אנחנו צריכים אתכם

 

את התלונות על מיעוט עשייה אנחנו מקבלים ללא הסתייגות, אבל עשייה דורשת ידיים. כדי שהעמותה תצליח, האוהדים חייבים להזיז קצת את התחת * צחי בן-יוסף מראשי עמותת האוהדים משיב למבקרים

מאת צחי בן יוסף

לאחרונה יוצא לי לא אחת להיתקל בהודעות אשר מבקרות באופן חריף ביותר את עמותת האוהדים. ברוב ההודעות מבקרים באופן חריף את פעילותה, מיצרים על דמי החבר ששילמו ולעיתים אף מגדפים את היושבים בראשה. החלטתי לא להישאר אדיש להודעות ובמקום להגיב אליהם באופן פרטני, ניתנה לי הבמה בבלוג הספורט הטוב במדינה כדי לפרסם את דברנו.

העמותה הוקמה לפני כשנה על ידי, מתוך מטרה לשפר את חוויית האוהד ביציע. היתרון הגדול בעמותה הוא העובדה כי ניתן יהיה לגבות דמי חבר, אשר בין היתר יגדילו את מחויבות האוהד לארגון ושבעזרת הכספים שייאספו נוכל לתת גם גב כלכלי ליוזמות שונות הקשורות אלינו האוהדים. העמותה תשמש כפלטפורמת התנדבות לאוהדים בעלי רצון טוב, אשר שופעים ברעיונות אך עד היום לא היה להם הבסיס לקדם אותם.

רצה הגורל, והעמותה קמה בדיוק בשנה בה היינו על סף פירוק, וטובת האוהד התגמדה כאשר נושאים ברי קיום היו על הפרק. במקום לחשוב על עריכת אירועי אוהדים, נתקלנו בקשיי גיוס עצומים כאשר רוב האוהדים הפגינו אדישות מוחלטת לחשיבות העמותה. במקום להפנות משאבים לרענון אביזרי העידוד, הקמת חנות אוהדים ראויה והפיכת מועדון האוהדים לבית של ממש, נאלצנו להיפגש עם גורמי משטרה, עירייה ומי לא, כדי לקיים את שתי הפגנות המכתש הגדולות, להיפגש עם עורכי דין בניסיון לקבל תמונת מצב על מצבה הכספי של הקבוצה ועזרה בתיווך העברת הבעלות עליה, ולבסוף והקושי הכי גדול – להילחם בתחושת חוסר האונים הכוללת שאפפה גם אותנו בשנה החולפת.

אם נסתכל על תמונת הקהלים בארץ, רואים בבירור כי מה שהשכילו מעטים מאיתנו להבין לפני שנה, מבינים היום רוב האוהדים בארץ. לראיה: שבע עמותות אוהדים הוקמו, או בתהליך הקמה, והיד עוד נטויה. בעולם המצב הוא מדהים, ובעוד שלכל קבוצות הכדורגל בגרמניה יש קבוצות אוהדים, ביוון, אנגליה, איטליה מתהדרות קבוצות קטנות כגדולות בעמותות אוהדים. לכן עצוב לי שאוהדים רבים ששים לחסל את העמותה עוד לפני שהשלימה שנה, בטח ובטח אחרי האירועים בשנה שעברה אשר הוכיחו כי אם לא נהיה מאורגנים, ההישרדות מבחינתנו תהיה לכמעט בלתי אפשרית.

את כל התלונות על מיעוט עשייה ויחסי ציבור דלים אנחנו מקבלים ללא הסתייגות. אפשרויות העשייה הן עצומות, אבל כאן מגיע הקאץ' שרובנו מעדיפים להתעלם ממנו באלגנטיות – עשייה דורשת ידיים. כדי שהעמותה תצליח, אוהדים חייבים להזיז קצת את התחת. כתבתי בעבר ואכתוב זאת שוב: אוהד שאינו מרוצה, ראוי שייצור קשר עם אחד מחברי הוועד, יביע את אשר על ליבו, וכן, גם יציע ליזום ולעשות. יחד עם זאת, הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה לאכזב את האוהדים. יוזמת העמותה חשובה מכדי להיכשל. גם אנו מסתכלים אצלנו בחצר לראות מה לא בסדר.

כמה עדכונים לידיעת האוהדים: בתחילת השנה נערכה פגישה עם דטנר ושחר בן עמי שהתנהלה ברוח טובה. הפגישה היתה להיכרות וברכת הדרך, ומצד הקבוצה התבקשנו לתת להם עוד קצת זמן כדי לסדר עניינים. כרטיס החבר: עמותת המכתש, בשיתוף עם ארגון "היציע" (ארגון האוהדים הארצי), מקדמת יוזמה כלל ארצית שתאגד את כל עמותות האוהדים תחת כרטיס חבר אחד, שבעזרתו נגייס הטבות כספיות משמעותיות. התהליך צפוי לקחת מספר חודשים, ובינתיים ננסה לארגן לנו הטבות בחנויות מקומיות.

מתחת לטקסט הזה (בתגובות) מתפרסם פרוטוקול ישיבת העמותה שנערכה השבוע. מי שמעוניין ליצור עימי קשר יוכל לעשות זאת דרך מייל העמותה:  fanshrg@gmail.com או בטלפון: 052-3179998.

בשמי ובשם חברי הוועד אני מאחל לכל האוהדים שנה טובה וחתימה טובה.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

27 תגובות על אנחנו צריכים אתכם

 1. פרוטוקול ישיבת העמותה הגיב:

  פרוטוקול ישיבת הוועד המנהל של העמותה מתאריך 13.9.2010
  נוכחים: יענקל'ה ליבמן, יהודה עירוני, עינב חזנוולד, אייל ברזילי, רן קוניק, צחי בן יוסף.
  על סדר היום:
  1. הקנס בגין קריאות כביכול גזעניות מהיציע שהוטל על הקבוצה.
  2. מועדון אוהדים.
  3. טורניר אוהדים לזכרו של שלום פרימור ז"ל.
  4. הפקת אורדונון 3.
  5. צבע חולצת המשחק של הקבוצה הבוגרת.
  6. הפקת חולצות אוהדים.
  7. המכתש.
  החלטות:
  1. פרוטוקולים מישיבות הוועד המנהל יפורסמו באתר.
  2. הנוכחים עודכנו בנוגע שליחת מכתב התנצלות בשם העמותה והאוהדים אל ההנהלה על הנהמות לשחקן עידן ויצמן אשר הובילו לקנס. בנוסף נשלח מכתב להתאחדות ולגורמים שונים האחראים על נושא האלימות בספורט. העמותה תמשיך ותחתור לכך שיעשה בירור לגבי נוהל קבלת גזר הדין על קבוצות אשר מועמדות לדין בעקבות התנהגות האוהדים ובמידת הצורך לשינויו.
  3. הוחלט פה אחד למנות את יהודה עירוני למנכ"ל העמותה ללא תמורה. בין היתר, תפקידו יהיה לגייס משאבים מגורמים שונים מוסדיים ואחרים הנוגעים לעולם הספורט והקהילה.
  4. לאחר שנראה כי בקבוצה לא התייחסו לבקשות המפורשות של העמותה לשחק בצבע האדום לאורך העונה, תיעשה פנייה חוזרת להנהלה בעניין. המטרה: על הקבוצה לשחק בצבע האדום החל ממשחק הבית הקרוב נגד עכו ועד בכלל, כל עוד העניין מתאפשר.
  5. הוחלט להפיק את אורדונון 3. תיעשה פניה למספר גורמים עסקיים כדי שיממנו בדרך של פרסום את עלות הפקתו, כ- 1500 ש"ח.
  6. העמותה תפעל להפקת ערב למחלקות הנוער של הקבוצה ולקהל הצעיר הרחב, בסימן של מצוינות בספורט. בערב יועברו הרצאות מאיש מקצוע וכן מנציג של הקבוצה הבוגרת. תיעשה פנייה ותיאום עם הקבוצה.
  7. מועדון האוהדים: המקלט שקיבלנו מהעירייה לא עומד בדרישות המינימליות לצורך הפעלתו כמועדון. הוא אינו סגור, לא ניתן לצבוע אותו ולא ניתן להכניס ציוד. העמותה תפעל אל מול גורמים בעיריית ר"ג וגבעתיים לצורך השגת מועדון חלופי ראוי.
  8. העמותה, בשיתוף עם משפחת פרימור, תקיים טורניר אוהדים לזכרו של שלום פרימור ז"ל, אוהד הקבוצה. התאריך יתואם עם עומר פרימור ויהיה פתוח לקהל אוהדי הקבוצה בגילאים השונים.
  9. העמותה תפיק ותמכור חולצת אוהדים (שני סוגים ורמות מחיר). הזמנות החולצות ייעשו כנגד הזמנות מראש בלבד על פי דוגמאות, ולא על בסיס חשבון העמותה או אחר.
  10. העמותה תפעל להוצאת אוטובוס אוהדים לקרית שמונה, בשת"פ עם הקבוצה. הוצאת האוטובוס תהיה תלויה בביקוש.
  11. העמותה תפנה ליו"ר נתן דטנר ותנסה לקדם עימו את המשך המאבק הציבורי על המכתש למניעת הריסתו.

  • אותי מסקרן דבר אחד הגיב:

   לאיזו כתובת שלחו את המכתב להנהלת המועדון?

   המען למכתבים של הפועל ר"ג באתר ההתאחדות הוא רח' בורוכוב 56 גבעתיים.

  • אדום עתיק הגיב:

   המינוי של יהודה ,ראוי ביותר!!!
   הישג ראשון כבר יש -ישחקו באדום. בשבילי ,זה הישג של העמותה .

 2. maktesh הגיב:

  מסכים עם רוב הדברים של צחי: בגלל בעיות בירוקרטיה, העמותה הוכרה רשמית רק בדצמבר, ורוב ההתעסקות שלה היו בעניינים שבאף עמותת אוהדים "נורמלית" לא מתעסקים. לעמותות דומות כמו הפועל פ"ת, כפ"ס או נתניה, אין בעיות של קבוצה תחת איום פירוק, או מלחמה על בית ועל מגרש. עמותת המכתש שהוקמה מתוך רצון טוב לשפר את תנאי האוהדים ולהגדיל את הקאדר ביציע, מצאה את עצמה מהרגע הראשון עסוקה בעניינים גורליים שהסיטו אותה ממסלולה. עכשיו כשהעניינים נרגעו (לא כולם) העמותה יכולה להתחיל לעסוק בשליחות שקיבלה על עצמה. באמת בושה שאחרי שנה יש פחות מ-100 אוהדים רשומים ובקושי 10 שמוכנים תמיד להתנדב ולצאת לכל משימה. אני מקווה שהעמותה תשקיע כדי לצרף במהירות עוד 150 חברים חדשים, ובעיקר תפעל ביחד עם הקבוצה לפעולות שיווק להבאת ילדים ונוער למשחקים ולהחזרת אוהדים שנעלמו.
  וכמובן המכתש.

 3. המכתש הוא הבית הגיב:

  אין לנו קבוצה אחרת אלא רק הפועל רמת גן גבעתיים.
  אני קורא לכולם להגיע למשחקים להצטרף לחבורה
  המיוחדת של האוהדים ולתחושת המשפחה וביחד
  נשמור על הקבוצה ונחזור איתה ביחד הביתה, למכתש הקדוש.

 4. ירון בר לב הגיב:

  צחי והחברים בעמותה-

  לא להתייאש

  אם תאמינו בדרך ובמטרות, סופן להתגשם, גם אם בדרך יש מהמורות וקשיים.
  אנשים מטבעם לא אוהבים שינויים וחידושים ולא תמיד יודעים איך "לאכול" אותם.

  יצאתם לדרך, לכו צעד צעד, אל תתחייבו על דברים שאתם לא יכולים לעשות ובשלב מסויים כשתסתכלו לאחור תראו שעשיתם הרבה.

 5. צחי בן יוסף הגיב:

  חשוב לי להבהיר שאנו לא מיואשים. נהפוך הוא, הדברים שקרו במהלך הקיץ רק מכניסים בנו עוד התלהבות שהייתה קיימת ממילא.
  הדברים נועדו לסחוף עימנו עוד אנשים כדי למנף את פעילויות העמותה.

 6. יוחזר המכתש בגבעתיים להפועל רמת גן !!!! הגיב:

  מה שהכי חשוב להילחם עליו זה רק המכתש
  בלי המכתש הפועל רמת גן לא תחזיק מעמד לאורך שנים
  עזבו הכל בצד הילחמו רק למען המכתש
  כי בסופו של דבר
  אם לא יהיה מכתש
  גם הפועל רמת גן לא תהיה
  למרות משפחת ארקין המבורכת

 7. אורדון לא מופתע הגיב:

  למגיב מעליי. כולנו רוצים את המכתש. נשאר עוד זיק של תקווה, אבל העובדה ש"ההנהלה" הקודמת קיבלה פיצוי על מגרש היא בעוכריי הקבוצה. איני מבין משפטית את הנושא אבל צריך רק לקוות שמשהו ייצא מזה. קשה לי להאמין. כרגע אין לקבוצה בית ולדעתי רק קבוצת בוגרים בליגת על + קבוצת נוער חזקה שמייצרת שחקנים תשאיר את השם הפועל רמת גן. ירידת ליגה משמע אין קבוצה. חשוב כבר עכיו לנסות להביא אוהדים "רדומים" למשחקים ולא רק בצו 8 במשחק קריטי.

  עיתוי הקמת העמותה היה גרוע. נראה שה1000 איש שנרשמו הם אותם קוניי מנויים שמרגישים את הצורך לעזור לאורדונים הצעירים שלא ראו קבוצה שמביאה 3000-4000 איששחקי בית. רק בשביל הקטע נסו לעלות לטריבונה העליונה ונסו לגייס שם אנשים במשחק הבית הבא. נראה כמה ממקבלי ההזמנות יפתחו את הארנק

  • אדום עתיק הגיב:

   הלו,החום השפיע עליך, איזה 1000 נרשמו לעמותה, תוריד אפס וקבל עודף. נכון גם לגבי המינויים שלהערכתי לא הגיעו ל-200! ככה זה, זה מה שיש . כל נותני העצות שווים יחד עוד 25…..

 8. ותיק. הגיב:

  מה שחסר באופן דחוף זה שיווק ועוד שיווק. כדאי שמישהוא מחברי העמותה יקח על עצמו את הנושא וזאת בתנאי שיש לו יכולת שיווקית ונסיון מוכח. ירון בר לב עשה עבודה טובה בזמנו אך אני לא יכול לדבר בשמו אם השנה הוא גם רוצה. יש הרבה מה לעשות מבחינת הגברת נוכחות האוהדים .רתימת בעלי עסקים ברמת גן גבעתיים לטובת הקבוצה במיזמים שונים. משיחות אקראיות עם החברות של הבן שלי רבות מהן רוצות לבוא ולראות כדורגל! חשבתם על זה שהתיכוניסטיות יכולות להביא את החברים שלהם גם? והם יביאו את החברים שלהם וכן הלאה . ככה אפשר לבנות מועדון ספורטיבי חברתי. אני לא חבר בהנהלת העמותה אך מוכן לתת כתף בפן השיווקי להצלחת כולנו.

 9. יוחזר המכתש בגבעתיים להפועל רמת גן !!!! הגיב:

  תזכרו טוב מה אמרתי צריך להתמקד בלהציל את המכתש
  זה ברור שכולם רוצים את המכתש אבל בינתיים רק מדברים
  הפושעים הגדולים הם ההסתדרות של מפאי הגנבים המסריחים המושחטים
  שהיו בחובות בגלל שהם גנבו את כל הכסף והקימו את עמלנו שתמכור להם נכסים
  והחארות האלה החלאות אדם שישרפו בגיהנום מכרו את המכתש לדולינגר המסריח
  וכל ההתגלגלות עד היום ידועה
  אבל יש דבר אחד והוא המכתש שעומד ועדיין קיים
  ויש איש אחד שיכול להציל אותו וזה ראש עיריית גבעתיים
  ראובן בן שחר תשמע טוב
  אנחנו לא טמבלים ואל תנגן לנו שקיבלת את את כל העסק המסריח בירושה
  המכתש עומד וקיים ואם לא תציל אותו
  תאמין לי אתה לא תהיה יותר ראש עיר
  תזכור טוב את תושבי שכונת בורוכוב הם לא ישכחו לך את זה אם לא תציל את המגרש
  ובטח ובטח רוב האוהדים שהם מגבעתיים
  אם אתה רוצה להמשיך לכהן כראש עיר תציל את המגרש הזה
  ותפסיק לבלבל לנו את הביצים עם הסיסמאות שלך

 10. אורדון לא מופתע הגיב:

  למעליי
  מסכים עם כל מילה… רק שכחת לציין שגם ראשי הקבוצה היו שותפים לקנוניה הזו. גם "ההנהלה" הקודמת.
  בן שחר העדיף לשתוק כי ראה שאוהדי רמת גן שהגיעו לישבה הם אשכנזים חננות (מודה באשמה) ולא בדיוק ספר אותם. הביא את המשטרה כאילו אנחנו מינימום משפחות פפשע. אחרי ההפגנה הגדולה אחרי שראה שהרבה מתושבי השכונה הגיעו הוא כבר עשה קולות של שטיח ונחלץ כביכול לעזרה. אישית נראה שהוא עושה מעט מדיי מאוחד מדיי ובתור תושב השכונה את הקול שלי הוא לא יקבל.

  כל מי שניסה לעשות קופה על המכתש יקבל בסופו את שלו. בורא עולם רואה הכל.

  גמר חתימה טובה לכולם

  • ל- 1527 הגיב:

   זה רק מוכיח שצריך עוד הפגנה גדולה בשכונה עם עוד הרבה תושבים מקומיים והמשך החתמה של תושבי גבעתיים כך שהכמות תהפך לאיכות שממנה בן שחר לא יוכל להתעלם.

 11. ותיק. הגיב:

  בן שחר יבחר לקדנציה הבאה רק אם ישמור על המכתש ושלא יספר סיפורים בסיגנון אלי ניר בזמנו. במידה ויבנו במכתש תושבי שכונת בורוכוב ואוהדי הקבוצה תושבי גבעתיים יראו לו את הדרך ללישכת העבודה… מצבו לא מזהיר כשעוד לא דיברנו עוד על פרשת חרותי ובית ספר שבץ ששם הרוב נגד ראש העיר. וכן פרשת הרב גליקסברג והדתיים של גבעתיים. השנה ראש העיר הצליח לתת לעצמו גול עצמי -אוהדי הקבוצה נגדו. תושבי בורוכוב בצפון גבעתיים נגדו. הורי תלמידי שבץ בדרום גבעתיים נגדו. הדתיים בגבעתיים נגדו. ככה שינצל את השנה הבאה עלינו לטובה לשינוי- ושהמכתש יהיה בידי הקבוצה ולא הוא לא יהיה ראש עיר. המישוואה פשוטה- המכתש שלנו= בן שחר ראש עיר. המכתש לא שלנו= בן שחר מחפש עבודה חד וחלק. גמר חתימה טובה לכולנו.

 12. אורדון הגיב:

  בשביל כבוד צריך לעבוד ולא רק לדבר
  מה אתם עשיתם בשביל אוהדים?
  אם עמותה היא של אוהדים,מדוע אין אירועים מלכדים ,מדוע אין מורשת שחקני עבר,מדוע אין הסעות
  מדוע אין פירגון לכלל האוהדים במחצית משחק עם הגרלות לצעיפים ,כדורים חתומים,ועוד
  כולכם ידעתם שאתם עסוקים בלימודים ועבודה אך לבתי קפה וישיבות יש זמן
  תקדימו בחירות לעמותה המתה לפני שיהיה מאוחר בדצמבר.

  • ל- 1712 הגיב:

   אתה קשקשן מהסוג ההכי מסריח.
   מה אתה עשית בשביל האוהדים חוץ מאשר להסריח בעילום שם ולזרוק חרא שרק פוגע בך כי אתה תמיד מול המאוורר.
   אידיוט מטומטם…

  • איתן הגיב:

   כחבר עמותה אענה לך בקצרה במה חברי העמותה עסקו בנוסף
   1.נרכשו גביעים לבן עמי וצאקנה
   2,בשיתוף ההנהלה נערך טקס לבן עמי לפני משחק
   3.מסיבת פרידה למשפחת צאקנה ,ומתברר שבעקבותיה המשפחה תמכה בחזרתו לארץ
   4.ערב על האש בפארק הלאומי לפתיחת העונה
   5.מענין מי אתה,רעיונות יפים הבאת.

 13. יוחזר המכתש בגבעתיים להפועל רמת גן !!!! הגיב:

  שלמה מן תארגן הפגנה ענקית למען המכתש
  כל הדיבורים האלה עם "פועלים בשקט מאחורי הקלעים"
  לא נראה לנו
  תארגן הפגנה אחרת היום ההוא של אוסישקין יחזור הפעם בגבעתיים

 14. מחכה לאורדונון הבא הגיב:

  העמותה רק בהתחלת הדרך ועוד לא הוכיחה את עצמה. צריך לתת לה זמן וקרדיט כי היא מייצגת את כולנו. אני מפרגן לה ומקוה שבעוד שנה היא תוכל לסכם בסיפוק שורה של צעדים למען האוהדים וכמובן הישגים שנוכל להתגאות כשייכים לגוף הזה.
  בהצלחה להנהלת העמותה.

 15. רק פומרנץ וקוניק הגיב:

  אורדונים אמיתיים.

 16. ראובן ורמי הגיב:

  שתי קאקות

 17. לירון בר לב הגיב:

  אולי תפסיק כבר להציע את עצמך בעאלק שמות בדויים לתפקיד מנהל שיווק?
  לא נימאס לך כבר? שקוף@@@

  כל כמה פוסטים עולה תגובה בעילום שם (כמובן) שתוכנה תמיד – חסר שיווק. ירון בר לב עשה עבודה טובה אבל אני לא יכול לדבר בשמו. תגיד לי, נראה לך שכולם מטומטמים?

 18. ירון בר לב הגיב:

  עלית עליי, אשתדל להפסיק.

  אבל אם כבר העלת את הנושא- אני מאד אשמח להיות מנהל השיווק של הפועל ר"ג אבל לא בשנתיים הקרובות.
  כל מי שמציע אותי עושה את זה על דעת עצמו.

 19. פופאי המכתש בגבעתיים הגיב:

  חבל שיש כמה אוהדים דפוקים שרק זורעים רעל בקבוצה
  ומשמיצים את בר לב
  לאידיוט שמשמיץ כל דבר בהפועל רמת גן קודם כל לך תזדיין בתחת
  שנית כל כן ירון בר לב צריך להיות איש שיווק
  אריק בורוכוביץ צריך להיות מנהל בדיוק כמו שהיה במכתש
  וכל מי שהוא איש חיובי צריך וחייב להיות במערכת
  ולכמה אוהדים מטומטמים של הפועל רמת גן לכו תזדיינו בתחת
  מגיע לכם שתקבלו יום אחד מכות פיצוצים לראש

 20. מגיל 7 ועד 34 בואכה המוות הגיב:

  לצחי היקר,
  אני רוצה לצטרף למאבק, כל מאבק ובעיקר בשטח ולתת את הנשמה כדי שהבית שלי לא ייהרב.
  אודה לך אם תיצור איתי קשר בטל' 0527-222392 או במייל guyy66@walla.co.il
  גיא
  תודה וחג שמח

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s