המכתש מחליף ידיים?

אלוביץ' והמכתש בגבעתיים (כנראה) כבר לא ביחד * פרויקט המגורים תקוע וספק אם יחל בקרוב * ואיך זה נוגע לנו?

ביום שבו נהרסו חומות המכתש חשבתי שבזה תם העיסוק שלנו בו. תשעה חודשים חלפו מאז שהפך לאפר ואבק, החברה הקבלנית החלה לפרסם את הפרויקט היוקרתי למכירה, ואם הכל היה הולך לפי התכנון כבר היו אמורים לבצבץ הקומות הראשונות של מגדלי האימה שיטילו צל כבד על בורוכוב.

היום פורסמה ידיעה בכלכליסט לפיה חברת בסר תנסה תוך חודש למכור עוד 29 דירות בפרויקט היוקרתי, אחרי שכבר מכרה 65. ביחד זה יוצא 94 יחידות דיור ששוות למגדל מגורים אחד, והשאלה היא לאן נעלם המגדל השני. למה לא מוכרים גם אותו? מהידיעה הזו אפשר ללמוד על הלחץ שבו נתונה החברה הקבלנית. היא צריכה עד ה-15 באוגוסט למכור את כל הדירות של מגדל אחד בפרויקט (הגבוה מבין השניים). המכירות עד עכשיו מראות שלא היתה התנפלות על הפרויקט, למרות השיווק היומרני והבטוח בעצמו. הבעלים של חברת בסר אומר שהבנייה תחל בזמן, אבל ספק רב אם זה יקרה מפני שקשה להאמין שהם יצליחו למכור את מה שהתחייבו.

לפי אנשים שמעורים בענף הנדל"ן, מסתמן שעסקי הבנייה של אלוביץ' זולגים ממנו. רבים מהם משועבדים לבנקים בשל הלוואות הענק שלקח לרכישת בזק. המשמעות: לא מן הנמנע שמגדלי המכתש ופרויקט מגדל הסיטי (על שטח פרימן), שאמור להפוך לבניין הגבוה בארץ ושבו יהיו גם חלק ממשרדי עיריית גבעתיים, יעברו  לגורמים אחרים.

משבר מניות בזק הופך לקבר העסקי של אלוביץ'. מאז שרכש את חברת התקשורת צללה המניה שלה בכ-50 אחוז, והשקיעה נמשכת. אחד האפקטים של הקריסה הוא תביעה שספג השבוע ביחד עם הנהלת בזק בסך 900 מיליון שקלים מאחד מבעלי המניות. הטייקון מצהלה נמצא בקרב קשה להצלת עסקיו. כפועל יוצא, הוא כבר לא יזכה כנראה למכור את זכויות הבנייה על המכתש. ייתכן כי הבנקים יממשו את השיעבוד על המגרש.

אם תרצו, המכתש מסמל את הנפילה של אלוביץ'. לפני עיסקת המכתש הוא היה בעל הון עצמי המוערך במיליארד שקל. אחרי עיסקת המכתש, ובמיוחד בשנה האחרונה לאחר הרס המגרש, ההערכה היא שההון הזה קטן ב-70 אחוז. זה אמנם קרה בגלל הנפילה של בזק, אבל אם להיות מיסטיקן בלירה ובמאמר מוסגר אפשר לציין שאם כל כך הרבה אנשים שנפגעו מסיפור המכתש קיללו אותו ואיחלו לו דברים לא נעימים, כנראה שלאנרגיות האלה היה כוח.

אז מה היה לנו עד עכשיו? בראשית ההסתדרות רוקחת קומבינה על המכתש, עושה יד אחת עם עיריית גבעתיים לשינוי התב"ע, מוכרת את המגרש לקבלן התחמן דולינגר, שמצליח להגדיל את העסק במאות אחוזי בנייה הודות לחברו הטוב ראש העיר שטנצלר, ואחר כך למכור את חלקו לאלוביץ', שלמעשה קיבל רכוש שנגנב מהציבור ולא שועה לתחינות התושבים והאוהדים. עיסקת המכתש על נגזרותיה (מיסים, תכנון אדריכלות ועוד) עלתה לאלוביץ' כ-80-70 מיליון שקל. הרווח שהיה צפוי לו מהפרויקט מוערך ב-200 מיליון שקל, מה שמלמד על עומק ההולילנד.

ואיפה אנחנו בסיפור סוכת המכתש הנופלת של אלוביץ'? הנס שיכול להתרחש הוא שעיריית גבעתיים מנצלת את הוואקום, שבו ידיו של בעלי המכתש כבולות, ופועלת להחזרת התב"ע לייעודה המקורי. מראובן בן שחר החלש אין מה לצפות. לפיכך צריך להתפלל שאדמת המכתש תישאר שוממה גם אחרי הבחירות לעיריות בעוד שנה ורבע, ואז לקוות שייבחר ראש עיר חדש שייצא למסע צלב. אולי בינתיים תגיע הישועה מכיוון אחר, כמו למשל איש נדל"ן בשם ק.פ. שיילך למשטרה ויספר את כל מה שהוא יודע על קומבינת המכתש הולילנד. שני המצבים הם תסריטים הזויים, אבל להאמין תמיד מותר.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

44 תגובות על המכתש מחליף ידיים?

 1. קללת הבית הגיב:

  לשאול אלוביץ
  פולסא דנורא על כל העסקים שלך
  משלחת מלאכים רעים תגיע אליך
  ותדאג שתרד מכל נכסיך
  ונאמר אמן !

 2. דרוש לפיד חי הגיב:

  אם היה לנו גבר כמו משה סלימן שיצית את עצמו ליד הבית של הגביר החזירי הזה היינו זוכים שגניבת המכתש תעלה לכותרות ותטופל כמו שצריך…
  יש מתנדב? (סליחה אבל אני קצת מפחד מאש)

 3. שיעור בקלקלה הגיב:

  אלוביץ ' חי על זמן שאול (שימו לב למשחק המילים). הוא כמו בשאר אסד משחק על זמן. רק ששאול שלנו עוד יכול לעלות על מטוס ולברוח מהארץ ולהציל את עצמו מפשיטת רגל ובושה.
  את הנפילה הכלכלית שלו עוד ילמדו בפקולטות לכלכלה.

 4. ארז הגיב:

  לפני כמה חודשים ראינו פירסום בכל עיתון ובכל אתר אינטרנט למכירת דירות במכתש. הכל נתקע, כדי לצאת לדרך החליטו לשנות את התכנון למגדל אחד במקום שניים ולהוריד את מספר הדירות.
  הבדיחה בכתבה היא שבסר ואלוביץ יקנו את כל הדירות שטרם נמכרו כדי שהבנייה תתחיל. זה מגוחך כדי בשביל זה בסר ויורוקום צריכות לשים עשרות מיליוני שקלים ולקבל כמה עשרות דירות ולהתפלל אחרי זה שיצליחו למכור אותן בהפסד קטן.
  כנראה שהפרוייקט לא יצא לדרך בקרוב וגם אם כן, אלוביץ יכול לשכוח מהרווח שאליו הוא פילל.
  שמו הטוב נהרס, הוא התגלה כרודף בצע וקנה לעצמו שונאים רבים (לפחות 5,000 אוהדי הפועל רמת גן ומשפחותיהם).
  איפה המנכ"ל ראובן סגן כהן או שם דומה ? מהי תגובתו של ראובן שחר ודרזיה לכישלון בשיווק המכתש עד כה ?
  האם זה מעמיד בסימן שאלה את התשלומים שהם אמורים לקבל תמורת התמיכה במיזם המכתש ?

 5. לא יפה הגיב:

  כשהעשירים מנסים להיות עוד יותר עשירים על חשבון הציבור בסוף באה הנפילה.

 6. גבעתיים המכוערת הגיב:

  העיריה היא האשמה מס ' 1 בפרשת המכתש. היא נסחפה אחרי אופנת המגדלים שלא ירחק היום ויתבררו כמוקש לא פשוט מבחינת התחזוקה שלהם. ואיזה מסכנים האוהדים והתושבים שאכלו אותה. העיקר שבעיריה דאגו לעשירים. כמה כסף קיבלו שטנצלר ובן שחר מאלוביץ' ? שוה לבדוק

 7. עצה מעשית הגיב:

  אלוביץ קח את הכסף וברח.
  כי לא יהיה מחר.

 8. מה קורה למי שהוא חזיר גדול ? הגיב:

  הוא נשאר רעב

 9. הפולסא עובדת נקמה נקמה נקמה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! הגיב:

  אלוביץ יחתיכת חלאה אמרתי לך שאתה תזדיין בגיהנום וזה לא הסוף
  עד שלא נראה אותך ברחוב לוינסקי מקבץ נדבות לא נשקוט ולא נרפה
  גם אתה ראש חיריית גבעתיים עוד מעט בחירות ואת הלוקשים שמכרת אז הפעם לא יעזור לך
  בבחירות הבאות "מרסקים" את חיריית גבעתיים המושחתת והעומד בראשה

  • אורדון הגיב:

   למה אתה לא מספר על השחורים שהבאנו מתחנה מרכזית לעשות כישוף?שב בשקט ואל תפרסם יותר.

 10. סתם אחד הגיב:

  ראשית גילוי נאות. אני לא נדל"ניסט, לא כלכלן, לא רו"ח, לא עו"ד ולא קומבינטור מקושר אבל בכל זאת אכתוב כמה מילים.

  להערכתי החישובים החשבונאיים בפוסט מעט שגויים. ערך המגרש במכירה אופטימלית הוא בערך 170 מיליון ש' (לא הרווח אלא ההכנסה) שזה בערך מיליון ש' לכל דירה. מכירה אופטימלית זה כשבא מישהו, קונה ומשלם במזומן. זה לא המקרה. במכירה לקבוצת רכישה (שזה להבנתי המקרה עם ב.ס.ר.) צריך הרבה הרבה אורך רוח עד שרואים את כל הכסף. לא לשכוח שרק לפני זמן לא רב המחיר היה הרבה הרבה פחות, סביב 115 מיליון ש', כשדובר על העסקה עם תדהר.

  הרווח הוא ההפרש בין מה שמתקבל לבין מה שהושקע כולל הכל בדרך. הכל זה גם התשלום לקוריס ולא מעט (בטח המון) הוצאות מימון בדרך.

  אלוביץ' להערכתי הוציא עד כה פחות מ-70 מיליון ש' אבל לא הרבה פחות. הרווח המשוער שלו היה אמור להיות, במכירה אופטימלית, כ-100 מיליון ש' שזה סכום מאוד מכובד לסיבוב קטן עם כמה מהמורות קטנטנות שאלוביץ' והסנשו פנשו שלו סגן כהן התמחו בהן (קוריס, הפגנות, מימון וכו') בעיקר כשיש להניח שרוב הכסף היה ממומן/ממונף ולא מהכיס של איריס ושאול היקרים. (בהערת אגב, מעניין אם ניתן לערוך בדיקה בטאבו כדי לראות אם האחוזה הפיאודלית של שאול ואיריס בצהלה עדיין שלהם או שהיא כבר ממושכנת עד פח הזבל האחרון).

  כל יום שעובר רק מגדיל מצד אחד את ההוצאות ומצד שני מקטין את ההכנסות כי כשאתה בלחץ אתה מוכר יותר בזול.

  אגב, בכתבה בכלכליסט יש הסבר מה יקרה אם לא יצליחו למכור את שארית הדירות בזמן הנדרש אבל יש להניח שלא אלוביץ' ולא ב.ס.ר. ממש ישקיעו מיליונים מכספם כשהם לא בטוחים לאן נדנדת הנדל"ן נוטה וזה גם עומד בניגוד למקובל (ואולי גם מוסכם חוקית בין שאר חברי הקבוצה) בקבוצות רכישה.

  מה יהיה? לאלוהי המכתש פתרונים ואיך שהוא/היא תפקד/ה עד עכשיו אז ממש לא ידוע.

  מחשבה לראשי עיריית גבעתיים (שכידוע יש מי שקורא עבורם כל מילה בכל אתר הנוגע ולו בקטנה בענייני העירייה) – מה לעשות.

  לפני מספר ימים היה פרסום על כך שעיריית ר"ג קנתה בחזרה שטח בכיכר אורדע. שטח שעיריית ר"ג מכרה לפני כמה שנים ועכשיו החליטה (וממש לא ברור מה בדיוק קרה שם) לקנות את השטח בחזרה תוך תשלום של יותר מכפול ממה שקיבלה לפני זמן מה. זה רק מוכיח שהכל ניתן לשינוי כל עוד אין עובדות בלתי ניתנות לשינוי בשטח.

  גם עיריית גבעתיים יכולה לקבל החלטה 'נועזת' כזאת ולאפשר לבן שחר (שאנחנו שונאים אותו ונשנא אותו עד שיעוף מהתפקיד ועד בכלל אלא אם כן הוא יצליח להשיג לנו בית/מגרש/בית מקדש אחר) להפוך לאחד מגדולי ראשי העירייה של גבעתיים לדורות רבים.

  העירייה תקנה מאלוביץ' את המגרש, כמובן שלא בסכום האופטימלי אלא רק בסכומים שאותם אלוביץ הוציא עד כה פלוס רווח קטן לכיסוי הוצאות גרעיני השבת של סגן הכהן ושל הכהן הגדול ומשפחתו. לא הכל חייב להיות במזומן וניתן להגיע להבנות עם אלוביץ'. למשל, יש לבזק שטחים פה ושם שניתן לתת להם זכויות ובכך לפצות את אלוביץ'.

  כחלק מהבניה המחודשת של המכתש, והפעם כמגרש עירוני פרופר של 5,000 מקומות מקורים בשימוש רב תכליתי עם אולמות התעמלות\חדרי כושר, מחסנים, מועדון נוער ואולי גם ספרייה (בהתחשב בבתי הספר באיזור), תהיה בשילוב הטוטו כמובן ויש להניח שגם עיריית ר"ג תחליט להצטרף לפרוייקט שכן זה מאדיר את השם ר"ג שהוא השם הראשי בקבוצה שלנו. את המכתש עצמו ניתן לקרוא על שמות ראשי 2 העיריות: ראובן בן שחר וצבי בר. איצטדיון שחר-בר או בר-שחר. כחלק מהעניין עיריית גבעתיים גם תסיר מעל סדר היום, ולתמיד, את הנושא שכל כך ברור שיעלה בעתיד והוא הולילנד המכתש.

  זהו לבינתיים.

 11. אדום עתיק הגיב:

  אם לא אלוביץ' יבוא שאול אחר, אם לא מחר אז מחרתיים. המקום הזה אם יש עליו פולסא דה נורא או זה עיתוי גרוע ,שווה זהב (ונשדד בפרוטות ). לא מזמן הבעתי דעתי כאן שאלוביץ' הוא עבריין צעצוע בהולילנד הזה האשמים משתעשעים בקופות קק"ל או מתייסרים בדממה ואינם פוצים פה. אם להיות ריאלי הכיוון הוא אחד מלבד אולי אם קוניק יבחר לראשות העיר וגם אז ,דברים שרואים מפה לא רואים משם. בקיצור אופטימיות בלתי נלאית של שלמה וחלומות .לפעמים חלומות מתממשים.

 12. אורדון לא מופתע הגיב:

  לומר שאני לא שמח….מממ כן אני מחייך. נכון, שבנפול אויבך אל תשמח… אבל שאני נזכר בהפגנות ,בגיוס כספים להצלת המכתש מסתבר שבורא עולם מתנהל בדרכים נסתרות …. לא שזה ישנה הרבה אבל מסתבר שהשכינה נמצאת בשכונת בורוכוב מעל המכתש.
  עדיי מדינה לא ייצאו משם….אלא אם כן יעבור את אותה כברת דרך כמו העד מדינה בפרשת הולילנד מירושלים.
  לשווק את פרויקט המכתש נעשה בקול תרועה רמה והסתיים בקול ענות חלושה. לא פשוט למכור 165 יחידות במחירים גבוהים כאשר ישנה אי בהירות כלכלית . בנוסף גבעתיים היא התחליף לתל אביב "להיות בלי להרגיש עם" לגור פסיעה מתל אביב במחיר סביר…. אבל שהמחיר לא סביר , אקנה כבר בתל אביב.

  עירית גבעתיים תקנה את המגרש מאלוביץ כמו שעראפת יקום עכשיו מהקבר ויתמודד עם אנה ארונוב ברוקדים עם כוכבים. מה אומר ראש העיר בעניין? עדיין הגיס לא רשם לו על פתק את התגובה. סבלנות. בינתיים הוא מוטרד מהעובדה שלא יוכל לקבל ארנונה מהפרוייקט. העיקר בנה תשתית למגדלים והחזיר את שכונת בורוכוב 60 שנה אחורה.

  לגבי שאול אלוביץ – לכאורה הוא עשה עסק לגיטימי. הוא רכש את המכתש באופן חוקי. נכון, המכתש הוא לא הסיבה לצניחת מניית בזק. שוב תודה לגולן טלקום. מחזקים את ידכם.אבל, לא לעולם חוסן. לא ספרנו אותונו ממטר, הבענו מחאה לאשרפנו צמיגים ופחים ולא נשרוף את עצמנו. אסור לשכוח ששאולי הוציא המון דיבידנדים מבזק. הוא עשה לביתו.

  • בעניין הדיבידנדים של שאולי מבזק הגיב:

   למרות המיליארדים שבזק חילקה בדיבידנדים מאז ששאולי שלנו קנה את בזק הרי ששאולי עצמו עדיין בהפסדים במכלול השלם הכולל את מחיר הקנייה, את מחיר המימון המטורף ואת הרווח האלטרנטיבי למזומן שהושקע בעסקה (בערך 1.2 מיליארד ש' ששאולי קיבל כשמכר את סמייל למימן (עוד טייקון בצרות)) לעומת הערך הנוכחי של המניות שבידיו. לא לשכוח שכל דיבידנד שהוצא מבזק חולק לכל הבעלים והחלק של שאולי הוא בערך רק 30%. לא שאין לו מספיק שיטות להוציא כסף טוב מבזק בלי לחלק אותו עם האחרים אבל זה דברים של לכאורה ועל כך מגיע לשאולי, ואולי למשטרה ו/או לאיזה עתונאי חוקר אמיץ, תגובה נפרדת, לא מחייב שפה.

 13. אדום אופטימי הגיב:

  לסיכום שני פסוקים מתהילים פרק ז
  טז: בור כרה, ויחפרהו; וייפול, בשחת יפעל.
  יז : ישוב עמלו בראשו; ועל קודקודו, חמסו יירד.
  ואין מה להוסיף הכל כבר ניכתב…

 14. תנו לו יד הגיב:

  להתנתק מבזק, לא לקנות נוקיה. בואו נעזור לאלוביץ לרדת במדרגות התלולות.

  • ראה כבר הכל הגיב:

   קובי פישרמן כבר קיבל את העונש שלו מלמעלה.

  • עסקי שאולי הגיב:

   לשאול אלוביץ' עסקים ענקיים בתחומים שונים והוא מכניס ידו לכיס שלנו בהמון מקומות.
   יש עסקים ידועים וידועים פחות ואנסה למנות כמה מהם. בטוח שגם פה לא אצליח בכל הנתונים ואולי יש גם שגיאה/ות פה ושם. ברשימה גם נציגויות שלו לחברות מחו"ל. בחלק הוא בעלים יחיד ובאחרות הוא שותף. (יש מצב שחלק קטן מהרשימה כבר נמכר).
   B תקשורת.
   בזק.
   בזק אינטרנט.
   בזק סטור.
   בזק אונליין.
   פלאפון.
   יס.
   בזק בינלאומי.
   אינטרנט זהב.
   וואלה.
   וואלה שופס.
   יד 2.
   נוקיה.
   HTC, יצרן סלולרים.
   פנסוניק תקשורת.
   פנסוניק מוצרי חשמל.
   פיליפס.
   גרונדיג.
   יונידן טלפונים.
   חלל מבעלי הלווין עמוס.
   גילת סאטקום.
   סאטלינק.
   DM הנדסה.
   אנלייט אנרגיה.
   נדל"ן.
   EGRE נדל"ן ארה"ב ועוד.
   איתג נדל”ן רומניה ועוד.
   יורוקום קפיטל.
   פילת מדיה.
   איתם.
   פוינטר.
   תקשורת לווינים.
   קפיטל חיתום.
   קפיטל פיננסים.
   תחנות רדיו.
   בתחום תקשורת/מחשבים וכו': מצושיטה, פנסוניק, אייסר, לניר, אוליבטי ודייהו.
   מובידאטה.
   יורונט.
   ביפ א-קול.
   טלביט.
   דולינגר ייזמות ובנייה.
   סהר השקעות.

   *מידע חלקי.

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ארורים תהיו הורסי המכתש פולסא דנורא זה עוד עונש קל

 16. סתם אחד, המשך הגיב:

  כאמור למעלה יש המון פנים לפרוייקט.

  כידוע אלוביץ' מנסה כבר זמן ממושך לעשות עסקה על המגרש. לרוב מדובר בעסקאות קומבינציה שבה אלוביץ' נותן את האדמה והחברה האחרת בונה ומשווקת כששתי החברות מתחלקות בהכנסות לפי מפתח שנקבע מראש ומוכתב כנגזרת של משתנים רבים. בשיטה זו אלוביץ' מנסה להרויח יותר מאשר הרווח על האדמה בלבד.

  חברת אביב אוסיף היתה אחת החברות הראשונות שדובר בהן כשותפה של אלוביץ'. זה קרה כשגאיידמק היה מעורב באוסיף (גם שם עבדו עליו במאות מיליונים, המסכן).

  מה שאולי לא כל כך ידוע זה שאלוביץ' וחברת הנדל"ן שלו, יורוקום נדל"ן, לא ממש עוסקים בנדל"ן. לא בונים וכמעט לא יוזמים. מה שהן מתמחים ב… זה ספסרות באדמות בדיוק כמו כל ספסר כרטיסים מצוי. מוצאים אדמה שווה, גם אם יש עליה המון בעיות כמו למשל עם מפונים קשי יום שאפשר לדפוק אותם בעידוד הממסד המושחת או עם גורמי עולם תחתון שמעורבים ושאותם מפצים בכסף ענקי כשתמיד יש גם חלק פתוח לציבור עם קבלות חוקיות והכשר של בית משפט או עם אדמות בעיתיות מבחינת קבלת האישורים מהגורמים השונים כמו עיריות או ועדות ואז ניתן להשפיע על התוצאות כדי למקסם את ערך האדמה. זוהי המומחיות של יורוקום נדל"ן של אלוביץ' בניהולו של סגן כהן. נדל"ן זה לא. זה רק גרידיות של אנשים שרק רוצים לעשות עוד ועוד ועוד כסף ללא שום תועלת. לכאלה אנשים מגיע לקבל בראש וללא ספק אלוביץ' מקבל את חלקו בנושא בתקופה האחרונה בכל עסקיו.

  לפיכך גם בעסקה עם ב.ס.ר. יש להניח שאלוביץ' אמור לקבל יותר מאשר מחיר האדמה, כלומר תוספת כלשהיא מההכנסות לאחר הפחתת מחיר האדמה. במקרה כזה הרווח של אלוביץ' יהיה גדול יותר מהכתוב למעלה אבל כרגע, כשבעצם לא מצליחים לשווק את 2 המגדלים הרי ברור שזה רק הפסדים על הפסדים ועוד נזק אדיר לאימפריה המתמוטטת של אלוביץ'.

  מה שקרה עם חוסר האפשרות למכור את הדירות במחיר הכל כך מופקע (בהתחשב במכלול הגורמים) הביא לכך שכרגע מדברים רק על מגדל אחד שגם הוא לא מצליח להימכר. מסכנים הדיירים אם זה יצא כך לפועל. אחרי שהם יכנסו לגור במגדל המפואר הם ימשיכו במשך עוד כמה שנים טובות להנות מהרעש המטמטם וכל שאר הסכנות הסביבתיות כשלידם בונים עוד מפלצת הולילנדית. מענין האם אותם קונים הסכימו מראש לבנייה בחלקים – כלומר, לגור בתוך אזור בנייה מסוכן במשך שנים.

  אגב, אם מדברים על החזרת המכתש לעיריית גבעתיים הרי שזו הזדמנות זהב נדירה במינה לאלוביץ' לטהר מעט את מעט השם הטוב שאולי עוד נשאר לו ולקוות שאלילת המזל תפנה ותחייך אליו אם כל בוכי המכתש יזרקו את בגדי האבלות וילבשו בגדי שבת.

  זהו לבינתיים.

  • maktesh הגיב:

   לסתם אחד: תגובה מעניינת כתבת.
   ואגב, כדאי לזכור שהניסיון של אלוביץ' בזמנו למכור את המכתש לחברת תדהר, שהיא חברה הרבה יותר רצינית וגדולה מבסר, נכשל. בתדהר הריחו כנראה משהו לא נעים מהפרויקט ועל אף שהוא נראה אטרקטיבי הם לא התפתו. מעניין למה.

   • סתם אחד הגיב:

    זה לא שתדהר הריחו משהו לא נעים.
    הריח היחיד שעלה באפם ודחה אותם היה הריח של הזיעה של אלוביץ/סגן כהן בהתלהבות הפוטנציאלית שלהם להרויח עוד ועוד כמו שאר החזירים הקפיטליסטים שלא יודעים שובעה. תדהר הבינו היטב את המשחק של אלוביץ' והבינו שהוא לא משאיר להם שולי רווח מספקים מבחינתם.
    לא היה להם שום חשש אחר. לא חשש ממוחי המכתש – היכן שאלוביץ' כנראה נתן להם אחריות מלאה ולא פחד שלט ימכרו את הדירות. הכל היה בגלל הגרידיות המופרזת של שני המזיעים הריחניים – השמן והרזה מצהלה.

 17. Itzik_t@netvision.net.il הגיב:

  אדון אלוביץ אתה באמת זקוק למיגדלים?
  יותר זול להחזיר את המכתש לעם
  אני גם מוכן שיקראו לאיצטדיון לאחר שהתאחדות ובנוסף עירית גבעתיים ועירית רג יבנו את המכתש החדש ויקראו לו

  איצ בזק אלוביץ
  יש רח שהיתי הורס ובונה אותם מחדש כמו רח כצנלסון ויצמן לדוגמא
  המכתש הוא שמורת טבע עירונית יש להקימו מחדש

  • פופאי הנוקמים מהמכתש 2012 !!! הגיב:

   אתה באמת חי בסרט אה
   אתה חושב שהטינופות האלה יחזירו את המכתש או שבכלל אכפת להם
   הסיכוי היחיד להחזרת המכתש הוא רק אם הטינופות לא יבנו עד הבחירות בשנה הבאה
   ואז אם נריץ ראש עיריה שיהיה אכפת לו מהמכתש כמו קוניק אז יש סיכוי למשהו
   חוץ מזה אין סיכוי לכלום מהטינופות האלה

 18. רולי -רולי הנביא הגיב:

  כאשר בית המשפט פסק על הריסת המכתש כתבתי תגובות כאן וגם באתרי הכלכלה שברגע שהדחפור הראשון יעלה על המכתש תתחיל הקריסה הכלכלית של אדון אלוביץ וכך היה,כך הווה וכך יהיה.( באותה תקופה מר טייקון אלוביץ ובזק שלו היו בשיא הפריחה )

 19. אורדון הגיב:

  מי היה מתווך עיסקת המכתש?ומי מכר לארקדי את אוסיף וטיב טעם בלי טעם?

 20. . הגיב:

  הפרויקט של אלוביץ שאול בזמן וקיויתי כבר לא מקוה לעשות רווחים במכתש.

  • אלונקה - עוד סיפור מדהים הגיב:

   אוי אלוביץ' אלוביץ': בעבר כתבתי משהו חריף ועסיסי על אישתו שנמחק מייד מהפורום, אני יכול להבין את השיקול למחיקה מהפורום, אם כי פורום שמוחקים בו חדשות רק כי זה מרגיש מישהו – אין לו זכות קיום.
   ועכשיו משהו חדש. מנכ"ל יורוקום מר אילן גרינבוים חווה טרגדיה אישית קשה לפני כמה שנים. אמא שלו מתה ולפי חשד המשטרה ממוות אלים. אבא שלו יצא זכאי במשפט ארוך שהעיתונות הסתירה שבו הואשם ברצח שלה. אחת הטענות שסייעו לזיכוי האב היתה שהוא חולה מאד במחלה סופנית ונוטה למות. ברוך השם, מאז פסק הדין האב התאושש פלאים וכבר יש לו קשר עם אישה חדשה. אני לא מאחל לאף אחד לעבור סיוט כזה. זה יכול להסביר למה חברת יורוקום של אלוביץ' בצרות.

   • ל-אלונקה הגיב:

    סיפור מעניין, אבל…
    טענה שהנאשם חולה מאוד במחלה סופנית אין בה בשר כדי להביא לזיכוי.
    ניתן להתחשב בהסבר כזה כדי להקל על העונש או לחילופין לשכנע את הפרקליטות לא להגיש כתב תביעה בכלל.
    כלומר, מה שאתה כותב הזוי לחלוטין.
    בעניין מה שסיפרת על איריס אשת השמן. צדק בעל הבלוג שמחק מיד את הכתוב כי גם אם, נניח, הכל אמת עדיין צריך – א' להוכיח את האמת וב' אולי לבזבז הרבה כסף כדי להתגונן מפני תביעה, ואפילו תביעה שקרית, שכנראה תוגש ע"י הצד שמרגיש נפגע.
    זו חוכמה מאוד קטנה להיות חכם על חשבון אחרים.
    בוא נראה אותך עושה את אותו הדבר בבלוג שלך ואנחנו מבטיחים לך קישורים בשפע, כשאתה מזוהה כדי שהאחריות המשפטית תהיה עליך בלבד. שוב, אתה חכם על חשבון אחרים ועוד מנסה לעשות מזה ספין שאין לבלוג זכות קיום – יא חתיכת אפס שמן חולה נפש.

 21. גדי.ג מאחורי השער הגיב:

  פסק דין שהתפרסם היום :
  יורוקום וחברת כ"א פיטרו עובדת בהריון ויפצו בלמעלה מ 90,000 שקל

 22. נחום הגיב:

  אילו היו באים להפגננות להצלת המכתש מחצית מהאוהדים שהגיעו למשחק העלייה מול בני לוד, הכתבה הזו לא היתה מגיעה לאויר העולם… והמכתש היה חי וקיים. פרשת הולילנד מוכיחה שאין פשע מושלם. בפרשת המכתש אין צדיקים. כולם חטאו , יש מרוויחים , יש מפסידים, יש מתווכים, יש גנבים, ויש שותפים לקומבינה – מאוכזבים.
  כך קרה בפרשת הולילנד , שם יש עד מדינה. ש.ד. שנשבר אחרי שנים כי הבין שהגנבים הגדולים להם סייע להתעשר , לא מוכנים לעזור לו כשנקלע לצרה. וכך התפוצצה הפרשה והגיעה למשטרה שידעה על השחיתות והגנבות בפרוייקט , אך לא היו הוכחות. לא היה משהוא שיאמר אני גנבתי , אני שיחדתי , יחד עם כל אנשי הציבור. אך כשהגיע. ש.ד. והעיד נגד כולם – פעלה המשטרה במהירות וביעילות. כך יהיה גם בפרשת המכתש. יתכן וזה יקרה בקרוב, יתכן וזה יקרה מאוחר יותר, יתכן וכאשר יגיע עד המדינה , יהיו כבר 2 מגדלים, אבל זה לא משנה. השאלה האם פרשת המכתש תגיע למשטרה ולבית המשפט – לא רלוונטית. זה יקרה, השאלה היא רק מתי? בסיפור שיש בו כל כך הרבה שחיתות, כל כך הרבה שותפים, כל כך הרבה ״נהנים״ – יש גם פחדנים , מאוכזבים וכאלה שקיבלו פחות ממה שציפו. הסיכוי לחקירת משטרה ולהתיצבותו של עד מדינה הולך וגובר ככל שהבנייה קרובה , ויגדל עוד יותר כאשר הדיירים יגורו בדירות ״ הגנובות״ . אין התיישנות בעבירות שכאלו.
  הגיל המבוגר של המעורבים ומעמדם הציבורי גם הוא לא יכול להעניק להם חסינות. ראו מי יושב על ספסל הנאשמים במשפט הולילנד. זה יקרה גם בפרשת המכתש , הארוע דומה, השיטה זהה, הגנבים אחרים. ההבדל היחיד ששם חיכו לעד מדינה וזה הגיע לאחר שנים ארוכות , בפרשת המכתש הוא עדיין לא הגיע , והוא יגיע כי יש יותר ממועמד אחד…

 23. גבעתיים הירוקה הגיב:

  מיבזקון מיוחד יום ה' 19.07.2012 –

  אם זה לא עונג שבת אמיתי אז מה כן

  שלום רב,

  ממתק אמיתי לפני שבת

  מפרסם יקירנו העיתונאי שלמה מן

  בבלוג הפרטי "המכתש בגבעתיים ז"ל"

  הנה הקישור:

  https://maktesh.wordpress.com/2012/07/18/%D7%94%D7%9E%D7%9B%D7%AA%D7%A9-%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%A3-%D7%99%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9D-2/.

  לקרוא ולהאמין

  שיש בעולם שכר ועונש, תרתי משמע

  והמוסיף גורע.

  סופ"ש מצוין


  גבעתיים הירוקה
  רשימה עצמאית לאיכות חיים חינוך וסביבה

  • גבעתיים -אתה שפוי? הגיב:

   מה ההגיון שלך ? בתגובות של הבלוג פה לתת קישור לפוסט בבלוג שאתה מגיב עליו…

   אתה משועמם חסר הגיון או הבנה בסיסית באינטרנט?

 24. הנוקמים מהמכתש 2012 !!! הגיב:

  הפועל ר"ג: קשר נבחרת הנוער בר אביטן חתם
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4258166,00.html

 25. הנוקמים מהמכתש 2012 !!! הגיב:

  ראיון עם ישראל זגורי
  http://www.one.co.il/cat/video/first.aspx?id=29907

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s