מוטלת לפנינו

העונשים הקלים יחסית שגזר הערב בית הדין מסיימים את האירוע המתגלגל שבו בבת אחת הפועל ר"ג שוב נמצאת בסיטואציה קיומית

זהו יום זיכרון מוזר. אנחנו נעטפים בעצב הכללי, אבל המועקה של רבים מאיתנו תהיה קשורה לתחושות שלנו כאוהדי כדורגל. יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל תשע"ב נפתח בגזר דין מרוכך למדי להפועל ר"ג ולבני לוד. הפחתת 3 נקודות בלבד, עונשי הרחקה "סבירים" לשחקנים המעורבים/ אירוע שמסיים עונה שהחלה באופטימיות אל מעבר לאופק ומסתיימת בהתרסקות.

הלב יהיה עם אמא אחת שבמקום לצפות בערב יום העצמאות בבתה הקצינה צועדת בגאווה בטקס בהר הרצל, היא עצמה תדליק את אחת המשואות לזכר ילדתה, סג"מ הילה בצלאל ז"ל, שנהרגה בשבוע שעבר בהתמוטטות עמוד תאורה במהלך החזרות לטקס.

ולהבדיל כמה וכמה הבדלות, הלב יהיה גם עם איתנו עצמנו על הטרגדיה האישית שלנו כאוהדי כדורגל. איך מקבוצה בטוחה לעלייה לליגת העל איבדנו את המכנסיים ואת התחתונים. ברגע אחד התברר שלא רק שכנראה לא נעלה, אלא הפכנו לחלק מהחוליגניזם בכדורגל, ואם זה לא מספיק – בעל הבית הכי מבטיח שהגיע להפועל ר"ג מאז הקמתה, קם בבת אחת והלך בלי להביט לאחור. אלו העובדות.

האשמה היא גם בנו. הקבוצה המבטיחה לא הצליחה להפיק האצה טובה כדי לצבור גובה ולהשאיר את הליגה הרחק מאחור. האוהדים אשמים גם הם: חלק מהם היו קצרי סבלנות בעונה שעברה, בה גורל הירידה הוכרע למעשה מהפתיחה, ולמרות זאת קיללו שחקן משלנו שניסה לעשות כמיטב יכולתו ולא תמיד הלך לו. מי שזרע ב-2011 קללות על שחקן קבוצתו, קצר סופה ב-2012 מאותו שחקן. זה היה אפקט הפרפר גרסת הפועל ר"ג. אירוע זניח ביציע האורדונים צבר תאוצה. פרובוקציה קטנה של שחקן פגוע כלפי אוהדי קבוצתו לשעבר גרם לכדורגל הישראלי להזדעזע. אפילו ראש הממשלה התפנה מעיסוקיו בכלכלה ובביטחון כדי להודיע שלא יהיו משחקים אם האלימות תימשך. פצצה נפלה עלינו משמיים.

הנה עוללות השנתיים האחרונות. קיץ 2010: הקבוצה עמדה להתרסק, ארקין מציל אותה ברגע האחרון. כחלק מתשלום החוב וניקוי הנפש נידונה הפועל ר"ג להיות בשר התותחים של ליגת העל. האוהדים מקבלים זאת בהבנה והולכים עם הקבוצה לכל הפסדיה. קיץ 2011: הקבוצה מתארגנת מחדש, יוצאת למסע רכש והופכת ליקרה ביותר בליגה הלאומית עם מטרה ברורה. צריך היה כישרון מיוחד לפספס את העלייה. כנראה שבורכנו בו. קיץ 2012: הקבוצה נכשלת מקצועית, מעורבת בתגרת ענק, ארקין נוטש, הפועל ר"ג שוב בבעיה קיומית.

אין לי תובנה מעניינת שלא הושמעה במאות הטוקבקים שנכתבו מאז יום שישי. ארבעה ימים שאנחנו תחת אירוע מתגלגל. הסיכוי לעלות עדיין קיים תיאורטית, אבל התחושה היא של פיספוס אחד גדול. אנחנו מנסים להתרגל למציאות שבה הגענו לפני ארבעה ימים למשחק עונה מבטיח על כל הקופה, ובבת אחת איבדנו את כל עולמנו. איך זה קרה ולמה – עדיין מוקדם להבין ולקלוט. הגוויה מוטלת לפנינו, והיא עודנה חמה.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

55 תגובות על מוטלת לפנינו

 1. אייל הגיב:

  עונשים קלים ? רק שחקן אחד קיבל עונש קל-אסולין.
  טל חן ובן סימון קיבלו עונש שערורייתי, בן עמי ויפרח עונש מוגזם, פרננדז ואלי לוי עונש הולם והוגן.

 2. קנטלור הגיב:

  מבחינת הורדת נקודות יצאנו בנס. הרחקות שחקנים , פרננדס ואסולין יצאו ממש בזיל הזול. את אביחי ידין הרחיקו ל12 משחקים אך ורק בגלל שרץ לשופט, ידין לא התפרע ולא היכה אף אחד. לפי ההגיון של ידין היה צריך להרחיק את אסולין ואדריאן לחצי שנה לפחות.

  דיברו כל השבוע על עונשים חמורים שלא היו מעולם בכדורגל שלנו ולמזלנו הגדול בית הדין חנן וריחם , אולי בגלל יום העצמאות.

 3. הנוקמים מהמכתש הגיב:

  שיטת הקיזוז על קיזוז עובדת לטובתינו
  קיבלנו צאנס ענק לעלות ליגה והסיכויים טובים יותר
  הכל עכשיו תלוי בנו אם ננצח עד הסוף אנחנו עולים
  הקיזוז הכניס גם את הרמליה אחי נצרת וירושלים למאבק וללוד לא יהיה קל מול ירושלים בהרכב חסר מאוד
  אנחנו חייבים לעשות את העבודה לנצח ולעלות

 4. הנה מוטלות הגיב:

  ראה, הנה מוטלות גופותינו שורה ארוכה, ארוכה.
  פנינו שונו. המוות נשקף מעינינו. איננו נושמים.
  כבים נגוהות אחרונים והערב צונח בהר.
  ראה, לא נקום להלך בדרכים לאורה של שקיעה רחוקה.
  לא נאהב, לא נרעיד מיתרים בצלילים ענוגים ודמומים,
  לא נשאג בגנים עת הרוח עוברת ביער.

  מאת חיים גורי

 5. אוהד מ-1967 הגיב:

  טוב שכל התקרית המגעילה מאחורינו. האמת התביישתי באיך שאנחנו נראינו בציבור ,הכל בגלל שחקנים ערסים שעאלק רצו להחזיר לנו הכבוד… מי ביקש מכם להחזיר לנו כבוד? את הכבוד תעשו לנו בכדורגל יפה ומהנה אבל הכדורגל שאתם הבאתם רמס לנו את הכבוד בחודשיים האחרונים מיד אחרי הניצחון בירושלים ומאז הקבוצה נראתהכמו פח אשפה , כלום ושום דבר עם מאמן שחצן שמדבר גבוה גבוהה ומשחק אותה קוסם שבנגיעת מקל ושליפת יונה מהכובע יפתור לנו את הבעיות, אין ספק שבגלל הקבוצה המאכזבת והמאמן השרלטן ארקין הלך הבייתה. לא בגלל שום אלימות וקטטות , ותאמינו לי שמורי וניר בכלל לא הזדעזעו מהאלימות. הם בכל משחק בית וחוץ יושבים ביציע עם האוהדים ושומעים את הקללות והאלימות ומכירים איך הכדורגל נראה ועובד. פשוט נמאס להם לשמש פראיירים של רמאי כדורגל שהוציאו מהם את מיטב כספם בהבטחות להביא להם הרים וגבעות , ירח וכוכבים ולא הביאו שום תוצאה. בגלל שהארקינים אנשים טובים אז במקום לפטר את המאמן וחצי קבוצה ,במקום לשלוח אנשים הביתה הם עצמם התפטרו והשאירו את כולנו להתבשל במיץ של עצמם.

 6. חובה להתארגן מיד הגיב:

  לא יודע מה יהיה הלאה, צריך להתארגן במהרה כל האוהדים ולעשות הכל למנוע מחיקת הקבוצה. על כל מה שיהיה צריך להרחיק מההתארגנות אוהדים שמפריעים וגורמים נזק כמו לדוגמה עוזי פרל שבא עם כוונות טובות אבל בלי כוונה הוא גורם נזק אדיר באיך שהוא מתבטא ובאיך שהוא מטריד אנשים. בהצלחה לכולנו!!

  • עוזי פרל הגיב:

   צריך להרחיק אותך אולי ואת אחותך הצולעת!!! מה אתה משרבב את שמי בכל כתבה, מה שאני תרמתי ועשיתי להפועל ר"ג בכדורגל בפרט וכדורסל במשך 45 שנים אחרונות עוד 100 כמוך לא יעשו!!! בסה"כ העליתי רעיון פרקטי לדעתי האישית שבו אולי אנו האוהדים נכין מיכתב מנומק ומסודר לארקינים והן נישקול מיפגש מעמיק עימם עם כ 15-20 אנשים אוהדים ומאמנים בהווה שלנו בכדי לרכך ולנסות אולי להשאירם עימנו לשנים כבעלים או כספונספרים חיצוניים; על זה אתה ועוד אולי 3-5 אוהדים מחפשי הכפשות ועלבון התנפלו עליי בעילום שם והפכו אותי למזיק-לא שפוי-מקלקל-מטריד ועוד כינויים מגעילים וכפויי טובה!!!
   מעולם לא גרמתי נזק כלשהו לא בכדורגל ולא בכדורסל בעבר ובהווה, גם בשבוע שעבר הלכתי רגלית 3 ימים בחמסין לחלק כרטיסים בתוך עשרות כיתות בתי ספר כיחיד בחלוקת מאות כרטיסים ועובדה שבאו בשישי מעל 1600 מאוהדינו כולל נוער וילדים; הגיע העת שתרבות הדיבור פה בין אוהדינו שכולנו אוהבים את הפועל ר"ג תהא פחות מכפישה אישית פחות פוגעת אישית באנשים ולא מוציאה את כל הכעסים ממצב הקבוצה או כל משבר במועדון…. בעלבונות הכפשות ולשון הרע נגדי או נגד איקס אוהדים מסורים אחרים!!!
   גם כשהיה לי עימות קשה מול מנהלי הפועל ר"ג בכדורסל העונה ושרובם הבינו שהצדק היה עימי ברוב המיקרים….מלפני 3 חודשים נמנעתי מלהשקיע אנרגיות נגדם עם כל הכאב שניגרם לי מיחסם אליי,
   ואני פירגנתי לשניהם במה שתרמו למועדון והן לצחי שבחר לנסוע לחופשה בצפון לפני חודש כאשר איקס אוהדים תקפו אותו על כך ואני בדעתי הייתי לצידו ובבחירה האישית שלו לבלות בצימר בצפון!
   אשמח מאד באם אתה אישית ועוד אוהדים אחרים יפסיקו אחת ולתמיד להשתמש בבלוגים של שלמה מן והן באתר החשוב של ירון בר לב חברי, כבמה להשמצות עלבונות אישיים איש על רעהו, מילות גנאי של אישפוזים מחלות נפש טורדנים או מטרידים….שלא ראויים ופוגעים סתם אישית בי ובעוד לא מעט אוהדינו שזכותם להביע פה את דעתם כל עוד אינם מקללים או מחפשי ריב ומדון ואוהבים את הפועל ר"ג לא פחות ממך ואו אחרים; ולגבי יוזמות או רעיונות או פעולות למען הפועל ר"ג בכדורגל ובכדורסל אז כל אוהד רשאי להציע ליזום ולעשות ולעיתים כמו האירוע שערכתי למועדון הכדורסל השנה היה מדהים ויוצא דופן לחיוב ולעיתים יש רעיונות שאולי שגויים או ניראים מזיקים בעיניי איקס אוהדים ואחרים לא….וזה מקובל…אך מפה ועד להמשיך להכפיש יום יום או להוציא לשון רעה או לפגוע בי ובעוד אוהדים כה מסורים כואבים ואיכפתניקיים המרחק רב מאד!!!! בהצלחה לנו ביום שישי בהרצליה שם חובה שנבוא המון אוהדים לתמוך בקבוצה ואולי אולי אלוהים בשמיים הפעם יעזור לנו וננצח כאנדרדוג ואז….השמיים הם הגבול לגבי מאבק העלייה;
   ובהזדמנות זו אשמח באם יפסיקו הליכלוכים ההכפשות האישיות בין אוהדים לאוהדים, ברור שלנו 500 אוהדים עם 2500 דיעות שונות….אולם מכאן ועד הוצאת כל הכעסים בעלבונות אישיים איש על רעהו המרחק גדול, ובואו נשתמש בבלוגים ובפוסטים בכבוד איש לרעהו גם באם מישהו מצייע או מעלה משהו שניראה על פניו חריג או שגוי או בעל פוטנציאל לא נכון למימוש! חג עצמאות שמח לכל משפחת הפועל ר"ג עם מעט יותר כבוד בין האוהדים ובפרט ברגעים כה קשים אלו שחובתנו להתלכד למען השגת כרטיס העליה שעדיין אפשרי, ובבקשה נוספת מכל הלב לניר ומורי ארקין שישנו החלטתם עד תום העונה ויישארו עימו כבעלים של המועדון לשנים כי אנו האוהדים המסורים מאד מאד ראויים לזאת ממכם, אנא!!!!!!

 7. אדום ורוד הגיב:

  מצטער לומר לך שלמה,אתה מנותק .
  דווקא עכשיו על אפם וחמתם של דורשי הפירוק ללא ארקין יש תקווה גדולה יותר לעלייה
  בזכות הסגל הגדול וגם בגלל אותם שחקנים שלא נופלים ברמתם מאלו ששיחקו עד כה ניתן
  להישאר בתמונת העלייה בזכות צאנס אחרון שקיבלנו מהנסיבות והוא-לנצח את הרצלייה
  מחזור 10 היה המינוף מהטרגדיה שאיחד וליכד למוטיבצית שיא,האירועים האחרונים כולל
  העונשים שהתקבלו לנו וללוד ,התיסכול שלנו מהטיות משחקים לכאורה לאחרונה ,מענקי עלייה גבוהים
  הם שישמשו אותם שוב לדרוס את היריבות .טרגדיה שנייה שתגרום לשינוי.
  האנדרדוג האולטימטיבי שכל כך מוכר לנו.
  מתברר שארקין היה כספומט ולא בעל בית עם השפעה בחדר הלבשה,שום דבר לא השתנה

 8. לנצח בהרצליה הגיב:

  רבותי לא קרה כלום, אם מנצחים את הרצליה אני אומר לכם שנעלה ליגה כי אחרי זה יש את לוד מול הרצליה והרצליה ינצחו אותם, אנחנו רק צריכים לנצח את 3 המשחקים שנותרו ונעלה ליגה , תשמעו מה אני אומר לכם.

 9. אדום עתיק הגיב:

  החיבור בין יום הזכרון ,הילה בצלאל ז"ל וה""טרגדיה"" של הפועל ר"ג אינו ראוי . לטעמי לא היה מקום לחבר בין השניים והאפקט הדרמטי לכאורה מאלץ ומיותר. עם כל הכבוד והכאב ( ויש הרבה כאב ) לא מדובר בטרגדיה בוודאי לא על רקע יום הזכרון.
  נרים ראש, נביט קדימה בתקווה ונשאר אופטימיים.

 10. איתן הגיב:

  הגוויה מוטלת לפנינו והיא עדיין חמה,
  שלמה ,מה נפל עליך ,לקחת שלוק מהבקבוק של אדום עתיק מנצרת?

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  כל כמה שנים מורידים לנו נקודות כל פעם בגלל שטות אחרת.
  קשה להיות אוהד של הקבוצה הזו.
  כל מה שעכשיו צריך לצפות זה שהיא בכלל תמשיך להתקיים.
  מי ייקח אותה?
  כדורי?
  אבי סופר?
  מישהו?

 12. אליהו הגיב:

  מאי 2012- הקבוצה מדהימה את המדינה, מנצחת 3 משחקים עם חצי הרכב ומגיעה למשחק ראש בראש מול בני לוד על העליה. המשחק נקבע לאיצטדיון בפ"ת וכבר מ-10 בבוקר 3000 כוחות יס"מ ופלוגת מג"ב מאבטחות את האיצטדיון…
  המשך יבוא…

 13. הנוקמים מהמכתש הגיב:

  רק בישראל יש שיטת קיזוז על קיזוז
  רק בישראל לפני חודש היינו רחוקים 17 נקודות מהרצליה ועכשיו הם לפנינו
  רק בישראל לפני חודש היינו רחוקים מאחי נצרת וירושלים מעל 10 נקודות ועכשיו הם איתנו
  רק בישראל הרסו מגרש כדורגל בן למעלה מ 80 שנה וזרקו ילדים לרחוב וכמעט חיסלו קבוצה
  ועכשיו ברצינות מה שמסתמן שהפועל רמת גן תגיע למשחק האליפות כנראה מול הרצליה
  למרות שלוד מקום ראשון הם מחוסלים אין להם עומק בספסל וכבר במשחק מול ירושלים הם יחטפו
  אם ננצח את הרצליה יש מצב שאנחנו חזק מאוד בעליה

 14. אלונקה הגיב:

  הפועל רמת גן עומדת בפני שתי ברירות: או פירוק או עליית ליגה.
  העיתוי של ארקין אומר שהולכים לפירוק. יכול להיות שזה הקש האחרון מבחינתו ושהיו הרבה דברים קודם לכן שהשניאו עליו את הקבוצה. לו חיכה עם ההחלטה אחרי המשחק עם הרצליה, הברירה היתה שינוי בעלים או עליה. כרגע זה נראה כמו פירוק.
  קבוצות לא שייכות לאוהדים אלא ל"בעלים" שמוכרים וקונים סוסים בשוק. אני לא יודע אם סוחרי הסוסים גנובים מההי-טק טובים בהרבה מכל מיני בעלי עבר פלילי. ידוע שחברות הי-טק קמות ומתפרקות בקצב שמחליפים גרביים. ולא רק הי-טק: זה נכון לכל ענף כלכלי שהארעיות בו גדולה. לא הייתי רוצה אלי רייפמנים או קובי אלכסנדרים בספורט הישראלי או בכל מקום אחר בישראל.

  שלשה טר"שים ושלשה צל"שים במשחק: נתחיל מהטר"שים:

  שני שחקנים שהורשעו באלימות בכלל לא שותפו במשחק ולא היו חלק בשום דבר ספורטיבי: אלי לוי (מחליף) ותמיר בן עמי (היה מחוץ לכר הדשא ופלש פנימה). לטעמי, משום שלא שותפו ולא היה להם מקום על הדשא יש מקום להחמרה כפולה איתם.
  אלי לוי פושטק. האלימות שלו ושל אחיו הדביל ידועות ומוכרות ובגלל המשפחה המסריחה הזו אני לא בא יותר למשחקי הקבוצה. תסתכלו בסרט האלימות איך אלי לוי מביא למאמן אבזרגה אגרוף פיצוץ בפרצוף. זה קורה 3 שניות אחרי שאבזרגה דרך על עוז יפרח. חוץ מלוי אף אחד לא הכניס אגרופים. היה מקום להעיף אותו יחד עם המאמן הנערץ יובל נעים בסוף עונה שעברה ישר לבית"ר.

  בן עמי חצי דוחף חצי מרביץ לשינה ולאחרים עם כל הלב. גם הוא כבר היה צריך לעבור מהמגרש למוזיאון הקבוצה לפני שנתיים.

  אסולין מרביץ ודורך על שחקנים כמו מערבולת בלב ים (וגם חוטף בהתאם – כי לוד לא פראיירים במכות). עם המון ביקורת וסלידה מההתנהגות, יש לזה גם צד חיובי! הוא יישאר אצלנו ובעונה הבאה החוזה שלו יהיה יותר זול. אני מאד אוהב את ליאור. עוד מהתקופה ששיחק בהרצליה ועשה לנו את המוות במשחקים נגדם. רק להוריד לו את הראש מהדם…

  בכל זאת, שלשה צל"שים:
  קובי חסן שיש לו מטען כבד בלב על הפועל רמת גן לא השתתף ולא התערב באלימות. הוא הביע ביקורת ענינית בראיון שנתן לעיתון. אני חושב שאם נעלה ליגה, צריך לפנות ולבקש ממנו שיחזור לקבוצה ולהציע לו.

  עוז יפרח שחקן רגיש וספורטיבי. מאד אשמח אם יישאר בקבוצה ויתרום להתנהגות ספורטיבית ורצינות של הקבוצה.

  צל"ש שלישי לאוהדי הקבוצות. בלי אלימות ובלי גזענות. אלימות במגרש לא גלשה כמו שהיה אצל הפועל ת"א. נציג אוהדי רמתגן – יוני דיבר ממש לעניין.

  • לאלונקה הגיב:

   בן עמי פלש למגרש ? הרי ברור לך שהוא עבר דרך סדרן שפתח לו לאחר השריקה את המעבר, כך היה בכל משחק שיש פצועים ביציע , הם בסוף מצטרפים לקבוצה, ניגשים לקהל ולחדר ההלבשה (אולי זה אסור מבחינת ההתאחדות ועל כן נענש אבל שנים שאין בנושא זה שום הקפדה וכל השחקנים בכל הקבוצות נכנסים לדשא בסיום המשחק) , לגבי המכות ציינו אתמול השופטים בדיון שהוא היה הכי פחות מעורב.

   ברור שיש לך משהו נגדו כבר שנים, השנה הוא נתן עונה מצויינת, הציל כמה משחקים בהצלות מהקו , בישל ופרץ משמאל והיה יציב ביכולת גבוהה לאורך כל העונה, אגב ההדרדרות ביכולת הקבוצה החלה במקרה או שלא במקרה לאחר פציעתו שאילצה את פרדי לשחק בלעדיו (נקודה למחשבה) …

   מי שצריך לשים במוזיאון זה אותך. אתה מאוס על כולנו כבר שנים.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   חסן הגיע לכיוון הקהל וסימן בידיו על אזור חלציו ועברית אתם על הזין שלי, לאחר מכן הסתובב התכופף והראה את עכוזו ובעברית כנסו לי לתחת . חבל שלא צולם כי היה אוכל אותה בגדול.בתכלס חבל שלא קפץ אליו משהוא מהקהל משכיב אותו על ביטנו מוריד את מכנסיו וממלא את בקשתו

 15. הרשלה אוסוזידינס הגיב:

  כאוהד ר"ג אני מברך על העונש הקל אבל כאוהד כדורגל העונשים קלים מידי והם בושה. אסולין ופםרננדס תקפו שחקנים של לוד עם רצח בעיניים, אם היה להם סכינים היו משתמשים בהם בלי היסוס. חבורה של בבונים, הם עוד לא מתביישים בבית הדין להכחיש ולהקשות על השופט כאילו כולם עוורים ולא ראו אותם בצילומי טלויזיה, טוב שלא אמרו שבאותו יום הם היו בכלל בטיול במטולה. ומה תגידו על תמיר שמתנהג כמו ערס מצוי, לא דמות של קפטן. סתם שחקן חסר דעה ואישיות שקיבל את הסרט בגלל הוותק שלו . לשלול ממנו את תואר הקפטן לצמיתות ולתת לבוקסה. ככה לא מתנהג קפטן של קבוצת כדורגל מקצוענית

 16. לאלונקה הגיב:

  אלונקה לחסן אין מקום בקבוצה אחרי התנועות המגונות שכיון לקהל אחרי המשחק פרחח עלוב ופרובוקטור לא פחות משינה למזלו פחדן והיה מרוחק מהקטטה

  • אדום אדום הגיב:

   אלונקה אתה בהכרה?

   קובי חסן התגרה באוהדי ר"ג לא פחות מאשר שינה הנאלח.

   שילך קיבינימאט

 17. דפוקים נמאסתם הגיב:

  לאדום עתיק,
  אתה שרוט לא קטן, אם בגילך אתה רץ לכל משחק חוץ של הקבוצה הכושלת הזאת (ולא שוכח את הצעיף, כמובן), וכותב בבלוג זניח של קבוצה זניחה כל מיני כתבות רומנטיות, מקצועיות עאלק, דופק סיורים מתועדים סביב במכתש…. מה להגיד לך… קצת דפוק.
  אבל אתה צודק. מה להילה בצלאלי ז"ל ולהפועל רמת גן? מה פשר חילול הקודש הזה ביום הקדוש הזה. בחורה צעירה ומדהימה איבדה את חייה (איבדה את חייה!) ובעל הבלוג מדבר בנשימה אחת עליה ועל חיות כמו אסולין או אלי לוי, הפחתת נקודות (ליגה שניה במדינת כדורגל סופר-זניחה!), כן עולים לא עולים.
  אם אתה קצת דפוק הרי ששלמה מן חולה נפש. אדם אינטליגנטי ומוכשר שכל עולמו הפועל רמת גן. חולה נפש. צביעת חומות במכתש, גזירת כרטיס מנוי(!).
  הוא משווה בין הטרגדיה של הילה לטרגדיה של הפועל רמת גן. אשכנזי, "נאור", וחולה נפש דפוק ואפילו מסוכן.

 18. הנוקמים מהמכתש הגיב:

  אתם קרוא כמה דברים לא רעים
  קיבלנו עונש יחסית טוב ואפילו טוב מאוד כי בעצם בית הדין ריסק את בני לוד רכבת
  הסיכויים שלנו גברו מאוד לעלות ליגה שגם ירושלים בתמונה וגם אחי נצרת שיש ללוד משחק מול ירושלים
  והזונות השמאלנים מהבירה לא יפתחו להם רגליים
  והדבר השני שקרה זה שברצלונה המסוממים עפו לקיבינימט כנראה אתמול לא סיממו מספיק את מסי
  והוא לא תפקד. עכשיו הדרך סלולה לריאל מדריד לקחת את ליגת האלופות כי במשחק אחד אין לצלסי שום סיכוי
  מול רונאלדו ושות"

 19. רגבי המכתש הגיב:

  אין אוהדים של קבוצה קטנה שאינם רוצים שקבוצתם תגיע לכותרות, תתפרסם, תצליח.
  אבל איזה מילכוד נורא זה.
  קחו את ר"ג כדוגמא:
  לקחו אליפות – ומאז מדשדשים בין 3 הליגות.
  לקחו גביע – והתרסקו
  היה להם מגרש – הרסו להם אותו.
  הגיע בעל הבית נורמלי לשנים רבות – נמלט.
  עמדו לעלות ליגה – לא עלו ונכנסו לנצח לתודעתם של חובבי הכדורגל (ולא רק) כאחת הקבוצות המגעילות במדינה.
  מצד שני, להיות קבורים כל החיים בליגה השנייה, בלי שאיפות ואספירציות – גם לא משהו.
  אכן מילכוד.

 20. קונספירציה הגיב:

  אולי הכל זה מעשה ידיו של פרדי?

  הרי לא יתכן שמאז המשחק מדברים על אגרופים וסטירות, על בתי דין, על אבו סובחי, על הרחקות, על ניר ארקין, על הפועל המכתש בליגה ג', על שיימן והחברות האמיצה רבת השנים שלו עם לוזון, על הסיכוים לנצח בהרצליה ועל כל נושא שבעולם אבל לא מדברים על פרדי דוד שהכל בזכותו, הכל בדברו.

  שהרי אם היינו מגיעים למשחק מול לוד עם מספיק נקודות בתרמיל וטווח בטחון שום כלום לא היה קורה וכולנו היינו עסוקים רק בתכנון מסיבת העלייה (עם עוזי או בלי עוזי), בהכנת צעיף חדש, בבחירת מחנות אימון, בויכוח אם ניר כץ צריך להישאר מנכ"ל או שצריך אדם אחר שלא בורח לחו"ל באמצע משבר, בבחירת שחקנים, בהליכה לים, בהוצאת קיטור שמשעמם ואין מה לעשות ומתי כבר תתחיל העונה החדשה, בבחירת מתנות לניר ארקין לחתונתו ובשאר ירקות ולא בבכיות, לא בדיבורים על בתי דין, על אבו סובחי, על הרחקות, על ניר ארקין, על הפועל המכתש בליגה ג', על שיימן והחברות האמיצה רבת השנים שלו עם לוזון, על הסיכוים לנצח בהרצליה ועוד ועוד.

  הרי פרדי דוד הוא האחראי הבלבדי שמוריד אותנו ביגון שאולה – תרתי משמע, הרי פרדי דוד הוא הנושא בציקלונו את אות הקלון של הכשלון המקצועי המוחלט של הקבוצה, הרי פרדי הוא אותו אחד שאמר שתפקיד המאמן הוא גם לחנך וגם בזה הוא הוכיח שהוא אפס מאופס אם ככה השחקנים המחונכים שלו מתנהגים, הרי פרדי הוא זה שהבן שלו (אולי) בכה ביציע והכריח את ניר ארקין להיות בייבי סיטר במקום להיות בעל בית, הרי פרדי דוד הוא הכל יכול בנושא המקצועי לאחר שהאכיל את משפחת ארקין בלוקשים קשים קשים וארוכים ארוכים, הרי פרדי דוד הוא זה שדרש (וקיבל) חוזה ארוך טווח עם בונוס ענקי על העלייה אבל משום מה אין לו קנס כספי באותו גובה על כשלון בעלייה.

  על פרדי דוד כבר לא מדברים.

  ואני אומר שלפרדי דוד אין ביצים, והוא כאחרון החמדנים, לא לוקח אחריות, לא מתפטר, מתנהג כאילו הכשלון המחפיר הוא של כל העולם מלבדו, מאשים את כל העולם ואחותו ובאופן כללי הולך להיות מאמן בליגות נמוכות לכל חייו.

  ואני אומר – פרדי דוד נושא באחריות לכל מה שקרה. תיאוריית הקונספירציה במיטבה.

 21. אפס הגיב:

  פרדי התחייב שנעלה. זוכרים?

 22. דני מ הגיב:

  למה אתם חושבים שלוד מרוסקת?
  שינה מורחק רק לשני משחקים ויחזור למשחק אחרון ולמשחק מכריע אם יהיה צורך.
  השוער מורחק – שזה מצוין בשבילם, שוער גרוע.
  עוד שניים-שלושה מורחקים (אולי אברטון קצת שווה משהו) אבל יש להם את הגרוזינים שהיו מחליפים בשישי האחרון.
  ויש את ברדה ואבו ענזה כמובן שמשחקים (ומיודעינו קובי חסן שסוף שוף למד להרים קרנות…)
  ירושלים גמרו את העונה וישחקו בהתאם (וכמו ששיחקו לפניהם בית"ר ת"א ושאר הקבוצות שלא ממש מנעו מלוד להבקיע).
  אם ננצח את הרצליה (מה שלא עשינו בהרכב מלא) ולוד ינצחו את ירושלים הרי שיספיק תיקו ללוד נגד הרצליה.
  אם הרצליה ינצחו אותנו הכל יהיה תלוי בהם אבל אז אנחנו סיימנו את הסיפור.

 23. רוברט פלנט הגיב:

  בקיצור – לסיכום כל הנאמר – צריך לבוא להרצליה ביום ששי…ולשיר אוי אוי אוי

 24. חבל הגיב:

  לשלמה,
  עם כל הכבוד להיותך עיתונאי נשכני ושנון ש"לא עושה חשבון לאף אחד", ליברל עאלק המאפשר לכולם להתבטא ולא מצנזר כלום (כולל את הפה המזוויע של פופאי), הפעם הגזמת.
  "מוטלת לפנינו"? זו הכותרת שהיית חייב לבחור לפוסט שלך דווקא ביום הזיכרון?
  אבקש תשובה.

  • maktesh הגיב:

   אכן הגזמתי ונסחפתי.
   מתנצל בפני כל מי שנפגע מההקשרים.

  • הנוקמים מהמכתש הגיב:

   ל "חבל" שלא מזדהה
   ההתבאטויות שלי וגם אם הם מזויעות הם נכונות ובמקום מתי שצריך
   אם אנשים כמוכם עשויים ממרגרינה אז לכו תואהדו את הפועל ירושלים המחבלים השמאלנים
   הםועל רמת גן להבדיל מהפועל תל אביב השמאלנים מזוהה עם הימין וכך רוב אוהדיה

   • גסטפופאי הגיב:

    רמת גן אף פעם לא היתה מזוהה עם הימין, לעומת זאת הרבה האוהדיה אושפזו,
    וחלק עומדים להתאשפז כשהם מנצלים את הזמן שנותר עד האישפוז לקללות בנוסח נאצי
    משום שהם מזדהים עם נאצים או ניאו נאצים ובמיוחד שרירנים כאלה חתיכים , שאוהבים
    אוכל בריאות כזה כמו תרד .

    • אוהד הפועל ירושלים שאוהב גם את רמת גן הגיב:

     סופית םןפאי תבין משפ' ארקין מטפחת את המגזר
     תורמת כספים ועוזרת לספורט הערבי וכל פוסט שלך
     אם הם נתקלים בו עושה להם להקיא ,כל פוסט שלך
     מגעיל אותם יותר. אגב מה תגיד על זה שאבו סובחי רוצה
     לקנות את רמת גן ולקחת אותך למנהל השיווק תמורת 15000
     שקל? היית לוקח, ברור כמו כל ימני קיצוני שבסוף מוצאים
     אותו ליד הכסף .בקיצור ארקין מתעב כהניסטים כמוך יותר מכל אוהד אחר.
     למען יראו ויראו נתבע אותך פעם אחת ולתמיד על זה שאתה
     מזהה את המילה שמאלן עם מחבל ותפסיד את כל מה שיש לך .
     היום על פי חוק זה 300000 ,תתכונן זה מגיע כל הפוסטים שלך
     זה אין ספור הוכחות.תמצא לך עורך דין טוב.

 25. האח הקטן הגיב:

  מגרש וינטר,דקה אחת אחרי המהומות, 3 דקות מסיום המשחק.העשן הריקושטים והאנרגיות עדיין באוויר.
  הקהל של לוד מודה לשחקניו על הכדורגל והמכות,אוהדי ר"ג שרים "זה הליגה של לוזון"… השופטים יורדים מהדשא,והקהל של רמת-גן מודה לשחקניו על הכדורגל והמכות.
  עוד קצת מה"הצגה הכי טובה בעיר". (לצערנו).
  צילום: רפי מן.

  • חלמאות הגיב:

   רפי משחרר לנו סדרה בהמשכים. תודה.
   חבל שאוהדי ר"ג משמיעים עברית שגוייה. צ"ל "זו הליגה של לוזון".

 26. לא מאמין בלוד הגיב:

  קשה לי להאמין שכל מה שקרה שם היה בבחינת סביר במשקים האחרונים שלה.
  ביתר ת״א ההתחלקות של שמש, הרחקה של שחקן כפר סבא שלא הורחק בחיים בדקה ה30, פנדל שלא היה ולא נברא לפי אוהד שלנו שהיה במשחק שלהם נגד בת ים, הרחקה של שחקן רעננה בדקה ה-60 .
  נחכה לשישי לראות אולי תהיה הפתעה ואף שחקן של ירושלים לא יורחק או יעשה פנדל, זאת באמת תהיה הפתעה.

  • ל-14:38 הגיב:

   כל מה שאתה כותב זה תרוצים של לוזרים.
   אם ר"ג היתה משחקת כמו שהיתה אמורה, מנצחת וצוברת נקודות כמצופה ממנה, אז כל התרגילים, לכאורה, של לוד לא היו עוזרים לה. אתה יודע מה, לא נלך רחוק, לו ר"ג היתה מנצחת ביום שישי את לוד הכל היה נראה אחרת. האם לוד קנתה גם את פרדי? או את השוער ארקין? או את אסולין כדי שלא יבקיע? בכלל, התיאוריה שלך לא מחזיקה מים כי גם כשיש בלגנים זה לא שבוע אחרי שבוע אחרי שבוע אחרי שבוע עם השתתפות של שחקנים ושל שופטים. כל מה שר"ג היתה צריכה לעשות זה לנצח ולעלות ליגה. נקודה!
   לוזרים זה אנחנו.

 27. בושה של כותרת הגיב:

  ועוד ביום הזיכרון!

 28. אסולין הועזב הגיב:

  אסולין שוחרר. בא לעשות את העקיצה שלו ונעלם. עוד דמות מופת מחונכת לתפארת הכדורגל והפועל ר"ג

 29. יהורם איתן ויוסי עוז הגיב:

  מה שלא רואים מרעננה בתוספת דמיון פרוע ושביבי אינפורמציה,ראה חברי הטוב אדום עתיק יחד איתי באימון
  שלמה,ליכלכת והגזמת והעלית ללא אחריות ורגש דברים מעוותים כיד הדמיון.

  מאז סיום המשחק ביום שישי האחרון אני מסתובב סר מזג וזועף ורוחי רעה עלי . סיבות לא חסרות ,אוהד הפועל ר"ג הפך להיות סוג של איוב אורדוני ,המכות ניתכות עליו בזו אחר זו ללא הפסקה ככתוב בספר איוב "… ע וֹד זֶה מְדַבֵּר וְזֶה בָּא…". הראשונה שבהן- תוצאת המשחק שהורידה אותנו מהפסגה וסתמה ,לכאורה ,את הגולל על סיכויי העלייה לליגת על.
  השניה – המהומה המבישה בסיום המשחק שהותירה אותנו נבוכים ונדהמים.
  השלישית -,הדיון בבית הדין של ההתאחדות שהחמיר יתר על המידה עם חלק מהשחקנים ללא כל סיבה נראית לעין ואף גרע נקודות ממאזננו .
  הרביעית-אם לא די בכל אלה ,באה הודעתו של הבעלים שבכוונתו לעזוב את הקבוצה.
  האוהדים ומעצבי דעת קהל לסוגיהם לא שקטו על השמרים והוסיפו שמן על המדורה בכתבות ותגובות שרוח נכאים נושבת מהן. נכון, היו גם כאלה שמאסו באותה רוח נכאים ודרשו לשמור על מידתיות ולגלות אופטימיות כי על אוהדי ר"ג נאמר "…שֶׁבַע, יִפּוֹל צַדִּיק וָקָם;…".
  רק באגף אחד שררה דממה מוחלטת, השחקנים וההנהלה. אם היו ציפיות ,שקולם ישמע ויפיח רוח חדשה אחר המשבר הגדול, הרי שאלה נתבדו עד מהרה .
  החלטתי שאם הנכבדים לא באים אלינו ,נבוא אנחנו אליהם . כך מצאתי עצמי , ביחד עם יהורם איתן צופה באימון הקבוצה בשמש הקופחת בוינהטר, באתי לעודד ויצאתי מעודד לפחות בכל האמור ברוח הנושבת, אותו מושג חמקמק-רוח המועדון ,רוח של ווינריות. אותה ווינריות שהביאה ב-2003 קבוצה מירכתי הליגה השניה לזכות בגביע המדינה.
  התרשמנו כי קיימת הבנה כי מהשפל אליו ירד המועדון אפשר רק לעלות, לזקוף ראש ולאחר שהשולחן הירוק דיבר עתה הזמן לדבר על הדשא , את הכבוד שנרמס יש להשיב ולהוכיח כי רוח המועדון (והכדורגל ) עוד נושבת .
  מילים "נשגבות " אלה, גם אם לא נאמרו כלשונן ,שמענו מכולם, החל בראשי המועדון והצוות המקצועי וכלה באחרון השחקנים .
  קיימת אמונה בכל דרגי הקבוצה כי השפל אליו הושלכנו פתח, במפתיע, גם תקוות חדשות ,לפתע הושוו הנקודות בין לוד והרצליה .הרצליה שארבה בצל המקום השלישי וצפתה במאבק בין הראשונות מצאה עצמה פתאום בלחץ סיכויי העלייה. ביום שישי המשחק יהיה בין הטוענת (הזמנית ) לכתר לבין האנדרדוג המוכה וכידוע חיות פצועות ,שגאוותן נפגעה, עשויות להיות מסוכנות. המשימה כבדה אך אפשרית והסיכוי קיים גם קיים.
  המטרה משותפת לכולם וסיבות שונות תומכות בה. הרזומה- כל שחקן ובעל תפקיד בקבוצה רוצה שיכתב ברזומה האישי שלו "העלה את קבוצתו לליגת על " אף אחד לא רוצה להמנות עם יתומי הכשלון. המחליפים שבאים מהספסל ומקבלים צ’אנס חייהם-חזום הבלם מהנוער, אורי אברהם שהבריק ודעך, ממאדו וקסאני שאיכזבו, עזריה שהראה שמץ ואפילו עומר פרץ שהתאדה לו ליציע ומי יודע אולי גם לידור. סיבה טובה נוספת ,כסף ,זו אינה מילה גסה, לחלק מהשחקנים סעיפי עלייה נכבדים בחוזיהם .ליגת העל- מי אינו רוצה להתבשם באוויר הפסגות ובאור הזרקורים על החשיפה והמשתמע מכך.
  גם התנאים השוררים במועדון קורצים לכולם, חלק מהשחקנים ציינו והדגישו נקודה זו שאינה מובנת מאליה ואף שיבחו את האווירה שאחראי לה הבעלים ניר ארקין וגם מקומם של האוהדים לא נפקד.
  למען השקיפות- כל שנכתב כאן , גם אם הוא קלישאי לעילא ועילא ,מבטא את ששמעו אוזנינו מצמרת המועדון ושחקניו(למעט הבעלים השוהה ב-חו"ל). ההוכחות צריכות להינתן ביום שישי הקרוב בהרצליה, נצחון והכל פתוח, אולי אפילו הבעלים ישנה דעתו…
  ואחרון חביב . רוח המועדון ,אולי בראש ובראשונה , היא אנחנו האוהדים .מי שנכח במשחק הכדורסל מול "עודפים " ת"א ראה כיצד אוהדים במחויבותם ובגישה שלא הכל גמור והבלתי אפשרי, אפשרי ,משנים מהלך משחק.
  ראש מורם , תקווה ותמיכה הם מה שאנחנו יכולים לתת, אין לנו חוזים ואינטרסים, רק אהבה. נתראה ביום שישי בהרצליה. ובאלתור על דברי ההוא שהעיר קרויה על שמו –אין זו אגדה , אם תרצו.

  • אורדון מתאושש הגיב:

   יורם ויוסי כל הכבוד
   כתבתם דברים מחזקים שנוטעים תקוה ואופטימיות שלמרות הכל נצליח במשימה לעלות ואם ירצה השם גם ארקין יתחרט ויחזור

  • עונת 1989 הגיב:

   להתראות בהרצליה. כולם להגיע כי שום דבר עוד לא גמור!

 30. צחי ר . הגיב:

  ליוסי ואיתן לא בדיוק הבנתי משהו שכתבתם .
  הבעל בית נמצא כרגע בחו"ל ?
  לפחות המנכ"ל בארץ ?
  ואם הבנתי נכון אז כל מילה נוספת מיותרת .

  • אורדון הגיב:

   מה הבנת ,מענין כי הביאו לנו עובדות מהשטח ואת התרשמותם ולא דימיונם כפי שמתאר לרוב שלמה
   בפוסטים שלא קשורים למציאות .

 31. המכתש בוכה בלילה הגיב:

  ארקין אם היית שומע מה כותבים לך כאן
  והיית קונה את המכתש מהנוכל השמן
  היינו מזמן עולים ליגה מהמכתש
  ולא מוינטר המסריח מחבורה של פושעים
  ארקין אתה שכרת את מגרש חיריה ושלמת כסף טוב
  לעבריינים כמו גל יוסף שמחזיק כמה קבוצות
  ואחרי זה אתה מתפלא שקצת הולכים מכות
  אז כל הכדורגל עבריינים?
  אתה עושה עסקים עם עבריינים מהכדורגל בוינטר
  שמחזיקים בהכח עמידר בשביל הימורים ושוק אפור
  אתה יודע את זה טוב מאוד מלפני הרבה זמן
  אל תיתממם לי ארקין
  הרבה לפני שאסולין הלך מכות והזעדזעת כמו חננה
  וצריך להגיד כול הכבוד כול הכבוד לאסולין ולאדריאן
  שזיינו לבני לוד הערבים את הצורה במכות
  אתה צריך להיות גאה בהם ולא לזרוק אותם
  מגיע להם צלש שדפקו מכות לעבריינים הערבים מלוד
  ומי שעושה עסקים עם עבריינים זה אתה ארקין
  אז מה אתה מתפלא פתאום ומספר שלא ידעת
  שבכדורגל יש פשיעה ועבריינות?
  אני מתפלא עליך
  תקשיב לי ארקין אני רוצה שהיום בבוקר
  תלך לאלוביץ הנוכל ותקנה ממנו את המגרש
  מספיק עם המשחקים שכל היום חופרים בורות במגרש
  תקנה את המכתש חזרה ותבנה אותו מחדש
  ובקומה השניה של המועדון שם יהיה הלשכה המפוארת שלך
  עם גקאוזי שקוף בחלון החזית
  תוכל לרבוץ במים כל היום ולראות
  את האימונים והמשחקים מהגקאזוי השקוף שלך
  אתה תהיה מלך העולם ארקין
  תקנה חזרה את המכתש ותצא מהר מוינטר
  כל עוד אתה בוינטר רובצת קללה על הקבוצה
  ןרק צרות ומכות יהיו מזוהים איתה
  תיסע עוד היום לאלוביץ השמן ותסגור איתו את העסק
  תחזיר את המכתש לאוהדים
  מספיק עם המשחקים האלה שבונים שם מגדלים
  ומזיינים את הצורה לשכונה המסכנה

 32. אריק הגיב:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4221056,00.html
  ההתאחדות בדיחה ממה הרחיקו את האפס אזברגה בדיוק. אולי גם גניש מאמן את שוער פ"ת בסתר ומקבל משכורת איפה פה העונש צריך לפרק את בית הדין המשמעתי לאלתר.

 33. עזבתי מזמן הגיב:

  מה שראינו בסיום היה קרב של ברברים ולא בני אדם ולא של שחקנים מקצוענים. בסופו של דבר הדיון הגיע לבית הדין של ההתאחדות והעונשים שהוטלו על השחקנים הם מגוחכים ביחס למה שהתרחש על המגרש, התוצאה היא שהדיינים מעודדים אלימות ומגבים שחקנים אלימים כמו אסולין ופרננדס שקיבלו בערך את מה שקיבל שחקן כמו יוגב בן סימון שכלל לא היה מעורב במכות. שומר נפשו ירחק מהמגרשים ואני מבין את ארקין שעזב. אגב גם אני לא מגיע שנים רבות למשחקים של ר"ג וטוב לי.

  • לשמאלן הפח אשפה הגיב:

   לזה שמעלי אתה מבין אתה חתיכת שמאלן פח אשפה עם הלקאה עצמית
   מה אתה רוצה שיורידו לנו אולי 400 נקודות
   מה אתה רוצה שירחיקו שחקנים ל 5 שנים
   רק שמאלן זבל כמוך יכול לדבר נגד הקבוצה שאלעק הוא אוהד
   אתה זבל בדיוק כמו קופמן ומליניאק הזבל
   לך תתאבד תעשה טובה לעצמך

 34. אדום ורוד הגיב:

  אם יש לך ספקות אל תתרגש,זה קורה בימים אלו לכולנו,אורדון אורדון.
  יכול להיות שדווקא המשבר האחרון מוציא אותנו למאני טיים של היסטוריה
  אדום עתיק ואיתן מעדות באימון נותנים את התקווה שזה אפשרי וכנראה יהיה אפקט דומה למחזור 10
  שטרגדיה גרמה לגיבוש מוטיבציה והשגים

 35. פופאי הנוקמים מהמכתש הגיב:

  שידור ערוץ 58 באינטרנט
  http://cast.me.pn/justin/ch.html?le_castv_7

 36. הכל מכור ומושחת הגיב:

  אנחנו יכולים להמשיך לנצח וזה לא רע אבל הבעיה הגדולה היא שפישלנו במשחק מול הפועל ירושלים
  המחבלים השמאלנים שפותחים רגליים לערבים. תבינו אבו סובחי קונה את כולם
  חבל שעכשיו התעוררנו מאוחר מדי אבל מכבי הרצליה עדיין חזק בתמונה אם הם מנצחים את לוד
  אנחנו מבחינתינו צרכים לעשות את העבודה שלנו ולנצח וזה לא יהיה פשוט מול אחי נצרת שלה גם 31 נקודות
  ובטח מול רעננה הנאחסים. חבל רק שלא ספרו בקבוצה את קובי חסן שכבש היום את שער הניצחון
  היינו צרכים להביא אותו אפילו שיש בספסל כי את הנזק הוא עושה לנו
  יש עוד נקודת אור שאבו ענזה הורחק בכרטיס אדום ולא ישחק מול הרצליה
  ודבר הכי חשוב חבל שהבעל בית שלנו בורח כמו שפן
  אדון ארקין צא מהשמאלניות שלך ותהיה פטריות לקבוצה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s