בחסות ההשגחה העליונה

אחרי כל הניסים והנפלאות שעברנו העונה – אנחנו מחכים לעוד אחד קטן

מאת יוסי עוז (אדום עתיק)

מסע הקסם המסתורי שעברה האורדוניה הוא מעל כוח הסבל של בן תמותה רגיל. זר לא היה עומד בזה. בן אנוש רגיל לא היה מעלה על דעתו לאהוד קבוצה כזו. רק אורדון שהאהדה אצלו בגנים, או שהוזרקה לו אי שם בבחרותו, שורד מחול שדים כזה לאורך שנים. הפועל ר"ג היא נדנדת ענק. פעם אתה למעלה ופעם למטה, בעצם יותר למטה מאשר למעלה, וגם כשה"למעלה" מגיע הוא משום מה קצר ומייסר ואתה שוב למטה, כולך אחוז געגוע לחזור מהר ככל הניתן. האמת שאחרי שש עליות (וירידות בצידן), הגוף האורדוני מפתח חסינות מסויימת.

העונה החולפת זרקה אותנו מאיגרא רמה לבירא עמיקתא ובחזרה. מפתיחה כושלת לריצה מטורפת, ואז רגע לפני המאני טיים שוב קריסה שבחסדי שמיים וההשגחה העליונה, שבה עוד ידובר (בתיווך יקירנו שינה וחולצת הפלאים שלו), יצאנו ממנה מחוזקים ובסיוע כמה מעשי פלא ואלוהים אחד, שהוא בכלל ארגנטיני, הגענו למנוחה ולנחלה.

אם לא די בכל אלה, ניחתה עלינו מהלומה נוספת, אולי הכואבת מכולן, בהודעתו של ארקין על עזיבת המועדון. אירוע זה הכאיב במיוחד לאורדונים שסברו שסוף סוף הגיע הקץ לעידן אי הוודאות הפיננסית המלווה את המועדון כצל, וחלמו על מועדון יציב ובריא, ואם תרשו לי אפילו על יותר מכך. אלא שאז מסיבות עלומות קרה מה שקרה, ורק לארקינים הפתרונים והעתיד מי ישורנו.

כמה אירועים בעונה הזו יישארו בלתי נשכחים. בראש ובראשונה סיפורו של קרלוס ובנו איגור. מחווה אנושית נדירה של ארקין עם חיבוק לוהט של האוהדים ליוו את הטרגדיה, ממנה יצאו כולם מאוחדים ומחוזקים. מעל כולם קרלוס, שהתנחל בלב כולנו. כמה סימלי שער הנצחון ברעננה. אין ספק שהוכתב מהשמיים. מציאות רגילה לא יכולה להפיק אירוע כזה. לא נשכח גם את  אובדן המכתש, ביתנו ומבצרנו, הזכייה בגביע הטוטו, מחאת האוהדים וכמובן את קרב הגלדיאטורים בזירת הקולוסיאום הווינאי, עליו נכתב הפסוק "מעז יצא מתוק".  ותודה להרצליה שידעה את מי לנצח ולמי להפסיד (ולא שהתכוונה לכך) וגם כמה חרחורי בוז לתיאטרון האבסורד בעילוט.

המירוץ של החודש האחרון היה יותר מבלתי אפשרי וחייב אותנו לתעצומות נפש ואופטימיות בלתי נדלית, מצרך נדיר בהתחשב בסיטואציה שראשיתה אולי במהלומה המשולשת מידי יורשי טרומפלדור בהיכל התקווה, הגעתנו לישורת האחרונה מקוזזים כדבעי  ואז ירושלים אפס שתיים ואנחנו במי אפסיים. אך כתמיד הוכח שאנחנו כעוף החול, הפניקס, שלפני שכילה את עצמו באש קם מחדש לתחייה מן האפר. לתחייה הזו אחראית  בלעדית ההשגחה העליונה, שזימנה לנו שוטה עם כתובת אלוהית על חולצתו, שהציתה אש בבני ישראל וישמעאל והמשיכה בהעמדתנו בניסיון הדיינים ותוצאותיו, אבל שלחה לנו את נציגה הארגנטיני לחולל נפלאות רגע לפני הדמדומים.

וכמובן הסיומת באיצטדיון המושבה, שבה הוכחנו קבל עם (האורדונים) ועדה (לוד, רמלה, טייבה, חצי ואדי ערה, נצרת ועוד עדות בני ישמעאל באשר הן) מי ראויה לעלות לליגת על. בסיוע צבא אורדונים שהגיחו מהמחילות בהמוניהם, ושוב בסיעתא דשמייא נשלחו לנו שני מלאכים, בוקסה וחמו, להבקיע לנו פעמיים את הים ולשלחנו לארץ ליגת העל המובטחת. כל אלה מעשה ידי ההשגחה העליונה, ואין מלבדה.

קינחנו במסע מפואר באוטובוס האדום וב"נשף" עלייה בהיכל המכבים, במרחק יריקה מהמעוז הווינאי, עוד תעלול להעמידנו במבחן ההשגחה. מה רבו מעשייך השגחה עליונה.

עייפים אך רצוצים, חסרי נשימה וכוחות, הגענו לקו הסיום שהוא שוב קו ההתחלה ומבטינו נישאים מעלה להשגחה העליונה – אולי תיאות שוב להעניק לנו מחסדיה ולשגר מלאך מושיע. מה לעשות, התרגלנו.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

25 תגובות על בחסות ההשגחה העליונה

 1. יהורם איתן הגיב:

  יוסי בלי ספק מצאת לנו את הדמוי הכי מתאים-עוף הפניקס,אמצתי לאורדון בטריבונה .

 2. יהורם איתן הגיב:

  איתי ארקין בראיון בפתיחות ובכנות אמתית מספר את שעבר בשתי עונות אחרונות.
  ב4 ניצחונות אחרונים הוא ספג רק 3 ומנע כ 20שערים,הוא הגיע למאני טיים בגדול [מי יכול לשכוח את ההתעופפות שלו למסובבת לחיבורים של קובי חסן דקה 4?]
  אני מאמין ובטוח שכדי להגביר לו את הביטחון בשער בעונה הקרובה, המשפחה
  תקציב למועדון את התקציב הראוי להבאת שחקני דרג א להגנה ולקישור אחורי.
  מה, ישאירו אותו כמו ברווז במטווח כבעונת הירידה ?לא נראה לי תקציב מינימום.
  4 שנים אחרונות הוא חי חיים ספורטיביים עם הרבה ויתורים לבילויים ומגשים חלום.
  אם אחיך הקטן או בנך מבקש ביטחון בשכונה מהערסים,לא תתן לו גב?
  יוסי,זוכר כקצין בתעלת סואץ את קו בר לב?הגנה אחי .

 3. מיקי ר. הגיב:

  יש לקבל עידוד רב מהעובדה שפרדי יצא לחו"ל כדי לבדוק מיקום למחנה/ות אימון.
  כלומר יש מי שדואג (ההשגחה העליונה של יוסי?) שהקבוצה ממשיכה לתפקד, והיטב.
  תודה.
  אגב, יוסי, אחלה פוסט.

 4. אורדון ותיק הגיב:

  מענין למה הקבוצה לא מודיעה רשמית מה קורה.
  למה כמעט כל שנה צריכים להיות במתח בקיץ במקום לבלות ברגיעה בחוף הים?

  • אדום עתיק הגיב:

   לא הבנתי למה פרדי נסע לאוסטריה לחפש מחנה אימון . אוסטרים יש לו כאן בוינהטר, יותר קרוב ויותר זול.

 5. אייל ברזילי הגיב:

  יוסי אחלה פוסט, אני לא יודע אם שמעת אותי אומר את זה בעבר, אבל אני חוזר על המנטרה הזו שהפועל רמת גן היא עוף החול "הפניקס".
  יאללה הפועל ליגה של 14 יהיה קשה מאוד לשרוד עם הנהלה יציבה ובטח ובטח שבלי הנהלה.
  עוד דבר קטן חבל שהשגחה עליונה לא השאירה את פרננדז אצלנו…

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   אם ארקין נשאר אז אולי יעמיד גם תקציב מתאים למקומות 3-6 אם ארקין נשאר אז אולי יעביר אותנו למגרש אחר סימפטי יותר אם ארקין נשאר אז אולי תהיה זו עונת השיא של פרדי כמאמן אם ארקין נשאר אז אולי יקראו לאוהדים לחזור הבייתה ולתמוך בקבוצה אם ארקין נשאר אז אולי יביאו ספונסרים נוספים אם ארקין נשאר תתחיל מסורת של יתד חזק בליגת על אם ארקין נשאר נתנהל כקבוצה הכי הגונה ספורטיבית בליגה אם ארקין נשאר יוחזרו שירים עם ניחוח נוסטלגי מהעבר אם ארקין נשאר נבצע הצגה כפולה ונשחק בהצגה המרכזית אם ארקין נשאר נשמח לאכול את הכובע רק שיגיד כבר שהוא נשאר מקדימה כיאה לאימפריה אמיתית

 6. אלון פ הגיב:

  אני חושב שכל הכבוד על כתבה ואני עדין אומר ארקין שוער מצויין ואין עליו באחד על אחד ואני מאמין שהוא השנה יהיה שעור העונה תיזכרו את מילותי ואני מסכים אם יורם

 7. arik r הגיב:

  שלמה צנזורה על דעות לא אבל קישור לאתרי סקס זה מוגזם זם ילדי הצעירים גולשים באתר אני לא רוצה לאסור עליהם את הגישה לטיפולך.

 8. פופאי הנוקמים מהמכתש 2012 !!!! הגיב:

  בני יהודה הפועל רמת גן עונת 89-90 ליגת על

 9. כולם מוזמנים היום שעה 3 הגיב:

  היום בשעה 3 מוחמד אזברגה הלו הוא אבו סובחי הבעלים של הפועל בני לוד רכבת
  עומד לועדת משמעת בהתאחדות לכדורגל כולם מוזמנים

  • לפופאי הגיב:

   פופאי הגיבור אני מבין שגם אתה תהיה שם בראש האורדונים ולא תשב מול המקלדת לקשקש שטויות כהרגלך…

 10. בדיחה ושמה פופאי הגיב:

  שמעתי שפופאי יהיה בדיון של אבו סובחי כי זה כניסה חינם….
  השאלה מי יסיע אותו להתאחדות כי זה עולה לו כסף לנסוע…
  חחחחחחח איזה איש דפוק

 11. חיים ג. הגיב:

  יוסי,
  האם אפשר להשוות את נס העלייה לשלשה של דרק שארפ מול ז'לגיריס 2.2 שניות לסיום, ועליית הצהובים המאוסים לפיינל פור בת"א.
  הנס שלנו (תיקו נגד לוד ואיבוד העלייה, יקיר שינה, מכות והרחקות שרק היטיבו, ניצחון חוץ נדיר בהרצליה, ניצחון הזוי של הרצליה (5:1) על העולה המיועדת, 2 הגולים ברעננה החל מהדקה ה – 89, הניצחון במושבה) הרבה יותר גדול.
  אגב, לכתוב בכפיפה אחת על אובדן המכתש ועל זכייה בגביע הטוטו של הליגה השנייה?
  כנראה שאפילו אתה לא מושלם.

 12. ישמעאלי הביתה הגיב:

  אבו סובחי הורחק ל-5 חודשים מפעילות רשמית
  יו"ר בני לוד עמד לדין בעקבות התפרצותו לעבר מנכ"ל ההתאחדות אורי שילה והמאמן פרדי דוד, לאחר ה-0:2 של הפועל ר"ג. בית הדין אסר על אבו סובחי להיכנס לשדה המשחק למשך שלושה חודשים מתום הפגרה וקנס אותו בעשרת אלפים שקלים

  • איתן את ריימונד-אורדון בטריבונה הגיב:

   מי הם כוכבי הפועל רמת גן?האורדוניות ואורדונים שבטריבונה.אלו שהמרחק ומזג האויר,המיקום בליגה
   או מול מי לא מעניין אותם מלבד לראות את קבוצתם ולא רק לראות,לעודד ולשיר ולתת את הנשמה.
   הם באים מאהבה ובאו באהבה לאולפן רימונדוס לתת הצגה בטריבונה.

   • איתן את ריימונד-אורדון בטריבונה הגיב:

    • יענקלה הגיב:

     איזה כיף לי החזרתם לי את הזכרונות לכל החיים מעונת הנס שמשמיים
     הרגשתי כאילו כל אחד מכם נמצא במקומי
     אבי רימונד ויהורם איתן אתם מדהימים אותנו כל פעם מחדש
     שאפו ענק

 13. סמים בלוד הגיב:

  לא פלא שהם שמו שישיה
  http://www.one.co.il/Article/200938.html

 14. לשלמה מן הגיב:

  שלמה מה אתה יושן מה עם פוסט חדש תתקדם

  • איתן הגיב:

   פוסט שהתפרסם ב25-אפריל.יומיים לפני תחילת המהפך בפלייאוף
   7 שחקנים מורחקים,אוירת נכאים וייאוש ביננו,ויוסי שתיין אדום עתיק קולט את העתיד
   ————————————————————————-
   אורדון בטריבונה
   25 אפריל
   מאז סיום המשחק ביום שישי האחרון אני מסתובב סר מזג וזועף ורוחי רעה עלי . סיבות לא חסרות ,אוהד הפועל ר"ג הפך להיות סוג של איוב אורדוני ,המכות ניתכות עליו בזו אחר זו ללא הפסקה ככתוב בספר איוב "… ע וֹד זֶה מְדַבֵּר וְזֶה בָּא…". הראשונה שבהן- תוצאת המשחק שהורידה אותנו מהפסגה וסתמה ,לכאורה ,את הגולל על סיכויי העלייה לליגת על.
   השניה – המהומה המבישה בסיום המשחק שהותירה אותנו נבוכים ונדהמים.
   השלישית -,הדיון בבית הדין של ההתאחדות שהחמיר יתר על המידה עם חלק מהשחקנים ללא כל סיבה נראית לעין ואף גרע נקודות ממאזננו .
   הרביעית-אם לא די בכל אלה ,באה הודעתו של הבעלים שבכוונתו לעזוב את הקבוצה.
   האוהדים ומעצבי דעת קהל לסוגיהם לא שקטו על השמרים והוסיפו שמן על המדורה בכתבות ותגובות שרוח נכאים נושבת מהן. נכון, היו גם כאלה שמאסו באותה רוח נכאים ודרשו לשמור על מידתיות ולגלות אופטימיות כי על אוהדי ר"ג נאמר "…שֶׁבַע, יִפּוֹל צַדִּיק וָקָם;…".
   רק באגף אחד שררה דממה מוחלטת, השחקנים וההנהלה. אם היו ציפיות ,שקולם ישמע ויפיח רוח חדשה אחר המשבר הגדול, הרי שאלה נתבדו עד מהרה .
   החלטתי שאם הנכבדים לא באים אלינו ,נבוא אנחנו אליהם . כך מצאתי עצמי , ביחד עם יהורם איתן צופה באימון הקבוצה בשמש הקופחת בוינהטר, באתי לעודד ויצאתי מעודד לפחות בכל האמור ברוח הנושבת, אותו מושג חמקמק-רוח המועדון ,רוח של ווינריות. אותה ווינריות שהביאה ב-2003 קבוצה מירכתי הליגה השניה לזכות בגביע המדינה.
   התרשמנו כי קיימת הבנה כי מהשפל אליו ירד המועדון אפשר רק לעלות, לזקוף ראש ולאחר שהשולחן הירוק דיבר עתה הזמן לדבר על הדשא , את הכבוד שנרמס יש להשיב ולהוכיח כי רוח המועדון (והכדורגל ) עוד נושבת .
   מילים "נשגבות " אלה, גם אם לא נאמרו כלשונן ,שמענו מכולם, החל בראשי המועדון והצוות המקצועי וכלה באחרון השחקנים .
   קיימת אמונה בכל דרגי הקבוצה כי השפל אליו הושלכנו פתח, במפתיע, גם תקוות חדשות ,לפתע הושוו הנקודות בין לוד והרצליה .הרצליה שארבה בצל המקום השלישי וצפתה במאבק בין הראשונות מצאה עצמה פתאום בלחץ סיכויי העלייה. ביום שישי המשחק יהיה בין הטוענת (הזמנית ) לכתר לבין האנדרדוג המוכה וכידוע חיות פצועות ,שגאוותן נפגעה, עשויות להיות מסוכנות. המשימה כבדה אך אפשרית והסיכוי קיים גם קיים.
   המטרה משותפת לכולם וסיבות שונות תומכות בה. הרזומה- כל שחקן ובעל תפקיד בקבוצה רוצה שיכתב ברזומה האישי שלו "העלה את קבוצתו לליגת על " אף אחד לא רוצה להמנות עם יתומי הכשלון. המחליפים שבאים מהספסל ומקבלים צ’אנס חייהם-חזום הבלם מהנוער, אורי אברהם שהבריק ודעך, ממאדו וקסאני שאיכזבו, עזריה שהראה שמץ ואפילו עומר פרץ שהתאדה לו ליציע ומי יודע אולי גם לידור. סיבה טובה נוספת ,כסף ,זו אינה מילה גסה, לחלק מהשחקנים סעיפי עלייה נכבדים בחוזיהם .ליגת העל- מי אינו רוצה להתבשם באוויר הפסגות ובאור הזרקורים על החשיפה והמשתמע מכך.
   גם התנאים השוררים במועדון קורצים לכולם, חלק מהשחקנים ציינו והדגישו נקודה זו שאינה מובנת מאליה ואף שיבחו את האווירה שאחראי לה הבעלים ניר ארקין וגם מקומם של האוהדים לא נפקד.
   למען השקיפות- כל שנכתב כאן , גם אם הוא קלישאי לעילא ועילא ,מבטא את ששמעו אוזנינו מצמרת המועדון ושחקניו(למעט הבעלים השוהה ב-חו"ל). ההוכחות צריכות להינתן ביום שישי הקרוב בהרצליה, נצחון והכל פתוח, אולי אפילו הבעלים ישנה דעתו…
   ואחרון חביב . רוח המועדון ,אולי בראש ובראשונה , היא אנחנו האוהדים .מי שנכח במשחק הכדורסל מול "עודפים " ת"א ראה כיצד אוהדים במחויבותם ובגישה שלא הכל גמור והבלתי אפשרי, אפשרי ,משנים מהלך משחק.
   ראש מורם , תקווה ותמיכה הם מה שאנחנו יכולים לתת, אין לנו חוזים ואינטרסים, רק אהבה. נתראה ביום שישי בהרצליה. ובאלתור על דברי ההוא שהעיר קרויה על שמו –אין זו אגדה , אם תרצו.

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ומי הרכש המפתיע של העונה?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s