מת לחיות

איך קרה שפתאום דחפורים מתנפלים על המכתש ומי אשם בזה? * יום אחרי המראות הקשים, ניסיון להבין מה קרה בדיוק ומה יהיה * ויש גם בשורה: עו"ד בומבך יגיש תביעה נגד יורוקום – לבנות מחדש את כל מה שהרסה * שום דבר עוד לא גמור

נפל דבר בגבעתיים – התפתחות דרמטית בעלילת המכתש הנמשכת מזה כ-25 שנים. יום אחרי חצי חורבן הבית, לאחר שההרס הברוטאלי הופסק בצו בית משפט, עולות שאלות קשות: איך זה קרה פתאום, איך לא ידענו, האם נרדמנו בשמירה, וכמובן מי המנוול הראשי בסיפור?

וזו השתלשלות האירועים: אתמול (יום רביעי, 24.8.2011) מעט לפני השעה 8 בבוקר מחרידים רעשים של כלים כבדים וקולות שבר את שכונת בורוכוב השקטה. דבורה שמחון, דיירת ותיקה בבניין ברחוב השניים המשקיף על המגרש, ביקשה מבעלה לראות מה קורה. דבורה מספרת: "הבנתי שזה מגיע מהמכתש ומה קורה שם. לא יכולתי להסתכל, כאב לי לראות שהורסים". בעלה הביט מהמרפסת ונחרד לראות שופלים הולמים במבנה המועדון וביציע הצפוני.

שמחון צלצלה מיד לעצמון צין, תושב רחוב ישראלי הסמוך, שהפך בשנה האחרונה לאחד הכוחות הדומיננטיים ביותר להצלת המכתש. עצמון מיהר למגרש: "נכנסתי פנימה ועצרתי את הקונגו מלהמשיך לעבוד, פשוט נעמדתי לידו ולא נתתי לו. הנהג אמר לי 'תזוז, אתה תיפגע', אבל לא היה איכפת לי, הייתי ממש כמו שאהיד".

למקום הגיע גם שחקן העבר והאוהד עינב חזנולד, שקיבל גם הוא טלפון בהול מתושבת השכונה ששמעה את הרעשים העזים. חזנולד נכנס למגרש והחל לצלם. "לא האמנתי למראה עיניי", אמר, "הרגשתי שנגמר לי הדם בגוף. רציתי לרוץ לדחפורים ולעצור אותם בגוף שלי, לא ידעתי מה לעשות".

עצמון צילצל למשטרה והתלונן שהורסים את המכתש ללא אישור. למקום הגיע גם גילי עמית, פעיל בולט נוסף במאבק התושבים. כעבור כמה דקות הגיעו שתי ניידות משטרה. עובדת חברת יורוקום שהגיעה דרשה מעצמון, עמית וחזנולד לעזוב את המכתש ולהפסיק לצלם. עצמון: "השוטרים ביקשו שנעזוב כי זה שטח פרטי והם לא יכולים לעשות כלום. הם אמרו שכדי להפסיק את העבודות צריך צו של בית משפט".

טלפונים לעיריית גבעתיים, בדרישה להפסיק את ההרס, נענו שם במשיכת כתף. כל פעם מתגלה מחדש הפרצוף האמיתי של העירייה בפרשה הזו. היא לחלוטין בצד של היזם ובעד פרויקט הנדל"ן. כל ההכרזות של העירייה, כולל של ראובן בן שחר, כי פעלו ככל יכולתם לעצור את הבנייה, מתגלות כאחיזת עיניים.

ההלם וחוסר האונים. הבולדוזרים ממשיכים במלאכתם בחסות המשטרה. תושבי בורוכוב, שלקחו על עצמם להילחם נגד הרס המכתש ובניית שני המגדלים עליו, נותרים אובדי עצות. הבעיה הגדולה היא העניין הכספי. לפני חודש הם שכרו את עו"ד אילן בומבך כדי לעצור את הליך איחוד החלקות, עניין הכרוך בהוצאה כבדה, והנה עכשיו צץ עניין חדש שיכפיל את הסכום הנדרש – גם שכר טרחת עו"ד וגם הפקדת ערבות של עשרות אלפי שקלים בבית המשפט.

לאחר התייעצות הם מחליטים שהמכתש חשוב יותר מהבעיה הכספית. משרד עורכי הדין של בומבך נכנס לפעולה מהירה. נפתח מירוץ נגד הזמן: לנסח צו מניעה, למצוא אסמכתאות, להדפיס הכל ולרוץ לבית המשפט. בינתיים הכלים הכבדים ממשיכים לנגוס ביציעים.

עורכי הדין בומבך ודורון מלכא מגיעים עמוק בשעת צהריים לבית המשפט בת"א. מדובר בפגרה, והשופט התורן בני שגיא התגלה בכלל כשופט פלילי. הוא עסוק בעיקר בתיקי מעצר. פתאום נופל עליו תיק נדל"ן בעייתי. השופט שגיא פוסק כי יורוקום תיתן תשובה תוך שבעה ימים, אבל נמנע מלהורות על הפסקת העבודות. בומבך ומלכא לא מתייאשים וממהרים לערער במחוזי. רק לקראת ערב הם מצליחים לקבל מהשופטת רות אלמגור את הצו המיוחל להפסקת העבודות. עד שזה קורה נהרסים לפחות מחצית מהיציעים במכתש. הצו עוצר את המשך ההריסה ביום חמישי. אלמלא הוא, המכתש היה כעת שטח אדמה נקי, מגולח מכל הטריבונות.

חלקה של עיריית גבעתיים: הנימוק העיקרי בצו להפסקת ההריסה מסתמך גם על החלטת העירייה, לפיה היתר ההריסה למכתש תקף רק לאחר מילוי מספר תנאים, ביניהם מיצוי הליך ההתנגדויות לאיחוד החלקות. השבוע פרסמה ועדת המשנה לתכנון ובנייה בעירייה את פרוטוקול הדיון בהשתתפות התושבים – כצפוי, כל 120 ההתנגדויות נדחו. אלא שלמתנגדים שמורה זכות ערר תוך 30 יום. בנוסף לכך, חברי האופוזיציה פומרנץ וקוניק התכוונו לערער על ההחלטה ולהביא את הנושא לדיון בישיבת מועצת העיר ולאחר מכן בוועדה המחוזית.

ביורוקום פשוט צפצפו על החוק: יום לאחר אישור איחוד החלקות ע"י אותה חותמת גומי שנקראת ועדת המשנה לתכנון ובנייה, הם מיהרו לבצע את ההריסה – בניגוד לתנאי שהציבה העירייה. ומה עשתה העירייה אחרי שגילתה כי הקבלן ציפצף על הוראותיה? עמדה מנגד, לא נקפה אצבע, נאטמה לנוכח זעקות התושבים.

בידיעה שפורסמה היום ב"גלובס" הובאה תגובת עיריית גבעתיים: "לא ברור מדוע שורבב שמה של העירייה לנושא. השטח מעולם לא היה בבעלותה, והיא מעולם לא היתה צד במכירת המקום ליזם זה או אחר ואינה צד בעבודות המתבצעות במקום". נשמע כמו הקוף שלא ידע, לא ראה ולא שמע. אם העירייה הזו איננה צד, מדוע ביוני 2010 מיהרה להוציא צו להפסקת עבודות קידוח במכתש, שאף הן נעשו באופן לא חוקי על-ידי יורוקום?

זהו הפרצוף האמיתי של עיריית גבעתיים בפרשת המכתש. אין די מילים לתאר את תחושת הגועל לנוכח צביעותה. עליבות של נבחרי ציבור ופקידים, שמתחילה בלשכת ראש העירייה בשנקין 6 וזולגת לאגף ההנדסה בשנקין 2.

המנוולת הגדולה בסיפור היא חברת יורוקום של שאול אלוביץ'. הטייקון משכונת צהלה מחכה כבר שנה וחצי לנקום באוהדי הפועל ר"ג, שמיררו את חייו והביכו אותו במשמרות מחאה שקיימו מול ביתו ומשרדיו, מחו נגדו בקול גדול בהפגנות הגדולות ואף קראו להחרים את מוצריו. כשביורוקום זיהו את הפירצה של השבוע, הם שלחו מיד את השופלים לרחוב בורוכוב, כאמור תוך התעלמות מכך שההליך כולו טרם הסתיים. אפשר רק לדמיין את השמחה שלהם לאידם של האוהדים שעשו להם צרות. ושוב: איפה היתה העירייה שצריכה לדאוג שעניינים כאלה בתחומי השיפוט שלה יתנהלו על-פי חוק?

לתושבי בורוכוב ולאוהדי הפועל ר"ג המעורבים במאבק לא היה שמץ של מושג על הצפוי בבוקר יום האתמול. מהרגע שהשופלים החלו להכות, נעשה מאמץ עליון להפסיק את העבודות. המשטרה והעירייה הוזעקו לטפל במצב. המשטרה דרשה צו מבית משפט, בעוד שבעיריית גבעתיים היתממו ולא הבינו מה רוצים מהם. יורוקום היא המנוולת, והעירייה שותפה באדישותה למעשה הנבלה.

הסיפור רחוק מלהסתיים: דיון במעמד הצדדים (התושבים, יורוקום והעירייה) יתקיים כנראה במהלך ספטמבר. עד אז יעמוד המכתש מדמם וכאוב, נושא על אדמתו גושי עפר, אבנים שבורות ומאות כסאות הפוכים. המראה החדש שלו כמו מחזיר אותו 80 שנה לאחור, בעת שהוקם. ראשוני העיר כבר הפסיקו להתהפך בקברם לנוכח ההתעללות בנכס ההיסטורי, המזוהה כל כך עם העיר גבעתיים וכעת הופקר לחסדיהם של אטומי לב ותאבי בצע.

החלק היותר מעניין: בשבוע הבא אמור עו"ד בומבך להגיש תביעה בנפרד נגד חברת יורוקום – לבנות מחדש ובאופן מיידי את כל מה שהרסה בניגוד לחוק. זו דרישה לגיטימית מהחברה שהתעלמה מהחוק ורמסה אותו בגסות תחת שרשראות השופלים שלה.

אוהדי הפועל ר"ג שהחלו לפני כשנתיים במאבק להצלת המכתש גייסו לפני שנה גם את תושבי השכונה, שרובם לא ידעו כלל על העומד להתרחש. כיום כמעט כל תושבי בורוכוב עסוקים בדאגה לעתיד שכונתם. לזכותם אפשר לזקוף את הפעולה המשפטית המוצלחת מאתמול. אלמלא היא, היום אפשר היה לומר שלום עצוב למכתש. ראשי המאבק בשכונה מבטיחים להמשיך במרץ לפעול לסיכול הקמתם של מגדלי המכתש: "נפעל בכל האמצעים לעצור את האסון הזה ולחשוף את השחיתות שהובילה לשינוי התב"ע על המגרש".

דבורה שמחון, שבמשך 41 שנים רואה מדירתה את המכתש, אומרת בכאב: "בשבילי האיצטדיון הוא הפרח פה, הוא החיים. לראות את הירוק של המגרש, לשמוע את הילדים משחקים עליו… אני לא יודעת מה יהיה אם יקומו פה מגדלים. תיכנס לפה תנועה עצומה של מאות מכוניות, וזה מפחיד. כשעברתי לגור כאן, קובה קרייזמן (ראש העיר בעבר) אמר לי – את יכולה להיות שקטה, במכתש לא יבנו לעולם, גם הנינים שלך יגורו בדירה מול המגרש. ועכשיו, מי יעצור את האסון הזה?".

הפסימיות שמולידה אופטימיות. התחושות על ההרס במכתש קשות, האוהדים באבל, מצב הרוח ברצפה, אבל דווקא הפעולה האלימה של יורוקום מחזירה למכתש שמץ מחודש של סיכוי. התקשורת חוזרת להתעניין, תושבי השכונה נחושים יותר מתמיד, יש עו"ד תותח שמטפל בנושא ויש גם החלטת בית משפט שמרמזת מי הרשעים בסיפור. אולי בסיבוב החדש הזה יגיעו החשדות לשחיתות לדיון מעמיק אמיתי בבית המשפט, ואם צריך אפילו לעליון. אולי שם יזהו סוף סוף את ההולילנד של גבעתיים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה מצילים את המכתש, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

46 תגובות על מת לחיות

 1. עם דמעות בעיניים הגיב:

  כתבה שנותנת תקוות שלמרות ההרס הכול עודנו אפשרי. חשוב רק להאמין , לא להתייאש!
  תודה לקומץ אנשים נפלאים שבזכותם המכתש עודנו על תלו.
  לתושבים היקרים צין עצמון,גילי עמית, איה, דנה האנשים היקרים שהגישו את העתירה לבית משפט,לעינב האוהד הנוסטלגי ובראש וראשונה לך שלמה מן שבזכות האמונה שלך והכתבות הנפלאות באתר הבלוג ,אתה שפתחת בהפגנות וסחפת אחריך אנשים.עכשיו רואים את הפירות של ממשיכי הדרך מקרב אזרחי השכונה.
  כל אלה חזקו ואמצו, עוד יבוא היום שנחנוך את המגרש מחדש וישוב להיות המועדון האהוב שכולנו גדלנו עליו.

 2. אורדון תושב השכונה הגיב:

  מחר יום שישי ה26.8.11 תוקם עמדת גיוס כספים להצלת המכתש ברחבת הסופר (מתחת למכתש)
  אנחנו זקוקים לכל שקל. המטרה היא לגייס כספים מתושבי השכונה.
  כל מי שיכול להגיע (אפשר גם להפיץ לאנשים שנשאר בהם רגש למכתש ולגבעתיים) יתקבל בברכה.
  עורכי דין לא מרווחים כמו רופאים מתמחים וכל ההליכים עולים הרבה כסף.

  ממתין לכם

  מיקי – תודה תודה תודה תודה
  עינב – תודה תודה תודה תודה
  (מתנצל אם החסרתי מישהו – אלה השמות שזיהיתי ברשימות)

 3. אדום ר"ג הגיב:

  אחרי יום וחצי של עצב עמוק יצא לי חיוך ראשון. גמני מאמין שלא הכל גמור.

 4. אורדון מושבע הגיב:

  תומך בדרישה לאלץ את יורקום לבנות חזרה את מה שהרסו. הם ישימו לבנה אחרי לבנה וידביקו כסא אחרי כסא בחזרה איפה שהיה. הלואי שנקבל שופט אמיץ שיעמיד במקום את חברות הבניה החוצפניות שחושבות שהמדינה שייכת לאבא שלהם. נמאס

 5. התנגדתי לתוכנית הגיב:

  לדעתי יורוקום זלזלו בתושבים. לא העריכו ולא האמינו שילכו רחוק ויעתרו לבימ"ש. גם העיריה לא ספרה אותנו, לא רואים אותנו ממטר. לא מתחשבים בנו. נמאס להיות בעדר שמוביל אותו רועה עיוור. הרועה העיוור היא העיריה. העיריה חושבת שאנחנו מטומטמים ושאפשר להאכיל אותנו בכל דבר ונשב בשקט. כל האנשים בעיריה שהיו שותפים לתצוגת האטימות, שסגרו בפנינו את הלב, כל חברי המועצה שהרימו יד ודחו אותנו, נפעל בכל הכוח שלא יהיו עוד קדנציה בתפקידם. נבחרי ציבור תפקידם לשרת את הציבור משלמי המסים, לא את העשירים. בושה לעיר ולעיריה שאלה נבחריה.
  תושבת רח' גורדון.

 6. אורדון כואב הגיב:

  יש להניח שאם, הלוואי הלוואי, בית המשפט יקבע שפעולת ההריסה של אלוביץ לא היתה חוקית הרי שהוא יחוייב גם להחזיר לתושבים את כל ההוצאות, המשפטיות והאחרות, שהיו להם.

 7. אסור לנו לשתוק!!!כנסו... הגיב:

  צריך לארגן הפגנה ענקית במכתש,והפעם אני מאמין שיבואו 2000 איש!ולדאוג שכל אמצעי התקשורת יהיו ולהעביר דרכם מסר ברור לבן שחר ולמדינה כי יש כאן טעם נפגם ושחיתות,לדעתי המצב שלנו כעת יותר טוב בזכות ההריסות!

 8. ועוד משהו... הגיב:

  זה לא יקרה אבל אני בטוח שאם אתמול היו מגיעים 40-50 אוהדים/שכנים ושוכבים על הטריבונות ולא זזים הבולדוזרים לא היו יכולים לעבוד והיתה מגיעה משטרה ואחהכ גם התקשורת,ומפה היה הד תקשורתי ענק וזה היה פועל לטובתנו.אבל האדישות שלנו מנצחת…חבל!

 9. פופאי הצלת המכתש 2011 !!! הגיב:

  חיריית גבעתיים = חיריה של מסריחים והעומד בראשה
  בבחירות הבאות אנחנו נדאג לשלוח את כולכם ללשכת עבודה
  חבורה של מסריחים מושחתים

 10. ההריסות=נזק לאלוביץ הגיב:

  אם היינו צריכים שאלוביץ יעשה טעות אז הוא עשה אותה ובגדול אתמול!!!הוא הוכיח לבית המשפט כי כל תהליך הפרוייקט נעשה בקומבינות,כאשר הוכח אתמול סופית כי ההריסות ללא צו וללא אכפתיות מצד העיריה מובילות לכיוון שמשהו כאן מסריח,נקווה שעל הטעות הזאת ישלם ובגדול.

 11. הנוקמים מהמכתש הגיב:

  מי שאשם בזה זה ראש העיריה האפס הזה הפחדן המוקיון
  שיודע רק לאכול בתוך האוטו שלו כמו חזיר בר
  האדם האפס הזה הוא חסר עמוד שדרה והוא נתן רוח גבית לאלוביץ להרוס את המגרש
  בבחירות הבאות חייבים אבל חייבים לעשות הכל כדי להעיף
  את האפס הזה מהשלטון בגבעתיים יחד עם כל החבורת המושחתים בגועליציה שלו
  הגיע הזמן גם להחרים מוצרים של אלוביץ הבן של השארמוטה
  יורוקום נדלן זה גם טלפונים של נוקיה
  הוא שולט גם על חברת פלאפון חברת בזק וסמייל אינטרנט זהב
  למי שיש מצפון שיצא מהחברות האלה

 12. רחוב השומר הגיב:

  למזלנו אלוביץ זה דביל מושלם למרות שהתעשר. החבורה שמקיפה אותו אומרת הן. הטעות שעשו אתמול תחזור להם לפרצוף כמו בומרנג.
  עם עיריית גבעתיים האפסים אנחנו עוד נתחשבן כשיגיע היום.

 13. אורדון תושב השכונה הגיב:

  העיקר שתגיעו מחר לגיוס כספים ותביאו כל מי שיכול ורוצה לתרום (אין קבלות של הוצאה מוכרת – אנחנו אוספים כספים שהולכים להוצאות משפטיות)
  ישנן ארבע נשים שיוצאות בערבים מדלת לדלת בשכונה (תודה לכן) ביום שישי יום קניות בסופר המכתש בואו לעזור לנו.

  עירית גבעתיים – כל מילה מיותרת.
  מספיק לראות איך ישיבות המועצה מתנהלות – צפון קוריאה זה משטר דמוקרטי ליד הישיבות האלה.
  תושבי גבעתיים אדישים ואפתיים אבל גם אדם קר רוח יכול לאבד משלוותו.

  ל22:41 האוהדים שאתה מדבר עליהם כבר לא בינינו לצערנו. לפני 20-30 שנה אירוע כזה לא היה עובר בשקט. נשארנו כמה אוהדים עם המון רגש אבל לא מופרעים או מפריי חוק. לפני 20-30 שנה הקונגו היה עף באויר ממטען צד.. היום הגעתי בבוקר ראיתי את הקונגו מוריד שורה ועוד שורה.. והלב נקרע

  • תרמתי הגיב:

   הבהרה.

   יש קבלות לכל תרומה. הכל בפיקוח רואה חשבון תושב השכונה. התרומות הן בשיק לטובת "הוועד לעצירת הבנייה במכתש" והשיקים להפקדה בבנק בלבד.

 14. הנוקמים מהמכתש הגיב:

  בקרוב "אם" כל ההפגנות במכתש

 15. אלוביץ' יומך יגיע הגיב:

  תודה גדולה לעצמון, גילי, איה, עינב, שלמה וכל "צוות המכתש". גם אני מאמין שהמעשה האגרסיבי והדורסני של אתמול יעלה ליורוקום ביוקר. כמה אכזריות צריך בשביל לעקור ממקומותיהם כסאות עם שמותיהם של יעקב חודורוב ז"ל ורבים מגדולי שחקני העבר של הפועל רמת גן ושל העיר גבעתיים? על מעשה נבלה שכזה, שנעשה באופן לא חוקי, צריך לשלם ביוקר. אלוביץ' אני כל-כך שונא אותך. אני מרגיש שהיינו יותר מידי רחמנים איתך בהפגנות מול ביתך, אם ככה אתה נוהג בנו. יש בך כל-כך הרבה רוע. הלואי ותשלם על זה ביוקר. הלואי ובית המשפט יכריע שעליך לשלם את כל הוצאות התיקון. חרם מוצרים על יורוקום יפגע לך בכיס, והלואי והוא יקרה ותתרושש. אני רוצה לראות אותך פושט רגל, בורח מכאן מבויש או יושב בכלא ונמק. זה כל-כך מגיע לך. פגעת לנו בלב, בנשמה ובהסטוריה. כמה שאנחנו שקטים ופאסיביים – זה לא יכול לעבור בשקט.

 16. לב אדום שבור הגיב:

  יש למנף את הכאב שכולנו חשים עכשיו לטובת מחאה אמיתית,סוחפת ומבחנתי אפילו קצת אלימה. על אלימות יש להגיב באלימות והמחטף שנעשה הוא אלימות לכל דבר. היום הכאב הפך למוחשי, המכתש מדמם ואיתו ליבו של כל אורדון. קחו את הכאב הזה ומנפו אותו לזעם שיבוא לביטוי במחאה שתרעיד את אמות הסיפין.

 17. פופאי הצלת המכתש 2011 !!! הגיב:

  המקומון 25-8-2011

 18. פופאי הצלת המכתש 2011 !!! הגיב:

  המקומון המשך

 19. פופאי הצלת המכתש 2011 !!! הגיב:

  המקומון זנדברג חתם

 20. מיבזקון עדכון יום ו' 26.08.2011 - חדשות נוספות בעניינו של אצטדיון "המכתש" הגיב:

  שלום רב,

  עדכון מיוחד

  אתר "המכתש בגבעתיים", הבלוג של העיתונאי שלמה מן,
  עושה סדר, בביצה הבאושה, סביב ההתרחשויות:
  https://maktesh.wordpress.com/2011/08/25/%D7%9E%D7%AA-%D7%9C%D7%97%D7%99%D7%95%D7%AA/.

  ואת התבלין לתבשיל הסרוח הזה,
  מספקת, מי אם לא,
  עיריית גבעתיים,
  בתגובה כל כך, כל כך אופיינית,
  המשלבת התחסדות עם צביעות
  מהולות בקרטוב של צדקנות מעושה.
  יופי ראובן,
  לקרוא ולהקיא.

  בהתאם לצורך,
  נמשיך ונעדכן

  סופשבוע שקט
  ללא דחפורים ותגובות מהישבן

  גבעתיים הירוקה
  רשימה עצמאית לאיכות חיים חינוך וסביבה

 21. פופאי הצלת המכתש 2011 !!! הגיב:

  בקרוב "מגה" הפגנה במכתש

 22. גבעתיים זה רע הגיב:

  עיריה של חולרות לא נראתה פה ממזמן. אפס שיושב בראש.

 23. לא מבין זנדברג חתם או לא??? הגיב:

  במקומון רשום שהוא חתם וחוזר לר״ג!
  אבל הבנתי שפורסם רק באתר הספורט ושם הקבוצה הכחישה…חתם או לא???

 24. יורוקום כלבים הגיב:

  שומר נפשו ירחק מהמכשירים של נוקיה. תחרימו את החברה המזדיינת הזו

 25. אייל ברזילי הגיב:

  המכתש דמותך הולכת… ומתרחקת כעננים אל מול ביתך השבוע העצוב של האורדונים.

 26. נביא הזעם הגיב:

  כל מי שהרים יד על המכתש ופגע בו בין בכף של דחפור ובין בהצבעה בדיון בעיריה – ארור וחולה יהיה עד סוף ימיו. ונאמר אמן!

 27. לחקור את שטנצלר הגיב:

  מסכנים הדיירים שגרים ליד המכתש אם יבנו על ידם את רבי הקומות ומסכנים האנשים שיקנו דירה במגדלים האלה אם אי פעם יקומו. מעבר לפקקים הנוראיים בבקר ובמיוחד ביום שישי, העומס על התשתיות ובעיות החניה שיהיו באזור גדולות מנשוא. השטח מקולל! הוא הושג עבור קבלן בנין במרמה, בקומבינות ובשוחד, ברמאויות, בזיופים ובנוכלות. צריך לעצור את אפי שטנצלר שבועיים לחקירה באבו כביר בתא אחד עם נרקומנים ואנסים עד שיתחיל לזמר ולשפוך את כל מעשי הנוכלות. איפה המשטרה?

 28. צפו שוב בהריסה הגיב:

 29. אייל ברזילי הגיב:

  שלמה בקשה תעלה קישור בבלוג לסרט שהכנתם על המכתש זה הזמן להצית אותו שוב

 30. שלמה מן הגיב:

  בבקשה:

 31. הייתי במשמרות המחאה מול הבית של אלוביץ בפעמים הקודמות הגיב:

  הגיע הזמן לבקר שוב את שאול ואיריס אלוביץ. צהריים של יום שישי הקרוב הוא יום טוב ונהדר למשמרת מחאה חדשה מול הבית של שאול ואיריס אלוביץ בצהלה.

  זה יוצא יום אחרי פתיחת שנת הלימודים כשהורים רבים מלווים את ילדיהם חזרה מבית הספר בצהלה.

  לא צריך רשיון הפגנה אם זה במסגרת משמרת מחאה עד 49 אנשים וללא בעיות. רצוי להגיע עם שלטים רבים כולל שלט אזכור לעסקים של אלוביץ עם משפחות פשע (השלט שאלוביץ הכי אוהב), שלט לקשריו עם אבירם דולינגר (השלט שאשתו איריס הכי אוהבת) וגם עם ארון מתים (מי שזוכר עשינו משהו דומה מול הבית של אלי ניר) לזכר המכתש ועליו ציון מי האנשים שהרגו את המכתש. אפשר גם להזכיר לילדים של שאולי ואיריס אלוביץ (הימנעות מכוונת מכתיבת שמותיהם שכן הם קטינים) את צעיף הפועל ר"ג שתלוי בחדרם ולבקשם להצטרף למשמרת המחאה.

  תמונת מזכרת מאחת המחאות הקודמות: http://i51.tinypic.com/2e4g86h.jpg

  כתבה של שלמה מן מאחת ממשמרות המחאה הקודמות: https://maktesh.wordpress.com/2010/01/01/

 32. ani הגיב:

  1. ארז אלוביץ. 2. שרון אילון

 33. אלוביץ' תקשיב הגיב:

  20 שנה מאיימים להרוס מקום נפלא ביותר שאני שיחקתי בו בצעירותי והילדים שלי גם הם. לא כל שטח ירוק צריך לבנות עליו, כל קבלן עשיר מגיע לשחד את ראש העיר והנה הם יד אחת לעשות מכה כספית ולהותיר אחריהם חורבן והרס ועוד מאות יחידות דיור בצפיפות קשה וזיהום אויר. האם גם בצהלה יתן מר אלוביץ' את ידו לבנות מגדלי מגורים מול ביתו?

 34. תפסיקו עם הטענות לארקין! הגיב:

  יש כמה לא כולם שדורשים שארקין יביא כסף להצלת המכתש!אני חושב שזאת חוצפה,הבן אדם עשה מעשה והציל לנו את המועדון אי אפשר לדרוש ממנו להכנס כעת למלחמות על המכתש!תגיעו לתמוך ביום שני כי אם לא מנצחים אפשר להכנס למשבר!

 35. וגם... הגיב:

  עם כל הכאב והעצב,חייבים ביום שני לבוא עם אנרגיות ולעודד את הקבוצה,כי אוירה של אבל ביציע תשפיע גם על הקבוצה,ואז תיקו או הפסד ואנחנו נכנסים ללחץ ולמשבר אפילו!הקבוצה והמועדון חיים ונושמים אסור להרוג גם אותם,אני בעד הפגנות,ותמיכה במלחמה על המכתש,אבל חייבים לעשות הפרדה!

 36. פופאי הצלת המכתש 2011 !!! הגיב:
  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   איך ניתן להרוס ללא היתר בנייה? זו עברה פלילית הרס או בנייה ללא היתר,איך יורוקום יכלה להתחיל ללא היתר?
   במדינה אנשי ההון קונים שלטון ולכן הגענו לשפל חסר תקדים בכול התחומים בדקו מה קרה לחניון מתחת לשטח 9 הידוע מי נתן לשכון עובדים שטח זה לשנים?

 37. דבורה שמחון הגיב:

  המכתש ישאר גם עוד 200 שנה , זה אחד מהאתרים שמאפיינים את העיר גבעתיים.
  אין מכתש , אין גבעתיים.

 38. עיר מסכנה הגיב:

  כתבה על גבעתיים של פעם שנעלמת תחת פרויקטים בנייה. מומלץ
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4119090,00.html

 39. פינגבאק: דבורה מהיציע הדרומי | המכתש בגבעתיים ז"ל

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s