אדוני, ראש עיריית גבעתיים

ברק טל פונה לראובן בן שחר, בעקבות הסרטון בו ביקש ממנו להציל את המכתש ומבהיר: דיברתי בשם עצמי בלבד, לא בשם קונסרבטוריון גבעתיים * הוא אף ביקש להסיר חלק מהסרטון * בעל הבלוג סירב

ברק טל (מימין) בהפגנה להצלת המכתש  שנערכה בעירייה בדצמבר 2009

מאת ברק טל

אדוני ראש העיר, ביום ג' 28.9.2010 פורסם באינטרנט סרטון וידאו קצר ובו מחאה של אוהדי הפועל ר"ג-גבעתיים ותושבי גבעתיים נגד הבנייה המתוכננת של שני מגדלים על המכתש. המחאה התקיימה ליד תיאטרון גבעתיים, בעת שהתקיים שם "פסטיבל מספרי הסיפורים". במהלך המחאה פניתי אל המצלמה וקראתי לך, אדוני ראש העיר, לעצור את הבנייה המתוכננת ולפעול להצלת המכתש.

במהלך הפנייה הצגתי את עצמי וציינתי את עיסוקי כמוסיקאי הפעיל בקונסרבטוריון גבעתיים, וכמנצח התזמורת הייצוגית של הקונסרבטוריון. ברצוני להבהיר כי לא היתה בפנייתי אליך שום כוונה לייצג את קונסרבטוריון גבעתיים, והדברים שאמרתי נאמרו על דעת עצמי כאדם פרטי. ציינתי את עיסוקי בקונסרבטוריון אך ורק על-מנת להזכיר לך מאין אתה מכיר אותי, ולא על-מנת לקשור בין המחאה על הבנייה במכתש לבין פעילותו של הקונסרבטוריון. אם השתמע מדבריי כי המחאה מייצגת את דעת קונסרבטוריון גבעתיים, אני מתנצל על כך.

חשוב לי לציין, כי כמוסיקאי המועסק בקונסרבטוריון העירוני אני מוקיר ומעריך מאוד את תרומתך ופועלך לקידום ולפיתוח הקונסרבטוריון והחינוך המוסיקלי בעיר, ואת תמיכתה של עיריית גבעתיים בפעילות הקונסרבטוריון. זוהי גאווה גדולה וכבוד גדול בשבילי לעבוד בקונסרבטוריון הנפלא הזה, שהוא מהטובים בארץ הן מבחינה מקצועית והן מבחינה ניהולית (וגם את זה אני מציין בכל הזדמנות שיש לי).

יחד עם זאת, אני רוצה לציין שאמשיך למחות, להפגין ולפעול בכל דרך חוקית אפשרית, כאדם פרטי המתגורר בגבעתיים, על-מנת למנוע את הבנייה המתוכננת במכתש, אשר תיצור צפיפות, רעש, זיהום אוויר, בעיות חנייה ופקקי תנועה בשכונת בורוכוב השקטה. אני מתנגד בתוקף להשתלטותם של כרישי נדל"ן על חיינו, ואמשיך להביע את התנגדותי זו גם בעתיד.

פניתי גם לבעל הבלוג, שלמה מן, אשר פרסם את הסרטון בבלוג שלו "המכתש בגבעתיים", בבקשה להסיר את הסרטון, או לפחות את החלקים הקושרים את שם קונסרבטוריון גבעתיים במחאה על הבנייה במכתש, וזאת על-מנת שיובהר שאין כל קשר בין המחאה שלי לבין פעילותי בקונסרבטוריון.

אשמח לראותך בקונצרט ההתרמה של התזמורת הייצוגית של הקונסרבטוריון שיתקיים במוצ"ש 23.10.2010, לקראת נסיעתה לקונצרט בברלין בחודש הבא.

בברכה, ברק טל

תגובת בעל הבלוג: טל ברק אכן פנה אליי בבקשה שאסיר את סרטון היוטיוב המדובר, או לפחות את החלק המזכיר את שם הקונסרבטוריון. צפיתי בסרטון שוב והתרשמתי לחלוטין שברק לא דיבר בשם הקונסרבטוריון. טל ברק פנה בסרטון אל ראש העירייה בתור תושב שכונת בורוכוב ואוהד הפועל ר"ג החרד מהרס המגרש, ומזכיר לו מאיפה הם מכירים. לפיכך לא ראיתי מקום להיענות לבקשה, והסרטון יישאר כמות שהוא.

יתר על כן, מקריאת ההבהרה אני לומד כי היא לא נכתבה סתם, אלא בלחץ של העירייה שהביקורת של ברק טל לא נעמה למישהו שם. אין לי מידע ברור מה בדיוק נאמר לברק טל, והאם כתב את המכתב מחשש כי יפוטר או שהקונסרבטוריון ייפגע מכך, אבל מרוח הדברים עולה ריח כבד של ניסיון לסתימת פיות. אין להתפלא על כך: מי שמנע מברק טל ומאוהדים נוספים להיכנס לישיבות מועצה באמצעות משטרה, מסוגל גם לעצור את ההקצבות למוסד הנתמך, רק מפני שתושב העיר המשלם מיסים, שמועסק על-ידי אותו מוסד, העז לקרוא לראש העירייה להציל את המכתש.

נ.ב: בשבוע הבא יחלו ההכנות להפגנה הגדולה הבאה בגבעתיים.

                 צפו שוב בברק טל הפונה לראש העירייה ותשפטו בעצמכם בשם מי הוא מדבר

פוסט זה פורסם בקטגוריה מצילים את המכתש, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

28 תגובות על אדוני, ראש עיריית גבעתיים

 1. גבעתיים הקטנה הגיב:

  ברור כשמש שהמכתב של האוהד נכתב מלחץ ומפחד שיבולע לו ,בן שחר אתה איש קטן ועלוב נפש

 2. תזכורת קטנה הגיב:

  זוכרים את נתן דטנר מה אמר בהפגנה:
  בן שחר מה יש בגבעתיים?
  כלוםםםםםםםםםםםםם!!!!

 3. יידישקייט הגיב:

  מר בן שחר אתה יודע מה פירוש המילה שטיק דרעק? גש לברר במילון ואחרי זה תלך למראה ותסתכל על עצמך.

 4. חיריית גבעתיים הגיב:

  בידקו על איזה שם של סבתא או סבא יהיו רשומים דירות במגדלי מכתש
  חצי מעיירית גבעתיים תהיה רשומה שם בטוח

 5. אדום נגעל הגיב:

  בן שחר אתה חניוק אמיתי אם צלצלת לאיים על הקוסברטוריון שלא תממן אותם בגלל מה שאמר ברק. איפה העתונאי שיעשה שעורי בית ויבדוק באמת מי צלצל למי ואמר מה שאמר.בושה וכלימה שזה ראש עיר,אדם רקוב מהיסוד,במקום להתעסק עם הזבל בעיר ולדאוג שהעיר תראה נורמלית ,במקום להוציא אנרגיות על הצלת המגרש היקר מבזבזים הזמן ברדיפה אחרי אוהד שמדבר נגד ראש העיר. עאלק דמוקרטיה
  יורק על העיר המשוחטת והמגעילה,גבעתיים כלומניקים.

 6. אורדון לא מופתע הגיב:

  הם מפחדים הם מפחדים הם מפחדים הם מפחדים הם מפחדים הם מפחדים
  ההד של המכתש נשמע עד רחוב שיינקין.
  הגעתי גם אני לכמה ישביות עיריה ועצם העובדה שראש העיר וגיסו הזמינו משטרה לפזר אותנו ולאיים עלינו אומרת שאת הקול שלי הוא לא יקבל. כאשר שמעו בשיינקין שנערכה הפגנה במכתש פתאום כן ניסו למצוא דרך. הרי הפחד של ראש העיר שהדבר יפגע בו או עלול לפגוע בו בבחירות הבאות עשה את כל ההבדל. לטעמי מה שהוא עושה זהו רק ספין תקשורתי לומר לכולם "ניסיתי אבל לא הצלחתי… קיבלתי ירושה…" בינתיים הוא רק העלה את הארנונה ב8% רטרואקטיבית (הכל חוקי) וכולם שותקים. איני מעורב פוליטית בעיר ולא משוייך לסיעה זו או אחרת, אבל אעשה הכל כדי שהוא לא יבחר. מעניין שלהפגנת המכתש הוא לא נערך בהפגנת נגד כמו שהביא את אלה שבאים לעבודה וקרוביהם (חלק אוהדי רמת גן -מקבלי הזמנות) לישיבת מועצת העיר. ראובן תעורר – אנשי סיירת מורידיי המודעות ומחלקת הגינון לא יעזרו לך.

  לגבי ברק טל- איני מכיר אותו אבל אני רואה אדם מן הישוב שאוהד את הקבוצה ועוסק במוסיקה. לא לחינם אנחנו שונים מאוהדי כדורגל של קבוצות אחרות. כפי הנראה הוא קיבל רמזים שדבריו לא במקום ואיך הוא יכול להעיז לדבר בגנותו של ראש העיר כאשר הוא דאג למקום העבודה שלו. ברק , דואג לפרנסתו, הבין שלא מן הנמנע שתסבוכת מתקרבת, פנה לשלמה וכתב את שכתב בבלוג. אני בהחלט יכול להבין את ברק. אבל מאחר ולאוהדי רמת גן יש מעט שכל בקודקוד, אנחנו יודעים לקרוא בין השורות ולהבין הכל.

  בהצלחה לברק עם התזמורת
  בהצלחה לרמת גן נגד נתניה
  בהצלחה לתושבי גבעתיים. בפעם הבאה שתעמדו מול הקלפי אל תשכחו את מיסי הארנונה שלכם. תושבי שכונת בורוכוב להתעורר

  • רפי כהן הגיב:

   מאה אחוז מסכים עם אורדון.
   לגבי ברק טל – דווקא יצא לי להכיר אותו מהמכתש והוא אדם מקסים – נכס לעיר גבעתיים. גם מנצח במוסיקה (הייתי בקונצרט של התזמורת שלו: "סולני תל-אביב" אתם לא מאמינים איזה איכות), גם איש חינוך ומלמד מוסיקה בקונסבטוריון העירוני ומנצח על התזמורת, גם אוהד שרוף של הקבוצה (אני רואה אותו מעודד עם כל הנשמה תמיד במשחקים) וחוץ מזה הוא גם אזרח נאמן ותושב שאיכפת לו ממה שקורה בעיר. זכותו כמו הזכות של כולנו להביע את דעתו ולהפגין! כל הכבוד לו!
   אבל – מה חושב ראש העיר? אנחנו לא מבינים? הרי אף אחד לא כזה אידיוט. קלטנו שהוא כבר דאג לאיים עליו שייפגע בפרנסתו או בקונסרבטוריון בו הוא מועסק…
   איש קטן ראש העיר! לא נשכח אותך ביום הבחירות!

 7. שחרזדה הגיב:

  מצער לקרוא שדוחקים אדם לפינה וגורמים לו להתנצל על דברים שהוא אמר כי האמין בהם ומאלצים אותו לכתוב שבחים לראש העיר ולהללו כמה הוא תומך במוסיקה העירונית . הצחקתם אותי. דיקטטורה מצחינה בעירית גבעתיים שמביאה שוטרים לישיבות מועצה,מחליא. מה השלב הבא בן שחר ? תעמיד את ילדי בית הספר מול העיריה שישירו לך שירי הלל על שבזכותך ואדיבותך הם לומדים מוסיקה. תלמד משליט צפון קוריאה ולך הבייתה חתיכת מושחת.

 8. רוברט פלנט הגיב:

  בושה. גם אני יוצא הקונסרבטוריון הנפלא של גבעתיים. שם זכיתי לחינוך מוסיקאלי נפלא של מורים מיתולוגיים כגון צבי צרי, שפי, מרדכי שחר, רפי ברכה וברנע (מורי לקלרינט). ניגנתי בהרכביה השונים של תזמורת הקונסרבטוריון ושם למדתי מהו קונצ'רטו גרוסו. הקונסרבטוריון בל"ה הינו פנינה תרבותית בינלאומית – כן לא פחות. ההרגשה/ החוויה בכל פעם שהייתי עולה לקומה השניה בקונסרבטוריון ושומע את צלילי הפסנתר הבוקעים מהאולם – כמוהם כעלייה ברחוב השניים כאשר אתה מאחר למשחק ושומע את צליליהם המרגשים של האורדונים.
  כל ראשי עיריית גבעתיים תמכו בקונסרבטוריון וראובן בן שחר בסה"כ ממשיך דרך. אבל אם אלוביץ היה קונה באיזשהיא צורה את הבנין בל"ה – סביר להניח שגורלו היה כגורל המכתש. ולכן אנו מפגינים.

  אני נוכחתי גם בהפגנה הזו שבה נאמרו הדברים – ברק, אדם יקר שמשום מה יצא לי להכיר אותו רק בהפגנה הזו, אמר הדברים כאדם פרטי שחס לגורלה של התרבות בגבעתיים. כפי שהתרשמתי מברק, הוא נכס לעיר וילדיה.

 9. חיריית גבעתיים הגיב:

  חיריית גבעתיים חירייה של אנשים מושחתים
  בן שחר ודרזיה אתם תשלמו ביוקר בבחירות הבאות
  אוהדי רמת גן גבעתיים יצעדו ברחובות עם שלטים חכו תראו
  הסיכויים שלכם לשרוד הם רק מילה אחת "המכתש"
  אם לא תצילו את המכתש בבחירות הבאות אתם תצעדו ללשכת עבודה
  חבורה של מושחתי תחת כלומניקים מושחתים !!!!!!!!!!!!!

 10. ירון בר לב הגיב:

  אני מ א ד מקווה שלברק טל היקר,אוהד ואדם מקסים, לא יאונה שום דבר רע על הדברים שאמר כאדם פרטי ושאף אחד לא פנה אליו ורמז לו שהוא יפוטר או מעמדו בקונסרבטוריום ייפגע.

  זו תהיה תעודת עניות לעיר, לראשיה ולחופש הדמוקרטיה .

  עד כאן.

 11. איתן הגיב:

  says: איתן
  10 באוקטובר 2010 בשעה 23:32
  חידת מכתש-מי אני
  מאמצע שנות 60 ועד 80 הוא היה חלק בלתי נפרד ממאות ילדים במכתש.
  מחצית מאוהדי המועדון היום,למדו למסור פס ןבעיטה מלאה ובזכותו גם זכו לשחק במכתש .
  בטריבונה הוא לימד אותנו את האהבה למועדון בישיבה סביבו ,בפקודה.
  שווה פוסט ללימוד וכיבוד היסטוריה.
  התשובה להשכלתכם-מורדוך פרץ,מאמן מחלקת נוער מזאטוטים ועד נערים.

 12. אייל ברזילי-שלמה תקרא את הפוסט הבא וכמובן כולם הגיב:

  לאחרונה צפיתי בסרט תיעודי שהוכן ע"י בוגרי ספיר על המאבק על אוסישקין נדהמתי לגלות כמה קווי דימיון עוברים בין המאבק שלנו למאבק של אוסישקין. אני מאוד מעונין איך שהוא לאפשר לכל האוהדים לצפות בסרט הזה או לפחות לך שלמה ולעוד כמה חברים בכדי שנוכל להסיק מסקנות לגבי המשך המאבק.
  בלי קשר הסרט הוא פשוט מצויין וממני הוא סחט דמעות בפסטיבל ספיר בשנה שעברה לא היה זבוב להכניס מתי שהוא הוקרן.

  יש מסקנה אחת שאני ישר עליתי עליה והיא העובדה שלא בטוח שצריך לרוץ לבית משפט למעשה הסיפור של אוסישקין נגמר ברגע שבית המשפט פסק נגד האוהדים ואיפשר לחולדאי הזבל לעשות ככל העולה על רוחו.

  לא יאומן איך גם שם המשטרה לא נותנת להיכנס לישיבת מועצה בדיוק באותה טענה שהם צופים הפרת סדר וחמור מזה הם מוציאים לאוהדים מסך החוצה לצפות בישיבה ולא להשתתף מי שקרא את הספר 1984 יכול למצוא כל כך הרבה קווי דימיון.

  בקיצור אני חושב שזה סרט חובה לכל מי שקורה לעמו אוהד רמת גן ורוצה להציל את המכתש מי שרוצה עותק אני ינסה לצרוב כמה ולהביא ליציע בשבת.

 13. אייל ברזילי וואלה מסתבר שיש ביו טיוב את כל הסרט אז הנה קישור הגיב:
 14. ירון בר לב הגיב:

  מישהו מכיר את החבר'ה החרדים?
  אולי כדאי לפנות אליהם בעניין המכתש.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3967597,00.html

 15. ירון בר לב הגיב:

  ראיתי עכשיו את הסרט היפה/עצוב/כל כך דומה למצב שלנו על אוסישקין.

  המסקנה היא שהשורה התחתונה זהה בין אם מקללים את ראש העיר(ואז הוא עושה דווקא) ובין אם לא מקללים אותו(ואז הוא בכל מקרה עושה את מה שהוא החליט).

  במקרה שלנו, לא עיריית גבעתיים החליטה למחוק את המכתש אבל עדיין ביכולתה למנוע את ההריסה.

 16. מוצרט הגיב:


  מצאתי יוטיוב של ברק מנצח בפילהרמונית
  קדימה בן שחר בוא תפטר אותו,
  איש קטן ועלוב
  תפטר את ברק ותקבל מלחמת עולם על העיריה המושחטת שלך
  ראש עיר מגעיל

  • אילן ברק הגיב:

   לברק טל שלום רב,(אגב מה שמך הפרטי?)
   אני מזדהה עם מצוקתך וברור לי שהופעל עלייך לחץ שמתאים למשטר קומוניסטי ולא לדמוקרטיה חופשית .
   עצתי איליך-אל תוריד את הראש, שדר עוצמה וכוח וכך תוריד מגבך את כל העלוקות צמאות הדם .
   במידה ותגיע חו"ח לעימות חריף ותרצה עצה/יעוץ משפטי בנושא אנא צור קשר ואדאג לחבר אותך היטב כך שדורשי רעתך יחזרו מהר לחורים מהם צצו .

 17. אהרון הגיב:

  ברק טל אתה איש יקר ואמיץ מאוד
  לצערי ימיך בקונסבטוריון ספורים
  דרזיה ובן שחר סימנו אותך ויפעלו להוציא אותך משם.

 18. משוגע רד מהגג הגיב:

  לראש העיר: אתה אדם שפל ואפס. מוטב שתיגש לטפל בבעיות חוסר הביטחון שלך בהקדם. יש רופאי נפש טובים ואני סמוך ובטוח שתמצא את הסעיף התקציבי לממן מכיסי הציבור את טיפוליך. אם תרצה אנחנו נדבר עם פומרנץ שיתמוך בהצעה לסדר לממן לך טיפולי בטחון עצמי ואז לא תרגיש דיפרסיה כשתראה מנצח תזמורת מבקש ממך משהו בשידור חי.
  לברק: חזק ואמץ , האורדונים מאחוריך.
  מה דעתך לנצח על מקהלת המעודדים במשחקים?

 19. לטוחני מים הגיב:

  לא יעזור שום קמפיין ושום נעליים בלי המכתש אין הפועל רמת גן
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3967670,00.html

 20. ותיק. הגיב:

  במידה וחלילה ברק טל סומן והוא יפוטר הוא פותח חזית עם כל החברה בקונסבטוריון שעומדים לצידו. לא כדאי לראש העיר להתעמר בבחור. אנחנו יחד עם כל הקונסבטוריון ואוהדי הפועל רמת גן תושבי גבעתיים ובוגרי המכתש ניתן לו כזה קונצרט מול העיריה שהוא יצטער על הצעד הזה. אנחנו מכינים את התופים והקונסבטוריון יגיעו עם כל הכלים.

 21. דני הגיב:

  אגב הפגנות…אומנם חלב שנשפך – אבל פוספסה הזדמנות להפגין בפתח האקספו של בזק בהשתתפות אלוביץ (אתמול בגני התערוכה…המון אנשי עסקים ותקשורת). מצד שני לא בטוח שהיה ניתן אישור להפגנה שם…

 22. פינגבאק: מי מפחד מצעדת מחאה בגבעתיים? | המכתש בגבעתיים

 23. פינגבאק: תלשו לו 15 שלטים | המכתש בגבעתיים ז"ל

 24. פינגבאק: ראש העיר הבא | סולני תל-אביב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s