לא היה – ולא יהיה

מי שרוכש דירה בפרויקט המכתש נותן יד לשחיתות * מי שעובר ליד המכתש מוחה מעצמו את הזכרונות של פעם 

"לא היה פרויקט כזה ולא יהיה" – כואב הלב לראות כל פעם את המודעה הזו על פרויקט מגדלי המכתש. היא קופצת בשבועות האחרונים בתדירות של 12 פעם ביום במחשב, עוד 4 פעמים בעיתוני סוף השבוע וגם בפרסום חוצות. לא זוכר בשנים האחרונות קידום מכירות מאסיבי כמו זה. קמפיין ענק שעולה בשקט כמה דירות בפרויקט.

ויש גם את הצילום של המגדלים. בלחיצת תוויין אפשר לראות איך נראה הנוף של תל-אביב מכל קומה. מוסיקה שלווה מקנה למודעה האינטרנטית ניחוח של איכות חיים רגועה למרגלות פארק ירוק. ממש גן עדן. עצוב לראות מה יהיה מהמכתש שלנו. הדירות הכי זולות בפרויקט היוקרתי והמגלומני יעלו כחצי מיליון דולר. הבינוניות יטפסו ליותר מ-600 אלף, ועוד לא הגענו למחירי הדירות בקומות העליונות, לפנטהאוזים ולסוויטות, שיחצו את רף מיליון הירוקים – לתפארת קבוצת הרכישה, היזמים, הקבלנים והפוליטיקאים המסואבים של גבעתיים והסביבה שנתנו ידם לעוולה.

הפרויקט, מבטיחים אנשי הנדל"ן בקורת רוח, יעלה את ערך הדירות באיזור. על רקע המחאה החברתית, שהורידה פרופיל אבל ממשיכה לרחוש, תמשיך עיריית גבעתיים להתגאות במחירי הדירות הכי יקרים בארץ. כאילו שזה בזכות איכות החיים בה ולא בגלל קרבתה לת"א. העירייה כמובן לא תזכיר את מחירי הארנונה אצלה, שנמצאים איפשהו בגובה 25 קומות מעל רחוב בורוכוב. כשאני נתקל בתמונת זוג המגדלים המשולשים מצופי השנהב עם גגות זהב בניחוח אפרסק מעודן, עולה בי תמונה של עיריית גבעתיים מפשילה את תחתוניה בפני בעלי הון.

המודעות מנסות למכור יוקרה ושלווה ירוקה. ההדמיות נותנות תחושה שאם תקנה דירה במכתש, אתה בר מזל. הנוף הצלול שמחכה לך יהיה רק שלך. המודעות לא מזכירות שבצמוד אליך יתגוררו עוד כ-500 איש. 500 איש בשני מגדלים צמודים! החניות יאכלסו כ-300 כלי רכב לתפארת הסימטאות הצרות. היזמים מבטיחים פתרונות תחבורתיים, אבל הדיירים החדשים שיגיעו מנתניה, ראשון לציון והרצליה לא יודעים שאת רחוב בורוכוב אי אפשר להרחיב. גם לא את רחוב בלוך ולא את פרוג ולא את גולדשטיין ולא את גורדון ולא את החשמונאים ולא את בועז ולא את לאן.

פרויקט המכתש הולך לחנוק את האיזור ולהיחנק בעצמו. פקקים, צפיפות, זיהום. כשאנשים ייתקעו בבוקר ברכב שלהם בצומת בורוכוב-גולדשטיין מתוך ידיעה כואבת שעד רכבת ארלוזורוב מחכה להם לפחות חצי שעה, הנוף והירוק שמוצעים בנדיבות כבר לא יהיו כל כך קורצים. מודעות יכולות למכור קרח לאסקימוסים באותה קלות שבה ישקרו בלי למצמץ שלא היה עוד פרויקט כזה. לא היה – וגם לא יהיה. היזמים יצחקו כל הדרך לבנק כשהם מותירים מאחוריהם שני מגדלי ענק שתקועים כעצם בגרונה של השכונה. העירייה תצהל בגלל רווחים חדשים מארנונה. ושום מילה על מצוקת התושבים הוותיקים שיישארו עם החרא הזה. העיקר שיספרו להם שערך הדירות יעלה. פרויקט יוקרתי? סלאמס מודרני.

ולמרות הולילנד ירושלים ולמרות עוד עשרות רבות של פרויקטים דומים ברחבי ישראל – לא היה ולא יהיה עוד פרויקט עם ריח כבד של של שחיתות והונאת ציבור כמו המכתש בגבעתיים. יידע כל מי שהולך לבזבז כאן את מיטב כספו והמשכנתא שלו. ההבטחות הנוצצות והמפתות לא רק שלא יתקיימו במלואן, עצם רכישת דירה בפרויקט הוא כמתן יד לשחיתות ציבורית. לצערנו, למרות המאמצים שהשקענו במלחמה להצלת המכתש, לא הצלחנו להביא את היזמים והפוליטיקאים להיחקר במשטרה תחת אזהרה, ולא הצלחנו לגרום לפרקליטות לטרוח במרץ על כתבי אישום.

זה קרה גם בגלל שבזמן אמת, לפני 25 שנה, האנשים שניהלו את הפועל ר"ג  וישבו במועצת הפועלים ברחוב הרצל איפשרו להסתדרות לעשות ככל העולה על רוחה בנכס שקיבלה למשמרת מראשוני גבעתיים. זה קרה כי המזימה המשולבת עם אנשי נדל"ן נרקחה בחשאי גם בלשכת ראשי העיר גבעתיים. יצחק ירון התחיל, אפי שטנצלר המשיך בכל הכוח וראובן בן שחר נתן את החותמת האחרונה. מה זה בשביל בן שחר ההיסטוריה של גבעתיים מול הדיל הנחמד שעשה עם יורוקום לקבל קצת שטח עבור משרדי העירייה בפרויקט הסיטי. מעניין איך מגדל הסיטי צמח פתאום לעוד עשר קומות אחרי שבעיצומו של מאבק המכתש נשבעו בעירייה וביורוקום שאי אפשר לבנות שם יותר לגובה. ככה, בשקרים, נהרס לו המכתש וככה מבטיחים עכשיו איכות חיים שקרית.

בפעם האחרונה כשביקרתי במכתש, 16 בספטמבר 2011, הוא נשם את נשימותיו האחרונות. מרבית היציעים כבר היו הרוסים. ישבתי על כסא מנהלים שחור ובלוי שניצב בארגז החול הגדול ונשמתי פעם אחרונה לתמיד את האוויר הזה. נשבעתי לא לעבור יותר במכתש, ומאז השבועה הזו התרחבה: אני נמנע ככל האפשר מלהיכנס לגבעתיים כולה. אני נגעל מהעיר הזו למרות שהייתי חלק ממנה עשרות שנים ומכיר בה כל חור. אני נגעל ממנה בגלל ראשיה המושחתים והשקרנים שנתנו יד לקומבינה ולא היה להם את האומץ לעצור בזמן. אני גם לא מסוגל להגיע יותר לאיזור המכתש מכיוון ר"ג. המכתש וסביבתו נמחקו אצלי לחלוטין מהמפה.

למרות שאני נחשף מדי פעם לתמונות העכשוויות מאיזור המכתש, בזיכרון שלי המקום יישאר צרוב כמו שהיה במקור. במקום מגדלי השיש המבהיקים שיתרוממו בקרוב, אזכור תמיד רק חומות ישנות ובלויות שמתגלות לפתע מעיקול הדרך. עבורנו הן היו חומות מפוארות של תקווה. מרהיבות יותר מכל נוף מהקומה ה-25. לא היה ולא יהיה עוד מגרש כזה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

34 תגובות על לא היה – ולא יהיה

 1. ירון בר לב הגיב:

  כל מילה בסלע הכורכר עליו יושב המכתש.
  לי יוצא מדי פעם לעבור באזור, למזלי כבר ערב ואני לא נחשף למראה החורבן. לפעמים אני בכלל לא מסתכל כדי לא לחטוף מיגרנה.
  מבחינתי המכתש עדיין חי ונושם וטוב שיש אתרים ותמונות .
  הפרוייקט שיקום יהיה תקוע כמו עצם בגרון. לא לבלוע ולא להקיא. ואז שיחקרו יגלו את הכל ויהיה מאוחר כמו סיפור הולילנד הירושלמי. כל כך ברור שזה יקרה…

 2. קללת המכתש הגיב:

  קללה על כל מי שיגור על המכתש
  קללה עליו ועל משפחתו
  קללה על הפרוייקט הארור על המכתש
  קללה תרבוץ על המקום הזה והמגדל יתמוטט יום אחד אמן!

 3. אוהד שרוף הגיב:

  כואב לקרוא כואב להבין וכואב על המקום הכי
  קדוש במדינת ישראל.
  מייחל לקללה על החברות הקבלניות הבונות את המקום.
  עיכובים בבניה,נזקי טבע ורעידות אדמה.
  אדמת המכתש לא אמרה את מילתה האחרונה!!

 4. חיים גרינפלד. הגיב:

  אני אוהב את גבעתיים אהבת נפש. שם גדלתי, שם עברה עלי ילדות מדהימה, נפלאה.
  שם שיחקתי כדורגל בחצר של וייצמן 51 יחד עם יוסי קאשי, שם נחשפתי לראשונה לענף הספורט שבלעדיו חיי אינם חיים.
  שם נחשפתי, בגיל 6, לאליפות המדהימה ב – 1963, שצרבה את הפועל ר"ג גבעתיים בחיי – לנצח.
  אני רואה את המכתש בעיני רוחי בתמונות מציאותיות לחלוטין. שום פרוייקט לא ימחק את המקום שהיה ביתי השני לכל אורך חיי.
  השער הראשי (שנחסם בשיפוץ האחרון לפני כמה שנים) ברחוב לאן, תמיד ייזכר כמקום בו נחשפתי לראשונה בחיי למגרש כדורגל, כשאנשים טובי לב "הכניסו אותי", ילד קטן עם כיפה, בדרכי לסניף בני עקיבא אליו לא הגעתי בכל שבת שניה. היציע היה תמיד מלא, העידוד היה נהדר, ואפילו ריח עשן הסיגריות נדמה בעיניי לבושם של ממש.
  לפעמים זכיתי לעבור אחרי המשחק דרך הפשפש הקטן למגרש, לגעת ברשת ובקורות, ולצפות מקרוב באלילים של שנות השישים והשבעים.
  שער השחקנים, עם הרחבה המעט מוגבהת לפניו ושלוש המדרגות הרעועות, אליו הלכתי עם שריקת הסיום, לעולם יהיה בלבי. זה המקום בו צפיתי, בקנאה עצומה, בכתבי הספורט יוצאים עם הקלסר מתחת לבית השחי, מה שבהחלט הפך אותי לימים לכתב ספורט בעצמי, במכתש ובמגרשים אחרים.
  איש לא ימחה את זכר המכתש. הישן, המכוער והכל כך אהוב.
  ומי שצריך לשלם – יבוא יומו.
  אין ספק.

 5. אדום בוכה - הגיב:

  גם אני כמוך לא עובר יותר על יד המכתש. איך אפשר לעבור ליד בית המקדש שלנו שחרב?
  מאחל רק רע לאלה שהשמידו אותו

 6. אריה הגיב:

  אכן לא היה ולא יהיה פרוייקט מושחת כמו המכתש.
  למי שלא בקיא בשיטת קבוצות הרכישה, צריך לדעת שיכול להיות שהשיווק יכשל ואז הפרוייקט יבוטל, כלומר קבוצת הרכישה של בסר יכולה להיכשל בשיווק ואז האופצייה על הקרקע תבוטל ויורוקום ייתקעו עם הקרקע.
  בקיצור, אם לא יצליחו לגייס כמה מאות פראיירים שיקנו דירה במחיר מטורף באיזור ממוצע במקרה הטוב (זה לא שדרות רוטשילד) עם בעיות תחבורה מטורפות, יש סיכוי שהבנייה תתעכב בעוד כמה שנים.
  את המכתש זה לא יחזיר לנו אבל לפחות נדע שזה יהיה בית הקברות של יורוקום המושחתת.

  • סימלי הגיב:

   לפני כשבוע דיברו באיזו תוכנית כלכלית על הפרוייקט ונאמר שיש התקשרות (זו לא מכירה עד שכל הדירות, או רובן, נמכרות) של 40 דירות. היה ויכוח קטן אם זו הצלחה או כשלון והדברים נאמרו, כנראה, לפי האינטרס של הדוברים.

   הבעייה שהחברה היזמית היא החברה, כנראה, הכי מוצלחת בשיווק קבוצות רכישה והלוואי שבמכתש הם יקברו את עצמם.

 7. מבין קצת בנדל"ן הגיב:

  מחירי הדירות במיזם המכתש מופרכים ולא ריאלים. כל זה בתקופה בה שוק הדירות נמצא במצב לא ברור והמיתון מעמיק . רבים מהססים אם להשקיע סכומים כאלה בדירה שהאיזור שלה נמצא במיקום בעייתי מבחינה תחבורתית
  מקוה שהפרויקט הזה ייכשל טוטאלי וההשקעה תרד לטמיון

 8. גזלו המגרש הגיב:

  כל מי שנתן ידו להרס המכתש ובית של מועדון על אלפי שחקניה ואוהדיה לא יראה ברכה בעמלו.
  אלוביץ הטייקון החזירי, יורוקום, בסר ועירית גבעתיים המשוחתים כל כלב יבוא יומו.
  שטח גזילה ישאר מקולל לתמיד!!

 9. קללת המכתש הגיב:

  שלמה כל מילה בסלע! שאפו על המאבק שלך שנמשך למרות שהמגרש מת .
  תדע לך מי שמתענין בפרויקט ועושה חיפוש באינטרנט על 'המכתש' או על 'פרויקט המכתש' בשביל לקרוא חומר מגיע לבלוג הזה או לאתר המכתש ושם נחשף לעוצמת השחיתות של המעורבים , קורא על המאבק ועל משטרה וחקירות, אין ספק שזה משפיע על אנשים שמחפשים איכות חיים אבל מרגישים לא נוח עם מקום שמזוהה עם בלגן ושחיתויות
  הקרב על המגרש הסתיים בהפסד אבל לפחות ננקום ברעי הלב שמנסים לגרוף רווחים על הגזילה הנוראה.
  כל כתבה כזו בבלוג מכניסה אותו למנועי גוגל , yahoo ועוד ענקי מנועים ,השמועה מתפשטת ומחבלת בסיכוי ההצלחה של הפרויקט , הקונים נרתעים והמודעות של חברת בסר ביחד עם הכסף שלהם ילכו לפח ויעלו באש.
  עלה והצלח!!

 10. בן שחר דרעק הגיב:

  בן שחר א- שטיק דרעק, עוד שנה וחצי נחזיר אותך לחור ממנו הגחת. פקיד קטן ומושתן. פישפשון שעלה למעלה. תתכונן ללכת ללשכת התעסוקה בנובמבר 2013 שטיק דערק כבר אמרתי ? איש חרבון
  את הנהג מונית שפיטרתם מתחנת נוגה דאגת להחזיר? טמבל
  זבלאיש

 11. עין תחת עין הגיב:

  לכל האוהדים והתושבים בבורכוב :
  כל פעם שיש כתבה על פרוייקט בסר המכתש להיכנס ולהפציץ טוקבקים על המכתש
  לספר מה זה המכתש ושגנבו אותו בעורמה
  לתת לקוני הדירות להבין שהם הולכים לגור על קרקע גנובה פרויקט הולילנד גבעתיים
  תעשו להם לא נעים
  מי שרוצה להשקיע בנדל"ן שימצא פרויקט אחר בגוש דן
  יש מספיק פרויקטים לקנות בכל ת"א וגוש דן שיקנו שם , לא אצל הרמאים האלה שעבדו עלינו בעיניים ושיקרו במצח נחושה
  לפחות אם אכלנו אותה שגם הגנבים יורוקום ובסר יאכלו אותה

 12. הם לא יצליחו למכור הגיב:

  שימו לב לעובדות הבאות על חברות הבניה שהיו אמורות לבנות במכתש. קודם היה את אוסיף וכלנו יודעים מה קרה לגיידמק האוליגרך שכמעט ירד מנכסיו ועוד שנתיים תראו אותו מחטט בפחי זבל,
  אחר כך היה את תדהר שכבר עמדו לחתום אבל ההפגנה הגדולה שעשינו במכתש הבריחה אותם
  עכשיו הגיעה ב.ס.ר. אז נחכה בסבלנות עד שיראו שתהלוכת המודעות שלהם לא מביאה קונים והם יחתכו בהפסדים ויברחו מהפרויקט
  יורוקם שוב תישאר תקועה עם המכתש. רק סבלנות. תמשיכו במאבק הפאסיבי באינטרנט.

 13. המעורר הגיב:

  המחירים של פרויקט המכתש רצחניים, שוק הדירות במיתון. אם תהיה מלחמה הכל ייתקע.
  אני מתפלל בשקט.

 14. מחשבה הגיב:

  איני מתיימר להבין בשיווק נדל"ן, על אחת כמה וכמה בקבוצות רכישה, אבל לפי כמויות הכסף שנשפך חופשי על פרסומות בכל מקום נראה שהם ממש לחוצים כמו טמפון להגיע לכמות שעליה יוכלו להסתמך כדי לממש את האופצייה עם הנבל אלוביץ.
  יהיה תענוג אמיתי אם זה יחזור כמו בומרנג לאלוביץ, ולו מהסיבה שאיריס אשתו תוכל לשוב ולהגיד לו מה שהיא אומרת הרבה שנים – לא לעשות עסקים עם דולינגר. לא לשכוח שאלוביץ עשה עסקים עם משפחת הפשע אלפרון.

 15. לירון בר לב הגיב:

  לפני 3 שבועות לפני ההסעה של האוטובוס למשחק לירושלים כתבת בפייסבוק בקשה/הודעה שההסעה תצא מהמכתש בגלל ה״מזל״.
  לא הבנתי איך המילה ״מזל״ קשורה למכתש בימים האלו אחרי הריסותיו, אבל אני מכבד את דעותיך.

  כעת אתה כותב שאתה עובר ליד המכתש אבל מזל שכבר ערב כך אתה לא רואה את החורבן, וגם כשאתה עובר אתה לא מסתכל כדי לא לקבל מיגרנה.
  אולי תסביר איך רצית לצאת עם ההסעה מהמכתש מביא ״המזל״ לדבריך כאשר המשחק בצהריים באור יום…?
  אני כמו שלמה מן לא עובר במכתש מאז תחילת הריסותיו כדי לזכור לעד את הריחות שלו, והנוף שלו, והמראה היפה שלו.
  המכתש בעת הריסתו לא יכול להביא מזל , לא להצלחות ולא לנצחונות ולא לשום דבר.
  אם היה בו מזל, הוא לא היה נהרס…

 16. קבוצת נטישה!! הגיב:

  הרי כל קבוצת רכישה נמכרת מפה לאוזן …. מציע להקים קבוצה שמונה מאות נציגים מתושבי השכונה דרך כל האוהדים שתסביר בכל אמצעי ובכל מדיה למה לא לקנות בפרוייקט! מעבר לשחיתות פקקי תנועה חוסר נגישות וירידת ערך לדירות!! השם שניתן הינו "קבוצת נטישה" לא קונים דירות במיגדלים ולכל אחד ואחד מאיתנו יש תפקיד.

 17. היו ימים הגיב:

 18. ירון בר לב הגיב:

  למגיב לי.
  מה שקורה לי עוד לא אובחן בפסיכולוגיה המודרנית.
  מצד אחד אני מלא געגועים למכתש ומעודד הסעות משם לשם ומצד שני מלא גועל נפש ממה שעוללו למקום ומי שעולל לו ומאחל לבניינים לא להתרומם לעולם.

  הדעה שלי בנושא משתנה מיום ליום.
  הביקורת שלך כלפי מה שכתבתי מוצדקת לגמרי.

 19. לירון בר לב הגיב:

  הכוונה לא היתה להעביר ביקורת.
  באמת שלא הבנתי איך המכתש בימינו נקשר למזל, ואיך מצד שני אתה מפחד לקבל מיגרנה.
  אבל עכשיו הבנתי פחות או יותר .

 20. לבולשיטר הגיב:

  למר בולשיט קיביצר עשה אותך וכנראה יש לך תחת מלא באותו זבל שיוצא לך מהפה.. מה אתה עשית בזמן האמיתי זיבלון קטן ופה גדול.!!

 21. גיא הגיב:

  כואב, עצוב, מרגש, דמעות חונקות את הגרון.
  המכתש כנראה לא ישוב, אבל זיכרונות הם נצחיים.
  לתודעה קולקטיבית יש כח עצום.
  היה טוב מכתש יקר ועוד יהיה טוב.
  אני מאמין.

 22. ירון בר לב הגיב:

  אני שמח שהבנת כי אני עדיין לא 🙂
  מצד אחד אני רוצה לעבור במכתש כי בדמיון שלי הוא כמו פעם, מצד שני אני יודע שלא ואז…מיגרנה.

  בהקשר של המזל- אז בפעם האחרונה שטיילתי בו ממש בפנים כמו ששלמה מתאר(התמונה שלו על הכסא אצלי באתר) לקחתי חול ופיזרתי בוינטר.
  ניצחנו 0-3 את רעננה אז יש מצב למזל.

  זה שהמכתש נהרס זה לא עניין של מזל זה רצח ושחיתות שחברו יחד.

  תבין שמנגנוני המוסר במדינה פשטו רגל. אנשים מוברחים לחו"ל ע"י רכז מודיעין של השב"כ ושת"פ ע"י מעכרים(לכאורה לכאורה)
  ההוצל"פ קורס מעומס, מעילות בכל מקום, חברי כנסת ופקידים ממשלתיים בכירים בכלא, רה"מ לשעבר עומד לדין, שוחד בכל מקום ולאור זה אפשר להסיק שעניין המכתש לא קשור למזל. הוא לא אשם.
  הנגע פשוט לא פסח עליו בגלל מושחתים שונים שעשו לביתם ולעצמם.

 23. מועתק מפוסט קודם הגיב:

  המכתש האמיתי ולא התחליפים העלובים.

  כבר כמה שבועות שיש כל מיני שלטים/מודעות עם פרסומת למגדלי המכתש. בחלק מהמודעות לא מתביישים להזכיר את השם הקדוש המפורש "המכתש".

  מה שמאוד מפליא זה איך זה שעד עכשיו לא ראיתי ולו שלט אחד – ויש עשרות כאלה באיזור, אם לא מאות, שלטי חוצות גדולים ופחות גדולים – שעליו בספריי צבע שחור מופיעות המילים: "הולילנד המכתש".

  כנראה שהקומץ שלנו הוא לא רק הכי נחנחי בעולם אלא גם חסר לו קצת ספריי צבע שחור.

 24. חיריית גבעתיים הפושעת הגיב:

  בבחירות הבאות מרסקים את חיריית גבעתיים המושחתת
  שבמו ידיה נתנה יד להרס המכתש
  לא נשכח ולא נסלח חתיכת מנוולים פושעים נבלות

 25. היה צריך לקרות במוקדם או במאוחר הגיב:

  אנשים, קצת אבל קצת איבדתם את זה! גם אני גדלתי בגבעתיים, הלכתי למשחקים במכתש מגיל צעיר מאוד, חוויתי משחקי ענק אל מול יציעים גדושים והיסטוריה בהתהוותה. לא אשכח את מאי 2007, את קרלוס מרים מעל הראש של קייסי ישר לגליץ' של קובי חסן… את האורדונים שרים לדוידוביץ' "מה עם הגינה, מה עם הגינה..". אבל, וזה אבל גדול, המכתש ישב באמצע שכונת מגורים יוקרתית ביותר בגוש גן. שווי הקרקע שם מהגבוהים בארץ. בכל העולם מגרשי כדורגל מודרניים יוצאים מחוץ לערים וכך צריך להיות. המכתש כבר היה מיושן מאוד, לא בטיחותי ובטח לא בסטנדרט של כדורגל מודרני. הפשע האמיתי הוא לא הריסת המכתש אלא שלא סיפקו לקבוצה מתקני אימון חלופיים. לבוגרים וגם לנוער והילדים. גם לי צובט הלב כשאני עובר בבורוכוב וכמעט תמיד גם מסנן קללה טובה לכיוון הפרויקט ומושחתי שינקין בגבעתיים. בן שחר הפך אצלי מזמן להמן הרשע. כל המחשבות האלה חיות אצלי בצוותא ובאמביוולנטיות. מה לעשות, החיים לא פשוטים…
  הדברים היו צריכים להיעשות בצורה אחרת לגמרי ולא כך. אבל המכתש, כאצטדיון כדורגל, לא היה ראוי להמשיך לתפקד כך, בטח לא לאורך שנים קדימה. ומעבר להכל, אל תשכחו שמהאימפריה שלנו נשארו לא יותר מ 700 אוהדים. בשביל כמות כזו של איכפתניקים, אף אחד לא מתרגש.

 26. למעלי הגיב:

  אתה כותב שטויות!
  אנחנו זה ישראל, ישראל עדיין לא ״כל העולם״, בכל העולם יש שטחים בשביל לבנות אין ספור מתקנים ״מחוץ לעיר״ לדבריך…
  פה גם באה התשובה לאמירה שלך שלא נתנו משהו חלופי, לא נתנו כי אין איפה לתת, וכשאין איפה לתת אז לא צריך להרוס את מה שיש 100 שנה , ומשמש 500 ילדים שחיים אותו, ועוד עשרות אלפים שגדלו והתחנכו בו .
  זה שהמכתש נמצא בלב שכונת מגורים לא אומר שצריך להרוס אותו, המכתש היה הרבה לפני שכונת המגורים הזאת!!!
  לגבי קהל? גם פה אתה טועה , יש לר״ג אלפי אוהדים שאם בעונה כמו היום היינו משחקים במכתש היינו מביאים 2500 בכל משחק בית.
  ואם היינו משחקים בו בליגת העל היו מגיעים 4000 איש.

 27. אורדון לא מופתע הגיב:

  כתושב השכונה אני עובר מדי יום ליד המכתש. כן, ליבי נקרע. אתמול על דלת ביתי נתלתה פרסומת בנייר משובח על הפרוייקט של בסר.כמובן שהיא נזרקה לפח מיידית כרום שמומ…
  השכונה הפכה למעברה. פקקים אי סדרים בתנועה. עבודות תשתית שהיו אמורות להסתיים באוקטובר עדיין לא הסתיימו. קבוצת רכישה? המחירים גבוהים הרי הפרסומות עולות כסף והן גולמו במחיר. מצב אי וודאות כלכלית – מלחמה עם אירן … טילים מאירן טילים מלבנון… מי יודע? בכל אופן כולי תקווה שהפרוייקט יכשל.
  צביון השכונה לאט לאט נמוג…
  בן שחר? בושה לעיר – כל תושב צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו ויפה שעה אחת קודם. גילוי נאות אני לא חבר באף מפלגה ! מי שמאיים עליי עם שוטרים שאני בא לאסיפת מועצה בתור תושב העיר לא ראוי לשמש ראש עירי.

 28. דוד אדרי הגיב:

  לתל אביב יש מאז ומתמיד שתי קבוצות (לפחות) שבמהלך חייהם החליפו פה ושם את מגרש הבית שלהם. בחיפה יש מאז ומתמיד שתי קבוצות שגם הם החליפו במהלך חייהם את מגרש הבית שלהם. בירושלים יש מאז ומתמיד קבוצה וחצי וגם אלה החליפו את מגרש הבית שלהם. הפועל רמת גן שהייתה גם היא מאז ומתמיד הוא סיפור אחר. רוב חייה השתרכו בליגת המשנה. ההיסטוריה המפוארת של מחצית שנות ה – 60 לא היה די כדי לקבע נוכחות ספורטיבית דומה לתל אביביות לחיפאיות ולא לזו של ביתר ירושלים. שאם לא כן אין שום פסול להחליף מגרש לטובת מיקום נוח ומודרניות של מתקן.

  לו רמת גן הייתה גם היא זוכה ב – 10 אליפויות וב – 12 גביעי מדינה, והייתה בראש חדשות הספורט שנים על גבי שנים, ניתן היה כבר לפני שנים למצוא חלקת ארץ ברמת גן או בגבעתיים כדי לבנות עליו מגרש בית לתפארת במקום המכתש. שום פוליטקאי או ראש עיר לא היה מעז להתעלם ככה מקבוצה שמביאה רק כבוד ויקר לעיר…ומהמון אוהדים שמספרם היה רק הולך וגדל במשך השנים…

  אבל מה לעשות ההיסטוריה של הקבוצה בנויה מאליפות אחת, גביע אחד, הברקות חד פעמיות, אך עם הרבה נוסטלגיה ואהבה לימים עברו.

  גם אני שחוויתי את שתי העליות לאורך החומות מימין ומשמאל כבר מאז אמצע שנות ה – 50, בהיותי בן 12 לערך, בוכה היום בסתר על מה שהיה וכבר איננו, על ימים שבהם הלב פירפר באושר על ניצחון, או התכווץ מצער על הפסד, על ימים שבהם מצאתי עצמי דוהר חסר נשימה את כל הדרך משכונת בורכוב, חוצה את כיכר נוח ואת שבילי הכורכר שמעליו בואכה לשער המזרחי של החומה, ממהר אל השער הצפוני, נדחק בכל כוחי אל תוך ערימת אוהדים צובאים על פתח השער, בתקווה למצוא שם את הסדרן הראשי מנו אדיב שרק שעתיים קודם לכן התפלל יחד איתי באותו בית כנסת של יוצאי לוב בשכונת גרין, שיואיל באדיבותו "להכניס אותי למגרש"…או ממתין לכדור המשחק שנבעט מעבר לחומות כדי למהר ולהשיגו ואיתו גם את "כרטיס הכניסה" המובטח למי שהחזיר את הכדור…

 29. פינגבאק: שקט מוזר | המכתש בגבעתיים ז"ל

 30. מכתש מדמם ומדמים הגיב:

  נכון להיום הפרוייקט מוקפא. ממש כמו בסרטון הפרסומת שלהם: "אין, לא היה, ולא יהיה פרויקט כזה".
  בנוסף, היום באתר כלכליסט מדווחים על הסתבכות כלכלית/עסקית של החברה האם בסר הנדסה. קללת המכתש ממשיכה לפעום.
  http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3572898,00.html

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s