מחדל האוטובוס

מפח הנפש שעברו האוהדים בהפסד הקשה בנצרת עילית החל עוד קודם לכן * נסיעה פשוטה לצפון הפכה להתעללות ולסיוט גדול * מישהו צריך להסיק את המסקנות

שירת "תתפטר "תתפטר" שבקעה מאוטובוס האוהדים בדרך לנצרת עילית לא כוונה כלפי פרדי דוד בגלל שהאורדונים הריחו את ההפסד המתקרב בגביע. גם לא כלפי ניר ארקין, או נגד מנשה האפסנאי המסור. זהו סיפור קורע לב על אוהדים תמימים, שמישהו פיתה במתק שפתיים שלא יסעו למשחק הזה בשאטלים הקבועים שלהם, אלא יצטרפו להסעה המאורגנת מווינטר כדי שכולם יהיו ביחד ויהיה אחלה.

קבוצות קטנות של אוהדים, בדרך כלל ארבעה במספר, שנוהגים לנסוע בכלי רכב פרטיים לצפון או לדרום הרחוק, הופרדו שלא לומר נקרעו מזרועות חבריהם להגה, ופשוט אולצו לנסוע באוטובוס המשותף. לכולם הובטח שההסעה תצא בזמן כדי למנוע התקפי לב או חלילה איחור למשחק הקריטי. המארגן הנמרץ, יורם איתן, שסגר קצוות עם כל האוהדים במשחק הבית מול הפועל הרצליה, הבטיח הרים וגבעות ובובה של נסיעה. אלא שההבטחה הזו קרסה, התפוגגה, התאיידה והפכה לפקעת עצבים, לחץ דם לא נורמלי ואנשים עם ורידים מתנפחים בגרון תוך נפנופי ידיים והרמות אצבע מאיימות. כל זה באוטובוס שקרע את הדרך במהירות של 17 קמ"ש בפקקים ודהר 85 קמ"ש בכבישים פתוחים לגמרי.

כשלוקחים אחריות להסעה המאורגנת ולגורלם של אוהדים ששילמו על כך במיטב כספם, צריך לחשב זמנים בצורה קפדנית, ולקחת מקדמי ביטחון בגלל 20 מכשולים ובעיות. זה מתחיל בלקוחות, כלומר הנוסעים, שחלק מהם מפונק ברמות שקשה להאמין. את אלה אפשר לקטלג למספר קטגוריות קשות. 1. המאחרים. "עוד דקה מגיע" – שזה אומר שאוטובוס שלם יחכה לפחות עשר דקות. 2. המשתינים. איך שהאוטובוס זז הם פתאום נזכרים שהם צריכים, ודורשים לעצור בתחנת הדלק הקרובה. 3. הטרמפיסטים. כי צריך לעצור בדרך איזה חמש פעמים בשביל האוהדים שגרים בכל מיני ישובים נידחים בדרך לעין חרוד. 4. הרעבים. הם לא אכלו כל היום מתוך ביטחון שהאוטובוס יעצור בדרך במסעדת חומוס-קבב. הרי בשביל זה התכנסנו כולנו, לא? 5. החייבים לעשן. הם לחוצים מהמשחק ודורשים לעצור אחרת הם ייצאו מדעתם. 6. צריכים קפה. להתעורר ולהתאוורר. 7. רוצים קפה ומאפה. כנ"ל. 8. חייבים סנדביץ'. 9. רוצים לנשום קצת אוויר. מחניק להם באוטובוס. 10. הטוקבקים מוזמנים להוסיף.

וכך, עם הערב-רב של האספסוף הזה, עם ים של איחורים, רצונות וצרכים, מנווט האוטובוס את דרכו הבלתי אפשרית למשחק חוץ בגליל התחתון בשעת בין ערביים של יום חול, שהוא כידוע יום עבודה ולימודים, מדינה שלמה בדרך הביתה, ועל הכביש הארוך מחכים 32 פקקים, צמתים, רמזורים, עומסי תנועה, האטה, כמעט תאונה ועוד ועוד.

יורם איתן, המארגן המסור, חשב שהוא יודע הכל. ההבטחות שלו לאורדונים שאותם פיתה להצטרף, כי ההסעה תצא בזמן ותגיע בזמן, התגלו כבלוף בלשון שכונה וכאחיזת עיניים בסלנג אינטליגנטי יותר. האוטובוס יצא מווינטר באיחור של רבע שעה (תודה למאחרים), זחל 45 דקות בפקקים עד הרצליה, עשה איסוף ראשון בכפר שמריהו כשנותרו שעתיים למשחק, ואחרי חמש דקות התנחל בלי בושה בתחנת הדלק באודים כי אנשים היו צריכים להשתין ובהזדמנות זו גם נכנסו לקנות קפה, או היו חייבים את הסיגריה שלהם, ואחרים סתם לקחו את הזמן בסבבה והלכו לאיבוד במתחם. בהמשך הזדחל לו האוטובוס מנתניה עד חדרה כשבדרך עצר לאיסוף נוסף באם-הדרך, כל זאת כשנותרה כשעה ורבע לתחילת המשחק. אוהד נוסף עוד התחנן שיחכו לו רק דקה כי הרגע יצא לכיוון שלנו מכפר יונה!

ביוטיוב התעמולה שיפיץ יורם אתם תראו אוטובוס עליז וצוהל, אבל זה רק שתי דקות זניחות מתוך 160 דקות הנסיעה. יוטיוב שלא משקף דבר מרגעי החרדה שעברו על שלושת רבעי מנוסעי האוטובוס בכל רגע ורגע של הנסיעה המעצבנת, המתישה, המתסכלת, הטורדת, הלא נעימה. גם הנסיונות של יורם ושל סגנו הנרצע אדום עתיק להפיס את הזעם בכוס משקה אשכוליות שעורבב באלכוהול בלתי מזוהה, שנראה והריח כמו סם אונס, לא הצליחו לשכך את פקעת העצבים הכללית לנוכח האיחור הוודאי למשחק.

איכשהו הכל הסתדר לבסוף רק לאחר שהח"מ התמקם בקדמת האוטובוס לצד הנהג האיטי והאדיש, והאיץ בו לחלוף על פני רמזורים מהבהבים לאדום תוך דרישה ללחוץ חזק יותר על דוושת הגז. להגיע למשחק בנצרת עילית פחות מעשר דקות לפני תחילתו זה כמו איחור, ולא יעזרו חיוכי ה"אמרתי לכם" של יורם, שהוא עצמו היה קרוב להתקף לב לנוכח העוול שביצע. חובה להגיע למשחק חצי שעה לפני הזמן כדי להריח את האוויר, לספוג את האווירה, להיכנס בנחת, לראות קצת את החימום, לתת לשחקנים את ההרגשה שהמסה הרגילה ביציע כבר הגיעה ושהאוהדים מאחוריהם.

ההסעה שהיתה במשך כשעתיים וחצי סיר לחץ אנושי, היתה כישלון מוחלט ואפשר להבין את האורדונים הזועמים שדרשו מיורם להתפטר או סתם ללכת הביתה.

סוף דבר: יפה שמתחשבים במצוקות של אנשים ומחכים למאחרים, אבל מעולם לא היו חיי רבים כל כך מופקדים בידי בודדים כל כך. הסעות למשחקי חוץ בימי חול חייבות לצאת בזמן שנקבע. מי שמאחר שיעשה לעצמו טובה ויתפוס מונית ב-500 שקל. זה קנס לגיטימי לאיחור בכל קבוצת כדורגל מתוקנת, כולל האוהדים. התוצאה הקשה של נסיעת החרדה הזו היא שבהסעה המאורגנת-מסובסדת הבאה לפחות 15 אורדונים הודיעו שיסעו בכוחות עצמם. אחר כך אנשים יתפלאו בפורומים איך זה שאוהדי הפועל ר"ג לא מסוגלים למלא אוטובוס.

בשעה 21:30 יצאתי מהאיצטדיון בנצרת עילית כעוס על ההפסד וממורמר על האוטובוס. חזרתי עם הטנדר של אילן ברק. הסעה נעימה שיצאה בזמן והגיעה בזמן, כולל ארוחה על חשבון הנהג במסעדה הערבית מול מחנה 80 בתוספת הרצאה מאלפת על איך ליצור מחלקת נוער בריאה. ממליץ להבא לתת לאילן לנהל את העניינים. הסעת האוהדים אמנם היתה מסובסדת – 25 שקלים שטרם שילמתי וייתכן שגם לא אשלם – אבל המחיר הנפשי שנגבה מאורדונים טובים ותמימים היה עצום ביותר. אנשים דורשים בצדק שמישהו ישלם על המחדל הקשה. מישהו חייב לתת את הדין. מתוך היכרות את האיש שביצע את המחדל אני בספק רב אם זה יקרה. לקיחת אחריות והסקת מסקנות אינן בלקסיקון של יורם איתן.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

72 תגובות על מחדל האוטובוס

 1. כתבה עלובה וזולה הגיב:

  שלמה, השירה ליורם להתפטר היתה בקטע של להעביר את הזמן בצחוקים ובכיף.
  כמו ששרו לו וליוסי עוז תתפטר, כך גם שרו עוזי פרל להנהלה, ו"עוזי פרל תחליף את עומר" , אז מה מישהו באמת חושב שעוזי מתאים להנהלה?
  יהורם ילמד את הלקח , והביעה היתה שלא לקחו 30 שעה זמן ביטחון , כלומר אם קובעים יציאה ב16,30 אז לקבוע בוינטר ב16,00.
  ואז לא היה מאחר אחד , והאוטובוס היה יוצא בזמן.
  בלי קשר אף אחד לא "אילץ" אותך או אחרים לבוא עם האוטובוס.
  זאת היתה בחירתך!
  לגבי התשלום, אם יש לך מצפון , דאג להעביר 25 ש"ח.
  זה שהאוטובוס התעקב , לא אומר שאתה לא צריך לשלם!

  לגבי האיסופים בדרכים, אולי שכחת אבל אתה היית גם אחד מאלו, אז מה אתה מתלונן?
  הרי אם לא כל האיסופים הללו , שמתוכם גם אתה מר שלמה מן היינו יכולים לצאת מכביש 4 , והיה יותר מהר.

  ומחדל? אני מכיר סיפורים הרבה יותר גדולים של מחדלים שלא הוזכרו כאן מעולם!

 2. 30 דקות, טעות הגיב:

 3. עומר פרימור הגיב:

  וואו, שלמה, אני חושב שמה זה נסחפת.
  קראתי את הכל רק כדי לחכות לפאנץ' הציני, מתוך ודאות מוחלטת שהוא היה שם, אבל הוא פשוט לא הגיע.
  בין דפיקות לב מואצות לבין 'מחדל' הדרך עוד ארוכה, ובין הקריאות 'תתפטר' שהיו משועשעות ומבודחות לבין הסקה בדבר הצורך בלקיחת אחריות יש פער שכמוהו בין שמיים וארץ.

  אם לא נהנת מההסעה, זה דבר אחד. אבל בין זה לבין לשלול את קיומה לחלוטין, זה לא לעניין, שלא לומר מריח רע.
  נסיעה כזו לנצרת עילית שווה לפחות חצי מיכל דלק, וגם אם אנחנו 4 אנשים באוטו זה עדיין 60-70 שקל לבנאדם על דלק, לעומת ה-25 ששילמתי ברצון על ההסעה הזו, על כל מגרעותיה.
  וואלה, 60 שקל זה הרבה כסף, ולא כל אוהדי הפועל רמת גן התברכו בכיסים עמוקים בשביל שנסיעה למשחק תעלה להם יחד עם נשנוש במחצית וסנדוויץ 100 שקל וצפונה.
  (אגלה לך אפילו סוד – אם העלות עבורי להגיע למשחק הזה הייתה חוצה את ה-100 שקל, לא הייתי מגיע)

  בשורה התחתונה, מה שאני מנסה להגיד זה שאתה אולי לא נהנת מהחוויה, אבל במבחן התוצאה האוטובוסים האלה מאפשרים לעשרות אוהדים להגיע למשחק, ולעשות זאת בלי לסיים עם חור בכיס.
  מהבחינה הזו, זה לא מחדל ולא נעליים – מדובר בהצלחה מסחררת (שגם אני אישית שמח שהרווחתי ממנה).

  עומר פרימור.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   גם אתה פרימור לא הבנת שזה נכתב בהומור,
   דווקא עם המשקפיים אתה נראה יותר אינטיליגנט

   • עומר פרימור הגיב:

    ביקר לי שחיפשתי את הציניות בקריאה הראשונה, לא מצאתי אותה.

    רק עכשיו בקריאה שלישית ורביעית אני מתחיל לראות את הנגיעות הקטנטנות של הציניות ששזורות בתוך הפוסט, ועדיין לא בטוח לגמרי האם זה ציני או שמא אני קורא קריאה חתרנית בטקסט מתריס ורציני.

    עומר.

    • שמוליק55 הגיב:

     עומר ערב טוב .
     שלמה כתב
     " מעולם לא היו רבים כל כך מופקדים בידי מעטים כל כך " .
     אני בטוח שאתה יודע מאין לקוח המשפט הזה .
     שמוליק55

 4. אורדון שסבל הגיב:

  יורם תתפטר

 5. מטעויות לומדים הגיב:

  אני אמרתי ליורם עוד בוינטר שחיכינו לאחד המאחרים שאם הוא לא יחכה למאחרים אלא יסע וישאיר אותם מאחורה זה ילמד לקח את כל המאחרים לא לאחר יותר .
  זה נורא לא נעים ליסוע באוטובס שנמצא בפיגור זמן וכל רגע אתה מסתכל בשעון והלב דופק, מקוה שלמדו מהפאשלה הזו להבא כי יהיה עוד לפחות משחק אחד בצפון רחוק ( אום אל פחם או אחי נצרת )

 6. כופר הישוב מחזק הגיב:

  אני מקנא בעפר טרב שנוסע עם 2 ילדיו לכל חור ולא רוצה באוטובס
  הוא יודע למה
  לא סומך על אף אחד
  תלוי רק בעצמו
  טרב חזק ואמץ !!
  העם איתך

 7. לשלמה מן הגיב:

  …הגעתי למסקנה , או שאתה מחפש אש כמו כל העיתונאים , או שהחוצפה שלך גוברת על הכל.
  לבוא ליהורם בטענות אפשר גם ב-4 עיניים , לא צריך ללכלך כאן בכתבה עם כותרת "מחדל"
  ושיהורם יתפטר או אדום עתיק (יוסי עוז).?
  את העבודה שהם עושים מול ההנהלה כעת עם אוטובוס לירושלים, ואוטובוס מסובסד לנצרת, ואוטובוס למשחק הנוער בירושלים , ועוד דברים שאוטוטו יצאו החוצה , לא אתה ולא עוד 1000 כמוך יעשו.
  פעם הבאה תגיע לוינטר ומשם תצא עם ההסעה , ולא תחכה שהאוטובוס יעבור לאסוף אותך שזה עיכוב של עוד 5 דקות, להכנס למפרץ האוטובוסים , ובמקום לעבור מתחת לגשר כפר שמריהו , צריך לעמוד ברמזור, ולהשתלב עם התנועה בכביש החוף .
  לגבי ה"דרישה" שיהורם יתפטר , זה היה בשביל "החגיגה" באוטובוס ואף אחד באמת לא התכוון לכך.
  ועבור הנסיעה, תעשה טובה ותהיה בן אדם ותשלם עוד היום 25 שקלקלים…

 8. אדום עתיק הגיב:

  חחחחח. פחחחחח.
  אני לוקח את הפוסט הזה על צידו הציני וההיתולי ומסרב לכל פרשנות אחרת.
  בלי קשר , אין צורך להתפתות לשום מתק שפתיים . מי שרוצה להגיע בכוחות עצמו ויותר כיף לו, שיתקדם .
  ודרך אגב ,חוץ מלחץ ,לא ענייני, באשר למועד ההגעה , שלמה מן נראה נינוח וסם האונס (perno שלוימה .זה למתקדמים…) עשה לו טוב והסולו שדפק באוטובוס כמחליפו של אלמוג לא ניתן לביצוע בטנדר של אילן….
  80 ש"ח של הארוחה עשו לך את זה ?
  גם להסעה הבאה אני אצטרף למרות שאת הדלק לרכב שלי ואפילו 80 ש"ח לארוחה אני עוד יכול לממן…

 9. אוטובוס החטאים הגיב:

  מסכים עם הנאמר בכתבה. מאחרים לא צריכים לקבל פרס ואלו שבאו בזמן לא צריכים לסבול.
  הבלגן התחיל באוטובס לירושלים שלא יצא בזמן אבל בגלל שהיה יום שישי לא היו פקקים למרבה המזל.
  אני מצפה שתפרסם את שמות המאחרים והמשתינים וכל אלה שלא נאה להם לבוא לוינטר להסעה ודורשים שיאספו אותם מהבתים שלהם. אולי רק ככה הם ילמדו.

  • אדום עתיק הגיב:

   גם אני לא אוהב מאחרים וכדומה אבל אם הברירה היא בין עוד אוהד אחד שיסע ויראה משחק לבין אי נוחות קלה , אני בוחר חד משמעית באוהד. עונשים ביציאה נתתי לפני שנים רבות במקום אחר.

 10. ליורם איתן הגיב:

  לאיתן – אל תיקח קשה את הנאמר בכתבה המשמיצה כי אתה רץ כל היום ועושה למען הקבוצה . יורם הוא האיש שלקח על עצמו בהתנדבות להיות המקשר בין האוהדים להנהלה וההשגים שלו תוך זמן קצר והקשר שלו למנכ|"ל כץ, לניר ארקין ולאיציק לוי גורמים שהקבוצה נענית לכל בקשה ובקשה של יורם ופתחה את הדלת בפניו , עובדה שהצליח להשיג אוטובוסים מסובסדים ועוד דברים שגם העמותה לא הצליחה לפניו . יורם יודע לדבר ולפתוח לבבות ומה שעשה עד היום בזמן של שבועות בשביל האוהדים זה רק ההתחלה .
  יורם אני מאחוריך , תתעלם מההשמצות הנבובות של שלמה כי מי שקרוב לאמת יודע בדיוק מה עשית למען האוהדים . תמשיך בדרך שלך כי אתה באמת אוהד מספר 1.

 11. ערן ב. הגיב:

  בושה של כתבה , וגועל נפש עוד יותר גדול.
  שלמה או שליימה , איך שלא קוראים לך, יכלת להיות מספיק גבר ולבוא אל יהורם בארבע עיניים ולקבוע אם זה מחדל או לא?.
  יהורם יודע שטעה, וזה היה רק בגלל שהוא בן אדם וחיכה לנוסעים בוינטר שאיחרו כי נתקעו בפקקים של אמצע השבוע.
  בין היתר אותך מר שליימה מן, היינו חייבים גם כן לאסוף, מדוע לא הגעת ישירות לוינטר או הודעת שלא תגיע בכלל?

  יהורם ילמד את הלקח תאמין לי.
  זאת לא תורה מסיני.
  לגבי הצעקות תתפטר אף אחד הרי לא התכוון אליהם, אולי רק אתה.
  תשאל את הילדים והאחרים אם התכוונו ותהין לבד כי הצעקות הללו היו בצחוק.

  אחרי גזירת המנוי ועוד אלף דברים מגעילים ומצחיקים שעשית, הגיע תורו של יהורם.
  מה יש לך נגדו?
  ואת ה-25 ש"ח שאתה אמור לשלם עבור הנסיעה אני אדאג לשלם עבורך , רק שתהיה מבסוט שלא שילמת על הנסיעה.

  את ההזמנות למשחק שדאג יהורם לחלק לאוהדים בין היתר לך אתה לא מזכיר…
  גם לא עוד עשרות דברים טובים שהוא עושה למען האוהדים ולמען הילדים שהוא מתייחס אליהם כמו אבא .

  שוב, כתבה מכוערת ולא יפה, וכל מי שמזדהה איתה הוא חסר מוסר!

 12. הייתי באוטובוס הגיב:

  מי ששרו באטוובס נגד יורם אלה הם אריק בורוכוביץ, ערן בריל, שלמה מן ואהרלה.. כל היתר הצטרפו בלי כל כך לדעת למה שרים להתפטר

 13. עושים צחוק הגיב:

  :))
  כתבה של פארטיות
  אהבתי

 14. אוהבים אותך יהורם הגיב:

  תשאר , תשאר, תשאר!
  אין אחד שמגיע לו יותר מיהורם להיות יור העמותה.
  וכל השאר לא מגיעים לכף רגלו .

 15. מיקי ר. הגיב:

  מעניין איך כמה אורדונים ממש לא מבינים את חוש ההומור החולני של הבלוגיסט.
  ובעניין דומה, כלומר בעניין ה'יורם תתפטר'. לפני המשחק קיבלתי מיורם הודעת SMS שעדיין יש מקום ושאני מוזמן להצטרף להסעה. כיוון שברור שהאוטובוס לא היה נגיש עבורי אז יש לנו פה עוד מחדל מצד המארגן.
  הגעתי בכוחות עצמי, עלות דלק משוערת מעל 200 ש'. מי יפצה אותי?

 16. ענק הגיב:

  אהבתי את הפוסט
  איני יודע אם הוא נכתב ברצינות תהומית
  או ציניות אורדונית מצויה

  אכן חבל שממתינים למאחרים
  חבל שכדי לאסוף עוד אחד או שניים בוחרים מסלול ארוך יותר (היה קל יותר ומהיר לסוע על כביש 6 למשל)

  והערת אגב אחרונה-לסם אונס אין טעם ואין ריח

  מקווה שלא כואב לך במקום עליו אתה יושב

  🙂

 17. ירון בר לב הגיב:

  חשיפה/ מחדל נוסף- מה שאתם לא יודעים זה שבמהלך הנסיעה חולקו לנוסעים כדורים.
  לא כדורים שבועטים אלא כדורים צבעוניים שבולעים ושמשפיעים קשה על שיקול הדעת.כאלה שחולקו(לכאורה לכאורה) באח הגדול.
  בגלל זה איחרנו אבל בגלל זה היתה שירה אדירה באוטובוס בכל הדרך הלוך.האלכוהול היה מהול בכלל בנפט עם אציטון שמכינים בבית ושופכים לתוך בקבוק וודקה.

  ועכשיו ברצינות-
  אני מקווה שאף אחד לא לוקח את הכתבה ברצינות תהומית, הכל נשאר במשפחה וגם הפרטיות והביקורת.
  צעקות התתפטר היו בכיף וחלק מההווי. מישהו חושב שליורם איתן יש באמת תחליף????

  מה שכן- לתשומת לב המארגנים בפעם הבאה(ויהיו עוד הרבה פעמים כאלה)- יוצאים בזמן עם מרווח בטחון של חצי שעה לפחות + חוקים נוקשים שאין איחורים ופיפי עושים לפני שעולים לאוטובוס ולא במהלך הנסיעה(אין חלונות).
  אחרת חלק שיכול לנסוע ברכב יעשה את הדרך…ברכב ויהיה באמת קשה למלא אוטובוס.

  יאללה, ועכשיו נעבור למנה העיקרית- נססס ציונה.
  כמובן שלא מעשנים במהלך הנסיעה, וכל אחד חייב להביא איתו כיבוד קל – בקבוק שתייה, מאפים וכו.

 18. לשלמה הגיב:

  כל מילה בסלע – יורם תתפטר

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ואני לתומי חשבתי שהאוהדים שלנו טיפה יותר חכמים ויודעים לזהות כתבה שנכתבה בחוש הומור ציני ,
  כנראה שחלק מאיתנו ברמה השכלית של הקופים הירוקים הבבונים הצהובים ושאר הדבילים שמסתובבים במגרשים

 20. לא נסעתי הגיב:

  לא הצלחתי להגיע למשחק למרות שרציתי עקב אילוצי עבודה. האמת שערב קודם עוד חשבתי להצטרף אבל אז ראיתי שרשום באחד האתרים שהאוטובוס מלא עד אפס מקום ושההרשמה ננעלה, אתמול מישהו אמר לי שבאוטובוס היו 10 מקומות פנויים.

  אז למה מטעים את הקהל?

  • לקשקשן מ-16:03 הגיב:

   אצלך תמיד סיפורים ותירוצים.
   מתקשרים ומבררים.
   בטלן.

  • לירן הגיב:

   ההסעה באמת הייתה מלאה מראש, רק בדקה ה-91 כלומר ממש ביציאה היו מעט ביטולים, לא היו 10 מקומות פנויים אבל היו כך שהטעייה לא הייתה.

 21. היה גם היה מחדל הגיב:

  המחדל!

  המחדל התחיל שחיכו לאוהד שאיחר להסעה

  המחדל המשיך שהחליטו לנסוע דרך כביש החוף במקום כביש 6. זה היה מקצר את הדרך בשעה.

  ישבתי באוטובוס מאחורה, אני לא בקיא בכל הפרטים של ההחלטות, שמעתי ויכוחים וצעקות וסבלתי בשקט את מה שנראה כאיחור בטוח למשחק.

  רק בגלל שכביש הסרגל לא היה פקוק כמו בכל ערב הגענו בדרך נס בזמן.

  זה לא היה צריך לקרות בצורה הזו.

  מקוה שיקחו לתשומת הלב לפעם הבאה.

 22. לירן הגיב:

  צריך כנראה להיות ציני כדי לזהות ציני אחר..תרגעו אנשים, שום דבר כאן לא נאמר ברצינות ואם כן אז שלמה אנא הודע לנו..וללא קשר להסעה, יורם תתפטר!, קבוצת הותיקים צריכה מאמן חדש, אתה מוטיבטור מלידה, לשם נועדת!

  • ללירן הגיב:

   מר דורף היקר – אני מקווה שאתה קורא היטב
   ומפנים, אולי הכתבה פה והתגובות יגרמו לך לחשוב מעט.

   תראה מה מילים יכולות לעשות,
   עכשיו קח אתה – מר ג'וזה דורף / לירן מוריניו את הכתבות המרובות שלך כולל האחרונה על הדקירה בלב ותקרא אותם שוב.
   ותבין את כוחם של המילים המושחזות בציניות

   ותבין שאתה עושה לפעמים הרבה יותר מדקירה בלב
   הרבה פעמים אתה פשוט דוקר בגב

   לתשומת ליבך

   סבתי עליה השלום היתה אומרת תמיד:
   "עד שהמילה יוצאת מפיך -אתה שולט עליה,
   ברגע שהיא יצאה- המילה שוטלת בך"

   • לירן הגיב:

    מעריך את התגובה שהיא עניינית גם אם בעיני היא לא נכונה.
    אתה מוזמן שוב לקרוא את כל הכתבות של הסיבוב השני, אני חושב שלא חסכתי בפרגונים לכל מי שמגיע כולל המאמן שאגיד בפעם האלף שאני ממש לא מחסידיו אבל שמגיע פרגון אני נותן ובגדול.
    תאמין לי ובאמת שתאמין לי שיש הרבה דברים שאני יודע שקרו וקורים במועדון ולא פציתי את פה ולו ברמז כדי שהקבוצה תמשיך לעבר המטרה המוצהרת שהיא ליגת העל ללא הפרעות מיותרות כרגע, קצת ציניות וביקורת לא הרגה אף אחד, אני בניגוד להרבה אינטרסנטים אחרים רושם את מה שאני באמת חושב ואין לי חברים,קומבינות וכ'ו, אני זה שלדוגמא כתב ואמר לפני כולם שוובה צריך לשחק בפתיחת העונה והנה לדעתי האישית הוא חייב בפורמה הנוכחית שלו לרדת לספסל, זה כדורגל ויש בו עניין משמעותי של מומנטום, אני לא מתיימר להיות מוריניו ורושם אך ורק את דעתי האישית, את תפקידי מוריניו אני משאיר למאמן, בגלל זה משלמים לו את מה שהוא מקבל.
    אני מודה שאני לא מאופיין בסגנון כתיבה עדין במיוחד, אבל זה חלק מהעניין, גם בפרגונים אני לפעמים מקצין מסיבות כאלו ואחרות שפה לא המקום לפרט אותן, מי שמכיר ורואה אותי במשחקים יודע שאני הראשון
    שמעודד גם שלא הולך ושאני אוהב את כל השחקנים ולא מונע משנאה או אינטרסים.

 23. על יהורם הגיב:

  יהורם הוא כמו שליח ציבור שלנו. עושה ורץ למען הכלל. הלואי וירבו אורדונים כמותו. לא לוקח הביקורת עליו ברצינות. יהורם צריך להיות היו'ר של העמותה ואיש הקשר מול הקבוצה. איש באמת טוב מאוד.

 24. מתוך האוטובוס הגיב:

  אני קורא חלק מהתגובות ופשוט מתפוצץ מצחוק , הלו אנשים כמה דבילים אתה יכולים להיות שאתם לא מזהים שהכתב נכתבה בהומור ?
  שלמה ויורם אחלה הצגה עשיתם לנו
  אגב המשקה שחילקתם באוטובוס לא היה משו. תשפרו את הטעם בפעם הבאה.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   ואוו ואוו
   לפי השמועה איתן מארגן פאנל כניסות לשלמה ממן עם קורבנות הבלוק:יובל נעים קוריס ובן כהן
   יהיה אששש 

 25. צחוק טוב לבריאות הגיב:

  כתבה עם פילפל לשם שינוי ומצחיקה. נמאס לקרוא את הכתבות הרציניות על משחקים ומה עשה המגן התוקף באגף ולמה הקשר ההורס לא הרס.. קצת קלילות לא מזיקה,
  מקוה שיורם לא לקח את זה קשה מידי.

 26. לא מאמין לציניות! הגיב:

  שום ציניות ושום נעליים
  אני בטוח ששלמה התכוון לכל מילה, רק כנראה חבריו הודיעו לו ואמרו לא האם השתגע.
  גם הוא הבין מיד שעשה טעות, ואיך יצא ממנה?
  יתחיל להעביר מסרים שהפוסט נכתב בציניות ובהומור…
  אם היה היום פורים , או 1 באפריל הייתי ישר מבין שזה הומור, או מבין את השטויות שנכתבו.

  מי שמספיק חכם יכול לקרוא ולהבין שבפוסט הזה אין שום סימן לציניות.
  שכותבים בהומור , צריך לסיים את הפוסט בחצי קריצה אם אתה רוצה שידעו שאתה מתכוון להומור ולציניות.
  והאם יהורם אמור להיות שפן הניסיונות של כתבת הציניות?
  האם זה מגיע לו?

 27. עוד מעט נגלה הגיב:

  שכל הכתבות שנכתבו ע״י שלמה כאן בבלוג היו סתם בהומור וציניות.
  לכו תדעו …הכל יכול להיות.
  שלמה איבדתי את האמון בבלוג

 28. לשלמה הגיב:

  שטוף את עצמך בהרבה מים,
  כנראה האלכוהול עם האשכוליות עשה לך בלאגן

 29. איתן נטלי הגיב:

  אם זאת לא ציניות אז אני בשוק אמיתי.
  סליחה?? אבא שלי (יורם) הוא האוהד הכי שרוף שיש.. אני רואה איך הקבוצה חשובה לו, איך הוא כל הזמן בטלפונים שקשורים לארגון האוהדים, תוכניות פאנלים כדי שיהיה מעניין, ואפילו שהוא מגיע הביתה אחרי יום עבודה ארוך הוא עסוק בארגונים למשחק הבא…
  מקווה שהכתבה הייתה בציניות (נשמע שהדברים שעליהם מתלוננים הם מטופשים מאוד כך שאני מניחה שזה בצחוק וקבוצת האוהדים היא לא גנון…)
  בקיצור אבא, אין עליך! תמשיך בעבודה הקשה והטובה למען האהבה הגדולה שלך בחיים.. (אחרי הבנות שלך)
  ושלמה, אתה יותר ממוזמן לקחת על עצמך את ארגון אוטובוס אוהדים למשחק הבא 🙂 סתם שתדע..

 30. שמוליק55 הגיב:

  ערב טוב לכולם .
  פשוט המום משלמה מן . תאמרו הומור , אני לא בטוח שכולם מקבלים את ההומור הזה .
  יהורם , ככל הידוע לי עבד על ההסעה שבועיים מראש וזו התודה שהוא מקבל ?
  למען האמת בדבר אחד שלמה צודק . לדעתי . להגיע מספר דקות לפני משחק ולא משנה היכן הוא , פשוט אתה מאחר למשחק .כל מי שנוסע איתי לוינה יודע , שעתיים לפני . למה ? ככה .
  נכון לא נסעתי לנצרת , מסיבות אישיות . אני יודע שהחמצתי חוויה של להיות ביחד .
  יהורם , תמיד יהיה האדם "שחושב " שהוא היה עושה טוב יותר .
  יציאה נוספת של שלמה : " מעולם לא היו רבים כל כך מופקדים בידי מעטים כל כך " .
  הכל הסתדר בסוף בזכותו של שלמה שבקש מהנהג לגנוב רמזורים אדומים .
  שמוליק55

 31. כנראה שמה שקראנו עד היום הגיב:

  הכל היה בציניות וחוש הומור.
  הכתבות על המכתש, על הפועל ר״ג, ועוד ועוד.
  אני צריך להתקשר לכמה שחקני עבר, לדעת אם הכתבות שנכתבו עליהם הם אמיתיות ולא בציניות וחוש הומור.
  שלמה, איך שלא תהפוך את זה הומור או לא, פשוט לכלכת!
  ליהורם איתן לא מגיע על הראש גם בציניות וגם בהומור.

 32. אותי לימדו הגיב:

  שבכל צחוק יש גם טיפה אמת.
  כנראה שמה ששלמה כתב זה גם מה שהוא חושב ומרגיש.
  אין בכל הפוסט הזה , אפילו רמז לציניות והומור כפי שמנסים כעת לתאר את הפוסט.
  תביאו לי מילה שמרמזת על הומור בכל הפוסט הזה.
  אם הפוסט היה מלכתחילה מכוון לציניות והומור , היינו רואים בו גם נגיעות של ציניות והומור(((

 33. צ'פי הגיב:

  שמור עלי מפני ידידי; מפני אויבי אתגונן בעצמי.

 34. מיקי ר. הגיב:

  כנראה שההפסד גמר אותנו ביותר ממובן אחד.

 35. תראו מה עושה אלכוהול ואשכוליות הגיב:

  שלא נדע…
  כנראה שיש כאלה שחוטפים את זה באמת קשה.

 36. יורם אורדון חזק הגיב:

  לא יודע אם כתוב ציני או לא ציני אני רק יודע שיורם הוא אחד האוהדים הכי טובים שיש לנו, משקיען אמיתי ובחור עלא כיפאק. אני אוהב לראות אותו בתוכנית החדשה ביוטיוב שהוא מגיש ועכשיו כשהוא מארגן דברים ונכנס לעניינים בכל כוחו זה עוד יותר טוב. חזק ואמץ יורם!! תמשיך בעבודתך הטובה.

 37. אוהד מגבעתיים הגיב:

  גם אני לא הבנתי את פשר הפוסט. אז סימסתי לפני שעה לשלמה שיסביר לי , התשובה שלו היתה שכל אחד יבין לבד מה שהוא רוצה . לא הצלחתי להבין אם זה נכתב בהומור או שנכתב בכוונה להיכנס ביורם. מכיון שלא ראיתי תגובה של יורם עד עכשיו אני מחכה לראות מה יורם יגיב כי רק הוא יפתור את התעלומה . מצד שני העובדה שיורם לא הגיב מלמדת שכנראה נעלב . נחכה בסבלנות

 38. ענק הגיב:

  חחחחחחחחחחחחחחחחח

 39. פירוש רש"י הגיב:

  למתקשים בהבנת הנקרא ופענוח הנאמר. לאורך הכתבה פזורים קטעים קטנים של הומור שחור שמי שיודע לקרוא מזהה ומי שקורא ברפרוף ולא מעמיק חושב שזה "אני מאשים" נוקב וגזר הדין הוא מאסר של יורם לאי השדים.
  מספיק להסתכל על השורה האחרונה שאומרת -"לקיחת אחריות והסקת מסקנות אינן בלקסיקון של יורם איתן." כדי להבין שעשו פארטיה
  זה ההסבר שלי.

 40. אני רק שאלה הגיב:

  ואוו חצי יום לא הייתי כאן והנה כתבה על יורם ויש כבר כמעט 50 תגובות?
  אנשים מה נהיה איתכם, כאילו מה … הקבוצה עלתה ליגה?

 41. יהורם איתן הגיב:

  אתם מבינים מדוע המצאנו את "אורדון בטריבונה "?
  כדי שנראה את הלובן בעיניים,את הבעות פניך וטון דיבורך .למה התכוון שלמה מן,אין לי מושג.
  התשובה שלי כרגיל :

 42. יענקלה ליבמן הגיב:

  יורם אתה גדול!חוצמ"ז שצריך לתרגל אותך בעמידה בזמנים
  חברה צריך להבין את הראש של שלמה הכל בהומור
  אגב את שלמה ממש חייבו להצטרף לנסיעה ועוד משהו קטן נוסף
  כביש 4 יותר פקוק וכביש 6 אין אישור לנהג לפי הוראת חברת האוטובוסים
  לעבור בכביש 6 אלה אם בהזמנה מצוין וכל זה מייקר את עלות הנסיעה

 43. ואני שואל שאלה הגיב:

  האם שלמה התקשר ליהורם להסביר לו שזה בהומור?
  כי עד עכשיו לפי מה שהבנתי יהורם פגוע ולא מבין למה שלמה ״נכנס״ בו כך.
  לפי התגובה מלמעלה של המגיב שכתב שהוא סימס לשלמה ושלמה כתב ״שכל אחד יבין מה שהוא רוצה , אפשר להבין הרבה, אם זה נכון.

  בכלל , כמה רשמו פה שזה הומור , בנתיים שלמה עוד לא נתן את תגובתו לכך.
  אם הוא היה מתכוון בפוסט הזה להומור הוא כבר מזמן היה נותן את תגובתו, כדי להרגיע את העניינים.

 44. אחד שיודע הגיב:

  ממה שאני יודע הוציאו חוזה על יורם בגלל שראו שהוא מתקדם חזק למעלה תודות לפעילותו חסרת הפשרות

 45. נו באמת הגיב:

  נו באמת על מה צריך לפטר את יורם? מניהול הסעה של כמה אנשים לנצרת? האוטובוס בסוף הגיע בזמן, אתם התחלקתם כולכם על השכל.

 46. הרולד פינטר הגיב:

  כך היה בצעירותו -נשאר כזה כשהתבגר .מי שמנסה להבין במושגים של נורמליות
  מבזבז זמן ומקמט מצח לחינם.
  "הילד הוא אבי האיש".

 47. מפסיק לשתות אלכוהול הגיב:

  מהיום!
  מפחד שיקרה לי אותו דבר…

 48. אבי ריימונד הגיב:

  אני הגעתי למסקנה אחת כל הפוסט הזה…

  שלמה יא קמצן !
  גם על הנסיעה לא שילמת וגם על המסעדה הערבית לא שילמת ?

  כעונש על הקמצנות שלך אתה מחוייב להגיע להשתתף בתוכנית הבאה של "אורדון בטריבונה"
  ואני מרשה לך לאחר ברבע שעה לתוכנית, עליי ! 🙂

  • יהורם איתן הגיב:

   זו היתה הנקמה המתוקה שלו ללחץ הנפשי שנכנס בעקבות האיחור שלך באספקת הפסטות שגרם
   לך לאחר לנסיעה,אתה אבי האשם הראשון,ויעל האשמה העיקרית בעצירה ביקום להתפנות לשרותים.
   תמיד דופקים את השחורים חחחחח

 49. הנוקמים מהמכתש הגיב:

  ביתר רמלה המסריחים מכרו את המשחק ללוד
  שחקני בית"ר ת"א/רמלה נחקרו בחשד להטייה
  http://www.one.co.il/Article/197160.html

 50. לא ייאמן הגיב:

  פשוט לא להאמין איזה אהבלים קוראים את הבלוג הזה.
  פשוט לא להאמין איך לא יודעים כאן לזהות הומורסקה טובה.
  פשוט לא ייאמן איך אחרי כ"כ הרבה שנים עדיין לא מכירים את שלמה מן, ההומור שלו, הניואנסים שלו.

 51. ל3-39 מעלי הגיב:

  תמשיך לאכול את הבולשיט שזה נכתב בהומור.
  תמשיך להיות נאיבי , או תמשיך לאכול את הסיפורים של החברים שלך.
  שלמה לא ידע איך לצאת מהסיפור הלא יפה הזה, ומאכילים אותנו כעת שזה היה בהומור,
  מלהיט האוהדים לא נרגע, גם בחברו הקרוב יהורם איתן.
  נראה שיכתבו עליך כזה פוסט מלוכלך, מה תעשה ואחרי 5 שעות יגידו לך שזה היה בהומור ,

 52. על הומור הגיב:

  אם זה היה מכוון להומור שלמה היה מסיים את הפוסט במשפט שניים שמרמז על הומור.
  כמו שלפני חודשיים כתב על המכתש שעומד לחזור אלינו (או משהו כזה), ובשורה האחרונה כתב ״תתארו לכם מצב כזה״ (משהו בסגנון), ונתן לכולם להבין שזה נכתב בהומור.
  במקרה של יהורם , הכי קל זה לתת יריות בתותחים הכבדים, ולראות מה יהיה.
  אם התגובות יהיו נגד אז נגיד שזה היה בהומור.
  אני כמעט משוכנע שאם היו כאן זורמים עם שלמה, אף אחד לא היה כותב שזה נכתב בהומור!

  • ל-10:34 הגיב:

   אל תהיה משוכנע כי אתה ממש לא משכנע
   זה שאתה אוהב לזגזג לפי כיוון הזרימה לא אומר שאחרים לא יודעים מלכתחילה מה העניין
   יש די והותר סימנים בפוסט

 53. מ צ הגיב:

  יש יותר מידי מרי לב שמרגישים שהמלוכה נחטפה להם מבלי שהרגישו את הרחוב

 54. בוקובזה הגיב:

  בכל מקרה תודה רבה על יורם על ארגון ההסעה… אני בטוח שלא מעט (במיוחד הצעירים!) לא היו מגיעים אחרת
  תודה גם להנהלת התרומה שתרמה לסבסוד ההסעה…

  יאללה הפועל מלחמה

 55. אריה הגיב:

  פרשנות שלי- העובדות נכונות (מבחינת שלמה) אך כמובן שהניסוח והפילפולים בכוונה נכתבו בהגזמה.
  מישהוא באמת מאמין ששלמה התכוון ל"לחץ דם לא נורמלי, ורידים מתנפחים…" על אפשרות לאיחור למשחק נגד נצרת עילית ? אם זה היה גמר הגביע או משחק הפלייאוף נגד בני לוד זה אולי היה יכול להיות נכון…

 56. לאריה 20:47 הגיב:

  מספרים אלו שהיו שאם היינו רואים את שלמה באוטובוס אז היינו מבינים את שכתב.
  ורידים מתנפחים ולחץ דם זה בדיוק מה שכמעט היה לו שם.

 57. הנוקמים מהמכתש הגיב:

 58. יהורם איתן הגיב:

  השפיל אותנו,רמס את כבודנו,סיכן את חיינו ,חירטט את האורדונים בסיפורי מעשיות,לגם משקה שתפס לו ראש יומיים
  שלמה,הנקמה המתוקה שלך כמו שקראת לה עומדת להתפוגג עם עליית הפוסט של אדום עתיק,שישפטו האורדונים
  אם נעשה מעשה מחדל או שזכו לקבל את מנת הריגוש ומתח אדרנלין בריא לורידים ודופק הלב שעה וחצי לפני פתיחת משחק
  תראה לנו מקום שעולה 25 שח שיכול להביא אותך ללחץ נפשי ופורקן ב 25 שקלים בארץ ישרואל.
  2 אוטובוסים ייצאו לגליל בפליאוף לאחר שיקראו את הצד שלנו בענין.

 59. יורם פומרנץ הגיב:

  פשוט מדהים,

  דווקא מלב ליבו של הממסד העירוני
  משמיעה חביבת הנהלת העירייה
  להקת הנשים הדתיות "צלילי גבעתיים"
  את הטקסט החתרני ביותר האפשרי.
  ימים יגידו
  האם פעמי הנבואה של העתיד לבוא
  בבחירות נובמבר 2013
  הם הם העולים
  מבין מילות החופש והחירות של השיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s