אנחנו נגיע לאן שרצינו

פרדי דוד מתראיין לראשונה על מצבה העגום של הקבוצה * לא מתרגש מהמשבר, טוען שלטווח הרחוק העונה אף קבוצה לא תוכל להתמודד מול ר"ג, שהמטרה לעלות לליגת העל תושג, ובעיקר תובע מהאוהדים להתאחד מאחורי הקבוצה

פרדי דוד הוא האיש היחיד שמסוגל להסביר מה לעזאזל קורה כאן. כל קבוצה עוברת משבר במהלך העונה, אבל להפועל ר"ג זה קרה מהר מאוד ומוקדם מאוד. אף אחד לא צפה שלושה הפסדים בשבעה משחקים ומקום בתחתית. השאלה היא אם במקום קבוצה לעלייה נבנתה בטעות קבוצה למרכז טבלה. האוהדים כבר איבדו את הסבלנות ואפשר להבין אותם. אחרי שישי-שבת קשים, פרדי דוד מתחיל את השבוע החדש כשהוא נחוש להחזיר את הקבוצה לצמרת. שרשרת ההפסדים לא שברה אותו, והוא מתעקש שהקבוצה תעמוד במטרה שהוצבה – ליגת העל. לראשונה הוא מתראיין על המצב, לא בורח מאחריות ומנסה לספק תשובות משכנעות.

פרדי, תסכים איתי שקיבלת את כל התנאים שמאמן מבקש: היה לך זמן לבחור שחקנים, קיבלת פנקס צ'קים פתוח, מחנה אימונים מושקע, היה לך את כל השקט כדי לבנות קבוצה ולהכין אותה לעלייה כמו שצריך. אז תסביר לי למה היא נראית כמו שהיא נראית?

קודם כל אני בניגוד לאחרים בספורט ובכדורגל בפרט עושה סיכומים רק בסוף. ולבוא היום באוקטובר במחזור שביעי שמיני ולהתחיל להגיד לי קיבלת פנקס צ'קים או מחנות אימונים… היה לקבוצה פנקס צ'קים גם בעונה שעברה, השלישי בגודלו במדינת ישראל, והקבוצה ירדה ליגה בטיסה. אז בוא לא נעשה סיכומים של פנקס צ'קים או מחנות אימונים. כל קבוצה מסודרת עושה מחנות אימונים. צריך להבין דבר מאוד מאוד פשוט ואמרתי את זה בתחילת הדרך וזה לא תירוץ: יש לנו עונה ארוכה מאוד, סגל שחקנים חדש לגמרי, המטרה עם סגל שחקנים חדש זה לא לבנות קבוצה לטווח ארוך, אלא לעלות ליגה קודם כל, ואחר לעשות את כל הדברים האלה, מה שבספורט אגב קורה הפוך. אבל אני עומד מאחורי ההצהרה שלי שעשינו את כל הדברים בשביל לעלות ליגה. אני בניגוד לאחרים מאמין בקבוצה ומאמין בשחקנים. אלה שחקנים טובים מאוד, שחקנים הכי טובים שיכלו להגיע להפועל רמת גן, ומי שאין לו סבלנות ומי שרוצה לעשות סיכומים אחרי מחזור שמיני, אז אני יכול לומר לו שני דברים: אני מציע לו להתאזר בסבלנות, ואם הוא לא יכול להתאזר בסבלנות וקשה לו לחיות עם זה, אז אני מציע שיבחר לעצמו משהו אחר. לי יש דרך עבודה. אני לא מסוג המאמנים שמגיעים ועושים זבנג וגמרנו. גם קבוצות אחרות שלי ואפילו במכבי הרצליה בעונה שעלינו ליגה, הדברים לא הלכו בהתחלה כמו שצריך ולאחר מכן הלכו. לא חסרות דוגמאות מהעבר הרחוק, כמו הפועל אשקלון שכמעט ירדה ליגה מהליגה השלישית והאמינו שם בדרך, ובסוף הקבוצה עלתה ליגה על חשבון כפר סבא.

אנחנו מדברים על הפועל ר"ג.

אני כרגע לא עושה סיכומים, ואני חושב שאם היתה לי בעיה מסוימת בקבוצה אז הייתי מדבר אחרת. היות ואני מאמין בקבוצה ונקלענו לסיטואציה לא פשוטה שזה קורה בכדורגל, לפעמים זה קורה באמצע, לפעמים בסוף ולפעמים זה גם קורה בהתחלה, ואני עדיין חושב שעם קיזוז אנחנו עדיין שלוש נקודות מעלייה כרגע, וזה בתקופה הכי קשה של הפועל ר"ג…

שלוש נקודות מעלייה, אבל נקודה וחצי מירידה.

אני מסתכל על העלייה, זה שאחרים מסתכלים על ירידה… אני באתי לעלות ליגה.

איך אתה מסביר שלושה הפסדים משבעה משחקים, ועוד שלושה הפסדים רצופים?

זה לא משהו שלקחנו בחשבון. כרגע לבוא ולהסביר זה סתם תירוצים. אני מתרכז בדברים המקצועיים נטו.

אני שואל אותך על דברים מקצועיים נטו. יש בעיה בהתקפה, הקבוצה לא כובשת במחצית הראשונה, סופגת שער ולא מסוגלת להגיב. אלה בעיות שמעידות על משהו עמוק. זה כמובן מפריע לנו. אני מנסה להבין איתך למה.

מפריע לך… גם לנו מפריע כקבוצה שזקוקה לתמיכה ולשקט והיא לא מקבלת את זה. וזה חלק מהעניין ששחקנים שומעים תוך כדי משחק כמה הם מרוויחים ומה הם עושים ושריקות כאלה ואחרות. הפועל ת"א לפני כמה שנים כשהיו בתחתית הגיעו עשרת אלפים איש והרימו את הקבוצה ולא נתנו לה לרדת ליגה. אני לא בא לחנך את הקהל של אף קבוצה, אבל אני חושב שחלק מתהליך ארוך זה הדחיפה והעזרה של הקהל. אנחנו יודעים שכשהכל הולך וקבוצה מנצחת כולם שמחים. וכשאנחנו בצרה פה נמדדים האוהדים האמיתיים והידידים האמיתיים, כשאתה בצרה וכשאתה בחוסר מעש. אנחנו צריכים חברים שיעזרו לנו. פה כל מה שקורה מסביב לא מוסיף לקבוצה, לא לביטחון ולא למערכת.

צועקים לך להתפטר כבר אחרי מחזור חמישי ושישי.

אני לא מתייחס לדברים האלה באופן אישי, אני מתייחס להפועל ר"ג. האישיו פה זה לא אני. אני עברתי את זה בכדורגל ועוד אעבור את בכדורגל, אבל אם המועדון הזה חשוב לאוהדים, הקהל צריך להתעסק לא במאמן ולא במנכ"ל ולא בשום דבר אחר, אלא לבוא ולראות איך עוזרים לקבוצה במצב קשה. איך מתאחדים ומנסים להעביר את כל הדברים הלא טובים שקרו לקבוצה ויוצאים לדרך חדשה.

אתה יכול לשים את האצבע על הבעיות הנוכחיות?

יש דברים שאני כמאמן כדורגל כל היום חושב, בודק, אני מנסה לפתור דברים ויש דברים מקצועיים שצריכים לשפר, יש דברים מנטליים שאנחנו צריכים לשפר, וכל הדברים האלה אני עסוק יומם וליל על מנת לשפר אותם ולעשות טוב לקבוצה.

כל קבוצה רוצה לשפר, אבל מה הבעיות הספיציפיות של הפועל ר"ג?

אני לא חושב שזה המקום והזמן הנכון להגיד מה הבעיות. את הבעיות האלה אנחנו צריכים לפתור אותן במגרש.

אתה לא מרגיש שטעית בבחירת השחקנים שהבאת? פגעת בול בכולם או ברובם? אתה מצטער על משהו שעשית בבניית הקבוצה?

קודם כל אין אף פעם לפגוע בול כשאתה מביא 15 או 17 שחקנים חדשים. אי אפשר לפגוע בול. יש דברים שרציתי לעשות אחרת ולא יכולתי. עדיין יש שחקנים טובים שאין קשר לשחקני רכש או לא רכש. הם עדיין לא ממצים את הפוטנציאל שלהם, אין להם את השקט למצות את הפוטנציאל, אני גם לא מבין למה. אנחנו בסך הכל בליגה השנייה, השחקנים האלה עברו דברים יותר חמורים בליגה הראשונה. אנחנו צריכים רק שקט עכשיו כי אנחנו עובדים נכון, אנחנו עובדים בסדר. העבודה שלנו כרגע לא באה לידי ביטוי ואני מניח שהיא עוד תבוא.

יש הרבה טענות מצד האוהדים על ההרכב המשתנה כל שבוע.

ההרכב מתחלף כל שבוע, ואם אתה תבוא ותראה זה רק בגלל פציעות.

מי הפצועים?

פרננדס, קסאני, עומר פרץ. איזה שחקן הרכב לא שיחק בשבוע האחרון באשקלון שלא שיחק נגד הכח? בוא נראה אותך. איזה שחקן שיחק בדרבי ולא שיחק באשקלון? אז בוא תשמע, ההרכב מתחלף בגלל אילוצים של פציעות והרחקות. ומעבר לזה הפועל ר"ג בנתה סגל רחב ועמוק שכולם צריכים לשחק בסיטואציה כזו או אחרת, והם ישחקו. כשקבוצה משחקת לא טוב, אז צריך לעשות שינויים. גם זה במסגרת האילוצים. אני מנסה כל פעם למצוא את האיזון ואת ההרכב הנכון שיתאים לקבוצה. וככה תוך כדי תנועה אני מנסה לעשות.

למה משחק ההתקפה צולע? הקבוצה כבשה רק בשניים משבעת המשחקים.

בוא נחלק את זה לשניים. דבר ראשון, אם תיקח משחקים כמו נגד הכח, או בעצם רק נגד הכח, שהיה המשחק היחידי עד כה שלא הגענו לאף מצב הבקעה. שאר המשחקים הגענו לארבעה, חמישה וגם עשרה מצבים להבקיע שערים ולא הבקענו. סך הכל בהפועל ר"ג נמצאים החלוצים הכי טובים שיכולנו להביא בסיטואציה הקיימת. שחקנים כמו ליאור אסולין, פרננדס, עומר פרץ וצ'אם ממדו, אלה שחקנים שיודעים לכבוש וכרגע הכדורים והכיבושים לא הולכים כמו שאנחנו רוצים.

אבל למה זה קורה?

למה זה קורה? ה'למה' בכדורגל אי אפשר להסביר, אחרת יש המון תירוצים. חוסר ביטחון, חוסר שקט, חוסר ריכוז. בוא ניקח בחשבון שבגביע הטוטו הקבוצה משחקת יותר משוחרר, יותר רגוע, ניצול המצבים יותר טוב. זה גם חלק מהעבודה שאני צריך לעבוד על הדבר המנטלי, ואני אעבוד על זה.

אז מה הבעיה, לחץ?

ברור שיש עניין של לחץ. בכל קבוצת כדורגל יש לחץ. בפרט שקבוצה מתיימרת לקחת אליפות. לרוץ לאליפות ולהתגונן ולהיאבק בתחתית זה שני דברים שונים לגמרי מבחינת לחץ. אלה דברים שעם הזמן נסתגל ונעבור את זה כמו שצריך. אני יכול להגיד לך שהשחקנים מאוד מאוד מוכנים, מאוד רוצים להצליח ואני מקווה מאוד שהסביבה תיתן לנו להצליח.

והסביבה זה האוהדים, אתה מרגיש שלא נותנים לכם את התמיכה שאתה מצפה לה?

אני לא מסתכל עלי באופן אישי, אני מסתכל על הפועל ר"ג. לבוא בתחילת שנה למפגשים עם האוהדים ולשמוע מהם שאנחנו משפחה אחת, זה יפה. אני מאוד מעריך את זה. אבל לפעמים כשהילד שלי נמצא במצב של מצוקה אני לא נוטש אותו, אני לא מקלל אותו, אני לא מוריד לו את הביטחון. אני מנסה לעזור לו. אוהדים אם הם חלק מהמשפחה של הפועל ר"ג הם צריכים לעזוב עכשיו את כל הדברים.

אתה בטח מבין איך זה נראה מהצד שלהם.

תראה, אני לא טומן את ראשי בחול, יש לנו בעיות ויש לנו בעיות עמוקות, אבל כל הבעיות האלה ניתנות לפתירה. העניין הזה של משפחה שצריכה להיות מאוחדת ומלוכדת זה הדבר המרכזי. עם כל הצער וכל הכעס וכל התסכול שאני מבין את האוהדים, ותאמין לי שלפעמים אני בכובע שלי יותר אוהד של הקבוצה שאני עובד בה מאשר מאמן. אני מבין בדיוק מה האוהדים מרגישים ואין לי טענה. אם יש לי בקשה אחת, ואני לא בטוח שניתן למלא אותה, אם האוהדים בטוח רוצים בהצלחתה הם צריכים להיות עכשיו בתקופה הזו עם כל הקושי הרבה יותר סבלנים, הרבה יותר תומכים. כפי שאמרו לנו לא פעם ולא פעמיים שאנחנו משפחה אחת. המשפחה לא צריכה להיות מפולגת בזמן מצוקה.

אמרת משפט יפה לפני פתיחת העונה: אל תנסו להיכנס לראש של מאמן. ובכל זאת, אני רוצה להיכנס לראש שלך. למשל, הכח מוליכה נגדנו, הוצאת שחקן התקפי והכנסת את אלי לוי, שהוא שחקן נשמה, אבל לא חלוץ. ואתה שואל את עצמך למה דווקא הוא?
אז תן לי להסביר לך. למרות שאמרתי לך שאני כל דבר מנסה, אבל מאמן כדורגל צריך לבוא ולהגיב. יש לפעמים דברים שהוא מצליח ודברים שהוא לא מצליח. אז לפני שאדבר על אלי לוי, תראה למשל אנחנו נגד רעננה, 0:0 בחצי הראשון, משחק נתקע, הוצאתי קשר אחורי, הכנסתי חלוץ, הורדתי את בוקסה להיות קשר אחורי, הכנסתי את פרננדס וניצחנו 0:3. זה חילוף שהצליח. עכשיו בוא אספר לך מה היתה המטרה מאחורי העניין של אלי לוי.  בדרבי שיחקנו מחריד. לא החזקנו כדור, איבדנו את כל הכדורים. אנחנו שיחקנו 3-3-4, שלושה שחקנים באמצע ושלושה חלוצים. ומרכז השדה היה של הכח. כל מה שניסינו לעשות לא הלך לנו מבחינת החזקת כדור. יכולים לשחק חמישה חלוצים או רק חלוץ אחד, אבל ברגע שאין שליטה במרכז והכדורים לא הולכים לחלוצים – אין משחק. מה שניסיתי לעשות זה לחזק את מרכז המגרש. הוצאתי את אחד החלוצים והכנסתי עוד קשר לאמצע. ולא קשור אם זה אלי לוי או משה כהן. אלי הפך לקשר אחורי ושלחתי עוד שלושה שחקני אמצע קדימה על מנת שהחלוצים יגיעו ליותר מצבים. להגיד לך שהגענו? לא. אבל ברגע שנתתי את האמצע לארבעה שחקנים במקום שלושה, טיפה יותר החזקנו בכדור והגענו למצב וחצי של עומר פרץ ועוד איזה פריצת עומק של אסולין מה שלא הגענו כשהיינו עם שלושה חלוצים. זה עניין מקצועי. זה כמו שעכשיו בהרחקה של אשקלון, מיד הגבתי. הוצאתי שני שחקנים אחוריים והכנסתי שני חלוצים. אז ניצחנו 1:4? לא. זה לא תמיד עובד. לפעמים זה מצליח כמו נגד רעננה ולפעמים לא מצליח. אבל החשיבה שלי זה כל הזמן לעזור לקבוצה להצליח. אבל אי אפשר לבוא כל פעם על כל דבר ועניין ולתת הסבר ולהתעסק בשטויות. יש לנו מטרה אחת, וזה לא למה אלי לוי נכנס נגד הכח בפיגור או למה ההוא החמיץ במשחק כזה או אחר, אלא המטרה של כולנו שהפועל ר"ג תעלה ליגה ותצליח ותבנה פה משהו לטווח ארוך. כי לעשות דברים לא רציניים ושלא חשבו פה לטווח ארוך, אז בגלל זה גם הנוער ירדו ליגה וגם הבוגרים ירדו ליגה.

למה לא רואים יותר שילוב של שחקני בית צעירים בהרכב?

אני אענה לך. השילוב של שחקני בית צעירים מתחלק לשניים. אחד, צריך לדעת מתי להתחיל לשלב אותם. אבל עוד לפני זה, שחקנים צריכים להוכיח לי באופן אישי באימונים ובמשחקים, גם בדקות המעטות שהם משחקים, שהם ראויים, ולא להגיד איזו מנטרה בואו נשלב שחקני בית או שחקנים צעירים. דבר שני, השחקנים הללו אני יכול להגיד לך ואמרתי להם באופן אישי, אני סבלני לגבי כל שחקן חדש, ואני נותן להם קרדיט גם במשחקים לא טובים. שחקנים קיבלו ממני קרדיט בתחילת שנה וקיבלו קרדיט גדול מדי. אין לי ספק ששחקנים צעירים ששיחקו במיוחד במשחק האחרון בגביע הטוטו נגד הכח שיחקו טוב, אבל אל תשכח שהלחצים בגביע הטוטו זה לחצים שונים. ואני יכול להגיד שלמרות המצב הלא נוח לשלב שחקנים צעירים, כי צעירים צריך לשלב בזמנים טובים ועל מנת לעזור להם בביטחון הם צריכים להיכנס במצב של ניצחון – אני יכול להגיד לך שהשחקנים הצעירים של הפועל ר"ג ישתלבו לאט לאט, הרבה יותר מכפי שהשתלבו בתחילת העונה. אבל הם יצטרכו להוכיח לי שהם ראויים ויהיו עם משמעת טקטית להיכנס לפאזל של הקבוצה.

ובינתיים שחקני ההרכב הקבועים הם אלה שמוכיחים לך ולנו שהם לא טובים. למשל אופיר חמו, שהיה שחקן מצוין בקרית שמונה.

אני לא אכנס לשמות כי אני שומר על כבודם של השחקנים שלי. אני עמדתי מאחורי השחקנים ששיחקו תקופה ארוכה לא טוב והייתי סבלני. אני חושב שאני ינסה לפתור את כל הבעיות בשילוב שחקנים כאלה ואחרים בריענון מסוים של השחקנים שמשחקים, ואני מקווה שאני אמצא בסוף את הנוסחה הנכונה שתצליח.

וזה יקרה כבר מול מכבי באר שבע?

תראה, היתה לי מחשבה מסוימת לפני אשקלון בכיוונים מסויימים, ויש לי אותה מחשבה לכיוון באר שבע. אני חושב שלא רציני למאמן כדורגל שבוע לפני משחק לדבר על ה-11. יש שבוע אימונים ששחקנים צריכים להוכיח לי שהם רוצים לשחק, ואם הם יוכיחו הם ישחקו.

מה אתה יכול לבשר לאוהדים המתוסכלים?

קודם כל, בתקופה הכי רעה וקשה של הפועל ר"ג בקדנציה שלי, אנחנו צריכים את האוהדים איתנו. אני לא משחק במגרש. השחקנים מאוד מעריכים את מה שהם מקבלים, והם זקוקים לאוהדים עכשיו והיום יותר מתמיד. אני יכול לעשות כל מאמץ על מנת להוציא אותנו לתקופה הרבה יותר טובה, ואני עדיין דבק ואומר בתקופה הכי קשה של הפועל ר"ג כרגע, שבלונג, בריצה הארוכה שלנו, הפועל ר"ג תהיה איפה שאנחנו רוצים שהיא תהיה מתחילת העונה. לפעמים באים ואומרים לי לא צריך להגיד דברים כאלה כי אתה מלחיץ את המערכת. אבל כשאתה מציב מטרה – לעלות ליגה, יש פה לחץ מסוים ואני אומר לאותם אנשים שאומרים לי את זה כל יום: מה פתאום, אני לא מלחיץ, אני באתי להפועל ר"ג לליגה השניה, האנשים שהגיעו לליגה השניה, הבעלים שהגיעו לליגה השניה, האוהדים שהגיעו לליגה השניה כולם רוצים דבר אחד – לעלות לליגת העל. ואני חוזר ואומר מי שמרגיש טיפה שאין לו סבלנות, שכועס עלי, אני לוקח הכל עלי, עזוב שחקנים. בסופו של דבר, לא שמעתי ששחקן שלא נותן פס במשך שלושה חודשים כועסים עליו, וזה בסדר, כועסים על המאמן וזה בסדר גמור, אבל אני אומר כל חבר או כל בן משפחה שמרגיש שלא יכול לשאת בנטל הזה, אני מבקש שיחשוב פעמיים אם להגיע או לא, ומפה אני קורא לכולם להגיע. אין בעיה. בתנאי אחד: השחקנים וכולם צריכים את התמיכה של הקהל. והקהל אני מבטיח אחרי אכזבות של החודש האחרון יגיע גם לרגעים מאושרים בהפועל ר"ג.

אז בלונג הפועל ר"ג תהיה בליגת העל?

רק בלונג, אני לא מדבר על הקצר.

הלונג מבחינתך זה סוף העונה הזו, או שלוש השנים שאתה חתום בהן?

עזוב שלוש שנים, אני מדבר כרגע על סוף עונה.

ובסוף העונה נהיה במטרה שהצבתם.

אם אנחנו כולנו ביחד, והמשפחה תהיה מאוחדת ורוצים את טובת הקבוצה ולא טובת אינטרס אישי. תראה, מה שאני מבקש – אם האוהדים ירצו בהצלחת הקבוצה ואני בטוח שישנם המון אוהדים שרוצים בטובת הקבוצה ולא בטובה כזו או אחרת אישית של שחקן כזה או אחר, אם יהיה ב-11 או לא יהיה ב-11, הקבוצה תגיע להישגים גדולים מאוד. צריך לבנות מועדון בריא וחזק. יש גם תקופות כאלה והשאלה איך עוברים תקופה כזו. יש קבוצות הורסות ויש קבוצות שאחרי תקופה כזו כשהמשפחה מתאחדת, יוצאות חזקות ומשיגות את המטרות שלהן.

ואתה משוכנע שהקבוצה רוצה ומסוגלת?

במה שאני יכול לשלוט, בצוות המקצועי, בצוות הניהולי ובמיוחד השחקנים, אנחנו כולנו מאוחדים. כשאוהדים מגיעים פעם בשבוע למשחק אי אפשר לדעת את רחשי הקבוצה והשחקנים אם אתה לא איתם ביום-יום. אני ביום-יום עם השחקנים, מרגיש אותם, הם מדברים איתי בארבע עיניים ולכן אני בטוח במה שאני אומר. זה לא עניין אישי שלי. הפועל ר"ג חשובה לאוהדים והם רוצים שהקבוצה תצליח. היום כשאנחנו בתקופה קשה אנחנו זקוקים לאיחוד המשפחה. אסור שיהיו בקיעים בתוך משפחה. אנחנו עכשיו בתקופה לא סימפטית. זה לא שמישהו עושה בכוונה ולא רוצה להצליח. אז יש סך הכל אוהדים שמגיעים למגרש ורואים את הקבוצה כמו שהיא נראתה למשל בדרבי, ותאמין לי שאני שבוע שלם אחרי זה לא עצמתי עין דקה. לקחתי הכל אישי. כשהקבוצה שלי נראית טוב, אני נותן את כל הקרדיט לשחקנים. כשהקבוצה נראית רע אני לוקח את כל הדברים הרעים עליי, ואני לא מתבייש ולא מתחבא.

אנחנו חזרנו מבויישים מאשקלון, משהו נשבר אצל אוהדים רבים.

אם להיות הוגנים, הקבוצה עד ההרחקה של אשקלון שיחקה בסדר. הגענו לחמישה מצבים, שיחקנו ושלטנו, ואנחנו צריכים לתת את הדעת לזה שאנחנו שולטים ב-80 אחוז מהמשחק, והכי מסוכן לנו זה שאנחנו שולטים, מרגישים טוב ומגיעים להזדמנויות, ופתאום אנחנו נעקצים בצד השני. זה משהו שאנחנו צריכים לדעת לעבוד עליו. זה משהו שאנחנו מדברים הרבה. רוצים לתקן, לא הכל קורה מהר. סך הכל זו קבוצת כדורגל, זו לא מכונה, אבל אני בטוח שבחומר הקיים אנחנו יכולים לעשות דברים יפים בליגה הזו, ובלונג אף אחד לא יוכל להתמודד מולנו. אני לא מתרגש מהמצב כרגע. אם הדרך תמשיך להיות טובה, היא תהיה הדרך המנצחת.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

79 תגובות על אנחנו נגיע לאן שרצינו

 1. רק אוהד הגיב:

  בעקרון פרדי צודק אוהדים נמדדים ברגעי משבר אבל מצד שני חבל על הדיבורים. מילא הקבוצה משחקת טוב ולא מבקיעה נהיה סבלנים אבל כרגע גם לא משחקים וגם לא מראים איכפתיות כואב הלב….

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   לאן שרצינו? פחחחחחח… לפח זבל הוא יגיע איך שהוא מאמן ואיזה שחקנים הוא בחר.

   פטפטן חסר יכולת

 2. לובש אדום לא מפחד הגיב:

  פרדי תסלח לי יש פה המון תרוצים ממך ואתה בתשובות הולך מסביב מסביב וככה היה נדמה לי בראיון הזה שאתה בשורה התחתונה מפיל את האשמה על האוהדים. תקן אותי אם אני טועה. אני אקרא שוב פעם לבדוק אם מה שאני מרגיש נכון… אבל זאתי התחושה הראשונית שלי

 3. מקווה לטוב הגיב:

  פרדי מאמן טוב. כששמעתי שארקין החתים אותו הייתי מרוצה. קורה בכדורגל שדברים לא מסתדרים. קרה גם לקבוצות גדולות מאיתנו. צריך לתת שקט לקבוצה. בטח לא לקלל ולצעוק לו שיילך הביתה. אני בטוח שהוא יעשה את החשבונות שוהמסקנות לו ויידע מה לתקן. בליגה של קיזוז אפשר להיות פחות לחוצים למרות כל ההפסדים הללו.

  אורמת גן!!!

 4. לירן הגיב:

  מי שציפה לתשובות אחרות טומן את ראשו בחול,ראיון נטול הפתעות(לא באשמתך שלמה).
  שהקואץ' יסביר בדיוק מה הוא רואה בבלסטרה שאף אחד אבל אף אחד מאוהדי הקבוצה לא רואה.
  שיסביר כיצד ולמה קנה אלי לוי מקום בהרכב במקום המון שחקנים אחרים(כולל וובה),על בסיס החורים שהוא משאיר באמצע או על בסיס הפס שהוא לא מסוגל להעביר?.
  שיסביר למה אין הרכב שרץ שני משחקים ברציפות(יש פה משהו מעבר לפציעות,פרננדז למשל טוען שיכל לשחק),ולמה כל שחקן יצא מההרכב חוץ מבוקסה שיותר תוקע את המשחק מאשר בונה אותו.
  שיסביר למה אין שום שינוי עמדות פנימיות בתוך המשחק,כמו העברת אגפים בין הקיצונים שאגב אף אחד מהם לא באמת קיצוני אבל ניחא,למה עומר פרץ הפסיק לשחק למרות שבישל וכבש מול הכח והיה מהפחות גרועים בכפר סבא(וזה הרבה לפני שהוא באמת נפצע).
  שיסביר למה הוא מתעקש לשחק כל הזמן דרך המרכז למרות שבליגה הזו עם ציפוף מרכז השדה,בלתי ניתן לפתח שלושה פסים ברציפות ואיפה לעזאזל משחק האגפים של הקבוצה.
  נכון,פרדי לא אשם שאסולין מחמיץ מול שער ריק,עם זה אפשר להסכים,אבל שימו לב טוב טוב שמישהו כבר התחיל להשתמש בתוך הראיון בנפלאות הקיזוז,הך הגענו לזמנים טובים..
  מודה שבניגוד לאחרים,אני לא שלחתי אותו הביתה אחרי הדרבי והאמנתי שבאשקלון המצב ישתנה,כמובן שהתבדתי…
  את באר שבע נעבור,בזה אני בטוח,לגבי הטווח הארוך?אני בספק גדול….
  מזלנו שאף קבוצה אחרת בליגה הזו,לא באמת רוצה לעלות,רק בזה אפשר להאחז כרגע.

 5. אופק לסקי הגיב:

  חברים – עם כל הצעקות שלי וכל הקללות מתוך תסכול באמצע המשחק על זה שהקבוצה נראית בושה וחרפה – אני חוזר בי !! בואו נתמוך בקבוצה יותר מכול , חוששני שפרדי צודק כמעט בכל מה שהוא אמר .. זה לא ממש עוזר שהוא שבוע לא עצם עין אחרי הדרבי כי האוהדים עד עכשיו לא עצמו עין אחרי הדרבי .. אבל לפחות טוב לדעת שהוא לקח את זה אישית ..
  אז אני קורא לכולם – בואו נתעסק בקבוצה וברגעים הכי קשים נעודד אותם יותר מתמיד !!
  יאלה הפועל

 6. אוהד מאמין הגיב:

  לא כל כך מסכים עם פרדי בכמה דברים שאמר , לדעתי הוא פוטר את הבעיה בקלות רבה מדי, הוא חצי מתחמק אבל כנראה שהוא לא רוצה לפרט בתקשורת וזה זכותו המלאה.
  במקום זה אני מציע לנו האוהדים לעשות חושבים ובאמת כשאנחנו מגיעים לפארק לעשות על האש ושמחים שהשחקנים באים ומרגישים כמו משפחה ובמיוחד אחרי רצח המכתש. מה נשאר לנו?אז הייתי בכנס האוהדים כשפרדי היה והוא שמע מאיתנו לא פעם שאנחנו מלוכדים כמו משפחה ולמרות הכעס שלי במשחקים על צורת המשחק והזלזול אני מתכווץ בכסא כשאוהדים מתחילים לקלל ולשרוק. הוכחנו לא אחת שאנחנו אוהדים אכפתיים מזן אחר וכמו שלא חוכמה גדולה לעודד כשמנצחים או מובילים צריך לדעת לעודד בשעות הקשות כי בזה אנחנו נמדדים.
  אז כל עוד פרדי דוד המאמן ואלה השחקנים שיש עד ינואר לפחות וכל עוד ארקין נותן בהם אמון אני מציע לכולם לא להשתולל ולא לקלל.נעשו טעויות של מאמן, יש שחקנים ממש לא בכושר, הקבוצה לא פוגעת,הכל טוב ויפה, אבל אם אנחנו עכשיו לא נפגין את האהדה שלנו תאמינו לי שלא יהיה מגיע לנו לשמוח במשחק העליה. בואו לא נהיה חארות ואגו מניאקים ,אני מתרשם שפרדי מבין שיש בעיה גדולה והוא עושה ימים כלילות לפתור אותה.
  אני מציע לארגון האוהדים לשבת עם עצמם ולהחליט שמעודדים גם כשהקבוצה בפיגור, בטח ובטח לא לקלל ולא לשרוק בוז. אחרת אנחנו לא אורדונים אלא סתם מכביסטים..
  בהצלחה לקבוצה מכל הלב.

 7. נותן עוד צ'אנס הגיב:

  אחרי אשקלון חשבתי לא לבוא נגד באר שבע לאות מחאה אבל אחרי הראיון שפרדי לוקח אחריות ומבטיח הרים וגבעות אני אתן לקבוצה עוד צ'אנס , אבל שהשחקנים ידעו שאם הם לא ינצחו את באר שבע הם יסעו שבוע אחרי זה לנצרת עלית עם 13 אוהדים. להתראות בוינטר

 8. דיבורים דיבורים הגיב:

  פרדי, אתה חושב המון ומדבר המון
  בוא נראה אותך במשחק ביום שישי אם יש כיסוי לדיבורים
  אין קבוצה יותר מתאימה ממכבי ב"ש החלשה כדי להתאושש
  אני בטוח שעל משחק ברמה כמו ב"ש לא יהיו יותר תרוצים
  וראבאק תן הוראה לשחקנים לשים גול כבר בחצי ראשון

 9. צחי ר . הגיב:

  בגלל שקיללתם את פרדי אחרי הדרבי וקראתם לו להתפטר הוא לא עצם עין שבוע והגיע עייף לאשקלון וככה זה נראה .
  עכשיו גם קיללתם אותו באשקלון וקראתם לו להתפטר שוב .
  ושלמה גם הפיל על המסכן ראיון בתחילת השבוע .
  הוא שוב יגיע עייף נגד באר שבע ולא יתפקד .
  כנראה שאתם האוהדים אשמים בכול …
  תנו לו לישון חארם .

 10. תגובה לפרדי הגיב:

  1. דבר ראשון זה יפה מאוד שהסכים עכשיו לעשות את הראיון הזה דווקא עכשיו כשיש קרע בין הקבוצה לאוהדים ועל זה מגיע לו כל הכבוד
  2. פרדי מציג את זה שיש שתי מטרות עיקריות: עליית ליגה ובניית קבוצה
  אני חושב שכל אחד גם אם הוא לא קשור לכדורגל הוא מבין שיש שתי דרכים או שאתה הולך בכל הכח על עליית ליגה וזה אומר לקחת את השחקנים הכי טובים שיש כרגע בשוק
  או שהולכים על בניית קבוצה לטווח הארוך שזה אומר לתת לצעירים לשחק גם אם לא נצליח
  שתיים ביחד זה לא הגיוני ומה שכרגע מענין
  זה לבנות קבוצה לטווח הארוך! אנחנו כבר יודעים שאם נעלה ליגה בלי לבנות משהו נירד בחזרה ללאומית!
  3. נכון שעדיף לשלב צעירים בזמן הצלחה אבל וובה מתחילת העונה מוכיח את עצמו ובמיוחד בגביע הטוטו בזמן שיש שחקנים אחרים שמאוד מאכזבים אז אפילו לא נותנים לא לשחק זאת בושה! אם הוא לא בהרכב לפחות שיכנס בדקה 60!
  4. במקום לעשות תנאים לקהל צריך לבקש סליחה על התנועה המזלזלת שעשה לעבר הקהל בסיום המשחק נגד אשקלון וככה יש הרבה יותר סיכוי שיתמכו בו וחשוב לי לציין שתחילת העונה הוא ידע מאוד להעריך את הקהל שלנו ודאג להודות לקהל בסיום המשחק דבר שלא מובן מאליו בהפועל רמת גן

  שהצעירים ישחקו! כל השאר לא מענין!

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  טוב אז לדבר פרדי יודע בקשר לאימון ? את זה עוד נראה
  אבל למה אני מרגיש שמישהו עירבב אותי אחרי שקראתי את הראיון .

 12. קובי ח. הגיב:

  פרדי
  קיבלת הרבה קרדיט מארקין ומהאוהדים . חובת ההוכחה עליך. הקבוצה לא מתפקדת, לא מבקיעה ומהיציע נראה שהיא גם לא נלחמת.
  יחד עם זאת נמשיך לבוא ולעודד כי הפועל רמת גן בליבנו תמיד.
  ניקח את זה משחק משחק ונתקדם למעלה.

  נתחיל בבאר שבע ביום שישי.
  בהצלחה!!!

 13. אילן ברק הגיב:

  פרדי,
  1.מדוע הקבוצה לא קיימה שום משחק אימון נגד קבוצות מקומיות וכל זאת לפני פתיחת העונה על מנת לאמוד את כוחנו האמיתי ,היתכן שהאמנת בקונספציה שאנו חזקים אחרי שפרקנו את הנוער של הכח?ששלטנו נגד כ"ס החלשה? איפה היו נורות האזהרה?
  2.קיבלת את המושכות זמן רב לפני סיום עונה שעברה ,היה לך כל הזמן שבעולם לבנות קבוצה מאוזנת ,לתת במה לשחקנים מליגות נמוכות ששמת עלייהם עין,להביא רכש מחו"ל כמו שצריך ומה בפועל?
  במקום קבוצה מאוזנת בנית קבוצה עם צמד הבלמים הכבד בליגה,קבוצה ללא מגן ימני שתומך בהתקפה ופותח את המשחק ,ים של שחקנים עם כפל תפקידים (אורי אברהם על המשבצת של תמיר,פרננדז ואסולין על המשבצת של מספר 9 ,פרץ וחמו על משבצת קשר שמאל,ובנוסף,שחקנים שלא מתאימים לללאומית (בלסטרה,עזריה,נחמיאס) שחקנים זרים שנדחו ע"י אחרים (קסאני,מאמדו)
  3.אין קסמים,הקבוצה לא טובה ויהיה נס אם תתחבר (הלוואי) צריך לעשות פריש מיש מהר לשחרר לפחות 5 שחקנים (בלסטרה,נחמיאס,אסולין,קסאני,ותתפלאו עוז יפרח )להקל על התקציב , לשחק עד ינואר עם יוגב וטל חן כבלמים ,קרלוס (אני יודע שהוא לא) מגן ימני!(אבל לפחות תוקף ומנסה להגביה) וובה ואורי אברהם קשרים מאחור, בוקסה וחמו קשרים צ'אם ופרננדז למעלה ולהתפלל. בינואר להביא מגן ימני קשר אחורי אמיתי (מי אמר ברמה של סוארז?) ולבנות על הקיזוז
  4.ועוד משהו ,אלי לוי לא יכול להיות קשר בגילו ,אין לו מהירות לו אחד על אחד ולא משחק ראש ולמרות זאת לתפיסתך בהנעת כדור מאחור הוא הכי טוב בקבוצה ,מה דעתך לנסות אותו כבלם ולהעלות את יוגב או טל חן לקישור האחורי לתת לנו קצת מסה?

  • תגובה הגיב:

   1. איך את אומר שלאביב עזריה אין מקום בליגת לאומית? הוא כימעט לא שיחק כל העונה ופעם אחת פתח בגביע הטוטו ובישל ושם גול וזה עוד חלוץ שתמיד אומרים שלוקח זמן להוריד את החלודה
   2. לכל אלה שיש זיכרון קצר לפני חודש היינו בטוחים שממאדו זה מסי הבא אז קצת להירגע, נכון שהוא במשחקים האחרונים חלש מאוד ואין לו הרבה טכניקה אבל כבר ראינו שיש לו המון מה לתת במיוחד כשהוא שחקן צעיר מאוד ויתקדם עוד הרבה אז פתאום אין לו מקום בליגה?
   3. פול קסאני לא כזה שחקן רע נכון שבתקופה האחרונה נחלש כמו כל הקבוצה אבל מול רעננה ראו שיש לו המון מה לתת והוא גם שחקן צעיר והוא גם שיחק בקרית שמונה ככה שיש לו מה לתת
   4.להגיד שצריך לשחרר את אסולין ועוז יפרח זה פשוט שטיות כי אסולין עם כמה שרובנו לא כל כך אוהבים אותו הוא חלוץ ברמה הכי גבוה שיש שכבר נתן לך כמה גולים ויתן לך עוד המון גולים ועוז יפרח נכון שהוא איטי אבל הוא בנתיים הבלם הכי טוב שיש לך והכי הרבה אפשר לשים אותו לפעמים בספסל אם משחקים נגד חלוצים מהירים
   5. קרלוס מגן ימני זאת שטות ענקית כי לא שווה להשקיע בו שכר לימוד של לספור כמה גולים כי בכל
   מקרה עוד שתי עונות הוא יפרוש אז אם כבר עדיף שהשכר לימוד יבוא על חשבון בלסטרה שיש לו עוד
   המון שנים לשחק
   6. ולשים את אלי לוי בלם זה רק יעשה עוד יותר רע כי גם ככה עכשיו כקשר אחורי הוא עושה טעייות שגורמות לגולים אז כשיהיה בלם כל הטעיות הקטנות שלו גם יגרמו לגולים וגם בטח עדיף את טל חן עליו כבלם כי הוא לפחות לא עד כדי כך איטי
   7. פרדי לא עושה משחקי אימון ואין לו עוזר מאמן וזאת הדרך שלו ולא ניראה שהוא מיתכוון לשנות אותה ויש לו את הסיבות שלו שהוא לא מאמין בזה וארקין ידע את הדברים האלה ככה שלא הוגן פתאום לבוא בטענות
   8.מסכים איתך שוובה חייב לשחק כקשר אחורי ולא מבין מתי זה כבר יהיה מהצד זה ניראה משהו מסריח לגמרי למרות שאני לא מאמין שפרדי כזה

   לא קרה כלום אם לא נעלה ליגה העונה ויותר מזה נרוויח עוד קצת ניסיון של המערכת לפני שעולים לליגת העל ונבוא מוכנים יותר

   • אוהד הגיב:

    יא דביל איך בדיוק הוא אשם בגולים היחיד שנותן את הלב הגיע הזמן להעריך את הבחור הזה שנותן הכל לקבוצה

    • תגובה הגיב:

     אני לא יודע אם אתה מדבר על קרלוס או על אלי לוי אבל שניהם אשמים בגולים
     קרלוס נותן את כל מה שיש לו ונלחם כל הזמן ועל זה אין להתווכח אבל הוא לא יודע להיות מגן כי זה פשוט לא התפקיד שלו וזה בא ליידי ביטוי נגד מכבי הרצליה
     ואלי לוי גם נכון שהוא נותן את כל מה שיש לו והקבוצה חשובה לו מאוד אבל לא פעם הוא עשה טעות שגרמה לגול

     נכון שהמינימום זה להילחם אבל זה שאתה נלחם לא עושה אותך טוב

   • אילן ברק הגיב:

    1.מכיון שאני מלווה את הקבוצה לפחות כמוך ראיתי את אביב יותר מפעם אחת,ולצערי אין לו יכולת של ליגה לאומית (שלא נדבר ליגת על) אין לו מהירות ולא אחד על אחד ,נכון שנגד הכח הוא היה נחמד אבל לצערי זה לא מספיק
    2.לגבי מאמדו,יעידו הסובבים אותי שלא התלהבתי אז ובטח לא היום ,ויש לי עוד הפתעה דווקא לקבוצת תחתית בליגת על שמסתגרת ומשחקת על מתפרצות הוא יכול להצליח בזכות המהירות הסילונית והאתלטיות שלו …(בתנאי שלא יסתבך עם הרגליים..)
    3.פול קסאני לא קשר אחורי נקודה.וזה מה שהקבוצה צריכה.בטח ובטח לא ברמה שחקן זר
    4.זה מה שיפה כל אחד חושב אחרת ,לדעתי אסולין תופס את המקום של פרננדז כמספר 9 ואז פרננדז צריך לשחק באגף ,חוץ מזה אסולין לא תורם למשחק ההגנה וזה בעייה ולא נשכח שהוא שחקן יקר שמעמיס על התקציב
    לגבי עוז יפרח-עושה רושם של בחור חיובי אבל עם כל הכבוד לא ברמה של בלם ובטח לא לליגת על ,זאת דעתי.
    5.כתבתי שקרלוס לא מגן אבל לפחות יעזור להתקפה האנמית שלנו עד ינואר
    6.המטרה להוריד את אלי לוי כבלם היא לחזק את הקבוצה וזאת כדי להעלות מסה לקישור האחורי עד ינואר (טל חן/יוגב) תאמין לי כמו שתוקפים אותנו אין הבדל בין טל חן לאלי לוי בהגנה ולפחות אלי לוי ינהל מאחור ונרוויח גרזן בקישור
    7.חג שמח

    • אילן ברק הגיב:

     המייל שלי הוא למי שכתב תגובה ב-21.02 ולא הזדהה….

    • תגובה הגיב:

     אני לא בא לעשות איתך תחרות אבל אני בא לכל משחק בית וחוץ לפחות מהפעם הקודמת שלנו בלאומית
     1. בקשר לעזריה כניראה שאתה משווה אותו לשאר החלוצים שלנו שהם אכן מהירים מאוד וטובים מאוד אבל יש הבדל עיקרי בין שאר החלוצים לעזריה והוא שעזריה שחקן צעיר מאוד ככה שעדיין לא ראינו קצת ממה שיש לו ונכון שלמרות הגול והבישול הוא לא כיכב נגד הכח בטוטו אבל זה בדיוק מה שמראה שהוא חלוץ אמיתי. אני לא זוכר מתי יצא לי לראות פעם אחרונה חלוץ שלא פתח בהרכב כל העונה וכשפעם אחת הוא פתח בהרכב אחרי 3 חודשים מתחילת העונה הוא נותו גול ובישול ועם הרבה קור רוח מול השער וזה התכונה שמאפיינת חלוצים אמיתיים
     2. הגיוני שלא התהלבתה ממאדו גם כשהצליח מכיוון שיש לו המון חוסרים אבל גם אצלו נכון שהוא בנתיים לא שחקן גדול אבל ברור לכולנו שיש משהו בשחקן הזה וגם איתו אסור לשכוח שאיתו בקבוצה יש את פרננדז ואסולין שכבר עשו המון בקרירה שלהם והוא רק בן 19 לכן חייבים להשאיר אותו ולתת לו את הביטחון להמשך וזה ישתלם הדוגמא היא מאיוקה ממכבי תל אביב כשגם הוא בהתחלה ניראה מסורבל מאוד ולבסוף היתגלה כשחקן גדול אחרי שהאמינו בו
     3. פול קסאני הוא לא הקשר האחורי הקלאסי כמו וובה יש כאלה שיגידו שזה חלק מהתחדשות הכדורגל בעולם שהקשר אחרוי הוא לא גרזן אלה בונה משחק. בקשר ליכולת שלו תחכה לפני שאתה ככה מבטל אותו כי בכל זאת הוא היה בקרית שמונה ורן בן שמעון לא פרייאר ובנוסף דעתי היא שנגד רעננה הוא היה בין המצטניים ויש לו בעיה באופי וברגע שידע להוביל את הקבוצה ולא להיגרר אז הוא יעלה בכמה דרגות
     4. זה שאסולין לא תורם למשחק ההגנה זה ידוע לכולם ודעתי היא שגם כימעט כל פעם שנוא נוגע בכדור לרחבה הוא עושה רק רע אבל זה חלק מהחלטות של מאמן אם הוא רוצה שגם החלוץ חוד יעשה הגנה או לשמור את הכוחות להתקפה ובקשר לפרננדז הוא יכול לשחק גם באגף מכיוון שיש לו את הדריבל הכי טוב בארץ
     אני מתקשה להבין מה הרף שאליו אתה שואף אם אתה אומר שעוז יפרח לא בלם, אני חושב שכדי קצת לצפות בקבוצות אחרות בלאומית שם ניראה מזה באמת שחקנים שאין להם מושג. עוז יפרח למרות האיטיות הנוראית שלו בלם מצוין לליגה הזאת
     5. אם הבנתי נכון אמרתה שהוא לא מגן אבל עדיין שיתנו לו בנתיים לשחק שם כי צריך מגן תוקף ודעתי היא שעד ינואר נשלם על זה בשקט 4 גולים וזה לא שווה את זה עדיף לעבוד עם בן סימון או בלסטרה על החלק ההתקפי מאשר לשים את קרלוס מגן
     6. אני מבין את מטרתך בזה שאתה רוצה להוריד את אלי לוי לבלם אך חייבים להתסכל גם על החיסרון שאתה לוקח פה ולכן דעתי היא שפשוט אסור שאלי לוי יהיה בלם כי בנתיים ההגנה שלנו בין החזקות בליגה ולא צריך לשנות בשחקן שיודעים שיהיה אחראי על כמה גולים

     חג שמח ושבסוף נצליח!
     4.

     • אילן ברק הגיב:

      1.צעיר צריך להיות מוכשר ולצערי הרב הוא לא מספיק מוכשר לרמות גבוהות (אגב הקור רוח היה מול שוער פצוע ששכב על הריצפה…)
      2.לא אמרתי בשום מקום לשחרר את מאמדו
      3.פול קאסני לא טוב ואם הוא היה טוב היה נשאר בק"ש או קבוצה אחרת הייתה לוקחת אותו
      4.לגבי אסולין-שחקן יקר עם אופי לא נחמד שלא מתאים לנו לטווח ארוך ,נכון שבליגה לאומית הוא יבקיע אבל אם אתה מדבר על כדורגל מודרני אז כיום אין חלוץ שעומד ונח למעלה (מי אמר ברצלונה)
      לגבי יפרח, אם אתה בונה קבוצה קדימה ,אחד התפקידים החשובים הוא בלם,לקחת שחקן מבוגר ואיטי שמקסימום יכול להיות לא רע בלאומית זאת טעות בבנייה לטווח ארוך,חוץ מזה אישית אני לא מחזיק ממנו.
      הרעיון היה שהקבוצה לא טובה וצריך לשחרר 5 שחקנים לפחות .
      5. בן סימון בלם לא רע אבל אין לו טכניקה של מגן תוקף,וזה אחת הבעיות שכתבתי בעודף שחקנים על אותה משבצת ,ללמד את בלסטרה כדורגל זה כמו לתת לי להטיס מטוס
      6.לאלי לוי אסור להיות קשר זה מכשול בפני עיוור, ברירת המחדל בהנחה שהוא משחק היא להעלות את יוגב/טל חן לקישור לתת לנו מסה ,אלי לוי מארגן משחק לא רע (בטח יותר טוב מטל חן ) וכרגע זה הפלסטר הכי מתאים .
      ובקשה אישית סגור את הנושא
      תודה

      • תגובה הגיב:

       1. להגיד שלעזריה אין כישרון זה די מוגזם אפשר להגיד שאין לו כישרון של להיות חלוץ בין הטובים בארץ אבל אין ספק שהוא כישרון גדול ההבדל הוא שהוא פשוט חלוץ חוד וכניראה בגלל זה קשה לך לראות את זה (לפי דעתי הוא כן כישרון ענק שנתגעגע שעוד היה אצלנו) וגם שאתה מול שוער פצוע לא לכל שחקן שלא שיחק כל כך הרבה זמן היה את הקור רוח ככה לעבור אותו בקלילות רוב השחקנים אחרי כל כך הרבה זמן סתם היו מפציצים ובסוף פוגעים בשוער
       2.בקשר לממאדו הבנתי שאתה מיתכוון שצריך לשחרר אותו אבל כניראה טעיתי
       3. פול קסאני הוא שחקן צעיר עם כישרון גדול ותחכה לפני שאתה ככה חותך אותו ואחרי שהוא עזב את קרית 8 הוא היה על סף חתימה אצלנו כשמה שקרה בסוף שהעדיפו להביא את קובצביץ' שהרבה יותר מוכר
       4. מסכים איתך לגמרי בזה שאסולין הוא לא חלוץ לטווח הארוך והשאופי שלו בין הרעים שיש מבחינת
       כדורגל ואת זה שאסולין לא עושה הגנה זאת הבחירה של פרדי כי בסופו שלו דבר אם פרדי היה רוצה שיעשה הגנה אסולין היה חייב להיכנע בסוף וכן לעשות ההגנה (דעתי היא שתלוי באיזה משחק מדובר ומה המצב בו ורק אז להחליט אם אסולין יעשה את ההגנה או לא אבל חשוב שיתאמן על זה באימונים)
       אני מסכים איתך ב100 אחוז שצריך לבנות קבוצה קדימה ולא לחשוב על העונה אבל אני מיסתכל על הסגל הקיים והצעיר היחיד שיכול לשחק במקום יפרח זה נחמיאס שאני אישית חושב שהוא שחקן חלש מאוד שבינואר צריך להביא לו מחחליף
       והבלם היחיד ששיחק כל המשחקים זה עוז יפרח ובנתיים למרות האיטיות ההגנה שלנו לא החולשה שלנו
       5. בקשר לבן סימון ולכל סוגיית המגן הימני בעובדות אני כימעט ומסכים איתך לגמרי (בלסטרה עם יותר ביטוחון יכול להיות שחקן לא כזה רע) השיקול שלי הוא שההנגה זה החלק היציב בקבוצה ולא צריך לעשות ניסוים ושוינוים כשכולנו יודעים כל פעם מחדש שקרלוס כימעט ועושה רק רע בהגנה כשהוא מגן למרות הלחימה שלו
       6. אלי לוי לא צריך להיות קשר ולא צריך להיות בלם. הדבר היחיד שהוא יכול לתרום בו ודעתי היא שהוא באמת יכול לתרום המון בזה זה להיות שחקן ספסל\אימונים ושינהיג את הקבוצה משם ויכוון אותם משם

       4.
       4.עעעעעעעעע

       • אילן ברק הגיב:

        בהצלחה היום ,עם בלסטרה ,בלי בלסטרה,עם אסולין ,או בלי אסולין
        רמת גן לא תרד!!

        • תגובה הגיב:

         אני חושב שהיום כבר התחלתה להבין שעזריה לא כזה גרוע
         זה סה"כ המשחקים ששיחק: מחליף נגד כפר סבא פתח נגד הכח בטוטו והיום מחליף
         התוצאות: שתי גולים ובישול
         הגיל: 21
         מספיק לא?

 14. לפרדי הגיב:

  פרדי בוא נשים הדברים על השולחן,אתה עד עכשיו כישלון מהדהד. אני אגיד לך למה. כי באת זחוח לקבוצה שחשבת שתלמד אותה איך משחקים כדורגל,ממש כמו פרננדס שמתייחס לישראלים מגבוה. מרוב שריפדו לך את הכסא במשכורת יפה לשלוש שנים במקום עבודה מסודר אתה במקום לעבוד כמו חמור כל היום ולהצדיק את המשכורת שלך נחת על זרי השושנים וחשבת שזה שארקין ברוב טובו החתים בשבילך כמה שחקנים שהוכיחו עצמם בליגה השניה זה מספיק. ישבת במלונות היקרים של מחנות האימון באוסטריה וקיסריה וזללת כמו חזיר , לא עשית משחקי אימון כי לא בא לך לעבוד קשה מדי, הרי אתה עצמך אומר שבאו 17 שחקנים חדשים אז למה לא עשית להם משחקי מבחן מול קבוצות כדורגל ולא מול נערים והנוער ?
  עזוב פרדי מהתירוצים, מה שבישלת בקיץ עכשיו תאכל את החרא לבדך ואל תפיל את התיק על האוהדים שלא מעודדים מרוב דכאון לראות קבוצת פח הולכת לאיבוד שבוע אחרי שבוע. לא מתאים לך התרוצים האלה, תתחיל לעבוד ולהביא קבלות ואם אתה לא מצליח להביא תהיה גבר ותלך הביתה ואל תבזבז לארקין את כל ההשקעה .

 15. צודק בכל מילה! הגיב:

  אין לאוהדים שלנו סבלנות,ולא היה אף פעם לכן לא הגענו לכלום!תנו למאמן בכיר צ׳אנס לפחות סיבוב אחד!ממחזור שני מקללים אותו,אני בתור אוהד מתבייש!קיללו את יובל,דורה,צמח,הוכנבויים,אלי כהן,אחהכ מתפלאים למה יובל או אלי כהן קרים אליהם…אחהכ קוראים לעצמם הקהל הטוב בארץ!

 16. אריה הגיב:

  כאחד שהעביר הרבה מאד ביקורת על פרדי דוד ועל השחקנים מתחילת העונה אני רוצה דווקא לשבח את פרדי דוד על הראיון הזה, בשיאו של המשבר ועל החשביות שהוא נותן לקהל של הקבוצה. אני מסכים 100% שצריך לתת שקט ותמיכה לקבוצה במשחק הקרוב נגד ב"ש ובעיקר הרגשה טובה לניר ארקין שהחליט לא לעשות מעשה עמוס לוזון וכן לתת קרדיט ואמון למאמן שכרגע נכשל. אני מצפה מפרדי דוד לעשות שינוי אמיתי ולהפיק לקחים ממה שהוא רואה בעיניים במשחקים האחרונים. שחקנים שלא מסוגלים לרוץ, שמות או כאלה שכבר גמרו את הכדורגל צריכים לרדת לספסל בשלב הראשון.
  ועוד הערה אחת לגבי מה שרשם אילן ברק למעלה. אני מסכים עם רוב הדברים למעט משהוא אחד תמוה-לשחרר את עוז יפרח שהוא פשוט פגיעה בינגו של פרדי דוד. למרות האיטיות שלו הוא מצויין מתחילת העונה. בכלל משחק ההגנה של הקבוצה טוב מאד ולעולם לא נוכל למנוע את המצב הבודד בכל משחק. הבעיה של הקבוצה היא הנעת הכדור מהבלמים דרך הקשרים או המגנים ועד החלוצים וכן היכולת החלשה של כל השחקנים ההתקפיים.
  אז בואו נכבד את פרדי דוד על הראיון המכובד שהוא נתן כאן, בלי לפגוע בשחקנים שלו, עם הרבה נשמה ונגיע, למרות הכל למשחק עם באר שבע כדי להתחיל את השינוי כלפי מעלה ( האם אני מאמין למה שאני כותב ? לא ב-100 %).

 17. פרדי אני איתך בהצלחה! הגיב:

  אל תשים לב לקללות יש לר״ג כל השנים אוהדים אנטרסנטים שרוצים ששחקן זה או אחר ישחק ויעשו הכל כדי למרר את חייהם של המאמנים כאן,זה קרה גם לקודמך בתפקיד וגם לפני 20 שנה,שחר כדורי בראיון לפני שנים בבלוג אמר זאת גם,אני מאמין בך וסומך עליך,עבוד בשקט !

 18. ריאליסט באדום הגיב:

  תודה רבה על הריאיון שעשית שלמה,זה עזר להפיג קצת את הריח הרע והניכור בין הקבוצה לאוהדים והעיקר סופסוף שמענו קצת את הסברי המאמן,לא יתכן שרוכשי המינויים יראו תצוגות גרועות מידי שבוע ולא יזכו להסברים מסמכות מקצועית.ומכיון שארקין לא קובע הרכב ולא מעביר האימונים אזי פרדי דוד היה הכתובת הטבעית לתת לנו הסברים וטוב שעשה את זה סוף כל סוף.
  אני מבין שדברים לא הולכים וזה קורה בכל קבוצת כדורגל אבל באמת חודשיים זה זמן מספיק גם להתחבר וגם לצאת ממשבר, עבור הפועל רמת גן זה לוקסוס גדול מידי לא לנצח יותר מדי מחזורים.
  כולי תקוה שמיום שישי נראה על המגרש קבוצה שמתפוצצת על המגרש ונותנת פיצוי על עוגמות הנפש שעברנו. נצחון 5-0 יתקבל בברכה.
  ועד שהמשחק יגיע לפחות אנחנו מרותקים לטלויזיה וצופים בחרדה מהולה בתקוה בחזרתו של גלעד שליט הביתה. מול הטרגדיה האנושית הזו שלצדה אלף מחבלים שמשתחררים הביתה באמת שכל הבעיות שלנו מאשקלון והכח מתגמדות.

 19. יודע להתנסח פרדי אבל הגיב:

  חבל שהמאמן לא נכנס לעובי הקורה למשל אין משחק הקרבה אין גליצ'ים
  מבוכה ה שבקישור .
  חבל שלא עומת עם סוגית ח. ההלבשה עם הכח בהפסקה האם באמת לא נכנסת לחדר ההלבשה
  בהפםקה ,אלא רק כדי להודיע על חילופין האם זו שמועה מרושעת?
  אם פרדי חושב שאין מלחמה על המגרש בגלל האוהדים שינסה שוב להיזכר בוינטר נגד הכח
  ,ב1000 האוהדים הנרגשים ויבקש יפה סליחה.

 20. אבי ריימונד הגיב:

  כפיים לפרדי !
  ממש נאום כמו של ביבי נתניהו
  אני לא מבין את זה, האוהדים נולדו אתמול ? כמו פרדי, גם אנחנו מספיק זמן בכדורגל וגם אנחנו שמענו בדיוק את אותם נאומים נלהבים שבסוף יהיה בסדר ובסוף נגיע למטרות שלנו.
  מספיק מאמנים כמו פרדי אמרו את אותם דברים בדיוק כמו צביקה צמח, שבוע לפני התבוסה המשפילה 0-4 לאשקלון, אמר : "אני חותם על זה שנישאר בליגה, חותם לך על זה !"
  כמו הוכנבוים הגונב דעת : "אם הייתי מגיע חודש לפני, הייתי מביא שחקנים שרציתי ואז היינו נשארים…"
  לא חסרים דוגמאות… אין מאמן בארץ הזאת שלא מכריז חגיגית שהוא בסופו של דבר יביא את השינוי ויגיע למטרות הנדרשות. אין… כולם כאן תמיד רק יודעים לדבר, אצלנו במיוחד !
  אנחנו לא טיפשים ! שמענו את זה מספיק. מחזור שביעי ושמיני זה מספיק זמן כדי לדעת שאין כאן קבוצה כי לא היה משחק אחד עד היום ששיחקנו טוב בליגה. יכול להיות כזה דבר שהקבוצה הכי חזקה בליגה עד היום לא תכבוש שער במחצית ראשונה ??? יכול להיות שהקבוצה הכי טובה בליגה לא תגיע למצב מול 10 שחקני אשקלון במשך חצי שעה ? יש כל כך הרבה דוגמאות למצב המביש שהגענו אליו וזה הכל הכל בגלל המאמן שהיו לו חודשיים להכין את הקבוצה הרבה הרבה לפני כל שאר קבוצות הליגה. כאן אין תירוצים ! פשוט אין !
  ועוד משהו… כל הדיבור המטופש הזה על איחוד המשפחה וצריך את התמיכה של הקהל וכל זה… גם מזה נמאס לשמוע. הקהל של הפועל ר"ג זה הקהל הכי תומך בארץ ! שנה שעברה הוכחנו את זה עשרות פעמים גם אחרי שהקבוצה כבר ירדה ליגה. דוגמאות כמו קרית אליעזר נגד מכבי חיפה שאוהדים שלהם התפלאו איך אנחנו מעודדים את הקבוצה במצש שאנחנו נמצאים, אוהדים באשדוד שראו אותנו מעודדים את הקבוצה ללא הפסקה גם אחרי שכבר ירדנו ליגה… וגם לזה אין סוף דוגמאות. אז שלא יבוא לנו אדון מאמן ויחפש את התמיכה של הקהל, כי זה תמיד קיים וזה בכלל לא רלוונטי לכישלונות שלו ושל השחקנים הכושלים שלו דוגמת טל חן ששבוע שני רצוף מסדר ליריבה גול כי הוא חושב שהוא קשר אחורי מנהל משחק או אופיר חמו, השחקן שלכאורה אמור להיות השחקן הטוב בקבוצה ועד היום לא עשה כלום ושום דבר והוא רק ממורמר להיות בקבוצה הזו ורוצה לעזוב.
  צריך להתעורר ולראות שהעתיד לא נראה ורוד !
  לא יהיה סוף העולם אם לא נעלה ליגה כי אני בסך הכל שמח שקיימת הפועל ר"ג וארקין כאן איתנו שומר על האימפריה האדומה ואין כאן כל מיני יובלים וקוריסים שיביאו אותנו לאיחוד עם הכח או עם כל מיני גורמים עמידרים.
  אבל דבר אחד אני מבקש, שלא יימרחו אותנו ויקשקשו לנו שהכל יהיה בסדר. אנחנו רואים בדיוק לאן העונה הזו הולכת.

 21. חייבים לתת לו שקט!!! הגיב:

  כל מאמן שמגיע אנחנו מקללים!הרי פרדי לא יפוטר,וגיבוי ושקט לפרדי זה גם גיבוי ושקט לארקין!יש כמה אוהדים שעשו להם מנהג כל מאמן לתקוף אותו ועוד לאחר 3 משחקים…חלאס נמאס,מה אנחנו אוהדי ביתר בטדי?על יובל אמרתם שאיים לכן תקפתם אותו,ומה פרדי?הפסיד 3 מש׳?נמאסתם!!!

 22. אוי ריימונד ריימונד,כנס הגיב:

  אם אתה חושב שארקין לא יעשה איחוד אתה טועה.בקצב הזה שהאוהדים מקללים יורקים ,ולא נותנים שקט הוא יברח,והברירה הכי נכונה תהיה לאחד.זה מה שאתם לא מבינים שארקין בסוף יילך,וקהל תומך זה לא רק לסוע לאשדוד וחיפה,גם הירושלמים מגיעים לכל חור,אבל מקללים.

 23. כל הכבוד על הראיון הגיב:

  זה כבר מראה שמשהו השתנה אצלנו.פרדי שופך ואומר את שעל ליבו.בואו ותכבדו אותו,ואין בעיה להעביר ביקורת אבל מספיק עם הקללות.זה לא מתאים בטח לא במחזור 7,כולה פתיחת עונה וכל אחד נהיה פרופסור לכדורגל מברק ועד ריימונד,רק השקט יביא הצלחות,לחץ וקללות רק יעשו יותר גרוע.

 24. אורדון גבעתיים הגיב:

  פרדי אותי שכנעת שצריך לתת עוד קצת זמן. חבל שהגענו לזה אבל אני מוכן לחכות כי אני מאמין לדברים שאתה אומר. שיהיה לך ולקבוצה בהצלחה וחג שמח.

 25. אבי ריימונד הגיב:

  לפחות ברק וריימונד עומדים מאחורי המילה שלהם.
  מי שלא מגיב בשם שלו, עדיף שלא יעביר ביקורת על אחרים. גם אני יכול לרשום בשם בדוי ולקשקש עד מחר ולהיות חכמולוג על אוהדים אחרים.

  ולעצם העניין… בכל התגובה שלי, לא כתבתי פעם אחת שצריך לקלל או לירוק וכל מיני שטויות כאילו.
  בסך הכל אמרתי שאנחנו לא טיפשים ולא צריכים שיימרחו אותנו.

 26. Or dun הגיב:

  פרדי גנב דעת
  ואת מכונית המרוץ שאמור היה לבנות לנו החליף במכונית הטרנטה שבקושי זזה ומאשים בשיא חוצפתו את הקהל
  ההגנה הכי טובה היא ההתקפה וההאשמות כלפי כל העולם חוץ מאל עצמו מביישות את הפרסונה שהוא
  כולם אשמים חוץ ממנו

 27. פרדי המשך בעבודתך הגיב:

  אנחנו האוהדים השפויים מגבים אותך ומאמינים בדרך שלך.אנחנו נותנים לך את הזמן ויש לנו סבלנות כי אנחנו יודעים שאתה תעשה פה משהו גדול,גם את רומא לא בנו ביום אחד,צריך להעריך את פרדי על ראיון יומיים אחרי הפסד,ובתקופה דווקא קשה,זה מראה איזה בן אדם גדול הוא!

 28. בקשר לאלי לוי טל חן עוז יפרח הגיב:

  אני חושב שחובה לתת גיבוי לשחקנים אל תמהרו להספידו את טל חן עוז יפרח אלי לוי עם כל הכבוד הבעיה הגדולה שלנו ואי אפשר להתעלם זה בוקסה ואופיר חמו צריך להחליף ומייד!!! בקשר לוובה חברה חוץ מלרוץ אין בו כלום באנו בטענות ליובל עליו לדורה עליו לצמח עליו ועכשיו לפרדי כנראה שכולם רואים אותו דבר והוא לו כזה מציאה גם קאסנו שמשחק מאבד כל משחק 6 ו 7 כדורים לא מאיים על השער זה שחקן בכלל עדיף כבר את אלי לוי עליו לפחות שחקן בית ( אני יודע שלא אבל זה מגיע לו ) עוז יפרח שחקן מצויין כמו טל חן אני חושב שצריך לפתוח עם טל עוז אלי ובמבי תמיד בכל משחק אלו שחקנים מנוסים מאוד והשופטים עושים להם חשבון בליגה הזו במיוחד לאלי לוי שגם אם הקבוצה חלשה תמיד יכסח ויראה שאנחנו לא פריארים ומספיק כבר להיות ייפי נפש וכל הזמן להראות עדינים בעשבים לעלות ליגה צריך להיות גם רעים תמשיך ככה אני אוהב אותך וחושב שגם האוהדים מעריכים אותך זה לא לחינם שכל מאמן שבא משאיר אותך וגם נותן לך לשחק קודם יובל אמרו שאתם שותפים אחר כך דורה צמח ויסלח לי אלונקה נכון שאתה לפעמים״ ילד רע״ ואני לא זוכר שחקן שהקהל לא מסמפט ובכל זאת כל משחק נותן את הנשמה מודה לקהל וגם שינה את ההתנהגות שלו משנים עברו אני סומך עליך וגם רוב הקהל מקווה שתמשיך כך ובסוף העונה נודה לך כי בכל זאת אתה עם המון ניסיון בליגה הזו תחזרו למסלול במהרה בהצלחה  

 29. מיקי ר. הגיב:

  ראשית, כל הכבוד לכמה חבר'ה בודדים שכותבים פה בשמם ולא תחת כינוי עלום. אפשר כבר להפסיק לפחד כמו שהיה בימי החושך של יובל/קוריס.

  אין ספק שפרדי פוליטיקאי הרבה יותר מוצלח מאשר מאמן. הראיון הוא ההוכחה לכך. נסיון (נואל או לא, הזמן יגיד) להסיט את הרעש ממנו הלאה. מצד אחד צריך לברך שהוא התייצב לראיון ומצד שני יש לתמוה על המניעים. האם זה גם תרגיל של ארקין לנסות להרגיע את המערכת? (אין בכך שום דבר רע).

  לדבר הוא יודע אבל הנסיון ההו כל כך שקוף להפיל כמעט הכל על הקהל משחק לרעתו. הרי כולנו ראינו איך זה מתחיל כבר בכ"ס ומאז נמשך ונמשך באותה צורה. אין טביעת יד של מאמן ורוב הכדורגל הוא מקרי לחלוטין. השליטה שלנו ברוב המשחקים נבעה רק מהפחד של הקבוצות היריבות מהגוף המפחיד (לכאורה) שנקרא הפועל ר"ג וכולן מצאו את הדרך לתקל את זה. גם כשניצחנו זה היה יותר מקרי ממתוכנן כפי שכבר כתבו לא מעט.

  לטעמי הוא מתראיין אבל לא עונה על כלום אמיתי שהמראיין (ששכח ממזמן איך אמור להיות ראיון נוקב, ואולי היתה הסכמה מראש על ראיון פרווה) אפילו לא שואל. הרי תמיד יש לפרדי תרוצים למה לא לענות כמו לא לפגוע בשחקן מסויים ו/או לא לעשות רעש מיותר. הוא כן בורח מאחריות למרות המילים היפות והוא ממש לא מנסה אפילו לתת תשובות משכנעות.

  כל מאמן שלא הולך לו ישר מתחיל עם המשפט הידוע 'סיכומים עושים בסוף'. תאמינו לי שאם היו לו בחגורה עכשיו 21 נקודות (או אפילו 16-18) הוא לא היה מדבר על סיכומים בסוף אלא היה עושה גלוריפיקציה להווה הנהדר.

  פנקס הצ'קים של שנה שעברה הלך ברובו על חובות עבר וסגירת פינות כמו גם כדי להאכיל את העו"ד השמן ושאר האינטרסנטים. השנה באמת יש פנקס פתוח ועושה רושם שהיד של פרדי קלה מאוד לבזבוזים חסרי תוחלת לאור העובדה שאין מעליו אף אחד שמרשה לעצמו להעיר לו מהצד המקצועי. פרדי מנצל את זה ויש התמהים האם הכל כשר למהדרין בקטעים האלה.

  פרדי טוען: "כל קבוצה מסודרת עושה מחנות אימונים" וזה נכון לרוב הקבוצות אבל לא לכולם (כולל ליגת על) אבל כמדומני שפרט לחיפה פרדי הוא היחיד שקיבל חופש מוחלט בנושא בשני מחנות.

  הוא כבר מסתמך על הקיזוז בעניין העלייה אבל מתעלם ממנו (איזה גבר) בעניין הירידה או מה שאפילו יותר גרוע – המשך ההתבוססות בבוץ.

  אותו דבר זה סיפורי העונה הארוכה, הסגל הגדול והחיבור. קשקושים של אחד שאין לו הסבר אמיתי והוא נתפס למליצות.

  קשה שלא לשים לב שאיך ששלמה מנסה לשאול על נושא מקצועי, על הבעיות, פרדי ישר תוקף בנושא האוהדים והשקט. חלאס, נמאס… מכירים את זה יותר מדי טוב.

  המשחק מול רעננה. יש שיגידו שאת השינוי חולל שחקן מחליף אחר.

  ההסבר בעניין אלי לוי לא מחזיק מים אף הוא. פרדי טוען שהוא ניסה אותו כקשר כדי לחולל שינוי מול הכח ואכן כשזה לא הצליח מול הכח הוא המשיך באותה השיטה מול אשקלון ולו כדי להוכיח שהוא יודע הכי טוב.

  אין גם שום התייחסות לבוקסה כשלרבים ברור שללא בוקסה מתפקד היטב, ועדיין נשאר להיווכח אם זה בכלל אפשרי, הקבוצה לא תוכל להמריא באמת – לא לפני ינואר.

  שום מילה על הבלמים הכי איטיים במזרח התיכון.

  שום מילה על בלסטרה ועל עוד כמה. שקט הוא רפש אמרו פעם.

  אין גם שום התייחסות לנושא משחקי האימון שלא קוימו לפני העונה ו/או בפגרות. כלומר מול קבוצות אמיתיות.

  בקיצור, דיבורים כמו חול וכלום לאכול.

  בתחילת העונה גם אני חשבתי שפרדי הוא מאמן ראוי לדרך החדשה שהארקינים מביאים למועדון. אני עדיין חושב שהוא מאמן טוב ומתאים אבל משהו בחשיבה שלו לא מצליח לעבור טוב לשחקנים ופה אני חושב יש לנו בעייה סופר רצינית כי אין לנו במועדון אנשים אחרים שיוכלו לעזור בעבודת הקודש של שיקום מוטיבצייה, של החדרת האורדוניה, של המרצת שחקנים בנקודות החלשות שלהם – הכל כדי להתגבר על המחסומים ועל חוסר היכולת לבצע דברים פשוטים.

  מעניין האם ב"ש תצליח היכן שאשקלון נכשלה (משמעויות רבות ושונות).

 30. מ. בריל הגיב:

  זה הזמן לתת אמון במאמן בהנהלה ובשחקני הבית שיובילו אותנו לליגת העל ואני גם מתבייש לקרוא על אוהדים שלנו שקוראים לא לתת לולאדי לשחק פשוט בושה

 31. צל"ג לאורודונס הגיב:

  עם כל הכבוד לקומנדו שלנו הם מזכירים כבר אוהדים של הצלחות. לפני המשחק ובתחילתו הם מכים בתוף חזק ושרים יפה ואחרי שהקבוצה סופגת הם יושבים ביאוש וחלק מתחילים לקלל. זה לא קהל שדוחף, זה קהל של מכביסטים ארורים , אז בואו תחליפו מאדום לצהוב ואל תבלבלו במוח שאתם אוהדים איכותיים.
  במקום לסחוף אחריהם את המבוגרים שכמה מהם מקללים כי נגמרה להם הסבלנות הם שוכחים את המשימה שלקחו על עצמם לעודד בכל תנאי ,ומייאשים את האווירה בשתיקה שלהם ואחר כך מתחילים בקללות אל פרדי להתפטר. ככה לא נוהגים אוהדים אמיתיים וככה לא בונים דור חדש של אורודינם גאים! במקום לבוא בטענות לפרדי תבדקו קודם את עצמכם איך הפכתם לקהל של אוהדים מפונקים

  • טרמבוניסט הגיב:

   ואולי גם הם התבגרו וצברו מספיק ניסיון ואבחנה כדי להבין שגם אם יעודדו עם להקת מעודדות ערומות
   לא יהיה שינוי במהלך המשחק ,כשהיאוש בפני השחקנים מגיע בלי משקפת גם ליציע?
   בעצם גם לך לא יזיק להגיע לכדורסל ולהבין את הרעיון של איתן.

 32. אבי ליס הגיב:

  הייתי באשקלון ובעוד משחק וחצי עקב שהותי בחו"ל ומה שחרה לי מכל היא לא העובדה שיש לנו 2 בלמים איטיים להחריד
  מגן שהקשר בינו לבין כדורגל מיקרי בהחלט (בליסטרה) וקישור אנמי ללא שיטת משחק ללא טביעת אצבע של מאמן וחוד כהה ללא יכולת לתת גול ,, אך הגרוע מכל נראה לי כי השחקנים מגיעים " לדפןק כרטיס" (שכר מובטח) ללא שום מוטיבצייה ללא שום להט לשחק ללא שום רצון לשרוף את הדשא והילחם אם לא למען הסמל אולי בשביל הבעלים שנותן להם את כל מבוקשם!
  איני יודע מה איתכם אני סבלתי באשקלון וכאחד שעסק המון בספורט איני מאמין לא בניסים ולא ב"יהיה בסדר" חייבים שנוי מהותי מעבר לשחקנים לא מתאימים.. גם בגישה "מלחמה מוטיבציה ו"לשים את התחת" אחרת שום דבר לא ישתנה!!

 33. איתן הגיב:

  מציע לפרדי להגיע מחר בערב למשחק הכדורסל ולהבין את נפשו וכמיהתו של אורדון,אם ברצונו באמת להבין את הסיבה שאנו ממורמרים ומאוכזבים,הוא יתקבל בכבוד רב כמו כל אוהד שלנו.
  גרעין אוהדים של 100 לערך ,רצים אחרי הקבוצה שנים ללא אבחנה במיקום או בתוצאה,רואים העונה במחזור 7 את שחוינו בעונה שעברה ואיננו יכולים לעמוד ולשתוק.הצעקה שלנו היא לזעזע את המאמן,את השחקנים וצוות הניהול,
  אין אינטרס לקבוע שחקן כלשהו בהרכב,רוצים בסך הכל לראות קבוצה קבוצתית שמלוכדת ומשחקת בהקרבה ונחישות ולא מפסידה
  .כמי שסימן לנו את ליגת על כמטרה ,לאור היכולת הירודה של הקבוצה,היינו מעדיפים לראות שחקני בית שלנו משתלבים וזוכים לדקות משחק וצבירת ניסיון לעונות הבאות.
  פרדי,לא רק בפארק ,גם באימוני שבת הסברת ושיכנעת אותנו שיש על מי ליסמוך.
  כך 3 משחקים שקט מהטריבונה ותוכיחו לנו שיש לנו קבוצה ווינרית וראויה לעידוד ולא לביקורת.

  • לאיתן המתהפך הגיב:

   תפסיק לחלק שקט על חשבוני
   3 משחקים? הגזמת
   אם אין נצחון על ב"ש, נצחון ולא תיקו אפס כי האפסים מב"ש אולי גם לא מסוגלים לשים גול גם לבלמים האיטיים שלנו, אז פרדי חייב ללכת
   הפיצוי לפרדי יהיה יותר זול מאשר להמשיך לחיות באשליות
   ולהביא את אייל (הרוצח) לחמן עם פרמייה ענקית על עלייה

 34. להמשיך להחרים את הקבוצה הגיב:

  חתיכת קשקשן מה אתה מוכר לנו לוקשים בדיבורים
  7 משחקים שבהם הקבוצה ב 5 משחקים לא מבקיעה שער
  למי אתה מספר ספורים לך תחזור למכבי פתח תקוה
  מחפשים שם מאמן אפס כמוך
  תמשיכו להחרים את הקבוצה כל עוד האפס הזה שם

 35. לא להאמין לאפס הגיב:

  אל תאמינו לו האפס הזה לא יכול לעשות הוקוס פוקוס ופתאום השחקנים יהפכו למסי ורונאלדו
  הוא בחר שחקנים זבלים כמוהו וגם את באר שבע הוא לא ינצח
  אם לארקין יש שכל אסור לו לחכות עוד דקה אחת צריך להעיף את האפס הזה
  הבעיה של ארקין שהוא עושה טעויות אחר טעויות שהוא מחתים שחקנים ומאמנים לתווך ארוך
  קודם שיוכיחו את עצמם ואז אפשר להחתים למה להחתים כל הזמן לתווך ארוך מה זה נותן
  כל הזמן זה עובד נגד הקבוצה מהלך לא חכם

 36. ושוב אדיר באתר הגיב:

  פרדי אתה איש חכם הלוואי היית מאמן את הקבוצה כמו שניהלת את הראיון המעצבן והלא אמיתי הזה!! אני כבר לא מאמין להצהרות שלך כי הבחירות שלך והחישובים שלך לא מובילים כלום גם אם תנצח את באר שבע. האוהדים לא אשמים בדבר – מי שהביא אותך עשה טעות ועוד חתם איתך ל 3 שנים – טעות שמתחילה מחוסר חשיבה מה זה ומי זו הפועל רמת גן !! הפועל רמת גן זה מנהיגים ספר לי מי המנהיג בקבוצה שלך ? הפועל רמת גן זה נחישות ספר לי מי נחוש בקבוצה שלך ? הפועל רמת גן זה מוטיבציה מלחמה ספר לי מי לוחם בכלל למענך כמאמן ???? הפועל רמת גן זה פרגון ואהבה לאוהדים ספר לי מדוע כולם ברחו למקלחות במקום לאהוב תקהל שנוסע עד אשקלון ובכלל מדוע אתה כמאמן מרשה לעצמך לעשות תנועות לקהל ? הפועל רמת גן זה פיתוח שחקני בית צעירים ספר לי איפה זה אצלך ?? בקיצור אין כלום בהגיגים שלך פשוט אתה לא באמת יודע לאן הגעת אם היית מקשיב באמת לאוהדים ולא מספר כיצד הם פוגעים בך אולי זה היה יכול לעבוד אבל אתה עסוק בלהשמיע וכמו מאמנים כושלים משנה שעברה אתה כמוהם רק אתה יודע ומשמיע אבל ככה לא תגיע לכלום מקסימיום אמצע טבלה

 37. ושוב אדיר באתר הגיב:

  ועוד משהו – אני מאד שמח שיש את ארקין ושהוא באמת מחויב לעצמו !! ולקבוצה !! אבל מי שלא עושה לא טועה !! כמו ששלמה טעה שנתן לפרדי יותר מדי במה ככה ארקין טעה שבכלל חתם איתן ל 3 שנים ולא הקשיב לכמה ״ מטומטמים ״ שצועקים שהם מתביישים בקבוצה שלהם

 38. yuda הגיב:

  פרדי,
  לא הייתי מגיב לראיון אלמלא "האוהדים" לקחו בו חלק נכבד.הרמת לי להנחתה והנה זה בא:
  1. המשפחה היא קודם כל האוהדים. אתה הצטרפת בשמחה למשפחה וקיבלנו אותך יפה. במפגש אותו אתה מזכיר, המפגש היחיד המתוכנן והמסודר, אכן הבעת חשש שהאהדה עלולה להתפוגג לאחר כמה הפסדים.
  2. מנהל קודם של הקבוצה, עוד אחד מאלו שביקר אותנו (תרתי משמע) האוהדים, אמר שתפקיד ההנהלה לנהל, תפקיד השחקנים לשחק ותפקיד האוהדים…לקלל. אז: אנחנו האוהדים רואים עצמנו יותר מבובות מעודדות או בובות מקללות. לצערי, לא באמת מתקיים שיתוף פעולה אמיתי בין המועדון לאוהדים, על אף הידידות "על הדרך" עם כמה מאיתנו.
  3. יש לנו ארגון, יש לו יכולת וגם מידה לא קטנה של השפעה, חיובית ובונה בדרך כלל. למה אתם לא נפגשים איתו אחת לחודש? ..להזכירך, וגם לניר…לפני שנה היה שחקן אחד מושמץ עם תריז גדול בינו לבין האוהדים. הכי גדול שיש. ניר ביקש שננסה לשנות זאת…ניסינו…הצלחנו…הבנו שלשחקן יש השפעה חיובית בחדר ההלבשה, הכרנו במפגש עם ההנהלה שיש צדדים שאנחנו לא מכירים בשחקן. זו דוגמית קטנה לשיתוף פעולה אמיתי וכן.ועוד…אתה רצית שנוכיח, כעמותה, שאנחנו יכולים להחזיר את הקהל…300 בכפר סבא, 1500 מול הכוח…הוכחנו שאפשר. אבל אתם, כמועדון בינתיים לא ממש משתפים פעולה בעניין השיווקי.
  4. אז…כפועל יוצא…החשק יורד…הסבלנות קצת פוקעת..המשפחה זה לא ממש בדיוק מה שאנחנו מתכוונים אליו…ו…ראה מה האוהדים והעמותה יודעים לעשות…גם כסוג מסויים של בריחה מהכדורגל ומהתשובות המתקתקות שלך בראיון…מקימים קבוצת כדורסל.
  5. אל תתטעה, אנחנו לא רוצים לקבוע את ההרכב ולא רוצים לנהל למרות שכל אחד מאיתנו חושב שהוא מאמן וידען גדול.אבל…נציג אוהדים בהנהלה ( זה יגיע ומגיע לכל הקבוצות בעולם ובארץ) ובעיקר פגישות מסודרות ושיתוף פעולה כן ואמיתי..הם הם שיביאו אותנו להשגת המטרות, שלך, שלנו, של המועדון. לבדך, עם תשובות יפות וגיבוי ענק בלבד, מגיעים רק למקום שלישי.
  באהבה,
  יהודה עירוני

 39. פרדי החוצפן הגיב:

  קורא את פרדי קרוגר ולא מאמין אני לא מאמין לא מאמין לאלאלאלאלא
  איזה עזות מצח של בנאדם חוצפן שמאשים את כל העולם מלבד את עצמו ועוד מעיז להלין על אוהדי הפועל רמת גן שיא השיאים
  בשנות ה70 80 הוא כבר לא היה נשאר כאן אחרי התנועות לעבר הקהל חוצפן

 40. ותיק. הגיב:

  לראיין את פרדי זה כמו לראיין צנונית שהלכה וגדלה לצנון גדול ומנופח. מאמן משעמם חסר מעוף ושבלוני וחמור מכך עוד מדבר עלינו אוהדים של 50 שנה האורח הזה. אם הוא לא מנצח את באר שבע שישים את המפתחות . חבל בכלל על הראיון איתו .

 41. לא מרוצה מאוד הגיב:

  טוב שהיה הראיון ללמוד קצת על המאמן ומה מסתתר מאחורי הפרצוף המאיים, מה הוא חושב על שרשרת הכישלונות. יש עוד 13 קבוצות בליגה שהחליפו שחקנים כמו גרביים והיו צריכות להתחבר חוץ מהפועל רמת גן. אז למה יותר מחצי ליגה נראית טוב מאיתנו? תסלח לי פרדי אבל קיבלת תנאים של מעבדה לבנות קבוצה ולחבר אותה בזמן ונכשלת בזה. עכשיו בגללך יצטרכו להשקיע עוד כסף בינואר לשחקנים חדשים. אתה סתם מבזבז את הכסף של ארקין. תתעשת מהר לפני שלא תהיה ברירה ותחזור להיות בובה על חוט אצל הלוזונים במכבי פתח תקוה

 42. לשלמה בעל הבלוג הגיב:

  גם אתה ברוטוס?
  האם ה'סקופ' של ראיון עם פרדי שווה למען כמה מילים ריקות מתוכן?
  הרי הבן אדם לא אומר דבר שיש לו משמעות אלא רק מנסה להרחיק מעצמו את האשמה והוא עוד בוחר בכיוונים הכי תמוהים שיש כמו האוהדים.
  פרדי מוכיח שהוא חרטטן מילים ולא מאמן רציני.
  עדיף שילך לבית כנסת, יעשה תפילה חזקה שתכיל בתוכה את המילים "חטאתי, טעיתי, הטעתי וכו'", יתחיל לעבוד בצורה רצינית ולא יחכה למשיח שלא מגיע.
  הטעות היא שנתנו לו חוזה לזמן רב בכסף מצויין.
  שלמה, ממש לא חובה למלא את הבלוג בפוסט הכי סתמי בעולם. עדיף ראיון עם אלי לוי על הפריחה המקצועית הקצת תמוהה שלו וחוסר הפרגון שלו לוובה.

 43. הכי כואב לי על ארקין הגיב:

  כל השנים חלמתי על בעלים כמו ארקין שגם אוהב וגם אוהד את המועדון ולבסוף זה קרה לשמחת כולם
  כל מי שפוגע בו או מנסה לנצל אותו אני מרגיש כאילו מנסים לפגוע לי במשפחתי
  וכשבא מאמן ומבזבז את כספו של ארקין על שחקנים דמיקולו ועם קומבינות של סוכנים אני בוער מבפנים על הניצול ורואה זאת כפגיעה אישית
  אין לנו זכות להתלונן על הפעולות שניר נוקט אבל אי אפשר להגיד לנו לא להתעצבן כשפוגעים בו ומנצלים אותו וזה בדיוק מה שפרדי ועורך הדין מורן עושים.

 44. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אני אענה לך…
  תשובות מתחמקות, הסטה לטפל, אי לקיחת אחריות, האשמת הקהל (???).
  אני עדיין סבור כי הבעיות אינן מקצועיות או פרסונליות אלא מנטליות ונראה שגם פרדי מודע לבעיה הזו.
  בכל משחק (אולי חוץ מהדרבי) אפשר היה לנצח עם קצת עזרה מה"שפיץ של הנעל". אנחנו יודעים שההבדל בין הצלחה לכשלון הוא לעיתים מס' סנטימטרים המבדילים בין כדור במשקוף לכדור ברשת. אי לא זוכר שקבוצה שעלתה ליגה היתה דומיננטית לכל אורך הליגה ונתנה הצגות בכל משחק. לא היו דברים כאלה. להיפך, אני זוכר הרבה קבוצות שהובילו רוב הליגה ודווקא קבוצות שבאו "מלמטה" היו אלה שעלו. אין מה לצפות להצגות שבועיות ולמופעי טיקי טקה בכל שבוע. לא בליגה הזו. רוב השערים שמבקיעים בליגה הזו הם תוצאה של התקפות מתפרצות ולא ממשחק מסודר.
  אני עדיין סבור כי הבעיה העיקרית היא מנטלית.
  אל תשכחו, ר"ג היא הקבוצה ה י ח י ד ה שקשרו לא את כתר העלייה עוד לפני שריקת הפתיחה. כאילו כל מה שנותר הוא לעבור את המשחקים ולעשות סיבוב אליפות. תחשבו אילו משקולות זה קושר לרגליים, בייחוד לשחקנים שלא היו במעמדים אלה.
  לא הגיעו שחקנים בינוניים אלא מצטיינים צעירים עם פוטנציאל.
  בן סימון – קפטן עמידר בעונה שעברה והמגן הימני הטוב בליגה.
  אורי אברהם – השחקן מס' 1 של הפועל הרצליה והמגן השמאלי המצטיין.
  במבי – השחקן מס 1 של בני לוד בעונה שעברה.
  יפרח – אחד המגינים המנוסים והטובים בלאומית בשנים האחרונות.
  חמו – שחקן ליגת על לגיטימי שנתן הצגות בעונה שעברה. בעל.
  ובנוסף,
  אסולין – חלוץ עם קבלות בליגת העל.
  פרננדס – 10 שנות נסיון בליגות ארופיות.
  ועוד ועוד.
  הבעיה היא לא בסגל השחקנים. מה שצריך זה לסדר את הראש שלהם. כבר דובר על הסימפטומים של הלחץ שאינם קיימים בקבוצות אחרות שלא מצפים מהם לעלות ליגה אלא רק להילחם, לגנוב גול ולשמור עליו .
  הראיון פרווה ולא נאמר בו כלום. קצת להוריד לחץ מהחבר'ה, קצת רוח גבית של מזל, נצחון שניים ונגיע למטרה.
  אפילו עם פרדי, אפילו עם שחקנים שלא בעמדות "המקוריות", אפילו עם הקהל הלא תומך (ח ח ח).
  תשאלו את כפ"ס לגבי טיימינג של לתפוס את המקום הראשון…

  • רונן ל. הגיב:

   לא אנונימי…
   משום מה לא נתפס השם.

   • רונן ל. הגיב:

    ועוד משהו.
    שעה עם אלון גל (שכבר היה כאן בעונה שעברה) ונראה קבוצה אחרת. שעה.
    לא בושה להשתמש באנשי מקצוע ייעודיים בעת הצורך.

  • לירן הגיב:

   מסכים חלקית,אין ספק שנבנה פה סגל טוב לליגה הזו אבל הוא נבנה ללא קשר אחורי אמיתי וזו עמדת מפתח היום במגרש,בנוסף ישנו ציוות של שני בלמים איטיים מאוד,הכי איטיים בליגה וזה מתבטא היטב בכל משחק ומשחק,כל מתפרצת של היריבה זה חצי גול.גם בעמדת המגן הימני יש בעיה וכולם רואים את זה,בלסטרה לא יכול לדעתי לשחק אפילו בליגה א ובן סימון עדיין לא הראה דבר מהיכולת האמיתית שלו.
   גם פליימייקר אמיתי אין בקבוצה,כי כמו שציינתי ולא פעם,לצערי בוקסה זה לא זה העונה.
   והחיבור?איפה החיבור בין השחקנים? מי שרוצה שימרחו אותו עם התשובה המוכרת מחודש יולי שזה ייקח זמן אז שיבושם לו,בשישי משחק תחתית על שש נקודות,למי שלא ראה את הטבלה בזמן האחרון…

 45. צביקה שחר הגיב:

  פרדי דוד לתשומת לבך:
  1.במשחק נגד הכח הלכו השחקנים "מכות"-איפה המשמעת ???איפה המאמן שאמור להשפיע על התנהגות השחקנים,זה מלמדים בילדים א'.
  2.השחקנים עולים לאחר ההפסקה שניה לפני השריקה,(הכח,מכבי הרצליה)או לאחר שהשופטים כבר עלו למגרש(הפועל אשקלון) וזאת כנראה לאחר תדרוך בחדר ההלבשה,ואכן את הגולים (הכח,אשקלון)קבלנו ישר אחרי כמה דקות,
  כנראה ש"ההרצאות"שאתה מעביר בהפסקות גורמות לשחקנים ל"הרדם" והם עולים למחצית השניה "רדומים" תימנע מ"הרצאות" ותכניס את ה"שחקנים למגרש 5 דקות לפני תום ההפסקה,כמו כן שיעלו בריצה ויתפסו את מקומותיהם במהירות ולא יתחילו את החיפוש של מקומם רק לאחר שריקת השופט(כגון:הכח,אשקלון)
  3.השחקנים מקבלים כרטיסים צהובים על ויכוחים עם השופטים על שריקות של השופטים-זה שכונה,איפה המשמעת,איפה המאמן שחייב להשפיע על התנהגות השחקנים????
  4.השחקנים "כבויים" ,איך אתה מתכוון לגרום שהם ישחקו וילחמו וישחקו עבור הסמל-הפועל רמת-גן???
  לסיכום :השחקנים לא "מתאמצים",משחקים באיטיות מעצבנת,מאבדים כדורים כמו טירונים,מוסרים כדורים אך ורק על מנת להיפטר מהכדור ולא על מנת ליצור משחק קבוצתי(בעיקר -הרמות הכדור ה"תמוהות"),תתחיל להוכיח שכל מה שנאמר וניכתב לעיל -נכתב לריק!!!!

 46. כופר הישוב ר"ג הגיב:

  פרדי דיבר לענין. לא ציפיתי לתשובות אחרות. הקבוצה לא בפורמה. צריך לתת לה את הזמן ולעמוד מאחוריה. מי שרוצה להמשיך לקלל ולזרוע דם רע הוא לא אוהד אמיתי.

 47. להמשיך להחרים את הקבוצה הגיב:

  להחרים את הקבוצה עד שהאפס אלעק מאמן הזה יעוף

 48. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  חרם חרם חרם חרם
  אבל לא רק על הקבוצה – על כל הזבלה שמתחזה לכדורגל

  חרם על לוזון
  חרם על בן שחר

 49. תתעורר פרדי הגיב:

  ר"ג מקום 12 נקודה מירידה אחרי קיזוז. יופי לך פרדי? תמשיך להסתכל למעלה, אולי תראה ציפורים עפות ועננים שטים… יש לך דמיונות ורודים

 50. Oscar הגיב:

  במשחק באשקלון הפועל ר"ג שיחקה יותר טוב מאשקלון והיה יכול להיגמר גם 5:3 לטובתנו אחרי שכל הבעיטות מול שער ריק עלו לשמיים כמו טיל גראד ששוגר לעזה.
  המאמן צריך להסביר לחלוצים ואולי גם לתרגל אותם אלף פעמים שכשעומדים מול השער צריך לבעוט פנימה ולא לשמיים.

 51. אורדון תושב השכונה הגיב:

  את הראיון אפשר להגדיר כבריחה מאחריות.
  ישנן כמה קלישאות בכדורגל שפשוט מעלות גיחוך כל פעם שאני שומע אותן, אחת מהן היא…
  אנחנו עדיין לא מחוברים.
  קנו בטמבור דבק נגרים!
  בשנה שעברה נעשו טעויות בכל המישורים אבל הירושה שקיבלה ההנהלה מהווה סיבה מקלה מאוד.
  השנה הקבוצה נבחרה בקפידה יצאה לשני מחנות אימון והכדורגל בדיוק כמו בשנה שעברה דומה לכלום.
  אז אתה בדיוק רוצה שנגיב פרדי? שנפרוש את השטיח האדום ונאמר שאתה מאמן יסודי?
  הרי הכדורגל בליגה השניה הוא דיי פארטיה. בחמישה משחקים לא הצלחנו לכבוש. חמישה מתוך שבעה. כן, גם בשנה שעברה לא כל כך הצלחנו להבקיע אבל היו הרבה נסיבות מקלות.

  ובנימה אישית…. אתמול התקשרה אליי נציגה מחברת בזק… שאלה למה עזבתי את קו הטלפון של בזק ועניתי :" אני מבקש שתכתבי בתרשומת שיחה שבגלל שהבעל הבית שלכם הרס לי את השכונה ואת המגרש שאני כל כך אוהב אני לא רוצה לממן אותו. הוא טייקון אני לקוח קטן, אבל זו המחאה שלי…"

 52. לשלמה הגיב:

  תן פרטים. פרדי הסכים להתראיין מיד? היה צורך לשכנע? זה היה פנים מול פנים? איפה? האם שפת הגוף והדיבור היו כשל פוליטיקאי או שיצאו מהלב? ולמה הוא הוציא את טל חן באשקלון בדקה ה81 והכניס במקומו את בן סימון?????

  • שלמה מן הגיב:

   צלצלתי לפרדי ביוזמתי, הוא הסכים מיד לדבר והראיון היה טלפוני. לא יודע מה היתה שפת גופו, אבל התרשמתי שדיבר גם מהלב.

 53. יענקול פוצווט הגיב:

  עזבו אותכם מכל החרא הזה
  של פרדיל'ה הפוליטקאי.
  את כל זה תשאירו לחתול שמיל
  ואתם מה. אתם בואו לכדורסל,
  משחקי בית משחקי חוץ,
  נחת צרופה

 54. שיר העונה הגיב:

  רמת גןןןןןןןןן לא תרד
  ר"ג לא תרד
  רמת גןןןןןןןןן לא תרד
  ור"ג לא תרד

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s