אורדון אורדון

מה מקור המילה ומי באמת המציא? * הבלוג שם סוף לוויכוח העתיק

אז הנה, בואו נשים סוף פעם אחת ולתמיד לגבי הוויכוח שניטש סביב ההגדרה "אורדון", המזוהה עם אוהד הפועל ר"ג באשר הוא. זכות היוצרים למילה הזו שייכת – חד וחלק – לאיתן קרוק, שהיה כ-30 שנה השריף הבלתי מעורער של המכתש. ההפצה וההטמעה בציבור שייכות לרוני זיידמן.

איתן קרוק

איתן קרוק

מקור המילה אורדון היא בשכונת הקווקזים בת"א, זאת אומרת שכונת שפירא, שהיתה לפני 50 ו-60 שנה מעוז אוהדי הכח ת"א, קבוצה שהפכה עם השנים להכח ר"ג. איתן קרוק היה אחד מהחבר'ה שם, ואלה השתמשו בכינוי הזה, אבוי לאוזניים שכך שומעות, כלפי אוהדי הכח. פירוש המילה אורדון היא "בן אדם". קרוק לקח את המילה הזו שמצאה חן בעיניו והחל להשתמש בה במכתש. האיש נמוך הקומה והמוצק היה ממולל את קצות שפמו ופולט "אורדון אורדון". זה יצא לו בטבעיות ובחינניות של אורדון מבטן ומלידה. לקח שנים עד שהתואר הזה נקלט. לתמונה נכנס רוני זיידמן, קפטן קבוצת הנוער הגדולה ביותר בתולדות הפועל ר"ג (אלופת המדינה ב-1977), שהחל להשתמש בה בסיטונות והדביק את כולם. עד כדי כך שבמשך כל השנים כולם היו בטוחים שהוא זה שהמציא אותה.

רוני זיידמן מאשר את החלוקה בינו לבין קרוק: "הוא המציא, אני השרשתי". זיידמן מספר שיש שתי וריאציות לשם. האחד פירושו כינוי לבנאדם, והשני – זיון בסלנג זיידמני מקורי: "עשיתי לה אורדון".

רוני זיידמן

רוני זיידמן

זיידמן הירבה להשתמש במילה הזו בחדר ההלבשה ובבתי הקפה בעיר. היא תפסה במהירות באמצע שנות השבעים. אני אישית זוכר את רוני קלדרון משתמש בה. זיידמן מספר: "זו מילה שבאה משום מקום, מין הברקה של איתן, וזה התחיל לרוץ דרכי בכל הזדמנות. עד היום אני נתקל בילדים בני 18-17 שלא קשורים להפועל ר"ג שמשתמשים בה".

זהו פירוש המילה וזו החלוקה בין שני מחולליה. העניין נבדק, אומת והוצלב עם קרוק ועם זיידמן. כל הסבר אחר, כוחו יפה לפסטיבל מספרי הסיפורים.

קרוק, כיום בן 78, אחרי מספר ניתוחי לב, אינו בקו הבריאות. הוא עזב את הפועל ר"ג בטריקת דלת בתחילת שנות ה-90. דומני שעזיבתו קשורה לסכסוך שלו עם מועצת הפועלים סביב הזיכיון על הקיוסק. הקרע הוליד את פיטוריו. הוא איים לתבוע את מועצת הפועלים (אולי אפילו תבע), התהלך חודשים ארוכים עם בטן מלאה, ובעיקר עם מסמכים שלטענתו מוכיחים שחיתויות ואת העוול שנגרם לו. מאז ניתק כל קשר עם הקבוצה ועם אנשיה. אינו רוצה לשמוע על הפועל ר"ג ולא להיפגש עם אף אחד שקשור אליה. חבל שאחד מאגדות המכתש בכל הזמנים, האיש שהמציא לה את ה"אורדון", סיים כאן כמו שסיים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

76 תגובות על אורדון אורדון

 1. רוקט הגיב:

  מרתק. אם להתחקות אחרי מקורות של שמות ביזריים – אז בדיוק ככה, בדרך של תחקיר חי ועסיסי, עם כל הכאב הנלווה לזה. אין עליך.

 2. אורדון ותיק הגיב:

  אין ולא היה אגדה כמו איתן .

 3. נפתרה התעלומה הגיב:

  הסבר מתקבל על הדעת. גם אני חשבתי שזידמן הביא את הביטוי לעולם אבל הוא עצמו מודה שזה איתן.

 4. תודה רבה.
  כל הכבוד שלמה.

 5. עבודת שורשים הגיב:

  זיידמן וקרוק אורדונים אורדונים
  אושיות גדולות בהסטוריה שלנו
  אין היום דמויות כאלו

 6. פוסיקט הגיב:

  יש בפייסבוק הרבה קשקשנים שרושמים שטויות… או שכותבים שזדימן המציא את זה או ממציאים שאורדון זה שילוב של שמות קולנוע אורדע וארמון.. וואלק יופי אני חשבתי שזה שילוב של הורדוס המלך עם הארמון שלו ( הורדון)…

 7. על רוני זיידמן הגיב:

  רוני זיידמן היה גדול המזיינים שיצאו מהפועל ר-ג , הרבה אורדונים היה עושה כל השבוע עם קציצות עד שלא נשאר לו כוח לכדורגל ופרש בגיל 22 , כיום מנהל בהצלחה חנות פלפל באבן גבירול
  איש גדול , אבי אבות הפארטיות בין כל האורדונים.

 8. מיקי ר. הגיב:

  נהדר שלמה.
  תודה.

  אגב, מעניין אם אתה זוכר שלאחר משחק הגביע ברמה"ש נגד עפולה אתה ב'טעות' ידעת שאנחנו לוקחים גם את גביע 2013?

  הנה פה צילום של הראִייה שלך, הנסיון לתקן אותך בתגובות וההשארה של הטעות למען המזל – כדבריך.

  קישור לאותו פוסט בבלוג שלך מתחבא מאחורי השם שלי.

 9. מיזרחן. הגיב:

  אורדון או אורדונים זה כינוי לפלאחים חסרי בית שהיו נודדים עם הכבשים והעיזים שלהם בעבר בירדן בתחום הממלכה האשמית הירדנית. אנשי האינטליגנציה שרובם ישבו ברבט עמון היא עמן נהגו בבוז כלפי אותם אורדונים חסרי בית שהיו בורים ועניים שהסתובבו ביניהם ולא הכי אהבו אותם. ומכאן האורדון הוא כינוי למיטרד נודניק ברדקיסט נטע זר ולא רצוי. קרוק שהיה ידוע בחוסר הסבלנות שלו לילדים והיו מאות שהסתובבו לו בין הרגליים קרה להם אורדון כמיטרד.

  • היסטוריון לענייני בוטנים קלויים בלי מלח הגיב:

   כל הכבוד.
   אז מה שאתה אומר זה שקרוק, שינק וגדל עם הפלאחים חסרי הבית שהיו נודדים עם הכבשים והעיזים בעבר בתחום הממלכה האשמית הירדנית, פשוט התחיל להשתמש במה שנראה לו כזכרונות מבית אבא/אמא.
   שאפו.

   • ץ הגיב:

    "אורדון או אורדונים זה כינוי לפלאחים חסרי בית שהיו נודדים עם הכבשים והעיזים שלהם בעבר בירדן בתחום הממלכה האשמית הירדנית. אנשי האינטליגנציה שרובם ישבו ברבט עמון היא עמן נהגו בבוז כלפי אותם אורדונים חסרי בית שהיו בורים ועניים שהסתובבו ביניהם ולא הכי אהבו אותם."

    האם לאותה קבוצה של האורדונים היום יש בית?? והאם הקבוצה הזו עדיין מטרד?

 10. אדום עתיק הגיב:

  התגובה של מזרחן תואמת לנתון שהבאתי שהביטוי היה מקובל גם במקומות אחרים לדוגמה רמת אליהו של תחילת ה-60.

  • ל אדום עתיק הגיב:

   אם זה הסתובב בשכונת הקווקזים/שפירא אי אז בשנות השישים (ואולי גם פחות) אז יש להניח שזה הסתובב גם במקומות נוספים בארץ.

 11. מיזרחן. הגיב:

  למה אתם הולכים רחוק. לפי ויקיפדיה תקישו את המילה urdun ,כך קורא לעצמו ירדני בערבית שנישאל למוצאו או לאזרחות שלו זה הכל .וזה לא מורכב ומסובך כמו שהפלספנים מעלי מיסטלבטים. אורדון זה בן אדם שמוצאו או אזרחותו ירדנית . קרוק קרא כך לכל זבי החותם שהסתובבו לו בין הרגליים במכתש. וזה עם הבוטנים תשנן טוב -"מכל מלמדי השכלתי."

  • היסטוריון לענייני בוטנים קלויים בלי מלח הגיב:

   רגע רגע, שאבין.

   אז האם אורדון הוא כינוי רק ל"פלאחים חסרי בית שהיו נודדים עם הכבשים והעיזים שלהם בעבר בירדן בתחום הממלכה האשמית הירדנית, אנשי האינטליגנציה שרובם ישבו ברבט עמון היא עמן נהגו בבוז כלפי אותם אורדונים חסרי בית שהיו בורים ועניים שהסתובבו ביניהם ולא הכי אהבו אותם" כפי שכתבת בפעם הראשונה או שזה כל "ירדני בערבית שנישאל למוצאו או לאזרחות שלו זה הכל .וזה לא מורכב ומסובך כמו שהפלספנים מעלי מיסטלבטים. אורדון זה בן אדם שמוצאו או אזרחותו ירדנית" כפי שכתבת בפעם השניה ואז נשאלת השאלה האם אותו אורדון שחי ברבת עמון ונקרא אורדון בגלל שהוא ירדני רשאי לקרוא בשם אורדון לפלאחים חסרי בית שהיו נודדים עם הכבשים והעיזים שלהם בעבר בירדן בתחום הממלכה האשמית הירדנית" ויתכן שהם בכלל לא היו ירדנים?

   משהו לא מסתדר לי פה…

 12. פעם אחת ולתמיד הגיב:

  אורדון זה ערבי בדווי בור ועם הארץ בטלן שהיה רועה צאן מזיין את כבשותיו וגונב מכל הבא ליד , אדם מלוכלך פיזית ועמייאת. כל כך מתאים לאוהדים שלנו.
  מי שהמציא את זה עלינו בא להסתבלט עלינו ועשה את אוהדי הפועל ר"ג האשכנזים ממזרח אירופה ויוצאי הגטאות פרמיטיבים ועמי הארץ, בורים חסרי השכלה וחסרי עבודה.

 13. Shmuel Margay הגיב:

  למזרחן
  קרוק לא הקיש אורדון בויקיפדיה ולא קרא ספרים על הממלכה האשמית .
  הנתון שכתב יוסי עוז (אדום עתיק ) משכנע יותר ואו שכונת הקווקזים בת"א .( שלמה מן ) עם זאת ההסבר שלך לגבי התייחסותם של " אצילי " הממלכה האשמית כלפי מובילי העדרים בממלכה
  משכנע אף הוא .
  איתן קרוק , אכן התייחס אלינו הילדים כמטרד .
  שידרוגו של " האורדון " ע"י דני זיידמן לנושאים אחרים היטיב עמו .
  עד היום כשאחי ואני נפגשים ואו מדברים בטלפון אנו מכנים איש את אחיו אורדווווווווון .
  האורדון עם קבלות .
  שמוליק

 14. מיזרחן. הגיב:

  תשובתי לחכמולוג מעלי- ירדן היתה חלק מחצי האי ערב לפני עצמאותה שניתנה לעבדללה אביו של המלך חוסין שהיה אביו של עבדללה הנוכחי. ירדן לא היתה הומוגנית ולתחומה חדרו שבטים מערב הסעודית עירק וסוריה ואף מעוט מאסיה.רובם היו שבטים נודדים וניקראו אורדונים היות והיו מעבר לירדן. כאשר הממלכה האשמית עלתה לשילטון בראשות עבדללה אביו של המלך חוסין הוא השאיר את השם הממלכה האשמית הירדנית. וכך נישאר השם אורדון במיסגרת שמה הרישמי של ממלכת ירדן. כיום גם בית המלוכה וגם פשוטי העם קוראים לעצמם אורדון בערבית כאשר נישאלים למוצאם ואזרחותם. כאשר ירדני פוגש ירדני אחר בעולם הוא שואל אותו בערבית "אינת אורדון"? זה הכל. אורדון זה ירדני נקודה.

 15. עבד TT הגיב:

  הגענו להסברים ופרשניות על פלחים ערבים וראינו מה קצר המרחק בינם לשילוב שמות בתי קולנוע בר"ג כפי שמסר דיווח מגוחך דוקטור נכבד מאוהדי הפועל ר"ג שמפאת כבודו ותוארו שנקנו בשנים של הרצאות באוניברסטאות לא אזכיר את שמו. מישהו מהקוראים דובר ערבית שיכול להסביר השם לאשורו ?

 16. לא מבין הגיב:

  אה? הפכנו לירדנים?

 17. מיזרחן. הגיב:

  לידיעתכם שאבאב אל אורדון היא אלופת ירדן לעונת 2012/3.!

 18. xy הגיב:

  המושג אורדון אינו נכון. המושג הנכון והאמיתי הוא: אורדונר, ופירושו: ליגיונר.ובהטייה : ליגיונרי ליגיונרך לגיונרכן- וכיוצא באלה. את המושג המציא השחקן רודניק בשנת1961 -בהתכוונו לכך שהפועל רמת גן של שנת 1962 היתה למעשה ליגיון זרים.

 19. יאצקy הגיב:

  זה לא אורדון. זה בכלל גורדון.בריכת גורדון.לא אורדון ,לא ליבנז, לא פילפל אל מסרי ,ולא פאקי סטאן

 20. הסלע האדום הגיב:

  אני מזדהה לגמרי עם האורדון. אם אני ירדני או לא ירדני זה לא מענין אותי, מצידי שנבקש כולנו אזרחות ירדנית ונגיד שאנחנו מהמשפחה ההאשמית

 21. מיקי ר. הגיב:

  בפייסבוק של הקבוצה (ששם אני חסום באדיבותו כי רבה של היב"ל) מעלים רצונות להזמין את בני משפחת ארקין – ובנות זוגן לא פחות – למשחק בית כדי לחלוק להם מעט תודה וכבוד. גביע, מכתב, פרחים, חתימות, סטנדינג אובייטשן של 3 דקות (3 דקות מיינד יו, 3 דקות) ומי יודע מה עוד יעלה בנפש השסועה של האוהדים.

  ואני שואל? אחרי כל המרורים שאוהדי ר"ג האכילו בהם את המשפחה הזאת, האם יש מצב שהם יסכימו לדבר כזה?

  היתה הזדמנות נהדרת להראות מעט מהאהבה שלנו כלפי המשפחה במשחק גמר הגביע שבו ישבנו מול המשפחה ומול כל עם ישראל אבל משום מה התרכזנו באבוקה.

  תמהני…

  • לאוהד החמכמולוג הגיב:

   בניגוד לדבריך הזרועים רעל ושיטנה בכל שתפנה האוהדים מעונינים להביע הוקרתם
   ומשקעי העבר נמחקו, באם משפחת ארקין תסכים להופיע אנו האוהדים נקבל אותה
   במחיאות כפיים סוערות על אפך וחמתך ולחידעתך אני מצדיק את החסימה שלך הואיל
   ואתה מופיע בשמות בדויים מפחד שתצטרך לעמוד מאחרי דבריך ומשתמש בשמות
   מפוברקים כדי לחמוק מדין וחשבון, החסימה שלך היא הדבר הכי מוצדק שארע באתר

   • מיקי ר. הגיב:

    אכן, מילים כדורבנות.
    בעיקר הקטע של "שמות בדויים מפחד שתצטרך לעמוד מאחרי דבריך ומשתמש בשמות מפוברקים כדי לחמוק מדין וחשבון".
    איך נהוג להגיד: אין הגיבן רואה את הגיבנת שלו.

    • למיקי הגיב:

     מענין ממה יש לך לפחד שאתה נכנס בפייסבוק תחת השם גיל קלרק
     הנה אתה רושם פה בשמך האמיתי אך בפייסבוק השתמשת בשם בדוי כדי להכפיש חברי הנהלה שעושים מלאכת קודש,
     אז מה אתה מתפ]לא שנחסמת?
     תבוא בשמך המלא כמו שעושה כל בר דעת ותוכל לומר את דבריך ולא תהיה כמו שפן שמססתר מאחורי ניק מפוברק

     • ל-1457 הגיב:

      מענין ממה יש לך לפחד שאתה נכנס בפייסבוק – כנראה – תחת השם שלך
      הנה אתה רושם פה בשם בדוי אך בפייסבוק השתמשת – כנראה – בשם שלך
      איך נהוג להגיד: אין הגיבן רואה את הגיבנת שלו

      הפליאה שנחסמתי היא היחס החוצפני של יב"ל שמשתמש כנגדי בתירוץ מסויים אבל אותו תירוץ בדיוק לא מפריע לו לאשר אחרים

      אתה באמת רוצה שאני אתן ליב"ל את העונג לחסום אותי שוב? הלו?

      יב"ל כבר הוכיח לא פעם במשך השנים שהוא יודע להתכופף עם הרוח, כולל בפניות (כספיות) אלי

      יב"ל יצא שקרן, מאז שנהיה חלק מהניהול ה'טהור', ביותר מהזדמנות אחת בדברים שאמר וכתב וכדובר/יחצ"ן/שווקן/אנערף זה לא בסדר

      לי למשל אין שום אינטרס אישי בקבוצה
      ממה יב"ל מתפרנס אם הוא עושה הכל בהתנדבות

      • שילוב צבעים הגיב:

       חבורת מפגרים שהיללתם את הבטלן הטיפש כשזה עשה את המוות להנהלות עבר, ועכשיו מתנהג כעריץ לאוהדי הקבוצה. זה שהצהיר שאתר האוהדים הוא של האוהדים ועכשיו פתאום הפך לאתר הרשמי, תוך ייבוש מוחלט של הרשמי האמיתי של הקבוצה. ועוד ועוד. עבד כי ימלוך

    • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

     מיקי מה יהיה הסוף אתך – רואה רק שחורות מאז ומתמיד – תמיד אצלך הכל קונספרציות.

 22. יאסרy הגיב:

  האורדון האמיתי הוא סאאב עריקאת :" שתי גדות לירדן.זו שלנו – זו גם כן."

 23. ציטוט מהפייסבוק הגיב:

  תגובה שהבאתי מאתר הפייסבוק הרשמי של המועדון שכתב רונן לויטס:

  היום, ה – 17.08.2013, מלאו חודש ימים למשחקה של הצהבת מת"א בהונגריה מול האלופה המקומית.
  היום ה – 17.08.2013 מלאו גם חודש ימים לנסיעתם של שחקני, מנהלי ועובדי מועדון הפועל ר"ג "לתמוך" (לשון הנהלת הקבוצה במכתבה לגביר מת"א) בקבוצה הצהובה השנואה על רבים מהאוהדים לאורך עשרות שנים. עצם הופעתם של אנשי המועדון ביציע הצהבת במשחק זה מהווה פגיעה קשה ברגשותיהם של רבים מאוהדי הקבוצה ומנוגדת לרוח המועדון ולמסורת שלו (שדובר עליה רבות בדיונים על הופעת שחקנים בנעלים צהובות…). המכתב היחיד שהיה צריך לצאת מצד ההנהלה (שלפחות שניים מחבריה ידועים בשנאתם למועדון הצהוב וסממניו) בעקבות אירוע זה שנחקק בדברי ימי המועדון, הוא מכתב הסבר והתנצלות בפני רבים מאוהדי הקבוצה.
  והעולם שותק!!!

 24. בושה ומתבייש הגיב:

  הפועל רמת גן הטהורה נוסעת שעות בהונגריה (מסתכנת בתאונת דרכים )למשחק של מכבי לעודד את הצהובים
  איפה נשמע כדבר הזה? טימטום מולד של ראשי הקבוצה
  חבל שהמאמן האורדון הבכיר נתן ידו לעוולה כזו
  טפי עליכם חבורה של דבילים

 25. כולם להתעורר הגיב:

  כל הקבוצה הטהורה הזאת כיביכול זה בלוף אחד גדול, אחרי שתתעוררו מחלום פורטוגלי האירופה עאלק תבינו יותר טוב יותר.

 26. צבעי הגיב:

  מספיק להתעסק עם צבעים ואמונות טפלות.
  יותר טוב לנצח בליגה עם תלבושת צהובה – מאשר להפסיד בליגה עם תלבושת אדומה. צבע התלבושת אינו קובע כלום. העיקר מה שבפנים ( היכולת) . העיקר היא התוצאה. לא הייתם מוכנים לא לרדת ליגה בעונה שעברה- ולשחק את כל העונה הקרובה בליגת העל עם תלבושת צהובה?

  • אל תדאגו!!! בסוף יתגלה הבלוף!!! הגיב:

   יא אוהד הכוח מתחזה. תחזור לביוב הסגול שבסלמה.
   תקים לך בלוג סגול מזעזע ותכתוב שם את השטויות שלך לא אצלנו!!!

  • דני מ הגיב:

   לצבעי : לפי ההגיון שלך אין לך בעיה שנשנה את דגל מדינת ישראל לצבעי אשף או כל שילוב צבעים אחרים….
   האדום הוא הזהות שלנו ואיתו נפסיד וננצח… ביום שנעבור לצהוב, או נתאחד עם סגול צהוב אני לא פה ומצידי שיקחו אליפות בצהוב

   • צבעי הגיב:

    לידיעתך : הפועל רמת גן שיחקו בצבעים אלה ( גם בקומבינציה) : אדום, שחור, לבן, כחול, תכלת, ירוק, כתום, ורוד, חום, אפור, חאקי. אפילו את משחק האליפות נגד מכבי חיפה ב-1964 – הפועל רמת גן שיחקה בחולצות לבנות ומכנסיים שחורים, בלי אדום בכלל.

   • לדני מ הגיב:

    לא כולם חושבים כמוך.
    יש שמוכרים עקרונות בשביל קצת סימפטיה , פופולריות וכרטיס כניסה.

 27. אל תדאגו!!! בסוף יתגלה הבלוף!!! הגיב:

  איך שעופר הנהג עשה לייק בפייסבוק הרשמי נגד העידוד שהיה למקקי ישר העלו תמונה שלו!!!
  שיבין את הרמז!!!
  אבל לא כולם מפחדים. יש הרבה שמפחדים להגיב שלא יימחקו גם אותם ויש עוד הרבה יפי נפש שמחפשים לשמור על יחסים טובים עם ההנהלה הטהורה ולא אומרים את האמת.
  כמו השמאלנים שמוכנים להחזיר את השטחים הכבושים של 67 אבל שותקים ולא מדברים על השטחים הכבושים של 48.
  צבועים!!!

 28. צבעי הגיב:

  הך הך הכח

 29. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  באיזו שעה היה היום האימון של הקבוצה?

 30. פופאי הנוקמים מהמכתש 2013 !! הגיב:

  סופר קאפ ספרדי
  http://live.israup.com/2013/05/live1.html

 31. פופאי הנוקמים מהמכתש 2013 !! הגיב:
 32. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  פולהאם מול ארסנל http://castbit.info/ustream/cname1.html

 33. מנהלי הפועל ר"ג לאורך השנים הגיב:

  היום שנתיים להרס בית המקדש.
  הגיע זמן להעלות על נס את מנהלי/בעלי שם/מקורבי המועדון, במשך השנים, שתרמו הרבה או מעט כדי להביא למצב של הרס המכתש.
  הרשימה היא ארוכה החל ממיכה חריש. מצידי שכל אחד יוסיף שם מכובד לרשימה ויכתוב על התרומה של כל אחד.
  בזמנו, כשחלק קטן הפגין מול הבית של אלוביץ נכתב באיזו תגובה שאלוביץ הגיע לבלומפילד לשער הכבוד לאיזה משחק ובדרך החליק ידיים עם 2 שהיו מאוד מזוהים כמנהלי ר"ג. מדובר באבירי ובויטקובסקי.
  כיום חזי ויטקובסקי הוא שוב בעל הבית והגיע הזמן שהוא יגיד את האמת הידועה לו, כואבת ככל שתהיה, על התהליכים שהביאו להרס המכתש.

 34. פופאי נקמת המכתש 2013 !!!!! הגיב:

  ביתר ירושלים הפועל באר שבע ספורט 1
  http://castbit.info/game/cname1.html

 35. חמינדוס הגיב:

  אם ארקין היה מקבל את הגולים שקיבל היום הרוש הליצן כבר כולכם הייתם צורחים על הגדרות
  תתביישו על מה שעשיתם למשפחה הזו היקרה

 36. פופאי נקמת המכתש 2013 !!!!! הגיב:

  חזי ויטקטבסקי באולפן שבת ביציע
  http://castbit.info/game/cname1.html

 37. שמחת עניים הגיב:

 38. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  יבש פה
  הנגב רטוב לידך שלמה.
  מה יהיה? אין על מה לכתוב?
  מצ'עמם לאללה

 39. פופאי נקמת המכתש 2013 !!!!! הגיב:

  מנצסטר יונייטד צלסי
  http://live.israup.com/2013/05/live1.html

 40. פופאי נקמת המכתש 2013 !!!!! הגיב:

  שלמה מה עובר עליך מה עם פוסט חדש כבר חודש אותו פוסט ?

 41. אורדון אבו אורדון הגיב:

  איתן קרוק לא עזב את הפועל רמת גן מרצונו. שמעון שבס הדיח בשנת 1993 את איתן קרוק מההנהלה של הפועל רמת גן ,בגיבויו של חזי ויטקובסקי(שהובא להפועל רמת גן ע"י איתן קרוק-שהוא קרוב משפחתו).

 42. נסים עוזר הגיב:

  אני לא חושב שהמקור שייך לקרוק.

  אלא לשמואליק יעקובוביץ או מוטי נכטיילר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s