוספת מחלקת נוער והוריהם ויהיה כייף להגיע ליציע ולא לראות את אותם פנים אולי דברים יראו אחרת. אולי אני תמים ונאיבי אבל עדיין מאמין

 14. ללמוד מעירוני קרית שמונה הגיב:

  ללמוד מעירוני קרית שמונה עשו מנוי מבוגר 250 שח
  נוער וחיילים רק 20 שח

 15. ל17:35 הגיב:

  אין מה להשוות. איזי שרצקי תומך בקבוצה ולא בונה יותר מדי על הכנסות ממנויים. הוא מסתפק באוהדי הקבוצות הגדולות שיקנו פה ושם כרטיסים. אי אפשר להשוות את החתך הסוציו אקונומי בקרית שמונה לעומת זה שברמת גן או גבעתיים. ( אני לא רוצה להשמע מתנשא) איזי עושה זאת באהבה, והאוהדים מחזירים לו אהבה. הוא מרגיש שהוא עוזר לקהילה והוא עוזר לא רק לקבוצת הכדורגל בקריית שמונה.
  אני נמנע לכתוב על ההתנהלות ברמת גן בשנים האחרונות , וכן כולם יגידו לי עכשיו על הסעות חינם למשחקי חוץ.

 16. משה האורדון הגיב:

  יובל אולי מאמן גדול ואולי לא.
  א ב ל, ראיתם בכתבה של דני ענבר באתר של ערוץ 5, יובל הזמין את ענבר לקפה שחור על הבוקר והוא לא יודע להכין קפה. מי מערבב סוכר עם הקפה, לפני מזיגת המים הרותחים. אני מקווה שבסכנין ילמדו אותו מה זה קפה טוב…!!!

 17. איתן הגיב:

  שמואל ברוך,מאמן מחלקת נוער שקטע את מסעי הרכש מאז האליפות ועד 1979,בקדנציה קצרה.
  כל שאר המאמנים שצוינו הצליחו בהישג עונתי,והשאירו קדר שחקנים דומה לנוכחי ללא שחקני בית בעונה
  שאחרי.
  יובל נעים וירון קןריס הוציאו אותנו בשפכטל מהעלמות.

 18. פול התמנון הגיב:

  ערוץ הספורט מסריח מארץ המסריחים
  כמו המדינה המסריחה הזאת מחר ישדרו את המשחק של הפועל תל אביב בתשלום
  נא לא להתחבר עם יש לכם כבוד

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s