הסגן של אלוהים

מפגש רחוב עם מנכ"ל יורוקום נדל"ן – השכפ"צ האנושי של שאול אלוביץ'


צפו באוהדי ר"ג מפגינים בצהלה מול אלוביץ', ובעימות בינם לבין מנכ"ל יורוקום נדל"ן

רואים אותו בכל פעם שאוהדי הפועל ר"ג מפגינים מול ביתו של שאול אלוביץ' בצהלה. מנכ"ל יורוקום, ראובן סגן כהן, מגיע לבדוק שהכל בסדר ושחלילה לא יאונה רע לבוס שלו. סגן כהן ניגש למפגינים ללא חשש. הוא עושה זאת במטרה למשוך אליו את האש. במקום שישירו עוד משהו נגד אלוביץ', מתעסקים בלהתווכח איתו על חוקיות העיסקה, והוא שוחה בחומר כמו דולפין בלגונה.

סגן כהן עושה רושם של טיפוס חברותי, פתוח וסימפטי. שפת גוף שלו משדרת שהוא רוצה להיות חבר שלך, אבל במקביל יש לו שפה של איומים מוסווים: אם לא תיישר איתנו קו – אז יהיה חבל, חבל מאוד. מצד אחד, הוא טופח על שכמך בחיבה, אבל הסגנון – חיבוק דב.

את ההפגנות מול ביתו של אלוביץ' הוא לוקח אישית, כאילו שהן מתבצעות נגדו. הקריאות, השלטים והסגנון מכעיסים מאוד את הקצין הבכיר באימפריה של אלוביץ'. אפשר להבין למה: פרויקט המכתש שווה להם הרבה מאוד כסף. הקומבינה שהחלה בהסתדרות על מגרש החנייה של המכתש, צמחה בינתיים לגובה של 25 קומות. הסירחון זועק לשמיים, ולראובן סגן כהן חורה שיש מי שצועק שהמלך הוא עירום.

גם לנו באיזשהו מקום חורה שההתמודדות שלנו איננה מול הטייקון עצמו, שמסתגר במגדל השן שלו, אלא מול מי שגדל ברחוב מרים בר"ג – אותה סמטה שעולה מכופר הישוב לכיוון ביה"ס בורוכוב והמכתש. סגן כהן מעיד על עצמו שהוא אוהד הפועל ר"ג בגמלאות. הוא היה במשחק האליפות 1964 ומספר שהיה גם בגמר הגביע 2003. כדי להוכיח את עליונותו על פני האוהדים, הוא דורש לדעת אם אני יודע בכלל את הרכב הקבוצה במשחק האליפות מול מכבי חיפה, כולל מי היו המגינים. כשאני עומד במשימה במלואה הוא נראה מעט מאוכזב, ומכאן ממשיך לספר לכולם על התגלגלות פרשת המכתש מהזווית של יורוקום.

יש מי שמגדירים את מחאת המכתש עבור יורוקום ואלוביץ' כמו זבוב על כתפו של פיל. אבל יכול להיות שהזבוב כבר הפך לעכבר. יש מספיק סיפורים על עדר פילים שנס בבהלה רק בגלל שנתקל בעכבר קטן. הצו להפסקת הריסת המכתש שתוקע בינתיים את יורוקום, הוא העכבר שנקלע בדרכו של הפיל ומשבש את מסלולו. ליורוקום אצה הדרך. למה אצה? סגן כהן פתוח וישיר עם האוהדים שמתווכחים איתו ואין לו בעיה לגלות. בעוד מספר חודשים, הוא מספר, יפקע תוקף התב"ע של תוכנית גב/390 א', והיא תשוב להיות גב/390. כלומר, תוכנית המגדלים עם 165 דירות תחזור להיות התוכנית המקורית של שבעה בניינים לאורך רחוב השניים עם כ-60 או 70 דירות בלבד (מה שכונה ב-1989 בתקופת ראש העיר יצחק ירון – "החומה הסינית").

אני שואל אותו למה הזדרזתם להרוס את המכתש כשידעתם שהליך ההתנגדויות טרם מוצה? סגן כהן מסביר כי הם קיבלו היתר הריסה מהעירייה, וברגע שקיבלו אותו הם לא רצו לבזבז זמן. הוא מספר כי ראובן בן שחר הציע להם בשנה האחרונה הצעות שונות בתמורה למכתש, כמו למשל את מגרש החנייה של העירייה. אלא שבן שחר מתנגד שבתוך העיר ייבנו מגדלים, ולכן עבור יורוקום ההצעה הזו איננה תחליף כספי הולם. אמרתי לסגן כהן – אז תפסידו קצת כסף ולפחות תשמרו על השם שלכם כמי שסוחרים ברכוש גנוב. הוא ביטל את הדברים.

סגן כהן הפליג בשבחי הפרויקט ועד כמה ייטיב עם השכונה, סיפר שהם לקחו את האדריכלים הכי טובים בארץ, שתיכננו מגדלים משולשים כדי שיתנו פתרונות לענייני משטר רוחות, אור וצל, סיפר שהילדים יוכלו לחתוך דרך הגינה הציבורית ישר לבית הספר במקום לעשות עיקוף (נו באמת, כולה "עיקוף" של עוד דקה), שבמכתש הנוכחי והעזוב יש פעילות עבריינית – מזרקים ועשרות קונדומים משומשים מתגוללים על האדמה (ממתי קונדום משומש ומה שנעשה איתו הוא עבירה פלילית?) וניסה לשכנע שאנחנו מדברים מהרגש ולא מההיגיון, וההיגיון הוא שיבנו במקום החורבה הקיימת שני מגדלים לתפארת גבעתיים. בבסיס כל התשובות שלו לטענות, יש לו את הקלף המנצח: אתם טוענים שיש שחיתות? בבקשה, תלכו למשטרה שתחקור.

וכמובן היה האיום המרומז-גלוי כלפי הבלוג הזה, לפיו יורוקום מתכוונת לבוא חשבון עם המקום שמטריד אותה ואת הבעלים שלה, בלוג שכותב נגדם ללא הרף ומארגן הפגנות ליד הבית של אלוביץ'.

בסיטואציה קצת אחרת, אחד כמו ראובן סגן כהן, שגדל על ראובן כהן וצביקה היימן, היה צריך להיות מנכ"ל מחאת המכתש ולהוביל את המאבק במקום לעסוק בעבודת אלילי ההון, לטהר אותם מכל חטאיהם ולאיים על מי שמעז לערער עליהם. למרבה הצער, ישראל הפכה למדינת נדל"ן שרומסת את כל היפה והטוב בשביל עוד מגדל שיש עם לובי ונוף. הכסף השחית ערכים, ובעיקר אנשים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

15 תגובות על הסגן של אלוהים

 1. קבוצת אפס אחד גדול הגיב:

  הפועל רמת גן יהוד 00000000000000000000000

 2. המכתש לעד הגיב:

  ראובן סגן כהן-מהרסיך ומחרביך ממך יצאו.
  וכל מילה מיותרת.

 3. בוגדנוביץ הגיב:

  יש לי יותר משמץ מחשבה שאלוביץ נתקע עם המכתש גם ב"זכות" הפעלתנות המורחבת של ראובן (האורדון הקדוש) סגן הכהן הגדול. הוא שעזב (נזרק?) ממקום אחר באימפריה של האדון שלו אלוביץ, הוא זה שהחליט למצוא נישה שבה הוא יוכל להראות למסטר שהוא מסוגל לייצר עבורו מיליונים ולכן הוא נלחם בכל כוחו שכן עבורו זה בעצם המאבק האחרון. יש להניח שאחרי שפרשת המכתש תסתיים גם ראובן (האורדון הקדוש) סגן הכהן הגדול, יזרק לנפשו, יצא לנפוש בפנסיה. שיחנק.

 4. ל-22.39 תפסיק להיות מפונק!!! הגיב:

  כמו אוהדי מקקי ת״א!5 משחקים לא ספגת שער שזה דבר גדול,וגם בונה ונותן ביטחון לארקין!וזה לא שהקבוצה מסתגרת או מחפשת את ה0-0 אלא מנסה לכבוש,שולטת,ותוקפת!פרדי בנה הגנת ברזל כעת נשאר עבודה עם ההתקפה ,וגם זה יקרה ולא במאוחר!תפסיקו להתבכיין אתם גומרים את הקבוצה!!!

  • מפונק הגיב:

   נראה את הגנת הברזל בשבוע הבא באום אל פאחם.
   איזן הגנת ברזל? נגד בית"ר/רמלה? נגד בת ים שלא תקפו בכלל?
   מצחיק אתה.

 5. אריה הגיב:

  המדהים הוא שאלוביץ היום באמת לא צריך את הרווח משני המגדלים של המכתש, יש לו ולמשפחתו כבר די והותר. אך בצע הכסף שלו ושל האנשים שלו גרמו להכתמת שמו לנצח כמי שהרס את המכתש במקום להסתפק ולחתור לפרוייקטים חלופיים שיביאו לקצת פחות רווחים אבל לפחות לשמירה על הנכס היקר ביותר של הבן אדם- השם הטוב.
  הדבר האחרון שאתה שלמה מן צריך לחשוש הוא האיום המגוחך בתביעות של ראובן סגן כהן. הרי גם הוא יודע את האמת שמדובר בעיסקה מסריחה אלא שבניגוד למקובל במדינה, כאן לא נגנבה סתם קרקע מהציבור אלא גם נהרס מועדון כדורגל, נהסרה מחלקת נוער של מאות ילדים ונהרסה מורשת של עשרות שנים בעבור בצע כסף.
  אני מבטיח לך ראובן סגן כהן שיש היום כמה אלפי אנשים שישמחו מאד לקרוא בעיתון בשנים הקרובות על הרעה במצב העסקים של אלוביץ, יורוקום וכל מה שקשור או מזוהה איתכם. אני גם שמח מאד שהעיכוב של השנים האחרונות גרם לכם לפספס את הפיק האדיר או הבועה במחירי הנדל"ן בארץ וכנראה שתוציאו את הדירות במכתש למכירה יתברר לכם שההכנסות שתקבלו יהיו רחוקות מאד מהתוכנית העסקית המקורית שלכם. אני גם מבטיח לעבור מידי פעם במשרדי המכירות המפוארים שיוקמו באתר המכתש ולהודיע חגיגית לכל קונה פוטינציאלי שמזל רע ילווה את הפרוייקט הזה שנגנב מהציבור. אני מקווה שרבים יעשו כמוני.

  • לאריה הגיב:

   למיטב ידיעתי אין ליורוקום זרוע שיווקית לדירות. בכל פרוייקט שלהם הם לא מוכרים דירות אלא מוכרים בשלב מוקדם את השטח עם התוכניות או לפחות שותפות בבנייה כשהם מביאים את השטח.

   המומחיות של אלוביץ היא לעשות עסקאות שיש בהן הרבה אי בהירות, כמו מתחם פרימן וכמו בנוה צדק, ולעשות עסקאות עם כל מיני אנשים מפוקפקים, כמו משפחת אלפרון, שחברות נדל"ן אחרות בהרבה מקרים נמנעות מהם.

   במכתש כנראה שהן מוכרים הכל לחברת תדהר שמצידם מוכנים לקנות כנראה רק אחרי שהשטח מיושר והכל סגור, מאושר וחתום. תדהר היו גם בישיבת הועדה המחוזית בבית הגימלאי.

 6. אש במכתש הגיב:

  אלוביץ אנחנו נוציא לך את המיץ כל שבוע נתייצב
  עד שלא תעזוב את המכתש נוציא לך את המיץ
  חתיכת מושחת

 7. ל0.35 הגיב:

  אם אתה מחזיק מאום אל פאחם ומפחד ממנה בגלל חלוואני וחסן הגמור שלא זז על המגרש כי ניצחו את בני לוד החלשים בליגה 3-0,ואחרי שבוע נגד קבוצה קצת יותר חזקה רק מאיר כהן הציל אותם מתבוסה,אז זה מסביר הכל,אם היינו מנצחים את בת ים 3-0 היית אומר שאנחנו תותחים…אל תדאג אנחנו רק אנחנו נעלה העונה!

 8. אוהדי הצלחות! הגיב:

  2 משחקים וכולם מתלוננים,בוכים,וכבר רוצים לשלוח את כולם הביתה!בושה וחרפה,כאילו שמישהו הבטיח שננצח כל משחק 3 חתיכות,כאילו שאנחנו במחזור ה-20 עם 5 נק׳!סבלנות וגם השערים יגיעו,אבל במקום להתלונן ולבכות תתחילו לתמוך,לפרגן,לתת מאמן לעבוד,נעים לא טוב,אלי כהן לא היה טוב…די נמאסתם!

 9. מיבזקון הביזיון - המילה "המכתש" בקושי מוזכרת וראש עיריית גבעתיים ממהר ונמלט מישיבת המועצה הגיב:

  שבת שלום,

  לפניכם סרטון המתעד את השתלשלות העניינים,

  בישיבת מועצת העיר שהתקיימה ביום ד' 31.08.11 השבוע.

  כך נוהג חדל האישים העומד בראש,

  ראש מסדר אבירי מגני "המכתש", לפחות בעניי עצמו,

  בחלקיק השנייה שהוא קולט שעניין האצטדיון מועלה הישיבה,

  נמלט החוצה, קורא לחבר נאמניו להצטרף אליו

  ורץ להסתתר תחת הסינר המגונן של משטרת ישראל.

  אך למה להכביר במילים, צפו והתרשמו באופן עצמי:

  שתהיה לכולנו

  המשך שבת קסומה ומענגת


  גבעתיים הירוקה
  רשימה עצמאית לאיכות חיים חינוך וסביבה

 10. לראש החיריה העלוב של גבעתיים הגיב:

 11. ירון בר לב הגיב:

  אולי זה נשמע נאיבי ומיתמם אבל כולם יודעים שיש כאן בעיה. שמדובר בשטח גנוב שהוכשר בדרך לא דרך וחבל שהגורמים (יורוקום- עיריית רמת גן- עיריית גבעתיים) לא יושבים ומוצאים פתרון יצירתי למצב. ולא. מתן פיצוי להפועל ר"ג ללא מילוי כל התנאים בבוררות האחרונה לא מספיק!!!
  ראש עיריית ר"ג צבי בר הבטיח מגרש בכפר אז"ר? = לתת אותו ליורוקום כדי שיבנו שם.
  לא ייתן? הבטיח באוויר? = אז אין בנייה במכתש והבוררות לא חוקית.

  ראש עיריית גבעתיים הסכים לתת את מגרש החנייה של העירייה לבנייה לא גבוהה? אולי תוספת של פרויקט פינוי בינוי שיינתן ליורוקום בגבעתיים ויהיה שווה ערך להפרש יירצה אותם והם יסכימו לעסקה?

  חשוב לדעת- הריסת המכתש תוביל לכאוס. עוד לא מאוחר לעצור.
  ההפגנות מול בית אלוביץ יימשכו וגם מול משרד המכירות שיקום אם יקום. לא יהיה להם שקט.

 12. פופאי הצלת המכתש 2011 !!! הגיב:

  נמשיך להפגין אצל אלוביץ כל שבוע
  הגיע הזמן גם להפגין ברחוב ביאליק מול עיריית רמת גן
  והגיע הזמן להפגין בעיריית גבעתיים
  הגיע הזמן לחזור להפגין בישיבות של מועצת העיר גבעתיים בבית ראשונים
  הגיע הזמן חהפגין מול ביניין יורוקום
  והגיע הזמן למגה הפגנה עוטף מכתש
  הגיע הזמן שתגיעו להפגנות ולא רק תדברו

 13. אדום עתיק הגיב:

  חושך לאור הזרקורים.
  מפגש גביע הטוטו מול ביתר ת"א (שמשון |רמלה) היה על פניו טעון נוסטלגיה . קודם כל המגרש הישן של בני יהודה ,בתקווה ,אולי הדבר הכי קרוב למכתש וכמובן בית"ר. פעם היתה בית"ר ת"א קבוצה לגיטימית בליגה הראשונה ובשורותיה שחקו לאורך השנים- האחים גמבש בשנות ה-50, לוניה דבורין שהיה גם מאמן ואבא של דני הקשקשן מהרדיו, ניסים כהן הבלתי מתכלה,קיש רומנו,אברהם לב מיודענו, מאיר בר ציון החביב שהיה מעסה ברמת גן ודמות בולטת ביציע המכתש,הכסחן הידוע יחיאל אבן צור ואפילו קורנפיין. בית"ר היו ראשונים להביא שני שחקני חיזוק זרים שאוזרחו בוסטמנטו ובונזי.
  כל זה שייך להסטוריה והנוסטלגיה . בשכונת התקווה התייצבה קבוצת ליגה א שבין שורותיה פרצופים מוכרים כמו אסי ברזילי ,מור גולן, דלמני שכיכב בנוער שלנו והבליח לכמה דקות בבוגרים ובחוד ההתקפה שרון גרמזנו שעשה לנו הרבה צרות ברמת השרון. מולם התייצבה קבוצת הפאר שהוכתרה ,עוד בטרם בעטה בעיטה אחת ,כמעומדת לעליה . נגמר תיקו אפס במשחק קצת נוקשה. קראתי בעיון רב מה שכתבו המכובדים מעלי על סבלנות, בטחון, גב לקבוצה ועוד , הכל נכון אבל יש בקורת והרבה, הקבוצה נראתה רע, עדיין לא מחוברת ,הרכבים מתחלפים ומתחדשים,חוסר מחץ, שחקני מפתח חלשים (מישהו אמר בוקסה ?) תאום לקוי ועוד . קבוצה כזו היתה צריכה לאכול את ביתר בלי מלח ולירוק את העצמות, זה לא קרה. ראינו שני זרים חדשים, ממדו שנתן כמה הברקות ונראה מבטיח אבל לא מתואם עם פרננדס שהיה חלש ונראה שהשניים הפריעו זה לזה עד שממדו זז ימינה. מקסאני עוד לא הספקנו לראות למעט נסיונות בעיטה אבל הרזומה שלו אמור להיות מבטיח. בקיצור לפרדי הרבה עבודה וליגה ארוכה . בשבת משחק רציני ראשון בחוץ מול "עיר הפחם", נחכה ונראה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s