מאמן לגיטימי

הקפיצה המטאורית של יובל נעים לצמרת מאמני ליגת העל, מותירה את אוהדי הפועל ר"ג חצויים * מצד אחד לא שוכחים את אישיותו הבעייתית והניכור שלו כלפיהם, ומצד שני – בכל זאת אחד משלנו 

שחצני על גבול הנלעג – כך נשמע לי יובל נעים בראיון שנתן לבלוג לפני יותר משלוש שנים, ובו הצהיר כי יהיה מאמן לגיטימי בליגת העל. יובל דיבר בביטחון חסר עכבות. הוא היה אז בסיום העונה השלישית שלו בהפועל ר"ג, שליחכה את שולי הצמרת של הליגה השנייה (העלייה לליגת העל היתה שנה אחר כך). וכך אמר אז: "אני בהחלט רואה את עצמי מוכשר יותר מהרבה מאמנים בליגת העל, ואני רואה מאמנים באיזה קלות הם מקבלים קבוצות. תאמין לי שאם אני אשב אצלם בהרצאה, אף אחד מהם לא יכול ללמד אותי כלום".

עכשיו קבלן התוצאות מספק קבלות, ובגדול כשהפך למאמן אחת מארבע הקבוצות הגדולות. שיחוק אדיר. עם התדמית הבעייתית וקרבתו הבלתי מוסתרת ליעדים מודיעיניים של המשטרה, יובל היה יכול להיתקע כמאמן עם קבוצות זניחות ברמה של מכבי רמת עמידר או הכח, בזכות החבר הטוב גל יוסף. עד לפני 4-3 שנים לא היה יו"ר אחד בליגת העל שהיה מכניס אותו אפילו לשולי רשימה של 20 מאמנים מועמדים.

התפנית בקריירה של יובל הגיעה מכיוונו של ירון קוריס, שפשוט סחב אותו מהכח. קוריס גם דחה הצעות התפטרות של יובל בתקופה שלא הלך בעונת המינוס תשע, וגם לאחריה. קוריס עמד מאחוריו לאורך כל הדרך, נתן לו את כל מה שביקש והצהיר פעמים רבות שיובל יאמן בר"ג כמה שרק ירצה. ההצלחה של יובל בהעלאת הפועל ר"ג ובהשארתה בליגת העל, למרות הבעיות הכלכליות הקשות, פתחה לו את הדרך הלאה. ולכן את הצלחתו, או את הדחיפה הגדולה קדימה, הוא חייב בעיקר לקוריס.

ההתפטרויות שלו מסכנין ומהפועל פ"ת, כשהן במצב טוב מקצועית, יצרו לו דימוי של מאמן שעומד על עקרונותיו ולא נכנע בפני הנהלות. יובל סיים בשתיהן עם הילה של קדוש מעונה, ובעיקר כאחד שיש לו מה למכור כמאמן. הכאוס בבית"ר ירושלים – עזיבתו המפתיעה של רוני לוי לרומניה, ההסתבכות הכספית וההתפטרות של אמסלם שבוע לפני פתיחת העונה – יצר עבורו חלון הזדמנות נדיר. שמו עלה מיד בתקשורת כמועמד, ואחרי שאלי אוחנה השיב בשלילה – יובל הוקפץ למים העמוקים אך החמימים של בית וגן, ועד עכשיו שוחה בהם כמו כריש באוקיינוס.

יובל הפך לסוג של שייע פייגנבוים מודרני. הוא מתאים מצוין לקבוצות קטנות: מוטיבטור, לוחם, עקשן, חסר פשרות. יש לו יכולת הישרדות של נער רחוב, הוא חי את המשחק, אוהב את מגע הקהל וחולה על התקשורת. רבים חשבו, אפילו נעים עצמו, שמעצרו בקיץ בפרשת הכדור המרכזי תעצור את התקדמותו, אבל החיים חזקים מהכל. התוצאות ההתחלתיות שלו בבית"ר הפכו אותו מיד למאמן אהוב על הקהל המטורף. אין כמו יובל להפוך ללהיט של שוכני היציע המזרחי (חלק מהעונה בית"ר תארח באיצטדיון ר"ג) ולהתחבר לאוהד הכי קיצוני מהלה פמיליה.

יובל הוא סמל בהפועל ר"ג – יותר בתקופה בה אימן. כל עונה הביא את הקבוצה לשיא חדש. מנטלית, הוא שונה מאוד בנוף הרגוע, הקורקטי והמנומס של המועדון הזה על אוהדיו. הוא היה תמיד הילד הרע, האלים, החריג, עם הפה הגדול, העצבים, והחברים מעולם הפשע. האוהדים פיתחו כלפיו יחסי שנאה, פחד ואהבה. מצד אחד, הוא הביא תוצאות, ומצד שני עשה את זה עם כדורגל טקטי על גבול מבריח צופים. מצד אחד, הוא יכול להיות אחלה חבר בבית קפה, איש שיחה קולח עם הומור ופארטיות, ומצד שני לחטוף קריזה, לקלל ולאיים. רגע אחד חביב, ברגע אחר מפחיד. איש של ניגודים והפכפכות.

אי אפשר לקחת ממנו את האורדון שבו: גדל במכתש מגיל אפס, שיחק ואימן המון שנים בהפועל ר"ג, מזוהה איתה, בן בית בכופר הישוב, קליינט קבוע בסביח של עובד.

אם יצליח להוביל את בית"ר לעונה טובה על רקע הסגל המוגבל, הבעיות והלחץ – הוא יהיה שם מלך. התקשורת אוהבת אחד כמוהו שמספק 20 כותרות בכל ראיון. לעומת שלושת המאמנים המובילים האחרים (אלישע לוי, איוניר וקשטן) – יובל הוא הכי אטרקטיבי, ולכן יזכה העונה לחשיפה ענקית.

אוהדים רבים של ר"ג עדיין שונאים אותו, ובלי קשר אליו – יש הרבה יותר ששונאים את בית"ר. ובכל זאת, באיזשהו מקום הצלחה של בית"ר העונה, שהיא כמובן גם הצלחה של יובל, הופכת לסוג גאווה מקומית עבור כל מי שקשור להפועל ר"ג. עכשיו כשיובל כבר לא חלק מהמועדון, אפשר לשכוח לו קצת את דמותו הנוקשה בתוך חליפת איומים, ולנסות לפרגן לו בכל זאת.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

87 תגובות על מאמן לגיטימי

 1. גדל אצל מורדוך הגיב:

  יובל בנה עצמו בכל עשר אצבעותיו. הגיע רחוק למרות כל מה שמדברים עליו. הוא יודע שהוא חייב לקחת את הצ'אנס. כולה מאמן שתי עונות בקושי בליגת על וישר קפץ לבית"ר. אני חושב שגם גדי כרמלי עזר לו בכמה טלפונים לקורנפיין ולחץ שיקח אותו. בהצלחה יובל

 2. Or dun הגיב:

  סמל של הפועל רמת גן בתחת השעיר שלי.
  סמל זה מישהו שמהווה דוגמא להערצה
  בוקסה
  ברשצקי
  גילרוביץ
  כדורי
  גילרדי
  שפלר

  נעים הסמל של השכונתיות והפארטיות של הכופר

 3. לא סגור עם עצמי הגיב:

  אוהב את יובל, שונא את בית"ר.
  דילמה קשה.

 4. מפיסטו הגיב:

  יובל בעל מקצוע טוב אבל בן אדם טוב? זכור לכולם מה עשה לרועי נמיר בבית הלוויות ליד כולם וידוע על כמה טלפונים מאיימים שעשה לכמה אוהדים שהעבירו עליו ביקורת. הוא ידע שייאמן בליגת העל כי הליגה נשלטת על ידי החברים הטובים שלו ואלמלא הם הוא היה שומר בחניון עד היום. היום במעריב הוא אמר שדוד אמסלם לא חזר אליו פעמיים , מעניין מאד מה הגרסא של אמסלם לעזיבה שלו את ביתר ומעניין הטיימינג בו גל יוסף רוכש אחוזים מהכרטיס של תמוז ויובל במקרה הופך למאמן ראשי בביתר…. מבחינתי הוא נמצא במקום שהכי מתאים לו עכשיו- גן החיות הירושלמי.  

 5. דוד אמסלם הגיב:

  עדיף שלא אפתח את הפה.

 6. כיום,המאמן הטוב בארץ! הגיב:

  ללא ספק עם ההצלחות של יובל ועם אחוזי ההצלחה שלו אף מאמן לא יכול לתחרות איתו!אני לפני 5 שנים אמרתי שיגיע רחוק כי מאמן שמוציא משחקן בינוני 300% הוא מאמן ענק!ואין לי בעיה עם האישיות שלו,זה מה שחסר לנו כבר שנתיים מאמן שמטריף,וחי את המשחק!

 7. דן הרמן הגיב:

  כמה שחקנים הוא באמת קידם בהפועל רמת גן?

 8. יודע ח"ן הגיב:

  יובל הגיע למועדון כשהוא נוהל ע"י המפרק. קוריס ללא ספק בחש בקדירה. מעניין אם יובל יודע מי הם האוהדים (האמיתיים ולא המלקקים שמשחקים אותה חכמים בדיעבד) שעזרו להבאתו. אם היה יודע אולי היה מחליף מקצוע.

 9. אוהד אשכנזי הגיב:

  כשרמת גן ירדה ושיחקה בליגה א יובל ברח ממנה לצפרירים חולון ובני יהודה. תמיד חשב רק על עצמו. התנהג בחוצפה למאמנים ובחוסר כבוד לחבריו במגרש ובטח ובטח ליריביו בקבוצות אחרות. איפה היתה האחריות שלו כשחקן שטיפס על הגדרות בעמידר באמצע משחק ללכת מכות עם אוהדים שרבו עם אבא שלו, או כשנגח בקוון מול טייבה או כשהורחק סתם בגלל התקפת אמוק כי החריימה של אמא בבית לא הצליחה לה והשאיר את הקבוצה עם 10 שחקנים. מעולם לא אהבתי את האיש השחצן והערס הזה אם כי חייב לחהודות שהשאיר אותנו בלי מילים עם חמש שנים רצוף של הצלחות ובשיא מכבי חיפה בגביע. שיצליח בבית"ר או לא יצליח זה ממש לא מעניין אותי.

 10. שמילוביץ הגיב:

  הזכרון הקצר של אוהדי הכדורגל פועל שוב. כרגיל סוגדים כאן לתוצאות ולא לדרך. שופטים בן אדם לפי הבגדים שהוא לובש והאוטו שהוא נוהג ולא לפי הדרך שהשיג אותם. מטומטמים עובדי אלילים. מגיע לכם מאמנים כאלה ועסקנים כאלה. תשאלו ברמת גן ובפתח תקווה כמה עלה להם להיפרד מיובל. קורנפיין מאחוריך 

 11. יהורם איתן הגיב:

  שלמה,כל הכבוד.

 12. כפוי טובה הגיב:

  תשמע טוב. קוריס קידם אותו ועשה בשבילו הכול וכשקוריס היה בבעיות ועבריינים רדפו אותו גם יובל עשה לו צרות ודרש את החובות למרות שלקוריס לא היה שקל על התחת, אז איפה הכרת התודה של יובל לקוריס ולמה לא עמד לימינו אלא ממש בגד בו, קוריס נעלב ולא דיבר איתו הרבה זמן.לדעתי היחסים בינהם קרירים מאד כיום וזה בנאדם שאם לא היה נותן ליובל גב יובל מאמן היום את כפר שלם

 13. גם נמני חבר של הררי,אז מה? הגיב:

  אז מה אם יובל חבר של בן כהן?זה לא הופך אותו לעבריין,ועובדה שגם במשטרה הוא לא מופיע כעבריין!גם נמני חבר טוב של משפ׳ הררי אז נמני עבריין?הבעיה אצל האוהדים שלנו שכל הזמן מנסים לחפש את השלילי כך אצל אלי כהן,דורה,וגם כעת פרדי.הלוואי ויובל יחזור באחד הימים!

 14. ההיסטוריון הגיב:

  יובל לא ירד ליגה עם רמת גן הוא שיחק בחולון באותה עונה וחזר אליה בליגה השלישית ועלה איתה ליגה. אפשר ללכלך עליו חופשי אבל לא צריך לשנות את ההיסטוריה

 15. נרקסיסט הגיב:

  יובל אוהב רק איש אחד- את יובל נעים

 16. עולם תחתון הגיב:

  לזה שרשם על נמני שחבר של עבריינים,
  ההבדל הוא שיובל היה מביא עבריין כמו בן לקבוצה ונותן לו להתאמן ולשחק משחקי אימון,או לשבת במשחקים על הספסל בכדי שיאיים במבטים על השופט,ובל נשכח שיובלהלך עם בן כהן לסגור חובות מול גל חצור מפ"ת,כשגל חצור סיפר אחרי זה שבן כהן ישב ולא פצה פה בפגישה,שזה האיום המוסווה הכי גלוי שאפשר להיות מצד עבריין. בגלל זה יובל השתין על פתח תקוה מהמקפצה.גם יצא גיבור משם וגם קיבל את מה שמגיע לו פלוס פלוס פלוס והכל בזכות עבריין כבד… אז יש הבדל בין זה שרוזנשטיין והררי מופיעים לברית מילה אצל נמני לזה שיובל מסתובב עם עבריינים חופשי ומשתמש בהם לצרכיו

 17. לאוהד אשכנזי כנס כנס... הגיב:

  בעונה שירדנו לליגה א עם בר נור,יובל חזר לר״ג כשהוא יכל להמשיך בליגות גבוהות יותר,והעדיף לשחק בר״ג בליגה א׳ במקומות כמו אום אל פאחם,עפולה,חדרה,ואור עקיבא!יובל היה מגיע בשבתות בבוקר לראות במכתש ילדים,נערים,ונוער והכיר כל שחקן במחלקת הנוער בשמו.

 18. אורדון מפרגן ליובל הגיב:

  יובל קצת חמום מוח,קצת ערס אבל בחור טוב ביסודו. אהבתי לראות אותו מאמן על הקוים צורח ומשתולל כאילו הוא משחק בשביל 4 איש ביחד. בהצלחה שיהיה בבית"ר!!!

 19. לעולם תחתון 23.14 הגיב:

  לידיעתך הררי לא ביקר בברית של בנו של נמני,נמני הוא חבר קרוב מאד של הררי ויש להם עסקים ביחד!נמני גם בכתבה שעשו עליו אישר ולא הכחיש,כי אין מה להכחיש.כך גם יובל…שוב אנחנו קהל מפונק שמחפש כל היום את הרע,לכן לא נגיע אף פעם רחוק!

 20. סחבק מהכופר הגיב:

  ליובל בהצלחה שיהיה!
  מקוים שלא תשכח אותנו החברים מהטוטו של ציף ציף.
  במקום לשבת בשוק מחנה יהודה תבוא פעם בשבוע לספר על הבבונים מטדי
  אתה בן אדם 10

  • לסחבק מהכופר הגיב:

   יובל לא מגיע לכופר לציפציף כבר המון זמן
   הוא מגיע עדיין לפעמים לטוטו צפריר בכצנלסון כדי להחליף קצת דאחקות עם כמה צבועים שמשחקים אותה סחבקים שלו וצוחקים עליו אחרי שהוא הולך ונעלם מהר כי הוא הרי מאמן עסוק עלק

 21. מכיר אותו אישית,כנסו הגיב:

  יובל הוא נשמה טובה שיעזור לחבר בשעת צרה,יש לו נשמה של ילד!הבעיה אצל יובל היא שהוא נפגע מאוהדי ר״ג שלעגלים עליו ביציע,בתיקשורת,ובבלוג וכמעט הרסו לו את המשפחה עם זריקת שמועות על מכירות,קניות,ועוד סיפורי אגדות,עובדה שבכל הקבוצות הוא נקבל אהבה!

 22. לדן הרמן 23.01 הגיב:

  ליובל לא היה את מי לקבל!כשהגיע מחלקת הנוער היתה מרוסקת,ואחרי 3-4 שנים עלו ולאדי וקמחזי שעובדה ש-5 מאמנים מלבדו לא האמינו בהם ולא מאמינים בהם זה אומר דרשני!אין אחד שרצה יותר מיובל לשלב צעירים בתור אחד שגדל במכתש,אבל אין ולא היה!

 23. לדן הרמן ,המשך...23.01 הגיב:

  יובל בפ״ת קידם שחקנים כמו חוטבא,דיין,ועוד כמה שלא ראו דקות אצל מחפוד,היום בביתר הוא משחק בסגל של 14 שחקני בית,ההבדל ששם היו לו שחקנים מוכשרים ובר״ג לצערי שלא מתאימים לליגה א׳!לא סתם שוסט ונעים משחקים אחד ביפו והשני בליגה א׳ גם,אם היו טובים היו מתקדמים לבד!

 24. אין לו מקום בכדורגל הגיב:

  אני לא מדבר על היכולת אימון הטובות מאוד שלו שאף אחד לא יתווכח עליהם
  אני מדבר על זה שהיום ילד קטן מיסתכל על יובל נעים כמודל לחיקוי ולא הגיוני שבן אדם שבלי לחשוב שניה מקלל ומאיים כימעט בכל שניה שאפשר יהיה מודל לחיקוי
  לצעיר החלק הזה ביובל לא זוכה לחשיפה לא מודעים לכמה קללות ואיומים אנחנו אוהדי רמת גן ועוד הרבה אוהדי קבוצות אחרות מקבלות ממנו ולכמות האיומים בלי יחס לגיל גם אם מישהו בן 10 מקלל אותו אז יובל יגיד לו "חכה לי מחוץ לאיצטדיון ונראה אותך גבר"
  אני יודע ובטוח ש"העבריינות" הזאת של יובל באה מתוך אהבה ואכפתיות ולא מתוך שום דבר אחר
  ממה שאני קלטתי אותו במשך השנים הוא בן אדם מאוד רגיש גם אם זה לא ניראה ככה ומאוד אומונציאולני לכן גם על הקווים הוא לא מפסיק לצרוח ואם אחד מאוהדים צועק לו הערה מקצועית אז הוא מגיב ולא מענין אותו מי כן אוהד ומי לא
  זה דבר שאני מאוד אוהב אצלו ואני חושב שיכול להוסיף המון אבל אי אפשר עם הקללות האלה ואייומים כזה בן אדם לא יכול להיות מודל לחיקוי
  לדעתי בעקבות דברים אלה יובל לא יצליח לאורך זמן כי יעלו עליו באיזה שלב

  דרך אגב אחת הסיבות שהוא הגיע לבית"ר זה שקורנפיין כבר אמר שהוא מתייעץ הרבה עם גל יוסף וכמו שרשום פה הם חברים טובים יובל וגל יוסף

  אני ל – א מאחל לא בהצלחה בעקבות דברים אלה שרשמתי פה

 25. יובל מאמן מס׳1 היום! הגיב:

  ומי שלא מוכן לקבל זאת כי נעלב ממנו,או שספג ממנו קללות,או לא אוהב את סגנונו שיבושם לו…סתכלו איך שחקני פ״ת וביתר אוהבים אותו ומשחקים למענו זה סוד ההצלחה שלו!תראו איך הקים לתחייה את בן שושן וברוכיאן הגמורים ובאיזה שמחת חיים הם היום נמצאים!יובל תותח על!

 26. ל-23.37,גם מוריניו לא מודל... הגיב:

  לחיקוי והוא בין הטובים בעולם…כל מאמן וסגנונו הוא,יש בעלים שיחליט אם האישיות שלו מתאימה לו!ואחת הסיבות שהשחקנים של יובל מתים עליו כי הוא מגן עליהם בתקשורת,נגד אוהדי יריבות,ומול ההנהלות בהם עובד!יובל הוא גבר מס׳1,שחקנים מתים עליו!

 27. הכדורגל הוא פשוט... הגיב:

  כל מאמני השיטות,והקלסרים הם הצגות.שחקן כדורגל לא צריך מאמן פרופסור,אלא מאמן שיציב אותו נכון,ידע להטריף אותו,שמצד אחד יכבד את מאמנו ומצד שני יוכל גם להתבדח איתו,ומאמן שירצה לשחק למענו!תחברו את כל אלו ותראו למה שחקניו של יובל נלחמים ופורחים אצלו.

 28. הכדורגל הוא פשוט...המשך הגיב:

  תשאלו כל שחקן כדורגל בטח בארץ מה יעדיף את יובל מאמן או גרנט או קשטן,ורובם יעדיפו את יובל!שחקן אוהב מאמן קליל ובטירוף,על פני מאמן עם לפטופים וקלסרים!יובל החזיר לחיים את בן שושן וברוכיאן כמו שלא עשו שום.לוי,עזורי,ומזרחי!ולכן יובל מאמן מוצלח!

 29. למפיסטו 22.54 הגיב:

  כל מאמן חולם לאמן בגן החיות שאתה קורא לביתר…בטח מאמן כמו יובל שהגיע מלמטה.
  והוא עוד יתקדם הלאה אתה תראה.

 30. עם יובל,לא היינו יורדים הגיב:

  אני מבטיח לכם.במקום צמח,דורה,ברוך,והוכנבוים היו צריכים להשאיר את יובל.יובל היה משאיר אותנו בליגה כי הוא היה מטריף את השחקנים,היה מעיר אותם ובטוח שלא היו נראים כמו איך שהם נראו.את הבושות שעברנו עונה שעברה,עם יובל לא היינו עוברים מבטיח לכל אחד פה.

 31. מאמן נשמה!הלוואי ויחזור בעתיד!!! הגיב:

  הסיבה היחידה שיובל לא המשיך בר״ג היתה שלא נתן קרדיט לארקין השוער.אם היה מאמין בו ולא היה מאמן שעומד על עקרנותיו,והיה מתפשר כמו רוב המאמנים שדואגים לכיסם,הוא היה בר״ג היום!לכן הוא מאמן נשמה.ושלא יספרו לכם שארקין ״ניקה אורוות״…

 32. מאחד ששיחק עם יובל הגיב:

  3 שנים,אני יכול לומר עליו שתענוג שיש לך בקבוצה שחקן כמוהו עם לב גדול ונשמה,יובל נתן ביטחון במשחקי חוץ ,בכפרים ערביים,ובמגרשים קשים,בחדר ההלבשה אי אפשר היה לא להיות רציניים לפני משחק כשיובל בחדר,נכון הוא חם מזג,ו״משוגע״אבל גם רגיש ועם לב ענק.

 33. ליובל הגיב:

  איזה מזל שאתה יכול לשבת ולכתוב תגובות על עצמך
  איזה מזל שהבן שלך עוזר לך

 34. ליכלכו עליו סתם הגיב:

  יובל מאמן 9 שנים מעמידר עוד ובכל שנותיו הצליח כמאמן,אחוז ההצלחות שלו גבוה,ואי אפשר לקנות משחקים במשך 9 שנים!9 שנים זה משהו כמו 400 מש׳ כולל גביע,מישהו חושב שאפשר לקנות 150-200 משחקים!אז בבקשה תפרגנו גם אם קילל,או האדם שבו לא מוצא חן בעיניכם.אני מתגעגע אליו!

 35. ל-0.38 כנס הגיב:

  עוד קונספירציה שלך…נראה לך שיובל כותב כאן?או בנו?אתה בטח מאלה שאמרו שלא יוכל לאמן חוץ מאת הכח עמידר…בנתיים עבר כבר בהפועל פ״ת וביתר ירושלים 2 מועדונים גדולים מר״ג…והוא עוד יטפס.תמשיך לאכול תכובע!

 36. יובל וכרמלי 2 מביני כדורגל הגיב:

  יובל הוא בין 2-3 המאמנים הטובים בארץ!תנו לו חומר שחקנים כמו של מכבי חיפה,הפועל ת״א וגם הוא רץ לתארים!אני רוצה לראות את רן בן שמעון או ניצן שירזי ועוד כמה בינוניים מאמנים קבוצות ללא תקציבים…וכרמלי זה בן אדם שמבין כדורגל בזכות עובדה שהוא במועדון גדול היום!

 37. פורבס הגיב:

  יובל הוא עוד עשב שוטה שייצר הכדורגל שלנו שנותן במה לאנשים כוחניים ואלימים עם תרבות ערסית ומנטליות ערבית להיות גיבורי תרבות ולהנות מזמן מסך. לא איש חינוך בטח לא ערכים ולא סמל בהפועל רמת גן. אולי סמל למה אנחנו לא רוצים להיות. יאללה לעבור נושא חדש חדש

 38. לפורבס הגיב:

  קשה לך עם ההצלחה של יובל אה?״יאללה לעבור נושא חדש״…אני מבטיח לך שיובל יגרום לך לעוד שנים רבות באסה!מביתר הוא רק יעלה.וערס?כוחני?גס רוח?גם דוביד הגדול קילל והיה גס רוח!גם מוריניו הענק הוא כוחני וגס רוח…תן לי את יובל מאמן ולהצליח על פני מאמנים שאין להם נשמה!!!

 39. פורבס הגיב:

  של נעליך כשאתה מזכיר את דוביד והערס באותה נשימה. איזו השוואה זו בכלל? ההצלחה של יובל היא נצחון האלימות והכוחנות במדינת הערסים עם המנטליות הערבית. בושה שאלה פני הכדורגל שלנו. לא סתם אני מדיר רגליי מהמגרשים כבר שנים רבות 

 40. לפורבס הגיב:

  מסכים איתך שהכדורגל בארץ מסריח אין כל ספק בכך!לכן בכדורגל שלנו ליובל יש מקום ומקום גבוה לאור ההצלחות וההשגים שמשיג!זה הכדורגל שלנו ולא מהיום.כבר 40 שנה…לגבי ערס זה שיובל כוחני,עומד על עקרונותיו,לא מתפשר,או חבר של בן כהן לא עושה אותו ערס,גם אם מקלל!

 41. אדום עתיק הגיב:

  כמו רבים קשה היה לי להתעלם מהתוצאות אבל מאוד לא אהבתי את הדרך , גם ההתנהגות האישית וגם צורת המשחק. להזכיר גם כי עלינו לא מעט בחסדי לוזון ולא ממש מהמקום הראשון למרות שהיה הרכב איכותי ו"זכינו "לראות בעיקר כדורגל לא אטרקטיבי אבל עם תוצאות .
  ברבדוס* מתאימה ליובל ,טוב לו שם וגם לנו טוב שהוא שם. (ואף מילה על פרדי…)

  *ברבדוס אי קריבי ,כינוי לירושלים-חצי ברברים חצי דוסים.

 42. לאדום עתיק הגיב:

  ליובל בלאומית לא היה כזה סגל נוצץ…חסן העצלן וצ׳אקנה בסוף קריירה הם לא סגל נוצץ,וקוריס נתן ליובל מטרה עליית ליגה ולא משנה איך!יובל חיפש רק את התוצאה!יובל אימן בר״ג בתנאים לא תנאים והצליח,אף מאמן לא היה שורד את מה שעבר המועדון ב-5 שנים האלה.

 43. המשך הגיב:

  תראה בקבוצות אחרות כמו פ״ת שם יש כשרונות ושחקנים טובים איזה כדורגל פ״ת שיחקה עונה שעברה,הכי יפה בליגה והכי אטרקטיבי.גם בביתר היום ביתר משחקת פתוח והתקפי וכובשת.תבין שר״ג זה מועדון שורד וכך גם יובל לקח אותו רק להביא תוצאות!כיום ארקין נותן שקט שמאפשר שקט,וללא לחץ. 

 44. סמל גדול בהפועל ר״ג!!! הגיב:

  הפועל ר״ג=יובל נעים,המכתש=יובל נעים,יובל מגיל 8 גדל במכתש והעביר שם כל יום 7-8 שעות.בשבתות בתור שחקן היה מגיע בבוקר למשחקי מחלקת הנוער ומהמרפסת עם מאיר כהן היה מדרבן וצועק כאילו הוא משחק,עד שעות הצהריים,אין שחקן עם לב גדול יותר ממנו ששיחק בר״ג,בדם שלו עוברת הפועל ר״ג. 

 45. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  יובל היה חבר דירקטוריון בהנהלה ומאמן . קוריס קיבל אמנם את התואר יור אבל בתכלס קוריס היה עובד של הדירקטוריון. ומכאן הביטוי של יובל שהוא יאמן אותנו כמה שירצה. בנפילת היור הדירקטוריון החיצוני יש לאמר ויובל הפנו לו עורף. כולנו יודעים מי היה בעל בית אמיתי ותישאלו את אדון רבינוביץ לשעבר מהבקרה. הקבוצה עלתה ליגה לא משני המקומות הראשונים דבר שקורה פעם ביובל. לגבי ביתר ויובל מה קרה את מי ניצחה ביתר קצת פרופורציות זה רק מחזור 2 נחכה סיבוב וניראה מה שווה יובל. . לגבי אמסלם הוא שותק וטוען שהלך מסיבות אשיות ובסמוך לקנית 20 אחוז מטוטו ב1.6 מיליון מביתר וכיום הכח גל ר-ג הם הבעלים . שקוף שזה היה התנאי הכפוי על קורנפיין לבואו של יובל לביתר. דרך אגב העיסקה תמוהה כי כדי להחזיר את ההשקעה בטוטו צרין למכור אותו לפחות ב8 מיליון שח אבל זה סיפור אחר….

 46. אעכן תוחאן הגיב:

  שני נצחונות לא עושים אותו תותח כמו ששני הפסדים לא. יהפכו אותו למאמן כושל. חכו שיהיה קצת לחץ בביתר ותראו את החלק הלא נעים של נעים קופץ החוצה. בינתיים תנו לו לשחק את הרגיש שדומע מול סרטים ודרישת שלום מדויד אמסלם 

 47. צריך להיות אובייקטיביים הגיב:

  יובל הוא סמל בר״ג!שיחק בנבחרות מילדים עד אולימפית כשחקן הרכב והיה בורג חשוב בהרכב,ייצג את ר״ג באליפות עולם לנבחרות נוער כשחקן הרכב,שיחק בר״ג שנים,חי את המועדון והמכתש שנים,אימן בהצלחה והביא הדגים

 48. ל12.12 הגיב:

  אתה צודק,רק זה לא ה-2 נצחונות,זה 10 שנות אימון מוצלחות עם הישגים,והצלחה מסחררת עם פ״ת שקיבל אותה עם 4 נק׳ אחרי תבוסות של 3-4 חתיכות ולאחר שיחרור ביטון וויסה,בביתר החזיר לחיים את ברוכיאן ושושן שהיו מתים,מה שלא הצליחו מאמנים ״גדולים״לוי,שום,עזורי,מזרחי יובל עשה בשבוע…

 49. לסמל Or dun הגיב:

  בתקופה שיובל היה שחקן צעיר בכלל לא הייתה מירפסת חחח
  לך תשאל את אבא לפני שאתה מבייש אותו

 50. דני מ הגיב:

  יובל מתאים לבית"ר ובית"ר על אוהדיה מתאימה לו.
  ליובל היו שני הישגים עם ר"ג – הישארות למרות המינוס (ותודה לשמשון ולישראל לוק. תודה גם לאחי נצרת)
  וההישארות בליגת על (שוב תודה לאחי נצרת).
  בעקרון אני לא מאמין שהדרך מקדשת את האמצעים כי זו ראיה לטווח קצר ועובדה שזה היה טוב ליובל אבל גרוע לקבוצה.
  יובל בעקרון (בלי קשר להיותו אורדון ואדם פתוח) מאמן לא רע…חי את המשחק אבל לחוץ ברמות מטורפות…מקווה בשבילו שיבין שכדורגל זה גם הצגה לאוהדים. אולי בבית"ר כשהגיע למצב אידיאלי שאין לו מה להפסיד שם, יוציא אותו קצת מהלחץ האטומי.

  אגב לזה שמעלי (12:39 אפק): הזכירו את אהובך אז חזרת? שכחת יוד מיותר ב"שיחרור"…..

 51. אורדון הגיב:

  זה שיובל מאמן את ביתר ירושלים אחת הקבוצות הבכירות בליגה זה אולי הסממנים הכי גדולים שהכדורגל שלנו מתדרדר מרגע לדודלי עבריין מעורב בפעילות עבריינית ומאמן שמבייש שחקנים ואת עצמו בהתנהגות חסרת הרסן שלו הוא הסממן הכי גדול של הכדורגל הישראלי שכונה עברינות דברים שנסגרים מתחת לשולחן וחוסר רצינות ככה רק מדרדרים. היום שאני מסתכל על הדברים בדיאבד יובל נעים וירון קוריס אמנם הצילו את הקבוצה מירידה לליגה א אבל הם גם הביאו אותה לתהום עמוק של קבוצה בלי אוהדים ובלי מגרש בית ועכשיו ארקין צריך לשקם את ההריסות שהשאירו קודמיו.

  מה שכן יש ליובל משהו שאין להרבה מאמנים בארץ וזה שהוא מוטיבטור גדול הוא מכניס פלפל לתחת של השחקנים כנראה תוך כדי איומים עליהם אבל זה עובד. לגבי שחקני נוער שלא קודמו אני חושב שיובל הוא לא האשם היחיד מחלקת הנוער של הפועל רמת עוברת הזנחה של שנים ועם אובדן המכתש ומגרש הבית היא הולכת להיחרב לגמרי תוך כמה שנים אלא אם יהיה מתחם אימונים לקבוצה ומגרש בית ארקין יכול לעשות את זה בקלות אבל משום מה לא רוצה.

  אגב אני אישית ספגתי איומים מיובל נעים וקללות בנאדם כזה מקומו לא בכדורגל כם אם הוא ינצח עכשיו 30 מחזורים ויקח אליפות עם ביתר אבל אוהדי כדורגל הם עדר של כבשים לרוב הם ישלמו מחירים מובקעים לכרטיסי כניסה למשחק ומה שיענין אותם בלבד זה אם הקבוצה מנצחת או לא. לא מעניינת בשורה התחתונה את האוהדים השכונה שהולכת בכדורגל.

  קחו דוגמא אם נבחרת ישראל הייתה עולה ליורו אף אחד לא היה מדבר על זה שיש יור התאחדות עבריין וששילמו משכורת שערוריה לפרננדז.

 52. ל-13.19 or dun הגיב:

  יש לך בעיה בהבנת הנקרא או שאתה קורא שורה כן שורה לא…כתבתי שיובל ב״תור שחקן״ היה מגיע בשבתות בבוקר לראות משחקי מחלקת נוער ומהמרפסת היה מדרבן וצועק.ככה זה שאחד כמוך רוצה להבין מה שמתחשק לו להבין…

 53. לדני מ. הגיב:

  אתה זה זה שעלה לשידור אצל איציק זוהר והתחיל לגמגם ולא היה ממוקד והיו לו טענות לאלוביץ,במקום להגיד איך עיר כמו גבעתיים אין לה מגרש חלופי,ואיך גנבו מאיתנו את המכתש,ואיך ואיך ואיך,לך תראה את השידור ותראה ילד בן 12 עולה לשידור ,כך נראתה…

  • אדום עתיק הגיב:

   חבל שהחמצתי איך אתה עלית לשידור ורמסת ברגל גסה ובלשון רהוטה את הסמרטוט וגיסו שכאילו מנהלים את העיר, איף פיספסתי את זה . תגיד, אפשר למצוא את זה ב יו טיוב?

  • דני מ הגיב:

   אני שמח להיות ילד בן 12 שמתרגש כשהורסים לו את הבית, מאשר בן 30 או 40 או 50 ממורמר וזב חוטם ומלקק פנכה ועושה דבר אדונו.
   אגב, אם הייתי מתלונן ובוכה איך ואיך ואיך אז זה מה שהיה מחיה את המכתש? אתה באמת חושב שאלוביץ או בן שחר באמת ראו את זה? לדעתי אפילו לא מודעים לקיום התוכנית…אבל איך אתה תבין אם הראש והלשון שלך עמוקים ב…

 54. יובל אורדון אמיתי הגיב:

  יובל הוא אורדון אמיתי,כשלקחו את המכתש וזרקו משם את הקבוצה הוא הלך למחרת מסביב לחומות ושרט אותם בציפורניים בעצבים.ראיתי במו עיני,מחזה חזק.לקח ללב מאוד חזק את העזיבה

 55. יורם פומרנץ הגיב:

  ליובל שלנו,

  בהצלחה תמיד.

 56. אוהד 1982 הגיב:

  יובל עשה, יובל קילל, יובל איים,יובל לא נחמד, יובל רשע. הבנו, יופי. עכשיו שכהוא לא כאן אני מרשה לעצמי לאחל לו הצלחה מכל הלב בבית"ר ירושלים באתגר אמיתי, אם יצליח בבית"ר הוא יגיע יום אחד גם למכבי או הפועל. מברוק לך יובל. תהיה יותר בן אדם ותראה שאתה תתקדם מהר יותר כי כדורגל יש עליך.

 57. יובל זה הפועל ר״ג! הגיב:

  גם היום הוא לא פה,וגם אם הלך עם כעס אולי,הפועל ר״ג זורמת בדמו של יובל.יובל נשם במשך 40 שנה את אויר המכתש,אכל ושתה במכתש,ואת כל חייו העביר במכתש יותר מכל שחקן עבר אחר!גם אם הוא גס רוח,חם מזג,ו״ערס״,עדיין הוא סמל בהפועל ר״ג,וכל הכבוד לשלמה שעשה כתבה עליו,כי מגיע לו.

 58. סבתא יחנה שיודעת הכל הגיב:

  לכל המתלהבים יובל נעים בילדותו אהד את מכבי תל אביב
  וזה בדוק 100 אחוז

 59. לסבתא ולכולם הגיב:

  ידוע לכולם ממזמן.
  הנה עוד כתבה מפרגנת/מלקקת ליובל, ממקומון מעריב בירושלים.
  http://www.nrg.co.il/online/71/ART2/282/372.html?hp=71&cat=7101&loc=55

 60. אם התנאים של היום יובל היה הגיב:

  מביא אותנו תוך שנתיים לצמרת ליגת העל.עם התקציב של ארקין,השקט התעשייתי,התנאים והנשמה שלו.אל תשכחו שאצלנו עבד ללא תקציבים,בלי תנאים,ללא משכורות,שביתות שחקנים ועשה הישגים ענקים,זה גם השפיע עליו כלפי חוץ בעצבים כי הוא עובד מהלב!

 61. שלמה,הניכור של יובל הגיע כי ... הגיב:

  מההתחלה האוהדים קיללו אותו,לא הרעיפו עליו חיבה ואהבה,ולכלכלו עליו בכל הזדמנות שהוא עבריין כי הוא הולך עם בן כהן,וזאת הטעות של האוהדים שלנו,אחרת יובל היה מחזיר גם לקהל.קח את ניר כץ לא נותנים לו ימי חסד ומקללים אותו כבר ומלכלכים עליו,ואת פרדי,ואלי כהן ועוד ועוד.

 62. יובל טיפוס רגיש הגיב:

  וכלפי חוץ נראה כאילו הוא שם …על כולם,אבל הוא רגיש ונפגע.הוא היה הולך לשחקנים בשישי בערב לשכנע אותם לשחק בשבת כי לא קיבלו כסף,יחד עם זה עברה משפחתו בתקופה הזו טראומה אישית גדולה,ועבד ללא תנאים,ומה קיבל בחזרה?רק עלבונות מהקהל מהרגע שהגיע.פלא שהיה מנוכר,תראה בפ״ת וביתר!

 63. לזה שכתב רגיש הגיב:

  ל"יובל טיפוס רגיש": אל תבלבל את המוח. הניכור התחיל הרבה לפני זה כשהלך לאוהידם לאיים עליהם ביחד עם קוריס ובן כהן בסוף המשחק מול רישון בליגה הלאומית.
  רגיש? רגיש לשם שלו ולאגו שלו. בתחת שלי רגיש.

 64. סבתא יחנה שיודעת הכל הגיב:

  בואו תשמעו ספור אמיתי על יובל נעים
  בהתייחס למשפט אחד של יובל נעים מתוך הכתבה למעלה. "אבל האמת היא שיש לי רגישות יתר למצוקות של אנשים".

  יש להפועל ר"ג אוהד שהוא נכה בכסא גלגלים. אוהד שמגיע כמעט לכל משחק, בית וחוץ, בכל רחבי הארץ. אוהד שמוכר ע"י רבים ומכיר רבים. אוהד שהוא פעיל בין האוהדים. אוהד שנהג להגיע למקומות שגם יובל נעים הגיע אליהם להעביר זמן אחרי אימונים. אוהד שיובל מכיר אותו שנים.

  לפני כשנתיים היתה הפגנה גדולה של אוהדי ר"ג כנגד הריסת המכתש במגרש החנייה שליד עיריית גבעתיים. להפגנה הגיעו רבים וטובים וביניהם גם המאמן דאז, יובל נעים, וכמה שחקנים וביניהם אלי לוי וקובי חסן.

  כשאותו נכה ראה את יובל והשחקנים מגיעים הוא גלגל עצמו לכיוון שלהם כדי להגיד שלום. יובל, כשראה אותו, קידם אותו באומרו הנה מגיע אחמד יאסין. רומז על היותו נכה בכסא גלגלים כמו אחמד יאסין. אלי לוי וקובי חסן פנו בתמיהה אל יובל ונענו בזלזול.

  אלו היו כמה מילים על יובל נעים האדם, האדם שיש לו "רגישות יתר למצוקות של אנשים". זה האיש וזה האור שבו אפשר לראות את רגישותו.

 65. לסבתא יחנה שיודעת הכל הגיב:

  אותו אוהד מקלל כל זבוב,ויש לו פה ג׳ורה,גם את ניר כץ כבר הספיק לקלל ולגדף,קילל את יובל עבריין כי חושב שמותר לו הכל כי הוא בכסא גלגלים,יובל אולי קרא לו אחמד יאסין כי גם יאסין היה יושב בכסא מקלל,מגדף,ומקיא מהפה מילים של חולה בנפשו.

  • מיקי ר. ל-"אפקים" 13:23 הגיב:

   קודם כל ברכת ברוכים החוזרים ל'אפקים' עם העברית העילגת.
   עכשיו, ניר כץ אכן קיבל ממני כמה קללות, לצורך מסויים. המטרה הושגה.
   שקר גס בפיך. ליובל בחיים לא קראתי עבריין. למיטב ידיעתי הוא לא כזה אלא רק מתרועע עם כאלה.
   הצורה שבה 'אפק' עושה ספין דמגוגי כדי להצדיק התנהלות זבלית מעידה רק על הכותב.
   גם לקוריס לא קראתי עבריין למרות שהוא צרח עלי שירצח אותי וזה ליד עדים.
   וזה ממש ממש לא יפה לפגוע בזבובים כשמעולם לא קיללתי אף אחד מהם באופן אישי.

 66. ל12.13 הגיב:

  אם היית הקיא מספיק בפרטים היית יודע ששבועיים לפני אותו משחק קיללו את יובל,לכלכו עליו בכל אמצעי התקשורת כמעט שהוא מהמר ומוכר משחקים,והוא עולם תחתון,וכמעט הרסו לו את המשפחה,באותו זמן מישהו קרוב לליבו חלה במחלה קשה,וכל אחד היה מתפרץ כך!ולא שאני מצדיק אותו,אבל בהחלט מבין!

 67. Or dun הגיב:

  בקיצור הבנו .. יובל נעים מאמן מצויין ומעולה ושרמנטי בעל חוש הומור מפותח
  כזה שקיבל שכר עבור שנתיים רק שיילך מפה יעני קח תכסף ועוף לנו מהעיניים
  בהצלחה איפה שתהיה וגם תהיה בריא ועזוב אותנו בשקט

 68. הנוקמים מהמכתש הגיב:

 69. יהורם איתן הגיב:

  בערך,60 ניצחונות,30 תיקו
  תודה ליובל נעים שגרם לי לכל כך הרבה שבועות עם חיוך ומצב רוח.
  באותה מידה,תודה גם לירון קוריס שהחזיר אותנו לליגת על והכניס לנו שוב את המכתש לנשמה.
  אני אוהד,לא מעניין אותי טיבעו או אופיו של מאמן או בעלים,יש השגים ,ברוך השם.
  וכולנו עברנו בכייף את התקופה הזו שלא תשכח 40 שנה.

 70. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  מאמן גדול הלב והנשמה של הפועל רמת גן

 71. קהל מפונק עסוק רק בלשנוא הגיב:

  גם בכתבה על מאמן שעשה נסים ונפלאות ב-5 שנים ולא אתחיל לפרט את הישגיו,ממשיכים ללכלך על מאמן שנשם את המכתש,שיחק,ואימן וגדל כאורדון אמיתי!פרדי אחרי 2 תיקו משתיים וכבר מלכלכים שהגיע בגלל עו״ד המאירי,ואיזה קבוצה בנה…פראייר ארקין לא מגיע לקהל הזה בעלים כמוהו!!!

 72. ו... הגיב:

  אפשר לחשוב ש-40 שנה זכינו ב-14 אליפויות ו-10 גביעים…הפועל ר״ג תמיד התקשתה והיתה מועדון בינוני,גם אליפות הגיעה בפוקס,וגם הגביע באיזה נס,לעולם לא היינו ראש לאריות באמת אז מה כל הזמן מתלוננים ובוכים ויש טענות!היינו בקבר הגיע קוריס קיללו אותו,היום יש טענות למשיח חדש ארקין,מתבייש באוהדים כאלו.

 73. בר לב להנהלה הגיב:

  אין מחילה ואין סליחה להתנהגות המחפירה והנלוזה של יובל "לא" נעים. לא צריך סמלים כמוהו. הלוואי ושיירדו ליגה ויובל יגמור את הקריירה. קודם כל הכדורגל שלו מגעיל ולהשאיר קבוצה בליגה עוד לא הופך אותו למוריניו. יש כדורגלנים שאוהבים אותו וזה בדיוק אלה שעשויים מהסוג שלו. ערסים!
  בגלל זה הוא אהב את שי רביבו וקובי חסן ושנא את קרלוס.
  אין בנאדם שאני מאחל לו כישלון כמו שאני מאחל ליובל. יאללה הפועל, תדפקו 4 לערסים מירושלים.

 74. המכתש לעד הגיב:

  סיפור מרגש באמת שחושף שוב עד כמה יורוקום עושים עוול להסטוריה של העיר ושל המדינה בכלל.

 75. ל-11.53 ,תתבגר... הגיב:

  יובל המאמן הטוב בארץ היום וזה יגידו לך גם עיתונאים ואנשי כדורגל!הכדורגל שלו עם פ״ת היה היפה בארץ,והיום בביתר גם!בר״ג לא היה עומק,ופצועים,ולא היו משכורות,ולא סגלים חזקים במיוחד אז יובל חיפש את התוצאה!זה שנעלבת ממנו,קח טישו ונגב את הדמעות כי הוא רק ילך ויתקדם!

 76. ל 21:27 הגיב:

  יובל המאמן הכי טוב בארץ? אין לך מושג לך תשחק דוק. חוץ ממוטיבציה אין בו כלום. לא יכול להיות שבנאדם טיפש יהיה מאמן טוב, מה לעשות. נעלבתי ממנו? חחח הוא אפילו לא מכיר אותי ובחיים לא דיברתי איתו (וטוב שכך). רק זה חסר לי להכיר אנשים מהעולם התחתון. עבריין טיפש וחמום מוח !!!!!!!!!!!

 77. ל-9.41 הגיב:

  כן יובל היום המאמן הטוב בארץ,מאמן שלקח את פ״ת עם 4 נק׳ אחרי שקיבלו רביעיות עם מחפוד ושיחררו את ביטון ווויסה הציג כדורגל היפה בארץ,היום בביתר ללא הכנה ומחנה אימון ביתר משחקת כדורגל יפה ועכשוי סגירות והנעת כדור,והחזיר לחיים את שושן וברוכיאן,ומשיג תוצאות כבר 10 שנים!

 78. ועוד משהו הגיב:

  יובל מאמן לא רק של מוטיבציה אלא גם של טקטיקה וכדורגל,אחרת לא היה משיג תוצאות כבר שנים,רק מוטיבציה אפשר הצלחה זמנית…לא לאורך זמן!פ״ת היתה מתה ויובל עשה ממנה קבוצה מצויינת אי אפשר רק ממוטיבציה גם בביתר,אז לך אתה תלמד קצת כדורגל!

 79. אה,וגם קידם שחקנים! הגיב:

  מי הכיר את שי רביבו,שי חדד,אסאו? עד שיובל הביא לר״ג? מי היחיד שהאמין בהם?מי היחיד שנתן הזדמנות לחוטבא שעבר להפועל?שמחמוד סיפסל?מי נתן לדיין שנמצא במכבי?מי הביא את גורדנה לפ״ת וקידם שגורדנה היום שחקן הרכב בהפועל?מי נתן את הצ׳אנס לתורג׳מן שהיום בחיפה ופרח בפ״ת?מאמן ענק!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s