מקלות בגלגלים

האם מטרת הבלוג הזה היא לשמש גיס חמישי, או סתם להזיק לבריאותם של אוהדי הפועל ר"ג? * פוסט בעקבות ה"נכשל" ולרגל יום-הולדת 4

בשבוע שעבר פורסם כאן פוסט שחולל סערה מאת אילן ברק, שקיטלג את פרדי דוד תחת הציון "נכשל" וקרא לניר ארקין לחתוך בהפסדים שגורם לו המאמן. ההגדרה "נכשל" חריפה לטעמי, אבל היו דברים רבים בכתבה של אילן שהסכמתי איתם. אלא שלא באתי לספר כאן עם מה הסכמתי ועם מה לא, אלא להגן על הפירסום הזה שזכה ללא מעט האשמות וביקורות שטענו שאנחנו תוקעים מקלות בגלגלים, מוציאים את הרוח מהמפרשים, עוצרים את הדהירה ועוד קלישאות מעולם התחבורה.

הבלוג הזה אוהד הפועל ר"ג בדרכו. אין לו מטרה לתקוע מקלות וגם לא לתחוב לשון ארוכה. מי שרוצה לקרוא פרסומים אוהדים על הקבוצה מוזמן להיכנס לאתר הרשמי. הבלוג מבטא בעיקר את התחושות שלי, כשמדי פעם מתפרסמים גם פוסטים אורחים. הבלוג לא צריך, לא חייב וגם אינו רוצה להיות חלק מתזמורת שמנגנת כל הזמן שירי עידוד בכל הפסד ובכל מצב. הבלוג אינו יס-מן, הוא לא חייב לאף אחד שום דבר, הוא מתנהל באופן עצמאי לחלוטין, על-פי סולם ערכים משלו, חף מלחצים ונקי מאילוצים. הוא לא מתכוון ליפות את המציאות ואין לו שאיפות מיוחדות ליצור אווירה משפחתית ולגרום לאוהדים להגיע למשחקים במצב רוח טוב. הוא דופק חשבון אך ורק למצפון של עצמו. מידיעה אישית אני יכול לומר שהבלוג הזה יעדיף לבקר, יותר מאשר לפרגן.

המערכת שנקראת הפועל ר"ג מספיק חזקה להתמודד עם ביקורות. כולל ביקורת שבשיא הצלחת הקבוצה קובעת שהמאמן נכשל. אני גאה בפוסט שפירסם אילן ברק, אוהד מזה 50 שנה. ברק לא בא לתקוע בכוונה לפרדי דוד ולא להכפיש סתם כי התחשק לו. הוא נימק היטב למה לדעתו המאמן נכשל. אם הוא שיכנע – יפה, ואם לא – איש באמונתו יחיה. צריך לדעת לקבל ביקורת ולהתמודד איתה. אפשר לסתור אותה, אפשר לנסות להוכיח את ההיפך. הכל לגיטימי. הצעקות שאני גיס חמישי שמנסה לפגוע ולטרפד ושרק בגללי, או בגללנו, אנשים קיללו את פרדי דוד מול בית"ר רמלה והתנהגו כמו שהתנהגו – הן מגוחכות ולא רציניות.

ניר ארקין מספיק אינטליגנטי ובוגר כדי לא להיעלב ממה שכותבים, או להרגיש שמנסים לפגוע בכוונה בקבוצה שלו. ארקין וכל המערכת שמתחתיו יכולים לקבל כאן פרספקטיבה אחרת. הם יכולים להשתמש בזה כחומר למחשבה או לגחך בבוז. כך גם האוהדים והקוראים. אין לבלוג שום מזימה חשאית לפגוע בהפועל ר"ג. הוא רק מנסה לפעמים לצייר מציאות אחרת, גם אם לא מחמיאה, במטרה לשקף מצב נתון. שכל אחד יעשה עם זה מה שהוא רוצה. אפשר גם לתלות את הכותב בכיכר הטוקבקים.

אלה היו כמה מילים על גיס חמישי, מקלות בגלגלים וקצת על טבעו של הבלוג – במלאת ארבע שנים להיווסדו (5.4.2008).

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

16 תגובות על מקלות בגלגלים

 1. יורם פומרנץ הגיב:

  לשלמה,

  בעידן של חנפנות ולקקנות, "עיגול פינות", קומבינות ומניפולציות,
  תמיד יהיה נח להרוג את השליח,
  זה שמציב את המראה בדיוק מול הפנים הכעורות
  ומכריח להביט למציאות בעיניים.

  המשך לשחות עם זרם האמת הטהורה והטוטאלית שלך,
  כי סופה לנצח תמיד.

 2. לשלמה הגיב:

  אה
  כתבת את זה בתאריך 1 לאפריל- משמע אתה לא באמת מתכוון לזה
  זאת מתיחה

  או שלא

  אף אחד לא ידע

 3. אדום אדום הגיב:

  לכל הנעלבים והנפגעים למיניהם.
  תפנימו היטב את דבריו של אילן ברק.האיש מבין בכדורגל ובהחלט ראה כבר מזמן שהקבוצה לא מתפקדת כפי שהיה מצופה מסגל כזה של שחקנים, תקציב לליגת על, משכורות בזמן וכו'.
  אילן ברק אוהד את הפועל רמת גן לא פחות מכל מלחכי הפינכה למיניהם. הוא רואה את הכשלים ומביע אותם מתוך כאב ואהבה גדולה לקבוצה.

  במילה אחת: הביתה!

  לפרדי אכן מגיע ציון נכשל . אין מקום להנחות. האיש לא פגע בבחירת השחקנים הישראלים (כולל חוזים לטווח ארוך לכאלה שאין להם מקום בליגת על וחלקם גם לא בלאומית), נכשל בזרים ונכשל בהעמדת הקבוצה .

 4. הדעה שלי הגיב:

  לשלמה -תמשיך בדרך שלך לחקר האמת ולגילוי מה שצריך. צריך שיהיה מכל המינים והסוגים . אתר המועדון שיביא רק פרסומים חיוביים , האתר של ירון בר לב שמשתדל להיות נחמד עם כולם והבלוג שעוקץ וצועק נגד מה שנראה לא בסדר .לכל אחד זכות קיום וטוב שיש לנו מכל הסוגים. אני אישית לא חושד במניעים שלך בהכירי אותך כאיש ישר שפועל מאהבהת הקבוצה.

 5. גדי .ג מאחורי השער הגיב:

  שלמה,

  כפי שרשמת השתמשת בקלישאות מעולם התחבורה ,
  אני מרשה לעצמי להוסיף עוד אחת מתחום התחבורה : בכביש אל תהיה צודק תהיה חכם.

  המאמר של אילן גם אם הוא צודק ונכון ( בחלק אני מסכים בחלק לא ,בחיים לא הכל שחור ולבן )
  הרי העיתוי שלו בשיא הלחץ הספורטיבי הוא מאד מאד לא חכם.
  אני לא חושב שבגלל הפוסט קיללו את פרדי ( וגם בסה"כ שנים וחצי אנשים , לא צריך להיכנס להיסטריה )
  אבל אני כן חושב שהפוסט גרם נזק ( בהנחה סבירה שהשחקנים קוראים את הבלוג )
  למערכת המקצועית בהפועל ר"ג
  חג שמח

 6. אורדון לא מופתע הגיב:

  לגדי מאחורי השער.
  מסכים עם חלק מדברייך. אם לקוח שלי מתלונן על איכות העבודה שלי גם בצעקות, זה לא כל כך מזיז לי כי אני יודע שאני את עבודתי על הצד הטוב ביותר. אם המנהל שלי יעביר ביקורת על ההתנהלות שלי כמובן שאקח זאת לתשומת ליבי ואשנה דברים. השחקנים קוראים את הבלוג – יפה… אם הם נעלבים עד עמקי נשמתם עד כדי כך שהדבר משפיע על צורת המשחק שלהם כנראה שיש דברים בגו.

  כבר כמה משחקים טובים לא רואים תנועה על המגרש. אנחנו לא משחקים נגד אריות כדורגל.

  כותב כאן אוהד ותיק ש"המלך הוא עירום" וכולם צועקים עליו עד כדי כך שמאשימים אותו בהפסד? תמצאו לכם חיים!

 7. עדיין שלמה לא מבין הגיב:

  הביקורות, העלבונות, פוסטים דוגמת נכשל והאנרכיה ועוד לא הם בלבד הפסידו את המשחק ביום שישי לביתר.
  זה ברור לכולם ואף אחד לא אומר שבגלל פוסט כזה או אחר הפסדנו.
  אבל פוסטים כאלה לא עוזרים בלשון המעטה להחזרת הביטחון לשחקן או לשקט אותו חייבת וצריכה הקבוצה והמערכת כולה.
  ואם אתה אוהד הפועל ר"ג , הלב וההבנה לכך צריכים לגבור על פוסט כמו "נכשל" או "אנרכיה", כי הם פוגעים במועדון בימים כאלה.
  לכל דבר יש את זמנו, ביקורות חריפות תשאיר לסוף העונה שם אין את המתחים המקצועיים ויש את הזמן והשקט לתקן.
  הרי אם אתה אוהד ר"ג המטרה העיקרית שלך היא הצלחת הקבוצה, והצלחה זה העונה ספציפית עלייה.
  אז אתה לא מבין שכדי שהשחקנים ישחקו טוב יותר, לתתצ להם את הביטחון ואת השקט , צריך גם מכאן לנסות לתת להם אותו?

 8. אורדון לא מופתע הגיב:

  ל13:59 אתה טוען שהעיתוי לא נכון ויכול להיות שאתה צודק. יחד עם זאת כנראה שגם האוהדים השקטים של רמת גן יוצאים משלוותם שהם מרגישים שצוחקים עליהם. כולנו רוצים לעלות ליגה. אבל עד כמה אפשר לומר שיורד גשם שמשתינים עלייך? נגד קבוצה במקום האחרון אתה מנצח בקושי בדקה ה90 עם יותר מזל משכל והכל בסדר?

 9. גהה הגיב:

  שלמה – שוב ישנם כאלו שלא מבינים עדין את מה שהם לא מבינים….מי שרורא פוסטים ונפגע – שלא יקרא. שיגלוש לאתרי סקס ויאונן. מי שמאמין שפוסט מפסיד משחק ביום ששי – שימשיך לקרוא (כי הוא כזה טיפש שאולי פעם הוא יבין את האמת).

  תחזקנה אצבאותיך כותבות הבלוג. אל תתן לאווילים להרים ראש.

 10. ... הגיב:

  פרדי פוטר, תוך יום ימונה מחליף

 11. מעליות במכתש הגיב:

  שלמה,
  ללא טיפת ציניות או הקשר ל – 1 באפריל: אתה לא חייב דין וחשבון לאף אחד.
  מדובר בבלוג ברמה גבוהה.
  הלוואי וכל האוהדים היו כמוך.

 12. ל 16:01 הגיב:

  התרגיל של פרדי הטפט ומיד חתם בלוזוניה שפיטרו את סיני

 13. צחי בן יוסף הגיב:

  עומד מאחוריך בכל מילה.
  כשם שאתה כותב את דעתך(ואולי זה מה שאנשים לא מבינים – הבלוג הזו הוקם כדי שאתה תוכל להביע בו את דעתך), כך גם ניתנת לאחרים הזכות להגיב עליה ונראה כי הם מטיבים לעשות זאת.

  בזכות הבלוג הצלחנו להוציא מים מסלע בהפגנות המכתש והעלנו את הנושא לתודעה.
  בזכות הבלוג יש לאוהדים מקום להביע את דעותיהם בטורים אישיים, גם אם אינם פופולאריים או דעת הרוב.
  בזכות הבלוג נוצר שיח אוהדים (לטוב ולרע) שמגביר את ההתעניינות בקבוצה ולכן גם את מחוייבות האוהדים לה.

  המשך בפועלך המצויין.

 14. אדום עתיק הגיב:

  נכון שאני אולי קצת לא אובייקטיבי מאחר ומעת לעת שלמה מאפשר לי לפרסם מעל במה זו את הגיגי אך הוא עושה זאת גם אם אלה לא עולים בקנה אחד עם השקפותיו.
  אצל שלמה יש שתי יישויות , מעין ד"ר גקיל ומיסטר הייד, האחת יישות האוהד המסור הותיק והמחוייב והשניה היישות העיתונאית . שלמה ,גם אם אינו מודע לכך ,נודד בין יישויות אלה והפוסטים בהתאם . בצד כתבות מצויינות , ראיונות נדירים והסטוריים , טורי דעה משובחים יש גם בקורת נוקבת ומושחזת וגם, קצת עתונאות נושכת ומעוררת מהומות . זה טיבו של האיש.
  אך בל נשכח כי הבלוג מביא לתגובות ומשמש בעצם במה לרב שיח אוהדים ,משובח ברובו שלא מתנהל בשום מקום אחר ובוודאי לא פרונטלית. על תרומתו של האיש והבלוג למאבק על המכתש אין עוררין , בלעדיו גם המעט והמאוחר לא היה קורה כלל ולו רק בזכות פועלו זה הבלוג והאיש ראויים לכל שבח .
  אין מדובר בעיתון בוקר המוטל על מפתנך ובין כוס קפה לפרוסת הלחם אתה מעיף בו מבט . אין כל חובה לקרוא את הבלוג ואם המועדון מושפע לרעה ( הנהלה/שחקנים) מהאמור בבלוג או בתגובות , הנה יש לי פתרון פלא עבורם -שלא יקראו !

 15. אוהד מסור הגיב:

  מצטרף לשבחים למרות שבעבר חשבתי שהבלוג מזיק לקבוצה ולאוהדים כמו למשל בקריעת המנוי כששלמה החרים את משחקי הבית דבר שהשפיע על אוהדים נוספים שגם הם הפסיקו להגיע ,
  אבל במשך הזמן התרגלתי ולמדתי להוקיר את תרומתו היחודית של הבלוג לשיח בין האוהדים על בעיות השעה.
  מזל טוב ליום הולדת. תמשיך בעבודתך הטוובה.

 16. דודי הגיב:

  אני לא מבין את חוסר ההערכה לבני לוד. זאת קבוצה מצויינת, עם שחקנים לוחמים, שמנצחת בלי הפסקה ושומרת על רמה טובה לכל אורך הליגה, בלי עליות וירידות. מומחי הליגה הלאומית הסבירו שאין סיכוי שינצחו את בית"ר ת"א ואין סיכוי שינצחו בבת ים. הם מנצחים בצורה מרשימה מאד ומגיעים לפלייאוף במומנטום מצויין. אני לא אתפלא אם הם ינצחו בקלות את כל 4 המשחקים בפלייאוף חוץ מרמת גן. מה שאומר שהמשחק איתם יכריע את העונה כולה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s