בורוכוב שוב מתעוררת

עיריית גבעתיים מתחילה בנסיונות לדחוס ילדים כחלק מההיערכות לפרויקט מגדלי המכתש, אבל ועד ביה"ס בורוכוב הולך לעשות שריר ולנסות לעצור את המהלך כולו

חזית חדשה נפתחת במאבק נגד הריסת המכתש. הבשורה מגיעה מוועד ההורים המרכזי של בית הספר בורוכוב. זה קרה לאחר שנודע כי עיריית גבעתיים מתכוונת להפקיע חלק מחורשת בית הספר לטובת גן ילדים (טרום טרום חובה) כחלק מההיערכות לקראת הצפת האיזור במאות משפחות חדשות. כזכור, פרויקט המכתש יוסיף לשכונה כ-165 משפחות, בנוסף לעשרות רבות אחרות שמצטרפות בבניינים חדשים ברחוב ישראלי, בורוכוב ובלוך. בעקבות כך צפוי מחסור בכיתות לימוד ובגני ילדים. העירייה מנסה עכשיו למצוא כמה פתרונות פשוטים, כמו דחיסת ילדים לקופסאות סרדינים מקומיות.

כ-50 הורים השתתפו השבוע במפגש שיזם הוועד, שהגיע לדיון מכיוון אחר לגמרי: עיסוק בנושא ביטחון הילדים בזמן בניית מגדלי המכתש. במהלך הפגישה הצליחו מספר תושבי השכונה הפעילים במאבק המכתש לשכנע את הוועד שהבעיה הגדולה היא לא בטיחות הילדים בזמן הבנייה, אלא הבנייה עצמה ושחשוב להתאגד כדי להתנגד למהלך כולו.

בעקבות כך מתארגן כעת ועד ההורים ללכת לצעד של בחירות לוועד השכונה. עוד קודם לכן תוגש התנגדות במוסדות המתאימים להקמת הפרויקט המגלומני, שנעשה בחסותה ובברכתה של עירייה תאבת בצע, שעיוורת לצרכי התושבים ויוזמת בנייה חסרת פרופורציות על חשבון איכות חייהם. אגב כך היא מעלימה מהשטח נכס היסטורי שנגנב מהציבור.

ההפגנה שנערכה במכתש לפני שנה בתוספת קמפיין מתמשך בשכונה נגד הריסת המכתש, והמהלך הנוכחי המתרקם, הופכים את בורוכוב לאופוזיציה פעילה ובועטת מול ראש העירייה. ראובן בן שחר ניסה לדבר על לבו של היזם שאול אלוביץ', אבל עשה זאת בדרך רופסת ולא משכנעת, ובכל מקרה – בוועדות בניין עיר ובמועצת העיר הוא ואנשיו הצביעו בעד הרס המכתש. אותו אדם שב-2008 ניצל את המכתש לנאום בחירות פתטי, בו הבטיח לאוהדי הפועל ר"ג מגרש לעוד שנים רבות, הרים יד בעד חיסולו של המקום. היום כולם יודעים מה שווה המילה של בן שחר (כבר אז הרחתי מה ייצא מנאום הסיסמאות ההוא של בן שחר וכתבתי את הפוסט הבא – לחצו כאן לקריאתו)

בימים אלה מסתיים המועד להגשת ההתנגדויות על איחוד חלקות המכתש. אנשים שמעוניינים להגיש התנגדויות יצטרכו לעשות זאת בליווי מסמך של עו"ד שמאשר את אמיתות התנגדויותיהם. זהו הליך פרוצדורלי מעיק ומעצבן, אבל הכרחי. מי שמוכן לעשות מאמץ אחרון – יבורך. את המסמכים הוא מתבקש להניח ברחוב המעורר 17 בתיבת דואר מספר 5 והחומר יימסר ביד לוועדת בניין עיר מקומית ולוועדה המחוזית. המועד האחרון להגשת המסמכים לתיבת הדואר האמורה היא 13 ביולי (יום שלישי הקרוב).

מי שרוצה לעשות זאת עצמאית מוזמן לשלוח את ההתנגדויות (אפשר גם לגשת פיזית) לוועדת בניין עיר מקומית, אגף ההנדסה, רחוב שנקין 2 גבעתיים, מיקוד 53299, ולוועדת בניין מחוזית, דרך בגין 125 ת"א, מיקוד 67012. יש לציין שמדובר בהתנגדות לאיחוד החלקות בתוכנית גב/מק/390/א/1.

כל עוד המכתש עומד וקיים, לא מאבדים תקווה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

25 תגובות על בורוכוב שוב מתעוררת

 1. בן שחר האפס הגיב:

  בן שחר האפס שהבטיח ושיקר לכולנו בפרצוף
  לא אשכח את היום שהאפס הזה צרח אששש אשש במכתש…. הוא ממש היתלהב מעצמו.
  כמו כולם האמנתי לו אבל בהמשך ראיתי שהוא פולךטיקאי מהזן הנחות שמבטיחים ולא מקיימים
  חבל שהבחירות לא בעוד חודש , היו בועטים אותו לאלף אלפי עזאזל

 2. אורדון עצבני הגיב:

  המדינה מושחתת, הממשלה מושחתת, השלטון המקומי רקוב. כשיש ראשי עיר מושחתים כמו צבי בר, אולמרט בזמנו, או אלה מבת ים, חדרה ואחרים וכשיש ראש עיר כמו בן שחר שמשקר לאנשים בלי למצמץ מה הפלא שישראל נראית כמו מדינת עולם שלישי. קבלנים חוגגים, ראשי עיר מקבלים שוחד מתחת לשולחן והאזרח הקטן נאנק תחת מגפי הקלגסים הללו. לצערי הרב שום דבר לא יעזור למכתש מרגע שהמושחתים בגבעתיים ובהסתדרות התחברו למוקדי הכסף. חבל בכלל על ההתנגדויות ועל הזמן. אם הייתי יכול הייתי בורח מהמדינה הזו ועובר לגור הכי רחוק שאפשר.

 3. בעניין ההתנגדויות על האיחוד הגיב:

  היה באתר של בר לב נוסחים של מכתבים להתנגדויות. הכתבות נעלמו. חשוב להביא לפה עוד פעם את 2 הכתבות או לפחות את הכיתוב המלא מהן כדי לאפשר למי שעדיין לא הגיש התנגדות לעשות את זה.

  אפשר להביא את זה לפה או כתגובות או כנספח לפוסט.

  חשוב גם מבחינת הזמן המועט שנשאר.

  חשוב!

  נא טיפולכם.

 4. הל"ה הגיב:

  בתור תושב גבעתיים לא רואים ולא שומעים את בן שחר , אנשים מספרים שבצהריים הוא מנגב חומוס או יושב בבית הקפה מול העיריה ומרכל עם מקורבים.אם היה משקיע במכתש חצי מהאנרגיות שהוא משקיע בשביל הכלום והשום דבר בחצר הביזנטית המשפחתית שלו תאמינו לי שהמגרש כבר היה ניצל.
  בטפשותי הצבעתי בעדו בבחירות לפני שנתיים, מקוה שעוד רבים יתפקחו מהאיש הזה וידיחו אותו בבחירות הקרובות.
  גבעתיים לצערי הרב הפכה לעיר של זבל
  אוהד הפועל ר-ג מרח' הל"ה

 5. יידיש שפה יפה הגיב:

  שטיק דרעק זה מה שאתה. ראש עיר דמיקולו.
  המנהל עיריה בפועל רמי דרזיה. ראובן סתם בובה

 6. הנוקמים מהמכתש הגיב:

  עיריית גבעתיים המסריחה והמושחתת
  נפגש בבחירות חלאות סירחון

 7. מכתש לנצח הגיב:

  צריך לבדוק טוב טוב על איזה שמות של סבתות
  רשומות דירות ופנטהוזים במגדלי מכתש
  לא אתפלא אם בן שחר האפס וגיסו במושחת קיבלו שם דירות
  חבורה של מושחתי תחת מסריחים

 8. לשלמה מן הגיב:

  בהמשך לפוסט (שנותן מעט מעט אופטימיות) בנושא ועד ההורים והורי התלמידים בבית ספר בורוכוב, ובכוונתם לנסות לשנות את רוע הגזירה מהסיבות שלהם, שווה לנסות לבקש מהועד ומההורים בגדול (כמותית ואיכותית) להשתתף במסע מכתבי ההתנגדות לוועדות הבנייה השונות.

  הרי כולם תושבי גבעתיים והתנגדותם יותר מלגיטימית לחלוטין מנקודת המבט שלהם. זו לא רק הכמות, שהיא מאוד מאוד חשובה בקרב הורי התלמידים שהרי ילדיהם הם אלו שיסבלו במשך שנות לימודים ארוכות מבעיות זיהום אויר אדירות ובעיות תחבורתיות מסכנות חיים, אלא גם התנגדויות איכותיות שכן אין ספק שבקרב ההורים יש אנשים מכל קצוות החברה הישראלית כולל אנשים בעלי מעמד ובעלי קשרים.

  יש לבקש מאנשי הקשר בועד תושבי בורוכוב לנסות ולפעול במהירות עם ועד ההורים כדי להגיש עוד עשרות/מאות התנגדויות כבר עכשיו לפני התאריך האחרון.

  בבקשה.

  ושתבוא עליך הברכה.

  • שלמה מן הגיב:

   על פי מה שידוע לי, הוועד בכיוון של הגשת התנגדויות.

   • לשלמה מן הגיב:

    לשלמה,

    כיוון זה טוב אבל הזמן הולך ונגמר.

    צריך וחשוב גם להחתים את הורי התלמידים על העצומה המופנית כנגד ראש העירייה בנושא המכתש. עוד מאות (אלפי) חותמים בעלי השפעה.

 9. שמוליק מרגאי הגיב:

  תפילה
  עוד תפילה אשא הו אלי אלי , שהמכתש ישאר שלי , ואחזור לגן עדן ילדותי , שאזכה לראות במכתש את קבוצתי .

 10. אורדון לא מופתע הגיב:

  שלחתי מכתב התנגדות בשני העתקים חתום על ידי עו"ד בחודש שעבר. מה קורה עם זה? לא הגיעו מספיק מכתבים או החברים של רואבן זרקו את המכתב שלי לפח?

  • שלמה מן הגיב:

   מכיוון שהמועד להגשת התנגדויות עודנו בתוקף, מטבע הדברים הנושא טרם נידון כך שהמכתב שלך שוכב בערימה וממתין ליומו.

 11. תושב השכונה הגיב:

  באתי לגור בבורכוב לפני 7 שנים ודומה שכל שנה המצב הולך ונעשה גרוע.יותר בונים ,צפוף בכבישים, רועש. כולה שכונה עם רחובות צרים בלי תשתיות תחבורתיות. דיברתי עם אמא לילד בבי-ס שעובדת בעיריה ושאלתי מה קורה, היא אמרה שאין מה לעשות,שהתוכניות מאושרות. ואני אומר קיבינמט אז מה עם התוכניות מאושרות ? שיבחנו מחדש מה קורה, שיבואו לראות מה יהיה פה כשיוסיפו מגדלים של 30 קומות,מי שאישר את התוכניות הוא או מטומם או אטום או שעושה צחוק מכולנו.

 12. החתול שמיל הגיב:

  "בן שחר מה יש בגבעתיים?
  כלום!!!!!!
  מה שיש בגבעתיים זה נכס אחד יחיד ומיוחד שקוראים לו המכתש"!!!

  תזכור את זה ראובן טוב טוב

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

 14. רולי - הנביא הגיב:

  מר בן שחר, כאשר דחפור הרשע הראשון יעלה על המכתש הקדוש תוכל לתת יד לטייקון הגדול מיסטר אלוביץ ולצעוד איתו יד ביד במדרון התלול הממתין לכם. תהנו .
  דעו לכם : אין תקווה ללוקח מהקהילה.

 15. תזכורת למתעוררים מאוחר הגיב:

  נשארו עוד כמה ימים להגשת התנגדויות לועדות הבנייה בנושא המכתש.

  הנה תמונה של השלט המוצב במכתש: http://i55.tinypic.com/2sb6amb.jpg

  הנה קישור לנוסחים שונים להגשת התנגדות. רצוי שכל אחד יוסיף כמה מילים משלו. כמובן שרצוי לבקש מבני משפחה וחברים (כולל בעבודה) לעזור ע"י שליחת התנגדות משלהם. כל התנגדות חייבת להיות חתומה גם ע"י עורך דין ובד"כ כל עו"ד יעשה את זה בחינם.

  הקישור: http://img2.tapuz.co.il/forums/1_153835500.doc

 16. אוהד מיואש הגיב:

  למה מליניאק לא משמיע קול, לעזאזל???
  איפה דטנר, השחקן הפופולרי, שירים קול זעקה?
  מדוע קופמן נהנה ללכלך על המכתש?
  איפה כל הסלבריטי'ז בשקל, האפסים, שכשצריך אותם ממלאים פיהם מים?
  מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו!
  זבלים.

  • פופאי הימין הקיצוני הגיב:

   כי הם שמאלנים מסריחים
   אם זה היה קורה בעיר ימנית כמו ירושלים לא היו נוגעים במכתש
   ככה זה שמאלנים אנשים אפסים ומסריחים כמו גבעתיים

 17. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  קריאה אחרונה להצלת שכונת בורוכוב!
  מחר יום ב' ה- 25.7.11 בשעה 16:30
  פגישה בועדה המקומית לתכנון ובניה ברחוב שינקין 2, גבעתיים שמטרתה לשמוע את תושבי השכונה המתנגדים לאישור התוכנית.
  בואו בהמוניכם!!!!!!!!!!!!!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s