ברוכים הבאים לעולם התחתון

תחקיר ערוץ 10 על הסתבכותו של קוריס לא חידש לנו כמעט דבר, אבל העמיק מאוד את הדימוי של הפועל ר"ג כקבוצת כדורגל של עולם הפשע

הפועל ר"ג בפריים טיים טלוויזיוני? זה יכול לקרות רק בשידור המשחק המרכזי בליגת העל. אבל הנסיבות הקשות בהן נמצאת הקבוצה בחצי השנה האחרונה, הביאו אותה הערב לתוכנית התחקירים "שומר מסך" בערוץ 10 בשעה 21:00. החתן הראשי בהצגה הוא ירון קוריס, הכלה היא הפועל ר"ג, השושבינים הם כל מיני טיפוסים מפוקפקים ותדפיסי חשבונות, ואמנון לוי מציג את התפאורה: "איומים, כסף שחור, חוזים כפולים, חשד להלבנת הון – ברוכים הבאים להפועל רמת-גן של ירון קוריס".

הבמאי חיים שדמי והתחקירן אוהד כהן הביאו סיפור שבושל מהחומרים המתאימים והיה ערוך בצורה קצבית ודרמטית. התחקיר שלהם החל למעשה ביום ראשון, כנראה בעקבות כתבת השער בספורט "הארץ" על עלייתו וקריסתו של קוריס. ארבעה ימים הם זמן אפס עבור תחקיר שאמור לפצח המון חידות – שמות, כספים, חשדות, דברים שלא ידענו. עבור אוהדי הפועל ר"ג, התחקיר הזה כמעט שלא חידש דבר. כשעו"ד זינגל מדבר על בעלי הון אחרים המחזיקים בקבוצות ואומר שקוריס אפילו לא ברמה של הנעליים שלהם, את זה אנחנו יודעים מזמן. כשבכתבה מדברים על "חלום גדול – כיס קטן", גם זה ידוע לנו. כל הכספים והמספרים המדהימים שעברו בחשבון הקבוצה – פורסמו בשבועות האחרונים. מצד שני, חשוב לזכור שהתחקיר אמור לפנות אל כלל הצופים, בהם אוהדי ספורט ובעיקר כאלה שלא מבינים דבר בכדורגל. בהתחשב במגבלות הזמן, נעשתה עבודה טובה ומדויקת של הדבקת הפאזל הסבוך.

מה נזכור אנחנו מהתחקיר: את קובי חסן שמוכן להודות שהעובדה שבן כהן התאמן בקבוצה זה לא דבר נורמלי. מהחשש של עומר פרץ, שהגיש תביעה נגד הקבוצה, אבל פתאום מתקפל ולא מוכן להודות אם היה לו חוזה כפול, כי אמרו לו לא לדבר. או את האפשרות (הידועה) שמשחקים של ר"ג היו מוטים כי חלק מהמושכים בחוטים הפעילו הימורים לא חוקיים. דטנר וקוניק שרואיינו ניסו ללכת בין הטיפות – שמירה על כבודו של קוריס לבין האמת בשטח, ועשו זאת לא רע. 

מעצרו של קוריס יום לפני התחקיר, הביא צילומים בלעדיים ממסדרונות בית המשפט, בהם הוא נראה בפוזה הזחוחה המאפיינת אותו ("לשקר? מעולם לא שיקרתי לאף בנאדם"). קצת מפליא היה לראות אותו במצב רוח מרומם בתקופה כזו של חייו, שבה אפילו רון קופמן נחלץ להגנתו ב"ישראל היום" ומבקש מכולם לעזוב את קוריס כדי שחלילה לא ייפגע ולא יאונה לו כל רע. רק כשהכתב היקשה בשאלות, קוריס נלחץ קצת ואז גם שמענו ממנו דיבורים על תביעות דיבה נגד אלה שכתבו עליו שקרים וחדרו לפרטיותו.

אמנון לוי סיפר בסיום כי קוריס הבטיח להגיע לאולפן ולדבר על הכל, אבל ביטל לבסוף, והקריא את תגובת פרקליטו שטען כי לקוריס לא היה שום קשר לגורמים עברייניים וכי מדובר בלשון הרע. אם כך, לפני שקוריס והעו"ד שלו מתחילים לתבוע עיתונים, מומלץ להם לתבוע קודם את יובל נעים, שבראיון למעריב גילה כי בן כהן נתן לקוריס הלוואות בלי לקחת ריבית.

לא נעים להיות בימים אלה אוהד הפועל ר"ג. הסיפורים על הסתבכותו הקשה של קוריס מילאו השבוע עיתונים ואתרי אינטרנט, והמועדון עצמו הגיע לעיסקת טיעון חלומית – הפחתת 4 נקודות בלבד כתוצאה מהעבירות הקשות. השורה התחתונה היא שהפועל ר"ג התכבדה לפתוח תוכנית תחקירים שעסקה בכל טוב מעולם הפשע בישראל – היעלמותו המסתורית של חייל בצבא אברג'יל והסתבכות של איש בורסה עם הלוואות ואיומים. הקבוצה השלווה, הסימפטית, הנינוחה, הצנועה והלא מזיקה – הפכה לשם נרדף לעלילות העולם התחתון.

יותר ויותר אפשר להסתכל 4.5 שנים לאחור, ליום שבו קוריס קנה את הקבוצה והחל לנהל אותה, ולשאול האם זה השתלם והיה כדאי. אני חושב שלא.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

70 תגובות על ברוכים הבאים לעולם התחתון

 1. לך הביתה קוריס הגיב:

  גם מול המצלמות קוריס ממשיך לשקר במצח נחושה בלי למצמץ.
  אם היה מגיע לתוכנית לדבר אמנון לוי היה מוציא אותו קטן עוד יותר. אני במקומו יושב בשקט ולא מדבר יותר מדי אחרי כל הבוץ שהכניס אותנו
  אין מה לרחם עליו שעשה שגיאות פטאליות שהכתימו לנצח את שמו הטוב של המועדון.
  מקוה שיעוף כמה שיותר מהר מהחיים שלנו. שארקין אם יש לו מספיק שכל שירחיק אותו לחלוטין מהענינים אחרת יורידו אותנו 30 ליגות.

 2. אדום 1980 הגיב:

  לא השבוע שלנו. לא הזמן שאני גאה להיות אוהד הפועל רמת גן.
  מקוה שההתקופה הרעה תחלוף במהרה.

 3. צחי ר. הגיב:

  האמת היום בושה להגיד שאתה אוהד של הפועל רמת גן .
  הקבוצה די מחוקה וכולם בהתאחדות מחכים שתרד ליגה ותעלם להם מהבמה המרכזית .
  ואם מישהו פה באמת מאמין ש30-40 מליון שנכנסו ויצאו מהחשבון של הקבוצה אלו הלוואות שקוריס לקח אז הוא כנראה לא בדיוק בריא בראשו ובגופו .
  גם מי שהייתה לו סימפטיה לקבוצה הקטנה מרמת גן היא התפוגגה או בדרך להתפוגג
  כנראה שמה שקוריס הצליח לעשות ב4 שנים עשרות מנהלי הזבל שניהלו את הקבוצה ב40 שנה האחרונות לא הצליחו לעשות למרות שניסו בכל כוחם .
  קוריס הגיע בגלל האקזיט של המכתש הוא בנה על פיצויי ענק של 20-25 מיליון שקל ושזה התפוצץ לו בפנים עם 3 מיליון אז כל החברה הטובים הבינו שבלון ההפתעות התפוצץ והחגיגה נגמרה .

 4. לאוהדי הפועל ר-ג הגיב:

  צאו מהשטויות,כל הליגה זה עבריינים ועולם תחתון. איזה קבוצה שלא תגידו חוץ מ-2-3 קבוצות)זה עולם תחתון, הימורים ושוק אפור.אתם בסך הכל נהיתם סניף של רמת עמידר ופרדס כץ.כנופיות וראשי פשע.קוריס בסך הכל שליח היה שלהם שהיה להם נוח להפוך אותו לכזה כי הוא אשכזני מבית טוב וקצין בכיר בצבא שהיה תעודת היושר שלהם והתשמשו בו עד שנגמר לו הכסף וזרקו אותו לעזעזל.
  שיהיה לכם בהצלחה
  ממני אוהד בני יהודה שאוהד קבוצה שטובלת בחרא.

 5. הקונדיטור המומחה הגיב:

  נו מה שלום היו"ר דטנר
  ממשיך לעמוד בויטרינה
  של הקונדיטוריה
  ולשווק עוגות חרא שמבשלים
  ולטעון שזה רולדת שוקולד.
  נו בר לב
  תקדם את הבובה הנבובה הזו עוד קצת
  אין איזה תצלומים שלו על הדשא בליפציג לוך
  או דומה.

 6. הקונדיטור המומחה הגיב:

  והכי חרא כל עלובי הנפש
  שמתלכלכים על קוריס ושיוצאים עכשיו גיבורים עליו.

  • לקונדיטור הגיב:

   מילה רעה על קוריס אין לך? אה הוא מל"ו צדיקים, כן. זה אנחנו האוהדים שאשמים שהקבוצה התסבכה בשוק האפור והיתה צריכה טובות מהעבריינים. כן זה אנחנו האשמים. צודק…

 7. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:
 8. מתבייש הגיב:

  גם 2 ירידות ליגה לא שווים את מה שאנחנו עוברים בימים האלה. להוריד את הראש ולחכות שההוריקן יעבור. זה מה שנשאר.

 9. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  כתבה על קוריס מעיתון ידיעות אחרונות

  ומעיתון מעריב

 10. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  כתבה על קוריס מעיתון ידיעות אחרונות

 11. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  כתבה על קוריס מעיתון מעריב

 12. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  יובל נעים מעיתון מעריב


 13. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:


 14. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:  שלמה רק 2 קישורים עולים ולא 3 אז תאשר את הכל

 15. לחקור לעומק הגיב:

  צריך ששני רואי חשבון יקחו את כל הדוחות והצקים וכל חשבונות הבנק ויבדקו בזכוכית מגדלת מה כל דבר ואז להביא את קוריס ולעמת אותו עם כל הוצאה ,שיסביר למה 7-6 מיליון שקל מסתובבים בבת אחת בחשבון, לאן הלך כל סכום למי הלך ולמה הלך… חובה לנקות את האורוה המצחינה שנותרה אחרי קוריס ויובל בגיבוי העולם התחתון. זה שיורידו 4 נקודות ויגמרו ענין זה לא רציני. אם מישהו צריך ללכת לכלא שילך לכלא ולא יכתים אגודה מפוארת בניהול בזבזני של ילד אדיוט שלא יודע מהחיים שלו.

 16. איימו על העו"ד הגיב:

  קראתי במקומון על עורך דין זינגל שמספר שקוריס היה בא אליו עם גברתנים ודורש ממנו כל מיני דירשות לא חוקיות,עד כדי כך שזינגל אומר שקוריס חייב לו אלפי שקלים על הטיפול בו אבל הוא לא ידרוש אותם ממנו כי הוא פוחד שלא יחתכו לו את הפנים. איחס.

 17. הראוס הגיב:

  עו"ד זינגל הוא גנב ידוע.צחי ,אתה סמרטוט שאין כדוגמתו.שלמה מן תתאבד כבר.רן קוניקתהגיע הזמן לצאת מהארון.לא בושה.

 18. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  התוכנית מהיום באמנון לוי
  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleId=735651&sid=126

 19. קוריס? מי כן מאמין לו? הגיב:

  עכשיו כולם יודעים את האמת- הכל הסתובב סביב המכתש.קוריס הגשים חלום והפך לבעלים בחסותם של החבר'ה הטובים שראו הזדמנות לחבור אליו ולעשות קופה.
  קוריס ניהל,בנה, עשה וגם הצליח בנקודות מסויימות אבל עשה דברים חמורים שעולים לו עכשיו בשמו
  ואולי גם בכספו.

  הכל התמוטט כשהבורר פסק את הסכום של 3 מליון ש"ח.קוריס בנה על 20 וחשב שהוא יצליח להחזיר חובות. על סמך זה גם נתנו לו.
  ברגע שהתבררה האמת הכל התמוט כמו מגדל קלפים. כמו משחק פרמידה.

  אנחנו צריכים לברוח מזה. להתנתק. זה לא קשור לקבוצה החדשה שרק תשלם את המחדלים בנקודות ליגה שיקוזזו בחצי בגלל הקיזוז.

  וקוריס? קשה לא לשמוח לאידו היום אבל מצד שני גם קשה לא לרחם עליו ועל המשפחה שלו.הם בטח לא אשמים בשגעון גדלות המכוער שלו שגרם לו לפגוע בכל כך הרבה אנשים שרק למעטים מהם נחשפנו בזמן האחרון (קובי חסן שהתראיין, שחקני עבר נוספים , מאמנים במחלקת הנוער ואפילו העורך דין שלו
  שסיפר על השיטה. איזו בושה.)

 20. יש לנו כח ,לא ישברו אותנו-עובדה הגיב:
 21. אריה הגיב:

  יש היסחפות גדולה של כלי התקשורת עם רוח גבית של כמה אוהדים שלנו.
  הפועל ר"ג היא לא ארגון פשיעה, לא פשע מאורגן ולא עולם תחתון. נקודה.
  מי שהיה הבעלים של הפועל ר"ג לקח הלוואות עם ערבויות אישיות שלו, כולל הבית שלו ונכסים אחרים
  מהשוק האפור כאשר חלק מנותני ההלוואות הם עבריינים שהילוו בריבית מטורפת שגרמה להכפלת ההלוואות ולקיחת הלוואות נוספות. זה הכל, לא היה כאן כלום מעבר לזה. לא שאני גאה בזה או שמח מזה אבל מכאן ועד עולם תחתון המרחק עצום. אני מדבר על עובדות לא על ספקולציות שאנשים בודים מליבם כמו הסיפור שקוריס בנה על עשרות מיליונים ממכירת המכתש או היה שליח של גל יוסף כדי לאחד את הקבוצה עם הכוח-עמידר (כאילו שלגל יוסף איכפת מהכוח-עמידר, הוא אפילו לא מעמיד להם תקציב של קבוצה בליגה א').
  חבל שחלק מהאוהדים שלנו לא רואים את התמונה האמיתית ונהנים להצטרף לחגיגה של אמצעי התקשורת שחכמים על דגי רקק כמו קוריס או הפועל ר"ג.
  ולגבי הראיון שקראתי עם יובל נעים במעריב, כאחד שדווקא תמך ביובל נעים ברוב הקדנציה שלו בהפועל ר"ג (למרות ששמחתי כמו כולם שהוא לא המשיך לעונה נוספת) היה מאכזב לקרוא את הפנינים שיצאו לו מהפה. הוא הורס לעצמו את הקריירה בכל ראיון והקטנות שהכניס לאוהדי הקבוצה, לארקין ולקוריס מוכיחות שהוא בנוסף לכל גם כפוי טובה. הוא שכח מי פירנס אותו בכבוד רב 5 שנים ובזכות מי הוא לא סקאוט בהכוח-עמידר אלא מאמן בליגת העל.

 22. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  על הנייר הקבוצה קיבלה פרס של הורדת 4 נקודות ליגה אבל
  הבעיה היא ששיטת הקיזוז באה רק במשחקי הפלייאוף
  ככה שהמינוס 4 נקודות ילוו את הקבוצה לאורך כל 30 המחזורים
  וזה הרבה מאוד כי מעשית הקבוצה תשתרך בתחתית ותרדוף אחרי כל הליגה מלמטה
  הקבוצה חייבת להתחזק בשחקנים טובים כי אנחנו מתחילים ממינוס וחייבים להדביק את הפער
  ניצחון בבני יהודה בחוץ במשחק הראשון יתן הרבה אויר הלוואי וזה יקרה

 23. צביקה אוהד עם הלב מאוסטרליה הגיב:

  חלאס ללכלך לפתוח דף חדש היה מה שהיה ועם הפנים קדימה
  על חרה יבש לא דורכים

 24. שעשוע הגיב:

  לא מקנא במשפחה של קוריס האשה הנפלאה והילדות המקסימות שצריכות להתמודד בבית הספר עם מטר הקנטות על האב הסורר.
  עצוב

 25. על קוריס ועוד הגיב:

  לרדת על קוריס זה כמו להרביץ לילד קטן חסר אונים. האמת? מגיע לו.

  כידוע יש סרטון של קוריס שמאיים על אוהדים. ניתן להגיד שזה קרה בלהט הרגע של אותו הזמן וכתגובה לדברים שנאמרו כלפיו וכלפי בנות משפחתו קודם (לטענתו). אבל ההתנהגות הכי גרועה שהיא גם עבריינית/פלילית שלו שראיתי עד כה זה מה שעו"ד זינגל אומר. כזכור זינגל ייצג את קוריס/ר"ג נגד אלוביץ/יורוקום. עו"ד זינגל טוען שקוריס הגיע עם בריונים ואיימו עליו בנושא הצ'קים. זו מעורבות עבריינית מהדרגה הראשונה ע"י קוריס. פה קוריס לא יכול לטעון שהוא נפל ברשת. זה בכוונה ומתוך התנהלות עבריינית. עו"ד זינגל עצמו הוא אדם שני במחלוקת לעיתים כמו בפרשת מוני פנאן. (כמה שאנחנו מקום קטן וקרתני שבמרחק יריקה מכל מקום/אחד אפשר לקבל את הרוק חזרה בפנים בקלות).

  אדם נוסף שמצטייר לא הכי טוב מהכתבה של פנטילט (לרגע חשבתי שזה מישהו אחר – יפה לך פנטילט לא להתפלש בביבים אלא להביא הרבה מצוטטים בשמם ולעניין. מעין הערכה לפנטילט) הוא המפרק עו"ד שלו. לכאורה הוא מיתמם לא מעט שכן הוא גם הכיר את קוריס זמן רב והסתייע בו למרות שאמרו לו דברים רבים ונכונים על קוריס ובנוסף הוא לכאורה הטעה את בית המשפט בכך שהציג את קוריס כקונה המועדף למרות, לכאורה, שהוא שינה את כללי המכרז לקנייה בתשלומים אבל לא הביא את המידע החשוב והמהותי הזה – כנדרש וכמקובל – לידיעת שאר המתחרים. יש שיגידו שאולי היו פה עוד אג'נדות, שהרי קוריס היה מקורב כבר אז לכל מיני "פיגורות" עם צרכים משפטיים, אבל זה עדיין בגדר שמועות. בכבוד רב (ואולי גם בשיא ג'ינס – שווה בירור) זכה עו"ד שלו שהצליח בתקופה מאוד קצרה שבה ניהל את המועדון להביא גביע (גביע הטוטו) למועדון. נכנס להיסטוריה ולחידוני הטריויה.

 26. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:
 27. דן הגיב:

  עוד לא הבנתי מהי הפעילות העבריינית שמדברים עליה בלי להסביר ובלי ראיות.
  ברור שהיו הלוואות מעבריינים אבל כלום מעבר לזה.
  בן כהן היה מקורב אבל גם זאב רוזנשטיין היה נוכח קבוע בתא הכבוד של מכבי ת"א בכדורגל ואף אחד לא אמר שמכבי ת"א קבוצה עבריינית.
  על אבי נימני כתבו הרבה כתבות על קשריו עם עבריינים. הוא אפילו שלח אנשים שיתנו מכות לחיים שדמי אוהד מכבי שליכלך עליו בעיתון והיה שותף לכתבה בערוץ 10. מה ההבדל בין הקשר של נימני לעבריינים לבין הקשר של יובל נעים לבן כהן ? לא שאני אוהב את זה, זאת לא גאווה גדולה, אבל לא שמעתי עיתונאי שאומר שצריך לסגור את מכבי ת"א או שמכבי קבוצה שנשלטת ע"י העולם התחתון.
  קצת פרופורציות והגינות בבקשה.

  • לדן הגיב:

   ידוע שהרבה אנשים מתחום הכדורגל מקורבים לאנשי פשע. אנחנו מדינה קטנה ואפילו אולמרט מקורב לעצמו שלא לדבר על הירשזון שמקורב לכולם.

   לטענותייך.

   האם רוזנשטיין התאמן עם מכבי ת"א? האם הגיע לשדה התעופה כדי להצטרף למחנה אימון בחו"ל יחד עם הקבוצה? הבדל קטנצ'יק.

   האם אבי נמני הסתובב על הדשא לאחר משחק כשאחד כמו בן כהן, רוצח מורשע בהריגה בעסקת טיעון, מסתובב לידו וביחד הם מסמנים אוהדים ביציע.

   אף אחד לא טען שנמני קדוש. מצידי שיכניסו גם אותו לכלא אם חטא. הוא לא מעניין אותי אלא המועדון שלנו. ההתנהלות שלו לא העמידה את קיום המועדון בסכנה.

   פרופורציות.

 28. איתן הגיב:

  מצטרף לתמיכה של רון קאופמן,גם לי לא נראה שאדם נשוי בעל משפחה אב לילדות, במודע יפסיד את נכסיו כדי לרצות את האגו או הכבוד שמנסים ליחס לאישיותו.
  לדעתי קוריס עשה זאת מחוסר ברירה,סחיטה ,איומים ,וחבל שלא פנה בעונת הלאומית לרשויות.

 29. לדן הגיב:

  תקרא את הראיון של יובל נעים במעריב. הוא בעצמו מספר על הקשר שאתה מיתמם לגביו.

  איתן- תפסיק להתהפך, גם אתה קיבלת סטירה מקוריס ללא שום סיבה.
  יש לך נטייה מבורכת לשכוח ולסלוח אבל עד כאן.תפסיק להגיש את הלחי השנייה בכל סיטואציה

 30. דן הגיב:

  לאלו שענו לי, לא נתתם תשובה איפה יש כאן פשיעה. יש התנהגות לא ראוייה וטימטום של מאמן ששיתף את בן כהן באימונים.
  הבנתי שעבריינים נתנו הלוואות ובן כהן היה מקורב. מכאן ועד עולם תחתון המרחק עצום והצביעות של מעבירי הביקורת חוגגת. תגידו שכונה, תגידו טיפוס מגעיל, הכל אני אקבל גם אם לא אסכים לגמרי. אבל לא צריך להפוך את זה לעולם תחתון.

  • לדן הגיב:

   תקרא שוב ותפנים את ההתנהגות של קוריס וחבריו במשרד של עו"ד זינגל בכתבה מהמקומון.

   אבל הכי טוב להיות בת יענה.

 31. oscar הגיב:

  יש מישהו שפוי בהתתאחדות, שהבין שלא האגודה צריכה לחטוף את כל הבוץ בפרצוף, אלא שמי שבישל את הדייסה לעצמו – ימשיך לאכול אותה בעצמו.
  ה-4 נקודות שהורידו זה סמלי ואפילו לא "ענישה הרתעתית".
  ההתאחדות הבינה שיש פה אגודה חדשה עם אנשים אחרים שיצאה לדרך חדשה, שלא צריכה לחטוף את כל הרפש שהושאר.
  מה שאני לא מבין – למה קוריס היה צריך את כל זה?
  הוא היה קצין מוערך, ואח"כ יועץ לראש עירית גבעתיים. מילא תפקידים ציבוריים, בעל משפחה למופת – מה הוא היה צריך את כל הבלגן הזה ?
  בטוח עברה עליו שנה רעה מאוד. גם אביו נפטר וגם ההסתבכות הכלכלית.
  טוב שאנשים טובים עזרו ובכל זאת צריך להעריך את קוריס שתרם להבאת הקבוצה, למרות הכל, למצב שהיא ממשיכה לתפקד ולא חוסלה לגמרי.
  מקווה שקוריס יתאושש ויחזור להיות אוהד מן השורה.

 32. יש לנו כח ,לא ישברו אותנו-עובדה הגיב:

  70 יום מאז המשחק עם כפר סבא עברו במריטת עצבים,דאגות ואכזבות
  זהו,נגמר ,מחר מתחיל מחדש השיגעון,פנטילט או אמנון לוי,או מיכל ברששת לא ישברו אותנו
  החדשות של אתמול מגולגלות בדגים לשבת ,

 33. סמוכה אלי עו"ד טל 0522560484 הגיב:

  נוני מוזס , הבן של …. יצא בקמפיין עיתונות חוקרת ! מעניין מדוע העיתונות החוקרת לא חוקרת את מכירת מגרש הכדורגל בגבעתיים המכונה "המכתש" ואישור המגדלים למגורים על המגרש שנמכר ע"י עמלינו (חברת נכסי ההסתדרות) שם ישב יו"ר הקק"ל היום ומזכיר מועצת פועלי גבעתיים אז "הטייקון" " אפי שטנצלר" .
  יתכן ולא נעשתה חקירה עקב מיזם משותף של משפחת שטנצלר וידיעות אחרונות הנקרא "הפעלופדיה",פרוייקט שנמכר למוסדות חינוך בהיקף שלא מבייש אנשי עשירון עליון .
  בשנת 1983 ארגנתי הפגנה של גלגלי העץ – אגודת רוכבי האופניים בישראל מול בית ידיעות אחרונות , נוני לא אהב זאת , יצא אלי , אמר מה שאמר ומאז הוחרמתי ע"י העיתונות החוקרת, נשארתי עם השאלה "מי יחקור את העיתונות החוקרת….."

  • למר סמוכה הגיב:

   למר סמוכה: כשאתה אומר שמוזס אמר לך מה שאמר מדוע אינך כותב מה אמר .
   האם מדובר בסוד מדינה?, כולנו רוצים שתשתף אותנו במה אמר לך
   בעל הבית שבגללו ידיעות
   לא מוכנים לפרסם התחקיר על המכתש .
   יש לזה ענין של הציבור
   תודה

 34. לדן הגיב:

  היו הרבה משחקים שהתוצאות שלנו בהם היו "מפוקפקות",ובמשחקים האלו היית רואה מקרוב אנשי עולם תחתון שבאים להשגיח מהספסל על שחקני היריבה,או על השחקנים שלנו.
  ראה דוגמאות:הפועל הרצליה בחוץ בליגה הארצית,נגד צור שלום במחזור הסיום,ביתר שמשון והתוצאה ההזוייה במכתש ,ועוד ועוד ועוד
  אז אולי קוריס לא ידע אבל קוריס הכשיר את השרץ בעצמו.

 35. לדן עוד שאלה הגיב:

  למה רמי גלאם סיים את תפקידו בהפועל באמצע העונה?

 36. קוריס $$$$$$ הגיב:

  קוריס קנה את הקבוצה כי הוא היה בטוח שיגזור קופון שמן מהמכתש. היו מאחוריו עבריינים שנתנו לו כסף כדי לקבל חלק מהקופון. אחרי הבוררות שהסתבר שאין כסף הכל התפוצץ.

  זה עונש החמדנות ובצע כסף.

 37. סופו של רודף הממון הגיב:

  התורה וחז"ל עסקו רבות בבצע כסף ובחמדנות שהם חלק מההתמודדות היומיומית של האדם ביצרו. "לא תחמוד" האוסר ישירות את הרגש המדובר; ו"לא תגנוב" שיוצא נגד מעשה החמדנות. החמדנות היא רגש שמלווה את האדם מראשית הקיום האנושי. הוא מופיע במיתוסים, בסיפורים, במחזות. חמדנות מקדמת עלילות טראגיות. היא טומנת בחובה הרס עצמי ולא מעט סיימו את חייהן בגללה. לא שונה מכך הוא קוריס שתחת הכובע של אוהד הפועל רמת גן ביקש לממש חלום ילדות , לשחק אותה מושיע העם ועל הדרך לגזור קופון שמן ולברוח בזמן. אלא שגורל החיים מתנקם באותם מאחזי עיניים רודפי בצע ומשיג אותם בצומת הראשונה או השניה. קוריס חשב שיוכל לאכול מהעוגה ולהותיר אותה שלמה. צר לי ששקע בביצה כשהוא מסבך את עצמו ואת משפחתו אולם מצד שני גרם לקבוצתנו האהובה נזק כבד שיקח המון שנים להיפטר מהתדמית העבריינית שדבקה בה. אלה היו 30 שניות על רדיפת בצע וניהול קבוצת כדורגל.

 38. קוריס אתה שקרן הגיב:

  בהמשך לכתבה על קוריס בערוץ 10, נשמע קוריס אומר לאמנון לוי בטלפון 'אני הכנסתי גורמים פלילים לקבוצה?'
  זה שהבנאדם לא מתבייש לשקר בעיניים ולהגיד אחרי זה בשידור שהוא מעולם לא שיקר.
  להכניס את בן כהן לקבוצה זה בסדר,בן כהן אדם ללא עבר פלילי , לא היה בכנופיית עמידר, לא היה חייל של הארכי פושע מולנר, לא נדון למאסר על רצח או הריגה , לא זרק רימון על סוכנות סובארו במסגרת סכסוכי השוק האפור , לא היה מעורב בפעילויות פילילות של חיסולים, מכות סחיטות ואיומים , בן כהן צח כשלג ולא עבריין בכלל ולכן מותר להכניס אותו לקבוצה ולהושיב אותו במשחקים בחלון של חדר ההנהלה שידוע שקוריס מכניס לשם רק קומץ אנשים נחשב,מותר להכניס את בן כהן להתאמן עם הקבוצה כאילו הוא שייך לסגל ומועמד לפתוח בהרכב לשבת,אז מכניסים אותו לשחק מול בני יהוד ה ומול אשדוד כאילו שחקן מן המניין, אימת ההגנות תרתי משמע. פתאום נכנס עבריין לחוד ההתקפה, שמן, גדול, אין לו שום קשר לכדורגל , אולי גם מחביא אקדח מגנום במגן ביצים וישלוף אותו מול הבלם אם זה לא יתן לו להבקיע גול, כן הוא משחק בהרכב של ר"D כי הוא חבר של קוריס ויובל, או נותנים לו חינם את המכתש שיעשה מסיבת יומולדת לילדה שלו עם הופעת קוסם והכנסת אביזרים כבדים כמו נגררת וטרקטור שהרסו את הדשא,אבל מותר לו כיהוא אדם למופת מן הישוב, וזה הבנאדם שישב על הספסל של הקבוצה כמה פעמים כדי להזכיר לשופט לטובת מי הוא צריך לשרוק וזה בתקופה שהקבוצה כמעט ירדה ליגה עם צור שלום.
  וכמובן גל יוסף שקוריס מתרועע איתו וגם הוא היה בתוך הקבוצה ורצה לבלוע אותה בתמורה לחובות האדירים שאדון קוריס המנהל האחראי גרם,כמובן שגם גל יוסף נקי וצח כשלג,אין לו עבר פלילי , אין לו אחיזה בשוק האפור,אין לו כנופיות חיילים שעושים בשבילו עבודה מלוכלכת בשעה שהוא כביכול צדיק וישר ומחזיק קבוצה בליגת העל.
  בוודאי יש דמויות מופת נוספות שמסובבות את קוריס, אנשים צדיקים ותמימים בעלי תואר בי איי באוניברסיטה, בעלי משפחות, מסודרים בחיים,מעולם לא חטאו או פשעו, מלח הארץ, שאיתם קוריס הולך לכל מיני אנשים כמו לעו"ד זינגל שם תפקידם לשבת בפנים של ספינקס ולרמוז בזה לבנאדם שממול שכדאי מאוד שישמע ויציית לדברי אדון קוריס אחרת… אחרת אולי לא יחזור הביתה או שיחזור בחתיכות או סתם יחזור עם פרצוף כואב של תשעה באב נפוח ממכות .
  תתבייש לך קוריס שהפכת את הפועל רמת גן לשלוחת עולם תחתון ואין לך בושה להסתכל למצלמות בלי למצמץ ולשקר בעיניים שאתה הכנסת גורמים פליליים לקבוצה??? אני הכנסתי פליליים לקבוצה ? אני??? כן כן, מרוב שקוריס צדיק, עכשיו רע לו, כמאמר הפתגם.
  תתבייש לך סגן עלוב במילואים ירון קוריס, הגעלת לנו את הנשמה ילד כאפות בבית ספר שנהייה עבריין צעצוע וחירב את האגודה ובייש את האוהדים בתהנהגותו , גרם צער רב להוריו,השפיל את משפחתו. מושחת אמיתי. בן בליעל.ץ

  • צודק אחי הגיב:

   צודק בכל מילה. שכחת להזכיר שבן כהן גם הגיע לכיוון היציע לסמן אוהדים שצעקו ליובל כל מיני דברים.
   תברר גם איזה אוהדים קיבלו שיחות טלפון עם איומים מעבריינים שידועים כחברים של קוריס ויובל ונעלמו אחרי זה מהיציע לזמן ממושך או הפסיקו לבוא.
   עוד אחד מסימני הניהול למופת של קוריס. למה לא הזכירו את זה בכתבה אתמול בטלויזיה?

 39. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  עוד נחזור למכתש

 40. תזכורת הגיב:

  ערב טוב ושבת שלום.
  לא אוסיף דבר על מה שנאמר כלפי קוריס. מסכים עם הרוב שסבורים שהאיש הזה היה נזק להפועל רמת גן.
  רק אזכיר איך השמיצו את אלי ניר שאצלו פעם ניתקו למרקיניוס את החשמל לשעתיים בטעות וכולם התנפלו על היושב ראש בקללות באינטרנט. שאצל קוריס שוכחים שפרגל שהיה מהאחראים להשארות הקבוצה בליגה נזרק לכלבים בסיום העונה ונאלץ כמה ימים לישון בלילות ברכב השכור שלו שגם אותו חברת ההשכרה חיפשה כי לא שילמו.
  ללא ספק הבזיונות בעידן קוריס היו הרבה יותר קשים ומשפילים. אל תשכחו את זה.

 41. קוריס יחרא הגיב:

  בגללך הקבוצה קיבלה תדמית שלילית במדינה
  בגללך מורידים לה 4 נקודות
  בגללך המכתש הלך פייפן
  לך קיבינימט קוריס יחתיכת עבריין מושתן
  לך תתאבד הכי טוב בשבילך אפס

 42. אורדון לא מופתע הגיב:

  התוכנית של אמנון לוי לא שינתה דבר.
  חלקלקות הלשון שעובדת אצל אופירה אסייג לא עבדה כאן. בסך הכל המצלמה תפסה אותו לא מוכן בבית המשפט ומה שנשאר הוא רק חיוך של מבוכה. לשאלתו האם יש משהו לומר לאוהדים הוא התחמק מתשובה כי בכל זאת הבין כי המצלמות עליו.
  כמו שכתב עורך דינו של קוריס, לנהל קבוצת כדורגל מצריכה המון אנרגיות ובעיקר ממון.
  עורך הדין הודה כי הקבוצה לקחה הלוואות חוץ בנקאיות (שוק אפור). עד כאן הכל טוב ויפה. זו אחריות שקוריס לקח על עצמו והוא זה שצריך לספק את המשכורות ותשלום לספקים כמו שדר' נעים אמר ירון קוריס עושה שמיניות באויר. זו הסיבה שקוריס נעלב מכך שהקהל העביר ביקורת על אופן התנהלותו. הרגיש שאף אחד לא מעריך את מה שהוא עושה.
  נשאלות השאלות הבאות…
  האם ניר ארקין ("השותף שלי ניר ארקין") היה מודע לכך?
  מתי המלווים הבינו שכסף גדול על המכתש לא יקבלו?
  האם קוריס לא שיקר מעולם לאיש?
  האם קוריס חושב שאוהדי רמת גן עד כדי כך טמבלים?
  האם איתן נכנס לניתוח להוצאת לשון מעכוז?

  גילוי נאות – אני מצר על כל מה שעובר על קוריס. אני בטוח שעוברים עליו ימים לא קלים בשנים האחרונות ובמיוחד בתקופה האחרונה. יחד עם זאת הוא הביא את זה על עצמו "אני צנטרליסט" ולהאשים את כל העולם ואישתו לא משנה את העובדה שהוא כשל. אני לא מודע לאיומים שאוהדים קיבלו, ואסור להאמין לשמועות אבל יחד עם זאת אין עשן בלי אש…

  עדיין מתלבט אם לקנות מנוי (אין כל קשר לכתבות של שלמה מן)
  שבת שלום

  • לאורדון לא מופתע הגיב:

   מה שהכי הורג אותי זה ההתלבטות של כל מיני פוצים בעניין קניית מנוי
   לי אין בכלל ספק וברור שאקנה מנוי
   הקמצנות של האורדונים היא חלק מהסיפור שבר"ג אין אף פעם כסף
   אני לא מצר על קוריס אלא מצר על הקבוצה והאוהדים
   האוהדים הם הקבוצה והקבוצה היא האוהדים
   לכן המינימום שעל כל אוהד לעשות זה לקנות מנוי ולהגיע למגרש
   גם במשחקי חוץ
   כל השאר זה זיבולי שכל

   יש לקוות שבעקבות כל הכתבות על קוריס בכל המדיה הוא סוף סוף יתרחק סופית מבחישות בקבוצה
   כמו שציפציף כתב קוריס היה מעורב אפילו לאחרונה בקבלת החלטות
   כשבהתאחדות יפנימו את זה העונש יגדל ואפילו בלי עונש מספיק שיתנו הוראה לשופטים לדאוג להוריד את ר"ג
   מבחן ראשון היום מול הקבוצה של לוזון

 43. לאורדון לא מופתע הגיב:

  הפחד אוכל אותך ,תתחבא ילד,גם כך החיים שלך בזבל אדון מלומד
  מענין מה יש לך עם איתן שאוכל לך את הביצים

 44. הקונדיטור המומחה הגיב:

  נו אין קצת פרומו למשחק היום
  מה קרה לא צריך לעשות קצת ווישים בישבן של דטנר
  ולספר על "הדרך החדשה"
  אגב עם כל ההסתבכיות הכספיות
  למה מצניעים את העובדה
  שרו"ח של המועדון בכל התקופה "הקסומה",
  הינו לא אחר מאשר אחיו של הרכיכה בר לב ירון.

 45. הקונדיטור המומחה הגיב:

  ואגב גם ברכות למר מן
  שמלוחם הירואי
  הפך לחתולת היחצנו"ת
  של הדגנרט בן שחר.
  מיאו מן, מיאו מיצי.

 46. טוטו כוכבי הגיב:

  כל הכבוד לבן עמי
  אוהד ידוע צורף לצוות הניהול ליחצן ולשווק את המועדון לבתי הספר וחוצות העיר
  אנחנו בדרך הנכונה

 47. פופאי הצלת המכתש 2010 !!!!! הגיב:

  נעים מאוד: אין מס שפתיים, כבוד ויושר מנחים אותי
  http://www.one.co.il/Article/162896.html

  • לפי התמונה הגיב:

   עושה רושם שהוא מצא בסכנין את המקבילה לטוטו של ציפציף/כוכבי/צפריר. עכשיו נשאר רק שיביא לשם את קוריס פלוס בן כהן (וכמה לקקנים מובילים) והכל יהיה מושלם.

 48. אורדון לא מופתע הגיב:

  לכל המתלוננים
  אני קונה כל שנה מנוי הולך למשחקי חוץ ולא מקבל הזמנות ולא מבקש מאוהדים כסף על דלק.
  לפני שמכנים אותי קמצן, שכל אחד ידאג לענייניו ולא יעביר בקורת.
  סביר להניח שאקנה מנוי, כל מה שאמרתי הוא השמועות שהפכו למציאות לא עושות טוב.
  הלוואי והיו עוד 1000 אוהדים כמוני שקונים מנוי. לצערי יש רק 200 איש כמוני.
  איתן בחור טוב ואוהד טוב רק חסר עמוד שידרה לפעמים. אין לי שום דבר עם איתן, רק רואה את ההודעות שלו ומחייך

 49. בית משפט הגיב:

  איתן בחור טוב ואוהד טוב רק חסר עמוד שידרה לפעמים. אין לי שום דבר עם איתן, רק רואה את ההודעות שלו ומחייך
  לך חפש מי ינענע אותך

 50. אורדון לא מופתע הגיב:

  זה לא פופאי שיהיה מובן

 51. אורדון לא מופתע הגיב:

  או עוזי פרד או מיקי חימוביץ או רכיכה או המן הרשע או טוב
  אני פרופסור למדעי החברה של הפועל רמת גן

 52. אורדון לא מופתע הגיב:

  איתן ואריק היו תמיד הגיס החמישי של קוריס
  מחלקי הכרטיסים במשחקי חוץ
  מוזמנים תמיד לטלויזיה
  מארגנים ערבים על האש
  עושי דבריו

 53. אורדון לא מופתע הגיב:

  שהעירקי המניק והחבר הפולני שלו ילכו לעזאזל

 54. אורדון מופתע הגיב:

  לאורדון הלא המופתע
  אין לך חיים משפחה או ילדים לחנך
  שלם כסף ותביא אישה ואם תרצה יש גם ילדים בעזה לקניה

 55. ותיק מציק הגיב:

  כולכם בלי יוצא מהכלל טרחנים בני טרחנים כל המלעיזים וכל המלקקים יאללה תזדיינו מהבלוג תגיעו למשחקים ותפסיקו לילל

 56. מעריב נגד קוריס הגיב:

  מאמר ראשי היום בעיתון מעריב קורא להתאחדות להוריד את ר"ג ליגה!!

  הקלון של ההתאחדות
  כך הוחמצה הזדמנות פז לניקוי אורוות בכדורגל שלנו ד וגם: מינוי גיא לוזון וההיגיינה הציבורית
  מאת יואב גולן

  1
  בשנים האחרונות מדווחת ההתאחדות לכדורגל לפרקים על חשיפת התנהלות פלילית בחצר האחורית שלה – משחקי הליגות הנמוכות. ההתקשרות של ההתאחדות עם משרד "ויצמן יער‭,"‬ בעל המוניטין בתחום החקירות, הניבה לא פעם פענוחים יפים בפרשות של הטיות משחקים ותמריצים אסורים אשר תורגמו להליכים משפטיים, כתבי אישום, הרשעות וענישה משמעתית קשה.
  מי שמכיר קצת את הכדורגל שלנו מלמטה יודע שמדובר בטיפה אחת באוקיאנוס של קומבינות, אבל למרות זאת אין להמעיט בניסיון להילחם בתופעה, בהקצאת המשאבים הכספיים, בהצלחות וגם באלמנט ההרתעה המושג. אלא שהמוטיבציה של ההתאחדות לכדורגל לניכוש העשבים השוטים בליגות הנמוכות יפה לגיזרה הזו בלבד, וקשה לזהות את סימניה בכל הקשור לכדורגל המקצועני שלנו בשתי הליגות העליונות, על אף שהן לב הביזנס, טוהר הספורט והכסף הגדול.

  2

  ולא שלא היו למערכת אכיפת החוק של ההתאחדות הזדמנויות לקבוע כללי משחק חדשים ורף מוסרי חדש. קחו למשל את מוטי אבוקסיס, יו"ר מכבי ב"ש. הבחור הזה זיהה לפני שנה וחצי הזדמנות פז. היה זה לאחר ההחלטה על שינוי מבנה הליגות והמעבר ל‭16-‬ קבוצות בשתי הליגות העליונות. בשלהי אותה עונה נתן אבוקסיס גז והתברג בליגה הלאומית. כמה חודשים אחר כך הגיעה למשטרה קלטת בה נשמע אבוקסיס נותן דין וחשבון לעבריינים שהלוו לו כספים לצורך תפעול הקבוצה ומספר להם כי שילם כספי שוחד למאמנים ושחקנים יריבים כדי לקנות משחקים ולהבטיח את עליית הקבוצה.
  אבוקסיס לא המציא שיטה חדשה לגיוס "ספונסרים‭."‬ הוא לא הראשון ובטח לא האחרון שפנה לעולם התחתון או לשוק האפור כדי לשרוד אלא שהקלטת של אבוקסיס היא ספיח קטן בפרשה פלילית גדולה שאינה קשורה לכדורגל, מעין בוטנים לשבת. למרות המלצת המשטרה להעמידו לדין, החליטה הפרקליטות לסגור את התיק בנימוק של היעדר ראיות מספיקות ולא בנימוק של חוסר אשמה היכול להיחשב כסוג של זיכוי מוחלט. מקרים כאלו קרו ויקרו. במשפט הפלילי יש שיקולים משיקולים שונים ואל החלטת הפרקליטות אפשר להתייחס במספר אופנים.

  3

  פרשת אבוקסיס נחשפה כאמור כחלק מחקירה פלילית. הלכה ישנה גורסת כי ההתאחדות, על מוסדותיה השיפוטיים, נמנעת מלפעול בפרשות הנחקרות על-ידי המשטרה. במקרה שלפנינו יצאו מכתבים מההתאחדות עם בקשות עדכון במהלך בחינת התיק. לאחר ההחלטה על סגירת התיק נדם קולה של ההתאחדות למרות חומרת העניין. אבוקסיס הוא הרי קליינט של ההתאחדות לכדורגל. הוא נשמע בקולו מספר שהעלה את קבוצתו ליגה באמצעות מעשה רמייה. הוא נקב בסכומים ובשמות. חלק מהשמות האלה פעילים בכדורגל. אבוקסיס וקבוצתו לא שילמו שום מחיר על המעשים האלה שנמצאו לא מספיק חמורים למישור הפלילי אבל מבחינת תקנון ההתאחדות הם מחייבים ענישה. וכך קורה שמכבי ב"ש משחקת בליגה בה אינה אמורה להיות, נהנית מתקציבים שלא מגיעים לה והכל על חשבון קבוצות שלא רימו, או לכל הפחות אין איזו קלטת מחשידה בעניינן.

  4

  אפשר לטעון, בגלל החלטת הפרקליטות, כי אין להלין על ההתאחדות. ספק זה אינו קיים בפרשת ירון קוריס והפועל ר"ג. למי שהחמיץ את הפרטים נזכיר שהבעלים היוצא של קבוצת ליגת העל נעצר בשבוע החולף על-ידי רשויות המס בחשד כי ערך חוזים כפולים עם שחקנים, הפך את חשבונות הקבוצה למכבסת כספים אחת גדולה ובשורה התחתונה התחמק מתשלום מס בסך מיליוני שקלים בארבע השנים האחרונות.
  קו ההגנה של קוריס, חבר הנהלת ההתאחדות, הוא כזה: דובריו טוענים כי נקלע לבעיות כספיות חמורות עקב רצונו כאוהד משובע להעמיד את קבוצתו על הרגליים. לדבריהם לא פעל למען עצמו או טובתו וחלילה שלקח שקל לכיסו. לדבריהם איבד את כל הונו והון משפחתו עקב עיסוקו בהפועל ר"ג.

  5

  סדר הדברים בפרשת קוריס שונה בתכלית מזה של פרשת אבוקסיס, מאחר ובמקרה ר"ג החקירה של רשויות החוק הגיעה לאחר שחשדות נבדקו וטופלו בהתאחדות. הפרשה החלה בחודש מארס, לאחר שמידע מחשיד ומדאיג הגיע לויצמן יער ולבקרת התקציבים. הבקרה היא גוף מוסדי שתפקידו המרכזי הוא לדאוג להתנהלות כספית תקינה בליגות המקצועניות ולאבטחת כספי שחקנים ומאמנים החתומים בקבוצות. עד העונה שעברה עמד בראש הגוף הזה רואה החשבון יאיר רבינוביץ. לטוב ולרע רבינוביץ הפך לאיש מרכזי בכדורגל. בקייץ שעבר הוחלט שתם זמנו. במקומו מונה עופר אורליצקי, גם הוא רואה חשבון בעל שם ורזומה נכבד.
  כשהמידע על ההתנהלות של קוריס ור"ג הגיע לבקרה התגבש קו פעולה כזה: ההתאחדות תדאג להזיז את קוריס ממגע עם כסף בהפועל ר"ג, תחתיו ימונה מנהל חיצוני המקובל על ההתאחדות וזה יפעל להעמדת המועדון על הרגליים ולמילוי חובותיו לשחקנים. פחות או יותר נוסחה זו מולאה עד לתום העונה והפועל ר"ג, לשמחת אוהדיה, ניצלה מירידה. הקיץ כבר הוקמה קבוצת ניהול, קוריס נותר כביכול בצל ועל-פי דיווחים שונים איל ההון מורי ארקין, שבנו הוא שוער בקבוצה, כיסה את כל הבור הכספי שהותיר קוריס במהלכיו.
  בניגוד לפרשת אבוקסיס, ובגלל סדר התגלגלות הדברים, להתאחדות אין דרך להתחמק מפרשת קוריס. דיווחים שונים מלמדים כי הבקרה והבעלבתים החדשים בר"ג מנסים להגיע להסכמה באשר לעסקת טיעון שעיקרה הפחתת מספר נקודות ליגה ממאזנה של ר"ג בעונה שתתחיל בסוף החודש.

  6

  פרשת קוריס סיפקה לבקרה ולהתאחדות הזדמנות פז לניקיון אורוות כללי בכדורגל שלנו. כאן לא מדובר במוטי אבוקסיס ועשרת אוהדיו, אלא במועדון בעל משקל המשחק בליגה הבכירה שנוהל לפי דפוסי פעולה עבריינים והפך את כל חוקי הבקרה לבדיחה. אלא שהבקרה וההתאחדות – ניתן רק לקוות שלא בגלל שיקולים פוליטיים לא ענייניים ו"הוראות מגבוה" – התעקשו להחמיץ מול שער ריק.
  לו אני אשר אלון, הבעלים של הפועל רעננה שירדה בסוף העונה לליגה הלאומית, הייתי מבקש צו מניעה נגד פתיחת הליגות וטוען שמקומה של רעננה בליגת העל, על חשבון ר"ג. בית הדין העליון של ההתאחדות או בג"צ יכולים להיות הכתובת שלו. לו אני אשר אלון הייתי מבקש שההתאחדות תסביר מדוע פרשה שנחשפה בחודש מארס וכל פרטיה היו ידועים ברמת ביסוס גבוהה באמצע מאי (מועד סיום הליגה) נגררת ונסחבת עד עתה? כיצד קורה שארבעה חודשים עוברים ולא מוגש כתב אישום? האם כל מערכת האכיפה של ההתאחדות הוצאה לחופשה מרוכזת של מספר חודשים? ושאלה נוספת: באיזה פוזיציה בכלל נמצאת ר"ג, שבהתאחדות מנהלים עימה מו"מ על חומרת העונש?

  7

  יופחתו לר"ג 4 או 15 נקודות בעונה הקרובה, אין זה משנה. אין כאן מסר מרתיע, בטח לא עונש מתחייב שהיה מוציא את החשק לעסקן אחר מליגת העל לחשוב על חוזים כפולים, אלא פרס לעבריינות. על מעשיו של קוריס היתה ר"ג צריכה לשלם במזומן ולא בהקפה ובאמצעות שיטת הקיזוז המקוממת. מה שמשנה הוא שבהתאחדות לכדורגל העדיפו נימוקים שאולי מחממים את הלב כמו הרצון בהצלת הפועל ר"ג והעמדתה על הרגליים, שהם בגדר אינטרס ציבורי צר על האינטרס הציבורי הרחב, זה שאומר שרוח הספורט, טוהר המידות ושוויון בתחרות קודמים לכל. מה לא ברור כאן? הרי קוריס העמיד באמצעות חוזים כפולים קבוצה עם שחקנים טובים יותר וכך השיג יתרון לא ספורטיבי על קבוצות יריבות שפעלו לפי הספר וכחוק.

  8

  הסיפורים של אבוקסיס וקוריס דומים ושונים. ברמה האישית, בשני המקרים יש אלמנט של עיניים גדולות ותיאבון לא בריא שנולדו כתוצאה מההחלטה המוטעית להגדיל את הליגות. ברמה הציבורית, שני הסיפורים מוכיחים שבהתאחדות לכדורגל יש אמנם מספר דיינים, אבל אף אחד לא נותן את הדין. הכל מריחה אחת גדולה. על הדגיגים מתנפלים אבל על הכרישים שומרים. מעניין למה?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s