כבוד לחתן פרס ישראל

הפרס הנכסף לשמעון מזרחי הוא פרצופה של ישראל היפה. ואלה נימוקי הבחירה

  פועלו של שמעון מזרחי למען תרבות הספורט והכדורסל בפרט במדינת ישראל אינו עומד בספק. תחת הנהגתו יצרה מכבי תל אביב סטנדרטים חדשים של התנהלות נורמטיבית, שזכתה להכרה ולהערכה של מוסדות המדינה והציבור בכלל. ישיבתו על הפרקט בצמוד לשולחן המזכירות בפנים מאירות ואדיבות נועדה להזכיר לשופטים לטובת מי עליהם לשרוק. פיתוי כוכבי הקבוצה היריבה ערב משחק מכריע הפך למודל חיקוי ולמושא קנאה, כולל דאגה לפרנסתם לשנים רבות רק כדי שיתייבשו על הספסל המכביסטי וכל זאת רק במטרה להחליש את היריבות. ואם היה צריך, שילמו אפילו טיפ שמן לשליח עם הפיצה.

מר מזרחי היטיב לשדרג את מוסד השילומים בארצנו במתן כרטיסי הזמנות למשחקים בהיכל הספורט יד אליהו לפונקציונרים שונים, בהם כאלה שלא קשורים לכדורסל כמו אושיות מרכזיות בבית המשפט, משם הוא יוצא ובא בענייניו כעורך דין נודע ומקושר. תחת מזרחי התיישרו עיתונים ועיתונאים והלכו בתלם, כדי לפאר ולרומם את הקבוצה ולדאוג ליחסי הציבור של הקבוצה ושלו.

כדי שתהיה תמיד בטופ דאג מר מזרחי במשך שנים שעיקר המימון יגיע מכספי ציבור, ותיזכר לטובה ולברכה הפרה החולבת מערוץ 1, בה הוא גם קבע מי יהיה הפרשן ובעיקר מי לא, וזכורה הדחתו המוצדקת של איש כדורסל בכיר אוהד הפועל רמת-גן שפרשנותו העויינת היתה לצנינים בעיני העם. בכך דאג מר מזרחי לרומם את קרנה של הקבוצה ולהפוך אותה לגאוות העם. ועדת הפרס מוקירה אותו על כך.

מר מזרחי פעל רבות לעליית יהודים שחורים מכל קצווי תבל, ואם היה ספק במוצאם דאג לגיורם המזורז באישור הרבנות ולאזרוחם המהיר בחותמת משרד הפנים. פעילותו ללא פשרות למען שוויון ותחרותיות בכדורסל הישראלי אינה ניתנת לערעור, ויעידו האליפויות שחילק לפנים משורת הדין לגליל, חולון וגלבוע. בכך הוכיח שהליגה הישראלית מעניינת והוגנת ומתקיים בה עיקרון הפר-פליי. פועלו הנמרץ לזכייתה של הקבוצה של המדינה בהישגים חסרי תקדים במספרם ובאיכותם, וכל זאת ביושר והגינות, הפכו את מר מזרחי לדון כל יכול העושה ככל העולה על רוחו תוך גילוי סובלנות לסבלם של אחרים, ובכך מייצג הוא את ישראל היפה, האדיבה, הגאה, ישראל המנצחת.

על תרומה ציבורית נעלה זו לתרבות הספורט בישראל, על הסבלנות וההקשבה, בשם ההגינות, השקיפות והצניעות, על כל אלה אנו מוצאים את מר שמעון מזרחי ראוי לפרס ישראל לשנת תשע"א על מפעל חיים ענק ויחודי.

ובאנו על החתום: פרופ' סטיב קפלן, אריה מליניאק, אור גורן, ד"ר אבי שפנצר, ד"ר יונתן הולצדורף, עמותת האורדונים בישראל והארגון הארצי של האוהדים הבאים מקנאה, שנאה ותסכול.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

24 תגובות על כבוד לחתן פרס ישראל

 1. יד אליהו 1983 הגיב:

  הפנים "היפות " של שימעון מזרחי מזכירות לי שוב ושוב למה הספורט הישראלי כל כך דוחה.

 2. קובי הגיב:

  זה לא היום ולא השעה לביקורת !
  תיזמון לקוי !

 3. ותיק הגיב:

  הצהוב זה מחלה ממארת שהדביקה את כל המדינה. לא מבין איך אישרו את הפרס לאיש כל כך שנוי במחלוקת.

 4. רוברט פלנט הגיב:

  שמעון מנהל ויו"ר מועדון ענק. מה הוא אשם שערוץ 1 שילמו לו כסף.. כל הכבוד שידע למכור את המוצר שלו. איזה שטויות.
  מסיר בפניו הכובע על שנים על 42 שנה של ניהול אדיר ואינטנסיבי והפיכת מכבי למותג באירופה. חבל שבכדורגל אין מנהל כוחני כזה, שיושב על שופטים, שמחלק כרטיסי הזמנה ומביא אלופה ישראלית לשמינית גמר צ'אמפיונס.
  נ.ב. כדי לבדוק מי הפיל את האימפריה שלנו בכדורסל – יש לחפור במכתש ולא אצל שמעון.

 5. כופר הישוב הגיב:

  בושה למדינת ישראל שזה זוכה בפרס על מפעל לספורט. יש עשרה אנשים שצריכים לקבל לפני שמעון מזרחי אבל הבעיה שאין להם לובי חזק , או אין בועדת הבחירה חבר בדרקיטוריון שלהם שימליץ, אפילו הליך הבחירה בשמעון מזרחי לקוי מיסודו כמו כל הקבוצה המזורגגת הזו.
  טפי עליהם

 6. אורדון אמיתי הגיב:

  הפועל רמת גן = המכתש!
  הפועל רמת גן = אורדונים!
  הפועל רמת גן = אנטי מכבי!

 7. פופאי הפועל רמת גן מנצסטר יונייטד ריאל מדריד הגיב:

  בשורה התחתונה הם הפסידו
  וזה מה שחשוב באמת חחחחחחח
  ברמת גן רק הפועל רמת גן והמכתש ובקרוב מאוד חוזרים לליגת על
  בליגה א ובקרוב מאוד הכח והשיקמה בדרבי חחחחחחח

 8. רפאל "לקקן" נאה הגיב:

  מה אתהם רוצים מעורך הדין מזרחי
  הוא הביא כבוד לכדורסל הישראלי.

 9. דני מ הגיב:

  על פחות ממה שתיארת, הורידו את יובנטוס ליגה…
  אבל העוכר דין יודע טוב מאוד איך מתנהלים דברים במדינת ישראל. זוכרים רק את השורה התחתונה ולעולם לא יזכרו את הדרך (גם בר"ג, קוריס ואוהביו שתמיד יזכירו איך הקבוצה עלתה עד לליגת על ונשארה במחיר איבוד הזהות, הקהל, המכתש והכבוד העצמי של המועדון שהפך לשם נרדף לשוק אפור באותה תקופה). במיוחד אם השורה התחתונה היא אליפות. מותר לכאורה – לגנוב, לשחד, לשמן פונקציונרים ושופטים, להעלים, לשלם לשחקנים בקבוצות אחרות, להחתים שחקנים ומאמנים יום לפני משחק מכריע וכו'.
  זה נכון בהולילנד, זה נכון לצבי בר, זה נכון לשמעון ופנאן.

 10. אורדון מ1987 הגיב:

  הכוחניות המכביסטית הארורה , ככה הם הגיעו לטופ. לתת מתחת לשולחן ולהעמיד פני תם שלא ידעו שום דבר. הקבוצה המגעילה של המדינה. פרס ישראל? איחס.

 11. רונן ל. הגיב:

  כל מילה בסלע.
  ואם בקומבינות עסקינן, בואו לא נשכח מי היה בוועדת הממליצים ומליץ היושר הראשי של עוכר הדין – טל ברודי.
  ונזכיר גם את ההתכחשות וההתעלמות ממוני פנאן, יד ימינו ואיש סודו, שעם מותו פשוט נשכח… מענין למה.
  והכל לכאורה…

 12. קובי ח. הגיב:

  כל מילה חצובה בסלע!!!
  מזרחי – האיש הכי מושחת בספורט הישראלי ומי שמכיר אותו יודע שהוא גם אנטיפטי ברמות על.
  גנב לנו את חנן קרן ויבש אותו על הספסל במכבי שנים ובלבד שלא יסכן אותו עם הפועל ר"ג.
  הבאנו בזמנו את סטיב דה פירי ומזרחי דאג למנוע ממנו לשחק ברמת גן בטענה שאינו יהודי(זה היה עוד לפני תקופת הזרים..).
  דאג לשמן שופטים , כתבי ספורט, פרשנים וכו'.
  מסתבר ששופטי כדורסל נהנו מצד אחד מהבנק של פנאן (שמזרחי רחמנא ליצלן לא ידע קיומו ) ומצד שני היו אמורים לשפוט משחקים של מכבי(ולעשות כאילו טעויות שיפוט קריטיות , תמיד לטובתם), לפרשן , לסקר את מכבי ןתמיד באובייקטיביות ראויה לציון.
  שחיתות בהתגלמותה!!!
  פרס ישראל לשמעון מזרחי? בושה וחרפה!!!

 13. רולי הגיב:

  לדון מזרחי מגיע פרס ישראל כי הוא כוחני, אינטרסנטי, לא רואה אף אחד, דואג רק לעצמו ולצהובה המסריחה שלו.
  תכונה אופיינית שלו בעבר, החרמת עיתונאים שהעזו לכתוב בקורת על צהובתו המגעילה.
  שתי דוגמאות קטנות :
  1) דאג להחליף את מליניאק כפרשן כדורסל בערוץ 1 בטל ברודי הרהוט. (השנה גמל טל ברודי לדון מזרחי בבחירה משלו)
  2) הורה לסדרנים בהיכל יד אליהו לא להכניס את עופר שלח שהגיע לפרשן משחק ליגה של הצהובים במסגרת התוכנית צעד וחצי של גלי צה"ל.
  הייתי מעניק לדון גם פרס ישראל בקומבינות. (ראה מקרה טל ברודי)

 14. אדום עולה לעד הגיב:

  שמח שמכבי הפסידו. חבורה של מנגליסטים שהלכו לשחק ביום הזיכרון כדי לעלוז ולשמוח. אדושם הפר עצת רשעים וזרק אותם הבייתה להתאבל ולחשוב קצת על הדרך הארורה בה הגיעו להישג.

 15. ספקולנט הגיב:

  אני תוהה אם לקנאה יש גם מקום בדברי השבח (או הדיבה?)..לא , לא קנאה במזרחי על פרס ישראל אלא קנאה בדרך ההתנהלות שלו בהנהגת המועדון לפסגת השאיפות של כל קבוצה ומועדון בישראל. ניהיה לרגע פחות אפיקורסים ויותר ישרים עם עצמנו…מה היינו אומרים אם הפועל רמת גן שלנו הייתה זו שמגיעה כל שנה לטופ של הכדורגל האירופי? ..והיה לנו נוקיה קטן והיה לנו כסף גדול ו..7000 אוהדים שנוסעים עד ברצלונה…כאילו מה…, לא היינו בעד פרס ישראל לזה שהביא אותנו למעמד כזה? .. צדיקינו היינו? למה מה? אתם לא מכירים עוד שניים שלושה כמו מזרחי ? רק פרס ישראל מטריד אתכם? למה מה כל אלו שקיבלו עד היום אתם מכירים אותם? הם בסדר?
  יללה, תתנפלו.

 16. לשלמה ולכל השאר הגיב:

  כל מילה בכתבה מוצדקת וחסרים עוד דברים שלא צוינו כמו כיסוי התחת של עורך הדין למה שעשה מוני פנאן
  אני פריק של צפיה בטקסי יום העצמאות. רואה טקס הדלקת משואות , קבלת פנים לחיילים מצטיינים חידון התנך, פרס ישראל וכל סרטי לול ובורקס. אבל הפעם את טקס פרס ישראל בטלויזיה אני מחרים מול הבזיון להעניק תואר לאדם כוחני ואלים. אז יופי שעשה מהקבוצה שלו אימפריה אבל הדרך בה הגיע למעלה היא לא דרך שצריך לחקות. עוד לקבל על זה פרס? תסלחו לי אבל זו השחיתות הכי גדולה , בזיון אמיתי. מדינה מושחתת. כך נראית פרצופה של המדינה ? אכן כן!!

 17. בושה למדינה שמושחט כזה מקבל פרס ישראל הגיב:

  לא נסלח ולא נשכח
  פאק מכבי פאק מכבי אה…אוהה

 18. אורדון לא מופתע הגיב:

  לספקולנט.
  כנראה שאתה אוהד צעיר. קם דור שלא ידע את קפלן שלכטר מוסקו ומאלו..
  כן, אני שמח שמכבי מפסיד באירופה באדריאטית ובמשחק ראווה באן בי אי. לא מתבייש. לפני עשרים שלושים שנה אסור היה לדבר כך כי נחשבת לאויב המדינה. השב"כ כבר מצוטט לשיחות שלך…
  הכותבים מעלה היו שם (כמוני) וראו את העוול שנעשה לקבוצה שלנו שהיתה באמת אימפריה! שריקות תמוהות בדקות האחרונות. כן גם אני תהיתי בדיקו כמוך. 40 שנה אוהדי הפועל רמת גן צועקים שמשהו מסריח ורקוב בכדורסל הישראלי. לפני כמה שנים תלה עצמו פנאן. לכאורה, כל הסיפור קושר לשופטים ושחקנים בליגה הישראלית. אבל חשדות ולכאורה לא תופס בבית משפט. לפחות ההד התקשורתי הזה הביא להכרה את העובדה שאנחנו לא מדברים באויר.

  לשאלתך – ברור שהייתי רוצה שהפועל רמת גן בכדורסל כדורגל תגיע לבמות הגבוהות באירופה. לראות את פונדקסטר נותן הטבעה in your face שווה הכל. אבל, וזה האבל הגדול, אני הייתי רוצה לראות הגינות. מה הטעם לקשור לילד בן 18 את היד וללכת איתו מכות? מה הריגוש? כל החוכמה זה לתת בראש לחזק בחבורה לא? זה בדיוק מה שהניהול המופתי של שמעון "מרביצים לאולסי" מזרחי. אחרי שהרביצו לאולסי… אולסי וארל וויליאמס הורחקו ל10 משחקים…. עונש כבד מאוד… אבל שמעון עירער ולמרבה הפלא בדיוק לפני המשחק נגד רמת גן הם חזרו לשחק. באן בי איי, שחקני דיטרויט החלו במכות עם הקהל … שחקנים הורחקו לעונה שלמה! פה יש ניהול מופתי של שמעון "אולסי חולה בשפעת" מזרחי ואתה מקנא בשיטת הניהול שלו?

  ניהול מופתי זה ניהול שהכל לטובת המועדון – מי שיוצא ממנו מוקצה… מזכיר משטרים באירופה בשנות ה30-40 לא? אהה… בשנות ה70 כבר האורדונים קראן להם כך.. אחכ אוהדים אחרים אימצו את הרעיון. בלהט המשחק מותר הכל (גילוי נאות אני בן למשפחה שעברה את השואה)
  ברגע שאתה לא במועדון – אני מסומן באיקס ולא שומעים ממך. דוגמאות? צבי רול, הבן שלו קיבל מרפק ממני אחרי שהתגרה בשחקנים שלנו אחרי עוד הספד תמוה… היום הבן הזה לא רוצה לשמוע מה זה מכבי. שמלוק.. פנאן, הבחור ישב מאחורי הספסל של מכבי וכל משחק נגדו היה יוצא חבול. אחרי שתלה את עצמו מכבי הגיעה לארץ אחרי משחק באן בי איי (חשוב מייצגים את ישראל) וששאלו את שמעון על המקרה האם ידע מכך הוא ענה בדמעות תנין שלא ידע מכך ואחכ צעק על הכתב שרגבי האדמה לא ייבשו מקברו של מוני ואתם שואלים שאלות כאלה…חוצפה ישראלית. רוצה עוד דוגמאות? מ.י.ק.י ברקוביץ לא במועדון למה? הבחור לקח להם זכויות חסות במשחקי גביע אירופה (בחו"ל) … ג'מצי? למה הוא לא במחלקה? למה הוא ופין גרשון לא מדברים יפה על הקבוצה בתוכנית הרדיו שלהם?

  חג עצמאות שמח לכל האורדונים ובית ישראל
  תודה לך פנאתינייקוס על הכייף שעשית לנו
  שמעון מזרחי יא בן אלף ז…ת שתרוויח הרבה כסף לתרופות

  • ספקולנט הגיב:

   אני צעיר מאוד…ואולי מבוגר גם ממך.הגיל לא קנה מידה לדבר כלשהו. גם לא זיכרון של פרטיםקטנים וחשובים. בהצלחות עסקינן, בהגעה לטופ, ברצון שגם הפועל רמת גן בכדורגל תהיה שם, כמו הצהובים האלה של מזרחי. בכוונה לא התייחסתי להפועל רמת גן בכדורסל אלא דווקא לכדורגל. אני מודע לחלק ניכר מהעוולות שהאיש הזה גרם ביהירותו ולהיטותו לסייע ולהעדיף את המועדון שלו בכל מחיר.
   יש עוד הרבה "צדיקים" בספורט הישראלי…ורשיביאק וכאלה..אבל הם לא בנו מועדון או משהו מוביל בספורט האירופי.
   למרות הכל ובלהיטותי שלי לגבי הפועל רמת גן בכדורגל הייתי מבטיח מראש פרס ישראל למורי וניר ארקין אם הפועל רמת גן יהיו בעוד 5 שנים בגביע אירופה לאלופות, שלב הבתים. הזוי הא ??? ..זו בדיוק הגדולה של המזרחי הזה ויש כאלה שרואים רק את מה שנראה, את האריזה ונותנים על זה פרסי ישראל.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    קם דור שלא ידע את קפלן שלכטר מוסקו ומאלו..
    מעבר לזה אין לי מה לומר… ויכוח לחינם כי לא תבין זאת. אתה צודק לגיל אין משמעות. אבל, להיות מול "כל העולם" בשנות ה70 וה 80 הספיק לי לתעב את האדם הקטנוני הזה. אם היית שם, והיית רואה את השריקות התמוהות ואת התסכול של האורדונים מעטים אך משוגעים היית מדבר אחרת על חתן פרס ישראל (אוי לבושה)

   • אורדון לא מופתע הגיב:

    קם דור שלא ידע את קפלן שלכטר מוסקו ומאלו..
    זהו עצם העניין – לא זה עצם של הכלב (חתן הפרס)

    נכון לגיל אין משמעות, אבל אילו היית שם לא היית מהלל את האדם הקטנוני הזה שהרס כל חלקה טובה. עשה הרבה לקבוצה שלו בהחלט על חשבון הכדורסל הישראלי.
    לו היית יושב ביד אליהו ורואה את השריקות התמוהות היית מדבר אחרת. הזעם התיסכול קשה מנשוא , גם עכשיו שאני חושב על זה.

 19. אורדון לא מופתע הגיב:

  מצותת*
  תראה מה עשית לי ספקולנט…;-)

  ספקולנט – אתה צריך לעבור קורס אינטנסיבי עם כמה אוהדים מהתקופה ההיא ואחר כך תדבר אחרת. בסוף יש מבחן אצל יונתן

 20. אורודני ההיכל הגיב:

  לשלול ממזרחי את התואר בשמם של סטיב קפלן, שלכטר,מוסקו, קאשי, אור גורן, פונדקסטר, מאלוביק, האוזי, יהודה לוי, שימי ריגר, איתן מגידו וכל האורודנים שהלכו אחרי הקבוצה שלהם באש ובמים עד שנפלו מול חומות השחיתות של דון שימון, שמלוק וכל המכביזם המטונף

 21. עו"ד שמעון מזרחי הגיב:

  עורך דין שמעון מזרחי הורשע בעבר על שוחד לשופט התעבורה בן שחר חריפאי, ולמזכיר הראשי לשעבר של בתי המשפט, אברהם פלאי. האם זהו השוחד היחיד שהוא נתן? האם אתם מאמינים שהוא לא שיחד שופטי כדורסל? בשנות ה80 הפועל ר"ג סכנה את אליפות מכבי ת"א, ותגובות שופטים ומאמנים מנעו אליפות מהפועל ר"ג. אירועים דומים קרו בקרבות האליפות עם הפועל ת"א. שנות ה80 היו סוף התחרות בכדורסל בארץ. מאז הפכה מכבי ת"א לאימפריה כלכלית שאינה ניתנת לתחרות בכלל.
  הרי פירוט מאורעות שקרו באותן שנים. חנן קרן בספסל, סוחר הסמים אולסי פרי, אבידן (הנהלת מכבי) חוטף כדור באמצע הדרבי והשופטים… כלום! מקפיאים להפועל ת"א ונבחרת ישראל את בארי ליבוביץ' לכמה שנים טובות, הפועל ר"ג מובילה בכ-20 הפרש על מכבי במשחק האחרון בפלייאוף, חילופים תמוהים של מאמן ר"ג צבי שרף, ר"ג מפסידה את האליפות, בתום המשחק מזרחי מציג לטלויזיה את המאמן החתום במכבי לעונה הבאה – שרף. להמשיך?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s