האבו עלי חוזר

כשהשוטרים לא מסתפקים במניעת אלימות אלא הופכים את עצמם גם לצנזורים של שלטים – זה מזכיר שוב למה הם כל כך מאוסים במגרשי הכדורגל

לפני שלוש שנים הורידו את הגדרות, לפני שנתיים הוציאו את השוטרים, אפילו חוקקו על זה חוק. אז מאיפה שוב צצו השוטרים במגרשים? ביום שישי בהרצליה נראתה מחלקה קטנה של כחולים עם יס"מניקים מתמקמת בנחת ביציע ר"ג. האם קיבלו מידע מודיעיני שהאורדונים מתכוונים לפוצץ את המשחק, או שחששו שכל המתקוטטים שהורחקו במהומת לוד וישבו ביציע, ינסו לפרוץ בסיום למגרש ולחבוט גם בהרצליינים?

המשטרה חזרה ליציעים בגלל אירועי האלימות האחרונים, שהחלו בדרבי התל-אביבי. האם יש לזה הצדקה?

מיום שהאוהדים הופרדו ביציעים, החיכוך ביניהם קטן מאוד. לא זכורים בשנים האחרונות מקרים של מכות במהלך משחק בין המחנות ביציעים. המכות על הדשא במושבה ובווינטר התרחשו למרות נוכחות שוטרים וסדרנים. כלומר, כוחות השיטור והאבטחה כשלו במניעה ולא תפקדו מי יודע מה במהלך האירועים. אז מה הם עושים שוב בכניסות ובטריבונה? בינתיים, עד כמה שראינו הם סתם מתנכלים ומפריעים.

המשטרה מתייחסת אוטומטית לצופים במגרשים כאל עדר בבונים שבא להתפרע. בדרך כלל היחס מזלזל, בוטה ואף אלים. זכורים מקרים מליגת העל שכוחות יס"מ פרצו לטריבונה בגלל איזו פחית שנזרקה והיכו ללא אבחנה ילדים ונערים חפים מפשע. סתם עונש קולקטיבי. לפני כמה שנים ברעננה אוהד ר"ג פתח רימון עשן בטריבונה. בתגובה המשטרה זרקה החוצה 30 אוהדים. ומה עשו ביום שישי בהרצליה השוטרים במשך 90 דקות? התבטלו והעבירו דאחקות. בגלל מכות בין שחקנים, האוהדים של ר"ג הפכו לפוטנציאל של אלימות. סתם סדרנים כבר לא מספיקים.

בשני משחקי הבית האחרונים מנעה המשטרה מהקומנדו של הפועל ר"ג להכניס ציוד תפאורה, ובכך קילקלה השקעה והכנות רבות שיכלו להפוך את המשחקים לקרנבל. לא עזרו התחנונים וההבטחות שציוד העידוד לא יהפוך לציוד פוגרום. משטרה קצרת רוח וקשת עורף, שגרמה מפח נפש לעשרות אוהדים שעבדו קשה. בפעם הבאה החבר'ה האלה כבר לא יטרחו כל כך. הכדורגל הפסיד הזדמנות לקדם בקצת את תרבות המשחק עם אוהדים טובים שפניהם לא לאלימות. התודה למשטרת ישראל.

חמור עוד יותר כשכחולי המדים הופכים למשטרת מחשבות. בהרצליה עלה לפתע שוטר יס"מ ליציע והחרים את השלט על יקיר שינה. הפריע לו שהיה כתוב "ילד חרא". איזה איש חינוך דגול. מעניין כמה פעמים הוא וחבריו היס"מניקים הרביצו סתם לאזרחים על עניינים של מה בכך. ואם תעזו למחות נגדם, או לבקש מהם פרטים, או חס ושלום לצלם אותם, קרוב לוודאי שתגמרו במיון הקרוב. תתלוננו נגדם במח"ש, והם יספרו שהפרעתם להם במילוי תפקידם ואף תקפתם אותם.

בבלומפילד נעצרו בשבת האחרונה כמה מאוהדי הפועל ת"א שהניפו שלטים נגד טביב. אוהד בן 52 שהעז להתווכח עם סדרנים על זכותו למחות, נדחף על ידם בגסות ולאחר מכן התבקש להתלוות לשוטר. הוא נלקח לתחנת המשטרה, שם נאלץ לחתום על צו שמרחיק אותו מהמגרשים ל-30 יום. אם לא תחתום, אמרו לו השוטרים, תישלח למעצר באבו כביר בעוון הפרעה לסדר הציבורי. היתה לו ברירה?

בימים האחרונים רוצים לדון מחדש בהחזרת המשטרה למגרשים באופן קבוע. אפשר וצריך שיטור במשחקים ספציפיים טעונים במיוחד. סתם לשלוח כוחות למשחקים כמו הרצליה-ר"ג, או קרית שמונה-אשדוד זה בזבוז זמן וכסף, ובעיקר מעכיר את האווירה. הכי מרגיז שאיזה קצין זוטר מחליט פתאום שהתוף לא נכנס. למה? כי ככה בא לו (שנה שעברה באיצטדיון ר"ג מול מכבי פ"ת). אבל למה אדוני השוטר? ככה! אפשר הסבר בבקשה? לא, הוא לא חייב לכם כלום. אחר כך מתפלאים למה קהל צעיר לא מגיע בהמוניו.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

15 תגובות על האבו עלי חוזר

 1. חישוב פשוט הגיב:

  שוטרים מרויחים כסף טוב מאבטחה בכדורגל. תשאלו את כל הפקידים בתחנות ששולחים אותם לאיצטדיונים לכוון תנועה וסתם לעמוד כמו גלמים שעתיים ביציע והם מקבלים 500 שקל בערך, מה רע? המשטרה הרוויחה מהאלימות במגרשים.

 2. למה אין תמונה של השלט? הגיב:

  האם לקחו את פרטי הקצין שהחרים את השלט – שזו סתימת פיות פרופר שלא מתאימה למדינה דמוקרטית? לתבוע אותו ואת המשטרה.
  הרי אם זה היה שלט שמאלני הכל היה עובר חביבי.

  קצין המשטרה המהולל בני פלס מנע לא פעם הכנסה של רמקול ליציע והשיא היה שלקהל היריבה האורחת היה מגפון אבל הוא, הדמוקרט הידוע מאלקטרז, עמד על שלו. ברור שהוא קודם במשטרה.

 3. סתם אחד הגיב:

  אם מבררים את הסיבות לאלימות במגרשים לעומק ובאמת מנסים לאתר את שורש הבעייה ומדוע לפתע פתאום הג'נאנה קופצת לאוהדים או לשחקנים אפשר למצוא אותה בפשטות : האלימות מתחילה מהתנהגות המשטרה ומהתנהלות ההתאחדות. כן, כן. נשמע הזוי ואולי ממריד כמה יפי נפש שקשה להם להתמודד עם האמת המרה והפשוטה.
  כאשר האוהדים לא נחשבים ומראש נחשבים לאלימים.. למרות שמתקיימים מדי שבת 650 משחקים בכל הליגות עם 50 אלף צופים ויותר והרוב המוחלט עובר בשקט ובשלום, כל גילוי אלימות מצד כמה פרחחים זוכה לחשיפה תקשורתית והלהמות כל מביני העניין בכדורגל. אבל האם ללוות את אוטבוס האוהדים בדרך אל טדי דרך גן הקופים לבדיקה אישית גופנית שתחזור על עצמה בשער האצטדיון זו אינה אלימות? האם למנוע הכנסת תוף בתואנה שלא הגיעו לאשר את התוף אצל הקצין האחראי ב 11 בבוקר זו לא אלימות? האם למכור כרטיסים לאוהדי בית"ר למשחק האחרון של בית"ר ברמת השרון, בהוראת המשטרה דווקא בבית הקברות בקריית שאול זו לא אלימות? האם הקראת אורדונון שלם ע"י רב פקד לעמיתו בירושלים במשך 20 דקות כדי שיבדוק שאין באורדונון מילות נאצה זו לא אלימות? והאם בית הדין שחורץ גורלות של בעלי קבוצות ומועדונים ע"י הורדת נקודות סיטונית זו לא אלימות נגד המועדונים? האם לקיים משחק כדורגל ללא קהל זו אינה אלימות כנגד אוהדים? ויו"ר ההתאחדות שמסרב לקבל לפגישה נציגות אוהדים ובעלי קבוצה מראטשל"צ שלא מוכנים לדבר עם אוהדים כי הם "חותרים תחתיו"…..
  ויש לי עוד ועוד…והסטטיסטיקה, גם של המשטרה עצמה וגם של מערכת המשפט אומרת שהמגרש הוא מקום פחות אלים ממקומות אחרים בישראל ולמרות זאת נוח להיות נגד אוהדים. כי ככה
  אז התיקון צריך להתחיל משיפור משמעותי של חוויית המשחק לצופים, הלקוחות, האוהדים. בשבילם ולמענם. ומי שאמור לעשות זאת זה שינוי סדרי בראשית של ההתאחדות והמשטרה ביחס לאוהדים..קודם לכל..

 4. Uc03 הגיב:

  הקומנדו לא ימות לעולם, וילחם על שלו תמיד.
  אוהבים אותך.

 5. הידעתם? הגיב:

  הידעתם? דטנר פורש יחד עם ארקין

 6. וזה עוד כלום הגיב:

  יום שבת בלומפילד הפועל נגד סכנין אוהד הפועל תולה שלט ושוטר מוריד לו אבל זה עוד כלום.
  בכניסה אסורה כניסת טרופיות !!!
  ז״א שמי שרוצה לדתות צריך לדתות מים בשירותים או לקנות כוס קולה ב-10 שקלים.
  יענו אבא עם 3 ילדים צריך לשים חוץ מהכרטיסים עוד 80 שח על שתייה (חשבון של 2 כוסות לנפש).
  הכדורגל והניהול פה הזויים , ורק אנחנו כאוהדים טמבלים שאנחנו משלמים על הטינופת הזאת כסף.
  צריכה לקום מחאה חברתית מצד כל אוהדי הקבוצות בארץ , לא ללכת למשחקים עד אשר יעשה סדר ביציעים, בקופות, ובמזנונים.

 7. ola adrian הגיב:

  בושה ששחררו את פרננדס, מהשחקנים היחידים שהראו מחויבות ונלחמו

 8. אדום עתיק הגיב:

  קבוצת כדורגל משולה לאוניה בה בעלי תפקידים דואגים להשיטה לחוף מבטחים. מה לעשות ובקבוצתנו האהובה הכל הפוך . מי שהיה אמור להיות רב החובל הוא בעצם קצין הבידור, במקום הקצין הראשון מתפקד הכלכל הראשי, רב החובל האמיתי הוא קצין המכונות אבל הוא מתפקד מבטן האוניה, משם לא רואים הרבה ובכלל מלעיזים עליו שהוא גם לא מכונאי מי יודע מה, המלחים הם בעצם סוג של מתגוששים ובכלל ברובם עובדים זרים. אפילו יו"ר מועצת המנהלים הוא סוג של ארטיסט ונשיא החברה ובעל הממון קולו לא נשמע. הנוסעים המסכנים שמתעקשים ללבוש אדום רואים את ספינתם מטלטלת בלב ים , חוף המבטחים אליו ציפו כל השנה מתרחק והולך והשרטונים מתקרבים. s.o.s

 9. קומנדו הגיב:

  שלמה,

  דחוף תעשה כתבה נגד הרכישה של מר אייל דהן!
  הבן אדם אוהד הכח מלידה ושונא הפועל ר"ג. הוא מחובר עם גורמיים עברייניים ומכירה של הקבוצה ליידים שלו = פירוק הקבוצה ואיחודה עם הכח. עומדים מאחוריו אנשים שהפועל ר"ג לא מעניינת אותם.

  אייל דהן הרס את ידין מכנס. הוא הביא לו את השוק האפור ובסוף זה נגמר בזה שמכנס התאבד. הבן אדם הזה זה נזק מהלך ואם הוא מתעניין לגבי הקבוצה זה גזר דין מוות מבחינתנו.

  עדיף כבר להוריד את הקבוצה לליגה א ושתתנהל ע"י אוהדים ללא תקציב.

  אוי ואבוי לנו אם ארקין זורק את הקבוצה לידיים של עבריינים!
  צריך לעשות משהו ומהר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. ל1250 הגיב:

  ארקין מעניש את כולם.
  הוא עוד לא יודע אבל הוא ימשיך לממן עוד הרבה הרבה לפני שיצליח להתנתק, אם יצליח.
  עם כאלה אנשים אין סוף.

 11. רוני שוחט הגיב:

  שלום לכולם
  מדוע הופסקו האימונים בבגוררים לאלדר פשחצקי .של מי הייתה ההוראה
  האם זה מגמתי
  אני יודע ששני יושבי ראש לשעבר רוצים להיפגש אם ניר ארקין בקשר למצב הקבוצה בעתיד אך ניר ארקין
  דוחה אותם מספר פעמים
  חושש אני שהקבוצה תאלץ על ידי ארקין להתאחד אם הכח עמידר ר ג דבר שיביא לחיסול
  הפועל ר ג סופית אולם הוא יהיה ספונסר בתנאי שאיתי ארקין ימשיך להיות השוער הבלעדי והיחיד

 12. ל1250 הגיב:

  אתה בטוח שעו"ד ידין מכנס התאבד?

  • אדום עתיק הגיב:

   חחחחחח, פחחחחח אפשר לחשוב שמכנס היה צדיק הדור . עI"ד שגנב מליונים וישב בכלא….

 13. ארקין הביתה ומיד הגיב:

  ארקין תלך ותעזוב אותנו לנפשינו נמאס כבר מהאי וודאות שאתה משדר תלך כבר נמאסת

 14. כל האמת הגיב:

  אבי בוקסה מכשיר את הקרקע להחזרת קוריס ויובל את כרמלי והמנכ"ל איל דהן. חייבים לעשות משהו בנידון. בוקסה הוא איש הפועל ר"ג אבל אינטרסנט גדול.. כשעומר לא שיחק בקבוצה לא ראו אותו במכתש כי הפועל רג לא עניינה אותו. כשפרדי מחליף את עומר כל חבורת האינטרסנטים החברים המגעילים של בוקסה מתנפלים ומקללים את המאמן לעיני כל, בוקסה חושב רק על בוקסה , לא מעניין אותו הפועל ר"ג והוא רוצה להחזיר את הכנופיה הנ"ל העיקר לסדר לבן שלו חוזה אסטרונומי לעוד כמה שנים .הפועל רג לא מעניין אותו רק הבן שלו ואם לא שישרף העולם.אסור בשום מקרה להסכים להחזיר אותו בשום תפקיד להנהלה החדשה כי לשם הוא חותר

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s