פרויקט לדוגמה

rgאם הכל יילך כמתוכנן וקבוצת הכדורסל תעלה בסיום העונה לארצית, יעמוד למבחן אמיתי חלום נפלא שכמה חבר'ה יצירתיים הפכו למציאות * האוהדים התלהבו ופתחו את הלב, והשאלה אם בעלי הממון יפתחו את הכיס ויובילו את מאבק ההישרדות למסלול של השתדרגות * איך זה התחיל, מה מניע אותם והאם יממשו חזון – להיות קבוצת הספורט המובילה של ר"ג וגבעתיים * שיחה עם האנשים שמובילים את הדבר הבא  

מייסדי קבוצת הכדורסל. מימין: צחי בן יוסף, עומר פרימור ויגיל הרמתי

מייסדי קבוצת הכדורסל. מימין: צחי בן יוסף, עומר פרימור ויגיל הרמתי

הפועל ר"ג בכדורסל נולדה ברגע של בטלה. באפריל 2011 סיים עומר פרימור את לימודיו באוניברסיטת ת"א (סוציולוגיה ופילוסופיה). היה לו קצת זמן עד הבחינות בקיץ. פרימור, 27, כיום עובד חברת הייטק בטחונית בתחום פיתוח עסקי, נתקל ב-one בכתבה על קבוצת האוהדים בכדורסל של הפועל פ"ת. "אמרתי לעצמי לא צריך לרוץ לראות כדורסל רק אצל אוסישקין. הרגשתי שאני בשל ללכת להרפתקה הזו. צלצלתי לדור (רוזנברג) ושאלתי אותו אם זה יכול לעבוד, הוא אמר למה לא". פרימור צלצל גם לצחי בן-יוסף, שמספר: "כל פעם שעומר מתקשר אליי יש גזירה. הוא סיפר לי על הרעיון ואני חושב לעצמי שזו טעות ללכת על זה כי החיים שלי ייהרסו ואני אשקע בתוך זה, אבל הלב לא היה יכול להגיד לא".

כמעט שנתיים אחרי שהבזיק הניצוץ להקמתה מחדש של קבוצת הכדורסל, ההנהלה עובדת בכל הכוח כדי להפיק בחופשת פסח אירוע קהילתי גדול בתיכון אוהל שם: הפנינג משפחתי שיכלול פעילויות כדורסל לילדים והורים. בשיא האירוע יקיימו קבוצת הכדורסל והכדורגל של הפועל ר"ג משחקי ראווה בכדורסל ובקט-רגל. כשהפנינג הזה יתקיים, קבוצת הכדורסל כבר תדעו אם הבטיחה את עלייתה לליגה הארצית. שלושת המשחקים הבאים עשויים להכריע. הוד השרון בבית, מגידו והפועל חיפה בחוץ. בהנהלה עשויים להביא בקרוב חיזוק ("הקבוצה צריכה רגליים צעירות") ויגיל הרמתי, אחד מארבעת האנשים המובילים, אומר שבלילה הוא חולם על 150 אוהדים במגידו ו-300 בחיפה.

תום וסטיב קפלן

תום וסטיב קפלן

הרמתי אינו אוהד הפועל ר"ג במקור (אביו דווקא כן), והשתלבותו בהנהלת קבוצה מעניינת. הרמתי, בן 34, הבעלים של חברת "טרמינל" – ייעוץ והכוונה לצעירים (עבודה בחו"ל, לימודים וקורסים), שעסק בעבר גם בפרסום ושיווק, גדל ביחד עם תום קפלן, בנו של סטיב קפלן האגדי. שניהם שיחקו בקט-סל של מכבי ת"א והפכו לחברים בנפש. האולם בו התאמנו, גימנסיה הרצליה, היה חמש דקות מבית הקפלנים והרמתי עשה שם קילומטראז'. נחשף להיסטוריה, לקלטות משחקים של הפועל ר"ג ולגופיות שחקני עבר גדולים שסטיב החליף. כשפרימור, בן-יוסף ורוזנברג התחילו לגלגל את רעיון קבוצת אוהדים בכדורסל, ללמוד את המשמעויות ולהרים את הפרויקט, הרמתי בילה עם תום קפלן חופשה בעיירת הנופש איה נאפה בקפריסין. זה היה בתקופה שבה האוהדים נקראו לתרום לקבוצה. היעד היה 9,000 שקלים – דמי רישום באיגוד הכדורסל. ההיענות התנהלה בעצלתיים, למרות שהיוזמים הצליחו להשיג כתבה ב-ynet אודות ההקמה.

כך זה החל. התכתובת בין הרמתי לפרימור ביוני 2011

כך זה החל. התכתובת בין הרמתי לפרימור ביוני 2011. לחצו להגדלה

כאן נכנסת קפריסין לתמונה. יגיל הרמתי: "ישבתי עם תום לאיזה דרינק ואמרתי לו שיש עכשיו טרנד של קבוצות אוהדים – אוסישקין, יפו, קטמון, ומה עם הפועל ר"ג? זו הקבוצה של אבא שלך. תום אמר לי – עזוב אותי מזה, זה קטע כאוב אצל אבא שלי. נכנסתי מיד למחשב ועשיתי חיפוש על קבוצות האוהדים, הגעתי לכתבה ב-ynet ואמרתי וואלה, מישהו כבר הרים את הכפפה. שלחתי הודעה לעומר שהנושא מעניין אותי ובואו ניפגש. הם הגיעו אליי למשרד אחרי כמה ימים, סיפרו לי על השיגעון שלהם וישר התאהבתי. קודם כל בהם, אלה אנשים שאפשר לצאת איתם לדרך. אמרתי להם שהם יכולים לסמוך עליי. לקחתי על עצמי את מימון הביגוד, אתר האינטרנט והשיווק. פרימור: "כשנכנסנו לפגישה עם יגיל הקבוצה עוד היתה בגדר רעיון, כשיצאנו משם ידענו שזה קם".

חשבון הבנק עם 6,000 שקלים שנאספו עד אז התמלא תוך תקופה קצרה. אוהדים שהתאהבו ברעיון, כמו אבי קורצברג (קורצי), תרמו בעין יפה. פרימור ובן-יוסף רשמו את הקבוצה באיגוד, ואז החלה בניית הקבוצה. המאמן יניב בורגר אמנם כבר חתם אז בלב-השרון, אבל התנדב לסייע בבחירת השחקנים. הרמתי צלצל לנמרוד כהן, השניים למדו ביחד בבליך. "לא ידעתי שנמרוד הוא אורדון שמגיע קבוע לכדורגל. הוא אמר לי שהוא זקן מדי לחזור, שלא שיחק כבר שלוש שנים, אבל הוא בפנים. ככה התחלנו להתקדם".

נמרוד כהן: אני לא אוהב כדורסל, אני אוהב את הפועל ר"ג

הפנייה לנמרוד כהן היתה בינגו. לא רק שחקן ומנהיג, אלא בעיקר אורדון שהצטרף ליציעי המכתש בעונת שוקו-שמריה והפך לקומנדו של איש אחד: מעיף פתיתי נייר, מתופף בתוף ומחצרץ בזמבורה. בהמשך הפך לחלק מהקהל השקט, אבל כשהוא מסתכל על הקומנדו, הוא רואה שם את עצמו בגיל 14.

נמרוד, 35, שיחק בכמה קבוצות בקריירה, ביניהן הפועל גבעתיים. הוא רשם שלוש עליות מהארצית ללאומית עם שלוש קבוצות שונות. הוא שילב קריירת כדורסל עם לימודים (משפטים ומינהל עסקים), אבל בגיל 29 החליט לפרוש. "התייחסתי לכדורסל כאל מקצוע לכל דבר", הוא מספר, "ולא כמשהו רגשי, וברגע שלא נהניתי וזה הפריע לי לפתח קריירות אחרות, פרשתי. חשבתי שהמשחק יחסר לי, אבל הופתעתי כמה שלא. בהתחלה חברים הזמינו אותי להצטרף מדי פעם, אבל המשחק פשוט לא משך אותי, הרגשתי גועל. אפילו בטלוויזיה לא ראיתי משחקים".

אורדון, קפטן וג'נטלמן. נמרוד כהן

אורדון, קפטן וג'נטלמן. נמרוד כהן לפני המשחק הראשון מול מכבי יפו באולם המנחיל, אוקטובר 2011

כשהגיעה הפנייה מיגיל, הוא שקל לסרב. "אני לא נהנה יותר לשחק, מה הם רוצים ממני?", הוא אומר, "אבל הסיטואציה ההזויה לשחק עבור האגודה שאני כל כך אוהב, באותו טייטל של אגדות שגדלתי עליהן ומול האוהדים שאני יושב לצידם במשחקי הכדורגל, לא קשורה בכלל לכדורסל. היא קשורה לרגש ולתמימות. להיגיון אין משקל במצבים כאלה. אני לא אוהב כדורסל, אני אוהב את הפועל ר"ג".

לאימון הראשון בבי"ס נטעים ברמת השקמה הגיעו 30 שחקנים, מתוכם נבחרו 12. באימון הראשון עוד לא היה מאמן. לבסוף מבין שניים, גיא זנו וחן שניידרמן, נבחר האחרון. גם שניידרמן למד עם יגיל ונמרוד, עופר גולדברג למד מעליהם. הכל ביחד התחבר. הבחירה במאמן היתה ההחלטה הרצינית הראשונה שהתקבלה. בן-יוסף: "אתה אוהד של הקבוצה ופתאום אתה מנהל אותה. זה קצת לא נתפס אצלי אז".

ההכנה לעונה הראשונה בליגה ב' היתה לקויה. הבעיה העיקרית היתה ונותרה מציאת אולם לאימונים. כל פעם זה סיפור חדש שדורש תיאום עם כל השחקנים, שכידוע משחקים בהתנדבות. כל ההכנות התמקדו במשחק הראשון של העונה, שנערך באולם המנחיל בר"ג. המתח היה בשיא. איך יקבלו האוהדים את הקבוצה החדשה, איך יתייחסו אליה, כמה יגיעו, איך הופכים את הקוריוז למהות. הרמתי: "זה כמו לידה, אתה לא יודע למה לצפות. ואז השערים נפתחו והקהל זרם פנימה".

מנהלת אולם המנחיל איימה לפוצץ את המשחק הראשון

אאאאקרוב ל-150 אוהדים הצביעו ברגליים. "המשחק הראשון נתן לנו להבין שזה קורה", אומר פרימור. צחי בן-יוסף זוכר דווקא בלגן בגלל האוהדים. אל המוקד בעירייה הגיעו כ-40 תלונות של שכנים כעוסים על הרעש החזק מהאולם. מנהלת האולם צלצלה לבן-יוסף ואיימה שאם הרעש לא נפסק היא מגיעה וסוגרת את המשחק. "אתה עבדת עליי", צעקה וניתקה את השיחה. "הייתי בטוח שיגמרו לנו את המשחק", אומר בן-יוסף. הפרשה הגיעה עד ראש העיר, הקבוצה עברה לאוהל-שם. בהנהלה היו צריכים לדאוג לתוף קטן יותר מכיוון שמנהל ההיכל חשש שתושבי שיכון ותיקים יעשו בעיות.

המטרה היתה לעלות מיד בסיום העונה הראשונה, אלא שאז הם נתקלו בבעיה לא צפויה: הפועל עודפים ת"א. קבוצה ברמה של ליגה לאומית, ששיחקה שלוש ליגות מתחת. הרמתי: "בד.נ.א של הפועל ר"ג קורים דברים מוזרים, וזה היה אחד מהם. עודפים זה משהו שלא יכול לקרות בחיים, ודווקא הם נפלו במשמרת שלנו".

גם הסיוע הארטילרי של מאות אוהדי ר"ג במשחק הראשון בין השתיים בהדר יוסף לא עזר. עודפים עלתה בסיום העונה, אבל התפרקות של אחת מקבוצות ליגה א' פתחה לר"ג הזדמנות לעלות – לא דרך המגרש. בהצבעת חברי העמותה הוחלט לקחת את ההזדמנות. אחרי חצי עונה הקבוצה ממוקמת ראשונה בליגה א' שרון עם מאזן של 0:11 וסיכוי מצוין לעלות מהמקום הראשון (המקום השני יתמודד בפלייאוף עם המחוזות האחרים). עם ליגה ארצית בשנה הבאה, החלום לשחזר את הימים הגדולים של הפועל ר"ג המיתולוגית ההיא כבר יבצבץ אי שם באופק. יש בכלל סיכוי?

פרימור: "להיות סקפטיים זה קל, מה שחסר זה אנשים חולמים. גם אני לא יודע איפה נהיה בעוד חמש שנים, אבל אני לפחות עושה משהו. אנחנו כל הזמן מתמודדים עם סקפטיות, כשאנחנו עצמנו באים עם המון שאפתנות, יעדים ומטרות, חלקם על גבול החלומות שאפשר לממש. אנחנו מחפשים רוח גבית". בן-יוסף: "מה ששמעון מזרחי עשה, אנחנו מסוגלים לעשות גם כן". הרמתי: "כל מי שנתקל בפרויקט שלנו נשאר המום, אבל צריך להיות ריאליים. אנחנו בליגה רביעית, המוצר מבחינה מקצועית הוא לא של ליגת על, אבל האוהדים, הכתבות, כל ההייפ סביב הקבוצה, הוא ברמה גבוהה מאוד. אנחנו צריכים רק מממן אחד טוב, שיביא איתו ספונסרים נוספים".

תרומה של 100 שקלים מרגשת יותר מ-2,000 שקלים

דור, מנהל הקבוצה

דור, מנהל הקבוצה

ברמת היום-יום, צחי בן-יוסף ודור רוזנברג הם הכוח המניע. רוזנברג (מנהל הקבוצה, שהשלושה מעידים עליו: "הוא הלב והקרביים של הקבוצה") ובן-יוסף עסוקים בריצות, תיאומים וכאבי ראש יומיומיים. בן יוסף, 27, שסיים בהצטיינות לימודי כלכלה וניהול ושימש יועץ לגיוסי אשראי וניהול פיננסי, עובד כיום בהתנדבות בקבוצה פול טיים ג'וב. הבעיה הגדולה היא תיאומי אולם לאימונים. התקציב הדל לא מאפשר לסגור אולם לשנה מראש, והם חיים משבוע לשבוע. זה טלפונים למשטרה לשכנע שלא צריך לשכור מאבטח למשחק הבא, להתחנן בפני קבוצות חוץ שלא לגבות כסף מהאוהדים וכמובן מרדף סיזיפי אחרי ספונסרים שיעזרו למלא קצת את הקופה.

פרימור אומר שהשמן שמניע את הקבוצה הוא רצון טוב, אנרגיות התנדבותיות ואהבה למועדון. הם מלאי הערכה לאוהדים שנותנים כתף, החל מליאור עירוני האחראי על העיצוב הגראפי המרהיב, אופיר דיאמנט (אחראי על דף הפייסבוק), אסף שנטל ("מנהל אירוע" במשחקי הבית והאחראי על שולחן המזכירות), ליעד אלקבץ, עומר כהן וגיא קול (מוכרי הכרטיסים), חברי הדירקטריון יהודה עירוני, אילן ברק ודלית קול, משפחת צ'אפי לדורותיה, שבט היולזרים, רן קוניק, שעזר מאוד בתקופה שבה הקבוצה נולדה ופתח להם כמה דלתות, רז עזיז, אבי ריימונד וענר גרא הצלמים. וכמובן גם השחקנים ובראשם המאמן יואב חריש, שעושים זאת ללא תמורה ("יש שחקנים שוויתרו על כסף בקבוצות אחרות רק כדי לשחק אצלנו").

אבל עם כל הכבוד להתנדבות ולעשייה, הקבוצה עדיין בשלב ההישרדות שלה. אנשיה עובדים יום-יום כדי לגייס תמיכה. החל מבעלי עסקים קטנים ועד לספונסרים ברמה הלאומית מתוך ראייה לכמה שנים קדימה. הרמתי אומר שהמשוואה פשוטה. אין כסף – אין קבוצה. יש כסף – יש קבוצה. יש כסף גדול – יש קבוצה בליגה גבוהה.

פרימור מסתפק כרגע בעובדה ש-130 אוהדים שמו יד בכיס והוציאו 200 שקל. "זה לא הולך ברגל", הוא אומר, "יש פה כמה עשרות אנשים ששמו כסף על רעיון, על מחשבה ותקווה שיהיה פה משהו. לקבל 100 שקלים מאנשים מבוגרים שאין להם כסף ושמים כסף, מרגש אותי יותר מתרומה של 2,000 שקלים מכאלה שיש להם". בן יוסף: "לי חשוב לומר ברמה האישית – אנשים באו ונתנו כסף, ואני מרגיש שאני לא יכול לאכזב אותם. אני רוצה לתת להם תמורה. זה מה שמניע אותי".

השמחה הגדולה בתום הניצחון הדרמטי על הפועל חיפה

השמחה הגדולה בתום הניצחון הדרמטי על הפועל חיפה

יגיל הרמתי מכוון לליגת העל, פרימור יסתפק בינתיים בליגה הלאומית. פרימור: "זו ליגה טובה, עם חשיפה גדולה ושחקנים ישראלים. קל לי לומר שאני רוצה להגיע ליורוליג, אבל הפער בין הליגה הראשונה לשנייה הוא אדיר. אם עד הליגה השנייה עוד אפשר להתנהל על אנרגיות טובות והתנדבות, בליגת העל אתה חייב ספונסרים ותומכים ברמה הכי גבוהה". לדבריו, קבוצה טובה בליגה השנייה זה סדר גודל של 1.2 מיליון שקל, ובתרגום לדולרים – 300 אלף. משהו כמו עלות שכרם של שני שחקנים בינוניים בקבוצת כדורגל. עבור איש עסקים שרוצה להיות בעלים של קבוצה, 300 אלף דולר לעונה זה לא בשמיים.

להרמתי יש קצת אכזבה מאוהדים אמידים שלא ממהרים לתרום. "אנחנו קיימים שנה וחצי ועדיין יש סקפטיות. צריכים להבין שהבייבי הזה כמו שהוא קם, באותה קלות הוא יכול למות ובאותה קלות הוא יכול לטוס קדימה. אוהד צריך להעביר את המסר ולהבין שבלי כסף הקבוצה לא תצליח להתקדם מילימטר. אנחנו כרגע בליגה א', אבל זה רק אימון לקראת הדבר האמיתי. כרגע אנחנו משחקים במונופול, לא צריך לשלם שכר, לא להביא זרים. אבל אני מצפה מאנשים, מאוהדים, מאנשי עסקים שהמועדון הזה חשוב להם, שיירתמו ויכניסו יד לכיס". פרימור: "אנחנו לא פה סתם. אנחנו לא רוצים לראות את הקבוצה הזו נסגרת בסיום העונה, או מדשדשת כמה שנים בליגה הארצית".

גם נמרוד כהן מודע לחוסר הוודאות. "זה אחד הדברים שהכי מטרידים אותי. עד איפה אפשר למשוך? עד איפה נוכל להסתפק בסכומים נמוכים שמגייסים מהאוהדים, עם שחקנים שלא מקבלים תשלום ובאים רק בגלל ששמעו שיש אווירה מטורפת במשחקים? רציונלית ליגה א' כבר היתה אמורה להיות אופרה אחרת ומדי שבוע אנחנו מופתעים מחדש, אז החלטתי לא לחשוב יותר מדי רחוק. רוב הסיכויים שבסוף העונה הזו אפרוש סופית ממשחק. המחיר הגופני והמשפחתי לא פשוט, אבל בינתיים אני מנסה ליהנות ולגרום לעצמי ולאוהדים לכמה שיותר חוויות נעימות שנזכור עוד שנים".

בלייקים הם מנצחים את הכדורגל

הם שאפתנים, חרוצים, מאמינים, ובעיקר רוצים לשבור את מחסום הספקנות שעוד קיים. יש להם כבר הצלחה מסויימת בלפתוח דלת קטנה בעיריית ר"ג, והם לומדים כעת שיעור למתחילים בפוליטיקה מקומית. בשנה הבאה הם רוצים להגיע לכל השכונות, לכל בתי הספר ולסניפי תנועת הצופים, במטרה לפרוץ לוואקום הספורטיבי הקיים בר"ג וגבעתיים ולהיות הקבוצה הלאומית של שתי הערים. הם מאמינים בכוחם לסחוף אחריהם מאות אוהדים, אבל יודעים שבשביל זה הם צריכים קבוצה חזקה ברמה הגבוהה ביותר.

הנשק החזק של הקבוצה הוא השיווק שלה. בקבוצה מתייחסים לאוהדים כאל לקוחות שיש לרצות כל הזמן, והם מפתיעים כל פעם מחדש עם רעיונות יצירתיים. לקבוצה יש אתר אינטרנט, דף פייסבוק, ניוזלייטר ועדכונים שוטפים. אוהדים מוצאים בתיבות הדואר מעטפות עם הסמל של הפועל ר"ג ובהם מנויים והזמנות. לא מקבוצת הכדורגל מליגת העל – כולה מקבוצת כדורסל בליגה הרביעית.

עופר גולדברג, מעמודי התווך

עופר גולדברג, מעמודי התווך

החיבור לקבוצה הוא בלתי אמצעי. אפשר לגעת, למשש את הסחורה, ואם אתה לא מגיע אליהם – השחקנים באים לחבק אותך. קבוצה שמשתדלת המון שאוהדיה יהיו מרוצים. הרמת כוסית אחרי משחק, ערב הוקרה לשחקני עבר, נסיעה באוטובוס הקבוצה למשחקי חוץ, ובפסח הקרוב גם הפנינג. בסך הכל קבוצה של שנה וחצי, עדיין בניילונים, בלי גרוש על התחת, וכמה באזז שהיא מייצרת.

למשחק החוץ במגידו הם מתכננים חבילת שיווק: נסיעה באוטובוס + חולצה + כרטיס למשחק הבית הבא ב-60 שקל. לא פלא שהם יצרו גרעין אוהדים יציב ונאמן. הם גם הצליחו להפנים את מסורת העבר ולתרגם אותה לימינו אלה: אחד מהתנאים הכתובים על כרטיס המנוי הוא איסור מוחלט להגיע למשחקים בחולצה צהובה. אמנם, אף אורדון שפוי לא יתבלבל ללבוש חולצה בצבע היריבה השנואה ביותר, ובכל זאת זה כתוב שחור על גבי לבן בתור קו רשמי ואידיאולוגיה. אם יש דבר שממחיש את הפופולאריות שלהם בין האוהדים: יש להם למעלה מ-100 לייקים יותר מאשר לדף הפייסבוק של קבוצת הכדורגל. ולא רק ברשת: 130 מנויים נמכרו בכדורסל מול כמות כמעט דומה לכדורגל.

נמרוד כהן אומר שכשמזדקנים לא זוכרים את האוטו המרשים שקנינו, או את הג'ינס החדש – "זוכרים בעיקר חוויות מהחיים כמו נשיקה ראשונה, חתונה, לידות. ובהקשר של הקבוצה – את המשחק הראשון שלי כקפטן הפועל ר"ג, את הטקס והמשחק נגד הפועל חיפה, ובעיקר את העיניים הנוצצות של האוהדים שמגיעים איתנו לכל חור. מי שלא חלק מהפרוייקט הזה לא יכול להבין על מה אני מדבר. התמימות חזרה".

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

36 תגובות על פרויקט לדוגמה

 1. אדום עתיק הגיב:

  אחלה כתבה מחממת לב אבל מחטיאה בגדול את הקשר הבלתי יאומן בין הקבוצה לקהל, חד הם ,לב אחד פועם באדום. כל זמן שהנאיביות הספורטיבית תמשך והכל יהיה ספורט מזוקק אני אמשיך להנות מהממתק הזה ולחטוא עם הפילגש הצעירה (כידוע הכדורגל הוא אשת חייקי הניצחית). "אני לא אוהב כדורסל , אני אוהב את הפועל ר"ג" , המשפט הזה תפור עלי.

 2. אלמוג הגיב:

  וואו …..
  זה בסדר להתרגש מכתבה על כדורסל ליגה א ?

 3. פופאי הנוקמים מהמכתש 2013 !! הגיב:

  מי שהתגעגע לליגה לאומית הנה מכבי הרצליה רעננה
  http://www.nivdal.net/p/flash2.html

 4. אורדון אדום הגיב:

  כתבה גדולה. מחזיק אצבעות לקבוצה גם בליגה וגם שתמצא תמיכה ראויה

 5. ירון בר לב הגיב:

  כל הכבוד, מבין לגמרי את הדרייב לעשייה המופלאה הזאת.

  • אדום עתיק הגיב:

   הרמת להנחתה אז הנה בבקשה. המקבילה לעשיה המופלאה בכדורסל בתחום הכדורגל היא קבוצת הותיקים ,שלך(!). הרהורים נוגים ,איפה כל הטוב הזה במועדון הבכיר בכדורגל…

   • ירון בר לב הגיב:

    אני חושב שקורים שם גם דברים טובים , הם לומדים תוך כדי תנועה.
    לגביי אני יכול רק לאמץ את המשפט של נמרוד- אני לא אוהב כדורגל אני אוהב את הפועל ר״ג

 6. גדי.ג מאחורי השער הגיב:

  צחי , עומר , דור ויגיל בחלומי אני רואה אותכם על הספסל בנוקיה רצים לדפוק על שולחן המזכירות אחרי עוד שריקה הזויה לטובת מכבי

 7. אוהד ביציע הגיב:

  כתבה מרגשת, התעצבתי לקרוא שנמרוד רוצה לפרוש בסוף העונה , אסור לתת לו ללכת

 8. הגרעין הקשה הגיב:

  הקבוצה הזאת היא פרויקט של החיים. 4 אורדונים ראויים אחד אחד. ועומר אני מקוה שלא דפקת את התאריך חתונה שלך על המשחק בחיפה. 🙂
  תמשיכו להצליח ולהביא תוצאות, כולנו מאחוריכם.

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  לשלוח מהר את נמרוד לקורס מאמנים.

 10. יציען הגיב:

  לשלוח מהר את נמרוד לקורס מאמנים.
  בכל מקרה נרויח אוהד ששייך לגרעין הקשה.

 11. תעלו ותצליחו הגיב:

  קבוצת הכדורסל זה הדבר הכי טוב שקרה להפועל רמת גן בשנים האחרונות, הכדורסל זה ה]פועל רמת גן האמיתית, אהבה שאינה תלויה בדבר. לשלושה שמובילים אני מאחל שתמשיכו לבוא מאהבה ולהיות הכי נקיים שיש בלי כל המסחרה והקומבינות.

 12. החלום ושיברו הגיב:

  מצטרף לברכות לאנשי החזון והחלום. צריך הרבה אומץ להכנס להרפתקאה מחייבת שכזו וכמו שאמר צחי זה יכול להרוס את החיים כי אתה נשאב לתוך זה.
  לי חבל שהכדורגל לא מסוגל או לא רוצה לעשות את השיווק של הכדורסל אחרת היו לנו 500 מינויים לכל משחק ליגה. כנראה שארקין בכדורגל לא מעונין להחזיר אוהדים שנמאס להם והפסיקו להגיע, אי אפשר להבין למה הם כ"כ פסיביים ואדישים אלינו.

 13. יוסי הפיל הגיב:

  אחלה כתבה, מרגש לקרוא וכיף להיות חלק מהפרוייקט האדיר הזה שנקרא "הפועל רמת גן בכדורסל" , רק שנמשיך כך!

 14. מדהים !
  אחת הכתבות המשובחות !

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  מרגש עד דמעות . התודות והברכות למתנדבים העוסקים בהאדרת האימפריה , הפועל ר"ג .

 16. יש סיכוי , לא מושחתים הגיב:

  הפועל ר"ג בתחילת הדרך היתה בשליטת ההסתדרות ומשם התפתח כל תרבות השמור לי ואשמור לך והקומבינה מתחת לשולחן , צמחו במועדון גידולי פרא שעשו מהקבוצה שכונה ומסחרה ויש כמה שנתנו ידם לגניבת המכתש וקיבלו מתחת לשולחן שלמונים שיהיו בשקט
  צחי עומר ויגל באו מאהבה טהורה לסמל ואני משוכנע שאם הם יתמידו הם לעולם לא יהיו נגועים בחטאי השחיתויות והודות להם ואם העיריה תתמוך ותיתן אולם ביתי אפשר לקחת את הקבוצה הזו רחוק מאוד. באמת צריך ספונסר רציני וזו קבוצה שתעוף לליגת העל תוך שנים בןודדות.

 17. אוהד ותיק מהפריפריה הגיב:

  כיף לפתוח את הבוקר עם קריאת כתבה שמכניסה בך אופטימיות שלא הכל אבוד במדינה, בספורט ובפרט בהפועל ר"ג הקטנה שלנו. מה שעושים האנשים האלה זו ציונות אמיתית במדינה צינית ששחקה את הערכים שעליהם הוקמה. מקוה שהמפעל הזה לא ידעך ושימצאו אנשים אמידים שיכירו בחשיבותו ויעזרו לו להתבסס.

 18. צביקה הגיב:

  כתבה מרגשת. חייבים לעזור להם ולהביא אנשים עם כסף שיתמכו

 19. אורדון לא מופתע הגיב:

  כתבה מרגשת.
  מודה שעדיין לא נכנסתי לעניין.
  האהדה בשנות ה70-80 עשתה לי טראומה. הכאב הבכי ההקנטות… לא נעים להיות בסיטואציה הזו.
  מאז הפכתי לאנטי מכבי 180% ואני מאופק…
  שם המשחק הוא כסף.
  תהיה תמיכה כספית תהיה קבוצה בליגה הראשונה. אני בטוח שצחי ועומר ויתר העוסקים במלאכה בעלי חזון וזה הדבר החשוב ביותר. מספר האוהדים הוא אמצעי חשוב להבאת ספונסר.

  • עוזי הגיב:

   זה אחת הכתבות הכי מלהיבות אמיתיות ומרגשות שקראתי והיו בשנה האחרונה!
   רק אתמול שוחחתי טלפונית עם עומר פרימור כ 10 דקות ב 4 נושאים שונים
   חשובים וראויים הקשורים לקבוצת הכדורסל, אהבתי למועדון הכדורסל המתחדש
   שלנו הינה עצומה והאושר+גאווה שחזרו אליי מאז נפילת אימפריית "קפלן-מוסקו"
   הינם חזקים ופועמים בי יום יום ; באמת המון תודות לצחי עומר יגיל ודור ממני
   ומכל 150-200 האוהדים הקבועים והשרופים שלהמועדון שרכשו מנויים בכסף
   ומלווים את הקבוצה לכל משחק בית וחוץ ; שמחתי מאד שלפני כחודשיים וחצי
   קיבלו ממני יגיל-עומר-צחי רשימה מסודרת ומושקעת של 280 טלפונים מעודכנים
   של כ 60 שחקני עבר+מנהלי עבר+מאמני עבר שלנו בכדורסל בתוספת של עוד
   כ 220-240 שמות+טלפונים סולולריים מעודכנים של אוהדי הפועל ר"ג המבוגרים
   מגילאי 40-70 לערך שאני מיודד עימם מעל ל 40 שנים כבר; הלוואי שמשפחת
   ארקין+אדיר מאורפז+יוסי קאשי+ח"כ מיכה חריש+לטיף אבידן בעליםלשעבר ועוד
   אישים בעלי הון כמותם…..יחלו מעתה להשקיע כמה עשרות אלפי ש"ח כ"א בכל
   עונה וידאגו בכך להגעתינו ליעד החלומי של…..עלייה לליגה לאומית ועד ליגת על!
   אני אשתדל בשקט ומאחוריי הקלעים מעתה לשכנע בעלי חברות נדל"ן או גופים
   ואישים עמידים להשקיע במיזם " הפועל ר"ג כדורסל " ע"י הגעה להסכמי פרסום
   וספונסריות מתמשכים עימם לשנים…..ולהביאם באם אצלח לידי מו"מים חמים
   עם : עומר צחי ויגיל!!! כל אוהד שלנו מכדורגל או כדורסל חייב לטרוח ולחפש
   קשרים עסקיים עם חברות או גופים או אנשי הון המיודדים עם הפועל ר"ג בכדי
   לשכנעם לתרום תמורת ספונסריות+פרסום מעתה לשנים הבאות ויהיו חלק
   מעימנו עד לחשיפה החזקה בליגות הלאומית + העל !!!
   אנו חייבים להביא מאות : ילדים, נערים, תלמידי בתי ספר עממי ותיכוניים
   למשחקי הבית הקרובים והקריטיים כולל פנייה לכל מחלקות ילדים עד נוער
   של הפועל ר"ג בכדורגל ע"י צחי ועומר השבוע מול ניר כץ, והן בחלוקת
   3000 פלאיירים שעומר פרימור מכין, וחובה פשוט חובה –
   שכל אוהדי הפועל ר"ג מכדורגל וכדורסל יבואו ללא תנאי גם לשני משחקי
   החוץ הקריטיים שלנו במגידו ובחיפה…..שנצחונות שם יקרבו אותנו ב90%
   לעלייה….ואנו חייבים להציף ולפוצץ את אולמות מגידו וחיפה באורדונים!!!!

   בואו נמלא את האולמות בכל 4 המשחקים הקשים והקריטיים הבאים הן
   באוהל שם והן במגידו+חיפה…..בכל אוהדי וידידי הפועל ר"ג בסל וברגל
   וקדימה….."אימפריית הפועל ר"ג" לליגה ארצית עד….ליגת העל שם אנו שייכים!

 20. אלעד מגבעתיים הגיב:

  פרוייקט נחמד מאד, כל הכבוד על מה שנעשה עד כה.
  הבעיה היא שהכדורסל הישראלי, גם אם בסוף נגיע לליגת העל, מבוסס על שחקנים זרים שחומי עור שולטים בליגה.
  בלי 5 זרים אין קבוצה, בקושי יש ישראלים בודדים שמתאימים לרמה של ליגת העל ובסוף אף אחד לא יכול להזדהות
  עם המוצר הסופי.
  הליגה הלאומית, כלומר הליגה השנייה, צריכה להיות בפיסגת השאיפות ולא לחלום על מאבקים עם מכבי בנוקיה
  או ם הפועל י"ם במלחה.

 21. מיקי ר. הגיב:

  ריגוש…
  תודה שלוימה.

 22. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  מרגש. קבוצת הכדורסל ממלאת את הצורך הזה של האוהדים להרגיש חלק מהמשפחה של הפועל רמת גן, דבר שלצערי פחות מורגש בכדורגל. המשחק שהיה נגד הפועל חיפה עם הטקס שקדם לו – ערב בלתי נשכח, אותנטי וחלומי. לא יכולתי להירגע ממנו כמה ימים, והוא השפיע על קונצרט שהיה לי כעבור יומיים, כפי שכתבתי בבלוג שלי. http://soloists1.wordpress.com/2012/11/10/%D7%9E%D7%A6%D7%91-%D7%A8%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%9D-%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%A6%D7%A8%D7%98-%D7%9E%D7%9C%D7%94%D7%99%D7%91-%D7%95%D7%A2%D7%A8%D7%91-%D7%9B%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%A1%D7%9C/

 23. תבואו על הברכה הגיב:

  הכתבה עושה חשק לרוץ לבנק ולשבור תוכנית חסכון ולתרום לקבוצה… מקוה שתמצאו ספונסר חזק ולא תעצרו בליגה לאומית, ישר כוח

 24. Raanan הגיב:

  אין דברים כאלה… מרגש ומחמם את הלב

 25. אדום מחיפה הגיב:

  שיהיה בהצלחה לכם ןגם לנו
  הלואי שנשחק יחד גם שנה הבאה בליגה ארצית
  ערן, אדום מחיפה

 26. תישאר תישאר תישאר הגיב:

  התעצבתי לקרוא שנמרוד רוצה לפרוש בסיום העונה , האם אפשר לשכנע אותו להמשיך עוד עונה ואז שיעשה 4 עליות ללאומית בקריירה? מקוה שההנהלה ישכנעו אותו להמשיך
  הוא הלב הגדול שלנו. דמות להזדהות

  • עוזי הגיב:

   נימרוד חברי הקרוב האישי ומנהיג אימפריית הכדורסל של הפועלר"ג!

   תישאר….תישאר….תישאר….תישאר….תישאר…..תישאר!!!!!!!!!!
   אתה ורק אתה הינו : הלב, הנשמה, הדבק, המנהיג, הקטר,
   המוביל והמחבר את כל שחקני ומועדון הפועל ר"ג כדורסל;
   אם שחקנים בארצית משחקים בגיל 40, ואם תומר אטלס שלנו גם
   בגיל מעליך ומשקיע המון עדיין, ואם אנו מתעתדים לעלות לליגה
   ארצית בסוף שנה זו ….. אז אז נימרוד אנא אנא אנא אנא אנא ממך
   תן לי ולנו את החלום לחוות עימך ועם מנהיגותך הקריטית במגרש
   את חוויית העלייה מהארצית לליגה לאומית…..ואז………………..
   אתה חייב חייב חייב להישאר בצוות האימון-הניהול של האימפרייה!!!
   בנוסף תטריף את כל השחקנים להתאבד עבורנו בכל 4 המשחקים
   הקריטיים הקרובים, ובפרט במגידו ובחיפה שם אנו נגיע בין 150-300
   אוהדים לפחות בכדי להשתלט על היציעים שם בקרנבל אדום מלהיב!

   אוהב ואוהבים אותך באמת ומכל הלב אוהדיה השרופים והמסורים
   של הפועל ר"ג כדורסל, ואתה מסמל עבורנו את האורדון מספר-1

   עוזי פרל

 27. הכדורסל שולתתתת!!! הגיב:

  כתבה טובה. אשתדל להגיע לכל המשחקים הקובעים. מגיע להם!

  • שולתתתתת????????? הגיב:

   אם מגיע להם, כדבריך, אז למה לא להגיע לכל המשחקים, בבית ובחוץ?
   למה להשתדל? פשוט להגיע!!!

 28. ערפאת דווקא קרוב לבני סכנין הגיב:

  פשוט בושה וחרפה איך שהפועל רמת גן כדורגל מתנהלת
  ערפאת דווקא בדרך לבני סכנין
  בזמן שכל הקבוצות מתחזקות הפועל חיפה הפועל עכו 2 זרים סכנין ועוד קבוצות מתחזקות
  בהפועל רמת גן רק מברברים ומדברים ולא מתחזקים בשום שחקן
  כנראה שארקין רוצה לחרוץ את גורל הקבוצה
  כל אחד יודע שעם ההרכב הזה ועם 2 החלוצים האפסים האלה לא נהיה עוד הרבה זמן מעל הקו האדום
  הכונו לתבוסה מול מכבי חיפה
  http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.64.136039.html

 29. פשוט בושה הגיב:

  תראו מה זה " הפועל רמת גן ממתינה לשחרור של אקסדברד
  בושה שצריך לחכות שבאר שבע ישחררו אותו
  מה גם שכולם אומרים שם שהוא חרא חלוץ
  אז למה הוא יהיה טוב בשבילנו מה אנחנו חזרנו להיות הפח זבל של הקבוצות
  בדיוק כמו בשנות השמונים כל זבל יוצא מהפועל תל אביב הגיע למכתש
  הגיע הזמן שמשפחת ארקין המיליארדרית יפתחו את הארנק ויביאו שחקנים נורמלים
  אנחנו לא צרכים עוד ארכיפובים ובורגצים בקבוצה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s