וובי כוכב עליון

דרמה קטנה בהפקת אוטובוס האוהדים לסכנין חושף שוב נתק בין אוהדים שאין להם ארגון מסודר לבין קבוצה שאין לה עניין רב מדי למלא את היציע * הכל קם ונופל על בודדים שעוד איכפת להם

זה היה הרגע הגדול של וובי. עשרות אוהדים משולהבים צרו על האוד הוותיק בן ה-23. מרחוק זה נראה כמו הסתערות של בני אדם מורעבים על תלושי מזון, ולא ב-20 הזמנות למשחק כדורגל בסכנין. וובי נראה מרוצה  מההמולה סביבו. לכמה רגעים הוא הפך למרכז העניינים, למוקד הכוח. ברכותינו.

לא סתם זכה וובי (ערן ברנשטיין) למחמאות. האוהד השובב והפארטיונר לקח מנהיגות. בשבוע שלפני המשחק עסק בגיבוש רשימת הנוסעים באוטובוס האוהדים דרך הפייסבוק. אלא שביום שישי החליט לפתע המארגן יורם איתן לבטל את ההסעה בגלל מיעוט נרשמים. מספר האוהדים לא הצליח להתרומם מעל 30, ויורם שלא רצה לדרוש 60 שקלים מחבר'ה צעירים עשה אחורה פנה.

במשך מספר שעות היה ספק להגעתם של מרבית כוחות הקומנדו למשחק. היה גם כעס על הביטול המפתיע, אנשים החלו להתארגן לנסיעה בכלי רכב, אלא שוובי לא ויתר. הוא ישב על הטלפון כל יום שישי, שיכנע אוהדים להגיע ובמקביל הצליח לסגור עם אגד על אוטובוס בעלות של 1,800 שקלים. בשישי בלילה נסגרו הקצוות ובשבת אחה"צ יצאה ההסעה כמתוכנן מכיכר נח עם כ-40 איש. את מקומו של יורם כמארגן ההסעה תפס וובי, שעם ההגעה לדוחא גם קיבל לחלוקה 20 הזמנות שאותן חילק בעמל רב בין הנוסעים רק אחרי שהסתדרוו בזוגות.

"אין פה ממשיך דרך", ממהר הטאלנט להפריך את הכתרים שנקשרו לו, "כולם צריכים לעשות דברים ביחד". וובי אומר שאת הדרייב קיבל מהעובדה שלקבוצה אין שיווק. לפני כשבועיים הוא נפגש עם המנכ"ל ניר כץ והציע לו מספר דרכים לפעולה, ביניהן משחק ראווה של הקבוצה נגד נבחרות בתי ספר במטרה למשוך תלמידים, הגרלת מנויי ילדים בבתי ספר, פתיחת אירועים בפייסבוק, הפצתם בין תלמידים ומהלייקים והחברויות שייווצרו יהיו הילדים חשופים למשחקי הקבוצה, דבר שעשוי לגרום לעשרות מהם להגיע.

כץ שמע בשנתיים האחרונות  איזה 68 הצעות של אוהדים לשיווק ויחסי ציבור. בפועל, כמעט שלא נעשה דבר. הקבוצה היתה יכולה למשל להשתתף במימון האוטובוס בשבת האחרונה ובכך להוזיל עלויות. אם האוטובוס הזה לא היה יוצא לסכנין, הקבוצה לא היתה נהנית ממפגן תמיכה נפלא שנשמע היטב באיצטדיון, על רקע הפאסיביות של האוהדים המקומיים. למשחקי חוץ בעונה שעברה היו שבעה אוטובוסים, אחד מהם במימון מלא של הקבוצה (משחק העונה של הנוער בירושלים) ואחרים במימון חלקי. בתמורה זוכה הקבוצה לעידוד שהיא זקוקה לו.

הקשר הלקוי בין הצדדים נמשך. האוהדים מחפשים חיבוק מהקבוצה, אלא שזו נותרת מרוחקת. לתת לקומנדו 30 עודפי טרנינגים זה נחמד, אבל מאוד לא מספיק. האוהדים זקוקים לסיוע כספי – עזרה במימון ההסעות, רכישת ציוד, עניינים של כמה מאות שקלים, כולה קופה קטנה פה ושם. עמותת האוהדים משותקת. היו"ר רן קוניק עסוק בשנת בחירות בגבעתיים, היו"ר האחר, צחי בן-יוסף, נמצא חצי שנה בחו"ל, חשבון הבנק עומד על יתרה של אפס ורק יורם וצ'אפי מתפקדים בוואקום הזה ככל יכולתם. חלק מהאנרגיות והכספים של האוהדים הולכים לקבוצת הכדורסל שתשחק העונה בליגה א', ופיצול הכוחות פוגע בארגון מסודר סביב קבוצת הכדורגל.

כך נולדות להן יוזמות בפייסבוק, שיכולות להימחק ברגע אחד בגלל מיעוט משתתפים. הכל מקרי, מאולתר, נשען על כרעי תרנגולת פיסחת. הנהלת הקבוצה יכולה לחולל נפלאות בהגדלת מספר אוהדים חדשים ובחיזוק הקיימים. לתת לאוהדים כמה הזמנות במשחק חוץ כמו סכנין זו תרומה שולית שלא מוציאה ידי חובה. הרי במשחקי חוץ מרוחקים אין יותר מדי קהל. בקושי ממלאים שלושת רבעי אוטובוס.

אפשר לצפות מקבוצה שתשתתף בעלות אוטובוסים למשחקי חוץ (בשבוע הבא מול מכבי חיפה) ולגרום שמחיר נסיעה יהיה 20 שקלים, מחיר שימשוך יותר בני נוער. אם היתה משריינת הזמנות שיחולקו קודם כל לאנשי הקומנדו, ואפילו מיישמת את אחת מהצעות השיווק היצירתיות של אוהדים שאיכפת להם מהקבוצה – היינו מרגישים שיש גם קבוצה שאיכפת לה מהאוהדים.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

15 תגובות על וובי כוכב עליון

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  לפחות 5 אוהדים שאני מכיר מציעים ורוצים לשווק למרות שאין להם השכלה שיווקית או נסיון עבודה בשיווק.
  כל כך פשוט בעיניהם אז מדוע הם לא עושים פיילוט להוכחת רצינותם וכושר עבודתם כמשווקים?
  תבצעו מעשים במקום לשפוך מילים.

 2. וובי לראשות הממשלה !

 3. מכל הקומנדו הגיב:

  ערן אוהבים אותך

 4. לא זזים מה... הגיב:

  וובי נהיית עסקן מושחת, ראו ששלשלת לכיס כרטיסים מהצד
  דיר באלק

 5. מיקי ר. הגיב:

  כמה הערות.
  בניגוד להערכה בפוסט, לדעתי גם אם מחיר הנסיעה היה 20 ש' לא היו מגיעים יותר אנשים. אין פה גמישות ביקוש תלויית מחיר כי זה שוק קשיח לחלוטין. לעומת זאת מחיר מאוד גבוה עשוי להרתיע לא מעט אנשים. אגב, גם 60 ש' כמחיר הנסיעה ותשלום של חצי כרטיס כניסה (הזמנה אחת לזוג אוהדים) מביא לתוצאה כלכלית סבירה ביותר.
  כבר נכתב בעבר שלא מעטים מאותם אוהדים, קפוצי כף יד, שמתקשים כביכול לשלם את מחיר הנסיעה מוכיחים אחר כך במגרש את נדיבותם ופזרנותם ברכישה של מעדנים קולינרים מפוקפקים במחירים יוקרתיים כמו גם מסעדות "פאר" בדרך חזרה (בניגוד להבאה מהבית של שתיה ושל סנדוויצ'ים מוכרים, אהובים ובטוחים מבחינה בריאותית/בקטריולוגית).
  בניגוד לכתוב, גם 20 הזמנות מההנהלה במשחקי חוץ זה יפה מאוד והפתרון ה"זוגי" הוא הוגן יותר. להבנתי וובי עצמו אינו נזקק להזמנה עקב מעורבותו הפעילה בארגון המושחת הנקרא איגוד השופטים של ישראל – יחד עם רועי.
  בניגוד לכתוב, להערכתי גם ללא אוטובוס היו מגיעים למשחק כמעט כל אלו שרצו להגיע ונרשמו לאוטובוס. כעובדה היו במגרש מעל כפליים מאשר מספר המקומות באוטובוס. ראינו זאת גם במשחקים מרוחקים אחרים, פרט אולי לקרית שמונה שלא הגעתי אליה.
  חלק לא קטן מנוסעי האוטובוס הם בעלי רכבים והיתה להם אפשרות להגיע בכוחות עצמם ולצרף אחרים. חלקם העדיף להגיע באוטובוס ולא ברכבם הפרטי מסיבות שונות כגון החברותא, הרצון לסייע ביציאת האוטובוס, הרצון לחסוך מעצמם נהיגה ארוכה ולא קלה כמו גם סתם קמצנות סטנדרטית.
  לנסיעה באוטובוס יש, ללא ספק, גם ערך מאחד/מגבש וכמדיניות שיווקית שווה לשקול אפשרות של מתן נסיעה חינמית לאוהדים חדשים המצטרפים בנסיעתם הראשונה.
  איני חושב שההנהלה צריכה כמדיניות לסייע במימון האוטובוס ויפה שהיא מחליטה, מעת לעת, לעשות כך. המימון המלא למשחק הנוער החשוב בירושלים מוכיח שההנהלה קשובה לצרכים האמיתיים.

  אין שום סיבה ליצור בפוסט קשר בין "וובי כוכב עליון" לבין מחדלי ההנהלה בשיווק. מה הקשר בין מוהל לבין משפט אולמרט?

 6. סקיטלס הגיב:

  ערן, אתה בחור כל כך יפה ומוצלח, ואתה מתבזבז בדירי החזירים כמו מגרשי כדורגל בכפרים ערביים.
  בחורות יותר שווה.
  חו"ל יותר שווה.
  תתאפס ותתחיל לתפקד.

 7. אורדון אחד הגיב:

  מאחל לך וובי שיום אחד תהיה מאיר לוי ותשפוט אותנו ותתן לנו 2 פנדלים שלא היו ולא נבראו, שגם אנחנו נהנה פעם מטעויות שיפםוט
  שנה טובה איש יקר

  • פופאי הנוקמים מהמכתש 2012 הגיב:

   חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
   עונת 96 דרבי בין הכח להפועל במגרש "גאון " ביפו
   2 פנדלים נתן לנו סבי אלנקווה שלא היו ולא נבראו ניצחנו 2-3
   חפשו היום את סבי היי שם בברזיל חובר לרוני קלדרון חחחחחחח

 8. החמצות לא מהעולם הזה הגיב:

 9. ההחמצה הכי גדולה בהיסטוריה הגיב:

 10. אנומיני הגיב:

  וובי תעשה לי בנים זכרים!!!!

 11. פופאי הנוקמים מהמכתש 2012 הגיב:

  חבל שלא עדכנו שיש היום הפגנה
  לא רק שראש החיריה הזאת הבטיח לנו מגרש בכפר אז"ר
  הוא עוד זורק ציוד לזבל
  עכשיו אני חושב שזה הזדמנות מצויינת להפגנות לא רק על הציוד
  אלה על מגרש ביתי להפועל רמת גן כפי שהוא עמד והבטיח
  זו הזדמנות לפתוח עכשיו במאבק לבית להפועל רמת גן !!!!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s