עלובי נפש

חיים גרינפלד סוגר חשבון עם ראשי העיר גבעתיים השותפים לעוול המכתש

מאת חיים גרינפלד

כתלמיד בישיבה תיכונית, לא אהבתי שמדברים סרה בפוליטיקאים הדתיים. האמנתי, בהביטי בהם, אותם עבדקנים עטויי זקן ופאות, שהם אכן מייצגים את רצונו של הבורא בכנסת ישראל ובפוליטיקה הישראלית. עד שבאה ההתפכחות הגדולה, עד שהגיעה ההכרה הסופית. עד שהבנתי שפוליטיקאי הוא פוליטיקאי, וממש לא חשובה התחפושת.
פעם, לא תאמינו, האמנתי גם בפוליטיקאי המקומי, המוניציפלי. האמנתי שרק טובת העיר עומדת לנגד עיניהם של ראשי הערים וצוותיהם, ושרווחת התושבים, והיא בלבד, מניעה אותם. עד שהגיעה ההתפכחות הגדולה.
יצחק ירון, אפי שטנצלר, ראובן בן שחר.
פצעתם את נשמתם של אלפי אוהדי כדורגל זה עשרות בשנים. התנהלתם בציניות פושעת תוך העדפת הממון על הרוח, על ההיסטוריה ועל התרבות.
לעגתם לדורות של שחקנים, מאמנים, ילדים ובני נוער, וכמובן אלפי אוהדים, שכל חטאם היה אהבה ללא גבולות לקבוצתם ולביתה המיתולוגי. מכרתם את כל החבילה הקדושה הזאת תמורת נזיד עדשים מאוס.
הביטו בתמונה, חבורת פוליטיקאים עלובי נפש וחסרי לב. הביטו בתמונה. הביטו בהריסות, בערימת הכיסאות התלושים באכזריות, בהרס המזעזע של מקדש כדורגל.
מגרש יקר שלקחנו בו אליפות. מגרש נדיר, במיקומו, בארכיטקטורה הייחודית שלו, באהבה ללא גבול שרוחשים לו. מגרש שחודורוב, גלזר, סטלמך, שפיגלר ומלמיליאן ליהטטו בו, מגרש שהוא אגדה.
באתם וניתצתם, תרתי משמע, אגדת חיים של דורות.
ניסינו, עשינו כל שביכולתנו לשנות את רוע הגזירה שגזרתם. נכשלנו.
ההיסטוריה תשפוט אתכם. לא תינקו.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, מצילים את המכתש, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

29 תגובות על עלובי נפש

 1. ריקוט הגיב:

  מרגש. אממה, יינקו גם יינקו. ככה השטה עובדת, ואולי ככה עבדה תמיד. אחרי ככלות הצער והאבל, יש לקום ולהתנער ולצאת לדרך חדשה.

 2. גוועתיים ז"ל הגיב:

  חיים כל הכבוד על המאמר.כתושב גבעתיים אתה בטח מודע לבעיה הקשה של העיר בשנים האחרונות והיא חוסר מנהיגות ולכן אי יכולת לקחת החלטות קשות כמו ללכת למלחמה על מכתש.
  מקוה שלא תשכח בבחירות הבאות את חלקו של בן שחר הנמושה , תדאג לסדר לו מקום בלשכת התעסוקה. שם מקומו

 3. מכתב לראש העיר הגיב:

  מכתב ששלח הבוקר תושב העיר לראש העיר חסר השחר
  שלום רב.
  בשנת 1987 נולדתי בעיר גבעתיים.
  ומאז אני חי ונושם את האוויר הצח של גבעתיים (עכשיו אני לא בטוח שהאוויר הוא כ"כ צח)
  בילדותי היה פה מקומות נפלאים, לדוגמא : שטח 9 למי שזוכר… המכתש שכבר מתחיל לאט לאט לברוח לנו מהידיים..
  מצפה הכוכבים שאפשר היה לראות משם את הנוף של כל ת"א.. רק שחבל שלאט לאט מתחילים להבנות בניניים של 20-35 קומות והורסות את הנוף הנהדר.. התחרות של ראובן בן שחר וצבי בן למי יש יותר גדול כבר יוצאת מכל החורים… (ראינו מה קרה לצבי בר)
  כל שנה מאז אני כאן אני זוכר שנבנה משהו חדש בעיר.. התחיל בקניון שמשך מספר שנים הזנק הבלתי הפיך מהרעש של הבניה במשך כל שעות היום פשוט גמר אותנו.. ומיד אחרי זה בניון ענק בין 38 קומות שצץ לו בגבעתיים הקטנה… בניין שלא משנה איפה אתה נמצא בגבעתיים אתה רואה את הזוועת עולם הזאת! מסתיר כל דבר אפשרי.. אתה פשוט רואה גוש ענק בגודל של עזריאלי באמצע תל אביב… והבניין הזה עדיין בבניה.. וגם כאן כל יום משעות הבוקר המקדמות אני שומע את הבניה של הבניין את הצעקות של העובדים שצועקים אחד לשני מלמעלה למטה..
  כל בוקר שאני מתעורר ומקווה שיהיה בוקר נפלא אני נתקע באבק שצץ מכל מקום אפשרי ברחבי העיר גבעתיים. במשך 25 שנים אני רק נושם אבק של הריסות ובניה מחדש…
  העיר גבעתיים לא עומדת בכמות האנשים שיש לה… תשתיות גרועות, שלא נדבר על כבישים… העיקר לבנות בניניים גדולים שעלות כל דירה בין 2 מיליון שקל ל-3… פעם שהייתי יוצא עם האופנוע מרחוב המאבק לוייצמן פינת כצנלסון היה לוקח לי דקה וחצי וזה גם הרבה. ועכשיו שאני יוצא עם האופנוע לוקח לי כמעט 15 דקות להגיע לצומת של וייצמן כצנלסון… שלא נדבר על אוטו!!! כמות נכבדת של כסף שאני משלם לארנונה… שלא נדבר על שפתאום אחרי 20 שנה אני מקבל מכתב שהבית שלי גדל ב 10 מטר רבוע… (ברגע זה התחלתי מלחמה עם העירייה ולאחר מספר רב של חודשיים קבלתי מכתב שהבית ניהיה קטן יותר כמו שהיה תמיד)
  שיפוץ כבישים שנעשה בעיר נעשה על כבישים טובים ולא על כבישים גרועים כמו לדוגמא כביש ברחוב הצנחנים ששם נפלתי כבר עם האופנוע מספר פעמיים (אתה מוזמנים ללכת לראות את זה).
  בניניים חדשים שנבנים כל יום בגבעתיים.. במקום להשקיע בדברים יותר חשובים מאשר הכנסה נוספת לעירייה… כמו למשל שביל אופניים בגבעתיים, כמו למשל הורדת הגג של מבנה פיקוד העורף בצמוד לשבט צופי גבעתיים, (הגג הגדול הזה כולו אסבסט!!!)
  {זה זמן רב ידוע שהאסבסט הינו חומר מסרטן. סקרים אפידמיולוגיים, הוכיחו שחשיפה לאסבסט קשורה במחלת האסבסטוזיס, בסרטן ברונכיאלי ובסרטן קשה במיוחד המזוטליומה!!!} רק חבל שבשבט נמצאים כל יום ויום מספר רב של ילדים!!! ממה שאני יודע כמעט ומגיע ל1000 חניכים… אולי רק אחרי שמשהו רק יקרה.. יתחילו לפעול ולפנות את כל הגג…
  וכמובן איך לא… נגיע לתאגיד המים "מי גבעתיים!"
  שכל הזמן כמות המים החודשית שלי עול ועולה ועולה.. (עד שיגיע מצב שאני משתמש במים של מקומות ציבוריים…)
  בריכת רמבם הישנה שהייתי נמצא בה כל יום בערב בשביל לשחות… קיבלה מפנה ונקנתה ע"י איש פרטי… וכמובן שהמחיר החודשי/שנתי עלה בהרבה מה שאומר שנאלצתי לבטל את המנוי…
  ועכשיו בגיל 25 אפשר להגיד שהאוויר הצח של גבעתיים לא כמו שהיה פעם… וחבל מאוד שהעיר גבעתיים נהפכת לעיר ראושה! מספר הרב שגודל וגודל העיר לא מצליחה לקלוט את כולם! מספר המכוניות שגדולות בעיר/ מספר הדוחות שגדלים בגבעתיים בגלל חוסר חמור של מקומות חניה!
  ולסיום אני רוצה להגיד משהו קטן ואחרון…
  גם עכשיו אני ממשיך לנשום את האוויר המסריח של האבק בעיר ואת הדברים המטופשים שהעירייה עושה לא למען התושבים אלה למען עצמה והכנסה כפולה של כסף לכספת העירייה…
  מקווה שמכתב זה יגיע לידיים הנכונות ויתחיל להעבור לאנשים שבאמת יכולים לשנות דברים ולעזור לעיר הזאת לחזור ולהיות כמו פעם!!!!! (לא הצלחתי לפרסם את זה באתר שלכם)
  תודה ומקווה שעוד מספר שנים אני יוכל להגיד שהאוויר הצח של גבעתיים חזר להיות שוב פעם צח…
  בבחרות הקרובות ילך בן שחר הביתה אין שחר עם בן שחר תפיצו מכתב של תושב גבעתיים ,רק החלפת ראש העיר ,זו המשימה

 4. גר בבורכוב ומקלל את הרגע הגיב:

  הבוקר מי שניסה להסתובב באזור המכתש נתקל בפקקים נוראיים בגלל משאיות הפסולת שיצאו מהמכתש.זה רק הקדימון למה שהולך להיות שם בשנים הבאות במהלך הבניה.אחרי שתגמר הבניה יהיה להם שם בלגן אימים מה200 משפחות שיכנסו לשטח,מאות מכוניות בלי הפוגה על שטח צר ומוגבל,
  עיר אוכלת יושביה

 5. דפני הגיב:

  חבל שהשחיתות של הפוליטיקאים משפיעה על מספר כה רב של בני אדם. הם לא רואים בעיניים. עושים מה שמתחשק להם ואנחנו אוכלים אותה. אטימות מוחין, רוע. זה מה שהם. אין מושיעים ואין צדיקים. כולם דרעקס.

 6. אם תושבי בורכוב היו... הגיב:

  משתתפים עם אוהדי ר״ג במלחמה מההתחלה ולא רק בשנה האחרונה קרוב לוודאי שהיה קורה משהו.בן שחר מס׳ פעמים בעבר אמר בקשר למכתש,שכל אוהדי ר״ג גרים מחוץ לגבעתיים…כנראה חשב שיש לו רוח גבית מתושבי גבעתיים,אם היו נלחמים בו התושבים כבר אז,היה אולי משתכנע.

 7. אורדון תושב השכונה הגיב:

  כמה תגובות למגיבים ולכותב…
  לראות את הילדות שלנו נעלמת -כואב. אני הולך לים רץ ומקלל את האנשים שהרסו לי את הילדות. מוציא אגרסיות. מה עוד נשאר לעשות?

  לתושב העיר שכתב מכתב לרואבן בן שחר. אני ניח שהמכתב הגיע אליו והוא נתן אותו לדוברו בכדי שיענה לך. אם תרצה להפגש איתו לבטח יוציא "שליפים " מהמגירה. גבעתיים – פנינת גוש דן- הופכת לעוד עיר מושחתת. שכונת בורוכוב – סמל לשכונת יוקרה בגלל ההון האנושי שלה- תהפך לשכונה במובן הרע של המילה.
  המכתש הוא רק הקש ששבר את גב הגמל. על מיסי עיריה ומים שעולים בממוצע 1500-2000 שקלים בחודש (כן!!) אנחנו שותקים כי זו בחירה שלנו … מי אמר לך לגור כאן (אלה תשובות ששמעתי בעיריה) אבל בנוף הילדות שלנו אל תגעו.
  לצערי, ראש העיריה שלנו מנוהל. הוא לא מסוגל לקחת החלטות ולא מוכן לעשות למען התושבים שלו. לקחת החלטה אמיצה היא להראות מנהיגות. ברור שהסירחון מהמכתש עלה לפני שראש העיריה המכהן קרא תשובות מדפים. אבל נבחר ציבור קהילתי צריך להראותש הוא עושה למען התושבים.
  ל18:38 תושבי השכונה ניסו לערער על ההחלטה לפני 7-8 שנים ונזרקו מבית המשפט.
  בינתיים מספר תושבים עבדו סביב השעון בכדי להתרים כספים, עמדו בדכנים תלו פלאריים ועברו בבתים בכדי לגייס כספים. לא ראיתי אף אוהד של רמת גן מגייס כספים למאבק…. למה? כי הקבוצה נתנה לכך יד. היא קיבלה פיצוי בכמה וריאציות.
  אם ואם ואם ואם? כמו שעינב אמר. לפני 25 שנה אם היו הורסים את המכתש אנשים היו יורדים למחתרת בגלל שהאוהדים היו ממררים להם את החיים.

  אני כותב את השורות האלה וכל פעם מתעבצן מחדש. יום יום אני עובר סביב המכתש וליבי נקרע.
  אנחנו לפני עשרת ימי התשובה… מציע לאנשים שעשו את העוול הזה לעשות לעצמם חשבון נפש. אני מאמין באמונה שלמה שמישהו למעלה רואה הכל.
  שנה טובה לכל האוהדים האכפתיים של הפועל רמת גןולתושבי השכונה שנלחמו למען השכונה.
  זהו דיי.
  החומות נפלו… מה נותר? עוד דמעה ועוד דמעה

 8. יום הדין הגיב:

  שמעתי שביום שני מתחילים להרוס את החומות, בואו בהמוניכם.

  • אדום עתיק הגיב:

   שלילי. מבקורת הבוקר הסדירה שלי לא הורסים. קודם כל יגמרו לגדר וזה בעבודה , אחר כך יסיימו את כל הפנים ואז החומה . כנראה בשבוע הבא . המידע ממנהל העבודה. בכל מקרה אני אלווה את המכתש בימיו האחרונים.

   • אורדון תושב השכונה הגיב:

    נפרצה החומה…. איפה שהיו הקופות הישנות… ומזנון בזמנו.
    על הקיר החיצוני צוירו גרפיטי שמציקות לתושב השכונה מ23:44
    לראות את המכתש יום יום… המשאיות… המגרש שנראה לאט לאט כמו אתר בניה… כלפי פנים.
    כלפי חוץ עוד רואים את המבנה שאנחנו אוהבים.
    כואב הלב…
    ניסינו מעט מדיי מאוחר מדיי….

 9. תושב השכונה הגיב:

  הגיע הזמן!!! סוף סוף הורסים את החורבה הזאת!! אין שום סיבה שיהיה ״בית כלא״ במרכז השכונה. ובכל מקרה אם לא היו בונים במכתש אז היו בונים במקום אחר העיר הולכת ומתמלאת באנשים גם בלי המכתש, מחירי הדירות בעיר רק ימשיכו לעלות ויש צורך בבניית דירות נוספות… המכתש הוא פרוייקט מבורך סוף סוף כשאני אצא מהבית אני לא אראה יותר חומות עם כיתובי גרפיטי וגדר טייל הגיע הזמן שיהרסו את המתחם וישתמשו בו למטרה טובה ושימושית ולא למשחקי כדור רגל מטופשים!!

  • אורדון אורדון הגיב:

   כמה כריות לשלוח לך מר ישבנון?

  • פופאי הצלת המכתש 2011 !!! הגיב:

   אני מקווה שתקבל סרטן יכלב

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   לתושב השכונה.
   סביר להניח שאתה תושב חדש בשכונה שלא הצליח לרכוש דירה בתל אביב וכברירת מחדל קנה דירה בגבעתיים ועכשיו מעוניין בעליית ערך הנכס.
   בוא אלמד אותך משהו על השכונה.
   מדובר בשכונת פועלים שחלוצים באו ליישב אותם. ילדים טובים גדלו בה והתחנכו בה. היום לצערי נכנסו אנשים כמוך לשכונה שמדברים במספרים וכסף.
   במקום לראות גרפיטי על מכתש לך תעשה סיור בשכונה. תלמד איפה היה משק הפועלות איפה היתה בצרכניה הראשונה ואיפה היה הסליק של ההגנה.
   בינתיים תמשיך לאכול אבק כל יום, ולחשב את ערך דירתך.
   האמא ברחוב בורוכוב 22 תעדיף שהילד שלה ישחק בבית ספר לכדורגל במכתש ולא במתקן או בדרום העיר. תשאל את עומר אוסובסקי ואורי שוורץ… אה סליחה אתה לא יודע מיהם….מציק לך הגרפיטי

 10. למעלי 22.44,כנס הגיב:

  אוי כמה שאתה ושכמוך הולכים לסבול אתה עוד לא מתאר ומערך!עשן,חוסר בחמצן,צפיפות,פקקים,עומס,2 בלוקים מפלצות מול הפרצוף,חוסר בגנים ובתי ספר,אפילו תור לסופר מרקט גדול בהרבה!אני מבטיח לך שאתה תבכה את היום הזה!מכתש,ללא רעש,כולה ילדים משחקים בשבת,יחי ההבדל… 

 11. אוהד ותיק הגיב:

  בגלל אסון המכתש איבדנו אוהדים טובים כמו גרינפלד שכבר שנה לא מגיע. בצדק. בלי המכתש הקבוצה תתפורר .אף אחד לא סובל את וינטר

 12. המכתש שנבל הגיב:


  מוקדש לשלמה מן

 13. לאוהד ותיק 0.27 הגיב:

  גרינפלד לא מגיע?אז שלא יגיע,אוהד אמיתי מגיע גם אם הקבוצה שלו משחקת את משחקי הבית שלה בהרצליה!!!דווקא בוינטר אני רואה מדי שבת כמה כאלו שלא הגיעו למכתש שנים וכעת דווקא לוינטר באים,כי הניהול והדרך עושים להם את זה,והאמון חזר להם!עם הצלחת הקבוצה יחזרו לאט לאט גם הגרינפלדים…

 14. הנוקמים מהמכתש לעד !!!!!!!! הגיב:

  לכל המושחתים
  שסחרו במכתש
  שקימבנו במכתש
  שנתנו גושפנקה להרס המכתש
  שהרסו את המכתש
  כולל לחיריית גבעתיים העלובת נפש
  ולראש העיר הבזוי הידוע לשימצה
  כולל יורוקום ואלוביץ החלאה המטונפת
  כולכם תגיעו לגיהנום אני מבטיח לכם
  אתם יודעים איך אני יודע
  לא אגלה לכם חבורה של כלבים
  הגיהנום יחכה לכם

 15. מאחל להורסי המכתש הגיב:

 16. להחרים את אלוביץ הגיב:

  הגיע הזמן להחרים את מוצרי יורוקום
  רשימת דברים
  בזק
  סמייל אינטרנט זהב
  לוין יס
  טלויזיה נשיונל פנסוניק
  מכשירי נוקיה
  כל אחד על מצפונו שיחרים ולא יקנה ולא ישתמש במוצרים האלה
  תפיצו גם לחברים

 17. קובי ח. הגיב:

  חיים ידידי , כתבה מרגשת ביותר. נוגעת לליבו של כל מי שהמכתש יקר לו.
  המכתש בשביל כולנו הוא בית . חוינו בו ימים של הצלחות וגם כשלונות ספורטיביים אבל את המתחם, המבנה המיוחד, הריח , האוירה-אהבנו אהבת נפש.
  לעולם לא נשכח ולא נסלח לאותם אלו שהיו שותפים להריסת ביתנו.

  ואגב , חיים,אתה חסר בנוף האורדוניה. יש מצב שנשוב לראותך בקירבנו, גם אם מדובר במתחם המאוס של הסגולים ?
  כולי תקווה שכן.

 18. הלו ביץ הגיב:

  עו"ד אופיר נאור, אמר לאחר הדיון ל"גלובס" כי "זאת חלוקת הדיבידנד האגרסיבית ביותר שנראתה במחוזותינו ומעבר לשאלה המשפטית ראוי שבזמנים כאלה תהיה קצת זהירות וצניעות של בעלי שליטה גם אם הם מאוד ממונפים ורוצים להחזיר את הוצאות המימון שלהם על חשבון החברה".‏

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  עכשיו לא רק שהורסים את המכתש, הם גם פרסמו שלטים שביום רביעי הם הולכים לפנות את האסבסט משם!!! אין צורך לפרט את הסכנות שבפירוק אבל תחשבו על כל הילדים שיהיו בבית הספר באותו יום, יצאו להפסקה בחוץ, יחזרו הביתה וינשמו את השבבים של האסבסט!!!!!!! ומה יעשו הדיירים ברחוב בורוכוב והשניים שגרים ממול??? בשלט רשום לא להתקרב לסביבה אבל אנחנו גרים שם!!!!!!! פשוט חוצפה!

 20. מיבזקון מיוחד יום ג' 20.09.2011 - הודעה על סיום כהונה, יורם פומרנץ הגיב:

  שלום רב,

  יורם פומרנץ, מייסד "גבעתיים הירוקה",
  ראש הרשימה וחבר מועצת העיר גבעתיים מטעמה,
  הודיע היום על החלטתו לסיים לכהן במועצת העיר.

  פומרנץ יחדל לכהן בתוך 48 שעות ממועד הינתן ההודעה,
  כלומר, ביום ה' הקרוב.

  מצ"ב:

  1. הודעה לעיתונות.

  2. מכתבו הרשמי של פומרנץ.

  3. מכתב מנכ"ל רשימת "גבעתיים הירוקה" איילת אורגד,
  הנדרש בעקבות הודעתו של פומרנץ.

  עד כאן.
  המשך שבוע נעים לכולם,


  גבעתיים הירוקה
  רשימה עצמאית לאיכות חיים חינוך וסביבה

 21. ל-11.06,הכל פוליטיקה... הגיב:

  אל תתרגש יותר מדי,אני אישית אין לי אמון באף נבחר ציבור ובאף אחד שרוצה להיות פוליטיקאי!
  בסוף כל מי שמקבל את הכסא הנכסף,לא מקבל החלטות לפי שיקול דעתו אלא לפי קואליציה ואופוזיציה.
  בסוף שמקבלים את המושב,לא רואים אף אחד ממטר,או שרואים אבל זה לא בשליטה שלהם…

 22. רב סרן שמועתי הגיב:

  פומרנץ….
  או שמאס בהתנהלות העיריה …. בסך הכל כמה כבר אפשר לומר שבן שחר שהוא כלום? גם עוד אם יגיד לו 200 פעם הקורא מהדפים לא יבין שהוא לא המחודד בעפרונות הקלמר כמו גם אנשי הקואליציה מושיק איריס וכל עושי דברו. יש לו גיס עסקן שמנהל ענינים
  אפשרות שניה – פומרנץ קיבל תפקיד שלא מותיר לו זמן להתעסק בשטויות מסוג זה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s