עולה על כל דמיון

הפועל ר"ג בכדורסל משלימה את מבצע העלייה לארצית וחוגגת בגזירת רשתות ועם גביע המדינה בכדורגל * ולמה צבי בר התעקש להגיע על אף שנרמז לו שעדיף שלא – ומדוע התחושה היא שהפעם עיריית ר"ג כן תתחיל לספור את המועדון הזה ואת האוהדים שלו

אוהל שם, עלינו ליגה. דורון לזרוב גוזר את העלייה לארצית

אוהל שם, עלינו ליגה. דורון לזרוב גוזר את העלייה לארצית. לכל התמונות – לחצו להגדלה

נתחיל בחדשות הטובות, שהחלו 14 שניות לסיום. עמק הירדן מקפיצים כדור אחרון ומוסרים אותו לר"ג במחווה של כבוד, הצלצול מקדים את עצמו באיזה שתי שניות, השחקנים באדום מתחבקים ברחבת ה-16 אחרי שקודם עשו עקבים בהתקפה להנאת הצופים (61:92 בסיום), ואז הקהל פורץ למשטח, אנשים מתקוטטים מי ייקח למזכרת איזו חולצה מיוזעת, נמרוד כהן עולה על הכתפיים כדי לגזור את הרשת, מישהו מתיז שמפניה על כולם, סלולרים נשלפים למען צילומים למזכרת – ושוב כולם בטירוף ורועד להם כל הגוף.

שנתיים אחרי שהוקמה והחלה את דרכה בליגה החמישית, השלימה קבוצת האוהדים של הפועל ר"ג עלייה שנייה ברציפות, אל הליגה הארצית.

צבי בר ישב על הפרקט, על כסא פלסטיק לבן. מעליו, ביציע, נשפו אורדונים בעורפו. היו הקנטות, פה ושם קללות, ואווירה כללית של אי-שביעות רצון מנוכחותו. המגעים להגעתו למשחק העלייה החלו לפני שבוע. תראו לי עוד קבוצה שהולכת לחגוג עלייה שמנסה להניא ראש עירייה מלהגיע. בעירייה התעקשו שבר יגיע, שבר ינאם ויעניק צלחת. החשש הגדול בהנהלת קבוצת הכדורסל היה שהאוהדים לא יתנו לו, ישרקו בוז, יתופפו, יקללו ויגרמו לראש העירייה להתבזות – ואז להפנות להם עורף.

זה היה מילכוד לכל הצדדים. ראש עירייה שהפך את עצמו בהפועל ר"ג לטרמפיסט של חגיגות וקבלן של הבטחות. בהליך הבוררות על המכתש לפני 3.5 שנים, בפני השופט בדימוס בעז אוקון, בר התייצב לאחד הדיונים (שלא כעמיתו החמקן והפחדן ראובן בן שחר) והכריז שם שעיריית ר"ג תעשה את הכל למציאת בית חלופי לקבוצה. בכך למעשה העניק ביטחון שמועדון הכדורגל לא ייפלט סתם כך לרחוב, ושהעירייה עומדת מאחוריו.

בר עוד הופיע בחגיגת העלייה במכתש לליגת העל ב-2009 והבטיח איצטדיון בכפר אז"ר, שסופח לר"ג. על הבטחה זו חזר גם בנשף באולם השמחות בפ"ת. כולם יודעים מה יצא מההבטחות האלה. הפועל ר"ג נתקעה בווינטר, מחלקת הנוער החלה לנדוד בין מגרשים שונים ומשונים ברחבי גוש דן, קבוצת הוותיקים לא זכתה לכתף תומכת, וגם קבוצת הכדורסל החדשה מצאה את עצמה מחזרת על פתחי רשות מקומית אטומה. אלא שצבי בר המשיך לנסות לתפוס טרמפ על הצלחות הקבוצה. בפעם הבאה בה הראה את עצמו שוב בלי בושה היתה במשחק העלייה מול לוד במאי 2012. נדמה שאפילו הצליח לומר כמה משפטים ברמקול, לקול שריקות הבוז.

עיריית ר"ג, העומד בראשה ובכירי אגף הספורט שלה הוכיחו כי הדבר היחיד שמעניין אותם בהפועל ר"ג הוא הצלחותיה. בר הרוויח אמש ביושר רב כל קללה וצעקה, כל הקנטה ובוז. ציבור האוהדים של הפועל ר"ג, לאחר שנזרק מהמכתש, חש היטב שאין מאחוריו גוף תומך. לא עיריית ר"ג הקרה, בטח ובטח שלא עיריית גבעתיים האטומה. נכון שהפועל ר"ג איננה קבוצת הספורט היחידה בעיר, אבל גם הדברים האלמנטריים, השוטפים, היומיומיים, לא זכו לאוזן קשבת ולהיענות. קבוצת הכדורסל שילמה העונה כ-25 אלף שקלים דמי שימוש באולם אוהל-שם. ואיפה היו בשנתיים-שלוש האחרונות כל בעלי התפקידים בעירייה, שאמש ישבו רגל על רגל על הפרקט כמו היו אורחים רצויים ולא סתם פוליטיקאים שריח הבחירות באפם?

השמועות שהתרוצצו באוהל שם סיפרו כי מגרש השיקמה יהפוך בימים הקרוב רשמית לבית של הפועל ר"ג. רגע שמגיע באיחור ניכר. הצ'ק על סך 20 אלף שקל שהעניק בר לקבוצת הכדורסל (זו רק המיקדמה) בא אחרי שנתיים שבה העירייה הביטה בחשדנות על העוף המוזר שנולד, וסירבה להכיר בו.

למה מה אתם רוצים ממני? צבי בר קם לענות לקהל המקניט, רמזי גבאי מנסה למנוע ממנו

למה מה אתם רוצים ממני? צבי בר קם לענות לקהל המקניט, רמזי גבאי מנסה למנוע ממנו

ההתעקשות של בר להופיע במשחק העלייה מעניקה תחושה שכנראה תמה תקופה של בצורת ואטימות. שהקבוצה לא תיאלץ יותר לחזר על הפתחים בבניין העירייה העתיק ברחוב ביאליק 35. הפועל ר"ג הופכת לחלק אינטגרלי מהעיר, ולא רק בשם שלה. היא התנתקה סופית מהתלות ההיסטורית בגבעתיים, בגלל מיקומו של המכתש, ופותחת תקופה חדשה בחייה. לא רק הכח-עמידר בכדורגל ולא רק עירוני בכדורסל. אחרי 25 שנה בתפקיד, גם צבי בר, כמו גם מי שיחליף אותו מן הסתם בעוד חודשים ספורים, קולטים היכן הלחם והיכן מרוחה החמאה בכל הקשור לקבוצת ספורט. מי הקבוצה שסוחפת אחריה את מרבית התושבים והיכן טמון באמת הכוח האלקטורלי.

ובינתיים קיבלנו ערב נוסף שנדחק לרשימה ההולכת וגדלה של אירועים מפוארים שרושם המועדון הזה בשבועיים האחרונים. ערב שבו הוכנסו למערבל אמוציות ואנרגיות חדשות. ערב שבו מתמזגים נמרוד כהן ועומר בוקסה, גביע המדינה עם רשתות גזורות, אורדונים עולזים והמון ילדים ונשים, פוליטיקאים מקומיים לצד ארציים, ושמחה אמיתית שממשיכה רצף נפלא של ימים עתירי הישגים.

ולאן הולכים מכאן? לקיץ רווי בהפתעות ובתהפוכות. מצד אחד, קבוצה שיורדת ליגה, מצד שני קבוצה שעולה ליגה. מצד אחד, קבוצה שמסיימת את עידן ארקין ומתארגנת על ניהול חדש, ומצד שני הנהלה יציבה, מזוהה, שאפתנית, שרוצה להמשיך בהצלחותיה. מצד אחד, קבוצה בליגה השנייה שתתכונן למסע קצרצר באירופה, ומצד שני קבוצה בליגה שלישית שחולמת על עונת עלייה רצופה נוספת.

הזכייה בגביע המדינה בכדורגל מתקזזת עם הירידה המאכזבת. הכדורגל משך כ-3,000 אוהדים לגמר הגביע, אבל מעבר לרגע החד-פעמי הזה, ההנהלה שלו כשלה בשיווק הקבוצה ובפריצה למגזרים חדשים. על הרקע הזה, קבוצת הכדורסל רושמת הישג נוסף כשהיא ממשיכה לחלחל לשכבות נוספות בקהל ולמצב את עצמה כקבוצה של האורדונים – קבוצה אמיתית נטו, כולל סממנים אנטי מכביסטיים. בלי קשר להצלחות בליגה, מנהלי הכדורסל עשו גם העונה נפלאות בשיווק ובמשיכת צופים. אם יצליחו לגייס לפחות 700 אלף שקלים לליגה הארצית, יש סיכוי יותר מטוב שבעוד שנה אוהל שם יחגוג שוב. ואם הכדורגל לא ייקלע לבעיות ניהול, ואם ייפתרו בעיות המגרשים לקבוצות הנוער, ואם ואם ואם – יכול להיות שלראשונה מאז טרגדיית המכתש ייוולד סוף סוף מועדון המתחדש ברוחו, שמוצא את עצמו מחדש ונקלט בזרועותיה הפתוחות של עירייה שבאמת מעוניינת בטובתו.

נמרוד ורענן כהן בעוד ערב בלתי נשכח

כשנמרוד כהן גזר את הרשת, כולם בשטח הפכו לצלמים

דדי ביטון, שהגיע העונה לקבוצה ממכבי הוד השרון, חוגג ביציע עם בתו

הגביע הנודד. בוקסה, קרלוס צ'קאנה ועוד 8 שחקנים עשו סיבוב ניצחון נוסף

עוד מופע עידוד ענק של האוהדים

עוד מופע עידוד ענק של האוהדים

מיכה חריש (מימין) עם ישראל זינגר, המתמודד על ראשות העירייה

ילדה אדומה (האחיינית של פיליפ) בהופעת בכורה בהפועל ר"ג

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

27 תגובות על עולה על כל דמיון

 1. אימפרייליסט הגיב:

  אימפריה

 2. פוטנציאל עצום הגיב:

  הקהל והאהבה והעבר והמסורת חייבים להמשיך
  יש כאן פוטנציאל למשהו גדול ורציני.
  ירושלים חולון והשאר לא גדולות מאיתנו.
  המועדון הזה כדורגל וכדורסל חייב לגדול
  הפוטנציאל קיים.

 3. אחד שמכיר מקרוב הגיב:

  קבוצה שעשתה הסטוריה כמעט מכלום. רק אהבה נטו. רק נשמה ולב.
  לזה קוראים רומנטיקה בספורט.
  כמו שמכיר אותכם אף אחד לא יעצור את הקבוצה הזו לעשות עוד הסטוריה בשנה הבאה.
  באחריות!

 4. מיקי ר. הגיב:

  מתי מתחילים לאסוף את דמי החבר/בעלות לעונה הבאה?

 5. מיקי ר. הגיב:

  הלוואי שיכולתי לחלוק עם בעל הבית את הרגשת האופטימיות בנוגע ליחס מהפוליטיקאים המקומיים. נראה הרבה חיזורים מצידם לפני הבחירות ואת אותו החרא אחריהן.

 6. הקומנדו של הקומנדו הגיב:

  ותדאגו להעיף את המשטרה מהמשחקים
  לא רוצים שוטרים ביציע

  • דובר המשטרה הגיב:

   יש להניח שאם לא יהיה אמל"ח ביציע אז גם שוטרים לא יהיו שם.

   • יוסי הפיל הגיב:

    יש להניח שאם לא יהיו שוטרים ביציע גם לא יהיו בלאגנים … שישה שוטרים הרוויחו אתמול 500 שקל כ"א בלי לעשות כלום, נהדר.רק חבל שאנחנו משלמים על זה… שילכו לתפוס גנבים קצת יותר חשוב (אגב היה אחד ביציע התחתון, צבי בר)

    • דובר המשטרה הגיב:

     העלות שלהם היא 600 ש' ליחיד אבל הם מקבלים הרבה פחות מחצי ביד.

     • יוסי הפיל הגיב:

      מסכנים באמת, גם אם מקבלים 200 שקל לשעתיים של לשבת על הטוסיק זה לא רע .. בזיון שהמשטרה קובעת כמה צריך ומנפחת את המספרים כדי לצ'פר את השוטרים שלה

      • דובר המשטרה הגיב:

       בתכל'ס זה יותר מ-4 שעות. כולל זמני הגעה. ושוב, רימוני עשן זה סבבה אבל יש להם מחיר וגם שוטרים הם חלק מהמחיר.

       • יוסי הפיל הגיב:

        למה?

        עשרה שוטרים צריך בשביל לטפל ברימון עשן אחד? גם ככה הם לא עשו כלום עם זה

        • דובר המשטרה הגיב:

         אז ככה.
         רימון עשן קודם הביא להגעת השוטרים.
         צריך 10 שוטרים (ולא שהיו עשרה אבל נניח) כי מראש לא ניתן לצפות את ההתנהלות של האוהדים שהוכיחו בעבר שימוש באמל"ח מסכן חיים.
         מה יהיה אם יהיו 7 רימוני עשן?
         או חלילה מישהו יתבלבל בין הרימונים, וכבר היו מקרים כאלה?
         ואם בעקבות רימון עשן, אפילו בודד, תהיה מנוסה/בריחה/נפילה של אנשים ממקום האירוע החוצה ומהומה קטנה ומסכנת חיים, של ילדים נניח?
         משטרה אמורה להתכונן לתסריט הכי גרוע. כמו שלא פעם בהפגנות קטנות אפשר לראות יותר שוטרים ממפגינים (גם אם לא כולם גלויים מיידית לעין וחלקם נמצאים בקרבת מקום בדיוק כדי לא לעודד מהומה בגלל נוכחות של כמות שוטרים גבוהה) או כמות שוטרים אדירה, ולכאורה לא הגיונית, במשחק סכנין מול בית"ר בסכנין.

         המעשה החכם הוא לא לתת למשטרה סיבה/תירוץ להיכנס בכלל לתמונה וזה לרוב מוחלט לפי העבר. לא זכורים לי שוטרים במשחקי החוץ בכדורסל וגם אנשי אבטחה בד"כ לא היו שאצלנו יש ולהבנתי זו דרישה של העירייה כבעלת האולם.

   • הדובר של דובר המשטרה הגיב:

    אל תבלבל

 7. אדום עתיק הגיב:

  לא צריך להתמם. השוטרים ביציע נכנסו בגלל השמן האחראי על הבטחון בהמשך להתפרעות במשחק מול כרמיאל.

 8. פניה להנהלה הגיב:

  הקומנדו עושים עבודה גדולה אבל בגללם יוצא לקבוצה שם לא טוב… קודם כל הקנסות על רימוני העשן ואחרי זה המכות מול כרמיאל. לדעתי כדאי מאד שבהנהלה יעשו הסברה אצל הצעירים לפני שנתחיל לקבל רדיוסים ללא קהל. יש כמה צעירים בקומנדו שהשתן עלה להם למוח.

  • אורדון לא מבסוט הגיב:

   למכות כרמיאל היה אחראי אוהד ותיק והזוי ולא הקומנדו

   • דובר רימוני העשן הגיב:

    מתוך שלא לשמה בא לשמה.
    אז נניח שלמכות היה אחראי (אחראי? יותר נכון חסר אחריות) אוהד ותיק והזוי אבל על רימוני העשן אתם חייבים למועדון הכדורגל כבר 30,000 ש' פלוס רדיוס יקר ובקרוב נראה כמה אתם חייבים לכדורסל. אז לארקין יש כסף והתענוג סבבה אבל חראם על צחי ועומר התפרנים – בעצם כולנו. אגב, מה היה העונש על רימון העשן בחיפה?

    • יוסי הפיל הגיב:

     רימון העשן הזה העלה אותך ליגה – אם אתה מפסיד בחיפה ביותר בנקודה הם יכלו לעלות על חשבוננו, זה החזיר את הקבוצה למשחק

  • דובר ההתאחדות הגיב:

   יש גם עונש על רימון העשן בנתניה בגמר הגביע. 20,000 ש' קנס ומשחק רדיוס עם קהל. בנוסף, לפעם הבאה יש גם 2 רדיוס על תנאי לשנה על כל התפרעות אוהדים.
   http://football.org.il/SiteCollectionDocuments/FTP/lee/בית%20דין/רמת%20גן%2016%20מאי/הפועל%20רמת%20גן.pdf

   • דובר היופי בהתגלמותו הגיב:

    מצד שני רימון העשן בנתניה היה מוצלח מאין כמוהו ונראה נהדר בעיקר ביציע ממול, בקהל שהיה מורכב מקריתים ישנוניים ומכובדי(?) ההתאחדות. גם בטלויזיה זה יצא מדהים (לא ראיתי, אמרו לי).
    טוב, לכל דבר יש מחיר, גם ליופי.
    מצד שלישי אין ספק שרימון העשן תורם לגיבוש בקרב האוהדים הצעירים שלנו ולהגדלה של הצופים האורדונים. צריך למצוא את שביל הזהב.

 9. אחד העם הגיב:

  את העיריות של ר"ג וגבעתיים צריך לתקוף בשלטי חוצות שיעמידו את ראשי הערים מבוכה גדולה על חוסר העזרה למועדון עם כל כך הרבה מסורת ועשיה למען הצעירים .מה הם מעדיפים שהנוער יוצא לבילויים מפוקפקים בסיוע של אלכוהול וסמים או מזדהה עם ספורטאים והראש נתון בתחרויות ספורט והערצה של ספורטאים בני ערים שלהם.איזה רווח עצום יש לעיריות האלה מהענין שמוצאים הצעירים בקבוצות המיצגות אותן.מה כל כך קשה להבין שהאנרגיה שהצעירים מוציאים בספורט לא מנותבת למצקומות שליליים.

 10. אין כמו הכדורסל הגיב:

  כשהיא עולה אז הלב משתגע. תודה לקבוצה הנפלאה ביותר בתולדות הפועל ר"ג כדורגל (הקבוצה הישנה משנות ה80 הביאה לאוהדים שלה רק חדלונות)

 11. אורדוניקו הגיב:

  היה כייף גדול לבוא ביום העבודה האחרון של השבוע,ולראות עליית ליגה בכדורסל פלוס לראות במחצית את גביע המדינה בכדורגל,ובסוף המשחק גזירת רשתות. וגם ולמחרת להצטלם עם הגביע בכצנלסון.
  לסיים את העונה כמו שצריך על אף הירידה,עם טעם טוב ! מי שלא היה הפסיד.
  תודה לכל המארגנים ולאוהדי האורדונים השרופים.

 12. אורדון אורדון הגיב:

  עיריית ר"ג וגבעתיים חבורה של פחי זבל גנבי דעת לא ראויים להתייחסות של האוהדים שלנו.
  5 שנים הם דפקו את הפועל ר"ג ואת הספורט בשתי הערים והנבלות האלו באים עכשיו לדגמן גביע למקומון.
  כמה צינית ומרושעת יכולה להיות הפוליטיקה פשוט בושה

 13. פופאי הנוקמים מהמכתש 2013 !! הגיב:

  שבת ביציע
  http://castv.net/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s