שבת שלום ומבורך

הכל היה מוכן לנשף העלייה המאולתר של ר"ג, אבל היתרון 0:1 על בני לוד נמחק בשער שיוויון ובהרחקה של פרננדס * תוצאה טובה שדחתה את החגיגות לפלייאוף הקיזוז

השיירות המאורגנות והלא מאורגנות שזרמו לשכונת התקווה מצפון וממזרח הזכירו ימים של פעם – כשבעיתוני הספורט היו כותבים על תכונה בעיר הגנים לקראת המשחק. על המשחק הזה מול השנייה בטבלה, בני לוד, היה רשום משחק של עלייה. לא בדיוק עלייה ודאית, רשמית, בטוחה, אבל גם יתרון 8 נקודות שנותן 4 בליגת הקיזוז היה משמעותי ושם חותמת "עובר" על העונה הזו. אפשר היה לראות בקהל אוהדים שרופים שלא נראו שנים, ומשעלה באפם ריחה המשכר של עליית ליגה מיהרו ללבוש משהו ולצאת מהבית באטרף, כמו פעם.

ביציע שררה אווירה שמחה – בחסות המסיכות של פורים, בזכות היום היפה שגירש את הקור ופתח את עונת האביב, ובעיקר בגלל הטריבונה של הביחד והקירבה לכר הדשא שהזכירה מגרש עתיק אחר, שכבר נכחד ועבר מהעולם.

והיתה הפועל ר"ג, שכבר חודשים לא נראית כמו קבוצה אלא כמו רכבת אקספרס, שמרוב מהירות מאיימת לרדת מהפסים. הרכבת הזו שדרסה את ירושלים ואחי נצרת באה נחושה כדי לסיים את העבודה מול הקבוצה השלישית מחבורת הצמרת. פרדי דוד התלבש חגיגי למקרה שימצא את עצמו בסיום בתפקיד חתן העלייה.

אבל כל המרקחת המבטיחה הזו לא הספיקה לניצחון ולפתיחת חגיגות עלייה. ר"ג נראתה בינוני, לוד היתה פחות מכך, השופטים התחפשו לליצנים ועסקו בטעויות ובהחזרת חובות, וה-1:1 בסיום היה נגזרת של תסריט קבוע שבו לליגה הלאומית חוקים משלה והמתח חייב להישמר כמיטב המסורת. שער חוקי של פרננדס מבישול של בן עמי נפסל בטענה לנבדל שלא היה. הקוון שקיבל את המסר על טעות, התמסר בהמשך לדרישות הקהל של ר"ג. נפילה של אסולין ברחבה שבה הורה השופט להמשיך אבל הקהל דרש פנדל – נענה מיד בקריאה של הקוון לשופט על כדור 11 מ', והנה הצדק נעשה.

פרננדס, שדייק מהנקודה ל-0:1, ספג עוד קודם צהוב על דיבורים ובדקה ה-55 ביצע עבירה באמצע המגרש והורחק בצהוב שני. כעבור עשר דקות כבר התיישב החלוץ הארגנטיני ביציע לצד אשתו וילדיו כדי לחזות בחבריו שומרים על התיקו. משחק ההגנה בעשרה שחקנים ב-35 הדקות שנותרו היה אחראי ומדויק הרבה יותר מהרגע בו נכבש שער השיוויון, שלוש דקות בלבד אחרי היתרון של ר"ג. כדור חופשי הוגבה לרחבה ואחד משחקני לוד נגח לאחור את אחד מאותם כדורים קשתיים האלה שמשנים מסלול והולכים לפינה הרחוקה. חבל מאוד.

ההרחקה של פרננדס דירבנה את לוד לעשות מהפך, אבל הקבוצה הזו נעצרה הרחק משערו של ארקין. מלבד כדור חופשי של קובי חסן מ-18 מטר שנהדף על-ידי החומה (גם בגלל שלא עמדה 9 מטר מהכדור), לוד לא הגיעה לשום מצב שיגרום ל-400 האורדונים דפיקות לב או יסכן את העלייה. לוד הביאה 150 אוהדים שכמעט ולא הורגשו. גם הקלף הסודי שלה, ראובן הגרוזיני, התאייד מול מקהלת ר"ג. קללותיו נשמעו רק במחצית, ובכל מקרה אסולין, אורן ניסים ויתר השחקנים, שקיבלו תדרוך להיזהר מלהיגרר לפרובוקציות, חזרו הביתה בשלום.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

34 תגובות על שבת שלום ומבורך

 1. כל הכבוד לשחקנים הגיב:

  הקבוצה לוחמת וגם עם עשרה שחקנים רצתה ולא נתנה לשחקני לוד להגיע לשער שלנו.
  אם היו שואלים כל אוהד לפני 3 שבועות אם הוא קונה 7 מ-9 משחקים נגד המובילות , כולם היו קונים.

  לגבי השיפוט, אחרי הדרבי השבוע, שוב האיגוד שולח שלישייה חלשה למשחק כל כך טעון.
  מתי ילמדו שם לקחים?

 2. הייתי בשכונה הגיב:

  חבל שהקבוצה שיחקה מפוזר. חמו כבר משחק שני שלו לא טוב.

 3. אוהד מכור הגיב:

  נהניתי מהאוירה ופחות מהמשחק. כשבוקסה וחמו לא טובים ההתקפה לא מסוגלת וחבל שפרננדס יצא כי רק איתו היה סיכוי לנצח.
  דבר אחר עברתי בכופר בשעה 1 וחצי ולא ראיתי המונים עומדים ושרים כמו שהבטיחו אז המשכתי כבר למגרש, מישהו יודע כמה אנשים ומכוניות היו בשיירה שארגן עוזי ?

 4. לאוהד מכור 19.12 הגיב:

  תמשיך לעקוץ את עוזי.
  בגלל אוהדים כמוך היציע מפולג.
  ודרך אגב יצאו מהכופר כ-35 אוהדים ועוד היו חסרים רכבים כאשר יצטופפו ב2 רכבים 13 אוהדים.

  זה פי 3 כמות ממה שאתה וחבריך הוצאתם מהכופר למשחק נגד עודפים … 
  כמה רוע וכמה שנאה יש בבן אדם אחד!

 5. לאוהד המכור הגיב:

  ממה שאני יודע היו 12 איש ושיירה של 3 מכוניות וחצי.. בערך , בניגוד למובטח במשך כל השבוע מאת עוזי שיגיעו 80 איש עד 100 איש , האיש פשוט חי בסרט ומארגן ארועים הזויים שאם לא 4 החברים הקרובים שלו , יורם איתן, אריק בורוכוביץ' ארהלה וגבי האדום אף אחד לא היה מגיע . אני אמרתי את זה וחוזר ואומר כל עוד עוזי מארגן ארועים כמות האנשים שיגיעו יהיו פחות מ10
  הסיבה : אנשים לא סובלים את האיש ההזוי הזה שבמציאות הוא מנומס ונחמד ואומר שלום לאנשים אבל מחוץ למגרש זהו איש הזוי במיוחד ולא סימפטי שכופה את עצמו על הסביבה ויעידו על כך הלכלוכים שלו על חברי הקומנדו שבצדק עשו כשהחרימו את ערב הכדורסל שארגן.
  אפשר לברר עם צמד הסטיבים קפלן את שלכאטר ואביגדור מוסקוביץ שהזהירו את עוזי בסיום הערב שעשה שלא יצלצל אליהם יותר ולא יטריד אותם, כמוהם גם עשרות אוהדים אורדונים שהאיש הזה מנסה לכפות את הארועים ההזויים שהוא מארגן ולאלץ אנשים לבוא אליהם ,לכן כל ארוע שהוא מנסה ליזום נידון מראש לכישלון, אל תגידו שלא הזהרנו אותכם במיוחד שעוד מעט צפויים משחקי ההכתרה ועוזי יתחיל להפציץ בדואר את כולם לכל מיני שטויות שהוא קודח ממוחו המשועמם, פשוט אל תגיעו לאורעים שלו בשביל שלא תתבזו

 6. אריה הגיב:

  כמה נקודות על המשחק:
  1. למדנו היום על חשיבות הקהל שאחראי לפנדל המפוקפק שבו זכינו. אחרי הגול החוקי שנפסל דאגו עשרות אוהדים ביציע לצעוק לקוון על כך שהשער היה חוקי וגם ברגע הפנדל צעקו לקוון מאחוריו שהיה פנדל. הוא נלחץ והחליט לכפר על הטעות הגורלית שלו. לאוהדים מגיעה חצי מהנקודה היקרה היום.
  2. בוקסה בחצי הראשון חילק כדורי עומק מצויינים והיה אחראי למצבים המסוכנים של הקבוצה. אופי חמו במשחקו החלש ביותר העונה, הרבה בשל תנאי המגרש.
  3. המאמן של לוד בכיין פתטי, הוא לא מתבייש לומר שהשופט הכריע את המשחק. פסלו לנו גול חוקי וגם שני הצהובים של פרננדז היו צהובים "לייט" עם הצגה גדולה של אבו ענזה בצהוב השני.
  4. בשער שספגנו אי אפשר להאשים את ההגנה או את השוער, זה מסוג השערים שקשה מאד למנוע עם הרמה מצויינת ונגיחה טובה. צריך להימנע מלעשות עבירות באיזור הזה, זה לא השער הראשון שאנחנו סופגים מהנקודה הזאת.
  5. לוד קבוצה מסוכנת וצריך להיות דרוכים עד סוף העונה. הם קבוצה חזקה יותר מאחי נצרת וירושלים ואם נוריד קצת את הרגל מהגז הם מסוגלים, תודות לקיזוז לעקוף אותנו ולגרום לחלומות העלייה להתרסק. הפועל ר"ג הקבוצה הטובה בליגה אבל צריך להיות דרוכים ומפוקסים עד הסוף.
  6. בלי פרננדז הקבוצה שונה ופחות מסוכנת, פרדי דוד צריך לדעתי להמשיך עם 3 חלוצים גם במשחק הבא, ממדו או עזריה צריכים לשחק.

 7. טיפים לפרדי הגיב:

  ההרחקה של פרננדס תיתן הזדמנות לממדו להיכנס לשלישית ההתקפה, האמת אישית אני מעדיף לראות שם את אביב עזריה. דבר שני לאור חולשתו זה משחק שני של וובה צריך לתת הזדמנות נוספת לקסני שאיבד את מקומו בהרכב לאחר שרשרת ההפסדים בסיבוב הראשון. הרצליה עם הגב לקיר ונס ציונה שנמצאת בפורמה טובה יכולות לעשות לנו חיים קשים בשני משחקי הבית הקרובים. חובה לקחת 9 נקודות מהמשחקים עד לסיום

  • מספיק כבר עם הביזיון הגיב:

   בראון זה שחקן בושידו לא שחקן כדורגל
   מספיק כבר להכניס שחקנים רק בגלל שהם "שחקני בית"
   שחקנים כמו טופלה ברשצקי קירשנברג כבר לא יהיו ולא יקומו כמוהם

 8. שמוליק55 הגיב:

  שבת שלום לכולם !
  זהירות שלושה מוקשים לפנינו . אישית , אני פוחד משלושת המשחקים הבאים מאשר שלושת המשחקים האחרונים . אין בדברי , חכם לאחר מעשה או בדיעבד . אמרתי זאת מספר פעמים , כשהקבוצה עלתה על דרך המלך .
  על מנת להוציא את הרוח ממפרשי הקבוצות היריבות , יש " לגמור " את המשחק ב- 15 עד 25 הדקות הראשונות .
  גילוי נאות : קל מאוד באופן יחסי לגמור משחקים מהטריבונה .
  גדולתה ועצמתה של הקבוצה תלויה ב – 9 הנקודות שנותרו עד לסיום הליגה האורגינלית .

 9. שמוליק55 הגיב:

  סליחה , פשוט שכחתי .
  " השופטים " הם ליצנים במשך ימות השנה .
  בפורים הם התחפשו לשופטי כדורגל והאיגוד קונה .

 10. הנוקמים מהמכתש הגיב:

  מי שיקנה דירה במגדלי מכתש הוא ומשפחתו
  ישרפו חיים בגיהנום ולפני זה יעברו בכף הקלע
  למי שלא מבין בכף הקלע נשרפים חיים ביסורים כבדים
  בקיצר למי שעדיין לא מבין כף הקלע יותר גרוע מהגיהנום
  שלכם" הנוקמים מהמכתש "

  • ירון בר לב הגיב:

   לא הבנתי משהו- קודם ישרפו בכף הקלע ורק אחר כך בגהנום? או רק בכף הקלע?
   אישית אני חושב שמספיק לשרוף רק פעם אחת אחרת זה לא יהיה טעים.
   או שאפשר לוותר על כף הקלע ולהסתפק בגהנום ששם ידוע שסובלים גם ככה.

   🙂

   • אדום עתיק הגיב:

    עזוב ירון,כל האיומים לא יכולים להתממש ,הרי הגיהנום וגם כנראה גן עדן ,הם בשליטת היהודים ולפי מצב הקואליציה גם בשליטת ש"ס. מכאן ברור שזה לא עובד כי כף הקלע הושבתה מזמן והתקציב הלך לענייני ש"ס ועסקניה שכבר הספיקו למעול , להשפט ולהשתחרר עוד לפני שמצמצנו. גם הגיהנום כבר מלא בכל אלה שהרב עובדיה שלח לשם כמו אוכלי שפנים ובועלי נידות.
    כנראה שלגנבי המכתש נצטרך למצוא סידור אחר.

 11. הפסד הנוער הגיב:

  הנוער הפסידו בירושלים. רק נס יעלה אותם ליגה

 12. הנוער בע״ה יעלו הגיב:

  פעם קודמת שירושלים עלו למקום הראשון הם לא ומדו בלחץ , ואיבדו נקודות וחזרנו למקום הראשון.
  גם הפעם זה יקרה בע״ה!

 13. א שטיק דרעק הגיב:

  בני לוד קבוצה מגעילה פרובוקטיבית ואלימה (מישהו אמר הדג מסריח מהסובחי?).הם ידעו שבכדורגל אין להם סיכוי ולכן העבירו את המשחק לבושידו בראשות הבלם אזברגה שאני אישית ראיתי צובט את אסולין ואבו ענזה המגעיל (שחקן מצויין).לצערי דווקא פרננדז נפל קורבן לפרובוקציות והוא יחסר מאד בשבוע הבא. שורה תחתונה,הכל תלוי בנו,אם נישאר מפוקסים ונחושים,נגיע למטרה ובעניין הזה אני סומך על פרדי דוד שלטעמי הוא מאמן גדול.

 14. דותן הגיב:

  חמו חלש, בוקסה סביר אני הייתי מעדיף ליראות את פרץ משחק משחק קלאסי עם מסירות מדויקות לעמק מהירות פרדי למה אתה מחכה ?

 15. לדותן מעלי הגיב:

  רבות דובר על פרץ…
  אבל שחקן שהיה פצוע במשך 4 וחצי חודשים , וחזר רק לפני שבועיים להתאמן אימונים מלאים, לא יכול להכנס להרכב היום במשחקי מאני טיים.
  הקצב, המשחק האגרסיבי, המהירות, לא בנויים לשחקן שישב 5 חודשים בחוץ.
  חמו לא חלש, חמו שחקן חשוב כיום בהרכב הקבוצה ולראיה מאז שנכנס להרכב אנחנו רק מנצחים.
  פרץ עוד יקבל דקות העונה .

 16. על הקיזוז הגיב:

  מסתמן שהקיזוז לא יעשה לנו טוב.
  בהנחה, ההגיונית, שגם אנחנו וגם לוד תנצחנה את 3 המשחקים הבאים הרי שלנו יהיו 64 נקודות וללוד 59 נקודות – לפני הקיזוז.
  בשיטת הקיזוז הרי שאחריו יהיו לנו 32 נקודות וללוד 30 נקודות.
  כלומר הפרש של 5 נקודות לפני הקיזוז שווה להפרש של 2 נקודות אחרי הקיזוז.
  לזכותינו יחס שערים מופלא שבעצם נותן לנו כאילו חצי נקודה במקרה של שיוויון בנקודות.

 17. לעל הקיזוז מעלי הגיב:

  כל מה שכתבת אנחנו יודעים עוד מתחילת העונה.
  מה בעצם רצית לחדש לנו?

  • 2.5 רכבים זה כל הסיפור הגיב:

   א. עד כה אישרו סופית הגעתם כ 70 אוהדים ותיקים שזה יפה
   ב. בתקווה שגם כל הילדים,נערים,אורדונס קומנדוס יבואו כולם נהיה כ 100 אוהדים
   ג. יש להגיע עם הרכב עד 12:45 לאיזור כופר היישוב ולחפש חנייה בקרבת מקום כמו
   לאורך ארלוזרוב ר"ג,גן הקופים,ביאליק בכחול לבן חוקי,כיכר נוח,רחוב המעגל וכדומה
   ד. החל מ 13:00-14:00 נשב+נעמוד+נשיר בקפה "נוסטלגיה" בכופר בבעלות אבי כץ אוהד שרוף
   ה. רק מי שבאמת לא יוכל לבוא עד 13:00 אז אנא אנא יש לבוא בין 13:00-14:00 עם הרכב
   בזמנך החופשי ולהצטרף לשיירה גדולה ומאורגנת שתצא בדיוק ב 14:00 מהכופר להתקווה
   ו. נא להביא צעיפים,תופים,דגלים,תחפושות פורים מ 13:00 ובכך ייצבע הכופר באדום
   ז. לכל מי שיהיה מקום בריכבו שייקח ילדים או בני נוער אוהדי ר"ג שאין להם רכב כלל
   ח. משעה 13:50 ועד 14:00 אנו מבקשים מכ"א לגשת מבית הקפה לריכבו ולרכז את הרכב
   בטור/שיירה במיפרצון תחנות האוטובוסים בכופר היישוב, כי אנו חייבים ב 14:00 לצאת כולם
   ט. הר5ב שיוביל את שיירת האוהדים יהיה הרכב של אריק בורוכוביץ וחבריו/נא לא לעקוף אותו
   והמסלול שהוחלט הינו : עלייה ברחוב ארלוזרוב, פנייה שמאלה לתוך רחוב פרוג,ירידה מרגשת
   של כל כלי הרכב במכתש ז"ל, המשך ברחוב בורוכוב עד עלית הנוער, משם נמשיך לכיוון רחוב
   משה דיין ביד אליהו, ומשם נתחבר לכביש המוביל לשכונת התקווה כאשר לא ניכנס לתוך הרחוב
   המרכזי בשכונת התקווה בגלל פקק תנועה ענק שם בכדי לחסוך זמן, ונגיע ב 14:20 לערך לתקווה
   י. אנו מתכננים גם לעצור את שיירת הרכבים לדקה וחצי במורד המכתש ולצאת מהרכבים לדקה
   בכדי לעודד חזק עם דגלים ולהזדהות שוב עם המכתש ז"ל היקר לנו ולליבנו לעולם ועד
   יא. בסוף המשחק העונה הקריטי מול בני לוד, באם באם ננצח אז….אנו סגרנו סופית על
   המתנת עשרות כלי רכב בטור מסודר ליד אוטובוס השחקנים, 2-3 רכבים יובילו את האוטובוס
   עם השחקנים בנסיעה איטת, ושאר עשרות הרכבים מאחרי האוטובוס….ואנו נחזור בשיירה
   ארוכה-נסיעה איטית-עם דגלים וציפצופים עד חזרתנו לאיצטדיון וינטר "בקרנבל פורים רמת גני" אנא

   חג פורים שמח לכל האורדונים וללא פלגנות או תככנות בואו כולכם בשישי לכופר הישוב
   מ 13:00 עד 13:45 בזמנכם החופשי, ובואו ניצבע את הכופר+שכונת התקווה+אבו סובחי
   באדום לוהט!!!!!!!!!!!!!!!!!! וקדימה הפועל ר"ג לקרנבל פורים שמח במיוחד בשישי זה

 18. אחד העם פ"ת הגיב:

  בהפועל ר"ג גבעתיים כנראה לא שמעו על הכנה מנטלית לקרת משחקים קשים בסוף העונה אחרת לא יכול להיות שהשחקנים ניגררו אחרי פרובוקציות של בני- אבו סובחי כל כך מהר!!!!מה שצריך ללמד את הצוות המקצועי ואחרי כן את השחקנים זה איך מתנהגים במשחקים חמים כאילו.כדי שהעונה לא ניראה שחקן שמחזיר לשחקן יריב ומשאיר את הקבוצה לשחק עם 10 שחקנים יותר מחצי שעה!!!פראדי דוד האחריות עליך!!!!!

 19. אחד העם פ"ת הגיב:

  מה שמכעיס זה לא התוצאה אלה החוסר בגרות הפתאומית שהשתלטה על הקבוצה!

 20. אורדון אורדון הגיב:

  ההיסטוריה חוזרת?זה באויר ושיחות בין לבין,חצי גמר ?
  נעבור את נצרת ונתחיל לחלום
  האורדון בטריבונה 11א ב נכנס לקרביים של השחקנים ומספק את הנוסחה "ערבות הדדית וביטול האגו"

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   האם ה-פז"מ של 40 שנה בין השג להשג(אליפות- גביע) יתקצר הפעם? מתאים לי . ואם כבר אז אפשר לשחזר את ההישג הענק ההוא ולהכפילו- השנה גביע ומקום ראשון בלאומית ושנה הבאה אליפות . לפעמים חלומות מתגשמים.
   אוי , איפה שמתי את הכדורים הכחולים???.

 21. David Fried הגיב:

  Good Luck!!!!! Next year in ligat al!!!!!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s