קרב יום

היום שבו הפועל ר"ג לא תעלה העונה לליגת העל

זה יהיה יום רע ונמהר, והוא קרוב יותר מתמיד. קרב יום שהוא לא יום ולא לילה. ביום הזה השמש שקעה מעל וינטר במהירות שאין ממנה דרך חזרה. אחרוני האוהדים כבר עזבו את החניה בפנים נפולות. הם רצו להישאר עוד קצת בשביל לקלל, אבל לא היה את מי. בעצם גם אין את מי. בעצם כבר אין להם כוח גם לקלל. בחדר ההלבשה נותר רק מנש להתעסק עם הכביסה. רק בעין בוחנת מקרוב הוא שם לב שחולצות המשחק נותרו נקיות יחסית, עם מעט זיעה ומינימום דו תחמוצת הפחמן. זה היה עוד משחק בלי לב ובלי נשמה, ועכשיו גם משחק שחרץ סופית את גורלה של הפועל ר"ג.

זה היה יום שישי אחד אחה"צ, יום שהיה לא יום ולא לילה. יום שבו השמש מיהרה לשקוע עמוק בים כשהיא גוררת אחריה למצולות את התקוות האחרונות של אורדונים רדופי מכות ומכאובים מהשנים האחרונות, החל מהרס המכתש וכלה בניהול שכמעט הוביל להתרסקות. הם הגיעו לעונה הזו עם המון תקוות להתגבר על הכל, להתעשת בעזרת הכסף הגדול של ארקין ולהתחיל כמעט מחדש.

שום דבר לא עצר אותם מלשעוט אל המטרה. גם לא תקלות מקצועיות קטנות בתחילת העונה, גם לא שבר ביחסים עם המאמן. אבל משהו קרה פתאום. המכונה נעצרה. תקראו לזה קלקולים, קלקלות או קללות. הכל השתבש, עונה שלמה ירדה לטמיון ועימה החלומות להיות כאחת האימפריות המפציעות לפתע.

ביום ההוא שבו הפועל ר"ג לא תצליח להבטיח את חזרתה לליגה הבכירה, ביום שבו יוכרז סופית על עלייתה של קבוצה קטנה משכונה נידחת מעיר זנוחה, המוכרת לציבור הרחב רק בזכות קרבתה לשדה התעופה הראשי של ישראל – ביום ההוא נשברו רבים וטובים. ביום ההוא הפסיד היציע המתדלדל עוד רבים מאנשיו. ביום ההוא איבדו עשרות רבות של אוהדים את שאריות האמונה. אנשים שהלכו במדבר אחרי צ'יריק, דנישבסקי, קלדרון, ברשצקי ושפלר, אוהדים שראו הכל וחוו הכל. סוסי קרבות מצולקים שדהרו לכל כפר ולכל עיירה, כל אלה קרסו ביום ההוא כי לא יכלו עוד. הרגליים עוד מסוגלות להוליך אותם לכל איצטדיון בישראל, אבל הלב נשבר והנפש התייאשה, הגיעו מים עד צוואר והנשמה יצאה.

זה קרה אי שם באחד מימי אפריל 2012, או בחודש מאי אותה שנה. למרות הניהול החדש של משפחת ארקין, הפועל ר"ג נשברה מנטלית. זה היה יום שבו מרבית אוהדיה נפוצו לכל רוח ולא יבואו עוד בשעריה.

נכתב ביום ההפסד להפועל ירושלים

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

51 תגובות על קרב יום

 1. חרא מצב הגיב:

  ארקין רק אתה אשם במצב
  אתה היית צריך לקנות את המכתש מידיו של הנוכל השמן
  ולהפוך אותו למגרש הביתי לעולמי עד
  בלי השחיתות של עירית גבעתיים השקרניתץ
  שנתת למאמן חסר מושג חוזה יקר ל3 שנים
  כואב הלב לראות שעקצו אותך
  קוריס עקץ אותך ואחריו העו"ד השמן
  ומנכל אדיוט שהבאת מרעננה
  וסוכני שחקנים עקצו וכל מיני מאכערים
  עקץ אותך המאמן פרדי שהוא חבר של עו"ד מאירי
  מי אלה כל אלה שהבאת מסביב לקבוצה
  מה להם ולהפועל רמת גן שאתה משלם להם
  ושומע לעצות אחטיפול שלהם
  עוקץ אותך גל יוסף בכספי שימוש יקרים על השכרת איצטדיון חיריה
  עוקצים אותך שחקנים שמנים ושבעים שלא רוצים לעלות ליגה
  כי יודעים שאין להם מקום בליגת העל
  והם רוצים להרויח עליך עוד כמה עונות בליגת התחת
  ארקין תפתח את העיניים שלך ותסתכל מי האנשים שמקיפים אותך
  חבורה של אוכלי חינם ומלקקי תוכעס שאין להם מושג בכדורגל
  במקום לתת לאורדונים טובים להיות בתוך המערכת
  כמו למשל הפטיש בעמדת מאמן, גילארדי מאמן שוערים
  חרזי מאמן התקפה, שפלר מאמן הגנה
  שחקני עבר יכולים להיות המנכ"ל
  במקום הלפלף רואה החשבונות שהבאת מהפועל ת"א
  ארקין תתעורר כי אם לא נעלה ליגה
  ביחד עם הרס המכתש הקבוצה הזאת הלכה פייפן
  ולצערי הרב הכח וינה עמידר תבלע אותה
  והסוף שלה יהיה שיזרקו את הקבוצה פח הזו
  למגרש הגרוטאות שבראש הר חיריה
  תתעורררררר

  • לאדון חרא הגיב:

   אתה ממש לא מעודכן וכנראה לא ממש מכיר את הפועל רמת גן

   לגבי השמות שהזכרת
   אני אזכיר לך שאת הבית ספר לכדורגל שלנו מנהל אבי ברשצקי
   את הנוער מאמן איציק ברוך
   נערים על ידי נועם סייג
   חרזי עובד בקבוצה עם החלוצים הצעירים

   לגבי שולי יש מחשבות עתידיות כאשר ישתחרר ממחויבויות עם יענקלה שחר.

   למיטב ידיעתי שפלר לא פנה לעניני אימון כלל.

   לגבי מנכל היחיד שיכל להתאים כולל הנסיון מכר את נשמתו והוא כבול למפרקים של הפועל פת.

   להביא מישהו חסר נסיון רק בגלל שבעבר שיחק בקבוצה יהיה הרה אסון.

   ניר כץ ממלא תפקידו מצוין ופרט למיעוט אוהדים שתמיד יצעקו ויטקבקו -אין לאף אחד טענות.

   לענין המאמן אני חושב שארקין חיפש שועל ותיק שמבין משהו-יתכן בהחלט שטעה וטעות זאת כנראה תתוקן בעונה הבאה.

   לא מבין על מה הטענות
   בסך הכל הכדורגל יש המון מרכיב של מזל- לא הכל זה כסף והשקעה! (ראה מקרה של מכבי תא ושל חיפה)

   אנחנו צריכים להגיד כל יום מזל ותודה שארקין לקח את הקבוצה עם כל הבורות והמשקעים שהיו. יצאנו לדרך חדשה. חייבים גם מעט סבלנות
   ואם חס וחלילה לא נעלה-גם זה לא סוף העולם

   פרופורציות- חברים אתם מגזימים

  • לא כל האוהדים מאותגרי אשפוז הגיב:

   ניר ארקין,יש מנוול אחד שכותב את כל השיט הזה
   אם תשאל את בר לב הוא מיד יאמר לך .
   שנים הוא כבר מכיר את סיגנונו הייחודי.

 2. אורדון מתרחק הגיב:

  לא יודע ממתי התמונה למעלה אבל מביך לראות כמה אנשים מונה היציע המרכזי שלנו. זה מה שנשאר מהטריבונה המפוארת של המכתש?. הקהל מצביע ברגליים. אין אפס.

 3. שם איקס הגיב:

  ללא ספק הקבוצה הזו דועכת.

 4. אין סיכוי הגיב:

  מתבייש שהגענו למצב הזה. כמו שזה נראה למכבי הרצליה יש סיכוי לעלות יותר מאשר לנו

 5. אדום עתיק הגיב:

  לפעמים אין מנוס מקלישאות .את הכסף סופרים במדרגות ועוד לא הגענו לשם. קו פרשת המים הוא המשחק עם בני לוד. הפסד (או תיקו) כנראה יסתום סופית את הגולל .

 6. אורדון לבן שער הגיב:

  די לאוירת הנכאים הפסדנו משחק אבל יש סיכוי ראלי והכול ברגלי השחחקנים בלבד. פרדי הוא לא המאמן הגרוע ביותר שעבר פה בשנים האחרונות. חוץ מדורה שהיתה לגביו חוסר סבלנות כל האחרים היו כשלון צורב. צריך לזכור שכל המקטרגים כבר סתמו את הגולל על הקבוצה לאחר פתיחת הליגה הזועתית ןלמרות זאת אנחנו במרחק נגיעה מליגת העל צריך להרים את הראש לנצח בשבת ולא ךפגוש את קומבינת הלוזונים בשנה הבאה.

 7. משה דיין הגיב:

  קצת על כיבוש לוד ב-1948 – אני מקווה שפרדי דוד והשחקנים יקראו וילמדו איך עושים את זה נכון…

  ב־1947 הוחלט בתוכנית החלוקה של האו"ם שלוד תסופח למדינה הערבית, יחד עם נמל התעופה הבינלאומי וצומת הרכבות הראשי הסמוכים לה, כיוון שבתקופה ההיא לא היו יישובים יהודיים בסביבת לוד, פרט לכפר הנוער בן שמן. בנוסף, הכללת נמל התעופה וצומת הרכבות בשטח המדינה הערבית בא כפיצוי על סיפוח נמל חיפה למדינה העברית, והפיכת יפו על נמלה למובלעת.
  בחודשים הראשונים של מלחמת העצמאות הייתה לוד מרוחקת ומנותקת ממוקדי העימות (ניתן להשוות זאת למעורבותה של רמלה שכנתה). נראה שהפיקוד המקומי של העיר ביקש לבודד ככל הניתן את העיר מלחימה. לדוגמה, הודעה של מפקד אזור לוד ממרץ 1948 אסרה פתיחה באש על שיירות (לבן שמן הנצורה בעיקר) ללא רשות, וכן על פגיעה במסילות הברזל..
  עם פרוץ הקרבות שימש אזור לוד כשטח התארגנות ובסיס יציאה לכנופיותיו של חסן סלאמה. סלאמה קיבל מינוי מצבא ההצלה על אזור שפלת לוד. לעומתו, המפקד הצבאי של לוד, שחאדה חסונה, היה לוחמני הרבה פחות, וביקש לשמור על יחסי שכנות טובים עם יהודי בן שמן.
  ב־1948, כחלק ממבצע דני, הגיעה חטיבת יפתח (בפיקודו של מולה כהן) אל כפר הנוער בן שמן הנצור, תוך כיבוש דאניאל וג'ימזו. בבוקרו של ה-11 ביולי, יצאו שתי פלוגות מהגדוד השלישי של החטיבה מכפר דניאל אל עבר לוד. הפעולה הוגדרה כפטרול אלים, ואושרה ככל הנראה על סמך הנחת המודיעין כי לוד ורמלה הופקרו על ידי הלגיון הירדני. בנוסף, הניחו כי לוד אינה מבוצרת מכיוון מזרח, כיוון שמאזור זה לא ציפו תושבי העיר להתקפה. שתי הפלוגות נתקלו בהתנגדות חזקה, ונאלצו להוסיף ולהלחם במשך מספר שעות בפאתיה המזרחיים של העיר, מחוץ למערך העמדות העיקרי.
  לאחר שמולה כהן ויגאל ידין נוכחו לדעת כי יש חשש ששתי הפלוגות יכותרו, פנו לגדוד 82 (המשוריין) לבקשת סיוע. בשל תקלה במכשירי הקשר, שמע את הבקשה מפקד גדוד 89, משה דיין, והחליט על דעת עצמו לצאת לכיוון לוד. גדוד הקומנדו של משה דיין החל לעשות את דרכו מדיר טאריף אל עבר לוד. בסביבות השעה 18:20 יצאה שיירה שכללה שריונית שלל (שכונתה הנמר הנוראי) בראש, ואחריו שתי פלוגות זחל"מים וכעשרים ג'יפים. תוכנית הפעולה של דיין הייתה להיכנס בבליץ‏ אל העיר תוך ירי כבד, ולזרוע בלבול והרס כדי להכניע את מגיני העיר. הטור של דיין נכנס בסערה אל לוד, הגיע עד פאתי רמלה, סב על עקביו ויצא מלוד כלעומת שבא. כל המבצע כולו ארך כ-47 דקות, אשר במהלכן אנשי חטיבת יפתח הצליחו להבקיע את דרכם אל מזרחה של לוד העתיקה.
  לפני הלחימה, במהלכה ואחריה עזבו כמעט כל התושבים הערבים את העיר. בני מוריס כתב כי "ההתקפות על שתי הערים נועדו מלכתחילה לזרוע בהלה בקרב אזרחיהן ולגרום להם לנוס על נפשם, כאמצעי להחיש את המפלה הצבאית ואולי גם כמטרה בפני עצמה". לעומתו, אלון קדיש ואברהם סלע סברו כי "כמקובל בפעולות צבאיות נגד יישובים ערביים, איפשר צה"ל ואף עודד בריחת תושבים בשלבי הכיתור והלחימה", אך לא הייתה מחשבה לגרש את כלל התושבים. רק לאחר תקריות הירי ב-12 ביולי "הוחלט במטה "דני" שיש להפעיל לחץ על האוכלוסייה לעזוב". גם לדעת יואב גלבר העדויות לא מצביעות על מדיניות של גירוש מכוון.‏ על קביעתו של מוריס כתב מרדכי בר און כי "אין לה אחיזה בתיעוד ובעדויות שעליהן הוא עצמו מסתמך".
  כ-1,000 תושבים בלבד נותרו בעיר החרבה, רובם בשכונת הרכבת (כעובדי רכבת חיוניים) ומיעוטם בלוד העתיקה (מקום שזכה לשם 'הגטו'. כיום רמת אשכול). לאחר המלחמה עברו אליה יהודים מהמעברות הסמוכות (בעיקר מצריפין) והיא הוכרזה כעיר. במקביל התמידה "התגנבות יחידים" ערבית חזרה לעיר, וכן עברו או הועברו אליה ערבים מיישובים אחרים שהפכו ליישובים יהודים. בתקופה זו נעוץ גרעין הבעייתיות בעיר כ"מגנט" של אוכלוסייה חלשה. כאן הופיע העירוב האופייני לעיר של ערבים ויהודים מרקע סוציו-אקונומי נמוך.

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  מה?

 9. לוד תעלה לצערי הגיב:

  הקבוצה מחוסלת מנטלית ומקצועית. אולי ינצחו את לוד אבל יפסידו נקודות בהרצליה.

 10. אודון לא מופתע הגיב:

  המצב לא טוב. כל היודעים בדבר שותקים כמו דגים אילמים אבל אוהדי רמת גן מבינים עניין. שלום לך ליגת על… נראה שייקח זמן עד שנגיע לשם… במיוחד שנראה ששתי הקבוצות ממלאבס ישחקו איתנו בשנה הבאה. חבל זה העיתוי שלנו גרוע כמו תמיד

 11. אודון לא מופתע הגיב:

  קָרֵב יוֹם, קָרֵב יוֹם
  אֲשֶׁר הוּא לֹא יוֹם וְלֹא לַיְלָה
  רָם הוֹדַע, הוֹדַע, הוֹדַע
  כִּי לְךָ יוֹם אַף לְךָ לַיְלָה.

  שׁוֹמְרִים הַפְקֵד, הַפְקֵד לְעִירְךָ
  כָּל הַיּוֹם וְכָל הַלַּיְלָה
  תָּאִיר, תָּאִיר, תָּאִיר, תָּאִיר
  כְּאוֹר יוֹם חֶשְׁכַת לַיְלָה.

  לא יום לא לילה לא כדורגל ולא נעליים.
  כדורגל חולה שחקנים כפויי טובה… לא בענף.

 12. אורדון לא מופתע הגיב:

  אורדון לא מופתע
  תגובות אחרונות

 13. פופאי הנוקמים מהמכתש הגיב:

  תשמעו משהו כולכם
  לא יכול להיות שהקבוצה היתה מבקיעה שערים רבים במהלך הליגה
  ופתאום 3 וחצי משחקים לא נותנים גול תחשבו זה 315 דקות ללא הבקעת שער מהשער בגביע דקה 45 שהולכנו 1-2 מאז אין גול
  משהו קרה 315 דקות ללא הבקעה זה זמן מטורף זה 5 שעות ללא הבקעת שער ומשהו צריך לתת את ההסבר הזה (מאמן) מה קורה פה
  לא יכול להיות שלוד קונים משחקים ואנחנו יושבים בשקט
  תשמעו משהו המחבלים האלה לא ימשיכו לנצח אי אפשר לנצח ללא סוף. ביום ששי זה יקרה הפועל רמת גן תנצח את המחבלים מהחמאס האלה.וגם את מכבי הרצליה ננצח
  אנחנו נעלה ליגה אני מבטיח לכם
  מאת: "הנוקמים מהמכתש"

 14. כאן נולדתי הגיב:

  דעה אישית על כל התקופה האחרונה:
  אני מאוכזב מאוד מההתנהלות. הן שלנו האוהדים, הן של ההנהלה והשחקנים וכל מי שמייצג את הפועל ר"ג.
  אני כל כך מאוכזב שבחודש אחד עברתי 180 מעלות של טלטלה. מעליית ליגה כמעט וודאית זה הפך לעליה בגדר נס. למה נס? כי כמו שאנחנו נראים בתקופה האחרונה כלום לא יעזור.
  גם אם ננצח את לוד, נצליח לאבד משחק בדרך. זו ההרגשה ועם זה אני הולך כבר 4 ימים בדיוק.

  אם אתייחס למה שקורה סביב איתי ארקין, לדעתי נעשה לו עוול גדול. נכון שהוא חלש בתקופה האחרונה אבל זה לא סיבה ללכלך עליו. קורה ששחקן נכנס לתקופה גרועה.
  יש לו חודש גרוע בדיוק כמו לכל שאר השחקנים. מה לגבי אסולין? אורן ניסים? שחקני הקישור וההגנה? כולם גרועים באותה מידה. הכי קל זה להאשים את השוער ועל אחת כמה וכמה אם יש כאלה שחושבים שהמקום שלו בהרכב לא מגיע לו והוא שם רק בגלל סיבות משפחתיות.
  איתי, יש כאלה שלא שוכחים את כל העונה הנפלאה שהצגת, נקייה כמעט לגמרי מטעויות, יציבה ומשרה ביטחון. מקווה שתחזור לעצמך כי אנחנו צריכים אותך!

  אתם תשמעו את זה המון בתקופה הקרובה, אבל חייבים להרים את הראש ולאסוף את השברים. הגיע הזמן לחבר הכול ולחזור לתקופה של לפני חודש. התקופה שהלכנו גאים ברחוב והרגשנו שאף אחד לא יכול על הפועל ר"ג שלנו. בואו נתאחד למען מטרה משותפת למשך 90 דק' (ללא תוספת זמן + רבע שעה מחצית). כולנו הפועל ר"ג.

  קצת פיקנטריה:
  לא הרבה יודעים אבל לפני מס' שנים קם אוהד, עומר פרימור שמו, דאז עוד אחד מהקומנדו והביא למכתש שלט שהכין בעצמו:
  "כאן ביתי פה אני נולדתי"
  השלט התנוסס בגאון על היציע הצפוני במכתש, סמוך לספסל הקבוצה היריבה במשחק החזרה למכתש נגד בני לוד. אותו משחק הצלחנו להפסיד 1-0 ולהרוס את החזרה הביתה למושלמת ומתוקה.
  מאז המשפט הזה מתנגן אצלי הרבה זמן בראש והתחלתי לחפור קצת. שמעתי את השיר שממנו הוא לקוח ואתם לא תאמינו למילים:

  זה פשוט שיר שנכתב על המכתש בערך בתקופה שההסתדרות החליטה לעשות את מה שעשתה. עשרות שנים מאוחר יותר הוא לא עוד סתם שיר בשבילי. המילים עושות לי צמרמורת כל פעם מחדש.
  ואם כבר התחלנו לדבר על המכתש אז המשחק הרשמי האחרון ששוחק בו היה אחרי שהבטחנו עלייה והפסדנו בבושת פנים 4-0 למכבי הרצליה. פרידה שלא הייתי רוצה לקחת איתי לקבר.

  גם הרצליה וגם לוד לקחו לי באופן אישי משהו מהחוויה במכתש. שתיהן עכשיו איתנו ראש בראש על כרטיס אחד כל כך יקר. בתור אוהד אני חושב שאנחנו צריכים להתאחד לא רק בגלל המצב אלא גם בגלל המכתש. עלייה מבחינתי תהיה סגירת מעגל אל מול 2 הקבוצות האלה שהשאירו טעם נפגם במכתש (ואני מדבר רק על התקופה שהוא שימש כמגרש כדורגל).

  שכל אחד יעשה מאמץ לשאוב כוחות ויביא אותם מכל מיני מקומות, יספח אליו כמה אנשים שרק אפשר ויבוא בשישי לתת הכול! בשבילו, בשביל האוהדים, בשביל משפחת הפועל ר"ג ובשביל המכתש!

  ושהקבוצה הטובה ביותר תנצח!

  • מיקי ר. הגיב:

   אגב 2 המשחקים המוזכרים למעלה.

   משחק החזרה למכתש מול לוד היה בעצם המשחק הראשון בכלל של יעקב הלל כמאמן ראשי. כיום הוא כבר לא מאמן. הוא בעצמו לא האמין שהוא ניצח אותנו ועוד במכתש שבאותו משחק לבש חליפה חגיגית. זכור לי שיצאתי עצבני מהרס החגיגה (למרות הקושי הפיזי הצלחתי להגיע ליציע המזרחי למקומי הישן פחות או יותר) וקיללתי את הנאחס הזה שנקרא משחק ראשון של מאמן חדש/מחליף.

   המשחק השני, מול הרצליה, האחרון במכתש, היה אותו משחק שבסיומו ניר ארקין לקח את המיקרופון לידיים וביקש סליחה מהאוהדים על התצוגה שראינו אז והבטיח שזה לא יחזור שנית. להבנתי מאוד יתכן שזה משחק שהיה טריגר מסויים בהחלטה של משפחת ארקין לקחת את הבעלות על המועדון. האמת שההפסד אז לא כל כך הזיז לי (למרות שתמיד אשמח לראות במפלת הרצליה) וזה מזכיר את ההפסד של קרית שמונה בסכנין. יש כנראה בסיס להנחה שנתנו מתנה לשיימן (שהיה בסכנת ירידה) ואפילו אבי לוזון הגיע אז למכתש לראות שדואגים לחברו מהרצליה.

   ט.ל.ח.

 15. באימאש'ך אבו סובחי תשאיר לנו את ארקין. הכל תלוי בך...... הגיב:

  ואיזה מסכנים האוהדים
  שלא יודעים דבר
  רק שהבוס כועס
  הם אשמים
  והוא ינטוש מחר.
  ושוב הכל יתחיל להיות אפל ומייאש
  אינני בר מזל אדום
  אלא נאיבי וטיפש
  אמרו לי שהבוס שלי ,אציל הוא וחכם
  כמה חבל
  שכבר נמאס לו
  מהפועל רמת גן.

 16. איתן הגיב:

  11 שחקנים ומאמן יעלו בשישי לשחק על השכר שלהם ושלנו-שלהם הוא הפרמיות והצאנס שנתן להם המאמן שאסף
  את רובם מקבוצות שונות והאמין שיגשימו איתו את המטרה.
  ואנו האוהדים שמאחלים לקבל קצת שמחה בלב עם גאווה וראש מורם ,אנו שתמכנו בהם לאורך כל העונה בנוכחות ועידוד מצפים שכך יהיה.
  ואם לא?לא נורא,מה כבר נותר לנו לעשות מלבד ולדבוק באהבה למועדון שנותן לך טעם בחיים בעונה כמו גלגל ענק בלונה פארק שהתחיל בהססנות ופחד לעלייה ,משבר אישי שהפך למינוף ארוך לטופ ונוף לליגת על והופ דרדור למטה בלי מעצורים חזרה למציאות התחלתית.
  עכשיו לך תדע,הירידה הסתימה ?יש סיכוי לעלות שוב לנוף ליגת על?
  התשובה בשישי בשעה 16.45.

 17. כולם אשמים, כולל האוהדים הגיב:

  ברגע שהאוהדים עונה שלמה ממחזור 2 צועקים לפרדי להתפטר, מקלחים אותו, ומלכלכים עליו בטוקבקים אז השחקנים מפסיקים לאט לאט לספור את המאמן.
  כי הם לאט לאט רואים שהאוהדים לא אוהבים את המאמן ואז הם מקבלים הרגשה שאם לא ינצחו יהיה את מי להאשים , והם יוכלו לזרוק את החרא על המאמן.
  וזה מה שקורה עכשיו בדיוק.
  השחקנים לא מתאמצים, משחקים ללא לב ונשמה, כי תמיד הם יוכלו להגיד בחדרי חדרים בגיבוי האוהדים שהמאמן טעה והמאמן אין לו מושג והמאמן לא מבין.

  שימו לב איזה קבוצות הצליחו בתקופות האחרונות.
  הפועל ת״א בחיבור בין המאמן להנהלה ולאוהדים עד שהגיע טביב והלל גוטמן ונהרס הכל.
  מכבי חיפה עם רוני לוי בתחילת הקדנציה שהאוהדים עוד פרגנו לו.
  מכבי חיפה עם אלישע לוי גם , כל עוד האוהדים פרגנו לאלישע ונתנו שקט למועדון ולמאמן.
  ביתר ירושלים לדוגמא העונה עם יובל פתחה טוב, ואז הגיעה המחאה נגד קורנפיין שלאט לאט עשתה לחץ במועדון והפריעה לקבוצה להצליח.
  מאז שארגון האוהדים שלהם ישב עם קורנפיין והחליט כי הוא נותן שקט למועדון כדי להשאר ליגה , הקבוצה חזרה לנצח .
  קבוצה הכח שלה הוא לא רק בתקציב גדול או בעלים לענין.
  קבוצה הכח שלה זה השקט מסביב , והחיבור בין המאמן לשחקנים ובין האוהדים למאמן ולשחקנים ולהנהלה.
  אני בטוח שאם האוהדים אשר גידפו וצעקו לפרדי להתפטר וקילחו אותו היו מתאפקים , אז היה שקט מסביב ותחושה לשחקנים שהאוהדים תומכים במאמן, ואם הם לא יתנו את הנשמה והלב אנחנו נבוא בטענות רק אליהם , וכך היינו מקבלים שחקנים שאוכלים את הדשא ונלחמים .
  הרי כל הקללות לא נתנו ולא יתנו דבר.
  גם הקריאות שהמאמן יתפטר אינם במקום כי אנחנו הרי מבינים שפרדי לא יתפטר וטרשים לא יפטר אותו , אז מה זה נותן חוץ מלחץ עצום על כל המערכת שנקראת הפועל ר״ג, וחוץ מלעשות אוירה עכורה, ולתת לשחקנים סוג של גיבוי על כך שהם לא מביאים תוצאות?
  בעונה בה אנחנו תלויים בבן אדם אחד בשם ניר ארקין, אין לנו ואסור שיהיו לנו טענות כלפי מאמן או מנהל.
  ארקין יש לו את הדרך שלו ואנחנו כתודה לניר ארקין על פועלו במועדון , היינו צריכים לשבת בשקט וכך להביע את תודתנו כלפיו.

  וצאו מהסרט שלכם, מי שאשם במצב הקבוצה מבחינה מקצועית אלו רק השחקנים.
  כי אם היה להם נשמה ולב גדול הם היו משחקים למעננו וקודם כל למען בעל הבית שלהם שהוא זן מיוחד , אמין, משלם בזמן והרבה, והיו צריכים לומר לו במגרש תודה גדולה.
  פרדי אשם או לא אשם, אני לא יכול להבין שחקנים שמקבלים כל כך הרבה כסף, עם תנאים, עם צ׳אנס לחזור לבמה המרכזית בליגת העל , ועל המגרש הם יורדים בסיום משחק עם צהוב 1, ונקיים כאילו לא הזיעו ולא שיחקו.
  עוד אני לא מבין, איך יש להם את האומץ לצאת מהמגרש לכיוון הרכבים שלהם אחרי הפסד עם חיוך מרוח על הפנים בלי להתבייש.
  בכל אלו לא אשם המאמן!
  אם היו מקצוענים הם היו משחקים בשביל מי שמגיע לעודד אותם ובשביל מי שמשלם להם והיו מתאבדים על המגרש.

 18. עוזי פרל הגיב:

  סוף סוף קיבלתי אתמול שלישי בערב מחברי יורם איתן שבא לביתי את מאות הכרטיסי חינם לבני נוער ותלמידים, אני כמנהגי ב 4 השנים האחרונות יוצא לחלק אותם בתוך הכיתות של 4 בתי ספר תיכוניים ולא עממיים כמובן!!! מנהלי בתי הספר מכירים אותי ויכניסו אותי שוב….ובכך אתרום מליבי ומצפוני ואדע שעשיתי הכל הכל למען הצלחת קבוצתי הפועל ר"ג במשחק הקריטי וההזדמנות האחרונה מו בני לוד בשישי!!! אני דורש ומתחנן לכל 2000 אוהדינו שעזבו אותנו שנים, וחלקם הגדול בא לפני שנתיים לרשל"צ למשחק העליה מול כפ"ס…שיעזבו את כל השיקולים והקנטרנות והפעם לפחות הפעם לעזעזאל
  יבואו ויציפו את וינטר בשישי למשחק על עתיד המועדון לשנים!!!! אבקש גם מאבי ברשצקי חברי הקרוב, יובל הלפרין, אבי כץ ושאר מנהלי קבוצות ילדים עד בוגרים לדרוש לדרוש מכל ילדי ונערי קבוצות הפועל ר"ג לבוא עם הוריהם למשחק הגורלי בשישי ולעודד….בפרט שבני לוד אמורים להיות כ 1000 אוהדים לפחות, ואנו חייבים חייבים להוביל ביציעים!!!!!!!
  ולשחקנים, באם לא תנצחו אז אינכם שווים עוד 1% אנרגיה של אהבה מעימנו האוהדים, ורובכם יתנדף בעונה הבאה ממועדון הפועל ר"ג ועוד תתגעגעו למשכורות כאלו והן 500 אוהדים כה מסורים כמו שיש לנו בהפועל ר"ג!!!!!!
  באם יש לכם 5% מצפון 5% כבוד 5% לב למועדון ולאוהדים….אז תתאבדו בשישי זה ותנצחו בכוח את המשחק!!!!!

  • מיקי ר. הגיב:

   תודה לעוזי, ליורם ולאחרים על העבודה בחלוקת ההזמנות.
   הלואי שתצליחו למצוא הרבה ילדים שאכן יגיעו למשחק בחולצות אדומות. הכי חשוב שיגיעו. את אלו שמגיעים חשוב לקרב מיד לקומץ שכן זו דרך התחברות הכי טובה לקבוצה/מועדון.
   אגב, לקורה שמגיעים הרבה מאותה כיתה אם אחד הילדים המקובלים יחליט ללכת וימשוך אחריו את האחרים. גם בנות יכולות להגיע ולהן יש כניסה חינם בכל מקרה.
   בהצלחה.

 19. שואה שלנו הגיב:

  ערב יום השואה 2012 קרוב בצורה מסוכנת לסיום חייה של הפועל רמת-גן.

 20. החלוקה בבתי ספר היא בדיחה הגיב:

  מתוך ה-500 יבואו אולי 25.
  הייתי שמח אם היו מחלקים 1000 כרטיסי בוגר והיו מנסים להחזיר דרך עוזי , יורם, ובורוכוביץ וותינקים אחרים את כל הרדומים שלא מגיעים שנים + עוד מבוגרים שהסיכוי שיגיעו הוא הרבה יותר גבוה מילדים בני 16-17 שאין להם זיקה או משיכה למועדון.
  הילדים האלו מעדיפים בימים חמים כאלו את הים, בריכה, ובילויים אחרים מאשר לבוא לעודד את הפועל ר"ג.

  • עוזי פרל הגיב:

   ברצוני לתקן אותך : הייתי היום ביום שרב בהליכה של מספר ק"מ ללא רכב ב 7 בתי ספר בעיר בתוך תוך הכיתות ממש!!! עשיתי לילדים מגילאי 13-18 תחקיר טרור ממש ודרשתי מכ"א שמרים יד לקבלת כרטיס ממני…להסתכל לי חזק בעיניים ולהצהיר על בואו עם חולצה אדומה וללא 1% של ברזים!!!!! מי שגימגם לא קיבל כרטיס נקודה!
   אני מבטיחך שמסך ה 500 כרטיסים גיעו לפחות 200-250 ולא 100, וחבל חבל חבל שניר כץ בחו"ל עד היום וארקין תמיד "זז הצידה" ולא קיבלנו אישור לקבלת 1000 כרטיסי נוער במקום 500 שזה ממש קטנוני מההנהלה שלנו!!! חייגתי וגם שוחחתי אישית עם ניר ארקין ביום שני ודרשתי ממנו בגלל שהמנכ"ל היקר ניר כץ שוהה בחו"ל דווקא בשבוע קריט כזה??? מאד מוזר לי??? ש : א- יאשר 1000 כרטיסי נוער ולא 500 אולם אישר רק 500
   ב- שידרוש דרך מנהלי קבוצות הילדים והנוער שיבואו בשישי כדרישה והבנתי שעניין זה בוצע ויפה מאד
   ג- שיכנס אסיפת שחקנים לפני המשחק או מחר חמישי וידבר אליהם בקול אגרסיבי חד ברור וללא פשרות כי באם לא ייתנו את הדם+מלחמת עולם+לא ינצחו מצידי עם 5 אדומים ו 40 צהובים את הקרב מול לוד….אז שיקנוס
   אותם מידית ושיאמר לרובם שדרכם בשנה הבאה בבור הזהב של ארקין והפועל ר"ג מסתיים….והם עוד ייבכו
   על אובדן פרנסה ממועדון שלנו שנתן להם השנה מה שלא מקבלים בחצי מקבוצות ליגת העל!!!!!!!!!
   לגבי כרטיסי מבוגרים אומר כי הרעיון נפלא אולם לך תחפש את אותם 1000-2000 אוהדים בני 40-70 אשר
   נטשו אותנו כבר מלפני 5-10 שנים לפחות….ולך תגיע לכל אחד טלפונית כמשימה בלתי אפשרית!!!!!!!!!!!!!!
   אני בהזדמנות זו גם מודיע לכל אוהדינו מילדים עד בוגרים כי באם אנו עולים ליגה שאין יקר מזאת עבורי,
   אז אני מארגן בתיאום מול ניר ארקין+ניר כץ+איציק לוי+ובסיוע חלקי חשוב של יורם איתן חברי כ 40 שנים
   כבר לפחות……… את מסיבת העלייה הגדולה המדהימה והמיוחדת ביותר שיידע מועדון זה כולל :
   " מסיבת הפועל ר"ג כדורגל לדורותיה כפי שעשיתי עם 120 איש בגבעת ברנר" אך הפעם יגיעו כ 500-700 איש בדוק ורשמית כולל שחקני עבר ומשפחותיהם מימי דוד נתן+ציריק+דנישבסקי+שימעלה שוחט ועד ממש היום
   שרק שחקנים אלו+|נשותיהם יהוו כ 200 איש+אוהדינו מעל ל 500 איש וכל כל מועדון הפועל ר"ג בהווה על נשותיו במיקום+אירוע אומנותי+מסכי הקרנת משחקי עבר והעלייה השנה|+נאומי שחקני הוה ועבר כגון גילירוביץ דנישבסקי חייק שמריה שוקו נומדר ועוד….כולל כל מחלקות הילדים עד הבוגרים כולל 300 בלונים אדומים+לקט שירי הטריבונה שהאולם יתהפך+כל השחקנים על כיסאות באוויר+ריקודי דיסקו עד 5 בבוקר על גופתי המתה!!!
   תנו תנו תנו לי לכבוד יום הולדתי מחר מתנת נצחון על בני לוד….3 נצחוונות בהרצליה אחי נצרת וברעננה ואנא שחקנים הגשמו לי ולשאר 600-700 אוהדינו הכי מסורים ארץ את החלום הרטוב של עלייה לליגת על שכה כה
   מגיע לי ולנו!!! ולא, אתם מרסקים את עתידכם לנצח ולנו אתם מרסקים את החיים והמועדון שוקע לכיוןון שחור משחור ותוקע יתד אומללה של עוד 10 שנים בליגה הלאומית ועם בקושי 100 אוהדים בוינטר בשנים הבאות!

   • ארז הגיב:

    מסיבת עליה באירגונו של עוזי פרל, זאת כבר סיבה טובה לנצח מחר !
    כל הכבוד עוזי על המאמץ בחלוקת הכרטיסים.

 21. פופאי הנוקמים מהמכתש הגיב:

  מי שרוצה לראות את המשחק צלסי ברצלונה באינטרנט
  הנה 2 אתרים לשידור
  יש להוריד את התוכנה SOPCAST היא מופיעה בצד שמאל של הדף
  http://www.livefootballol.com/streaming/ucl/18-04-2012-chelsea-barcelona.html
  אתר שני
  http://www.rojadirecta.me/
  מי שלא מסתדר יכול ליצור איתי קשר ואעזור לו
  שלכם"הנוקמים מהמכתש"

 22. לעוזי פרל הגיב:

  עוזי סומכים עליך. אבל לפני שאתה מארגן נשף עליה תדאג קודם שיגיעו ביום שעשע 500 בני נוער , אחר כך תדאג שהקבוצה תנצח ואחרי שתעלה תארגן הנשף. אם היו כמוך 4 איש בתוך המערכת הכול היה נראה אחרת ולא החאפ לאפ שיש עכשיו, חזק ואמץ איש יקר!!

 23. שואה שלנו הגיב:

  על זה הגשש שרו לפני 200 שנה: עוזי עוזי…

 24. מעליות במכתש הגיב:

  עוזי, אתה אמיתי?

 25. לקומנדו הגיב:

  תרמתי לקומנדו 20 ש"ח ואני מאד מקוה שמחר הם יעמדו בהבטחה שלהם לעשות מופע שטרם נראה כמוהו . אחרת אדרוש את הכסף שלי בחזרה. שיעשו הצגת עידוד כי לפי מה ששמעתי הם קיבלו אלפי שקלים תרומות, אחרת נשאל כולנו לאן הלך הכסף

 26. תחזיקו אותו (וגם את בר לב) הגיב:

  לא הולך למשחק.
  לא מאמין שננצח או שנעלה.
  יש אוהדים מקללים ממציאים כל מיני סיפורים.
  לא יותר מכל קבוצה אחרת..
  בכל הזדמנות פארתי ושיבחתי את ניר.
  עכשיו אני כועס ומאוכזב שהוא מתנה את הישארותו בניצחון או עליה.
  לא מבין את בר לב,
  אחרי שמכר לנו כל העונה 'שקט נפשי' ו'גב חזק' עכשיו הוא מוכר לנו 'לא מובן מאליו' ו'שנהיה בשקט'
  הוא אומר שברור מאליו שניר לא ירצה להשקיע כי איזה אוהד או שניים או יותר זרקו איזה מילה ? לא רציני.
  תארו לכם, מתחשק לנכטיילר לריב עם איזה אוהד על בוקסה ואחר כך לקלל את המאמן
  ניר שנמצא בסביבה השומע מתעצבן ו'שוקל את דרכו' זה נראה לכם רציני?
  האם אני כאוהד שקט צריך להתנפל על נכטיילר כדי שניר לא ישמע אותו?
  המחשבות האלה חלפו בראשי כשהייתי שם ליד הספסל בסוף המשחק וראיתי את ניר יורד מהטריבונה
  באופן יחסי הקהל של רמת גן הוא בסדר גמור.לפעמים אנשים מוציאים תסכול בדרך מטומטמת או מרושעת
  אני בטח לא צריך לספר את זה לא לארקין ולא לבר לב.
  אם ניר היה "אומר אני כאן להרבה שנים "הייתי עושה מנוי כבר עכשיו לשנה הבאה בליגת העל או בליגה לאומית
  והייתי הולך למשחק אפילו אם אני משוכנע לגמרי שהכל יסתיים במפח נפש.
  אבל אם אני תלוי בגחמותיו של כל חוליגן שילכלך או יקלל וכך יבריח את הבעלים,
  אחזור למגרש בזמנים רגועים יותר בלי צפיות אסונות או "שואה" כמו שמישהו כתב פה בטעות.

 27. למגיב 19:10 הגיב:

  תבוא בכל זאת- אף אחד לא אמר "תחזיקו אותי", זאת אגדה אורבנית.
  אני יותר מפעם אחת שמעתי שהארקינים פה להרבה זמן והשארותם בכלל לא קשורה לא לאיתי ולא לעלית ליגה לליגת העל!
  אני לא מאמין שניר או מורי ארקין יברחו אחרי שהשקיעו כל כך הרבה, גם אם לא נעלה בסוף (זה עלול לקרות)- הם פה והם לא יזרקו את כל המליונים ששמו בגלל כמה טומטומים ביציע או שחקנים שכשלו ברגע האמת.

  אבל אין ספק שכמה טומטומים מאצלנו בהחלט מוציאים את החשק מלבוא למשחקים ומוציאים את הכיף והחשק מבעלים להיות בעלים ולהשקיע את מיטב כספו.

  ותזכרו -בלי אוהדים אין לקבוצה שום זכות קיום. בואו בהמוניכם.

 28. ירון אמר הגיב:

  לא אגדה אורבנית אלא שחור על גבי הפוסט האחרון של ירון בר לב

 29. הכל התחיל מהמחאה הטפשית הגיב:

  שם התחילו ל״הרגיז״ את ארקין כי אחרי מה שהוא נותן ותורם הוא צריך להתעסק בכמה ילדים מגודלים שרוצים לחנך אותו ואת המבוגרים ג׳יגה לא מתנהגים לאוהדים״ אחרי שהוא נשבע שהוא הפנים והבין את הזעקה של אותם אוהדים שנפגעו , ואחרי שהמאמן יצא והתנצל, ואחרי שהיה צריך לעזוב את עיסוקיו ב-21.00 בערב לפגישת הרגעה והבהרה מול האוהדים.
  שם התחיל אצלו הגועל לחלחל, ואני מבין אותו.
  מענין איפה היו כל המוחים כאשר הנהלת קוריס היתה ויובל היה על הקווים.
  חבל שדווקא בעונה שבה יש ניהול מס 1 בארץ עם נס משמיים שיש לנו בעל בית כזה , נזכרו לעשות מחאה שלא מתאימה ולא היתה בזמן , בטח ובטח אחרי שאותו מאמן התנצל ב-4 עיניים בפני האוהדים , ובעל הבית הבטיח שזה לא יקרה.
  פה במחאה הזאת , קיבלו אנשים את ״הקרדיט״ לקלל ולעשות אוירה זבל .
  כל המחאה הזאת הגיעה מילדים בני 13-17 שאוהדים את הקבוצה בקושי 5-6 שנים.
  שניהלו פה את הקבוצה אורי קרני ואחרים עם שביתת שחקנים , עם גרעונות הילדים האלה עוד לא נולדו כדי להבין ולעכל מי זה ארקין ועד כמה ההגעה דלו לר״ג היא נכס עצום שאסור דווקא בימים בהם הוא כאן לעשות מחאה מטומטמת.

 30. קופמן משתולל על עיתונאי הגיב:

 31. ניר ארקין לידיעתך הגיב:

  במשחק המחאה ישבו באווירה מדהימה הרוב המכריע של אוהדי רמת גן
  וצפו באחד ממשחקי הקבוצה הטובים בשנים האחרונות.
  אחרי חצי שעה נכנסו המוחים הגרעין הקשה יענו ,בראשות שלמה מן האובססיבי
  התמקמו בשקט ,מיקמו את התוף ונגמר.
  אז מה קרה? מישהו היה צריך להסביר לניר ארקין שזה דווקא טוב שיש
  נאמנות כזו 'קיצוניות' כזאת ,הרי מדובר בפאנטיות חיובית סך הכל.
  ניר ארקין הוא איש צעיר מאד צעיר ,לא שמעתי עוד על בעלים כל כך צעיר.
  במקום שהוא צריך להיות כאבא סולח לאוהדים הפוחחים הוא מתקשה להקליל כי
  הוא רגיש ופגיע ועם תכונות נפלאות כאלה ,אני מקווה שמי שמקורב אליו עוזר לו
  להבין את הרגעים האלה ממקום נכון ואמיתי שאומר שכולם אוהבים אותו ולעולם
  לא ישכחו שהוא השאיר את הקבוצה חיה ונושמת.

 32. אורדון לא מופתע הגיב:

  כנסו לעובי הקורה.
  אם לא נעלה יש לצפות שמשפחת ארקין לא תשקיע סכומי עתק בהבאת שחקנים. לשם מה? לא לעלות ליגה אפשר גם עם תקציב נמוך יותר.בינינו הכל רקוב ולכאורה לא כשר בליגה הזו. בגלל זה אנחנו נראים כך ולעלות לגביע העולמי נעלה שיהיו 56 קבוצות ( גם זה בספק)
  לא, אני לא עובד מועדון או אצל משפחת ארקין.
  בסך הכל מדובר בכסף שהוא מביא מהבית וזו זכותו לעשות בו כרצונו.

  יחד עם זאת אוהדי רמת גן הם זן נדיר. הם אוהדים סבלניים בסך הכל שרוצים את טובת הקבוצה. בשנים האחרונות הם פחדו לדבר מסיבות ברורות היום הם מרשים לעצמם לפתוח את סגור ליבם. כל האוהדים מוקירים ומעריכים את כל מה שעשתה המשפחה למען הקבוצה

  אני מאמין שניר ארקין מודע לכך שכדורגל זה לא הצגת תיאטרון או מופע בלט. האוהדים כואבים ולכן מוחאים. כמו שאמרתי ואמשיך לומר. קנית מנוי – מותר לך לדבר. כמובן שכל עוד ודברים נאמרים ללא התלהמות או הסתה. לפני כמה שבועות כתב כאן אילן ברק כתבה וחלק מהאנשים עשו ממנו בוגד מדינה. הוא קונה מנוי הוא בא למשחקים והיה במכתש לפני שהשחקנים וחלק מחברי ההנהלה נולדו, אז לא כל מי שמעביר ביקורת הוא אויב הקבוצה למרות שיש אנשים שכבר טוענים שלא עלינו ליגה בגללו.

  העיקר להגיע היום – כי אין לנו קבוצה אחרת.
  לבוא לקחת נקודות להמשיך את המומנטום ולעלות ליגה

 33. חובב הגיב:

  לטובת אלו שלא בארץ – אם יהיה לינק למשחק…

 34. אוהד הגיב:

  בהצלחה לקבוצה

 35. ביוב הגיב:

  לא חיכו הרבה זמן כדי לקבל בראש…. קבוצה חרא

 36. מושיקו המציל הגיב:

  תיקו שווה הפסד. אפשר לסגור את הבסטה וללכת לים.

 37. הנוקמים מהמכתש הגיב:

  שבוע הבא לתת את המשחק להרצליה שהיא תעלה ליגה על חשבון המחבלים מלוד
  כי שבוע אחרי לוד תשחק מול מול הרצליה
  שבוע הבא לתת את המשחק להרצליה

 38. ערבי טוב= זה ערבי מת 2 מטר בתוך האדמה ועליו 100 קילו בטון הגיב:

  התיקו המסריח הזה גמר לנו את העונה
  למרות השער של מאמדו ראינו שהוא שחקן מוגבל
  שקיבל הזדמנות לנצח את המשחק אבל אבל
  פיטר קרואץ יש רק אחד וחבל שלא אצלינו
  שלא תחיו באשליות הסיכוי שלנו לעלות שואף לאפס כי
  הפועל ירושלים השמאלנים המסריחים יתנו ללוד את המשחק
  כמו כן אחי נצרת שהיה לה יצוג ביציע של לוד
  מי שחשב שאחי נצרת לא ימכרו ללוד את המשחק חי בסרט
  ערבים נשארים ערבים אנשים אלימים שחבל שבן גוריון לא העיף את המחבלים האלה מהמדינה

 39. ערבי טוב= זה ערבי מת 2 מטר בתוך האדמה ועליו 100 קילו בטון הגיב:

  קובי חסן ויקיר שינה מחבלים מהחמאס 2 אנשים מסריחים

 40. מושיקו המציל הגיב:

  מי עשה 0-0 עם נס ציונה, הפסיד 0-3 לרמלה, הפסיד 0-2 לירושלים ועשה 1-1 עם לוד? חסן? שינה? אבו-זובי? לא. פרדי דוד ולהקת האפסים.

  לתת להרצליה את המשחק במחזור הבא? לא צריך. הם מספיק טובים לקחת אותו לבד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s