תוצאה כבקשתך

מי נגד מי, למה וכמה, מי מוכר ומי קונה * כל הסיכויים, היריבויות והיחסים בין ארבע המתמודדות מחזור אחד לסיום העונה

זה יהיה שבוע של חישובים, הסתברויות, סטטיסטיקות וגם של פסיכולוגיות, שמועות ועלילות, שיסחבו אותנו אל תהומות הכדורגל ויספרו לנו גם מה הליין, מי מוכר, מי קונה, מי קיבל ומי ייצא גבר. שחקני ר"ג כבר לא תלויים בעצמם וזקוקים לרצף של אירועים מסויימים, אחרת ימצאו את עצמם תלויים זה לצד זה ביחד עם מאמנם.

מוצגות כאן מרבית האפשרויות. אתם מוזמנים להוסיף ולנפח את הבלון עד לריקונו ביום שישי, 4 במאי, שעה 17:50.

בני לוד עולה: היחידה שתלויה רק בעצמה. שני נצחונות – על הרצליה בבית ועל אחי נצרת בחוץ – ואבו סובחי צוחק כל הדרך לטדי. בסיטואציה מסוימת יספיקו לה גם 4 נקודות. הסיכוי לעלייה: גבוה.

הפועל ר"ג עולה: צריכה לנצח את אחי נצרת בבית ואת רעננה בחוץ ולחכות שלוד לא תנצח בשני המשחקים הבאים. ליתר ביטחון, ר"ג זקוקה להפסד אחד לפחות של לוד כדי להבטיח לה לפחות להיפגש מולה במשחק ההכרעה. ההפסד הזה של לוד, אם יגיע, אמור לקרות ביום שישי הקרוב מול הרצליה בשכונת התקווה, מאחר שלקבוצה של שיימן יש עדיין סיכוי לעלות. אם ר"ג תנצח את אחי נצרת ולוד תסיים בתיקו, ר"ג תתפלל שאחי נצרת תעשה עבורה את העבודה. אנחנו יודעים שהסיכוי לכך נמוך ביותר, אם בכלל. הסיכוי לעלייה: בינוני פלוס.

מכבי הרצליה: חייבת לנצח את לוד, לחכות לתיקו של ר"ג ואחי נצרת ואז במחזור האחרון לנצח בבית את ירושלים ולהתפלל שלוד לא תנצח בנצרת. גם אם לוד תנצח את אחי, הרצליה תוכל להשיג מולה את המשחק המכריע לעלייה. סיכוי לעלייה: נמוך.

אחי נצרת: חייבת לנצח את ר"ג ושהרצליה תנצח את לוד או תסיים מולה בתיקו. במקרה כזה היא צריכה במחזור האחרון לנצח בבית את לוד ולקוות שהרצליה לא תנצח את ירושלים. סיכוי לעלייה: בינוני מינוס.

בני לוד – הרצליה. גם בהרכב חסר מאוד הוכיחה לוד נגד ירושלים שיש לה תשע נשמות ואם היא תצטרך – היא תביא גם את העשירית. חוץ משני תיקו מול ר"ג, אף קבוצה לא הצליחה בחודשים האחרונים לעצור את הריצה שלה. ביום שישי האחרון היא חזרה משום-מקום עם עשרה שחקנים כדי לנצח את ירושלים 3 דקות לסיום. אלא שבלי העורף הרגיל ובעיקר ללא אבו ענזה המורחק תהיה לה בעיה רצינית מול מכבי הרצליה, שתגיע נחושה לתקן את הרושם הרע שהותירה מול ר"ג.

הרצליה, שכבר סיימה את העונה, חזרה לתמונה בזכות הקיזוז של לוזון ואם זה לא מספיק היא נהנתה מקיזוז אקסטרה של בית הדין ומצאה את עצמה חזק בתמונת העלייה. אם יש אלוהים בליגה הזו, הוא לא נמצא רק על החולצה של יקיר שינה, אלא גם ברגליים של חלוצי הרצליה.

היחסים בין לוד להרצליה התחממו לרעה למחרת הבלגן בווינטר. אבו סובחי, באחד הראיונות ההזויים שלו, האשים את מכבי הרצליה, ובעקיפין את שיימן (בכיר מאוד בהתאחדות), כי היא זו שעמדה מאחורי המהומה כדי שללוד ולר"ג יורידו נקודות והיא זו שתעלה. היה צריך להאזין כדי להאמין. אריאל שיימן שעלה מיד לשידור ברדיו הודיע כי אם אבו סובחי לא יתנצל הוא חוטף תביעה של מיליון שקל. לא שמעתי שאבו סובחי התנצל, ועכשיו יש לשיימן הזדמנות לדפוק אותו על ההאשמה הפרועה. אגב, לשיימן חשבון ארוך עם ר"ג, אבל זה כבר סיפור ישן ולא רלוונטי למחזור הקרוב. הדרייב של שיימן ושל הרצליה יהיה אך ורק לנצח כדי להשאיר אותה חזק בתמונה עד למחזור האחרון. התחזית: תיקו ומעלה להרצליה.

הפועל ר"ג – אחי נצרת: עוד קבוצה שכבר היתה בדרך לחוף הים של עכו ופתאום בזכות הקיזוז על הקיזוז מוצאת את עצמה בעמדה נוחה. לפני כשלושה חודשים היה קשה מאוד לנצח אותה באיצטדיון ר"ג, והפעם בסגל המצומצם ומינימום האפשרויות על הספסל של ר"ג יהיה קשה עוד יותר. התחזית: תיקו ומעלה לר"ג.

וכמה שיהיה קשה ומעצבן ומותח, אסור לשכוח שנצרת תשחק בשבוע שלאחר מכן מול לוד ועד כמה שאנחנו זקוקים שהם ישחקו בלי חשבון ולא יפתחו רגליים. לכן חשוב לא להקניט את שחקניה, לא לקלל אותם ולא להשניא את עצמנו עליהם. לתת להם את הכבוד כמו שהענקנו להם במכתש ב-2005: קיבלו זר פרחים וביצעו את הקפת האליפות לקול תשואות האורדונים, דבר שאיפשר להם לשחק בצורה מפוייסת בדרך ל-1:4 שהשאיר את ר"ג סופית בליגה אחרי המינוס 9 ההוא. מה לעשות, בכדורגל שלנו צריך להתעסק גם עם דברים כאלה.

חשוב לזכור שאם אחי נצרת תנצח את ר"ג ולוד תנצח את הרצליה, אחי תוכל להגיע למשחק ההכרעה על העלייה אם תנצח את לוד בעילוט. סרג' איילי מעלה שוב את אחי נצרת לליגת העל? גם זה יכול לקרות.

התוצאה האידיאלית. ברור שניצחון של ר"ג והפסד של לוד זו פסגת השאיפות כרגע. אבל שימו לב לאפשרות הבאה, שמעניקה גם היא סיכויים טובים: לר"ג יהיה טוב גם אם שני המשחקים יסתיימו בתיקו. במקרה כזה אחי נצרת תילחם בכל כוחה שבוע אחר כך כדי לנצח את לוד בתקווה למעידת ר"ג ברעננה.

מה עושים אם בדקה ה-85 אנחנו מובילים על אחי 0:1 ובשכונת התקווה 0:0? במקרה כזה לוד תוביל בנקודה את הטבלה ויחכה לה משחק חוץ מול נצרת שגמרה את הסיפור. האם צריך לתת לאחי לכבוש שער שוויון ובכך להפוך את המשחק שלה מול לוד למשחק על כל הקופה? דילמה מארץ הדילמות. מזכיר את המשחק ההוא בשכונת התקווה בשנת 2002 שבו ר"ג ידעה מחזור אחד לסיום העונה כי רק הפסד שלה לבני יהודה ייתן לה סיכוי לשרוד במחזור הסיום. זה מה שאכן קרה לבסוף.

לפנינו שבוע מורט עצבים. משחק בית קשה ביותר ובעיקר האזנה רצופה ומותחת למגרש אחר בציפייה לשמוע בשורות. ככה זה כשלא עושים את העבודה כשזה היה תלוי רק בנו. עכשיו מחכים לניסים, לא לאורן.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

39 תגובות על תוצאה כבקשתך

 1. כל הסיפור על רגל אחת הגיב:

  לדאוג שהמשטרה תשים האזנה על כל מכשירי הסלולר של כל משפחת אבו סובחי והחיילים שלה, אין ספק שיהיו המון ראיות למעצר המוני השבוע ויוגשו תביעות לבית משפט על שידול שחקנים לפתוח רגליים וקניית משחקים.

 2. לגמור את העונה הגיב:

  תודה לך פרדי שהבאת אותנו למצב הזה להיות תלוי בחסדים של שיימן והשוער איבגי, של עבד טיטי ונג'ואן גרייב… קבוצה בשקל וחצי עשו לך בית ספר כשאתה והשחקנים שלך הלכתם לנוח בחוף הים 6 מחזורים לסיום והתחלתם לפתוח רגליים והלפסיד לכל קבוצת תחתית… הלואי שתיגמר העונה המזורגגת הזו, ממש לא אכפת לי אם נעלה או לא נעלה רק שניפטר מהלחץ המיותר. אני במקומך אדון פרדי גם אם נעלה ליגה שם את המפתחות והולך הבייתה. ניכשלת בגדול. טפי

 3. המתמטיקה והתפילות של שנות השבעים חוזרות הגיב:

  רמת גן לא תעלה בגלל רצף התרחשויות ביזיוני שהביא ליכולת
  שערוריתית ורצופה במאני טיים קלאסי .נס ציונה ביתר רמלה הפועל ירושלים
  בתקופה הזו לא נמצא מישהו שיארגן את כל המערכת לשקט נפשי
  ולמלחמה לעליה .מי אשם? לא האוהדים המסכנים.

 4. למה ארקין עזב הגיב:

  ר"ג יכולה לעלות רק אם ואם ואם ואם…. המון המון חישובים… למה ארקין עזב ? כי הוא לא יכול לראות יותר את הפרצוף של המאמן ששיקר לו כל העונה והבטיח לו הרים וגבעות … כל שבוע המאמן אמר לארקין אתה תראה מה יהיה השבוע, אתה תראה איך נשחק נגד זה וזה, אתה תראה ואתה תראה. מה קרה בסוף? צריכים מחשב כיס בשביל לעשות 1+1 שייגמר 3… תעזבו אותכם מכל החישובים ר"ג היתה צריכה לנצח שבוע שעבר את לוד וזה כל הסיפור. בגלל שזה לא קרה אתם כל הקיץ תדפקו את הראש בקיר איך החמצנו העליה בליגה כל כך חלשה.

 5. אני פה להרבה שנים..רגע..רגע.. התחרטתי, אני הולך.. הגיב:

  תפנים ותפנימו כולם :בעלים לא הולך בגלל שמישהו אמר, או שמשהו
  עשה פרצוף .בעלים משנה את המציאות ולא היא משנה אותו,
  אלא אם כן הוא לא בענף או שהוא ילד שלא יודע מהחיים שלו.

 6. עם הנאיביות שלנו הגיב:

  אנחנו נוביל על נצרת דקה 85 1-0 ונשמע שלוד בנתיים תיקו עם הרצליה ואנחנו הבקיע עוד שער וננצח 2-0…
  לדעתי יש 2 אופציות לעלות
  1) 2 ניצחונות שלנו על נצרת ורעננה וניצחון של הרצליה בלוד ואז מגיעים למשחק מבחן מול לוד.
  2) ניצחון של הרצליה על לוד ותוצאת תיקו שלנו בכדי ששבוע לאחר מכן נצרת תתן את הדם ותנצח מול לוד ואנחנו ננצח את רעננה .
  במקרה כזה אנחנו ונצרת במשחק מבחן.

  • maktesh הגיב:

   אתה טועה. במקרה שר"ג תיקו והרצליה מנצחת – הרצליה עוברת אותנו עם 2 נקודות הפרש ומנצחת במשחק האחרון את ירושלים, ואז היא תעלה או שתשחק נגד לוד על העלייה.

   • עם הנאיביות שלנו הגיב:

    אתה צודק אבל במקרה כזה הרצליה לא ינצחו את ירושלים כי אין להם את הבגרות כדי לנצח משחק קריטי כזה והם הוכיחו את זה אתמול.
    בלי קשר אני מעדיף כמו כולם שהרצליה תעלה ולא לוד

 7. גם טיפש.? הגיב:

  הרצליה לא תנצח את לוד ובכל אופו אנחנו לא ננצח את אחי נצרת אולי תיקו או שנפסיד
  כי אנחנו קבוצה חלשה שהמאמן שלה צריך שיורידו לה שלוש
  נקודות כדי שהשחקנים יקבלו זעזוע

 8. לא מאמין בקבוצה הגיב:

  קבוצה בזיון. חצי הרכב יושב ביציע אחרי שהורשע בפרחחות והאוהדים צריכים להתפלל למזל. בושה

 9. סוף פסוק הגיב:

  התחילו לעלות נוער בהרכב. מתי מעלים נוער ? כשהעונה נגמרה.
  זה הסימן שאפשר ללכת לים.

 10. ההיסטוריה מלמדת הגיב:

  זה לא נגמר עד שזה נגמר,
  בסיום תוספת הזמן של הדקה התשעים במשחק ההכרעה

  ככה אוהדי רמת גן מקבלים את הריגושים

  ואת השערות הלבנות

 11. היסטוריון אלטרנטיבי הגיב:

  הרצליה תנצח את לוד היא קבוצה טובה יותר. דרך אגב לפרדי מהלכים בהרצליה יותר מבר"ג. אם ר"ג תנצח פעמיים היא עולה. השאלה היא נגד מי משחק המבחן לעליה אישית אני מעדיף לדפוק את בני לוד.

  כל העיסוק עכשיו באשמתו של פרדי או כל שחקן אחר הוא מיותר צריך ללכד את השורות ולנצח בכל מחיר ולא רק שאנו נחשבים לUNDER DOG

 12. אורדון אורדון הגיב:

  חשיבה בסגנון ליגת לוזוניה
  מי השחקן הבולט והמשפיע ביותר בסגל לוד? קובי חסן.
  מה האינטרס שלו לנצח כל משחק?פרמיה ומענק עלייה
  מי יכול להחליש את לוד בנוסף להרחקה של אבועז?חסן חולה בשפעת או מתיחה בירך ובבולבול.
  איך זה יכול לקרות?רק בטים גבוהים על ניצחון של הרצלייה.
  מי פוקד על חסן להיות אנמי ?כוחות השוק בנתניה שלא רואים אותך בעיניים כשיש אפשרות לעשות מכה
  במישור האישי היחיד שמסוגל לדבר על ליבו ולגרום לו לזכור ימים של דירה שכורה לפני ההגעה אלינו?
  ירון קוריס את יובל נעים
  מסקנה-החתמה אחת בתנאי לעליית ליגה מגדילה את האחוזים ל99
  אתה הבנת את זה אורדון בעלבית?

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  הלוואי שנזכה לשני נצחונות ונעלה.
  אבל אם זה לא יקרה הקבוצה שאני מעדיף שתעלה במקומנו זו אחי נצרת.
  חס וחלילה בני לוד
  נראה אם יש אלוהים

 14. אוהד פסיכי הגיב:

  בואו נשים את הדברים על השולחן העונה שלנו נגמרה ולא עלינו ליגה אבל עדיין זה כיף סוף סוף לשמוח שמחת ניצחון.
  אחי יבואו להילחם נגדנו ויפתחו רגליים ללוד ויש לי מקורות פנימיים שכך יהיה אז שאף אחד לא יופתע שלוד ינצחו אותם בקלילות גם אם הם יעשו הצגה ולוד תנצח בדקה ה90 כאילו שהיה מתח, העיקר הערבים בוכים על גזענות אבל מוכרים אחד לשני משחקים.

  נוסיף לזה שאין לנו טעם לעלות ליגה וזה לא המטרה היחידה גם אם נעלה ליגה מה בדיוק נעשה בליגה של 14 קבוצות ללא בעל בית שיוכל להביא תקציב, שוב נתבזה משחק אחרי משחק תאמינו לי אף אחד לא צריך את זה המקום שלנו בליגה הלאומית נכון להיום עד שיהיה לנו מגרש ביתי, בעל בית וקבוצות נוער וילדים שמיצרות שחקנים לבוגרים.

  הגיע הזמן שנכתב עם המציאות ונבין את המצב ואת זה שעליית ליגה היא כבר לא המטרה אלא השרדות של מועדון.

 15. אריה הגיב:

  ראיתם את ההגנה של הפועל ירושלים אתמול ? כל מי שמבין כדורגל יבין שהיו שם דברים לא כשרים.
  בגול השלישי אבו ענזה ועוד שחקן מגיעים לבד מול השוער במצב שירושלים סוגרת את המשחק, הבלמים של ירושלים משקיפים עליהם.
  בגול הרביעי, עם 10 שחקנים, שני שחקנים של לוד הגיעו למצב נגיחה מול רפי כהן, פיספסו את הכדור שנכנס לשער, גול 100% של רפי כהן ושל ההגנה.
  ולקראת יום שישי הקרוב שבו הכל יגמר כנראה, הרצליה פשוט צריכה להצמיד שמירה אישית לקובי חסן טהיא מנצחת את המשחק. ההגנה של לוד חדירה מאד בלי השחקנים שהורחקו, אבו ענזה, השחקן הטוב בליגה חסר ולוד תלויים בהכנסות כדורים לרחבה של קובי חסן שניצח את מול לבד את המשחק. אם הרצליה תצמיד שחקן צעיר שלא רואה בעיניים לקובי חסן היא תנצח את המשחק כי יש לה את הכלים להבקיע לבני לוד.

 16. שוד לאור היום הגיב:

  פרדי אם אתה גבר תחזיר לארקין חצי מהמשכורת ששדדת ממנו בהבטחות שווא

 17. המצב מביש הגיב:

  לא יאומן איך הגענו למצב הזה שהובלנו בבטחה את הליגה כל העונה
  אי העליה תהיה בכיה לדורות אני כבר לא רואה מצב שאנחנו עולים היי פעם
  ובטח שלא יהיה את הכסף של ארקין אנחנו במקרה הטוב נהיה קבוצה בינונית בליגה הלאומית
  בטח ובטח שיהיו 2 פתח תקואיות וגם לרשלצ שאיפות לחזור לליגת על
  במצב שאין מכתש וגם כנראה לא יהיה בעל בית עם כסף המצב חראבנה מהיי פעם

 18. גינטר נצר הגיב:

  הייתי בהרצליה וכן נהניתי מהמשחק ומהמוטיבציה , כמו כולם התעצבתי לשמוע שלוד ניצחה אבל חזרתי אופטימי. רק כשהגעתי הביתה והסתכלתי בטבלה הבנתי כמה המצב נואש. גם אם לוד תפסיד ואנחנו ננצח נצטרך ללכת למשחק הכרעה אם מול לוד או מול הרצליה.
  עכשיו אני מבין את היאוש של ארקין שלא רק ציפה לנצח את לוד לפני שבוע הוא עוד נאלץ לחזות בארוע המכות כשהשם של הקבוצה שלו נקשר לאלימות וחוליגנים. ארקין בשנים שהוא נמצא בהפועל ר"ג חש שמנצלים אותו. אם זה בהתחלה קוריס שארקין נאלץ לשלם את חובותיו למרות שארקין לא אשם בהם ובשנה שעברה עם כל מיני שחקני פח, עורכי דין מפוקפקים, מאמנים בפרוטה ומאכרים שמסתובבים ומוצצים את דמו של הגביר. ואם זה השנה כשסמך על מאמן כדורגל ושילם לו סכום מכובד מאד ששם אותו בחמישה הראשונה של המאמנים הכי משתכרים בישראל, ובסוף הבלון הזה מתפוצץ לו פעם נוספת בפנים. ארקין נשבר והלך, והשאיר אותנו לבד עם קבוצה שכל מה שנשאר לה זה להתפלל לתוצאות ממגרשים אחרים. זו תעודת עניות, בושה וחרפה לאן שהגענו,
  במקום להיות בטופ של הטופ אנחנו עוד מעט נשחק בכפר שלם ובכפר יונה.

 19. מנחם גולן הפקות הגיב:

  בקרוב שמעתי יוצא סרט חדש בכיכובו של פרדי דוד: "העוקץ"

 20. צאו מהסרט שלכם הגיב:

  נגמרה העונה לוד עלו
  אתם מפתחים צפיות סתם.

 21. בעיניים אדומות הגיב:

  כבר 8 ימים שאני לא מצליח להרדם מאז הבלגן מול לוד וההתפטרות של ארקין מהקבוצה. איך הלך החלום וההזדמנות לעלות ליגה עם קבוצה אכותית עם סגל של 2 הרכבים חזקים, כל מה שהמאמן רצה הוא קיבל. על קבוצה כזו אומרים שגם סבתא שלי היתה יכולה לעשות אותם אלופים דרך הטלפון. זה כשלון מהדהד שעוד ידובר בו, אני מקוה לפחות שפרדי דוד ישלם את המחיר ואף קבוצה לא תרצה בו. מי ירצה מאמן שנכשל בצורה כל כך בולטת?

  בנתיים מי שמכיר כדור שינה טוב שיכתוב לי, לקחתי כבר 4 סוגי כדורים בשבוע האחרון ולא מצליח לצאת מהדכאון והחוסר שינה. ארור היום שהתחלתי לאהוד את הפועל ר"ג.

 22. אני גב חזק...רגע...התחרטתי.. הגיב:

  אנחנו לא מנצחים את אחי
  גם את רעננה לא והבעיה האחרונה שלנו זה ליגת על.
  כדורים,- הארקינים יכולים לספק לך
  ואולי כדאי בשבועיים הבאים לעשות קידוש אצל פרדי ילהירגע
  ואם חייב להגיע למשחקים רק מאד מסטול ,עם מלווה.
  .

 23. א סובחי הלוואות לכל מטרה הגיב:

  ההפסד של ירושלים ,היה לי חסר שיוציאו שטרות על המגרש בזמן
  המשחק איפה וויצמן יער?

 24. אורדון פחיות הגיב:

  קבוצה פח עם מאמן פח

 25. יגאל מגבעתיים, אוהד 40 שנה הגיב:

  שרואים את המרגרינה בהגנה של הפועל ירושלים שעמדה כמו ברזל נגדינו מבינים שהכל מכור.
  תסתכלו טוב בתקציר, תראו את הגול השלישי, איך הבלם של ירושלים בורח ובמקום לסגור את שחקן שנמצא במרכז הרחבה הוא בורח הצידה ומשאיר את הכל פרוץ.
  אני בטוח שאבי איבגי השוער של הרצליה כבר קיבל טלפון משיחה לא מזוהה ויש לו מפגש מעניין היום או מחר.

 26. אורדון לא מופתע הגיב:

  אבו סובחי קונה חומוס מסבחה … הפועל ירושליים שיימן .. כל הכבוד לאנליזה.
  תפסיקו לחפש אשמים זה לא יעזור – מודיעין אזרחי וייצמן יער יצחק שדה.
  הכל היה בידיים שלנו עד לפני חודשיים. יותר מזה בתחילת הקיזוז היינו במקום הראשון. מותר לנו (האוהדים שהם לאאוכלי חינם) לכתוב כאן את האמת. תירוצים זה הדבר הכי קל. שעובד שלי מגיע לי עם תירוצים אני מיד אומר לו לחשוב על תשובות טובות.
  אחרי ה1:2 נגד אחי נצרת הכל נראה ורוד. עכשיו הכל שחור.
  ארקין עוזב ואני מאמין שישנן עוד סיבות אבל כל עוד מדובר בהשערות שלי אני טעם לכתוב אותן כאן.

  יחד עם זאת זו תופעה קלאסית של אורדונים מאז שאני אוהד הקבוצה … המצב בקנטים בין אם זה כדורגל או כדורסל מתחילים לעשות חישובים מה יקרה אם…. .. 😉

 27. איתן הגיב:

  עקב אכילס אם יש נס

 28. מיסטיקני הגיב:

  עקב אכילס הוא ביטוי שבא לתאר נקודת חולשה, לרוב אצל מי שחזק וחסין למראית עין.
  מקור הביטוי בסיפור מתוך המיתולוגיה היוונית. אמו של אכילס, הנימפה תטיס, טבלה אותו בנהר הסטיקס בהיותו עולל, מכיוון שחששה שמא ייעשה ללוחם וימות בקרב. מהטבילה בנהר נעשה כל גופו של אכילס בלתי פגיע מלבד עקבו. זאת מכיוון שכאשר הוטבל אמו החזיקה בעקבו, וכך איבר זה לא נגע במים.
  על פי אחת הגרסאות של הסיפור, בעת מלחמת טרויה, שאכילס היה מגיבוריה הבולטים, נורה אכילס בעקבו על ידי פאריס, נסיך טרויה, בחץ מורעל שהונחה על ידי אפרודיטה, ומת. כך נהרג גיבור שנחשב בלתי מנוצח מפגיעה פשוטה בעקב.
  שימו את כל מחשבותיכם ואיחוליכם על י עקב אכילס חסן

 29. אדום עתיק הגיב:

  לפי גרסה אחרת לפי המיתולוגיה היוונית – אכילס היה בלתי פגיע למעט בגיד האכילס – שמה החזיקו בו בזמן שטבלו אותו במי המגן. זוהי תכונה אותה הוא העביר לכל בני האדם. מכאן גיד אכילס .
  אבל לא חשוב מה במיתולוגיה חשוב מה ישבית את קובי , מצידי גם העקב וגם הגיד.

 30. משה הגיב:

  מי זוכר את המכות בין בני לוד לבין אחי נצרת במגרש בבת ים

 31. ויצמן יער מאחוריך שיינמן הגיב:

  בכל מקרה כל הגנת ירושלים צריכה להיחקר
  איבגי ומכבי הרצליה צריכים להזהר

  • אדום אדום הגיב:

   והגול הראשון של לוד כשאיצרין מוריד לאבו ענזה כדור בראש והנבלה מחצי מטר דוחק פנימה?
   אבא של סובחי עסוק בקניות סוף העונה והעולם שותק…..

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s